Volleybalsters Morres aan kop Welkome overwinning voor Fortis TOP durft weer naar boven te kijken ~j Clinge stap dichter bij periodetitel Krachtsverschillen zijn gering in de vierde klasse B Eikenhout is aan tweede jeugd bezig Souburgse overgangsklasser houdt stand tegen Tweemaal Zes: 16-14 Tafeltennissers gaan verder in kwalificatie EK MURSKA SOBOTA/ COURNON - De Neder landse mannen- en vrou wentafeltennisploeg heb ben nog steeds uitzicht om volgend jaar op het Euro pees kampioenschap in de hoogste divisie uit te ko men. De mannenploeg, bestaan de uit Danny Heister, Bar ry Wijers, Bob Franssen, Daan Sliepen en Michel de Boer, eindigde in het Slo veense Murska Sobota als tweede in de kwalificatie- groep achter Portugal. Oranje versloeg dit week einde Engeland, Luxem burg en Zwitserland. Er werd verloren van Portu gal en Slovenië. Ook de vrouwen eindigden in de kwalificatiegroep B als tweede. Frankrijk was in het weekeinde in Cour non d'Auvergne het sterk ste. Oranje, dat bestond uit Linda Creemers, Carla Nouwen, Elena Timina en Li Jiao won van Spanje, Li touwen, Turkije en Zwitser land. Alleen van Frankrijk werd verloren. De vier ploegen in de halve finales strijden om drie tickets voor het hoogste ni veau op het EK. De win naars van de halve finales zijn zeker van een plaats in de hoogste divisie, de twee verliezers strijden nog om één ticket. De eerste wed strijd van de halve finale is op 23 november. ANP Kwiek speelde te wisselvallig in het duel met Phoenix om tot succes te komen. Wisselvallig spel breekt Kwiek op in duel met Phoenix foto Marijke Folkertsma door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Morres/Hulst hebben in de regiodivisie opnieuw een zware uitwedstrijd knap ge wonnen. De formatie van Guido de Beule is na de 3-1-zege bij Voko lijstaanvoer der. De mannen van Mytilus zijn na een kansloze nederlaag (4-0) tegen Woerden koploper af. Woerden-Mytilus 4-0 (25-15, 25-17, 25-19, 25-22): De koploper van het eerste uur kon geen moment een vuist maken te gen een jonge ploeg, die op alle fronten beter was. Mytilus had collectief een off-day, terwijl bij de Zuid-Hollanders alles lukte. Mytilus maakte het met de op slag de thuisploeg nauwelijks lastig en gaf daardoor het initiatief uit handen. Woerden beschikte over veel aanvals- kracht en gaf in verdedigend opzicht geen krimp. Aan Goese kant was iedereen van goede wil, maar het lukte niet. Vooral serve rend en in aanvallend opzicht brachten de Zeeuwen te weinig. Dat resulteerde voor Mytilus in vier opeenvolgende en kansloze nederlagen. Mikro Electro/Roosendaal 2-Morres/Hulst 4-0 (25-19, 25-19, 25-13, 25-21): Beide teams hadden elkaar in de voorbereiding op de competitie al eens getroffen en net als toen kwam Morres/Hulst er niet aan te pas. In het midden was Morres/Hulst enige tijd nog wel trefzeker, maar de passing was niet constant genoeg om voortdurend voor dreiging in het centrum te zorgen. De Brabanders profiteerden van de vele ups en downs in de Hulst-gelederen. Diepte punt bij de Zeeuws-Vlamingen was het vertoonde spel in de derde set. Na een oorwassing leek Morres/Hulst de eer te kunnen redden. De Zeeuws-Vlamingen konden een 11-7-voorsprong niet vast houden. Kwiek-Phoenix 1-3 (20-25, 22-25, 25-18, 17-25): Wisselvallig spel kwam de thuis ploeg duur te staan. De fases dat het aan Zeeuwse kant minder liep, duurden te lang. Het door blessures geplaagde Kwiek speelde bij vlagen goed, maar stuitte op een tegenstander, die vooral verdedigend prima op dreef was. Vanuit een goede pass en spelverdeling kwam Kwiek soms tot goede aanvallen. De be- zoekers stelden zich daar echter vaak goed op in. Bovendien beschikte Phoenix over een middenaanvaller, die niet te stoppen was. RVC/Libanon 2-WS'92 3-2 (20-25, 25-20, 25-18, 16-25, 15-9): Een wed strijd, waarin beide teams beurtelings het initiatief hadden. De Vlissingers be gonnen goed en trokken vooral dankzij prima aanvallen de eerste set naar zich toe. Daarna kwam de thuisploeg in de wedstrijd. WS'92 kreeg de pass niet meer bij de spelverdeler en bracht daar door in aanvallend opzicht te weinig. Toen dat in de vierde set weer wel lukte, leidde dat tot de gelijkmakende setwinst. Meer zat er echter niet in. Vrouwen Voko-Morres/Hulst 1-3 (17-25, 16-25, 25-16, 22-25): Tegen een ploeg die vorig seizoen op de tweede plaats eindigde en nacompetitie om een plaats in de tweede divisie speelde, was Morres/Hulst sterk op dreef. De Zeeuws-Vlamingen maak ten het de thuisploeg serverend lastig en bleven goed bij de les. Met goed posi tiespel was de formatie van Guido de Beule in de eerste twee sets oppermach tig. Met twee setzeges op zak, moest Morres/Hulst in de derde set het initia tief aan een toen goed serverénd Voko la ten. Na verlies in die set keken de Zeeuw en ook in de vierde set lang tegen een ach terstand aan. Met veel veerkracht haalde Morres/Hulst die op. De Hulster equipe beperkte de foutenlast, kwam op het achttiende punt langszij en verzekerde zich van de beslissende setzege. Savok-Spirit 3-1 (25-21, 22-25, 25-15, 25-17): Een goede wedstrijd van Savok, dat zich door de overwinning knap in de subtop nestelde. De thuisploeg was van af het eerste fluitsignaal alert en trok goed spelend de eerste set naar zich toe. Daarna ontwikkelde zich een boeiend duel tussen twee ploegen, die weinig voor elkaar onderdeden. Spirit won de tweede set en had ook in het derde be drijf geruime tijd het initiatief. Aan Sas- se kant kwam de pass niet goed en ebde het vertrouwen in eigen kunnen weg. Bij een 11-4-achterstand werd aan Spi rit-kant echter een opstellingsfout gecon stateerd. Daardoor werden de bezoekers terug op nul punten gezet. Die dreun kwam Spirit niet meer te boven. Kwiek-Triade/VCT 3 4-0 (25-19, 25-12, 25-15, 25-17): De eerste maximale zege van het seizoen. „Dat worden dinsdag na de training bolussen", glunderde Louise Vleugel. Kwiek stuitte in de eerste set op de meeste tegenstand van een povere op ponent, Daarna inspireerden een paar uitstekende blokkeringen de thuisploeg. door Pieter van Klinken GOES - De korfballers van TOP uit Arnemuiden hebben in de tweede klasse goede zaken ge daan met een 13-15-overwin- ning bij Valto uit De Lier. Door de naaste concurrent te verslaan liep het verschil op naar vier punten en sluit TOP aan bij de middenmoot. Trainer Edwin Co- ppoolse: „We hoeven nu niet meer naar onderen te kijken." Swift-Merwede 10-7. Eersteklas ser Swift boekte een belangrijke zege op concurrent Merwede. Na een negatieve reeks sluiten de Middelburgers met deze zege weer aan bij de subtop. Alleen de start van Swift was opnieuw niet goed te noemen: 1-4. De ploeg begon aan een inhaalrace in de tweede helft, net als vorige week tegen Tjoba. Nu pakte het wel goed uit. Swift liep via 7-4 uit naar een 10-7-overwinning. Scores Swift: Richard Geldof 5, Roel Klootwijk en Rob Sanderse beiden 2, Paul van den Berg 1. Valto-TOP 13-15. Trainer Edwin Coppoolse sprak van een verdiende overwinning voor tweedeklasser TOP. De Arne- muidenaren speelden goed. Ze ker in het begin was er geen hou den aan. Via 2-0 en 4.-1 werd het 6-3. Toch kwam Valto nog op ge lijke hoogte door een wat minde re periode in verdedigend op zicht. In de tweede helft liep TOP weer uit doordat ze verde digend sterker was. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Pie ter Tramper 1, Leon Kloet en Nelle- Ice van Belzen beiden 2, Jantine Meulmeester en Peter van Belzen beiden 1. Kinderdijk-Ondo 14-6. Ondo was niet opgewassen tegen de gradant Kinderdijk. De promo vendus uit Sint Laurens wist zich geen raad met het hoge bal tempo dat de Zuid-Hollanders hanteerden. Scores Ondo: Iwan de Pagter 3, Jan Allaart, Joris Hoogwerf en An- nelie Wisse allen 1. Stormvogels-Scheldevogels 7-5. Stormvogels liet in de eerste helft nogal wat kansen liggen. Het was dan ook niet raar dat de ploeg achter stond, maar de schade bleef beperkt tot 3-4 bij rust. In de tweede helft liep het beter en vielen de schoten wel binnen. Via debutant Arja Groenleer kwam de ploeg voor en een minuut of tien voor het eind namen de West- kapellenaars een beslissende marge. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Arno Sanderse 2, Frank Peene en Arja Groenleer beiden 1. Oranje Zwart-Seolto 13-10. Doordat Seolto in de tweede helft een kwartier lang niet kon scoren, verloor het de wedstrijd. Eigenlijk deed de ploeg niet on der voor Oranje Zwart, ze was zelfs misschien wel de betere partij. De Vlissingers liepen al leen niet genoeg uit. Scores Seolto: Remy Schuuring 5, Anja Ovaa en Rob Harthoorn bei den 2, Johan Ovaa 1 Togo-Good Luck 12-7. Voor de tweede keer dit seizoen maakte derdeklasser Togo meer dan tien punten. Togo speelde ook een strakke wedstrijd waarin het eigenlijk niet echt in proble men kwam. Scores Togo: Yvonne Joziasse 4, Marcel Viergever 3, Annique Elen- baas 2, Suzanne Boogert, Marcel Joziasse en Roel Schipper allen 1. In de vierde klasse won Luctor het topduel met Zaamslag. De koploper vergrootte door een 10-12-overwinning de voor sprong tot vier punten. Het Ritthemse Atlas kwam door de 11-7-winst op BKC tot op een punt van nummer twee Zaamslag. KVK uit Kapelle was met 9-10 niet opgewassen tegen hekkensluiter Zevenber gen. maandag 16 oktober 2006 20 door Aector Dooms TERNEUZEN - Clinge is gis teren m de vierde klasse A van het zondagvoetbal dankzij een 3-2-zege op Koe wacht een stap dichter bij de eerste-periodetitel gekomen. De derby tussen RIA W. en Corn Boys eindigde onbeslist: 2-2. Hontenisse-Aardenburg 1-0: Jeroen Verschuren scoorde tien minuten voor tijd het eni ge doelpunt van de wedstrijd. Het duel ging gelijk op. In de eerste helft waren er weinig kansen. Het duel was na rust aantrekkelijker. Hontenisse kwam op een 1-0 voorsprong na een individuele actie van Verschuren. Voor Aarden burg was Jelle de Vreeze nog dicht bij een doelpunt, maar Hontenisse hield stand. Hulsterloo-Uzendijke 6-2: Da ve de Booy maakte in het laat ste kwartier voor Hulsterloo een onvervalste hattrick. Tot aan de rust hield IJzendijke gelijke tred. Een feller spelen de thuisclub trok daarna de wedstrijd naar zich toe. Hul sterloo kwam op een 2-0-voor- sprong door treffers van Den nis Mangnus en Marco Ottjes, maar IJzendijke kwam goed terug dankzij twee keer Mar tin Rijckaert: 2-2. In de twee de helft scoorde Joeri Verley na een solo 3-2. De Booy be paalde met drie treffers (twee kopballen) de eindstand op 6-2. Biervliet-Sluiskil 3-1: Bier vliet lijkt zich na een moeilijk begin te hebben aangepast aan het niveau. De debutant pakte, na de winst tegen Bres- kens, tegen Sluiskil weer drie punten. Jeroen Boerman open de mét een gelukkig afstands schot de score, maar voor rust kapte Hensley Victorina zich vrij en schoot Sluiskil langs zij: 1-1. In de tweede helft was Biervliet feller en dat re sulteerde in een treffer van Mustafa Yilmaz: 2-1. Sluiskil drong aan, maar Jimmy I Coone maakte bij een uitval aan alle onzekerheid een eind: 3-1. RIA W-Corn Boys 2-2: Be thuisclub had het beste van het spel, maar een fysiek ster- j ker Corn Boys claimde te- i| recht een puntendeling. Maar- .i ten Kolijn zette de thuisclub i met een afstandsschot op 1-0 Stefan Burbach scoorde op ij aangeven van Dennis van j! Leeuwen 2-0. In de tweede helft werd de inzet van de Sas- senaren beloond. Eerst ver-1 kleinde Pascal Klasen de ach terstand tot 2-1 en vijf minu ten voor tijd schoot Dennis Winne een vrije trap in de kor-1 te hoek: 2-2. Clinge-Kocwacht 3-2: De ploegen waren aan elkaar ge- waagd, maar Clinge was effi ciënter in de afwerking. Davy van Puijvelde zette Clinge op een 1-0-voorsprong'. Domini que Verlincle benutte daarna voor Koewacht een straf schop, maar een vrije trap van Peter Drumont bracht Clinge op een 2-1-ruststand, In de tweede helft leek de wedstrijd beslist toen Van Puijvelde 3-1 scoorde. Vlak voor tijd bracht Jacky Lam bert uit een vrije trap de span ning terug, maar in de 3-2 kwam geen verandering meer. Breskens-Axel 3-4: Axel leek in eerste instantie op weg naar een simpele zege en kwam via Patrick Vinke en Percy Verlinden öp 0-2. Daar na kreeg Kenneth Okorley van Axel echter rood en mocht Michel Cocquit een strafschop voor de 1-2-rust- stand zorgen. Na de pauze zorgde Timo de Bruijn voor 1-3 en leek het duel beslist, Niets was minder waar. Coc quit mocht nog eens van elf meter aanleggen en zorgde voor 2-3. Siem Gans bracht Axel op 2-4, waarna Joey van de Velde de eindstand op 3-4 bepaalde. van onze sportredactie VLISSINGEN - Via een doelpuntloos gelijkspel bij Zeeland Sport haalde FC Ber gen in de vierde klasse B van het zondagvoetbal de eerste-pe riodetitel binnen. Luctor'88, dat met 1-2 verloor bij De Schut ters, staat tweede op vier punten van de koplopers. De ploeg uit Heinkenszand deelt de ze positie overigens met Patrijzen (2-0-zege op Dom burg), Val Aan en Zeeland Sport. De krachtsverschillen in deze klasse lijken sowieso gering, want tussen de nummers twee en tien zit slechts drie pun ten verschil. Alleen De Noormannen, dat gisteren op ei gen veld met 2-4 verloor van Di- vo, springt er in negatieve zin uit met nul punten uit zeven duels. De Schutters-Luctor'88 2-1: In een rommelig duel tussen twee ploegen die aan elkaar gewaagd waren, opende Serge de Blaeij na twintig minuten de score na mens de. bezoekers: 0-1. Enkele minuten later maakte Erik Kortst echter alweer gelijk: 1-1. Mede omdat de bal na een vrije trap van Martin Priem tegen de paal eindigde, was dit tevens de ruststand. Gaandeweg de twee de helft leek het duel in een ge lijkspel te eindigen, maar kort voor tijd werd Sonny Frings matchwinnaar voor zijn ploeg: 2-1. Grenswaehters-Walcheren 2-1: Uit een goede actie van zijn broer Dave scoorde Joost Roels al na vier minuten de openings treffer: 1-0. De Vlissingers pro beerden hierna wel, maar waren weinig gevaarlijk. Toch werd het nog voor de pauze gelijk toen een ongevaarlijk schot van Sjoerd Reijnhout door de han den van doelman Vincent Blei- jen ging: 1-1. Direct na rust waren er twee goede kansen voor de thuis ploeg, die echter pas in de 68e minuut opnieuw op voorsprong kwam via een treffer van de zo juist ingevallen en getergde Koen Rooijakkers: 2-1. Wat volg de was een waar slotoffensief van Walcheren, maar doelman Bleijen hield zijn doel schoone maakte zo zijn eerdere foi' goed:2-1. De Noormannen-Divo 2-4: ft bezoekers sprongen beter m de kansen om en liepen uit nasi 0-2 door Remi Sulkers a Marcel de Wit. Op slag van ra! bracht Ron de Nooijer weena hoop bij cle spelers van ij thuisploeg door 1-2 aan te tekej nen. Direct vanaf de aftrap va de tweede helft ging Noormati nen op zoek naar de gelijknu ker, maar meer dan enkele al< standsschoten leverde dit ni;j op. In de 67e minuut bracht I chael den Ouden de 1-3 op. ha bord. De thuisploeg toonde noj eenmaal veerkracht en kwal via Jacky Minderhoud terug lol 2-3, maar kort voor tijd werd4; wedstrijd beslist door Arjan vas Est: 2-4'. Zeeland Sport-FC Bergen Ui: Omdat de shirts van beitf ploegen blijkbaar te veel g* lijkenis met elkaar vertoonde begon de wedstrijd een kwaïiie later. De bezoekers trokken dè reserveshirts van Zeeland Spor aan. Beide ploegen legden god voetbal op de mat, mad kwamen niet tot scoren, ft beste kansen waren in de eerS helft voor FC Bergen, tenvi de Vlissingers kort na rust e- kele goede mogelijkheden to gen. Patrijzen-Domburg 2- 0: Al kort na het begin waren er kansofi voor Edwin Capello en Willi®1 Sallet, maar deze werden nit. benut. Pas in de 35e minuut kop te Richard Hardenbol de bald een hoekschop van William Sal let binnen: 1-0. Op slag van rust kregen de ba- zoekers een uitgelezen kans oc langszij te komen, maar do= man Dries Dijkmans stopte oi strafschop van Robin van de Vd- de. De tweede helft was rommel! en leverde vooral veel P kaarten op. In de 67e minui werd de wedstrijd beslist (to William Sallet die een voofil van Mario Mulder binnei- schoot: 2-0. Domburg wist Ito behalve de gemiste strafschop, geen kansen tegenover te sk iën. VLISSINGEN - HW'24 won in de derde klasse A van het zondagvoetbal overtuigend van Dosko (4-0) en blijft koploper. Goes blijft bovenin meedraaien dankzij een 2-0-zege bij SC Gas tel. In Heerle toonde de 35-jari- ge Evert Eikenhout zich op nieuw trefzeker namens Zeelan- dia Middelburg. Via drie tref fers van zijn voet werd het daar 1-3. SC Gastel-Goes 0-2: Pas na een kwartier in de tweede helft werd de score geopend door Jordy den Toonder die raak- schoot uit een vrije trap vanaf de rand van het strafschopge bied. Hierna kregen beide ploe gen wat kansen, maar pas tien minuten voor tijd was het Ste ven Fitsch die de voor de bezoe kers bevrijdende 0-2 binnen schoot. Meto-Steen 1-0: De tweede helft was nog maar enkele minuten oud toen een knal van Sander van Remortele tegen de lat ein digde. Met nog een kwartier op de klok werd Jan van der Lin den neergehaald, waarna hij ver volgens zelf de toegekende straf schop benutte: 1-0. HSC'28-Zeelandia Middelburg 1-3: Uit een rommelige situatie opende Evert Eikenhout in de 33e minuut de score (0-1), maar twee minuten later maakte Mi chael Minnebach alweer gelijk: 1-1. Toch sloten de Middelbur gers het eerste bedrijf met een voorsprong af omdat Evert Ei kenhout kort voor rust een indi viduele actie afrondde met een doelpunt: 1-2. De tweede helft bracht in het begin opnieuw wei nig kansen. Tegen het einde ging HSC'28 steeds meer risico's nemen, iets waarvan Eikenhout in de laatste minuut profiteerde door zijn derde doelpunt aan te tekenen: 1-3. HVV'24-Dosko 4-0: De thuisclub kende een droomstart met doelpunten van Evert van den Berg (strafschop) en Chris- toph Praet na een knappe aan val: 2-0. Vlak voor rust schoot Praet zijn ploeg naar 3-0, nadat Jari Vyaene tegen de lat had ge kopt. In de tweede helft hoefde het niet meer zo nodig voor de thuisclub. Uit de handvol kan sen bepaalde de beste speler van HW, Tim Mechelinck de eind stand op 4-0. Scheidsrechter E. van Yren deelde in de overigens niet onvriendelijke wedstrijd twee rode kaarten uit aan Dos ko en acht gele kaarten, ver deeld over IiW en Dosko. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In de over gangsklasse B zitten geen zwak ke broeders, weet Fortis-trainer Leonard Debbaut. Het wordt niet makkelijk om te overleven. „Het kaf is de afgelopen jaren al van het koren gescheiden. Er zijn nu acht ongeveer even ster ke ploegen over." De overwinning van zaterdag op Tweemaal Zes (16-14) was zeer welkom. De Souburgse korfbalploeg had in de eerste vijf wedstrijden van de veldcom- petitie pas vier punten gepakt (winst op SDO, remises tegen Antilopen en Albatros) en stond daardoor laatste. Nu vindt de ploeg zich met 6 uit 6 terug op de vijfde plaats. Debbaut: „We horen 1 op 1 te lopen in deze poule, maar het is gebleken dat dat niet zo eenvoudig is." Dat Fortis tijdelijk laatste stond, snapte Debbaut wel. „We hebben niet genoeg punten ge pakt." Maar begrijpen deed hij het niet. „We spelen een stuk be ter korfbal dan voor de zomer. Fortis is nu meer een team. En we hebben ook nog in elke wed strijd kansen op de winst gehad, zelfs tegen SKF. Maar het lukte ons niet om op de beslissende momenten onze slag te slaan." Tegen Tweemaal Zes uit Maar tensdijk overtuigde Fortis wel van begin tot eind. De ploeg stond weliswaar voortdurend onder druk, maar bezweek niet. En waar bij de tegenstander al les van één man moest komen - de loepzuivere Wouter van Brenk scoorde acht keer - korf balden de Souburgers met z'n achten. Chaïm Koole, de directe tegen stander van Van Brenk, legde er zaterdag zes in en zag dat nog vijf ploeggenoten doelpunten maakten. Met name Elze Blan- kenburgh, die in hetzelfde vak stond, speelde sterk. Met drie treffers én twee verdiende straf- worpen, beide benut door Koole, liet ze zich nadrukkelijk zien. De thuisploeg, zonder de gebles seerden Wander Koole (enkel) en Ruth Holmes (voet), liep bin nen de eerste tien minuten vrij soepel uit naar 4-1. Maar Twee maal Zes kwam net zo snel weer langszij. Pas na de 6-6, in de laatste minuten voor rust, sloeg Fortis weer een gaatje. Chaïm Koole en Mark Trimpe (hij heeft inmiddels een belangrijke rol binnen het team), tilden de sco re naar 8-6. Dovemansoren Debbaut: „Ik heb halverwege ge zegd dat het vak van Niels Bebe- laar, Remco Crucq. Hagar Hoog werf en Angela Melis het ver schil moest maken. In het ande re vak werden de ballen name lijk, zoals verwacht, net zo mak kelijk gemaakt als doorgela ten." Die opdracht was niet aan dovemansoren gericht. Direct na rust maakte Crucq de 9-6 en hij was ook verantwoordelijk voor de 11-8. Bebelaar gooide de 13-10 door de korf, waardoor hij het verschil ook weer op drie punten bracht. In de slotfase oogde Fortis nog wel een tiltkie zenuwachtig. „Ons eindspel was zeker niet goed", zei Debbaut. Maar Twee maal Zes, dat vanwege commen taar op de leiding nog tegen twee gele kaarten aanliep, profi teerde er niet van, waardoor For tis voor de tweede keer dit sei zoen won. Fortis-Tweemaal Zes 16-14. Sco res Fortis: Chaïm Koole 6, Elze Blankenburgh en Remco Crucq 3, Mark Trimpe 2, Niels Bebelaar en Marieke de Rijke 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20