Stampend en snuivend ploeteren in de modder Scheuren op een tropisch eiland Mm Sint-film bevolkt door Jan's homies zaterdag 14 oktober 2006 W13 Verharde of onverharde wegen. Bospaden of sompige weilanden; voor veldrijders maakt het geen sikkepit uit. Buffelen, stam pen op de pedalen. Blik op oneindig en als het moet, rennen met de fiets op je schouder. Maakt niet uit, als je de hindernissen maar zo snel mogelijk neemt. Heu vels op en af, springend over balken, glibberend door de bocht. Kortom, de echte liefhebbers van het veldrijden komen vanaf van daag weer volop aan hun trekken. Tot die groep behoort in ie der geval Denise Gunst (9). Het wielertalent uit Yerseke staat te popelen om te beginnen aan het nieuwe seizoen. Denise: „Ik begin vandaag ge lijk met een thuiswedstrijd. Het wielercomité van Yerseke heeft net buiten het dorp een prachtig parcours uitgezet. Dat zal best weer wennen zijn. Ik heb de af gelopen maanden namelijk al leen maar wegwedstrijden gere den. Veldrijden is een totaal an dere discipline. Ploeteren door de modder. Lekker stampend en snuivend je rondjes draaien op het parcours. Prachtig toch?" Denise rijdt amper twee jaar mee in het peloton en nu al wordt ze gezien als een grote be lofte. Keer op keer rijdt de ren- ster van wielerclub Theo Middel kamp de concurrentie naar huis. Ze pakte in haar eerste jaar de nationale titel in Emmen en her haalde dit kunstje in Lisse dit seizoen. „Denise-flikt het weer, voor de'tweede keer", stond er bij thuiskomst te lezen op het spandoek aan de gevel. Een unie ke prestatie, maar een verkla ring voor deze successen kan ze moeilijk geven. „Ik zou het niet weten", klinkt het bescheiden. „Ik heb nooit een bepaald aanvalsplan in mijn ho'öfd. Wel probeer ik direct na de start zo snel mogelijk te de- maf éreriM'h'et peloton aanflaf- den te rijden." Fietsen in een groepje? „Nee, liever niet. Lek Denise Gunst uit Yerseke heeft wielrennen in het bloed. Plaar vader Marcel was ook een succesvol ama teurrenner. Zelf heeft ze al twee keer de nationale titel in de wacht gesleept. foto Dirk-Jan Gjeltema ker er tussenuit piepen en zo hard mogelijk doorsleuren." Naast de gebruikelijke medaille en het nationale tricot kreeg ze van haar sponsor Zeelands Roem uit Yerseke een fraai kle- dingpakket. „Broeken, shirts en een snelpak. Voorlopig kan ik weer vooruit. Niet slecht! Dat ze ook meerdaagse wedstrij den aan kan bewees Denise in Assen. Tijdens de jeugdtour ein digde ze in de Drentse hoofd stad na vijf. dagen koersen op een verdienstelijke derde plaats.' Twintig overwinningen heeft ze al op zak en dit is nog maar het begin. Mentaliteit Vader en trainer Marcel Gunst - ooikzelf een uitstekend-renner bij de amateurs - houdt nauw keurig de vinger, aan de-pols. „Denise heeft een prima wed strijdmentaliteit. Ze wil altijd winnen, maar ligt geen seconde wakker als ze verliest. Ze koerst heel ontspannen en rijdt alles uit de kast tijdens een koers. En na de wedstrijd? Dan zet ze heel relaxt alles weer van zich af. Dan ligt ze op de terugweg in de auto lekker een tukje te doen. Zo hoort het ook. De trainingen met de groep, probeer ik ook zo speels mogelijk te doen. Compe titie is altijd leuk maar dat kan in allerlei vormen." Ook Eric Dekker - de ex-Rabo- bankrenner en tegenwoordig ploegleider - geeft Denise bij de koers handige tips. Denise: „Erie is een toffe vent. David, zijn zoon rijdt ook en dan ver telt Eric waar je in de koers op moet letten. Hoe het met zijn ge bit is? Haha, dat is weer prach tig gerepareerd hoor na z'n val partij in de Ronde van Frank rijk. Hij kan weer breeduit la chen. Geen probleem." Speciaal voor het onderdeel veldrijden gaat Denise één keer per week naar Ossendrecht. „Daar krijg ik training van Adri van de Poel. Hij weet als voor malig wereldkampioen als geen ander wat er komt kijken bij het veldrijden. Van hem leer ik een hoop." De wielertoekomst is voor Deni se veelbelovend. Een tweede Ma rian de Vos? Wie zal het zeggen. Zeelands Roem, binnenkort wel licht synoniem voor Denise Gunst. Zeelandpromotie, in.opti- ma forma! Hans Segboer V61 V st ^"erkoop al je bezittingen, stop je geld in een grote kof fer en reis ermee naar een Ha- waïaans eiland. Ooit wel eens van deze situatie gedroomd, maar nooit de moed gehad om die droom te laten uitkomen? Koop dan Test drive unlimited voor de Xbox 360 en je kunt al vast beleven hoe het is. Het eiland. Ohau is levensecht nagemaakt. Wuivende palmbo men en glimmende straten. Een oase van rust, want mensen, lo pen er nauwelijks op de straten. Maar met die rust is het gedaan als jij arriveert. Met je geld koop je een mooi huis en een glimmende bolide. Je kunt er voor kiezen om met je auto rustig over het eiland te cruisen, maar lekker racen is na tuurlijk veel leuker. Bovendien kun je daarmee weer geld verdie nen om meer en vooral grotere auto's te kopen. Want hebberig word je wel als je al die schitte rend nagemaakte Ferrari's en Mercedessen ziet rijden. Het is in Test drive unlimited cle bedoeling om opdrachten uit te voeren. Die variëren van een ra ce met tegenstanders, tot het op pikken van een lifter of het be zorgen van een postpakketje. Va riatie genoeg dus. In een grijs verleden was Test drive voor racefans een game uit de categorie 'die moet ik be slist hebben'. De magie ver dween met een reeks slappe af treksels. Maar nu is Test drive absoluut terug. De kracht van Unlimited zit hem vooral in de online-mode. Lekker met z'n allen scheuren op een tropisch eiland. Johan Stobbe Test drive Unlimited: voor de Xbox 360 Test drive unlimited is terug aan het racefront. M A R K u Kelis kan niet zonder The Neptunes Na drie cd's vertrouwd te hebben op de productione le kunsten van The Neptunes waagt de Amerikaanse ur- ban-ster Kelis zich aan een nieuw avontuur op Kelis Was Here. Het zal niet alleen aan de afwe zigheid van Pharrell Williams en Chad Hugo liggen dat Kelis ditmaal niet het niveau haalt van haar debuut Kaleidoscope of voorganger Tasty. Daarvoor bezit de cd gewoon te veel mati ge nummers. Aan zelfverzekerd heid heeft de pittige New York- se niets ingeboet, maar de pijlen staan niet op scherp. Het had speelser, verleidelijker én bruta ler gemogen. Peter van der Heide Kelis: Kelis Was Here - Jive/EMI, 76.39 min. Solomon Burke verovert Nashville In de conservatieve country- hoofdstad Nashville is een om vangrijke zwarte soulzanger wel de laatste die je zou ver wachten. Solomon Burke heeft er lak aan. Hij dringt de poort binnen, schuift de iele, bleke mannen aan de kant en sluit een paar van de meest geliefde wouwen van de country - Dolly Parton, Emmylou Harris, Gillian Welch - in zijn open armen. Met producer Buddy Miller aan de knoppen maakt Burke zo een authentiek klinkend countryal bum, dat toch volkomen op zich zelf staat door de superieure soulstem van Burke. De num mers, zowel klassiekers als nieuw materiaal, zijn niet alle maal even bijzonder en Burke is soms wat te krachtig voor het breekbare genre. Maar Nashvil le is smaakvol en die grote, war- me stem is altijd een genot. Maaike Borst Solomon Burke: Nashville - Snapper/Bertus, 49.12 min. Yo La Tengo bewijst zich opnieuw Yo La Tengo draait nu twin tig jaar mee en is in die tijd uitgegroeid tot een van de meest eigenzinnige bands in het alter natieve rockwereldje. Het echtpaar Era Kaplan en Ge orgia Hubley weet gierende gi- taarnoise met mierzoete, haasL kinderlijke popmelodieën af te wisselen. Soms slaat de balans door naai de introverte kant (zoals op voorganger Summer Sun), maar ditmaal herleeft de dynamiek van I Can Hear The Heart Bea ting As One uit 1997. Yo La Tengo is hét voorbeeld van een intelligente band waar de liefde voor muziek vanaf blijft spatten. Yo La Tengo: I am not Afraid of You and I will Beat Your Ass - Matador/V2, 77.40 min. Mayer's laidback pop verveelt niet Nederland hoorde eigenlijk voor het eerst van de Ame rikaanse singer-songwriter John Mayer, toen hij in 2005 een Grammy Award kreeg voor het liedje Daughters van zijn twee de album Heavier. Things. Daughters is inmiddels grijsge- draaid, evenals het zeurderige You're Beautiful van Mayers Britse collega James Blunt. Maar waar bij velen een James Blunt-moeheid de kop opstak, was en is dat bij Mayer, die even eens een uit duizenden herken bare stem heeft,.niet het geval. Op Continuum, zijn derde stu dioalbum, brengt hij eén dozijn uiterst aangename laidback pop liedjes vol soul samen, die geen moment vervelen. Het lijdt geen twijfel of hij moet daarvoor in spiratie hebben opgedaan in zijn knipperlichtrelatie met MTV-ster Jessica Simpson. En dat hij ook in het steviger werk zijn mannetje staat, bewijst Mayer in het Jimi Hendrix-num- mer Bold As Love. Peter Kuijt John Mayer: Continuum - Columbia, 49.58 min. De vader en wienden van Jan Smit hebben een rol in de film Sinterklaas verdwaalt in het grote bos. De Volendammers spelen mee in de film die volgen de week wij dag op dvd ver schijnt. Het eerste exemplaar van de Sinterklaasfilm wordt dinsdag uitgereikt aan Jan en zijn vrienden Simon Keizer en Kees Tol, die een rol hebben in de film. Kees Tol heeft een van de hoofd rollen. Hij speelt de dief die een schilderij steelt. Ruud Smit, de vader van Jan, is de politieman. Simon Keizer, van het duo Nick Simon, is de journalist die de diefstal moet verslaan. „Ik heb maar een kleine rol, maar het was heel erg leuk om te doen", vertelt Simon. De zanger zegt dat hij de smaak voor acteren te pakken heeft. „Het lijkt me wel wat om in de toekomst in een film te spelen. Johan Bond, schrijver en regis seur van de film, belooft een spannend verhaal. „Het is een soort Bassie Adriaan-achtig avontuur." Volgens hem zijn er inmiddels al 15.000 dvd's be steld door diverse winkels. Ook zijn er volgens Bond gesprekken met de TROS om de film op tv uit te zenden. Het verhaal wordt ook als voor leesboek uitgebracht. ANP lv> if- 'l.'j SOLOMON BURKE SAS-BIIHE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43