UÖ COURAI Crisisopvang jeugd faalt pot zijn vel Appel voor jongeren zit strak in PZC tempo-team Jongens bestookt met vuur uit bus deodorant SPETTERENDE AANBIEDING ZOEKT NIEUWE COLLEGA'S M/V Film Zwartboek hangt een bankroet boven het hoofd Zin om op reis te gaan? Kijk in het reize n katern voor de beste aanbiedingen. OPEN Hoek-speler kruipt weer in huid van Abe Lenstra Kinderen moeten maanden wachten op plek in instelling Yunus krijgt Nobelprijs voor de Vrede piiiiiiiiiigiiiiiiiiiing Topkwaliteit x Tuurlijk bij: Wolkenvelden en af en toe zon, van middag bredere opklaringen. Maxima 18 graden, matige oostenwind. 248e jaargang no. 243 zaterdag 14 oktober 2006 s nummer 1,85 rnrr waarin de begrippen 'jong' en 'vriend' doorklinken. De naam is ook geschikt voor de Duitse en de Franse markt. Aan het begin van het groeisei zoen 2007 zal driehonderd hecta re Junami zijn aangeplant, waar van ongeveer veertig hectare in Zeeland. De appel komt van fe bruari tot juli op de markt. foto Willem Mieras bij Mevrouw Baaskees inVeere Zie adv. pag. 22 www.tempo-team.nl/loopbaan van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De film Zwart boek hangt een faillissement bo ven het hoofd. Zes ondernemers en medewerkers hebben een ad vocaat in de arm genomen om openstaande schulden van dui zenden euro's van Zwartboek BV te incasseren. Productiebedrijf Fu Works, ver antwoordelijk voor de film, zeg de meermaals toe dat het geld op korte termijn zou worden overgemaakt. De gedupeerden zijn onder anderen camera- en lichtmensen. Bij de première in Den Haag werd producent San Fu Maltha uitgejouwd door crewleden in de zaal. ANP (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar toe. mm mm m mm Elke zondag PARTNERS ECHTE MAS:!.A.AÜ 01 18 - 616617 Wesley de Smet door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Nadat hij bijna drie jaar geleden al een kleine rol vertolkte in de film 'In Oranje', is voet baller Wesley de Smet op nieuw benaderd om voor de camera te verschijnen. De Belgische verdediger van zaterdag-hoofdklasser Hoek is volgens een casting bureau de geschiktste kan didaat om in de nieuwe re clamespot van verzeke ringsmaatschappij Univé wederom de rol van Abe Lenstra te vertolken. „Maandagmiddag moet ik om vijf uur in Amsterdam zijn, omdat ze willen zien of ik een beetje kan voetbal len. Dat moet wel lukken, denk ik." De opnames voor de recla mespot staan vervolgens voor donderdag 26 oktober gepland. De Smet kroop eerder al voor de film 'In Oranje' in de huid van de Friese grootheid Lenstra. Johan de Goederen, ex-Kloetinge, speelde des tijds. de rol van de Engelse wereldkampioen Bobby Charlton. Abe Lenstra door Carine Neefjes en Remko Tanis DEN HAAG - Kinderen in acute crisissituaties worden lang niet altijd goed opge vangen. Als ze thuis in le vensgevaar verkeren, krij gen ze meestal wel onder dak, maar nog geen hulp. Sommigen moeten maan den wachten voordat ze een plek krijgen in een jeugd zorginstelling. Dat zegt Hans Lomans, voorzitter van de vijftien Bureaus Jeugdzorg in Nederland. Lomans: „Een noodbed voor één nacht is meestal wel te vinden. Maar deze kinderen hebben veel meer nodig dan bed, bad en brood. Sommigen worden door hun ouders met de dood be dreigd. Ze moeten tot rust ko men en hulp krijgen, maar er is nog steeds veel te weinig plek in jeugdzorginstellingen." Juist de laatste jaren besluiten gezins voogden eerder om een kind uit huis te plaatsen. Een goede ontwikkeling, vindt professor orthopedagogiekJan Janssens: dat kan drama's zoals met het 'Maasmeisje' voorko men. Dat meisje, Gessica gehe ten, werd waarschijnlijk door haar vader vermoord, in stuk ken gesneden en in de Maas ge gooid. Janssens: „Gessica zal niet de laatste zijn, maar op de ze manier kan het aantal slacht offers wel verminderen. Dan moeten er natuurlijk wel vol doende opvangplaatsen zijn." Uit cijfers van de MO-Groep, de werkgeversorganisatie voor de jeugdzorg, büjkt dat er op 1 ja nuari van dit jaar ruim 6000 kin deren langer dan negen weken moesten wachten op hulp. Daar bij gaat het niet alleen om cris- sissituaties; ook kinderen die dagbehandeling krijgen of bij een pleeggezin worden onderge bracht, moeten soms maanden lang wachten. Staatssecretaris Ross van wel zijn heeft dit jaar 100 miljoen eu ro beschikbaar gesteld om de wachtlijsten terug te dringen. Met dat geld moet de jeugdzorg ervoor zorgen dat kinderen be gin 2007 niet langer dan negen weken hoeven te wachten op hulp. De MO-groep komt nog voor het eind van dit jaar met nieuwe cijfers over de wachtiijs. Qe kerncentrale wordt opgevoerd ten in de jeugdzorg. GPD pagina 3 bloemen en knuffels voor Gessica (Advertentie) Spiegelreflex zit in de lift Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13,15, 16 en 17; Sport: 19 en 21; Reportage: 23, 24, 25, 27 en 29; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W13; Reizen: W15, W17 en W21 door Ben Jansen GOES - Hij is knapperig en sap pig, fris en fruitig en steekt strak in zijn vel: de Junami, de nieuwe appel die vanaf februari verkrijgbaar is. Een appel, spe ciaal ontwikkeld voor de doel groep van achttien tot vijfender tig jaar. Leerlingen van het Groen College in Goes mochten de appel gisteren proeven. (Advertentie) En? De reacties liepen uiteen van 'heerlijk' via 'best wel lek ker' tot 'ik proef eigenlijk niks bijzonders'. De klassen 1 en 2 vmbo van het Groen College hebben zich de af gelopen weken in de jongeren- appel verdiept met het oog op de reclamecampagne die voor de presentatie ervan wordt ont wikkeld. Vrijdag mondde dat uit in de vervaardiging van T-shirts, affiches, posters, pet ten en schilderijen. Directeur Karei van der Linde van Innova Fruit, de organisatie die nieuwe fruitrassen introdu ceert, kwam de verrichtingen van de tweehonderd leerlingen bekijken. Hij was van plan hun werkstukken achterin de auto mee te nemen, maar kwam er al snel achter dat hij een bestel auto naar Goes zal moeten stu ren om alles op te halen. Het is de bedoeling dat het recla mebureau dat de campagne voor de Junami maakt, de in Goes vervaardigde materialen verwerkt, evenals de beleving van de leerlingen. Van der Lin de: „Zo kruipen we als het ware in de huid van onze doelgroep." Onderzoek met smaak- en geur- panels heeft aan het licht ge bracht dat jongeren graag een knapperige appel eten die fris smaakt en de dorst lest. Geur is voor jongeren minder belang rijk. Daar hechten ouderen juist meer waarde aan. Gebleken is dat het kruisings product van de rassen Idared en Maigold, dat vervolgens is ge kruist met Elstar, het best aan de eisen van de doelgroep beant woordt. De officiële naam van het nieuwe ras is Milwa, maar de appel wordt in de markt ge zet onder de naam Junami, Binnenstad Terneuzen krijgt opknapbeurt OSLO - Het Nobelcomité heeft gisteren de Nobelprijs voor de Vrede toegekend aan de bankier Muhammad Yunus uit Bangla desh en de door hem opgerichte Grameen Bank. De econoom is de grondlegger van het zogeheten microkrediet, een kleine lening waarmee ar men geholpen worden een eigen bestaan op te bouwen. Daarmee heeft hij volgens het comité bij gedragen aan de bevordering van democratie en mensenrech ten. Het Nobelcomité meent dat Yunus en zijn bank de prijs ver dienen omdat zij economische en sociale ontwikkeling van on deraf bevorderen. „Duurzame vrede kan niet worden bereikt tenzij grote bevolkingsgroepen de weg vinden om uit de armoe de te breken. Microkrediet is zo'n manier", aldus het comité. Het noemde microkrediet een be vrijdende factor in gemeen schappen waar vooral vrouwen worden onderdrukt. ANP pagina 4 commentaar iedereen heeft recht op krediet 15.000 m' Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. T: 003111556 2010 E; www.pot-axel.nl MIDDELBURG - Door een bus deodorant als vlammenwerper te gebruiken heeft een groepje van vier jongemannen gistermid dag in Middelburg twee jongens uit die plaats verwond. De twee fietsten met een derde jongen door Park Toorenvliedt. In de buurt van een bruggetje passeerden ze het viertal. Op dat moment staken, vermoede lijk, twee man uit het groepje een aansteker aan bij spuitbus sen met deodorant. Hierdoor ontstond een steekvlam richting de fietsers. Een 13-jarige jongen zag het vuur op zich afkomen en hield zijn arm voor zijn gezicht. Hierdoor verbrandde hij zijn arm en hand. Een 14-jarige werd in zijn gezicht geraakt en er schroeide hoofdhaar weg. Ook verbrandde hij zijn wenk brauwen en wimpers. De politie vraagt getuigen zich te melden. Het signalement van de daders is: drie mannen hadden een don kere huidskleur en gemillime terd kroeshaar en de vierde was blank en had gemillimeterd blond haar. Ze waren tussen de 18 en 20 jaar oud en droegen spijkerbroeken en donkere swea ters. Hun lengte wordt geschat op 1,85 meter. ROLF BENZ Model Dono interieur axel O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor IA,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. Cj Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Q per maand met automatische incasso 21,50)* D per kwartaal met automatische incasso 61.50)' O per jaar met automatische incasso 236,00)*. met gratis PZC-paraplu 8«711688||55554711 het alfabet van Zeeland Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1