Oplichters versturen spooknota's «te Politie faalt bij hulp aan slachtoffers Revalidatie van ex-kankerpatiënt schiet zeer tekort urn n mi i - Roep om maatregelen na bloedig incident sociale dienst Zeist Directe buslijn van Goes naar centrum van Gent Onbekend bedrijf zendt rekeningen voor nooit geleverde goederen Texelse schapen in actie .«Bk middel. Eerst op veel plaatsen mist, later zon nige perioden. Matige zuidoostenwind. Maxima rond 21 graden. ZEIST - Een medewerker van de sociale dienst in Zeist wordt afgevoerd. Drie em ployees van de sociale dienst in het gebouw van het UWV/CWI in het centrum van Zeist raakten gistermiddag gewond bij een steekpartij in Zeist. Twee van hen lie pen ernstige steekwonden op en zijn er slecht aan toe. De derde gewonde kreeg een klap op haar hoofd. Alle drie de slachtoffers zijn met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. De vermoedelijke dader, een man van 21 jaar uit Zeist, werd vlakbij het politiebureau van Zeist aangehouden. Hij zit vast. Het motief is onduidelijk. Burgemeester Koos Janssen van Zeist noemde de steekpartij 'een zeer ernstig incident'. Op het moment van de steekpartij waren zo'n tien tot vijftien me dewerkers en enkele bezoekers in het gebouw aanwezig. De politie wil over het wa pen niets zeggen, maar volgens RTV Utrecht kwam er om 13.15 uur een man met een slagersmes het gebouw binnen. Volgens Kees Mosselman, directeur van de re gionale sociale dienst, voldoet het gebouw, dat in april werd geopend, aan alle re gels. Volgens de vakbond Abvakabo FNV moet de overheid een campagne starten om het geweld tegen ambtenaren te beteugelen. Dit is niet zomaar een incident, zegt Peter Wiechmann van de Abvakabo. „Het loopt de spuigaten uit." foto Menno Bausch/ANP pagina 4: sociale dienst mag geen bunker worden Het haventje van de Zimmermanpolder sluimert door Jeffrey Kutterink GOES - Zeeuwen kunnen vanaf 10 december voortaan elk week end met de bus naar Gent. De sneldienst rijdt in anderhalf uur van het busstation in Goes naar het centrum van de Belgische stad. Als het een succes is, wor den andere lijnen naar Bel gische steden opgericht. Nu is het nog een hele toer om vanuit Zeeland in Gent te ko men. Behalve dat mensen moe ten overstappen, zijn de aanslui tingen slecht. De reistijd met het openbaar vervoer is nu bijna drie uur. Met de auto bedraagt die een uur. „Steeds meer men sen willen naar Gent voor bij voorbeeld een bezoek aan het ziekenhuis", zegt gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, openbaar ver voer). „Of ze willen er winkelen, studeren of genieten van cul tuur. Vergeet niet de mensen die vanuit Gent een dagje naar Zee land komen." Het gaat om een verlenging van buslijn 20 van Goes naar Temeu- zen. De bus naar Gent rijdt al leen in de weekenden en ver trekt tussen 9.00 en 19.00 uur om de twee uur. Het beginpunt is het station in Goes. Daarvan daan rijdt hij naar het Tolplein, waar mensen van bussen uit bij voorbeeld Middelburg kunnen overstappen. De snelbus stopt daarna nog bij het busstation en het centrum van Terneuzen. Daarna rijdt hij in één keer door naar Gent centrum. Hoeveel euro een kaartje gaat kosten, is nog niet bekend, Succes Le Roy wil de lijn betalen uit de zes ton extra budget voor open baar vervoer. Of gedeputeerde Le Roy al het geld kan lospeu teren bij het dagelijks bestuur moet vandaag blijken tijdens de najaarsconferentie. Daar wordt het geld voor het komend jaar verdeeld. Le Roy kan niet zeggen hoeveel geld de buslijn de provincie gaat kosten. „De buslijn maakt onderdeel uit van de zes ton die we extra nodig hebben voor het openbaar vervoer." Als de buslijn een succes wordt, denkt Le Roy aan meer lijnen. „Denk bijvoor beeld aan Goes-Antwerpen en Sluis-Brugge." internet: www.pzc.nl 248e jaargang no. 239 dinsdag 10 oktober 2006 los nummer 1,30 rioor Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een groot aantal mensen heeft de afge lopen dagen een rekening- gekregen van een bedrijf dat zich JB entertainment noemt. Het gaat vermoede lijk om spooknota's. De - overleden - vader van K. Grootjans uit Arnemuiden was één van de ontvangers. „Het was een factuur voor gele verde goederen. In de brief stond dat het pakket inmiddels is verzonden en dat het bedrag binnenkort van zijn rekening wordt afgeschreven." Uiteraard was er geen bestelling gedaan. Op de factuur staat een telefoon nummer. Dat nummer kost - vol gens de politie - tachtig cent per minuut. Wie informatie wil over de onbekende rekening, moet dus telefoonkosten betalen. Aan de andere kant van de lijn is nie mand die de telefoon opneemt. Wel worden bellers door een lang menu geleid. Platgebeld Wie op internet gaat zoeken, be landt al snel bij JB Productions, een evenementenbureau. „We hebben er helemaal niets mee te maken", zegt directeur Jeroen van den Berg. „En we worden al de hele morgen platgebeld. Men sen beginnen meteen te razen als ze ons bellen, omdat ze einde lijk eëns iemand aan de lijn krij gen." Het bedrijf raadt mensen aan om de factuur niet te betalen en De Jong wil spelen ondanks knieproblemen goed in de gaten gehouden of het bedrag, 48 euro zonder btw, 57,10 euro met btw, wordt afge schreven. „Mensen kunnen het geld eenvoudig terughalen als het automatisch wordt geïnd. Verder adviseren wij mensen om aangifte te doen bij de poli tie." Van den Berg heeft inmid dels zelf al gesproken met re chercheurs. Ook heeft hij de af deling fraudebestrijding van de Kamer van Koophandel inge schakeld. „Ze bezorgen ons een hoop werk. Mensen moeten over werken omdat ze alleen nog maar bezig zijn met het opne men van de telefoon." De klachten komen uit heel Nederland. De factuur meldt een verzendadres in Almere, maar in de telefoongids is het niet te vinden. Het postadres zou in Roosendaal zijn. Ook dat is niet te vinden in de telefoon gids. Ook in het register van de Kamer van Koophandel komt het bedrijf niet voor. Wel zou er een JB Entertainment in Laren gevestigd zijn. Wie het nummer belt, krijgt een heel ander bedrijf aan de lijn. Ook dit be drijf is al door een aantal men sen benaderd over de rekenin gen. De Zeeuwse klachten komen vol gens de politie uit Hulst, Oost-Souburg, Yerseke en Mid delburg. Er zijn bij de politie zes klachten bekend. Afschuw over atoomexperiment De ondergrondse kemproef die Noord-Korea zegt te heb ben uitgevoerd is wereldwijd scherp veroordeeld. Volgens de Amerikaanse president Bush zet Noord-Korea met de proef de relaties in de regio op scherp. De per manente leden van de Veiligheidsraad willen dat het bewind in Pyongyang wordt gestraft. Geen discussie over VVD-Iijst De Zeeuwse WD-leden krijgen niet de kans om in een vergadering te discussiëren over de samenstelling van de kandidatenlijst voor de verkiezingen van Provinciale Sta ten. Over de ontwerplijst is veel beroering ont staan omdat vrijwel de hele Statenfractie op een onverkiesbare plaats is gezet. Sijbrands stopt met dammen Tweevoudig wereldkam pioen dammen Ton Sij brands (56) beëindigt zijn carrière. Hij is het niet eens met een aantal van de nieu we regels die worden opge legd door de werelddam- bond. Ook zijn leeftijd speelt Q een rol. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 21; Buitengebied: 23, 24, 25 en 27. (Advertentie) door Saskia Gaster UTRECHT - Duizenden patiën ten krijgen geen revalidatie na een kankerbehandeling, terwijl ze daar wel bij gebaat zouden zijn. Revalidatie voorkomt rest- klachten zoals emotionele insta biliteit en vermoeidheid. Dat stelt de Vereniging van Integra le Kankercentra. Volgens de vereniging zouden jaarlijks 7000 mensen voor het speciaal voor kankerpatiënten ontwikkelde revalidatiepro- gramma Herstel Balans in aanmerking komen. Maar de vijftig adressen waar het drie maanden durende revalidatie- programma wordt aangeboden, krijgen er maar 1200 tot 1500 per jaar binnen, zegt een woord voerster. De eerste resultaten van nog niet afgerond weten schappelijk onderzoek duiden er op dat mensen met revalida tie fysiek en emotioneel beter af zijn dan mensen die geen revali datie hebben gehad. Maar vol gens de vereniging wijzen art sen kankerpatiënten na hun be handeling relatief weinig door naar revalidatieprogramma's. De Vereniging van Integrale Kankercentra lanceert daarom vandaag een voorlichtingsfilm over het programma. De pro gramma's. worden in tegenstel ling tot hartrevalidatie niet ver goed uit de basisverzekering en zijn ook niet altijd opgenomen in aanvullende verzekeringen, Een drie maanden durend revali- datieprogramma voor kankerpa tiënten kost 1200 euro. ANP Advertentie DEN HAAG - Een Texelse delegatie van mensen en schapen demonstreerde gisteren in Den Haag tegen plannen van het kabinet om zeewaartse uitbreiding van zeehavens in het Waddengebied te verbieden. De Kamer debatteerde gisteren over de Planologische Kernbeslissing (PKB) voor de Waddenzee. Op de foto: Kamerlid Joop Atsma (CDA, met stropdas) in gesprek met een actievoer der. foto Ed Oudenaarden/ANP het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedtag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnemem gehad. CJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 21,50)*. [D pet kvyanaal met automatische incasso (£61.50)'. O per jaar met automatische incasso 236.00)". mei gratis PÜC-paraplu 8"711688"555530" c 1yv/t mm M W r ijv het alfabet van Zeeland Handtekening: fl?C bv gaal lorgvuldig om mei peisoonsgegevens. In de colofon leesl u er meer over. door Lisette van der Swaluw TILBURG - Slachtoffers van een misdrijf zijn steeds minder tevreden over de behandeling door de politie. Eén op de drie slachtoffers oordeelt negatief over de opvang op het politiebu reau. Voorheen was een op de vier slachtoffers ontevreden. De poli tie zou te weinig doen en ongeïn teresseerd zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van het nieuwe onderzoeksinstituut van de Uni versiteit van Tilburg, Intervict. Het aantal mensen dat slachtof ferhulp ontvangt, is de laatste ja ren niet gestegen. De dalende te vredenheid van slachtoffers over de politie is een tendens die in heel Europa is terug te vin den, aldus criminoloog Jan van Dijk van Intervict. Hij heeft onderzocht waar die ontevredenheid vandaan komt. „Je ziet dat het oordeel negatief is in landen waar de slachtof ferhulp juist sterk ontwikkeld is. De politie verwijst dan voor al door en doet niet veel voor de slachtoffers. De zorg wordt af geschoven en dat vindt de bur ger onjuist", aldus Van Dijk. Ook willen slachtoffers door gaans graag weten wat de af loop is. Met het doorverwijzen naar het Bureau Slachtoffer hulp besteedt de politie daar niet of nauwelijks aandacht meer aan. Prioriteit „De taak van de politie is mo menteel vooral het bestrijden van criminaliteit. Slachtoffer hulp sneeuwt onder en moet weer een hogere prioriteit krij gen", vindt Van Dijk. Uit onderzoek van Intervict blijkt dat ondanks de algemene daling van de criminaliteit het aantal vermogens- en gewelds delicten in Nederland nog altijd hoog is. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1