pzc Vlissingen kijkt weer omhoog EMM zit razendsnel op rozen liarco Poeketie beslissend tegen BSC: 2-1 Van de Ven wint drie manches in weekeinde brouwen Vlissingen op gedeelde eerste plaats na winstpartij Jeugd maakt het erschil in derby Robur raakt op stoom in de vijfde klasse B Schot is weer sterker dan Van de Bor maandag 16 oktober 2006 wb 23 ■door Jasper Harthoorn fUSSINGEN - Groots was het jiel wat Vlissingen gistermid dag liet zien, maar het was ge- toeg om het zwakke BSC van jch af te houden. De gevierde man was Marco Poeketie, de pas jchttienjarige rechtsachter die ils invaller prompt het winnen de doelpunt voor zijn rekening De wedstrijd eindigde in 2-1-zege voor de Zeeuwse was onder de indruk van de loftuitingen die hem na afloop van de wedstrijd ten deel vielen. Zelf vond hij zijn doel punt niet zo bijzonder. „Het was een ingooi van Sander Goe degebure en iedereen miste de bal. Ik stond bij de eerste paal en kon daar de bal met links bin nenwerken. Dat is niet mijn sterkste been, ik ben rechts." De jongeling was in de tweede helft in het veld gekomen voor de aan zijn lies geblesseerd ge raakte Mervin Niemantsver driet. Aangezien Vlissingen krap zat in zijn aanvallers, was foor Herman Heuvink jjjj lïEMELDINGE - Op het circuit 0jj i 0 Wemeldinge is gisteren de lierde wedstrijd voor het Open leeuws Kampioenschap verre- k Tweemaal moest MC de Sproeier de wedstrijd annuleren ligffldat het circuit niet berijd bar was. Donderdag werd besloten om de 11,5. itdstrijd gisteren te verrijden level sommige rijders protes ten tegen die keuze en niet I, pilden rijden. In de 250/500ce sas er een titanenstrijd tussen eljj Sinus van de Ven uit Vlissingen vy 3 de Belgische Grand Prix-rij- j a ja: Jeremy van Horebeke. De srste manche leverde een over- K, rinning op voor Van de Ven. In k tweede moest hij voorrang C0j inlenen aan de Belg. Beide be paalden hetzelfde resultaat, paar de overwinning ging naar janHorebeke omdat hij een be- pre tweede manche reed. Derde i]0. |rd Adriaan de Visser uit West- f| pile. Grote afwezige was Cas- Yln jér Ovaa. Hij werd afgelopen week geopereerd aan een menis cus. De 125cc werd gewonnen door Dave de Jonge uit Heinkens- zand. Gregory de Nooyer uit Vlissingen werd tweede. Twan van Liere uit Kapelle derde. Erik van de Wekken was de sterkste bij de veteranen. Peter Maranus uit Aagtekerke had an dere verplichtingen en ver scheen niet aan de start Vlissingen Rinus van de Ven ging in beide manches van de zaterdag verre den club wedstrijd op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen met de winst aan de haal. Tweede werd Dave de Jonge uit Heinkens- zand en derde Mark Boot-uit'" Burgh Haamstede. Even hing de winst in de tweede manche van Van de Ven aan een zijden draadje toen hij onderuit schoof. De Jonge nam de leiding over, maar hield-die niet vast. Van de Ven won, ook omdat de motor van De Jonge kuren be gon te vertonen en minder goed ging lopen. foor Jeremy Deug :üs illSSINGEN - Het eerste vrou- 150 enteam van Basketball Combi ne Vlissingen heeft een mooie irerwinning geboekt op High Fi- G|ie (79-47) en steeg daardoor aar de gedeelde eerste plaats. JCVlissingen-High Five 79-47. Pe Vlissingse wouwen hadden Rn prima start en namen een M-voorsprong. Via een press wam de Tilburgse ploeg terug >ifi Mi 23-14, maar net voor de pau- deelde Vlissingen de beslis ts «nde tik uit: 38-16. In de twee 's helft bleef de marge gehand- safd tot 64-44. Met een fraaie andsprint werd de eindstand op 39-47 gebracht. Door de derde Bge op rij staat het team nu op Bgedeelde eerste plaats. Stores BC Vlissingen: Yolanda ««se 20 punten, Romana de Rid- Nanon Doeleind 14, Elisa si inpers 8, Jessica Verhage 6, Mar- tón de Dreu en Linda de Meij 5 punten en Immie Pattilca- K 2-BC Vlissingen 2 73-40. Set tweede Vlissingse vrouwen tem kon in Boxtel goed bijblij- sii tffltot 11-11, maar daarna ver- gprWim Kakebeeke HIDDELBURG - De jeugd dit Makte het verschil in de derby teen de handballers van GSC si Meco/Delta Sport 2. Mede 'oor de trefzekerheid van de jon- !flingen wonnen de Schouwena- temet21-13. 'SC-Meco/Delta Sport 2 13-21: tteGoese equipe van Jaap Quin to zat eerder deze week dicht een bekerstunt tegen Don- maar verloor net met •17. Gisteren was het veel toder spannend. „Die jongens Sren voor ons een maatje te foot", zei Quinten. f jeugd van Delta Sport maak- dn Goes het verschil. Martijn ütay en Peter van Welt waren febei vier keer trefzeker. Peter Strien, Stefan de Oude en Jerry Aertssen drie keer. 2-De Beuk 10-18: Dicht het de taak van Poeketie om op rechtsbuiten te spelen. Met zijn snelheid als gevaarlijk wapen vulde hij die rol uitstekend in. Poeketie is normaal een verdedi ger die graag aanvalt. „Mijn gro te voorbeeld is Urby Ema- nuelson. Hij is ook nog een jon ge speler, maar heel dynamisch. Hij komt ook graag mee op." In één aspect volgde hij de Aja- cied in ieder geval op. Beide spe lers maakten dit weekeinde het winnende doelpunt voor hun team. Trainer Ruud Pennings was lovend over Poeketie. „Mar co wil heel graag. Hij is leergie rig en ik gun hem zijn doelpunt van harte." Het doelpunt van Poeketie was één van de weinige hoogtepun ten in het duel tussen de subtop per Vlissingen en hekkensluiter BSC. De Zeeuwse ploeg begon voortvarend, maar had toch veel moeite met de stugge Braban ders. Niemantsverdriet kon al vroeg profiteren van een enorme blun der van keeper Wiljan Luijks. De sluitpost had zich in de eer ste paar minuten al kwetsbaar getoond op hoge ballen en schat te een diepe bal van Randy de Dreu compleet verkeerd in. De snelle Niemantsverdriet profi teerde en schoof de bal in het le ge doel. Chaotisch Het verdedigend zeer chaotisch opererende BSC leek rijp voor de slacht, maar Vlissingen ver zuimde over de tegenstander heen te lópen. De wedstrijd ont aardde al snel in een fysieke veldslag zonder uitgespeelde kansen. Na rust kwam BSC iets. beter in de wedstrijd en ont stond er een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen die het aanzien nauwelijks waard was. De bevrijdende treffer van Poe ketie kwam uit de lucht vallen: Niemand anticipeerde op de in Matchwinnaar Marco Poeketie (links) van Vlissingen in duel met een speler van BSC. foto Ruben Oreel gooi van Sander Goedegebure, waardoor het voor de invaller een koud kunstje was om de wedstrijd op slot te gooien. In de slotminuten mocht keeper Wilfred Poleij het zich aanreke nen dat de wedstrijd alsnog spannend werd. Hij verwerkte een vrije trap van Karim Didi niet goed, waardoor Corné Ver- kraak een niet te missen kans kreeg op de aansluitingstreffer. De Brabanders hadden daarna geen energie meer over voor een slotoffensief waardoor Vlissin gen de wedstrijd toch nog vrij makkelijk kon uitspelen. Aanvoerder Peter de Jong was blij met de Vlissingse opmars in de competitie. „We hadden een twijfelachtige start, maar inmid dels laten we zien dat we goed op dit niveau meekunnen. De ko mende uitwedstrijd tegen koplo per Unitas wordt lastig, maar we gaan weer voor de winst." Vlissingen - BSC 2-1 (1-0). 12. Mer vin Niemantsverdriet 1-0, 82. Mar co Poeketie 2-0, 88. Corné Ver- kraak 2-1. Gele kaart: Sander Goe degebure (Vlissingen). Scheidsrech ter: P. van Nunen Middelburg Aantal toeschouwers: 100. Vlissingen: Wilfred Poleij; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacques Blijlevens, Sander Goedegebure; Tim, van der Vlies, Randy de Dreu, Jordy Bakker (65. Chiel Maranus); Mark. Minderhoud, Danny ter Stee- ge, Mervin Niemantsverdriet (72. Marco Poeketie). hoogde de thuisploeg het tempo. Vlissingen kon hier verdedigend geen antwoord op vinden waar door JRC uitliep naar 29-14 bij rust. Na de pauze probeerde Vlissingen de schade zo beperkt mogelijk te houden. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 16 punten, Quintana Patti nama 9, Lizette Heijnsdijk 9, Ma rie-Louise Paulissen 4 en Linda de Paauw 2. BC Vlissingen-BS Leiden 69-62. Na een goede start van Vlissin- gen, waarin de tegenstander on der druk werd gezet,begon Lei den in het tweede kwart beter te draaien. De achterstand konden ze niet wegwerken. Na de rust kwam de gastploeg beter uit de kleedkamers en boog de score om tot een 61-62-voorsprong, maar in de slotminuten van de wedstrijd bleven de Zeeuwen koel en dankzij de foutenlast van Leiden kon Vlissingen van af de vrije-worplijn de wed strijd met 69-62 winnend afslui ten. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 21 punten, Wytse de Jong 16, Dorde Karadzic 13, Benjamin Steenbeek 8, Dennis de Paauw 6, Abdel el Kharbouchi 3 en Menno de Jong 2. bij een verrassing zaten de Mid delburgse reserves nooit. Daar voor was er door alle afwezigen te veel routine weggevallen. Vrouwen GHV-EMM 20-12: In vergelij king met een week terug was het zaterdag erg slecht. Vooral achterin was het kommer en kwel. De slag werd verloren op de zesmeter. „De cirkel van GHV had de avond van haar le ven", dacht trainer John Jansen. Voorin was er door het het weg vallen van opbouwster Anouk Castenmiller een gebrek aan schotkracht. „Normaal wil ie mand dit soort partijen snel ver geten. Ik niet", zei Jansen. „Wil je vooruit, dan moet je hier eerst aan werken." Orion-EMM 2 11-25: De mix van jong en oud bij Orion had nooit een kans tegen de reserves van EMM. Thijs de Vos (licht shirt) scoort voor EMM tegen PSV 2. foto Ruben Oreel door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM hebben hun eer ste thuiswedstrijd gewonnen in de eerste klasse. De reserves van PSV werden gisteren met 30-22 verslagen. Normaal gesproken is handbal trainer Hans Dierickx de rust zelve, maar voor het eerste op treden van EMM in de eigen -Nassaulaan is dat niet het geval, De VLissinger is zichtbaar ge spannen voor het duel met PSV 2 uit Eindhoven. „Ik heb 27 jaar in Vlissingen gespeeld en ge traind", zegt hij. „Dan is dit toch even wennen." De spanning verdwijnt al vlug want eersteklasser EMM zit ra zendsnel op rozen in het duel. De beoogde tactiek werkt snel ler dan verwacht. Na amper twintig minuten is de wedstrijd al gespeeld. De jongelingen van PSV worden op de pijnbank gelegd. „Ik heb vooraf mijn huiswerk ge maakt", zegt Dierickx. In de dekking achter de opbouwers ligt de ruimte. Cirkelspeler Thijs de Vos spint er garen bij. De Middelburger prikt er voor de pauze vijf binnen. Met de juiste vorm zou de score ongetwijfeld hoger zijn uit gevallen. De i'eserves van PSV stellen diep teleur. De equipe van Bas Kreijer herbergt de no dige talenten, maar in de Nassaulaan zijn ze niet zicht baar. Voorin wordt er slecht ge- passt en is er veel balverlies. De defensie van PSV is als los zand. Aan de andere kant speelt Er- win van de Broek erg goed. Hij maakt talloze reddingen en de VLissinger stopt ook nog eens twee pingels. Naast De Vos scoren ook Ben Alexandere (8), aanvoerder Mar cello Tax (7) en Wally Houtepen (6) veel. De brede glimlach na afloop is veelzeggend, Hans Dierickx is duidelijk blij. „Ik ben er trots op dat er echt een ploeg binnen de lijnen staat." Zierikzee-trainer is pisnijdig ZIERIKZEE - Zierikzee-trainer Gaby Niemantsverdriet spuwde gisteren vuur na de 4-0-thuisnederlaag van zijn ploeg tegen Madese Boys. „Het was huilen met de pet op", zei hij. „Er zat totaal geen structuur in. De spelers lieten helemaal geen winnaarsmentaliteit zien. Als je bo vendien zo makkelijk doelpunten tegen krijgt, hoor je niet in de tweede klasse thuis." „Een aantal jongens denkt er te makkelijk over. Achterin was het een drama. De verdedigers waren totaal niet reso luut. Plet middenveld is de hele wedstrijd niet van ons ge weest en voorin konden ze niks afdwingen. Ik heb geen en kele kans gezien." Kana niet meer in HVV'24 1 HULST - Kana da Rosa Bernardo stelt zich niet langer be schikbaar voor het eerste elftal van HW'24. Hij zegt dat communicatieproblemen met trainer Michel Leonhart er toe hebben geleid om te breken met het eerste team. „Als ik niet speel, dan wil ik weten waarom ik op de bank zit. Dat moet de trainer me kunnen uitleggen, maar hij zwijgt", zei de spits gisteren in de rust van HW-Dosko. Da Rosa Bernardo raakte dit seizoen zijn basisplaats kwijt en moest het meestal stellen met invalbeurten. Derde clubrecord voor Stokman EEKLO - Binnen een week na zijn overstap van AV'56 naar Dynamica heeft Stefan Stokman de recordlij st van de Middelburgse club flink opgeschud. Tijdens wedstrij den in het Belgische Eeklo verbeterde hij op het kogelsto ten met 12 meter en 62 centimeter het derde club record bij de jongens A. Vorig week liet hij in Eeklo al 33.41 note ren op de discus en 30.38 op het kogelslingeren, beide re cordafstanden. Stokman werd dit weekeinde tweede bij het kogelstoten, vierde bij het discuswerpen (32.08) en derde op het kogelslingeren (29.45) Goed weekeinde atleet Oosterhuis REUSEL - Dynamica-atleet- Johan Oosterhuis stond dit weekeinde twee keer op de hoogste trede van een podium. Zaterdag maakte hij deel uit van het junioi-enteam van Dynamica dat Zeeuws kampioen werd op de veldloopesta fette. Gisteren won hij een run-bike-run in het Belgische Reusel. In de bossen van de Brabantse Kempen was de Vlissinger verreweg de snelste. Bij de start pakte hij de lei ding en die stond hij niet meer af. Zijn jongere broer Tho mas Oosterhuis werd tweede. Laatste plek Rooze in regiofinale ZIERIKZEE - Het regionaal kampioenschap driebanden derde klasse is gewonnen door Piet de Nijs van DVP uit Heerle. Rob Duitemeyer van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent werd tweede en Anne Stins van Even Buiten uit Oos- terland derde. Marcel Rooze van LBV uit Lewedorp werd achtste en laatste. Het was niet het toernooi van de Lewe- dorper. Alles wat tegen kon zitten, zat tegen. Hij bleef na zeven wedstrijden puntloos met 0.29 gemiddeld en een hoogste serie van drie. De hoogste serie werd genoteerd door de enige vrouw in het gezelschap: Anita Schuurbiers van WBV uit Steenbergen. Zij liet in de openingsronde na 21 beurten een serie van zeven noteren. van onze sportredactie VLISSINGEN - Na het verlies in de eerste twee wedstrijden is Robur in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal nu vijf wed strijden op rij ongeslagen. Giste ren won de ploeg met 9-0 van Ouwerkerk. Jong Ambon bleef dankzij een 5-0-zege op Lewe- dorpse Boys in het spoor van koploper Vivoo. Jong Ambon-Lewedorpse Boys 5-0: Het was éénrichtingsver keer in het duel, maar alleen Martin Waisapy scoorde voor rust. Via twee treffers van Levi Waisapy en één van Martin Wai sapy werd het na rust 4-0. Eldridge Pentury sloot kort voor tijd een sterke wedstrijd af met de 5-0. Nieuw Borgvliet-Hansweertse Boys 0-3: De bezoekers sloten een goede eerste helft af met een 3-0-voorsprong via treffers van Frans Weststrate, Nigel Been hakker en Kevin Trotman. Na rust verloren de Boys al na tien minuten Nigel Beenhakker na zijn tweede gele kaart. Vijf mi nuten later volgde Kevin Trot man na direct rood. Met negen tegen elf volgde een benauwd laatste halfuur voor de Zeeuw en. Robur-Ouwerkerk 9-0: De thuis ploeg was veel sterker, hoewel topschutter Dennis Weijers na een kwartier geblesseerd uit viel. Hekkensluiter Ouwerkerk kreeg twee weken na de 10-0-ne- derlaag tegen Vivoo weer een flink pak slaag. Voor de ploeg uit Goes waren Ralf Beije, Faou- zi Hamoudi, Rik Hopmans (allen 1), Ouassim Hamoudi, Rick van der Gaag en Bennie Scholten (allen 2) trefzeker. Sluis-Kwadendamme 2-0. Bij winst had Kwadendamme mee aan de leiding kunnen komen in de vijfde klasse B. Het werd ech ter afgetroefd door een energiek Sluis, dat goede kansen kreeg en met ruimere cijfers had kun nen winnen. Robin van Hal opende in de eerste helft de sco re. Na rust zorgde Martin van Achthoven voor de 2-0. Volharding-Vogelwaarde 5-5. Vogelwaarde gaf de winst in de laatste vijf minuten uit handen. In de 85e minuut stond de ploeg nog met 5-3 voor. Scoreverloop: Wilfred van den Dries 1-0, John Sommeijer 2-0/ Arno Wauters 2-1 en 2-2, Wilfred van den Dries 3-2, Marcel Verschuren 3-3, Mike Nelis 3-4, Mark Broek hoven 3-5, John Sommeijer 4-5, Wilfred van den Dries 5-5. FC Moerstraten-Vosmeer 2-1: Moerstraten verzuimde lange tijd de kansen te benutten. Hal verwege stond het 1-0. In de tweede helft verdubbelde Xa- vier van Hasselt met zijn tweede treffer de score: 2-0. Pas in de laatste minuut deed Jaco Vaders wat terug voor de enige Zeeuw se club in de vijfde klasse C. GILZE - Negen Zeeuwse judo ka's zijn gisteren in de prijzen gevallen tijdens de districtskam pioenschappen judo in Gilze. Ramon Verrijzer (-50 kilo) en Barend Schot (-73 kilo) behaal den bij de mid-aspiranten goud voor Sportschool Geelhoed. Bij de semi-aspiranten werd Jimmy Baumann (-50 kilo) kampioen namens Judo Goes. Bij de jeugd- teams kon sportschool Geelhoed de titel van vorig jaar niet pro longeren. Het team bereikte nog wel de kleine finale, maar werd hierin uitgeschakeld door het team van Eddy van de Pol. Het jeugdteam van Judo Goes was wel succesvol in cle kleine finale en won het brons. De uit Colijnsplaat afkomstige Verrijzer won al zijn drie par tijen met ippon. Barend Schot trof in de finale - net als vorige week tijdens de Zeeuwse kampioenschappen - zijn plaats en clubgenoot Rob- bin van de Bor. Beide Geel hoed-judoka's hadden met over macht de finale bereikt en net als vorige week was Schot het sterkst. Angelo van Meel (+73 ki lo) uit Goes knokte zich via de herkansingen naar het zilver. Jimmy Baumann uit Heinkens- zand wisselde zijn bronzen me daille van vorig jaar in voor een gouden. In de halve finale had de judoka van Judo Goes de gol den score nog nodig, maar in de finale zette hij Marco Verstra- eten (JV de Kroeven) vlug opzij. Clubgenoot Gianni van Meel (-55 kilo) uit Goes won de kleine finale om het brons. Ook Swen Hilberdink (-50 kilo) uit Vlissin gen behaalde een derde plaat-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23