Delta heeft sterk eindschot Lievense bijt zich vast en laat niet meer los Stroef HWP boekt nipte zege Hockeyteams Rapide op dreef 25 Driebanders Goes na winst klaar voor topper tegen Crystal Kelly maandag 16 oktober 2006 Bol wint eerste wedstrijd in klasse Z2 NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Dressuurruiter Vincent Bol kon zaterdag op een uitstekend debuut jn de klasse Z2 terugkij ken. De ruiter uit Nieuw en Sint-Joosland stuurde in de door de ruiterclub Walcheren in manege Stal de Kroo georganeerde wed- slrijd de ruin Jumper K met 223 punten naar de overwinning. De score van Bol was gelijk goed voor twee winstpun ten. Bol: „Ik heb bewust het aantal winstpunten in Z1 vol gereden voor ik de overstap maakte. Ik wist dat Jumper er klaar voor was. Bij het losrijden gaf hij me ook het gevoel dat het goed zat. Maar hier had ik toch niet op gerekend. Ik ben dik tevreden." Ook Mariëlle Nieuwenhuis kon tevreden zijn. De ama zone uit Serooskerke stuur de TDN's Truemanda naar het goede totaal van 219 punten. De pas veertienjari ge amazone eindigde daar mee op een gelijk aantal punten als routinier Flori- ne van de Voogd met Poe- me Q. Door de beslissende onderdelen kwam Nieuwen huis uit op de tweede plek. In de klasse Ml maakte Mi randa Weijermans haar fa- vorietenrol waar. De ama zone uit Grijpskerke reed de ruin Ultano H met 186 punten naar het oranje ere- lint- Weijermans bleef daar mee Marjan van Dijk met Rumbly G twee puntjes voor. Valeska Lefeber (15) trok met Mr Miami haar op gaande lijn door. Ze is am per een jaar geleden ge start in de klasse B, maar nu behoort de ze al tot de te kloppen combinaties in de klasse L2. De 197 pun ten waren voor de Koude- kerkse combinatie goed voor een overwinning en twee winstpunten. Inger van Boven eindigde met Midnight met 196 punten op de tweede plaats. 1 mikt, door Frits Bakker DAARLERVEEN - Op driehon derd kilometer van huis sleepte Roland Forthomme zijn eerste overwinning binnen en sloten de driebanders van Delta/Frans Bevers uit Goes weer aan bij de subtop van de eredisie. De 6-2-zege op Hanze Catering in het Overijsselse Daarlerveen, met gewonnen partijen voor Ro land Forthomme, Jean Paul de Bruijn en de nog ongeslagen Peter dé Backer, kwam net op tijd. Volgende week krijgt Delta één van de twee koplopers als te genstander. In het Goese thuis- honk komen de sterren van Crystal Kelly met onder andere Frédéric Caudron, Raymond Burgman en Raymond Ceule- mans op bezoek. „Ik zou het niet eens een stunt noemen als we die wedstrijd winnen", zegt Peter de Backer op voorhand. „We zijn met dit team zeker niet kansloos." De Belg verkeerde zelf gisteren in Daarlerveen weer in grootse vorm tegen de voormalige Del ta-speler Ad Koorevaar. „Ik ben geen moment in gevaar ge weest", keek hij terug op de par tij, die hij met 50-20 in 23 beur ten naar zich toe trok. En met vier overwinningen uit vier blijft de nieuwe aankoop groot verdiener voor Delta. Ritme Halverwege was de score tegen Hanze daardoor in evenwicht, omdat Henk Habraken het rit me nog maar niet kan vinden. Hij trof dit keer een ontketende Jelle Pijl, die maar dertig beur ten nodig had om de finish te be reiken. De druk lag vanaf de pauze bij de kopmannen Forthomme en De Bruijn, die het tegen de Scan- dinaviërs Knudsen en Nilsson moesten opnemen. Roland For thomme had een best eindschot tegen Knudsen, die lang een be dreiging vormde, maar op de meet zes caramboles achter lag: 50-44 in 32 beurten. Jean Paul de Bruijn had een slechte start tegen de Zweed Nilsson, die samen met Torbjöm Blomdahl al wat inter nationale titels op zijn naam heeft. „Ik kon helemaal niet loskomen", verklaarde De Bruijn na afloop. „In vijftien beurten had ik maar tien pun ten, daarna begon het ineens te draaien." Twintig beurten later was de partij al bijna uit. De Bruijn maakte zijn laatste punt in de 37e beurt, maar zag de kolossale Zweed nog wel terugkomen tot 50-48. Teamleider Jan Kikken kon zijn geluk na afloop niet op. „We wa ren hard aan een overwinning toe, anders was de kloof met de topploegen te groot geworden", stelde hij vast. Jean Paul de Bruijn: „Het is nog wel vroeg in de competitie, maar we willen wel kort bij de topdrie blijven. En daar staan we nu maar twee punten vandaan. Zo slecht is het nog niet, hoewel nog maar één speler (De Backer) in top vorm is en de andere drie er nog ver vandaan zijn. Dipje Toch zit er al progressie in het spel van Forthomme en biedt de eindsprint van De Bruijn per spectieven. Jan Klikken: „En ik ben ook al blij dat Henk Plabra- lten over de één moyenne heeft gespeeld. Dat is goed voor zijn vertrouwen, want hij zit al we ken in een dipje." Delta/Frans Bevers stijgt door de overwinning in Overijssel naar een gedeelde zesde plaats. Crystal Kelly en Van Wanrooij blijven de eredivisie aanvoeren met de maximale acht punten. De meest opvallende resultaten in de vierde ronde waren de winst van Murat Coklu op Caudron en van Dick Jaspers op wereldkampioen Eddy Merckx. Daniel Sanchez verspeelde zijn eerste puntje tegen Danny Breur (50-50). Torbjörn Blomda hl speelde in twintig beurten de kortste partij van deze ronde. Hanze Catering-Delta/Frans Be vers 2-6: Brian Knudsen-Roland Forthomme 44-50 in 32. Michael Nilsson-Jean Paul de Bruijn 48-50 in 37. Ad Koorevaar-Peter de Backer 20-50 in 23. Jelle Pijl-Henk Habraken 50-34 in 30. lawk-Eye vanaf 2007 ook op IVimbledon DEN HAAG - Traditie maakt lij Wimbledon in 2007 plaats technologie. Bij het Grand i-toernooi in Londen wordt iet als bij de US Open het :-Eye-systeem geïntrodu- (terd om bij discutabele beslis- van de lijnrechters uit- iluitsel te geven. Dat meldt The Sunday Times, jïimbledon wil wel eerst een paar tests uitvoeren met Hawk- Rapide-aanvalster Tatsjana van den Eijden (midden) schiet net naast. camerasysteem wordt al bij hardcourttoernooien ge- maar het is de vraag of Hawk-Eye ook op gras goed terkt. Wimbledon denkt dat saarmate het gras tijdens het toernooi steeds kaler wordt, de tamera's misschien geen goed onderscheid kunnen maken tus- lijnen en het veld. P PD//SS door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapide blijven winnen in de vierde klasse van de hockeycom- petitie. Goes werd met 5-1 ver slagen. De mannen van de Hul- sterse vereniging wonnen met 4-1 van Oudenbosch. Rapide-Oudenbosch 4-1: In de eerste helft bood Oudenbosch goed tegenstand. Toch kon die ploeg niet voorkomen dat vier deklasser Rapide meer in bal bezit was en via goed combi natiespel verschillende knappe aanvallen uitvoerde. Na twintig minuten kwam de thuisploeg op voorsprong uit een strafcorner van Jelle Inghels. Via een uitval scoorde Oudenbosch negen minuten later de gelijkmaker. Rapide verslapte echter niet en nam op slag van rust opnieuw de leiding door Koen Totté. Na rust was Rapide dominant. Na vier minuten tekende Yan- nick van Putte uit een doelwer- steling voor 3-1. Oudenbosch plaatste nog wel enkele gevaar lijke, counters, maar invaller doelman Jan-Willem Bogaert was steeds op zijn post. Hij ver ving Koen Schouten, die geope reerd is aan een kaakfractuur. Onder impuls van uitblinker Jan Loof kwam Rapide een kwartier voor tijd op 4-1 door Joep Smits. Liberty-Olympia 7-0: Liberty, dat vorig seizoen uit de derde klasse degradeerde, was een maat te groot voor Olympia. De uitslag viel zo ruim uit, omdat een Olympia verdedigend wat steekjes liet vallen. Liberty was overigens wel duidelijk de bete re ploeg en nam vrij vlot een voorsprong van 3-0. Daardoor brak er iets bij Olympia en kon de thuisploeg nog voor de rust uitlopen naar 5-0. In de tweede helft probeerde het team uit Terneuzen nog wel iets te force ren, maar de overtuiging ont brak. Liberty liep nog uit naar 7-0. Vrouwen Zevenbergen-Vlissingen 3-0: Derdeklasser Vlissingen kon maar precies elf speelsters op de been brengen. Daardoor kwam de ploeg nooit in het eigen ver trouwde ritme. Vanaf de zijlijn kon coach Rinske de Visser daar weinig aan veranderen, omdat ze geen wissels voorradig had. Toch kreeg Vlissingen verschil lende kansen. Die bleven echter onbenut. Al na vijf minuten werd het 1-0 en acht minuten voor de rust liet Zevenbergen uit een straf corner 2-0 noteren. In de tweede helft werd het al na elf minuten 3-0. Vlissingen moest even met negen speelsters verder, omdat twee met geel een tijdstraf kre- gem Rapide-Goes 5-1: Vierdeklasser Rapide miste door vakantie twee aanvalsters en een verde digster. Toch zag het ernaar uit dat de thuisploeg met forse cij fers zou winnen. Binnen vier mi nuten was het 2-0 door treffers van Karlien Boussen en Karin Martens. Goes herstelde zich daarna en kreeg enkele strafcor- ners. Uit één daarvan scoorde Majorie Adriaansen 2-1. Rapide was (wel meer in balbezit, maar miste overtuiging en slagvaar digheid. Toch werd het nog voor foor Niels Bouterse MIDDELBURG - In de zeven tigjarige geschiedenis van de «pen Middelburgse kampioen- 'chappen was het nog niet eer ier voorgekomen dat een bow ler het toernooi voor de derde keer won. Gisteren gebeurde het "wel bij de mannen (Remco lerboon) als de vrouwen (Liana lievense). De Middelburgse Lievense won 9-11. fel toernooi al eens in 1999 en ys» ÖOi. Daarna stond ze nog wel onpaar keer in de finale, maar en derde winst in de Middel- Kruitmolen zat er steeds fit niet in. Dit jaar had ze na öede voorrondes 'the winning lood' wel te pakken. ■ievense stond gisteren voor de nales nog derde, maar toonde ich een doorzetter door de te- Mstanders in de finale ilomaal weg te spelen. „Ik naar de nummer één in het tossement en dacht bij mezelf: le moet ik kunnen hebben. Ik H— die mijn tanden erin en liet fet meer los tot ik gewonnen ad." Kinderen 34-jarige Middelburgse le nog maar haar eerste «mooi van het seizoen. „Ik slechts één keer in de week. Vaker lukt niet. Ik werk 32 uur per week op onregelmati ge tijden en moet ook voor mijn twee kinderen zorgen. Hier in de club lopen ze wel eens te pus hen dat ik meer zou moet trai nen. Dan kun je bij de top mee, zeggen ze dan," Zelf ziet ze de sport als een leuk spelletje. „Je moet ontspannen bowlen. Als je maar een beetje verkrampt of met spanning speelt, dan lukt het niet meer. Bij mij ging dat vandaag goed. Ik speel juist goed onder druk." Spanning Bij de mannen gooide Remco Verboon (38) als beste zijn bal len tegen de kegels. In een laat ste finalegame, met nog vier kanshebbers op de titel, hield hij de spanning erin tot aan de 'allerlaatste worp van het Zeeuw se toptoernooi. De andere bow lers waren al klaar, het publiek wachtte in stilte en Verboon moest nog één keer gooien. Al leen Verboons sideldck Wilbert Antonisse zei iets. Hij vertelde de bowler hoeveel pins hij nog moest gooien voor de winst. Met een strike sloot Verboon het kampioenschap in stijl af. „Het ging moeizaam, maar gelukkig gooide ik op de juiste momenten mijn strikes." De Vlaardinger stond aan het be gin van de finale nog zesde. De strijd ging tot de laatste games uitsluitend nog tussen jeugdin- ternational Tom van de Linde en oudinternational Ton Plum- men. Pas in de laatste worp kwam Verboon langszij. „Het helpt als je iemand achter je hebt staan." Dubbelslag broer en zus Evertse HEINKENSZAND - De springstal Evertse uit Nieuw- en Sint-Joosland had in de wedstrijd van de RSV Allround een dominante rol. De negentienjarige Dennis Everste was in Stal Vermue in Heinkenszand met Riverwood de beste in de klasse Z. Zijn twee jaar oudere zus Michelle sleepte met Unbelievable in de klasse M de overwinning in de wacht. Bovendien ging het duo ook nog met enkele ereplaatsen stri jken. Met een vierde plaats in de klasse M voor Dennis Evertse met Uliadiene P en een vijfde plek voor Michelle met Uzel- ma onderstreepten de twee hun prima optreden. In de bar rage van klasse L was Margreet Walraven met U2 de snel ste. De amazone uit Veere bleef met de Heartbreak- er-zoon Ingrid Jakobsen met de merrie Utah een fractie van een seconde voor. Manouk Remijn was gisteren suc cesvol bij het springen pony's. De amazone uit Ovezande stuurde in de klasse M grote maat Shapiro in beide proe ven naar de zege. In de klasse L categorie DE greep Re- mijn met Candy onder het zadel twee keer het oranje erelint. Kulik in Z2 al op vier winstpunten OUDE TONGE - Met twee overwinningen in de klasse Z2 .reed Remi Kulik zich in de dressuur wedstrijd in Oude Tonge in de kijker. De ruiter uit Yerseke stuurde de hengst Tristan in de eerste proef met 212 punten naar de overwinning. In de tweede proef liet Kulik met de Jazz-zoon de teller oplopen tot 220 punten. Delta/Ockenburgh bekert verder DEN HAAG - Het driebandenteam van Delta/Ocken burgh heeft gemakkelijker de volgende ronde van het na tionale bekertoernooi bereikt dan vooraf verwacht. In Den Haag werd L. Frauenfelder met 8-0 opzij gezet. Het scheelde dat vader en zoon Nieuwenburg, die beiden de nodige eredivisie-ervaring hebben, niet meespeelden. Berry Dallinga speelde een prima partij, won twee sets en hoefde er maar een af te staan. Het was meteen het enige puntje dat de thuisploeg mocht noteren, want Richard de Bruin, Ronny Daniëls en Martin Spoormans wonnen een voudig met 3-0. L. Frauenfelder-Delta/Ockenburgh 08, 1-11 in sets: J. Snel-Martin Spoormans 0-3 (14-15, 9-15, 5-15, moyennes 0.636-1.000); J.L. Henderson-Ronny Daniëls 0-3 (3-15, 5-15, 8-15, 0.333-0.918); F. Dijkhuizen-Richard de Bruin 0-3 (5-15, 6-15, 13-15, 0.520-0.937); B. de Jong-Berry Dallinga 1-2 (15-13, 4-15 in 9 beurten, 14-15, 0.622-0.810). Gideonse wint ook laatste Regiocup KAMPERLAND - In april was Stefan Gideonse al de sterkste windsurfer in de eerste wedstrijd van de Re giocup en gisteren was hij ook het snelst in de laatste race van het seizoen. Daarmee pakte de Walchenaar ook de overwinning in het eindklassement omdat de vijf tussen liggende races door te weinig wind allemaal werden afge last. Gideonse liet gisteren in de Golden Fleet de Duitser Den nis Standh'ard en Alexander Verhage uit Heinkenszand achter zich. In de Silver Fleet won Ko de Visser uit Oost-Souburg, voor Peter van Alten uit Tholen en Jean-Pierre de Waard uit Kamperland. foto Camile Schelstraete de rust 3-1 door opnieuw Karin Martens. In de tweede helft kreeg Rapide een flink aantal strafcorners. Die leverde aan vankelijk niets op. Pas in de slot fase nam het definitief afstand. Sonja Matena verzilverde toen wel een strafcorner. Tatsjana van den Eynde maakte de 5-1 DDHC-Olympia 9-1: Al na vijf minuten moest Olympia met tien speelsters verder door een blessure. Toch bood de ploeg in de eerste helft nog aardig te genstand. De thuisploeg liep in de eerste helft uit naar 3-0. Na rust begon de conditie een rol te spelen bij het niet voltallige Olympia. Zeker toen ook nog een tweede speelster zich blesseerde. DDHC liep uit naar 7-0, voordat jeugdspeelster Vale rie Jeandor tegen kon scoren. Het werd uiteindelijk nog 9-1. Liana Lievense schrijft voor de derde keer het toernooi in Middelburg op haar naam. foto Ruben Oreel goed genoeg." Verboon wees daarmee naar An tonisse. „Als ik even in een roes zit en ik zie het allemaal niet meer, dan geeft hij me een zetje. Antonisse zet zelf banen in de olie en kan me daardoor ook tips geven over hoe ik een bal moet gooien." Verboon won het toernooi eer der al eens in 1998 en 2000. In augustus bowlde hij als beste bij een toernooi in Goes. „Blijk baar is Zeeland mij goed ge zind", besloot een tevreden Ver boon. Wisselbeker De wisselbekers met houten bowlingbal en kegel op ware grootte werden helaas nog niet voor vast mee naar huis geno men. „Daarvoor moet het bow- lingtoernooi drie keer op rij ge wonnen worden", legde organi sator Rens Vader uit. Beste Zeeuw bij de mannen was Erwin Groen. De ex-wereldkam pioen en oud-winnaar van de Middelburgse kampioenschap pen eindigde als zevende in de fi nale. „Ik bowl de laatste tijd weinig. Het ritme zit er nog niet in. Gezin, werk en zaak gaan voor." Toch was Groen wel te vreden over het resultaat. „Als ik weer op de baan sta, ben ik ge lijk weer erg fanatiek. Dat ik de finale heb bereikt, is voor mij door Roeland Alders GOES - De schakers van Het Witte Paard hebben in de eer ste klasse van de landelijke schaakcompetitie nipt gewon nen van het sterke Voerend- aal. Met 6-4 werd een ietwat geflatteerde zege behaald. Het tweede team van de club uit Sas van Gent ligt net zoals het eerste ook nog op kam- pioenskoers. HWP -Voerendaal 6-4: HWP begon stroef en ér werden ge durende de wedstrijd veel re mises gespeeld. Frederic Ver- duijn stond niet best, maar met een counter wist hij het volle punt te bemachtigen. Met een 5-3-voorsprong zat er voor de bezoekers nog een gelijkspel in. Koen Leenhouts stond slecht en Gunther De- leyn had een zeer lastige stel ling. Beiden wisten echter een remise uit het vuur te slepen. 1. H. Cardon-G. Schebler 0-1, 2. T. Maenhout-T. Bus 1-0, 3. K. Leenhouts-C. Sielecki remise, 4. T. Picue-L. Zimmerman 1-0, 5. 5. Geirnaert-A. Henzen remise, 6. K. Niemoelink-PDriessens remise, 7. G. Deleyn-R. Caes- sens remise, 8. H. Groffen-P. Vercoulen remise, 9. F. Ver- duijn-H. Temmink 1-0, 10. T. Ringoir-U. Hoffmann remise. Terneuzen-SO Rotterdam 2 4-4: Met wat gemengde gevoe lens werd een punt behaald. Matthieu Freeke had geen te genstander, dus de Terneuze- naren begonnen met een 1-0-voorsprong. Jan en Al- bert-Jan Breukelman zorg den voor een winstpartij. Dan iel Lansay stond erg goed, maar haalde de tijdscontrole niet, waardoor Gosse Kamminga een lastig toren eindspel in winst om moest zetten. Uiteindelijk vond hij de winst en haalde hij een ver diend punt binnen. 1. M. Freeke-N.O. 1-0, 2. J. Breu- kelman-H. Logmans 1-0, 3. C. Ghijsels-R. van Arkel 0-1, 4. W. Vleeslcens-M. Besseling 0-1, 5. D. Lansay-E. Vreugdenhil 0-1, 6. A.J. Breukelman-M, Schroe- der 1-0, 7. J. Gernaert-J. Elden- horst 0-1, 8. G. Kamminga-W de Paus 1-0. HWP 2-Landau 4,5-3,5: De Zeeuws-Vlaamse derby was zeer spannend. Het tweede team van Het Witte Paard was iets verzwakt, maar wist wel te winnen. Desondanks zat er voor Landau op het ein de van de wedstrijd nog wel een gelijkspel in. Met een 4-3-achterstand had Dennis van Vliet een stuk kunnen winnen van Marnix van der Zalm, maar hij zag het niet, waardoor de stelling in remi se verzandde. 1. I. Timmermans-Tde Putter 1-0, 2. M. v/d Zalm-D. van Vliet remise, 3. E. van Leeuwen-M. de Clerck 1-0, 4. H. Provoost-P. Kalisvaart 1-0, 5. G. van Rij-L. van der Straeten 0-1, 6. A. Gal- le-E. Bolleman remise, 7. R. v/d Wynlcele-W. Sinke 0-1, 8. G. Rin- goir-P. Moens r DSC Delft 2-Souburg 5-3: Waar de voorgaande jaren van het sterke Delftse team nog gewonnen werd, zit Sou burg nu in de hoek waar de klappen vallen. Koos Zomer verslikte zich en invaller Rog ier van Gemert kon het ook niet bolwerken. Marcel Boel houwer deed nog wel wat te rug voor de Souburgers maar met een 4-1-achterstand kon zijn broer Collin remise niet meer vermijden en werd een lichte nederlaag geleden. 1. L. Hofland-K. Zomer 1-0, 2. T. Barendse-J. ITekhuis 0-1, 3. D. Beltz-M. Boelhouwer 0-1, 4. P. de Bas-R. Bosters remise, 5. K. Meulenbroek-C. Boelhouwer remise, 6. R. Oranje-R. van Ge mert 1-0, 7. P. Buzing-C. Boog aard 1-0, 8. W. Anema-R. Alders 1-0. Bobby Fischer/Wassenaar- Middelburg 4-4: Het zat de Middelburgers niet mee. Kees de Wolf zat vast in het ver keer en kon zo niet aan zijn partij beginnen, waardoor er met een 1-0-achterstand be gonnen werd. Na winstpar tijen van Ewoud van Hecke, Bert Henderikse en Willem- Jan Pannekoek kon Maarten Westerweele met een zether- haling de match binnenhalen. Hij vergat dit te doen, met als gevolg een puntendeling. 2. F. Erwich-R. Tiggelman remi se, 2. C. Kleijn-J. de Wolf 1-0, 3. D. de Ruiter-E. van Hecke 0-1, 4. C. de Bode-C. Jansen remise, 5. J. Beijersbergen-B. Henderik se 0-1, 6. T. Bottema-N.O. 1-0, 7. M. Voorn-W.J. Pannekoek 0-1, 8. A. Schwencke-M. Wester weele 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25