PZC Strijder tegen windpark zet door r Woonweek Mooie foto is afhankelijk van de maker Filmpjes op klipper zeil vertederen kantal handtekeningen tegen grotere windturbines op Neeltje Jans valt tegen Bogner Burberry Escada PZC Column www.pzc.nl f.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 14 oktober 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland rinor Piet Kleemans ZIEBIKZEE - Nieuw-IIaamste- denaar A. Lafeber blijft strijden legen de vernieuwing van wind molenpark Roggeplaat op Neel tje Jans. Gisteren overhandigde bij wethouder R. van der Wek ken 472 handtekeningen tegen de nieuwe windturbines. Windpark Roggeplaat bestaat momenteel nog uit twaalf kleine windturbines, maar beheerder 1 Windpark Roggeplaat (een jjoint-venture van financier Trio- ,dos Bank en planontwikkelaar IE-connection) wil de twaalf klei ne vervangen cloor vier veel gro tere. Lafeber is daar fel tegen gekant. Het is zijn stellige overtuiging dat windenergie weinig stroom oplevert, het landschap verpest en geluidsoverlast veroorzaakt. Hij spreekt van ernstige horizon vervuiling en zegt te vrezen voor een bijzonder hinderlijk, laagfrequent geluid. Vanuit die overtuiging strijdt Lafeber te lgen vernieuwing van het wind molenpark. Via een advertentie campagne ging hij op zoek naar Advertentie uMopmi www.urbantearning.com (Advertentie) GLASHANDEL MOERSTEE Voor al uw isolerende beglazing, ieuk, hardglazen deuren, glazen meubelen Nieuwe Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge www.moerstee.i van Windpark Roggeplaat te be twijfelen. Afgezien daarvan zegt hij eigenlijk niet zo goed te begrijpen wat Lafeber en de zij nen willen bereiken. „Stel dat ze de vernieuwing van windpark Roggeplaat tegenhou den, dan is het eindresultaat dat de huidige twaalf windmolens blijven staan. En dat lijkt mij in hun nadeel want de vier nieuwe zijn stiller dan de twaalf oude windturbines. Die conclusie wordt fel bestre den door Lafeber en zijn mede standers. Zij houden staande dat wetenschappelijk is vastge steld dat hoge windmolens on verwacht veel geluid produce ren. Irritant geluid. Onderzoek moet uitkomst bren gen en dat onderzoek, zegt Den Boon, komt er ook. Als de resul taten bekend zijn, kan daar vol gens hem zeker over gësproken worden. Wethouder R. van der Wekken onthield zich van inhoudelijk commentaar op de kwestie. Wel zegde hij toe dat het resultaat van de handtekeningenactie be trokken zal worden bij de verde- Fotogroep viert feestje met workshop in de duinen fan de 4481 inwoners van IBurgh-Haamstede (Burgh, Haamstede, Westenschouwen Nieuw-Haamstede) gaven er j331 gehoor aan Lafebers oproep lom zich tegen vernieuwing van (bet windpark uit te spreken. El- jders op het eiland bleek de ani- kleiner. Alles bij elkaar |scoorde Lafeber 472 handteke- n. „Te weinig", vindt hij [zelf, Toch durft hij de stelling (aan dat een referendum over de kwestie een duidelijk 'nee' als re sultaat zou kunnen hebben. Of dat zo is, waagt H. den Boon Auto botst met aardappelrooier SEROOSKERKE (W) - Een 41-jarige Middelburger zag gis teren zijn auto beschadigd door een aanrijding met een tractor net aardappelrooier. Die werd fetuurd door een 41-jarige nan uit de gemeente Veere. aardappelrooier reed over de N57 ter hoogte van Serooskerke en wilde rechtsaf slaan om zijn perceel op te rijden. De perso nenauto haalde net op dat mo ment in. Door het afbuigen zwenkte de aardappelrooier uit naar links en raakte de auto van ie Middelburger. De auto werd de achterkant beschadigd. Ook de aardappelrooier raakte Barbara van der Steen (links) en Margriet de Kan op pad met de camera. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De Fo togroep Schouwen-Duiveland houdt vandaag een feestje in de duinen van Westerschouwen ter gelegenheid van het tienjarig be staan. Dat feestje heeft de vorm van een workshop onder leiding van professioneel natuurfoto graaf Gert-Jan de Zoete. Kennis en training zijn belang rijk. De apparatuur mag steeds geavanceerder worden, de schoonheid van een foto hangt toch in de eerste plaats af van ta- lent en vaardigheid van de ma ker, vinden Margriet de Kan uit Kerkwerve en Barbara van dei- Steen uit Zierikzee. Beiden zijn (Advertentie) nog maar net anderhalf jaar lid van de groep, maar voelen zich er prima thuis. Vakfotograaf Leen Koper en be zield hobbyist Giel van Leeu wen namen in 1996 het initiatief tot oprichting van de Fotogroep, Als doelstelling geldt nog steeds: 'Gezellig bezig zijn met de wereld van de fotografische beeldvorming met onderling res pect. Met het werk van de leden afkraken en leren van de fouten van jezelf en van anderen'. Die werkwijze spreekt De Kan en Van der Steen zeer aan. „Je wordt gestimuleerd ook eens met andere thema's bezig te zijn dan alleen met je eigen voorkeu ren. We leren inderdaad veel van elkaar. Binnen de groep zijn veel verschillende specialismen. De één weet veel van techniek, de ander kan op artistiek gebied goede adviezen geven. Gelukkig is er absoluut geen sprake van concurrentie. In de selectie voor bijvoorbeeld de expositie van de Zeeuwse Fotosalon wordt van al le leden werk opgenomen op ba sis van onze eigen voorkeuren", schetsen beide vrouwen de gang van zaken. Aan de fotohobby van Margriet de Kan ging schilderen vooraf. „Ik was altijd al een observator met oog voor compositie en vlak verdeling. Mijn man fotogra feert ook en met de aanschaf van fotoboeken en veel appara tuur groeide ook bij mij de be langstelling. Mensen, natuur en architectuur hebben mijn voor keur. Ik ben lid geworden van de Fotogroep nadat ik er eerst een cursus fotobewerking heb gevolgd", vertelt De Kan. Lich tende voorbeelden voor haar zijn Henri Cartier-Bresson, Lee Miller en Man Ray. Daar maakt ze graag een reisje voor naar Fo tomuseum Foam in Amsterdam. Barbara van der Steen heeft zich gespecialiseerd in macro's van bloemen en in voedselfoto- grafie. Vooral dat laatste vraagt om uitleg. „Ik kom uit een gezin waar behoorlijk goed werd ge kookt. Zelf houd ik er ook van en ik besteed veel aandacht aan de presentatie van de gerechten. Mooie composities in kleuren en vorm, die fotografeer ik dan." j Armani Jeans Brunei!0 Cucinelh -L. Christ i izens^ Gunex MaxMara .Moschino L> CHEAPANDCHIC re besluitvorming ten aanzien van de vernieuwing van het windpark. Om de vernieuwing van het windmolenpark moge lijk te maken, moet het bestem mingsplan worden aangepast. Ook is er nog geen bouwvergun ning verstrekt. MEE Zeeland breidt uit GOES - MEE Zeeland wil twee nieuwe servicepunten in Zeeuws-Vlaanderen openen. Bewoners van Zeeuws- Vlaanderen zijn nu nog aangewezen op het kantoor van de ondersteuningsdienst voor lichamelijk en verstande lijk gehandicapten in Terneuzen. „Voor veel mensen zijn. we moeilijk te bereiken met het openbaar vervoer. Een inwoner van Retranchement moet een uur en een kwartier reizen om in Terneuzen te komen. Voor mensen uit dezelfde plaats met een lichamelijke be perking is de reistijd zelfs minimaal anderhalf uur", al dus P. Brakman, directeur van MEE Zeeland. Momenteel is MEE Zeeland met de gemeenten Hulst en Oostburg in gesprek om een locatie te vinden waar het spreekuur kan worden gehouden. Waarschijn lijk komt het steunpunt voor de gemeente Oostburg in Schoondijke, waar MEE Zeeland aansluiting zoekt met De Okkernoot. De recent geopende servicepunten in Tholen en Zierikzee dienen als voorbeeld voor MEE Zee land. Doorgereden na aanrijding NIEUWERKERK - Een automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland is gisterochtend rond kwart over ze ven betrokken geweest bij een aanrijding in Nieuwerkerk waarbij de andere partij doorreed. De 46-jarige vrouw reed vanuit de Stationsstraat de Bur gemeester Van Veenstraat op. Daar stond een personen auto langs de kant van de weg geparkeerd. Toen de vrouw deze auto wilde passeren, gaf die plotseling gas, met een aanrijding tot gevolg. De onbekende automobilist stopte vervolgens, waarop de vrouw ook stopte. Daarop gaf de onbekende weer gas en reed er vandoor. De vrouw heeft vervolgens een stuk achter de onbekende automobilist aan gereden om alsnog te proberen de zaak netjes af te handelen. Die reageerde echter niet op haar lichtsignalen. Bij de afslag Ouwerkerk verloor de vrouw de auto uit het zicht. Er was alleen sprake van blikschade. De vrouw heeft aan gifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. Man aangehouden voor bellen 112 ARNEMUTDEN - Een 33-jarige man uit Arnemuiden is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden omdat hij enkele keren onnodig het alarmnummer 112 belde. De man, die dronken was, kon zijn woning niet in. Terwijl er agenten naast hem stonden, belde hij 112. Ondanks dat telefonisten van de hulpcentrale na zijn eer ste telefoontje met hem hadden afgesproken dat hij niet meer onnodig het alarmnummer zou bellen, deed hij dat even later toch weer. En toen de politie bij hem thuis kwam, stond hij nog steeds buiten en belde weer met 112. Toen is hij door de agenten aangehouden. (Advertentie) foto Marijke Folkertsma Ook bij haar bloemen-macro's, oftewel uitvergrote fragmenten van bloemen, spelen kleuren en vormen de belangrijkste rol. Volgens Van der Steen en De Kan biedt de Fotogroep veel ruimte voor diversiteit. „Dat zie je ook in het gebruik van appara tuur. Dat gaat van analoog tot digitaal en van een compact ca mera tot een spiegelreflex." De groep komt elke twee weken op maandagavond bijeen in de kelder van het dorpshuis in Re- nesse. Daar wordt eikaars werk bekeken, worden ervaringen uit gewisseld en nieuwe opdrachten verstrekt. „En als een thema je een keer niet aanspreekt, sla je gewoon een dansje over", zegt De Kan. nl «O Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 0113 227607 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www,pzc.nl/spaaractie. 9 kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Zierikzee beleef de gisteren een bijzondere pri meur: open doek. Historische filmpjes werden geprojecteerd op een al even historisch doek, een van de zeilen van klipper Morgenster. Het initiatief van filmtheater Zierikzee (FiZi) en R. Roggeband van café De Biet viel bij terrasgangers en passan ten in goede aarde. De schemering ijlt nog wat na op het terras van De BietDe da mes op het terras nippen van hun wijntje. Een paar meter ver der ligt de Morgenster en op een van de zeilen is een nostalgische ogend filmpje te zien. De uit 1949 daterende Zeelandia-pro- motierolprent De toren roept nostalgische gevoelens op bij de kijkers. Discussie Als de camera een straat in- zwenkt, de Zeelandiakar ach terna, breekt de discussie los over waar de opnames precies zijn gemaakt.- „Is dat nou het Witte Eijestraatje of de Fontel- ne?" vraagt iemand zich hardop af. Voordat dé puzzel kan wor den opgelost, verschijnt de vol gende scène alweer: het uitladen van allerlei Zeelandia- produc ten. Het volgende filmpje in de be scheiden 'Open-Doek-reeks' wordt eveneens mét veel interes- www.woonboulevardbreda.nl van 14 tot en met 22 oktober met koopzondag op 15 en 22 oktober Kom tijdens de woonweek naar de grootste openlucht boulevard voor een .gezellig dagje uit met muziek, attrac ties, activiteiten en acties! Ruim 40 winkels' met alles voor in en om heihuis. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! zeeuwse almanak De variatie in het vertoonde was groot: één van de eerste promotiefilmpjes van bakkerijgrondstoffenfa- briek Zeelandia, maar ook video-opnames van de Havendag 1994. foto Marijke Folkertsma se bekeken. „Welke miss,is dit nou?", klinkt het als een fraaie brunette in de kappersstoel van' Ron Kotoun in beeld komt. De havendagimpressie, eigenlijk meer een uitgebreide documen taire, volgt het Havendag-gebeu ren van start tot finish. Inmid dels overleden Zierikzeeënaars marcheren hier nog monter voor bij. Een collectieve zucht wordt geslaakt als de enkele jaren gele den overleden geestelijk gehan dicapte Piet Slotemaker, een van de markantste Zierikzeeë- naar, door de filmer op de kor rel wordt genomen. „Ach gut, daar heb je Piet", klinkt het met enige weemoed. F. Meulenberg van FiZi blikt tevreden om zich heen. Open doek. blijkt de - kuier-voorstelling die hij ver wacht had. Alleen wordt de vol gende keer eerst gekeken hoe lang de films duren. „Dit is alles bij elkaar twee uur. Misschien een beetje lang." Gelezen na twee flinke kolom men in een column van de voorzitter van de Sluise stads raad: „Tenslotte: na het door lezen van deze bijdrage moet ik eerlijk zijn dat er in de vier jaar dat ik deze column ver zorg nog nooit zo'n sgaie bij drage is verschenen. Het is vrijwel de moeite van het le zen niet waard..." De Terneuzense lezer zuchtte eens diep en mompelde: „Had de beste man dat niet beter bo venaan zijn column kunnen zetten?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65