>zc Winst glipt door de handen Eerste punt voor De Schelde ïVV kan leven met gelijkspel in topper egen Moerse Boys mm Vrouwen De Schelde kansloos tegen PSV 3 Schcondijke ondanks gelijkspel nog leider ,25 I Gelijkspel Terneuzen door tegentreffc in blessuretijd m W& maandag 9 oktober 2006 an den Bosch iet drie treffers rote uitblinker n(ie IT'JANSTEEN - Na vier ne ggen op rij boekte Steen gis- jjddag een overtuigende fege op MOC'17. Eddy van erii Éosch was de gevierde man flr tié thuisploeg. Hij nam drie J fers voor zijn rekening. ®faop nam de middenvelder aan de lopende band felici- „s in ontvangst. Zelf bleef "er rustig onder. Zijn ploeg Ie negatieve spiraal van de bije vier weken doorbro- 'Dat telde. Van den Bosch: SC'17 was de ideale tegen- Üer om de draad weer op te ken. De voorgaande duels ifden we tegen geduchte te- itanders en verloren we T 'Goed, vorige week tegen i'éndaal zat er meer in. Maar ontbrak het aan scherpte. Haag waren we vanaf de eer- jmuut bij de les en doeltref- Pde afwerking." den Bosch opende na tien lï'uten de score uit een straf- ip. Elf minuten later kopte >n hoekschop van Stijn Dob- ;r binnen. Goed keepers- 1 rk van Henk den Breejen ilfvam een mooie hattrick, nvoor rust rondde Dennis d seen fraaie aanval af: 3-0. p kwam de vierde treffer de voet van Van den Hij passeerde laatste |nehièl van Tri jen en haal- 7; fèrwoestend uit: 4-0. „De s:c van de drie", vond Van Vö! ''Bosch. „Dennis Buys werd ele wedstrijd hard aange- füoorhun aanvoerder. Wan- Jje uitgerekend hem door de en speelt en vervolgens 'geeft dat een heerlijk ge- i i-MOC'17 4-1 (3-0). 10. Eddy 'den Bosch 1-0, 21. Eddy van 'Bosch 2-0, 45. Dennis Buys 86. Eddy van den Bosch 4-0, Willem Suykerbuyk 4-1. yykdsrechter. C. Osmanovski 1 tyns). Gele kaart: Piet van JSteen), Michiel van Trijen, van Loenhout en Esmir ha (allen MOC'17). Aantal houwers: 200. k. Danny Oppeneer; Junior Remortele, Michel van den 'i', Johnny Bogaert (65. Rick is), Peter Lemout; Stijn Dob- er, Piet van Looy, Eddy van Bosch, Wouter de Neijs (73. Smet); Dennis Buys en San- m Remortele. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Drie minuten voor tijd leek Terneuzen gister middag in de topper tegen Desk de whist alsnog naar zich toe te trekken. De ploeg van Ardian Lelcaj rekende zich echter te vroeg rijk. Een rake vrije trap van Angelo Ernst bracht de stand in de blessuretijd toch weer in evenwicht: 1-1. „Op ba sis van de tweede helft hadden we moeten winnen", treurde Le- kaj na afloop. De gezichten van de Terneu- zen-spelers stonden bij het verla ten van het veld strakker dan strak. Zo dicht 'bij een nieuwe verrassing en dan toch nog 1-1 het voelde kennelijk aan als een nederlaag. Helemaal terecht was dat niet, omdat de topper over de gehele wedstrijd gezien geen winnaar verdiende. Ardian Lekaj had na de rust dan wel „een goed Terneuzen" en „veel kansen" gezien, maar de waarheid was ook dat Desk voor de rust het beste van het spel had en ook Voor de meeste dreiging zorgde. „We begonnen inderdaad heel zwak aan de wedstrijd", moest Lekaj nader hand toegeven. „Pas nadat we wat omzettingen gedaan had den kregen we meer vat op het spel." Wapenfeiten In de eerste fase van de wed strijd zou ook niemand opgeke ken hebben indien Desk een voorsprong had genomen. Twee maal kwam Jelle Hakkert in het eerste kwartier vrij voor doel, maar tweemaal ook faalde de ro buuste spits in een tweegevecht met doelman Dennis Wonder- gem. Het waren de eerste wapenfei ten die Terneuzen tot meer daad kracht hadden moeten aanzet ten, maar de Zeeuws-Vlamin gen waren in de eerste helft te slordig in de opbouw en konden aanvallend zelden of nooit ge vaarlijk worden. Pas na een half uur spelen kreeg Dwight van Hulle de eerste en c for Dennis van Bergen yUNDERT - Michel Leon id, trainer van HVV'24, aaide er na afloop van de pper tegen Moerse Boys o' et omheen. Als er één club N„ cht had op drie punten, was t, Se thuisploeg. Die begon Érigens veel te slap, liet na st een karrenvracht aan pK insen onbenut en had uitein- Nj lijk zelfs een uiterst omstre- strafschop nodig om 's tast de Hulster ploeg te ko- iS en. 5. rolverdeling in 3A is, wat eonhart betreft,1 duidelijk: lei'se Boys is de voomaam- kandidaat voor het kam- oênschap. Zijn jonge team ag slechts hopen op een goe- 1 lindklassering. Daar doet 'feit dat HVV'24 momen- I ilkoploper is, niets aan af. K 'tegenstelling tot Moerse jysmoeten wij niets", aldus 1 coach. „Wij hoeven geen ibfdprijs te eisen. Onze mis- fis het behalen van de na- aipetitie." 'j |h deed HVV'24 gisteren 1'helft lang niets onder 1 ról' de Zunclertse formatie, 1 a het topaffiche ongekend startte. Plet lakse optre- e van Moerse Boys werd in f slotseconden voor rust han- g afgestraft door HW'24, I'Overduidelijk voor een int naar Zundert was afge- p Na voorbereidend werk ThnMechelinck en Chris- Praet frommelde Jaimy B de bal over de doel- |o-i. J frvoor had Airto Nicolaas 1 enlijk al voor de openings- id moeten zorgen voor de usclub. Zijn schot werd (iter van de lijn gewerkt or een HW'24-verdediger. 1 was de enige serieuze mo- ijkheid voor Moerse "Boys; -lzeggend voor een ploeg in de vier voorgaande iels negentien keer het net site vinden. phart: „Ik heb mijn verde- jers dan ook een groot com- iment gemaakt. Als je tegen ze tegenstander de nul int houden, doe je het ge- non hartstikke goed. Na rust kwam er een ander Moerse Boys op het veld. Veel scherper, veel agressiever. Formidabel keeperswerk van HW'24-doelman Tim Sierse- ma, paal, lat en een fikse do sis mazzel aan de zijde van HW'24, hielden Moerse Boys lang tijd van de gelijkmaker. „Niet normaal", verwonderde Moerse Boys-trainer Martin Clerx zich na het laatste fluit signaal nog steeds. Zeker tien opgelegde kansen waren niet aan zijn equipe besteed. Ke vin Stoutjesdijk, invaller Niek Voermans, Bas Schrau- wen; geen van allen slaagde er in om HVV'24 op de knieën te krijgen. Gelukkig voor Moerse Boys, bood de warrig leidende arbiter Steeman hulp. De scheidsrechter zag in een onschuldig duwtje van Evert van den Berg aan Ste fan van Steen een strafschop. Stoutjesdijk wist wel raad met de uitgelezen kans: 1-1. Niet slecht Een uitslag waar Leonhart mee kon leven. „Je voelt na tuurlijk dat die gelijkmaker eraan zit te komen. Plet is al leen zuur dat die dan valt na een foutieve beslissing van de scheidsrechter. Maar dit resul taat is niet slecht. Wij komen als club uit een diep dal. Als je ziet dat we nu zo goed mee draaien in de derde klasse, kun je alleen maar trots zijn." De trainer stak naast Sierse- ma ook de debuterende Jorn Knibbeler een pluim op de hoed. „Die moest de geschor ste Steffen de Weers vervan gen. Dat deed hij uitstekend. En dat in zo'n duel." Moerse Boys-HW'24 1-1 (0-1). 45. Jaimy de Visser 0-1, 75. Ke vin Stoutjesdijk 1-1. Scheids rechter: G. Steeman (Putte). Ge le kaart: Peter Kuijstermans, Niels Kuijstermans, Niek Voer mans (allen Moerse Boys), Maar ten Scheerders, Jari Vyaene en Jeroen Claessens (allen HW'24). Aantal toeschouwers: 200. HVV'24: Tom Siersema; Jorn Knibbeler, Robin MacTaggert, Job Inghels, Maarten Scheer ders; Kier an O'Shea, Evert van den Berg, Jeroen Claessens; Tim Mechelink, Christoph Praet en Jaimy de Visser. enige opgelegde mogelijkheid van cle eerste helft om Terneu zen op voorsprong te schieten. De middenvelder mikte na een fraaie combinatie met Jarno Waebeke en Remco van Leeu wen echter naast. In de tweede helft kreeg Terneu zen alsnog de wedstrijd in han den. Konden Jeffrey Ramstijn en Gert van Oudenallen voor rust nog uitblinken, na de her vatting kregen zij niet langer de vrijheid die zij eerder genoten. De thuisclub voerde de druk op Desk steeds verder op onder im puls van vooral Mie But. Tim Faassen moest na en kwartier spelen de tegenstnder welis waar met een reddig op de lijn nog van scoren afbuden, maar daarna trok Temezen de wed strijd steeds meer aar zich toe. Openingstrefer Met Daryl Rawidm voor Mario de Fouw kwamerpok de kansen op de openingstrifer. Rawidjan had kort na zijnentree al eens rakelings naast geschoten en ook Sinan Coba was dicht bij 1-0. Drie minuta voor tijd was het tenslotte Rawidjan die na een combinatie met But via de paalraakschoot: 1-0. Omdat Desk op dat moment de indruk wekte dat het beste er vanaf was, leek een nieuwe over winning voor Terneuzen in het verschiet te liggen. Een vrije trap in de blessuretijd, veroor zaakt door Dennis de Kraker, strooide echter roet in het eten. Jeffrey Ramstijn trok alle aan dacht naar zich toe, maar het was Angelo Ernst die vanaf zes tien meter hard en laag raak- schoot: 1-1. Terneuzen-Desk UI (0-0). 87. Da ryl Rawidjan 1-0, 90+3. Angelo Ernst 1-1. Scheidsrechter: P.R.C.F. de Vlaam (Terheijden). Gele kaart: Dioight van Hulle, Ma rio de Fouw, Jamo Waebeke (allen Terneuzen), Mailcel Mol en Jeffrey Ramstijn (beiden Desk). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem Roel Alberti (61. Niels Gommers), Tim Faassen, Dennis de Kraker, Maik de Wolf; Remco van Leeu wen, Milce But, Dwight van Hulle, Jarno Waebeke; Sinan Coban (89. Gianni Kimvidi) en Mario de Fouw (56. Daryl Raioidjan). '1 y.-y.' Dwight van Hulle (links) ziet hoe zijn ploe;genoot Jarno Waebeke duelleert met een verdediger van Desk. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - De waterpo- loërs van De Schelde pakten za terdag het eerste punt in de der de klasse Bond. In Terneuzen eindigde het duel met DZT in 6-6. In een aantrekkelijke wed strijd gaven beide teams elkaar niets toe. „Er waren momenten in de wed strijd dat wij beter waren, maar ook DZT had soms het betere vamet spel", zei de Terneuzen- se oach Kees Rijnhout na af loop In :wembad Vliegende Vaart kenle de thuisploeg een prima stat. In de eerste periode scho ten Cees van Houwelingen en Ba Wesdorp hun ploeg naar eei 2-0-voorsprong. De ploeg ui' Drunen kwam in de tweede peiode echter terug tot 4-3. Jel- kcSweegers nam de Terneuzen- setreffer voor zijn rekening. Ii de derde periode benutten de Brabanders een overtalsituatie, waardoor het weer gelijk werd (4-4). Schelde-doelman Leon de Blaeij wierp zich een paar keer goed in de baan van het schot van, een Brabantse aanvaller, zo dat de laatste periode de beslis sing moest brengen. Met een achterwaarts schot zet te Chris van Royen de thuisclub op een 5-4-voorsprong, maar daarna werd de stand weer in evenwicht getrokken.' DZT kwam zelfs op 5-6, maar routi- De Schelde-speler Bram van de Heuvel (nummer 13) is in een fel duel verwikkeld met een speler van DZT. foto Peter Nicolai nier Van Houwelingen had met een ziedend schot het laatste woord: 6-6. Kees Rijnhout vond dat zijn team vooral verdedigend goed had gespeeld. De coach was min der te spreken over de aanval. „We hadden aanvallend meer initiatief moeten tonen. We ble ven teveel hangen bij de tegen stander, waardoor de verdedi ging van DZT het te makkelijk had. Maar ik ben blij met het eerste punt. Hier kunnen we ver der mee." De Schelde-DZT 6-6 (2-0, 4-3, 4-4, 6-6). Doelpunten De Schelde: Cees van Houwelingen (3x), Jelko Swee- gers, Bas Wesdorp en Chris van Royen. Waterpoloër Van Royen vertrekt naar Madrid TERNEUZEN - Chris van Royen speelde zaterdag zijn laat ste wedstrijd voor De Schelde. De 27-jarige Terneuzenaar gaat een opleiding tot piloot volgen in Madrid. Van Royen was zeven jaar vaste basisspeler in het Terneuzense waterpoloteam. De aanvaller nam tegen DZT afscheid met een fraaie treffer: een achter waartse worp. Coach Kees Rijnhout ziet het vertrek van Van Royen als een flinke aderlating voor de ploeg. Daartegenover staat de terug keer van Chris IJsebaert, die 11a blessureleed tegen DZT zijn co meback maakte. door Ko Mechieisen TERNEUZEN - De waterplo- sters van De Schelde warer za terdag kansloos in het duel met het derde team van PSV: !-10. Bij de mannen jeugd wai De Schelde in de Zeeuwse terby met 9-4 te sterk voor De S orm- vogel. De mannen van De Drum- vis wonnen met 7-4 van TRB/RES 3. De Schelde-PSV 3 2-10: De vrouwen van De Schelcb had den een redelijke start, waren in de. eerste periode beslist niet de mindere, maar keken wel tegen een 2-1-achterstand aar. Daar na speelde De Schelde veel te af- wachtend en zette PSV de wed strijd snel naar de hand. Via 1-4 liepen de Eindhovenaren in de derde periode uit naar 1-7. Pas in de laatste periode kon De Schelde nog eens tegenscoren, maar PSV vond ook nog drie keer het net: 2-10. Scores De Schelde: Astrid Zegers en Ro wena Witkamp beiden 1. De Schelde-De Stormvogel 9-4: De Stormvogel komt dit jaar voor het eerst uit in de mannen- jeugdklasse, In de eerste competitiewedstrijd trof het meteen het geroutineer de De Schelde. Na een 2-1-tus- senstand aan het eind van de eer ste periode, maakte Niek Kamp man in de tweede periode het verschil. Hij scoorde maar liefst vier keer, waardoor De Schelde een 6-3-voorsprong nam. Daarmee legde het Terneuzense team de Eindelijk weer thuiszege Hoek 2 HOEK - Het tweede elftal van Hoek was zaterdag goed voor eer ruime 4-0-zege op SV Meerkerk 2, de eerste op eigen veld sinds 12 december 2005. Na een gelijkopgaan- de eers;e helft opende Niels Dominions op slag van rust de score. Door doelpunten van Peter ITamelink (2x) en Ni co Lanfendoen liep Hoek 2 in de tweede helft uit: 4-0. Terneuzen Al wint in Middelburg MIDDELBURG - De A-junioren van Terneuzen hadden zaterdag betrekkelijk weinig moeite om Zeelandia Mid delburg Al naar een 2-4-nederlaag te spelen. De rust stand was al 0-2 door doelpunten van Gianni Kimvidi en Joris Gielhoedt. In de tweede helft voegde de Kimvidi daar neg eens twee treffers aan toe, voordat de thuisclub de eindstand op 2-4 kon bepalen. Terneuiense Boys Al weggespeeld TERNEJZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys werden >p eigen veld weggespeeld door Kloetinge Al. Om dat iedee fout meteen werd afgestraft was het bij de rust al 1-5. Jaarna werd het nog 1-7. De enige goal van Ter- neuzena Boys kwam op naam van Stijn Eggermont. HVV'2^ ten onder tegen tien man ROOSEIDAAL - HW'24 Al leed zaterdag alweer de tweede tpeenvolgende nederlaag. Uit tegen BSC Al, dat de gehei tweede helft met tien man speelde, werd het 4-1. BSCkwam kort voor rust op 1-0, maar niet lang daar na scooiie Hakan Cetin 1-1. Na de hervatting liep BSC alsnog difinitief weg: 4-1 Gelijksjel B-junioren Terneuzen TERNEIZEN - De B-junioren van Terneuzen moesten za terdag oi eigen veld tegen DFC BI genoegen nemen met een 2-2-jelijkspel. De ruststand in dat duel was 0-0. In de tweede hlft opende Niels de Booy de score, maar daarna trof DFC tweemaal achtereen doel. Het werd uiteindelijk 2-2 dooreen doelpunt van Fabian Wilson. HW'24 51 leed tegen Zeelandia Middelburg zijn zesde ne derlaag ip rij. Ondanks doelpunten van Ruben Gelder land, Joot van Damme en Bas Beens werd het 3-5. Terneuien Cl ruim langs EBOH DORDR1CHT - De C-junioren van Terneuzen trokken za terdag d zegereeks van de laatste weken door en versloe gen in Iordrecht EBOPI Cl met 1-4. De ruststand was nog 1-1.Marvin Cornelis scoorde eenmaal voor de rust en tweemal erna. Nick Claassen zorgde voor de vierde goal. Nieuwenederlaag Terneuzen Dl TERNEIZEN - Voor de D-pupillen van Terneuzen lever de ook e eerste confrontatie met de leeftijdsgenoten van een amteurclub een nederlaag op. Op eigen veld was EBOH )1 met 1-2 te sterk. Hasan Basagnac zorgdè uit een strfschop nog wel voor 1-0, maar de bezoekers bo gen die tand later om in 1-2. basis voor een verdiende over winning. Scores De Schelde: Niek Kamp man 5, Bas van Houwelingen 2, Edwin Hoste en Jeroen Kamp bei den De Bruinvis-TRB-RES 3 7-4: na een 1-1-tussenstand kreeg, De Bruinvis gaandeweg het duel meer grip op het duel. Via 4-2 liep de Sasse ploeg uit naar een beslissende 6-2-voorsprong. In de laatste periode kon TRB/RES nog iets terugkomen, maar de winst van De Bruinvis kwam niet meer in gevaar: 7-4. Scores De Bruinvis: Gertjan Ra- mondt, Jan Willem Ramondt bei den 2, Martin Hemelaar, Danny Soeters en Tim Roeb allen 1. door Peter Snlders TERNEUZEI- Ondanks een ge lijkspel (1-1 bij Vogelwaarde blijft Schoodijke koploper in de vijfde kla:e van het zondag voetbal. Kwdendamme staat nu op de twede plaats, nadat het in een eergieke derby met 3-1 van Volhrding won. Vogelwaard&choondijke 1-1 (1-0): De thisploeg liet het in de eerste Hf? liggen. Toen kreeg Vogehaarde diverse kan sen om naar en mogelijk beslis sende voorsrong uit te lopen. Alleen ArncWauters wist één van de velt mogelijkheden te verzilveren, n de tweede helft bood Schoodijke meer tegen stand en kre( het eveneens kan sen. Een kwftier voor tijd resul teerde dat i de 1-1 via Edwin van de Velde Groede-Oosmrg 1-2 (1-1): Groede bega sterk en nam al na zes mimen de leiding via Ralf KrameiNaarmate de wed strijd vordéle kwam Oostburg beter in de ^dstrijd. Dat resul- Tweeè plaats Pöpselin Goes GOES - Hi persoonlijk kam pioenschap Iriebanden tweede klasse werdi poule zuid gewon nen door Ean Weststrate van De Toekom: uit 's-Heerenhoek. Koen Pöp4 van SBC werd tweede, Jo Sanderse van 't Bierwinkelfe derde. De eindstrd in Yip Plaza in Goes kendeen bijzonder span nend verloc. Eén partij eindig de gelijk, her keer was er slechts één unt verschil en drie keer beslisti twee puntjes over winst en veies. Daardoor werd pas in de latste partij duidelijk wie de titelou pakken. Sander se leek langtijd de nieuwe kam pioen te wden, want hij leidde op een gteven moment met 22-16. Metiog drie punten te maken gin het toch nog mis. De onversorbare "Weststrate ging over zn tegenstander hee- nen greep c titel. Sanderse zak te nog naade derde plaats, om dat Pöps< over een sterke eindspurt leek te beschikken. De tweedelaats was een mooie beloning v»r zijn optreden. Het leverde he ook een plaats op in de regioile eindstrijd. teerde nog voor rust in de gelijk maker van Niek Maenhaut. In de tweede helft was de spanning bij beide teams zichtbaar. Een met veel inzet spelend Oostburg ging daar het beste mee om en besliste het duel in de 73e mi nuut door Thomas Henry: 1-2. Graauw-Sluis 1-3 (0-0): Graauw zag in de eerste helft een volgens die ploeg zuiver doelpunt afgekeurd worden. De thuisploeg voelde zich extra be nadeeld toen een tegenstander bij het strafschopgebied een overtreding maakte en de arbi ter de bal in het voordeel van Sluis op de stip legde. Martin Achthoven zorgde voor 0-1. Door diezelfde speler en Glenn de Ruysscher werd een aangesla gen Graauw daarna op een 3-0-achterstand gezet. Pas in de laatste minuut scoorde Marcel Vael tegen. Philippine-SDO'63 4-2 (3-0): Philippine leidde bij rust al met 3-0 door. doelpunten van Timmy Goossens (2x) en Edwin Egge- been. Gezien het aantal kansen had het toen al minimaal 6-0 moeten staan. Omdat Philippine verzuimde ruimer afstand te ne men, kwam het nog even in de problemen toen Marco Baart en Rob d'Hont de bezoekers op 3-2 brachten. In de 85e minuut maakte Ricky Bos aan alle onze kerheid een einde door 4-2 te scoren. Kwadendamme-Volharding 3-1 (3-0): Met veel inzet werd in de ze derby op het scherp van de snede strijd geleverd. In de eer ste helft was de thuisploeg betel en liep uit naar 3-0 door doel punten van Mario Mosiej (2x) en Martin Smaardijk. Na rust probeerde Volharding iets te forceren, maar had Kwa dendamme de wedstrijd goed on der controle. Pas in de 85e mi nuut scoorden de bezoekers te gen via een strafschop van Wil fred van den Dries. Jeugdselectie tegen AA Gent KOEWACHT - De Zeeuwse voet balselectie tot dertien jaar speelt vanavond een oefenduel met de jeugd van AA Gent. De wedstrijd wordt op het sport park van de voetbalvereniging' Koewacht gespeeld en begint om 18.45 uur. ver- g en imen (gen. vali- irpa- t -|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49