Hoek heeft weer een topspits Van Mackelenbergh is roeier met lef SSV'65 begint derby tegen Hoek als de underdog Abeelenrace is goed bezet Jan Huygens maakt na tien clubs in België furore over de grens uitslagen TOP-duo in voorselectie agenda zaterdag 14 oktober 2006 swb20 van onze sportredactie ontmoeting. „We komen vool door Frits Bakker AFFLIGEM - Het bord voor zijn huis geeft aan dat Jan Huy gens, osteopaat, alleen op af spraak behandelt. De nieuwe topspits van Hoek heeft een praktijk in één van de voorste den van Brussel en een hobby over de grens. Dat is even wen nen 11a al die clubs die hij in Bel gië heeft versleten, maar scoren doet hij overal. En in Hoek uit alle standen. Wie is toch die spits die zo maar ineens opdook en een bliksemstart heeft ge maakt? Hij woont samen met zijn ver loofde Sara, heeft een pijlsnelle rashond als mascotte, runt in zijn eentje een praktijk in Affli- gem en heeft achter zijn monu mentale huis een grasveld zo groot als een voetbalveld. De 29-jarige Jan Iiuygens had in zijn carrière al tien clubs gehad, toen hij dit jaar met Hoek in on derhandeling ging. „Ze hebben mij aangetrokken zonder te zien. Daar ben ik de club heel dankbaar voor." De transfer van de topscorer, die geboren is in Gent en nu met Hoek een week eerder tegen IJ sselmeervogels GOES - Het competitieduel tus sen Hoek en IJsselmeervogels is een week vervroegd. De wed strijd stond aanvankelijk voor 28 oktober gepland, maar wordt nu volgende week zaterdag 21 oktober gespeeld. IJsselmeervogels levert twee spe lers aan het team van het dis trict West II, dat op 23, 25 en 27 oktober in actie komt in de strijd om de Regions Cup. Het verzoek van de club uit Spaken burg om het duel met Hoek een week eerder te spelen werd daar om door de KNVB gehonoreerd. Voor Hoek was het ook geen pro bleem, omdat de club dat week einde vrij zou zijn. zijn verloofde en de hond Grigio (Italiaans voor grijs) niet zo ver van Brussel woont, berust op een wonderlijk toeval. Jan Huy gens speelde vorig jaar in Wille broek en moest op zoek naar een nieuwe club. „Mijn verloofde volgt een opleiding in de marke ting en zit in de klas bij Robbie de Moor, de keeper die door Hoek was benaderd. Op een dag zei hij tegen Sara: heeft Jan al een nieuwe club gevonden? Hij vertelde dat Hoek een spits zocht en via mijn manager heb ik contact gelegd. Ik heb mijn cijfers (doelpunten) getoond en we zijn snel tot een akkoord ge komen." Hoek haalde ongezien een speler in huis, die nu al wordt vergeleken met spitsen als Dave Gijsel en Rieno van Oost. Jan Huygens, goed voor zeven goals in nog geen vier complete wed strijden, is op het eerste gezicht een ander type spits. Minder snel en beweeglijk, maar sterker in de lucht en minstens zo trefze ker. „Ik ben in tien jaar een andere spits geworden", vindt hij zelf. „Toen ik jonger was, was ik een counterspits, nu ben ik een spits voor de zestienmeter." Hij voelt zich perfect op zijn plaats bij Hoek. „Ik word door sterke vleu gels op maat bediend en er is veel aanvoer vanuit het midden veld. Zoals Hoek speelt, heb ik het in België niet vaak meege maakt. Het is een andere cul tuur, met aanvallender voetbal en met een ander soort tegen standers. Ik sta nu meestal te gen verdedigers die niet zo mee dogenloos zijn als in België. Dat komt, denk ik, door het kaarten- systeem in Nederland. De straf fen voor gele kaarten zijn zwaar der, daardoor wordt er minder hard getackeld." Veel scoren deed Huygens altijd al, maar als jonge speler, met een vierjarige opleiding bij An- derlecht, heeft hij zich later niet meer in de kijker van topclubs kunnen spelen. Vanaf zijn vijf tiende jaar trok hij van de ene naar de andere club. Eendracht Aalst, Hekelgem, Heirnis Gent, Denderleeuw, Union St. Gilles, Roeselaere, maar nooit in de hoogste klasse van België. „Ik heb de voorkeur gegeven aan mijn studie", vertelt hij over zijn jeugdjaren. Hij kwam uit een gezin met vier jongens en een meisje, groeide op in Gent en Wetter en en is later ver huisd naar Affligem, waar zijn vader eigenaar is van een textiel fabriek. „Ik heb de universiteit gedaan in Gent en ben na die studie gelijk de praktijk inge gaan als fysiotherapeut. Maar ik zag al snel in dat ik met die op leiding geen mensen beter kon maken. Daarom ben ik me gaan verdiepen in de osteopathie, die de oorsprong van pijnkwalen op spoort." Hij heeft zijn praktijk in Affli gem, in een kolossaal huis dat hij eerst gehuurd en pas geleden heeft gekocht van zijn voorou ders. „Het zijn vaak de zwaarste gevallen die naar mij komen. Mensen die overal al geweest zijn en maar niet yan de pijn af kunnen komen. Die komen meestal bij een osteopaat te recht." Financiële nood Voor de zwerftocht, die hem langs zo veel clubs heeft ge bracht, kan hij wel een ver klaring vinden. Bij Dender leeuw raakte Huygens met een kuitbeenbreuk uit beeld, Roeselaere bleek na een jaar te veel reistijd op te slokken, Union St. Gilles kwam in financiële nood en moest de duurste spelers verkopen en Willebroek zette na een ramp jaar alle nieuwe aankopen op straat. Zijn nieuwe omgeving werkt in spirerend. „We hebben een mooi, jong elftal waar veel voet bal inzit." Hij schat Hoek plaat stens in op een positie in de top vijf. „De betere ploegen moeten nog komen, want ik ben niet on der de indruk van de tegenstan ders die we tot nu toe hebben ge had. Ik ben vooral benieuwd naar Quick Boys en IJsselmeer vogels. In die wedstrijden zullen we pas zien of we titelkandidaat zijn." Tegen SSV'65, vanmiddag tegen stander in een uitwedstrijd, moet Hoek de positie bovenin kunnen versterken. Huygens: „Ik hoop op een goed veld en op een betere wedstrijd dan tegen op de eerste dag tegen Kloetin- ge. Dat was de slechtste tot nu toe. We hebben daarna wel la ten zien dat we veel beter kun nen." GOES - In de aanloop naar de derde van in totaal zes Zeeuwse derby's in de hoofdklasse B, is het contrast behoorlijk groot. SSV'65, dat thuis nog geen punt heeft gepakt en in uitduels drie keer gelijkspeelde, ontvangt van daag het nog ongeslagen Hoek. SSV'65 begint het duel op eigen veld als underdog. „Aan de ene kant is het voor ons een wed strijd zoals alle andere", zegt SSV-trainer Marco Groeneveld. „Maar aan de andere kant is er natuurlijk wel de binding die de trainer en een aantal spelers van Hoek met SSV'65 heeft. En het is en blijft een derby. Voor ons zal het een zware wedstrijd worden, maar dat is het eigen lijk iedere week." Dat SSV'65 op eigen veld nog geen punt pakte is volgens de trainer geen onderwerp van ge sprek binnen zijn selectie. „Want met Quick Boys en Sparta Nijkerk hebben we thuis twee sterke tegenstanders ge had. Alleen tegen Nunspeet vond ik dat we ongelukkig verlo ren. Die wedstrijden tellen ook niet meer. We moeten er iedere wedstrijd staan, dus ook tegen Hoek." Groeneveld weet wat hij kan verwachten van de Zeeuws- Vlaamse ploeg. „De variatie in hun aanvalsspel, met veel loop vermogen vanuit het midden veld, vind ik één van de sterke punten van Hoek. Daarnaast spelen ze een beetje met een Bel gische zakelijkheid." De verdedigers Ronnie Hille- brand, Bram Plomp en Jaimy van Bloppoel ontbreken door blessures. Robert Stols, die vori ge week in Huizen pas in de slot fase inviel, is wel weer fit. Het weerzien met zijn oude lief de zal een speciaal gevoel geven, maar de trainer is vast van plan om zich een slechte -minnaar te tonen. Cees Houtepen, nu trai ner van Hoek, gunt SSV'65, de tegenstander van vanmiddag, geen pleziertje in de onderlinge drie punten, met minder ben il; niet tevreden." Vijf jaar is hij trainer geweest van SSV'65, Houtepen haalde er twee titels binnen en bracht de Goese ploeg in zijn laatste jaar naai'de hoofdklasse. Ver voor de bekro ning had hij zich al aan Hoek verbonden, waar hij nu een veel belovende start heeft gemaakt, Het wordt vandaag niet alleen een weerzien voor de trainer Arthur van Huizen, de hulptrai ner, en de spelers Björn Lange- veld, Mamaclouba Gueye en Den nis van der Welle maakten na het kampioenschap van SSV ook de overstap naar Hoek. Het geeft de derby van vandaag nog een extra tintje. Houtepen: „He weet veel van de tegenstan der, hoewel er na mijn vertrek veel is veranderd. De trainer is nieuw, hij heeft een andere vi sie, er zijn nieuwe spelers bijge komen. Dat wil niet zeggen dat, we de ploeg vrezen. Ik neem al leen genoegen met winst." Houtepen kan over vrijwel al zijn spelers beschikken. Alleen Pieter de Munnik en Thijs Bïn- nerts revalideren nog. De Mun nik is al volop in training in het krachthonk en bereidt in stilte zijn comeback voor. Kloetinge Kloetinge gaat vandaag in Vee- nendaal op bezoek bij GVW.; De Bevelandse formatie moet het stellen zonder Joël Manusa- ma. Hij is herstellende van een enkelblessure en kan komende, week de looptraining hervatten, John Schot begint op de bank. Hij was de afgelopen week enke le dagen ziek en maakte donder-j dag op de laatste training nog geen fitte indruk. „Ik vond hem niet scherp genoeg", aldus trai ner Diederik Hiensch. Schot wordt vervangen door Ronald Zwager. Hiensch hoopt de 1-0-zege van vorige week op WOG een vervolg te geven.: „Als we weer drie punten pak ken, staan we ineens in het lin kerrijtje. Er is in elk geval scherp en pittig getraind." Frimley Green. Loting Lake Side (ja nuari 2007): Jelle Klaasen (Ned)-Co Stompé (Ned), Michael van Gerwen (Ned/3)-Gary Robson (Eng), Albertino Essers (Ned)-Gary Anderson (Sch/2), Vincent van der Voort (Ned/9)-Davy Ri chardson (Eng), Mario Robbe (Ned)-Ted Hankey (Eng/8), Niels de Rui ter (Ned/11)-Brian Woods (Eng), Paul Hanvidge (Sch/15)-Martin Phillips (Wal), Martin Adams (Eng/1 )-Tony O'Shea (Eng), Darryl Fitton (Eng/7)—Phil Nixon (Eng), Mike Veitch (Sch/12)-Göran Klemme (Zwe), Mervyn King (Eng/5)-Paul Gibbs (Eng), Simon Whitlock (Aus/6)-Andy Fordham (Eng), Shaun Greatbatch (Eng/13)-Paul Hogan (Eng), John Walton (Eng/14)-Brian Sp- rensen (Den), Tony Eccles (Eng/4)-Mark Webster (Wal). Schaken Elista. WK. Tiebreak: Kramnik (Rus) - Topalov (Bul) 2,5-1,5 (0,5-0,5 1-0 0-1 1-0). Kramnik wereldkampioen. Snowboarden Landgraaf. Wereldbeker snowboar den, parallelslalom. Vrouwen: 1. Ko- ber (Dui), 2. Kreiner (Oos), 3. Neururer (Oos), 4. Kummer (Zwi), 5. Guenther (Oos), 6. Krïngs (Oos), 7. Calve (Can), 8. Ruotsalainen (Fin), 14. Nicolien Sauer- breij (Ned), 28. Marieke Sauerbreij, 33. Brakenhoff, 41Van den Broeke. Mannen: 1. Grabner (Oos), 2. Simon Schoch (Zwi), 3. Iselin (Zwi), 4. Biveson (Zwe), 5. Philip Schoch (Zwi), 6. Flander (Slv), 7. Haldi (Zwi), 8. Huet (Fra), 43. Witvoet (Ned), 45. Fijma. Gediskwalifi ceerd: Van Schijndel. [Tennis Moskou. Mannen. Kwartfinales: Santoro (Fra/7) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 7-5, Davidenko (Rus/1) - Mirnii (WRu) 6-3 7-5, Safin (Rus) - Tipsarevic (Ser) 7-6 (5) 3-6 6-4, Koenitsin (Rus) - Clement (Fra) 6-4 6-2. Moskou. Vrouwen. Kwartfinales: Vaidisova (Tsj/8) - Mauresmo (Fra/1) 1-6 7-5 7-6 (3), Tsjakvetadze (Rus) - Sja- rapova (Rus/2) w.o, Petrova (Rus/5) - Zvonareva (Rus) 7-5 6-1, Dementjeva Schouwse Boys boekt winst BURGH-HAAMSTEDE Schouwse Boys heeft in eigen huis een knappe overwinning ge boekt op FC Rif Charif, één van de favorieten voor de titel in de eerste klasse van het futsal. De thuisploeg begon goed en kwam met 1-0 voor door Tho mas Vos. Daarna nam de ploeg uit Bergen op Zoom het heft in handen en boog de achterstand om in een 3-1-voorsprong. Schouwse Boys probeerde grote re schade te beperken, verdedig de goed en counterde zich nog voor rust naar de 3-3 door goals van Kevin Veerhoek en Serge Berrevoets. Na de pauze bleven de Schou- wenaren hetzelfde spelletje spe len en liepen uit naar 5-3 door een eigen doelpunt en nog een treffer van Vos. FC Rif Charif kwam terug tot 5-5, maar in de allerlaatste minuut maakte Mar tin Kiesenberg de winnende tref fer. door Niels Bouterse SSV'65 wacht al tien duels op overwinning GOES - SSV'65 wacht al tien wedstrijden op een competitie overwinning. De laatste over winning van de Goese hoofdklas ser dateert alweer van 25 maart 2006, toen de club in de eerste klasse met 3-4 won bij Groote Lindt. Sindsdien speelde SSV'65 vijf keer gelijk in competitiever band en verloor het ook vijf keer. De tegenstander van van daag, Hoek, is aan een. totaal an dere serie bezig. De club won zijn laatste vier duels en bij winst vandaag evenaart het zijn eigen clubrecord in de hoofd klasse. In de derde Zeeuwse der by van het seizoen, de eerste twee eindigden doelpuntloos, treedt spits Christiaan Boon aan voor zijn honderdste officiële duel voor SSV'65. In de voor gaande 99 competitie- en beker duels scoorde hij 59 keer. ARNEMUIDEN - De korfbal lers Petra de Ridder en Corné Bezemer van het Arnemuidense TOP zijn opgenomen in de voor lopige selectie van een nationaal team. De Jlidder speelde zich tijdens een eerste training in Utrecht in de selectie voor spelers onder 19 jaar. Bezemer deed hetzelfde in de selectie onder 16 jaar. Voor beiden staan er de komen de maanden trainingen en een wedstrijd te wachten. Eind de cember zal op het distric- ten-challengetoernooi in Rotter dam de definitieve selecties wor den gekozen voor een dubbele zaalinterland tegen België. Vijfde plaats Pieter Otten BRIDLINGTON - Pieter Otten is bij de Winmau World Masters in het Engelse Bridlington als vijfde geëindigd. De 17-jarige darter uit Oostka- pelle, die uitkwam in het jon- genstoernooi, verloor in de kwartfinale van Maarten Pape: 4-1. De Winmau World Masters is een toernooi waaraan deelne mers mogen meedoen, die een in ternationaal toernooi hebben ge wonnen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Kanaal door Walcheren is vandaag gere serveerd voor skiffs, tweeën, vie ren en achten tijdens de jaarlijk se Abeelenrace. Roeivereniging Honte verwacht 138 deelnemers bij de zesde editie van de roei- wedstrijd. Op het koningsnummer strijdt de acht van Honte (Marius van Alphen, Derk-Jan van Macke lenbergh, Axel Waterman, Mar co Weihuis, Cees Dekker, Berd van der Steeg, Sytse Maljaars en Mark van Dijk) tegen nog twee andere boten. Naast roeive reniging Asopos de Vliet uit Lei den is ook oud-winnaar Orca uit Utrecht van de partij. De Utrechtse acht wisselt al vanaf 2002 stuivertje met de Middel burgse acht. Op dit moment is de stand 3-2 in het voordeel van studentenroeivereniging Orca. Alle drie Zeeuwse roeiverenigin- gen(Sealdis Goes, Rowdow Ter- neuzen en Honte Middelburg) zijn van de partij. Daarnaast roeien een Gentse vereniging en nog een aantal landelijke studen tenverenigingen mee in de ver schillende categorieën. De senioren roeien vijl: kilome ter, de jeugd tot en met 17 jaar een afstand van 2,5 kilometer, De senioren beginnen vanaf Vlis- singen (kilometerpunt 2). De start van de jeugdige roeiers (ki- lometerpunt 4,5) ligt 2,5 kilome ter dichter naar de finish toe. Beide leeftijdsgroepen eindigen in Middelburg (kilometerpunt 7). De eerste heat begint om 12.00 uur, de tweede om 15.00 uur. (Rus/4) - Schnyder (Zwi/6) 7-6 (6) 7-6(1). Stockholm. Mannen. Kwartfinales: Nieminen (Fin/5) - Lopez (Spa) 6-37-5, Blake (VSt/2) - Olivier Rochus (Bel/6), 6-7 (3) 6-4 6-2, Joachim Johanssonl (Zwe) - Vliegen (Bel/7) 6-7 (5) 7-6 (5)7-6' (7). Eredisisie. ADO Den Haag - FC Twente 1-2 (1-0). 38. Mols 1-0, 58. N'Kufo 1-1 (stral- schop), 74. Bakircioglu 1-2. Scheidsrech ter: Vink. Toeschouwers: 6000. Rods kaart: 57. Vreven (ADO Den Haag). Gels. kaart: Bosschaart (ADO Den Haag), Heit bach (FC Twente). ADO Den Haag: Zwinkels; Vreven, Bunjevcevic (79. De Vries), Kum (37/, Saavedra) en Bosschaart; Rankovic, Bodde, Knopper en Tininho; Mols (70. Verhoek) en Elia. FC Twente: Boschker; Niemeyer, Wie-1 laert, Zomer en Heubach; Bakircioglu, Wilkshire (75. Gerlc), Sibum (46. Bakkal) en Tourna (58. Oude Kamphuis); N'Kufo» en Engelaar. Eerste divisie. FC Omniworld - Fortuna Sittard 1-1 (1-0). 36. Eind 1-0, 87. Grabovac 1-1. VVV Venlo - FC Volendam 0-0. AGOVV - RBC Roosendaal 0-3 (0-0). 62. Guijt 0-1, 63. Martha 0-2, 67. L Ten Heuvel 0-3 (strafschop). MVV - Cambuur Leeuwarden 1-3 (0-2). 43. Trommel 0-1, 45. Roosenburg' 0-2, 67. Brncic 1-2, 89. Ketting 1-3. 1 Helmond Sport - Emmen 0-5 (0-1), 13. Stroeve 0-1, 48. El Khalifi 0-2,53.i Stroeve 0-3, 57. Mourad 0-4, 70, Lefe-' rink 0-5. FC Dordrecht - De Graafschap 1-3 (1-1). 20. Schone 0-1, 28. Dagher 1-1, 57. Van Beukering 1-2, 89. Powel 1-3. BV Veendam - FC Eindhoven 2-2 (2-0). 4. Bizimana 1-0, 12. Kolder 2-0, 55. Aelbrecht 2-1, 63. Van der Weerden] 2-2. RBC 11i 8 3 0 27 27- 8! Stormv, 10 7 1 2 22 21- 13 Dordrecht 11 6 3 2 21 22- I! Veendam 14 5 5 1 20 22- I! Graafschap 11 6 2 3 20 24- I! Volendam 11 5 5 1 20 17- 3. Den Bosch 10 5 3 2 18 18-II VVV 11 5 3 3 18 20- 15 GA Eagles 10 4 4 2 16 14-10 Emmen 11 4 3 4 15 21- 1' Haarlem 10 3 5 2 14 16- 13 MVV 11 3 4 4 13 17- lij Omniworld 11 3 3 5 12 15- 23 TOP 10 2 3 5 9 13- 25 Cambuur L. 11 2 3 6 9 10 AGOW 11 2 2 7 8 19- FC Zwolle 10 1 4 5 7 12- Eindhoven 11 1 4 6 7 13- 21 Fortuna S. 11 1 3 7 6 8- 21 Helmond S, 11 0 5 6 5 10- 33 zaterdag Waterpolo Mannen. Bond derde klasse: D( Schelde-Nayade (18.30 uurTerneuzen), District. Eerste klasse: Zuidwest- hoek-De Stormvogel (20.00 uur). Derde klasse: TRB/RES 2-Ganze (19.30 uur); De Schelde 2-OZC57 (19.30 uurTerneu zen). Vierde klasse: ZVDO'74 2-Bruin- vis (19.20 uur). Mannenjeugd: D; Schelde-Vennen (17.00 uurTerneuzen). Vrouwen. District Eerste klasse: De Schelde-Zuidwesthoek (17.45 neuzen). Derde klasse: Waterproof-K Ganze (15.30 uur). zondag Hockey ~3 Derde klasse D vrouwen: Zevenber-, gen-Vlissingen. Vierde klasse G: DDHC-Olympia, Rapide-Goes. Vierde klasse D mannen: Ljber- ty-Olympia, Rapide-Oudenbosch. VLISSINGEN - Vandaag wordt op het Kanaal door Wal cheren de jaarlijkse Abeelenra ce gehouden. Derk Jan van Mackelenbergh strijdt mee in de skiff en de Honte-acht. De 22-jarige roeier weet nu al dat de Middelburgse acht de hoofd prijs met succes zal verdedi gen. De geboren Rotterdammer be gon met roeien aan de Rotte, bij Nautilus. Daar genoot hij van een behoorlijke luxe. „Je had je eigen boot en eigen coach. Ze hadden daar veel geld en er werd op hoog niveau geroeid." Vijf 'jaar geleden verhuisde hij naar Middelburg. „Hier heb ik eerst nog een jaar gehockeyd. Gewoon om wat mensen te le ren kennen, maar het roeien bleef me trekken. Het is wel jammer dat ik na mijn verhui zing ruim twee jaar niet meer gei'oeid heb. Ik moest er weer helemaal in komen." Zo ging Van Mackelenbergh een paar jaar geleden op zoek naar een vereniging en kwam terecht bij de Middelburgse roeivereniging Honte. „Honte is een leuke, hechte club. Ze zijn op dit moment bezig met uitbreiden, want we krijgen steeds meer leden. Vooral stu denten komen steeds vaker roeien." Van Mackelenbergh zelf stu deert ook nog en is bezig met zijn vijfde jaar van de studie management, economie en recht aan de Hogeschool Zee land. Hij hoopte vorig jaar al klaar te zijn en was van plan naar Amsterdam te gaan om daar te studeren en te roeien bij de bekende studentenroeive reniging Nereus. „Dat is helaas niet gelukt. Ik heb wat studie vertraging opgelopen." Zelf coacht Van Mackelen- Derk Jan van Mackelenbergh is het jonkie van de Honte-acht. „Als ze mij er niet bij hadden gehad, zou het een veteranenboot zijn." foto Lex de Meester bergh een groep van twintig studenten van de Roosevelt Academy. „Van mijn eigen school roeien er nog geen men sen, maar dat komt nog wel. Onze voorzitter werkt op de HZ. Die gaat het roeien promo ten daar, denk ik. Mijn eigen groepje roeiende studenten zal morgen nog niet meedoen aan de Abeelenrace. Ze zijn nog maar zes weken aan het trai nen", lacht Van Mackelen bergh. Kracht In de Goese Ganzenregatta was hij de snelste in de skiff. „Bij het roeien gaat het er om dat je de eigen la-acht kan over brengen op het water. Dat gaat bij mij wel aardig. Het ont breekt me alleen nog aan kracht. Komende maanden ga ik daaraan werken." Volgend voorjaar moet de Mid delburger klaar zijn voor de tra ditionele grote roeiwedstrijd Head of the River in Amster dam. „In die wedstrijd roei je maar liefst 7,5 kilometer. Dat wordt veel trainen. Nu train ik ongeveer vijf keer in de week op het water en in de fitness ruimte. In de winter zal ik nog wel harder moeten trainen om meer kracht in mijn slagen te krijgen." Vandaag moet hij aan de bak tijdens de Abeelenrace; de eer ste heat in de Honte-acht en de tweede in de skiff. Bij de skiffs roeit de Middelburgse roeier te gen nog zes andere boten. In Bauke Smit (Roosendaalse roei vereniging) en clubgenoot Koen Dieleman ziet de jonge roeier zijn sterkste tegenstan ders. „Dieleman is een jongen, die niet opgeeft. Hij is net een kamikazepiloot op het water. Hij roeit zich helemaal kapot." Kansen Op beide onderdelen ziet Van Mackelenbergh wel kansen. „Het is voor mij de laatste keer dit seizoen in de acht. Daarna ga ik me helemaal richten op het skiffen. Ik wil er nog één keer tegenaan." Vorig' jaar versloeg de Honte-acht voor de tweede keer de acht van studentenroei vereniging Orca. „Vorig jaar gingen we goed, maar nu zijn we nog beter." De nummer twee vanaf de boeg is optimis tisch over de enige Zeeuwse acht op het koningsnummer. „Vooral technisch zijn we voor uitgegaan. De groep is bijna hetzelfde gebleven. Er is één verandering. Derk Mulder is ge blesseerd. ,Voor hem in de plaats roeit Berd van der Steeg." De gemiddelde leeftijd van de acht wordt er niet veel lager door. „Die is nu 36 jaar", ver telt de jongste roeier van de boot. Als ze mij er niet bij had den gehad, zou het een vetera nenboot zijn." Jan Huygens heeft een pijlsnelle rashond als mascotte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20