CA A Eg Af Xf XA Verplaatsen files brug Sluis is geen oplossing GIRO 2884 Villapark Groene velt Sluis is niet verarmd CDA wil dat Sluis nooit meer dient als proefgebied Alle essentiële vetzuren 3-6-9 in 1 capsule. Friends of Child Care Afrika... ...are friends for life! Koop een Unicef-sweater en geef twee aidswezen een toekomst Route over sluizen ongeschikt, aldus college Terneuzen Automobilist rijdt door na botsing met fietsster VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR VOOR GOEDE DOELEN; Omega Combi: pure visoüe lijnzaadolie teunisbloemolie Omega Combi is een uitgebreid vet- zurencomplex. Het bevat drie bekende essentiële vetzuren, te weten omega-3, omega-6 en omega-9 vet zuren. De essentiële vetzuren kan het lichaam niet zelf aanmaken en is daarvoor dus volledig afhankelijk van de voeding. Essentiële vetzuren spelen een fundamen tele rol bij allerlei lichaamsprocessen. Natuurlijke vitamine E is aan de formule toegevoegd om de essentiële vetzuren te beschermen. Essentiële vetzuren zijn namelijk kwetsbaar en ontleden snel. voedt en beschermt de huid, onder andere bij veroudering houdt de gewrichten soepel helpt bij verlaging van het cholesterolgehalte houdt de bloedvaten soepel en elastisch bevordert het natuurlijke afweersysteem bevordert de stofwisseling in het algemeen beschermt gezonde cellen en weefsels bij veroudering GRATIS BOEKJE OVER VETZUREN nieuw van omega combi: Omega Combi 3-Junior Verhoogt concentratie en verbetert leerprestaties. Brengt uw kind tot rust. leher.kind heeffrecht op een thuis SUPERAANBIEDING! Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 1 verpakking Omega Combi® (50 st.) van 16,95 VOOr 14,95 1 voordeelverpakking Omega Combi® (100 st.) nucr- r voor 24,95 Uw voordeel 8,95 Omega Combi 3-Junior (oost) van 12,95 voor 9»95 geldig l/m 2 weken na verschijning Vv ■- f*: - y-L Op een dochter zit niemand te wachten. Althans in China. V.'<: 't Vanwege de één-kind-politiek en armoede worden daar dagelijks tientallen meisjes te vondeling gelegd. Een zoon biedt nu eenmaal meer financiële zekerheid. Help deze meisjes aan een thuis. A Ga voor meer informatie naar www.hoerageenmeisje.nl www.childcareafrika.org C H 1 Lb dinsdag 10 oktober 2006 z 141 door Frank van Cooten SLUIS - In het villapark Groe- nevelt in Sluis is nog steeds spra ke van de bouw van kwalitatief hoogwaardige woningen. Het da gelijks gemeentebestuur van Sluis reageert hiermee op kri tiek van de Vereniging van Huis eigenaren van het park. De vereniging vindt de ontwer pen van nieuwe huizen 'te sim pel' en dat zou in strijd zijn met het uitgangspunt van de villa wijk. Het oorspronkelijke plan van Groenevelt behelsde de bouw van hoogwaardige villa's met een karakteristieke architec tuur (Engelse cottage-stijl). Een groot aantal huizen is in deze stijl gebouwd. De vereniging constateert echter nu dat van de ze ambitie weinig over is. Fanta sieloze architectuur en meer hui zen dan oorspronkelijk de bedoe ling was, meent de vereniging. Tot verdriet van de huiseigena ren heeft het dagelijks gemeente bestuur, wellicht door een fraaie computeranimatie, zich laten overhalen om aan deze ver arming mee te werken. Ze drin gen daarom aan op een beeld kwaliteitsplan om de kwaliteit van het park te waarborgen. Volgens hen zijn bezuinigingen mede de oorzaak van de 'verar ming' van de wijk. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis weerlegt de kritiek in het voorstel aan de raad om het bestemmingsplan Woonpark Groenevelt goed te keuren. De noodzaak om extra wonin gen toe te staan, komt volgens het college omdat de oorspronke lijke percelen door de grootte on verkoopbaar waren. Van een be zuinigingsmaatregel door te bou wen op kleinere percelen is dan ook geen sprake. Met het toevoe gen van enkele kleinere perce len 'wordt ingespeeld op de marktvraag'. „Er is veel vraag naar 'kleinere' woningen." Overigens zijn de percelen in de nieuwe situatie volgens het colle ge niet zodanig klein dat ze niet binnen de structuur van Groene velt zouden passen. De percelen aan de buitenrand hebben altijd nog een oppervlakte groter dan 550 vierkante meter. Het college vindt ook niet dat de kwaliteit van het plan vermin, dert, doordat meerdere wonin gen op elkaar lijken. In de voor schriften kan volgens het dage. lijks gemeentebestuur overigens niet de eis worden opgenomen dat iedere woning een eigen ka rakteristieke vormgeving en de taillering heeft. In de bestemmingsplanprocedu re is het ook niet de bedoeling de beeldkwaliteit van de wonin gen vast te leggen. Het gaat het regelen van de gebruiks- en bouwvoorschriften op een ma nier dat voor iedereen duidelijk is hoe er gebouwd mag worden. Om tegemoet te komen aan de zienswijze van de Vereniging van Huiseigenaren wordt wei een afzonderlijk beeldkwaliteit plan opgesteld. Het bestem mingsplan wordt woensdag 18, oktober besproken in cle verga dering van de raadscommissie Ruimte. Expositie over vakantiegevoel in Toonbeeld TERNEUZEN - Bij het gemeen telijk instituut Toonbeeld is tol 22 december de expositie Vafcan- tiewerk te zien. In de' gangen van het ge van Toonbeeld exposeren cursis ten van de afdeling Beeldende Vorming en leden van het Open Atelier Beeldende Vorming van Toonbeeld. Naast werken in acryl, olieverf, pastel en aquarel zijn er ook ruimtelijke werken te zien. Er worden veel onderwerpen ver beeld die 'het vakantiegevoel' weergeven, zoals paalhoofden, meeuwen en sfeervolle dorpjes. Het doel is te laten zien wat er op Toonbeeld allemaal gemaakt wordt en de kunst toegankelijk te maken voor een zo breed mo gelijk publiek. De expositie is vrij toegankelijk voor iedereen. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 10.01) en 17.00 uur. Tijdens de herfst- 1 vakantie (16 t/m 22 oktober) is het gebouw gesloten. Met kaarten en cadeaus van Unicef maakt u het verschil. Bestel via www.unicefshop.nl of 070 333 93 00, ook voor verkooppunten. UNITE FOR CHILDREN UNITE AGAINST AIDS door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Een alternatie ve route via het sluizencomplex in Terneuzen is geen goede op lossing om een betere doorstro ming van liet verkeer bij de brug van Sluiskil te bewerkstel ligen. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen antwoorden dat op vragen van raadslid H. Siersema (CDA). B en W zeggen op hun beurt geen resultaten te hebben ont vangen waaruit blijkt dat de routeverwijzing adequaat is ge bleken. „Dit dient overigens niet enkel te worden gebaseerd op ongevalcijfers", stel het colle ge. Gezien de huidige capaciteits problemen op de Kennedylaan is het ongewenst extra verkeer door Terneuzen te rijden. Wij zijn dan ook geen voorstander van een dergelijke routeverwij zing." VLISSINGEN - Een dertienjari ge fietsster uit Vlissingen is gis termiddag rond kwart voor zes aangereden op de de van Hogen- dorpweg in Vlissingen. Het meisje fietste over de van Hogendorpweg en stopte voor een lichtblauwe auto die vanaf de Troelstraweg kwam. De be stuurder gaf te kennen dat het meisje door mocht rijden, maar omdat ze haar trapper goed moest doen, duurde dat even. Op het moment dat het meisje weer ging fietsen reed de perso nenauto ook door. Door de aan rijding kwam het meisje ten val. Ze hield hieraan pijnlijke armen en schaafwonden over. Ook haar fiets raakte beschadigd. De bestuurder van de personen auto is wel uitgestapt en heeft het meisje geholpen haar ket- tingkast, die was dubbelge- klapt, terug te vouwen. Hierna stapte de man weer in en reed weg in de richting van de Alexander Gogelweg. De politie verzoekt getuigen. door Raymond de Frel Die was in de pen geklom men nadat bekend werd dat Rijkswaterstaat geen maatre gelen neemt voor een betere verkeersdoorstroming bij Sluis kil. Provinciale Staten hadden daarop aangedi'ongen omdat een tunnel op zijn vroegst in 2011 in gebruik kan worden ge nomen. Alternatieve route Echter, nu al worden de files voor de brug steeds langer. Volgens het provinciebestuur zou deze filevorming beperkt kunnen worden door een sig- naleiïngssysteem dat automo bilisten waarschuwt voor een openstaande brug. Die zou den dan tijdig een alternatieve route via de sluizen kunnen kie zen. Het college van B en W van Ter neuzen ziet dat echter niet zit ten. De alternatieve route via de sluizen is volgens het college niet geschikt voor dergelijke ver keersstromen. „Een oplossing van het probleem moet gevon den worden in aanpassingen aan de kanaalkruising en niet in het 'verplaatsen' van het ver keer naar routes door de be bouwde kom." Adequaat In zijn schriftelijke vragen be toogde Siersema dat de routever wijzing ten tijde van de kapotte sluisbrug een adequate is geble ken en dat geen ongevallen zijn voorgevallen. SLUIS - De gemeente Sluis moet zich nooit meer laten le nen voor langlopende proefpro jecten zoals Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaande- ren. Dat stelt de Sluise CDA- fractie. De christendemocraten vinden dat er door het verkeersproject onnodig veel geld verloren is ge gaan. „Laat ons daar als ge meente Sluis een les van leren", schrijft fractievoorzitter L. Flik- weert in een brief aan het colle ge van burgemeester en wethou ders. Nu het Duurzaam Vei- lig-project zijn einde nadert, vindt zij het tijd om conclusies te trekken. „Wij staan nog steeds achter de doelstelling van Duurzaam Vei lig: het terugbrengen van het aantal verkeersslachtoffers. Er zijn een boel wegen en straten aangepast, waai- we trots op kun nen zijn. Maar toch schamen wij ons als bestuurders, want waar blijft de aanpassing van de rijks weg N61? Waarom lükt het ons, de gemeente- en provinciebe stuurders, maar niet de landelij ke overheid duidelijk te maken hoe noodzakelijk aanpassing van deze weg is? Er is geld ge noeg voor de inrichting van aller lei natuurgebieden, maar als het om verkeersveiligheid gaat, krij gen we steeds nul op het rekest", stelt Flikweert. De fractievoorzitter refereert aan het recente ongeluk op de N61 bij Hoek, dat een jonge De mislukte kantelweg langs de N675 tussen Nieuwvliet en Groede wordt in oorspronkelijke staat teruggebracht. vrouw en een elfjarig meisje het leven kostte. Gedeputeerde A. Poppelaars (ook CDA) wil sa men met wegeigenaar Rijkswa terstaat streven naar bermver hardingen, die de veiligheid op de weg tussen Hoek en Schoon- dijke moeten vergroten. Logi scherwijs steunt de Sluise CDA-tak dit initiatief. Flik weert: „Maar dat neemt niet weg dat de situatie steeds ernsti ger wordt. Deze weg is bijna tien keer onveiliger dan een gemid delde snelweg in Nederland." In hetzelfde schrijven hekelt Flikweert ook de aangelegde kantelweg langs de N675 tussen Nieuwvliet en Groede. Dit weg- deél wordt momenteel weer in oorspronkelijke staat terugge bracht, omdat de proef eerder dit jaar met het stempel 'mis lukt' in de prullenbak is ge gooid. Flikweert doet daar nog een schepje bovenop. „Wat een fiasco, zonde van het geld. Bo- foto Wim Kooyman vendien is het fenomeen kantel weg niet nieuw in onze gemeen te, want wij hebben al zo'n weg: de Boorgaard richting de Zuid- dijk in Sluis. Gewoon ontstaan door natuurlijke processen. Daar hadden we Duurzaam Vei lig dus helemaal niet voor no dig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40