PZC w Stationsbrug afsluiten kost tijd mA Op de bres voor veiligere Gravestraat De groten willen de kleintjes weghouden Meerderheid gemeenteraad steunt voorgestelde maatregelen Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nt Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 10 oktober 2006 Ook in Zeeland ler»4 'Make A Difference Day* Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee ,-r aan een klus? Kijk op www.makéadifferenceday.n! of ga naar: www.scoopzld.nl De campagne is mogelijk gemaakt door financiering van de provincie Zeel Verzet tegen slaaphuisjes Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. i Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog toonde gisteren in Middelburg begrip voor het motief van een Terneu- zense beroepschauffeur. Ze hield rekening met bijzonde re omstandigheden en eiste te gen de 36-jarige drankrijder tien maanden rijontzegging, waarvan acht maanden voor waardelijk en duizend euro boe te. Politierechter M. Meeuwisse vonniste conform de eis. Zijn vrouw, van wie hij gaat scheiden, en haar broer hadden de man op 3 juli na een ruzie ge dwongen zijn woning te verla ten. Toen de vrouw zag dat haar man de auto pakte, belde ze de politie. Nog geen honderd meter van zijn woning had hij de auto aan de kant gezet. De politie was toen al ter plaatse en nam eenblaastest af. Hij blies 880 mi crogram; vier keer zoveel alco hol als is toegestaan. Het rijbe wijs moest hij inleveren. Raads- man M. Harte voerde aan dat zijn cliënt was uitgedaagd door zijn echtgenote en was bedreigd door zijn zwager. „Hij is met zijn auto gestopt en tot inkeer gekomen." n de Vlissingse Gravestraat vragen in het gemeentehuis aandacht voor de verkeersveiligheid. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Met de der tig-kilometerbordjes hoog in de lucht lopen zo'n vijftien kinde ren uit de omgeving van de Vlis singse Gravestraat maandag een rondje door de hal van het gemeentehuis. „Wij willen een veilige weg, wij willen een veili ge weg", scanderen ze. De kinderen zijn met het buurt- comité meegekomen om burge meester Van Dok een petitie aan Diefstal kabels RILLAND - Tussen vrijdagmid dag vijf uur en gisterochtend tien uur zijn vanaf een bedrijfs terrein aan de Zimmermanweg in Rilland stukken kabel wegge nomen. De waarde van de stukken ka bel is onbekend. De kabels wa ren bestemd om als bliksemaflei der te gebruiken en bevatten ko per. te bieden. De tienjarige Kiki Breukers die verkleed is als ver keerslicht mag de ongeveer hon derd handtekeningen en dé bege leidende brief overhandigen. „Ik hoop dat u er iets mee doet", zegt ze zachtjes. Kiki wordt bijgestaan door Henk van Gelder, voorzitter van het buurtcomité. Hij vertelt aan Van Dok hoe erg het verkeer is toegenomen sinds de Konings weg ongeveer een jaar geleden geopend is. „Er zijn bewoners die speciaal voor de overlast rol luiken hebben laten aanbren gen. En 's zomers proef je ge woon de uitlaatgassen. Het zou ons niet verbazen als de uitlaat gassen de toelaatbare normen overschrijden." - Van Gelder benadrukt dat het buurtcomité wel blij is met de komst van de Koningsweg, maar dat de omwonenden van de Gravestraat er heel veel hin der van ondervinden. Het vrachtverkeer en touringcars weten de korte weg naar de bin nenstad langs de smalle Grave straat goed te vinden. En de ho- ge snelheid waarmee jongeren regelmatig met hun auto's door de "straten rijden, wekt eveneens veel ergernis. Wonder „Het is een wonder dat er nog geen ongeluk gebeurd is. Het is wachten op de eerste", zeggen le den van het buurtcomité. „Op zondagmiddag houd ik mijn kinderen binnen", vertelt Nienke Breukers-Rol, de moe der van Kiki. „Dan is het zó foto Lex de Meester druk en wordt er zó hard gere den. Ik merk aan mijn kinderen dat ze banger zijn geworden om over te steken." Burgemeester Van Dok legde uit dat het nog niet zo eenvoudig is een oplossing te vinden. „We kunnen niet gewoon een hele dag een agent ernaast zetten." Wel zei ze dat binnenkort de re sultaten bekend worden van de verkeerstellingen die afgelopen zomer gehouden zijn. Die wor den gepresenteerd tijdens een bewonersavond. Advertentie SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJDORP Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 14 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u..in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 7 oktober. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 - 17,00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een naam heeft de lijst niet, maar Ronald van der Beek staat erop. En hij is van de Partij voor de Jonge ren. Hij wil de Tweede Kamer Om gekozen te worden, moet je wel eerst mee mogen doen aan de verkiezingen. En daarom stond Van der Beek gisteren op de helling van het stadskantoor in Middelburg. Handtekeningen inzamelen. „Per kiesdistrict heb je dertig handtekeningen nodig om mee te doen", vertelt hij. „Het is hard werken. In Zeeland zijn mensen wat terughoudender. In Maastricht, mijn eigen district, had ik ze zo bij elkaar." Hij staat op een lijst die meerdere partijen vertegenwoordigt. „Het zijn allemaal mensen die met Ne derland begaan zijn en het sys teem willen veranderen, Zelf ben ik van de Pm-tij voor de Jon geren, maar er staan ook groe nen en ecologen op. Na de ver kiezingen gaat iedereen zijn weg." Steun De beveiliging van het stadskan toor heeft hem buitengezet, de hal van het stadskantoor is ex- niet voor politieke campagnes, vindt de gemeente. Dus nu staat hij op de helling. Het stadskan toor is de meest logische plek om steun te zoeken, want men sen moeten een verklaring heb ben dat ze in Middelburg wonen en mogen stemmen. Vandaag Ronald van der Beek (midden) wil meedoen aan de verkiezingen en zo de Tweede Kamer binnendrin gen. „Ik wil maar één zetel. Dan kan ik ongedwongen mijn mening geven." foto Lex de Meester moeten de handtekeningen wor den ingeleverd. Het valt niet mee, vertelt hij, om mee te mogen doen aan de ver ia ezingen. „Als je al die handte keningen bij elkaar hebt, moet je als lijst ook nog 11.250 euro betalen. En als je geen zetel krijgt, dan ben je dat geld weer kwijt. Op die manier houden de groten de kleintjes weg uit de po litiek. De grote partijen krijgen ook nog alle aandacht. Ze zeg gen niks, maai- ze krijgen wel de meeste zendtijd. "Van der Beek heeft zijn partijpunten afge drukt op zijn visitekaartje. Hij wil het energiebeleid loskop pelen van de olieprijs, hij wil dat de adressen van pedofielen op internet worden gezet, hij wil gratis openbaar vervoer, betaalbare woningen voor star ters en hervorming van .het familierecht. „Ik heb zelf ook een vechtscheiding achter de rug." Het belangrijkste punt van de Partij voor de Jongeren is aan dacht voor kindermishandeling. „Elke week sterft in Nederland een kind, maar omdat kinderen geen stemrecht hebben, wordt dat door de politiek genegeerd." Van der Beek gaat het allemaal anders doen. „Ik wil maar één zetel. Weet je waarom? Dan kan ik ongedwongen mijn mening ge ven, zonder dat ik rekening hoef te houden met een partij. Ik ben er voor het belang van de kinde ren." zeeuwse almanak Extraatje „Ik krijg geld terug van Del ta!", jubelde die Terneuzense moeder telefonisch naar haar Vlissingse zoon. „De heb te veel betaald, schijnt het. Wel zeventien euro!" Eigenlijk niks om over op te bellen, maar hét feit dat Del ta een keer geld gaf in plaats van innam, was op zich opmerkelijk. Nooit weg, zo'n onverwacht extraatje. „Wat zal ik er 'ns van doen?",'ver kneukelde ze zich. „Bosje bloemen, lekker taartje? En jullie? Kregen jullie nog wat terug?" „Wel 7,53 euro", meldde zoon zuur. Wij zetten het bad van avond een graadje warmer. En dat was het dan wel weer." DOMBURG - De mogelijkheid om slaaphuisjes op cle Veerse stranden te zetten, wordt voorlopig niet groter. De gemeenteraad van Veere heeft zich gisteravond verzet te gen het voorstel van het college van B en W om dit vast te leggen in het bestemmingsplan buitengebied. Plet verzet werd geleid cloor PvdA/GroenLinks. Die fractie zei dat be zitters van daghuisjes zich niet hebben kunnen uitspre ken over dit voornemen toen de herziening van het be stemmingsplan buitengebied ter inzage lag. De raad heeft de plaatsing van slaaphuisjes in juni wel in meerderheid goedgekeurd, maar het ging PvdA/GroenLinks te ver om dat besluiten 'er nu even in té frommelen'. Dit is 'onzorg vuldig', waarschuwde D. Holtkamp, en zou kunnen lei den tot schadeclaims omdat volgens hem zeker 150 strand huisjes moeten verdwijnen om de komst van 50 slaaphuis jes mogelijk te maken. Uiteindelijk schaarde een meerder- heid zich achter het verzet. Om de komst van extra slaap huisjes bij "Vrouwenpolder, Domburg en tussen Westka- pelle en Vlissingen mogelijk te maken, moet het bestem mingsplan buitengebied op een later moment alsnog wor den aangepast. Bij die volgende herziening wordt ook een besluit genomen over het beperken van de vrijheid om in vooihnalige boerderijen een nieuw bedrijf te beginnen. Het college wilde bij deze wijziging van het bestemmings plan tal van mogelijkheden voor 'nieuwe economische dragers' schrappen. De WD protesteerde daax-tegen met dezelfde argumenten als waarmee de PvdA/GroenLinks de slaaphuisjes had tegengehouden. En daarom kreeg de WD ook een meerderheid van de raad achter zich. Met slok op achter het stuur KEMZEKE - Een 23-jarige automobilist uit Kemzeke (B) is gisteren op de Guiclo Gezellestraat in Terneuzen aange houden wegens rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 1,9 maal te veel had gedronken. De man werd aan de kant gezet omdat hij met een snel heid van 85 kilometer per uur over de Guido Gezellest- raat reed. De man kreeg een proces-verbaal en een rijver/ bod van vier uur. Flinke straf hardleerse drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 26-jarige drankrijder uit Sint-Jansteen ver oordeeld tot dertien maanden rijontzegging en zevenhon derd euro boete, waarvan tweehonderd euro voorwaarde lijk. De man zat nog in zijn proeftijd van een veroordeling voor een alcoholdelict toen hij op 13 juli in Sint-Jansteen in zijn auto met hoge snelheid door de bebouwde kom reed en een stopteken van de politie negeerde. „De politie reed net zo hard", was zijn reactie. Uit een alcoholtest bleek dat hij drie keer zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vier weken na het dodelijke ongeval op de Sta tionsbrug in Middelburg praat de politiek nog steeds over moge lijke maatregelen om de brug veiliger te maken. Gisteravond passeerden alle varianten en op ties nog eens de revue in de com missie ruimte. te maken voor auto's. Groen- Links wil de Stationsbrug volle dig autovrij hebben. P. de Doel- der (PvdA) vroeg de wethouder te onderzoeken of het mogelijk is om op beide bruggen eenrich tingsverkeer in te stellen. „Waarom niet via de brug bij de Punt de stad in en via de Sta- tionsbrug eruit?" Het college stelt voor om de fietsbrug die over een paar jaar bij de Punt komt, tijdelijk naast de Stations brug te leggen. Fietsers en au to's kunnen dan gescheiden het kanaal oversteken. Nadeel is dat deze oplossing tijd kost. De brug kan er pas in het voorjaar van 2008 liggen. Er is onderzocht of er aan de Stationsbrug zelf een soort vleu gels kunnen worden gemaald; voor fietsers. Dat blijkt niet te kunnen. De brug is in zo'n slech te staat dat de kans dan aanwe zig is dat hij dan verzakt. Het CDA en de ChristenUnie vroegen de wethouder om het weer mogelijk te maken om op de Schroebrug linksaf richting het station te slaan. Het vracht verkeer en het landbouwverkeer moeten anders omrijden via de Torenweg. Streng zei dat het verbod niet voor niets is inge steld. „Als u dat schrapt, heeft dat keiharde consequenties voor het Tangent. Plij zegde ook toe om te onder zoeken wat het effect is van het doortrekken van de President Rooseveltlaan naar cle Veerse- weg. Een aantal 'fracties vond dat de provincie, de eigenaar van de brug, mee moet betalen aan de maatregelen. Volgens Streng is daar goed overleg over met de provincie. De gemeente raad beslist nog deze maand over de maatregelen. Clementie voor dronken chauffeur (Advertentie) Het is niet mogelijk om de brug direct af te sluiten voor vrachtverkeer, zei wethouder F. Streng na afloop. Daarover moet officieel een besluit wor den genomen. Over zo'n besluit moet nog ingesproken worden. Bovendien is het volgens Streng onverantwoord om vrachtwa gens op de brug te verbieden zonder maatregelen te nemen op de kruising met de Blauwedijlc. „Al het vrachtverkeer moet straks die kruising over. Dat is levensgevaarlijk als er geen ver keerslicht staat." Een meerderheid van de gemeen teraad is voor een pakket maat regelen dat nog voor het eind van het jaar kan worden uitge voerd: een verbod voor vracht verkeer op de brug, een verkeers licht op de kruising Stations- straat/Blauwedijk, bredere fiets stroken op de brug, een fietspad op de Blauwedijk en aanpassing van de borden voor het autover keer dat richting Veere gaat. Eenrichtingsverkeer Over de plaatsing Van een nood brug voor fietsers naast de Sta tionsbrug was de commissie min der eensgezind. GroenLinks en PvdA stelden voor om de lang- zaamverkeersbrug die toch bij de Punt moet komen versneld aan te leggen en eerst geschikt Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11