PZC Leefbaarheidsplan voor elke kern Vogels krijgen ruim baan in polder Brogum mikt op breder publiek Meer goede woningen in fijne leefomgeving vei li ngkranten.nl Extraatje Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 10 oktober 2006 Ook in Zeeland ake ifference waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland doorEsme Soesman ZIERIKZEE - Geen mooie woor den alleen, maar concrete actie. Zeeuwland stelt voor alle ker nen op Schouwen-Duiveland een leefbaarheidsplan op, in nauwe samenspraak met in woners en betrokken organisa ties. Naast leefbaarheid zet de woningcorporatie in op meer maatwerk richting huurder en meer - en beter - vastgoed. De missie van Zeeuwland is in het ondernemingsplan 2006- 2010 vervat. Zeeuwland probeert concreet bij te dragen aan de leefbaar heid in de diverse kernen. Om aan dat streven handen en voe ten te geven, belegt de corpora tie volgend jaar Zeeuwlandca- fés - met onder meer huurders, dorpsraden en andere betrok kenorganisaties - in alle Schou- wen-Duivelandse kernen. Op basis van deze praatbijeen komsten worden zogenaamde leefbaarheidsplannen opge steld. Afhankelijk van de wen sen onderneemt Zeeuwland ver der actie: zelf aan de slag, aan kloppen bij de juiste instantie of ondersteuning van initiatieven van derden. Met deze leefbaarheidsaanpak lijkt de woningcorporatie een steeds prominentere plaats te vervullen in de Schouwen-Dui- velandse samenleving. De rela tie met huurders wordt ook hechter, zo blijkt onder meer uit de organisatorische veranderin gen die per 1 januari 2007 wor den doorgevoerd. Elke kern of wijk krijgt een eigen klant- en kerncoördinator toegewezen. Het streven is huurders en mede werkers van Zeeuwland zoveel Met cultuurbus naar theater ZIERIKZEE - Schouwen-Duive- Ianders die naar het theater wil len maar geen zin of gelegen heid hebben om zelf te rijden, kunnen zich ook laten rijden naar twee voorstellingen in Mid delburg en Goes. Op vrijdag 8 december rijdt de cultuurbus van het Welzijnshuis naar Middelburg, waar in de stadsschouwburg het Schelde- loodsenkoor de musical Sha dows of time zal uitvoeren. Deze voorstelling gaat over de belevenissen van zeelieden en de liefde voor de achtergebele- ven vrouwen. Op 18 januari voert de Staats- opera van Tatarstan het klassie ke ballet Het Zwanenmeer uit inDeMjdhe in Goes. Voor beide voorstellingen zijn nog voldoende plaatsen in de bus beschikbaar (inclusief toe- mogelijk rechtstreeks aan el kaar te 'koppelen'. Dat hangt onder meer samen met het kwaliteitsbeleid dat Zeeuwland de komende jaren voor ogen heeft. Om huurders optimaal te bedienen, wordt maatwerk nagestreefd. In toene mende mate krijgen klanten keu zen voorgelegd: In eerste instan tie bij zaken als de inrichting van keuken en badkamer. Maar in de toekomst strekt dat wel licht nog verder. Zeeuwland on derzoekt namelijk of het moge lijk is ook bij onderhoud (uitvoe- i'ing en fasering) en bij het al dan niet kopen van een woning voor maatwerk te gaan. Stenen Behalve in mensen investeert Zeeuwland de komende jaren nadrukkelijk in stenen. De vraag naar huurwoningen is gro ter dan het aanbod. Dat heeft on der meer te maken met de toena me van het aantal één- en twee persoonshuishoudens en de be perkte bouw in de afgelopen ja ren. Die clruk op de woning markt neemt in de toekomst niet af. Voor herontwikkeling is voldoende grond nodig. Zeeuwland wil actief de boer op om woningen te ontwikkelen. Daarnaast wordt aan de kwali teit van het bestaande bezit (4000 woningen) gesleuteld. Al le woningen van tenminste 15 jaar oud die nog eens zo'n zelfde peiiode meemoeten, worden ge toetst aan een basiskwaliteitsni veau. Een gedeelte van de wo ningvoorraad wordt bovendien verkocht. De opbrengst wordt ingezet om de woningvoorraad te vernieuwen. Later dit jaar Wanneer de Bootspolder een natuurgebied geworden is, kunnen bezoekers het gebied vanaf de drie wegen rond de polder goed overzien. De'inschrijving voor de voorstel lingen sluit op 20 oktober en de trip gaat alleen door bij 'voldoen de belangstelling. Opgeven kan via e-mail (info@hetwelziinshuis.nl) of bij de receptie van het welzijns huis. door Melita Lanting BURGHSLUIS - De kluut, de bontbekplevier of de patrijs kun nen binnenkort hun gang gaan in de Bootspolder bij Burgh- sluis. Morgen begint Dienst Lan delijk Gebied met het natuurher- stel van de negen hectare grote polder. Als over een week of vier alles klaar is, zal vereniging Natuurmonumenten de polder gaan beheren. De Bootspolder ligt direct ach ter de bebouwing van Burgh- sluis en sluit aan op de Koude- kerkse inlaag. „De polder krijgt ook een beetje hetzelfde aan zien", vertelt A. Boon van Na tuurmonumenten. In het gebied komen laaggelegen gedeelten die in de wintermaanden onder water staan en hogere stukken die het hele jaar door droog zijn. Daardoor ontstaat een natuurge- (Advertentie) bied waar veel verschillende plantensoorten en dieren zich thuis zullen voelen. „Denk aan planten als de zilte rus, zee kraal, zeeaster of zilte schijnspurrie", zegt Boon. Voor de kluut, tureluur en (in de pio niersfase) de bontbekplevier, biedt het nieuwe terrein broed- gelegenheid en de polder is straks een vluchtplaats voor vo gels tijdens hoogwater in de Oos- terschelde. Op het terrein ko men enkele maanden per jaar koeien te staan die het gebied be- grazen. Daarnaast is gekozen voor een apart waterbeheer. Het waterpeil kan onafhankelijk van omliggende landbouwgron den hoger of juist lager worden gehouden. Het is niet de bedoeling dat be zoekers het gebied betreden. Het nieuwe natuurgebied krijgt daarom geen aparte paden voor bezoekers. „Dat is ook niet echt nodig", zegt Boon. „Het gebied is niet erg groot en langs drie kanten van het gebied liggen we gen." Boon doelt op de polder wegen die vanaf de Kraaijen- steinweg richting Burghsluis gaan en op de weg die over de dijk langs de Oosterschelde loopt. Daarnaast is het nieuwe stuk natuur straks goed te zien vanaf de Plompe Toren. De herstelde natuur in de Boots polder maakt deel uit van een lang lint aaneengeschakelde na tuurgebieden langs de Ooster schelde, van Zierikzee tot Burgh sluis. Alleen tussen Burghsluis en de Oosterscheldekering zijn nog twee percelen landbouw grond die tot aan de zeedijk lo pen. De kans dat daar ook na tuurgebieden komen is volgens Boon niet zo groot omdat het om percelen goede landbouw grond gaat. Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC door Ali Pankow ZIERIKZEE - Podium Brogum in Zierikzee verdient het een breder publiek dan uitsluitend liefhebbers van popmuziek bin nen te krijgen, vindt Jilles Ap peldoorn. Samen met Johan de Keizer houdt hij zich intensief bezig met de programmering in deze popzaal aan de rand van de stad. „Het aanbod is breder dan pop muziek. We kiezen bewust ook voor andere optredens, zoals een matinee met stand-up come dians, een jazzmiddag en in het vroege voorjaar weer voor een smartlappenfestival. Popoptredens blijven de hoofd moot, maar volgens Appeldoorn is het belangrijk ook eens met wat afwijkend aanbod te ko men. Hij weet uit ervaring dat het vaak niet meevalt nieuwe be zoekers over de drempel te krij gen, maar laat zich daar niet door uit het veld slaan. In het be sef dat er nou eenmaal enig ge duld voor nodig is een nieuw imago op te bouwen, grijpen de programmeurs gretig nieuwe kansen aan. Samenwerking met andere Zeeuwse poppodia als 't Beest in Goes, Kalashnikov in Temeu- zen en De Piek in Vlissingen is zo'n kans. Onder de noemer 'Poppodia gaan vreemd' vinden diverse uitwisselingen plaats. Het publiek dat meerdere podia bezoekt,' kan bovendien gebruik maken van een korting op de en treeprijs. Zo werd het voor Brogum onder meer mogelijk het afgelopen weekend een pro gramma als Comedy Explosion met drie stand-up comedians te presenteren. „En zondagmiddag 15 oktober komen we al weer met heel iets anders, een jazzmatinee met zan geres Josee Koning. Alleen als Brogum zou dat moeilijk zijn, maar in een samenwerkingspro ject is veel meer mogelijk", zegt Appeldoorn, Hij benadrukt dat Brogum niet alleen met andere Zeeuwse poppodia, maar ook met de Zierikzeese horeca wil sa menwerken. Zondagmiddag krijgt dat al gestalte met een af terparty in café De gekroonde suikerbiet. Daar wordt vanaf 17.30 uur het zogeheten DOE MADD, DOE MEE Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee aan aen klus? Kijk op www.makeadifferenceday.n! e> of ga naar: www.scodpzld.ni De campagne is mogelijk gemaakt door financiering v; presenteert de woningcorpora tie haar vastgoedstrategie, waar in het beleid van Zeeuwland op dit vlak verder uit de doeken wordt gedaan. Wat het ondernemingsplan be treft staat een Zeeuwlandcafé op stapel. Met huurders, dorps raad- en gemeenteraadsleden wordt dinsdag 24 oktober over het plan gepraat in Helder in Re- nesse. Anbo zoekt jong bloed NIEUWERKERK - De afdeling Nieuwerkerk van oude renbond Anbo begint een campagne voor de werving van jong bloed. „Het is hoog tijd dat we de afdeling weer een beetje opkrikken", aldus voorzitter J. van Wezel. Op de algemene ledenvergadering van de ouderenbond vanavond wordt de aftrap van de actie gegeven. Aanslui tend worden ere-speldjes uitgereikt aan vertrekkend be- stuurssecretaris L. Broek (86) en penningmeester A. Stout- jesdijk (78). Voor het afdelingssecretariaat is inmiddels een nieuwe kandidaat, aldus Van Wezel. „Iemand van 48 jaar. Dat mag eigenlijk niet, maar dan maken we daar voor de duur van twee jaar een interim-functie van. Als je zo iemand kan binnenhalen, moet je wel een beetje flexibel kunnen zijn." De ondergrens voor een Anbo-l.idmaatschap is vijf tig jaar. Optreden Schouwspelers uitgesteld .SIRJANSLAND - Toneelvereniging De Schouwspelers heeft de voorstellingsreeks van cle tragikomedie 'Aan het eind van de aspergetijd' voor onbepaalde tijd uitgesteld wegens droevige familieomstandigheden bij een van de speelsters. De voorstellingen stonden gepland op vrijdag 13, zater dag 14, vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober in het Dorps huis in Sirjansland. Dertien maanden rijbewijs kwijt MIDDELBURG - De, Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 26-jarige drankrijder uit Sint Jansteen veroordeeld tot dertien maanden rijontzeg ging en zevenhonderd euro boete, waarvan tweehonderd euro voorwaardelijk. De man zat nog in zijn proeftijd van een veroordeling voor een alcoholdelict"toen hij 13 juli in Sint Jansteen in zijn auto met hoge snelheid door. de bebouwde kom i'eed en een stopteken van de politie negeerde. „De politie reed net zo hard", was zijn reactie. Verdachte was niet te spre ken over de (hardhandige) aanhouding door de politie. Uit het alcoholgehalte van 675 microgram bleek dat hij drie keer zoveel alcohol heeft gedronken als is toegestaan. Het was de derde keer dat de man was betrapt op dron ken rijden. Koperen kabels gestolen in Rilland RILLAND - Op een bedrijventerrein aan de Zimmerman- weg' in Rilland zijn tussen vrijdagmiddag vijf uur en gis terochtend tien uur stukken kabel weggenomen. De waarde van de kabels, die koper bevatten en dienden als bliksemafleider, is onbekend. (Advertentie) foto Dirk-Jan Gjeltema Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. De plannen voor natuur in de Bootspolder zijn ontwikkeld door de provinciale werkgroep Natuurontwikkeling en moge lijk geworden in het kader van het project landinrichting Sch'ouwen-West. Advertentie m SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJDORP Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 14 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 7 oktober. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van n.oo - 17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl Jean-Pierre muziekproject ge presenteerd. Josée de Koning brengt op Bra ziliaanse muziek geïnspireerde jazz. Zij heeft inmiddels enkele solo-cd's op haar naam staan. In de Discover Studio in Rio de Janeiro nam zij in 2000 het lied 't Is stil in Amsterdam' van Ramses Shaffy op als bewer king 'Silencio Em Amsterdam' en het lied 'Zonder Jou' op mu ziek van Plenny Vrienten en een tekst van Lennaert Nijgh werd in de Portugese vertaling 'Sem Você'. Het album 'Verdronken Vlinder' geldt als hommage van Josee Ko ning aan tekstdichter Lennaert Nijgh. De jazzmatinee in Brogum zon dagmiddag begint om 15.00 uur. zeeuwse almanak „Ik krijg geld terug van Del ta!", jubelde die Terneuzense moeder telefonisch naar haar Vlissingse zoon. „Ik heb te veel betaald, schijnt het. Wel zeventien euro!" Eigenlijk niks om over op te bellen, maar het feit dat Del ta een keer geld gaf in plaats van innam, was op zich opmerkelijk. Nooit weg, zo'n onverwacht extraatje. „Wat zal ik er 'ns van doen?", ver kneukelde ze zich. „Bosje bloemen, lekker taartje? En jullie? Kregen jullie nog ivat terug?" „Wel 7,53 euro" meldde zoon zuur. Wij zetten het bad van avond een graadje warmer. En dat was het dan wel Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33