PZC De turners redden het net wél Prachtgoals geven derby kleur Ajax dankt zege aan linkerflank i aY Van Assche: van teleurstelling naar blijdschap Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. maandag 16 oktober 2006 iir AutoTeam lh,™, AUTOTEAM NIEUW SERVICE SCHAOEHERSTEl j Altijd meer dan 100 company cars met duizenden euro's voordeel! Kijk op www.autoteam.nl wij willen blije klanten Van Gelder in toestelfinale AARHUS - Yuri van Gelder heeft zich op het WK turnen geplaatst voor de finale aan de ringen. Hij is als vierde de finale in gegaan, wat betekent dat hij komende vrijdag als voorlaatste moet turnen. Van Gelder twijfelde na zijn oefening of het behaalde punt (16.272) wel voldoende zou zijn voor een plaatsje bij de beste acht. Zijn afsprong met dubbelgestrekte salto met hele schroef was volgens de jury niet gestrekt genoeg, wat hem drietiende kostte. Epke Zonderland heeft zich niet geplaatst voor de meer kampfinale of de finale aan rekstok. Ook Jeffrey Wam mes heeft geen finaleplaats weten te bemachtigen. Krappen verliest eindstrijd BRIDLINGTON - Francis Hoenselaar heeft gisteren de Winmau op haar naam gebracht, het op de Lakeside na bekendste Engelse darttoernooi van de BDO. De Rotter damse versloeg in de eindstrijd de Vlissingse Karin Krap pen met 4-3. De laatste had wel een beter gemiddelde per pijl: 25,98 tegen 25,52. Hoenselaar had in de halve finale afgerekend met haar eeuwige Engelse rivale Trina Gulliver (4-2). Krappen schakelde met de nodige moeite het Groningse talent Car- la Molema uit, eveneens met 4-2. De zeventienjarige Michael van Gerwen won bij de man nen en werd de jongste winnaar ooit. Hij versloeg de En gelse favoriet Martin Adams in de finale met 7-5. Nationale titel Mark Boot VALKENSWAARD - Mark Boot is gisteren op het Euro circuit in Valkenswaard Nederlands jeugdkampioen in de klasse 85 cc grote wielen geworden. De motorcrosser deed dat in stijl. Hij pakte de dagwinst. De 14-jarige motorcros ser uit Burg'h-Haamstede was de beste in een cyclus van 35 manches. In totaal won Boot veertien manches. Esser wijst Kloetinge de weg VEENENDAAL - Met een onvervalste hattrick wees Daan Esser Kloetinge zaterdag de weg in het uitduel met GVW. De Bevelandse hoofdklasser keek bij rust tegen een 2-0-achterstand aan, maar tapte na een uitbrander van trainer Diederik Hiensch uit een ander vaatje. John Schot zorgde voor de aansluitingstreffer, waarna Daan Esser binnen vier minuten voor de gelijkmaker en de 2-3 zorgde. Vlak voor tijd besliste hij het duel definitief. Kloetinge steeg door de zege naar de zevende plaats en staat nu dus in het linkerrijtje, pagina 21 Kloetinge net op tijd in het gareel Doelmannen Chelsea zwaargewond READING - Drie punten gewonnen, maar twee keepers verloren. Voor Chelsea verliep de competi tiewedstrijd bij Reading (0-1) zaterdagavond desas treus. De Engelse kampioen raak te al na een halve minuut eerste doelman Petr Cech kwijt. De Tsjech werd ge raakt door de knie van de doorlopende Reading-aan- valler Stephen Hunt en ver dween per brancard naar het ziekenhuis. Daar werd hij gisteren geopereerd aan een schedelbasisfractuur. Volgens Chelsea verliep de operatie succesvol, maar onduidelijk is nog hoe lang Cech is uitgeschakeld. Zijn vervanger Carlo Cudi- cini werd in blessuretijd van de tweede helft wegge dragen. De Italiaan werd bij een corner getor pedeerd door Ibrahim Son- ko. IJet voorval deed den ken aan de manier waarop de Duitse doelman Toni Schumacher tijdens het WK van 1982 de Fransman Patrick Battiston uitscha kelde. Cudicini kreeg bij zijn ver trek per brancard een nek- brace en een zuurstofmas ker maar mocht zaterdaga vond na behandeling al weer naar huis. Zijn inzet baarheid in de komende we ken is echter nog een vraag teken. Chelsea-manager Jo se Mourinho veroordeelde na afloop vooral Hunt. „Cech mag blij zijn dat hij nog leeft", aldus de Portu gees, die niet bekend staat omzijn nuances. Aanvoerder John Terry ver dedigde in de slotminuten het doel van Chelsea. Hij deed dat in het shirt met nummer 40, van derde doel man Henrique Iiilario. De kans is groot dat de dertig jarige Portugees woensdag in het doel staat als Chel sea het in de Champions League opneemt tegen Bar celona. Hilario kwam deze zomer van Nacional naar Londen toe, maar speelde nog geen minuut voor Chelsea. Voor zij_n tijd op Madeira kwam hij uit voor Porto. GPD Jury Be Nederlandse turners zetten zaterdagochtend tijdens één van de eerste subdivisies een score neer van 344,175. Het resultaat van maanden hard trainen, vond Van Assche. Maar er had Wellicht meer in gezeten, als de jury ook bij Nederland wat cou- ianter was geweest. Van Assche, kort na het optreden: „Op volti ge raakte Herre Zonderland bij de afsprong de bok nog aan, Anthony van Assche (rechts) valt Jeffrey Wammes in de armen, nadat duidelijk is geworden dat Nederland bij de beste 24 landen van de wereld hoort. foto Rick Nederstigt/ANP door Dick Sintenie AMSTERDAM - Linksbenige spelers zijn niet zelden de crea tieve geesten in een voetbalelf tal. Ook Ajax, dat zaterdag met 3-2 won van FC Groningen, moet het qua idee en uitvoering hebben van de linkerflank, maar daar staan vreemd genoeg twee van origine rechtsbehige voetballers. Van die twee, Wesley Sneijder en Ryan Babel, heeft linkshalf Sneijder zijn tekortkomingen met links overigens het best ge camoufleerd. En wel zodanig dat er van enig verschil in schot kracht en precisie tussen zijn rechter- en linkerbeen nauwe lijks sprake is. Kwestie van ta lent, volharding en uiteindelijk ook gewenning. Bij Babel ligt dat anders. Hij is opgeleid als centrumspits, kan met zijn linkerbeen best een doelpunt maken als de situatie daarom vraagt, maar om met datzelfde been zo'n fijn geschep te, wegdraaiende voorzet af te le veren, is een ander verhaal. Van achter naar voren ziet de linkerflank van Ajax er zo uit: Urby Emanuelson (stijf links), Sneijder (behoorlijk links), Ba- bel (een weinig linies). De drie hadden zaterdag een zeer groot aandeel in de 3-2-overwinning op FC Groningen. Babel maakte de 1-0 (met rechts) op aangeven van Sneijder (met rechts). Babel maakte de 2-2, een intikkertje, met rechts. En het fabuleuze slotakkoord (3-2) was van Ema nuelson, die tien minuten voor tijd verwoestend - en technisch perfect - uithaalde. Met linies. Het waren doelpunten van voet ballers voor wie Henk ten Cate vrijdag nog in de bres sprong. De trainer is bang dat Ema nuelson (20) en Babel (19) zich zelf over de kop lopen gezien het grote aantal nationale en in ternationale wedstrijden met Ajax en (Jong) Oranje. Zo spelend als zaterdag ligt het echter voor de hand dat Ema nuelson en Babel nog heel wat interlands voor de boeg hebben. Misschien vormen zij binnen kort met Sneijder wel de linker kant van het Nederlands elftal. In verdedigend opzicht schort er nog wel wat aan het drieman schap, maar voetballen kunnen ze. De drie voelen en vullen el kaar aan.Sneijder knijpt er soms, letterlijk, tussenuit. Als Emanuelson doorschuift naar het middenveld is er voor Sneij der ruimte om aan te sluiten bij de spits. Bovendien kan Sneij der op de snelle Babel zijn steek pass kwijt. En als de linkerspits naar bin nen trekt, in een poging om zijn krachtige schot met rechts weer eens te beproeven, is de weg vrij voor Emanuelson om de achter- lijn van de tegenstander te ha len en een voorzet te geven. Zaterdagavond, Ajax-Gronin- gen, 62e minuut: Emanuelson stuurt met een strakke pass Ba bel weg. Er volgt een lage voor zet met het linkerbeen, spits Huntelaar legt terug op Sneij der, wiens schot wordt gekeerd door doelman Bas Roorda. Geen doelpunt, maar wel één van de mooiste aanvallen van de avond. GPD Urby Emanuelson, hier in duel met Mark Jan Fledderus van FC Gro ningen, was met een machtig schot matchwinnaar voor Ajax. foto Hans van Weel/GPD rinor Roeland van Vliet GOES - Turnen is zijn lust en zijn leven, maar Anthony van Assche baalde er zaterdagavond stevig van dat het een jurysport is. „Ik krijg wel eens het gevoel dat Nederland wat vaker bena deeld wordt dan andere lan den", zei de zeventienjarige Sas- senaar. Toen dacht hij nog dat Oranje niet bij de beste 24 equipes van de wereld zou ko men. Maar dat had hij mis. Tot ieders verrassing kwam Oranje uit op de 23e plaats. Landen als Polen en Venezuela, die nog op zondag in actie kwamen, lieten veel pun ten liggen, waardoor Nederland inet boven de rode streep eindig de, Van Assche en zijn ploegge noten kunnen nu het olympi sche traject vervolgen. Wil Ne derland echter in 2008 met een leam naar de Spelen van Pe king, clan zal op het WK in Stutt gart nog veel beter gepresteerd moeten worden. Voor plaatsing is een plaats bij de beste twaalf vereist. Lukt dat niet, dan zijn er nog wel achterdeurtjes voor individuen als Yuri van Gelder, Epke Zonderland en Jeffrey Wammes. waardoor hij een element niet geteld kreeg. Maar bij de Portu gezen, die stuk voor stuk dezelf de fout maakten, werd het dooi de vingers gezien. Portugal kreeg daardoor misschien wel een paar punten cadeau en ging op het zesde onderdeel alsnog langs ons. Ik heb wel eens het idee dat wij nooit dat soort voor deeltjes hebben." Van Assche, bezig aan zijn twee de WK, had er een hard hoofd in of de doelstelling nu wel ge haald zou worden. „Ik denk, als ik heel eerlijk ben, dat we 26e gaan worden. Zondag komen er nog zulke sterke landen", zei hij. 'Stuttgart' en 'Peking' had hij al uit zijn hoofd gezet. „Pas op het WK van 2009 zijn we er als team weer bij", sprak hij. Dat zou dan ook zijn omdat de Nedei'landers te veel kleine fout jes hadden gemaakt. Epke Zon derland, de beste allrounder van Nederland, maakte een verkeer de serie op vloer en viel van de rekstok. Het laatste overkwam ook Jeroen Plardon. Yuri van Gelder liet op zijn ringenoefe- ning tienden liggen bij zijn af sprong, hetgeen Herre Zondei-- land dus overkwam op voltige. En Anthony van Assche deed een kortere brugoefening' dan ge bruikelijk, met een lagere score tot gevolg. Alleen Jeffrey Wammes, die in maart nog beide enkels brak, kwam zonder noemenswaardige problemen door zijn vier oefe ningen. Risico's Had Nederland te veel risico's genomen? „Dat denk ik niet", zei Van Assche vanaf zijn ho telkamer. „Iedereen heeft van daag nieuwe dingen in zijn oefe ningen gestopt en dus risico's ge nomen. En de een pakte er pun ten mee, de ander jammer ge noeg niet. Maar als we het niet hadden gedaan, was de score niet zo hoog uitgevallen. We heb ben als team vandaag drie pun ten meer gescoord dan tijdens de WK- kwalificatiewedstrijd in Enschede. Dat zegt ook wel wat." Van Assche was ook te spreken over zijn eigen score: 83.850. Dat hij ruim een punt onder zijn persoonlijk record bleef, kwam door de aftrek die hij kreeg op brug. „Tijdens de oefening knak te één van mijn vingers dubbel. Daardoor moest ik wat improvi seren", zei de Zeeuws-Vlaming. Rob Stout, zijn coach, vond het knap dat hij door was gegaan. „Anthony zei dat hij gestopt was als het een andere wed strijd was geweest. Maar omdat dit een WK was, maakte hij zijn oefening af. 'Voor het team', zei hij." Met 83.850 was Van Assche de tweede meerkamper van Neder land, achter Epke Zondeiiand (86.875) en vóór Herre Zonder land (83.825). De jonge turner eindigde in het individuele klas sement als 69e. „Wat de uitslag ook wordt, we hebben er hard voor gewerkt", besloot Van Assche. „In Neder land kun je geen geld verdienen met turnen. Dan is het al heel knap dat je net niet óf net wel bij de beste 24 eindigt." Het werd dus, na een dag lang peentjes zweten op de tribune, net wél. Hoek is na 3-1-zege bij SSV'65 weer koploper hoofdklasse door Barry van der Hooft GOES - De spits die dit seizoen op een fenomenaal gemiddelde kan bogen, leek zijn kunstje za terdag even kwijt te zijn. Jan Huygens kreeg de bal bijna een uur lang niet tegen het net, maar brak de derby tegen SSV'65 daarna alsnog eigenhan dig open. Met een rake kopbal leidde de Belg de vijfde zege van Hoek in (1-3), waardoor de Zeeuws-Vla mingen zich minimaal een week koploper van de hoofdklasse mo gen noemen. Die positie moet Hoek komende zaterdag verdedi gen in het thuisduel met IJssel- meervogels. Taoufik Ameziane kijkt dan van af de kant toe, omdat de creatie ve middenvelder bij SSV'65 zijn derde gele kaart in zes duels kreeg. „Dat lossen we wel op", zei Cees Houtepen nuchter. De trainer heeft daar gezien de bezetting van de reservebank ook voldoende mogelijkheden voor. Wesley de Smet, Sam Yse- baei't, Djamel Buyse en Wilco de Valk waren een jaar geleden stuk voor stuk basisspeler, maar moeten nu met een invalbeürtje of negentig minuten op de bank genoegen nemen. Marco Groeneveld heeft die weelde van een brede en kwali tatief sterke selectie niet. Zijn onervaren ploeg strijdt weke lijks voor een positief resultaat, maar staat na zeven duels op slechts clrie punten. Ook in de derby tegen Hoek was de hek kensluiter lange tijd de onderlig gende partij, maar putte de ploeg hoop uit de speldenprik ken die af en toe werden uitge deeld. Daarnaast probeerde SSV met een aantal harde tack les de toon te zetten. „Dat was ook de opdracht", zei Ferry Alfons van Hoek soleert langs de SSV-verdedigers David den Hollander (vallend) en Robert Stols. Niels Paardekoper en Marcel Kole kijken op de achtergrond mee. foto Willem Mieras Groeneveld. „Op het randje spe len en er soms misschien wel over." Het leverde Ameziane al vroeg in de wedstrijd een pijn lijk bovenbeen op, omdat Niels Paardekooper er hard inging en daarbij ook nog eens uitgleed. Een minuut eerder had Huygens al een tik gehad van linksback Mansour Gader. Toch liet Hoek zich er niet door van de wijs brengen. Het spel was niet al te best, maar het do mineerde wel. Vooral uit stil- staande situaties was Hoek ge vaarlijk, waai'bij Pluygens tot- vijf keer toe het eindstation was. Scoren lukte de Belg echter niet, waardoor SSV'65 vlak voor rust zelfs bijna op voor sprong kon komen. Niels Paar dekooper, Christiaan Boon en Robert Stols kregen de bal in een bombardement van kansen echter niet voorbij de uit stekend keepende Robbie de Moor. Nonchalant Meteen na rust liet SSV zijn tan den opnieuw zien. Hoek begon nonchalant aan het tweede be drijf, waardoor de thuisploeg via Arjan Koopmans drie keer dicht bij de 1-0 was. De ope ningstreffer viel uiteindelijk na een klein kwartier aan de ande re kant. Huygens zette zelf de aanval op door Dennis van der Welle aan te spelen. De x'echtsbuiten kwam nu wel langs zijn tegen stander en vond Huygens aan de tweede paal: 0-1. Groeneveld over die treffer: „Eén zo'n mo ment komt ons duur te staan. We worden op links uitgespeeld en het is meteen raak. Dat zijn de finesses in het voetbal. Zeker in de hoofdklasse." De achtste seizoenstreffer van Huygens was er één uit het boekje, maar stond qua schoonheid in de scha duw van Hoeks tweede doel punt. Ramazan Kesikbas, die zijn dribbels af en toe te ver doorvoerde, speelde zich knap vrij, kreeg een geniale ingeving en scoorde met een magnifieke stiftbal van een meter of twin tig: 0-2. Houtepen: „Dat hadden we voor de wedstrijd ook aangegeven. Dit is een klein veld, waarbij een keeper vaak ver voor zijn doel staat. Let daar op, hebben we tegen de spelers gezegd. En ja, als je het dan zo afrondt..." De wedstrijd leek beslist, maar SSV'65 toonde evenals eerder deze competitie veerkracht. Koopmans schoot droog de 1-2 binnen, maar de gelijkmaker kwam er niet meer. De moege streden thuisploeg moest steeds meer ruimte prijsgeven en Hoek profiteerde daar in de blessure tijd optimaal van. Stefan van Dender kreeg een vrije door gang, zocht de combinatie met Sam Ysebaert, waarna de aan voerder met buitenkant links be heerst raakschoot: 1-3. SSV'65-Hoek 1-3 (0-0). 59. Jan Huygens 0-1, 6.3, Ramazan Ke sikbas 0-2, 68. Arjan Koopmans 1-2, 90+2. Stefan van Dender 1-3. Scheidsrechter: H.J.G.M van Beek (Cothen). Gele kaart: Niels Paardekooper (SSV'65) en Taoufik Ameziane (Hoek). Aan tal toeschouwers: 1000. SSV'65: Christol van Campen- hout; Michel de Groote, Mevlud Eryürük, David den Hollander, Mansour Gader (46. Richard Uit- terhoeve); Niels Paardekooper (67. Jan-Willem van Dijk), Mar cel Kole, Robert Stols; Mehmet Dolma, Christiaan Boon (65. Jor den Takiddine) en Arjan Koop mans. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ragut, Mamadouba Gueye, Björn Langeveld, Stefan van Dender; Taoufik Ameziane, Ra mazan Kesikbas (83. Sam Yse baert), Ferry Alfons; Dennis van der Welle, Jan Huygens en Ist- van Bakx (70. Wilco de Valk). pagina 21 wat een akelig mooie goal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17