SAR in het spoor van de leiders Luctor rekent af met een traditie: winst op BKC Jaap Pijpelink (39) redder in nood Trimloop krijgt boeiende finale Sasse driebanders in volgende bekerrond)) Scheldesport knokt zich naar zege Aardenburg op sch( na uitvallen keepste Riante zege in thuisduel re uitslagen ifLKj maandag 9 oktober 2006 zo kw pla luc str< bec het Ze en der Ku me: De koi nie her een de: dig me kw strc voc ma dar sta ker Vrc wa sor wa voc ste. lee: ger zee kei biji He door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Voor de tafeltennissers van SAR/ Rabo bank uit Kloosterzande is de competitie in de tweede divisie nog maar enkele weken oud, maar nu al staat er nauwelijks nog iets op het spel. De Zeeuws-Vlaamse formatie verzekerde zich door een 1 O-O-overwinning op Stiphout zo goed als zeker van lijfsbe houd en weet dat er bovenin geen eer te behalen valt. Met 25 punten uit vier duels be zet SAR/Rabobank de derde plaats. De achterstand op Falco, dat op de tweede plaats staat, bedraagt slechts één punt, maar koploper Vice Versa'51 staat met zeven punten meer een straatlengte voor. Lijstaanvoerder Zaterdag treffen de Zeeuws-Vla mingen de lijstaanvoerder, die over twee spelers beschikt die nog geen enkele partij hebben verloren. „We staan al veel pun ten achter", besefte Dennis Ver- durmen na de wedstrijd tegen Stiphout. „Kampioen worden is geen realistische doelstelling. En of je nou tweede, derde of vierde wordt, dat maakt op zich niks uit." Ook Wim 't Hooft maakte zich op voorhand weinig illusies over de komende confrontatie met de koploper. „Ik denk dat we rede lijk aan elkaar gewaagd zijn. We kennen elkaar door en door. We kunnen met 8-2 verliezen, maar ook met 6-4 winnen." I Afstraffing De Kloosterzandse formatie re kende in eigen huis af met Stip hout, dat voor de derde keer bin nen vier weken een 1 O-O-afstraf fing opliep. De Brabanders tra den aan zonder Han Gootzen, die jaren in het nationaal team uitkwam. Wim 't Hooft maakte voor het eerst zijn opwachting bij SAR en gaf na afloop toe nerveus te zijn geweest. „Maar ik sta nu wel op honderd procent", glun derde hij met een plaagstootje naar ploeggenoot Pascal Neve, die zaterdag niet speelde. „Den nis Verdunnen en Leon van Bo ven staan op vijfenzeventig pro cent. En toch staan we maar der de. Hoe kan dat?" Verschil Vooral het sterke optreden van Leon van Boven deed ander maal deugd. „Hij bepaalt voor ons het verschil tussen erin blij ven of degraderen", stelde Wim 't Hooft met voldoening vast. „Leon draait als een tierelier. Hij wordt steeds rustiger en doet op belangrijke momenten dingen goéd. Daar pakt hij par tijen door." SAR/Kloosterzande-Stiphout 10-0. Leon van Boven-Jurgen Duits man 11-7, 16-14, 11-5; Dennis Verdurmen-Jaimie Vincentie 14-12, 11-2, 14-12; Wim 't Hooft-Pieter van Rooij 11-9, 11-9, 11-6; Van Boven/ Verdur- men-Duitsman/Vincentiel 4-12, 11-4, 10-12, 12-10; Dennis Ver- durmen-Jurgen Duitsman 11-8, 11-8,11-5; Leon van Boven-Pie- ter van Rooij 15-13, 11-9, 11-9; Wim 't Hooft-Jaimie Vincen- tiell-3, 11-8, 11-7; Dennis Ver- durmen-Pieter van Rooij 11-5, 11-2, 11-8; Wim 't Hooft-Jurgen Duitsman 11-6, 11-7, 4-11, 11-4; Leon van Boven-Jaimie Vincen tie 9-11, 13-11, 10-12, 11-6, 12-10. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van Luctor uit Terneuzen ble ven zaterdag door een 9-7-over- winning in de derby tegen BKC ongeslagen en zonder puntenver lies koploper in de vierde klas se. Zaamslag speelde in Kapelle met 13-13 gelijk tegen KVK. In de derby tussen Luctor en BKC, gespeeld in Breskens, werd gebroken met een traditie. Want sinds de eeuwwisseling had Luctor alle vier de veld- duels van BKC verloren. Daar moest, vond coach Peter Durink van Luctor, maar eens, een eind aan worden gemaakt. Wim Voorneveld uit Oost-Sou burg, coach van BKC, is aan het begin van de competitie wat spe lers kwijtgeraakt en moet zijn team vanaf een wankel funda ment weer opbouwen. Dat kost even tijd, zo beseft Voorneveld ook. Luctor had het best moeilijk. Op een vroege 0-2 had Michiel Roest een passend antwoord (2-2) en meteen daarna nam een beter BKC de wedstrijd in han den: 6-4 bij rust. Ook na de pau ze had thuisploeg BKC nog even een overwicht. Omdat daar ech ter niet uit werd gescoord, kon Luctor de aansluiting maken (6-6) en deelde Ferry de Waele na 7-7 in een handvol minuten de genadeklap uit. Het was niet helemaal verdiend: BKC had recht op een punt, maar de blessurewissels voor Jo- landa Dees en Marty de Vilder waren er tenslotte net iets teveel aan. Scores BKC: Michiel Roest, Pie- ter Kousemaker en Marty de Vil der 2, David van Luyk 1. Scores Luctor: Sylvia Trouw borst en Ferry de Waele 3, Adrie de Jonge 2, Evelien van den Dool 1. Zaamslag Zaamslag begon tegen KVK goed aan de wedstrijd en kwam al vroeg op 0-2. Maar in een mum van tijd wist de thuisploeg die achterstand niet alleen weg te werken, maar zelfs naar 5-2 om te buigen. Waarna de bezoe kers het weer overnamen en met een 8-5-voorsprong gingen rus ten. Na 5-10 dacht Zaamslag een ge wonnen wedstrijd te spelen, maar de ploeg moest bij 9-10 weer vol aan de bak. Met nog acht minuten op de klok leek bij 10-13 de buit dan toch echt bin nen. Paniekerig verdedigen leid de er echter toe dat de wedstrijd alsnog in 13-13 eindigde. Scores Zaamslag: Wilco van de Ree 3, Marjan Verhage, Frans Verpoorte, Marco van Reeuwijk en Joris de Bree 2, Linda Hame link en Debby Cerpentier 1. Stand vierde klasse M: Luctor 5-10, Zaamslag 5-8, Atlas 5-5, KVK 5-4, Blauw Wit 6-4, BKC 5-3, Zevenbergen 5-2. door Wim de Vos TERNEUZEN - Kristol' Rul voerde in het verleden soms we kenlang een waar schrikbewind in de Zeeuws-Vlaamse trimlo- pen. Als hij aan de start ver scheen, wist de rest van de lo pers zich al kansloos. In Terneuzen was de Belgische atleet zaterdag weer eens van de partij. De Belg liep in de Maas Afbouwloop bijna de hele wed strijd aan de leiding, maar moest zich in de eindspurt ge wonnen geven. Een andere Belg, Marc van Damme uit Zele, klop te hem op de aankomstlijn. Het is lang geleden in een Zeeuws-Vlaamse trimloop dat de spanning tot op de eind streep duurde. Rul nestelde zich al vroeg aan de leiding. Hij nam in zijn kielzog de veteraan Mare van Damme mee, maar het was meestal Rul die het tempo be- Van Damme hield echter voor Natasja Boone (links) en Michel Roest ronden voor BKC een combinatie doeltreffend af, Davy Jonker en Sylvia Trouwborst moeten kans loos achtervolgen. foto Peter Nicolai zichzelf de regie in liet het verschil nooit ve'rdL, lopen dan enkele meters. W De finale van de ruim vijftj< lometer lange loop werd] kat-en-muis spel. De aan;) Rul werd er een beetje van, de verdediger Van fr voelde zich steeds sterken den. Hoofdrol De uiteindelijke hoofdrolL® voor Marc van Damme laatste honderd meter vi de atleet uit Zele. Rul kom marrage niet meer beanii den. Van de Zeeuws-Vlaamse. werd Patrick van Remoi Hulst vijfde en Marco Otlj Ossenisse zesde. Ronni Acker uit Nieuw-Nametj Edwin de la Ruelle uit wacht verlieten na driekw; wedstrijd met een lichte re. Monique Allefs uit Hulst snelste bij de vrouwen. P HEESWIJK - De driebanders van Royal/De Parel uit Sas van Gent hebben na een zwaar be vochten gelijkspel, maar met een beter setsaldo de eerste ron de van het nationale bekertoer nooi driebanden groot bereikt. Jens van Dam opende de kwalifi catiewedstrijd tegen AMate uit Heeswijk-Dinther met een dui delijke winst (3-0) op van Ber- kel, maar de cijfers verbloem den dat het er spannend aan toe ging- Mathieu Vlerick liep na lange tijd voor het eerst weer eens te gen een nederlaag op: 2-1. Na een stroeve start kon hij in de laatste set weer ouderwets impo neren (15 punten in 16 beurten). Eddie van Goethem verloor kansloos met 3-0 en Dirk Vle rick liet in zijn eerste optreden voor de ploeg een 3-0-overwin- ning noteren. Alles bijeerL het genoeg' voor 4-4 in weds punten en 5-7 in sets, zod; vervolg van het bekeravo: is gegarandeerd. Dirk er. thieu Vlerick waren dei spelers van De Parel die'; een half gemiddeld speelde In de eerste ronde spek Zeeuws Vlamingen opnieut uitwedstrijd. Tegenstander winnaar van de wedstnj: Goirle 2 (derde divisie) Veilingzicht 1 (tweede diva AMate-Royal/De Parel 4- van der Heijden - Dirk Vï 0-3, (setstanden 12-15,11 11-15, moyennes 0.500-1! W. Minkels - Eddie Goethem 3-0 (15-6, 15-9, li 0.616-0.402); G. Vrijhof - thieu Vlerick 2-1 (15-7, 7-15, 0.660-0.600); J. vanE j - Jens van Dam 0-3 (1! 7-15,13-15, 0.350-0.459). door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport behaal den zaterdag in de overgangs klasse de eerste overwinning te gen Black Eagles 2: 51-46. De vrouwen van Voorwaarts won nen de streekderby in de Zeeuw se klasse tegen Scheldesport met 34-29. Scheldesport-Black Eagles 2 51-46 (33-22). Scheldesport lijkt onder de nieuwe coach Peter Vaal in mentaal opzicht te zijn verbeterd. Drie minuten voor tijd keken de Terneuzenaren in Dielemans weg als coach bij Scheldesport TERNEUZEN - Vladimir Diele mans kondigde zaterdag zijn vertrek aan bij basketbalclub Scheldesport. Dielemans was dit jaar assistent- coach, nadat de Terneuzenaar de afgelopen twee jaar trainer was geweest van de mannen- ploeg. Onder zijn leiding promo veerde Scheldesport naar de overgangsklasse. Dielemans ver huist naar Amsterdam, waar hilj werk heeft gevonden. sporthal Vliegende Vaart tegen een achterstand aan. Vorig jaar zou de ploeg wellicht zijn inge stort, nu werd er veerkracht ge toond. De 44-45-achterstand werd omgebogen naar 51-46. Vaal roemde na afloop de collec tieve prestatie. Weerbaarheid „De mentale weerbaarheid van de spelers betekent de grootste winst. Er is met veel inzet ge speeld en de ploeg heeft goed verdedigd tegen de gevaarlijke aanval van de tegenstander." Scheldesport kwam fel uit de startblokken en nam na de eer ste periode een 20-8 voorsprong. Daarna ging de wedstrijd tot aan de rust gelijk op: 33-22. In de tweede helft kende de thuisclub een terugval en kon de tegenstander uit Rosmalen te rug in de wedstrijd komen: 38-33. Het leek fout te gaan toen Black Eagles op voor sprong kwam, maar Schelde sport wist in een sterk slotoffen- sief nog zeven punten te scoren: 51-46. Joeri van Aalst blonk uit in een team dat geen zwakke plekken kende. Voor Schelde sport scoorden Maurits van Aalst (17) en Rochardi Maduro (12) de meeste punten. Vrouwen Scheldesport-Voorwaarts 29-34 (14-11). De score in de streekder- Rochardi Maduro, één van de topschutters bij Scheldesport, scoort met een fraaie lay-up tegen Black Eagles. by was opvallend laag. Voor een aantal speelsters van Schelde sport was het hun eerste wed strijd op dit niveau. Dat ver klaart de 7-2-achterstand na zwakke tweede periode van de Axelse wouwen kwam de ploeg van AMartin van Ham bij de rust op een 14-11-voorsprong. In de tweede helft nam Schelde- stand, maar daarna viel de ploeg teing. In de laatste perio de sloeg Voorwaarts toe. Sonja Geelhoedt moest bij de Axelse ploeg na een botsing, tien minuten, maar door een sport aanvankelijk verder af- waarbij een tand door haar tong productie. ging, uitvallen. Marjolein Kruijs- se was bij Scheldesport top- scoorster met 12 punten. Boën- na Haers (16) en Sonja Geel hoedt (14) verzorgden de Axelse Zaamslag ontsnapt in slotminuten aan nederlaag tegen Tholense Boys (2-2) H w Pie „H geL „Ik ver tra. zw; het ner door Aector Dooms ZAAMSLAG - De vierde neder laag op rij leek zich zaterdag voor de voetballers van Zaam slag af te tekenen. Tholense Boys verdedigde op het veld van Zaamslag in het laatste kwar tier een 2-0-voorsprong, maar de thuisclub kwam na een tref fer van Peter Dieleman in de slotminuut door Jaap Pijpelink verdiend langszij: 2-2. De 39-jarige verdediger kopte de bal snoeihard tegen de tou wen en vierde de goal uitbun dig. „De voorzet van Ugur Kah- veci was niet te missen. Voordat ik de bal raakte, wist ik al dat ik ging scoren", keek Pijpelink la ter terug op zijn moment van de wedstrijd. Ook in het eerste doelpunt van Zaamslag had de routinier een aandeel. De hoekschop van de flegmatiek spelende Randy Lau- ret werd door Pijpelink voor het doel gekopt. Peter Dieleman ver lengde de bal met het hoofd ach ter doelman Marcel Nuijten. Jaap Pijpelink, die zijn co me-back maakte, was na de rust ingevallen voor Jean Dooms, die met een liesblessure in de kleed kamer bleef. Trainer Dennis de Nooijer haal de Pijpelink bij de uitgedunde selectie, waarin Tommy Tissink (barst in kuitbeen), Maarten de Groene (spierblessure) en de ge schorste Thomas Ennik ontbra ken. Waar trainers na tegenval lende resultaten nogal eens ge neigd zijn om behoudender te spelen, koos De Nooijer met een 3-4-3 systeem juist voor een aan vallende taktiek. Van de drie verdedigers schoof Doorns bij balbezit ook nog eens door naar het middenveld. Verder bleek Kahveci als diepste spits een gouden greep. „Hij is sterk aan de bal en gevaarlijk met zijn ac ties", zei De Nooijer. Lichtpunt jes waren ook de jonge spelers Arjan Hamelink en Sebastiaan Dees, die goed inviel voor Joris Rademakers (achillespeesblessu re). Tholense Boys kon aanvanke- lijkt geen vat op het spel van de thuisclub krijgen. Alleen ver zuimde Zaamslag te scoren. Zo schoot Dieleman in vrije positie naast. Tholense Boys, met Piet de Graaff als gevaarlijkste spe ler, kon er slechts een kopbal van Michael de Jong tegenover stellen. Vlak voor rust had Diele man de mooiste aanval van de wedstrijd, die over zes schijven liep moeten bekronen met een treffer. De aanvaller miste de overtuiging. In de tweede helft keek Zaam slag binnen een kwartier tegen een 0-2-achterstand aan. Daar bij ging de verdediging niet vrijuit. Eerst scoorde de vrijgela ten De Jong 0-1 en even later schoot de aanvoerder uit een vrije trap van Niels Hopmans opnieuw raak: 0-2. De thuisclub was aangeslagen. Doelman Jeroen Bottinga hield Tholense Boys twee keer van een derde treffer af. Zaamslag putte moed uit een schot van Goossen tegen de paal. De Nooijer stuurde Jaap Pijpe link na de treffer van Dieleman naar het front, waardoor Tholen se Boys nog meer werd terugge drongen. Er kwamen kansen voor Dieleman, Pijpelink en De Jongh. De gelijkmaker kon niet uitblijven. Dees stuurde Kahve ci weg. De uitblinker gaf een voorzet op maat, die door Pijpe link met een snoekduik werd verzilverd: 2-2. Zaamslag-Tholense Boys 2-2 (0-0). 51. Michael de Jong 0-1, 65. Michael de Jong 0-2, 78. Peter Dieleman 1-2, 90. Jaap Pij pelink 2-2. Scheidsrechter W. Fransman (Barendrecht). Gele kaart: Carlo Heijboer, Piet de Graajf, Jeroen Nieuwkoop (Tho lense Boys). Aantal toeschou wers: 150. Zaamslag: Jeroen Bottinga, Ger- ben Schram, Jean Dooms (46. Jaap Pijpelink), Jim de Jongh; Joris Rademakers (37. Sebasti aan Dees), Randy Lauret, Arjan Hamelink, Coen Goossen; Björn den Hamer, Ugur Kahveci, Peter Dieleman. Terneuzen. Maas Afbouwloop, 15,2 kilo meter. Mannen: 1Marc van Damme (B) 53.02, 2. Kristof Rul (B) 53.05, 3. Bart de Grove (B) 54.03, 4. Nico Ros (B) 57.03, 5. Patrick van Remortel (Hulst) 57.07, 6. Marco Ottjes (Ossenisse) 58.13, 7. Kris Cornelis (B) 59.37, 8. Raoul de Wilde (B) 59.38, 9. Frank Boerebach (Hoek) 1.00.04, 10. Martin Noens (B) 1.03.03. Vrouwen: 1. Monique Allefs (Hulst) 1.14.21, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 1.21.05. 7,2 kilometer, mannen: 1. Freddy van Landeghem (B) 27.48, 2. Peter Jansen (Hoek) 27.59, 3. Michael den Hamer (Terneuzen) 29.15, 4. Marlon Roels (Ter neuzen) 29.49. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 35.06, 2. Martina Verdonck (B) 36.23,3. Hannah Risseeuw (Schoon- dijke) 38.54. 4 kilometer, mannen: 1. Ar- ne Lippens (B) 13.17, 2. Tonnie Lauret (Zaamslag) 14.11, 3. Anthony Masson (B) 14.53, 4. Arnold Polderman (Axel) 15.45, 5. André Maes (Terneuzen) 16.45. Vrouwen: 1. Carla Zegers (Koewacht) 17.04, 2. Haike van de Velde (B) 18.19, 3. Brenda Ottjes (Ossenisse) 20.38. Oostburg. Orevo: GAOS-Meeuwsen 11-5, Jopie Sluis-Expert Bakker/Diancy 3-11, Oranje Duivels-Polderman 2-5, l'Equipe-Potterie Sluis 1-2, Oud Sluis- Security Nederland 0-5, Olympiakos- Riemens 2-1, Signtex/De Sutter-Tele- post 0-5. Standen. A-poule: 1. Polder man 3-6, 2. Telepost 3-6, 3, Gaos 3-5, 4. Meeuwsen 3-4, 5. Signtex/De® 3-4, 6. Blauwe Tulp 3-2, 7. Sewji derland 3-2, 8. Oranje Duivels a Oud Sluis 3-1, 10. La Porte d'Ori Sportcafé de Eenhoorn 2-0. B-pot Drie Koningen 3-6, 2. Olympiad 3. Trendy Telecom 2-4, 4. RVS Er/ 2-3, 5. Expert Bakker/Diancy i l'Equipe 3-2, 7. Avance 3-2, 8 Sluis 3-2, 9. Riemens 3-2,10. Spi^ 2-1,11. Jopie Sluis 3-0. Schaak Grens Toernooi in Zn pe. Tweede ronde: K. Nieuwe Moens 1-0, A. Arendse-P. Kaü 0-1, Ph. De Vroe-M. de Putter W Lanckriet-B. de Vogelaere 1-0, C voost-E. Bolleman 1-0, R. Faccfi' Ridder 0,5-0,5, G. van Rij-F. Dh.ï 1-0, J. Neyt-N. Dubbeldam 0,8 Lemmens-E. Himschoot 1-0 1 Wit-A. den Hamer 0-1, M. Rs kers-l. Jansen 1-0, G. de Winter-1 gehuisen 1-0, D. van der Wouw-I tor 1-0, S. Bauwens-M. van Voort K. Martin-K. Dhuyvetter 0-1, N. man-P. Claeys 1-0, M. Roesbekrf sen 0-1, S. Rademakers-S. Ardiw M. Ingels-J. van Cleemput 0-1, Cleemput-B. Meirpoel 0-1. Stand: K. Nieuwelink, P. Kalisvs de Putter, Chr. Lanckriet en C. Pr 2 punten, G. van Rij, H. van deWr P. Lemmens, V. Debuck, D. vanV Welvaert. A. den Hamer, H. dej M. Rademakers, J. Buys camps, G. de Winter, R. Facd' Meirpoel en J. van Cleemput 1,5. foto Peter Nicolai door Peter Snelders TERNEUZEN - De Aardenburg- se vrouwen wonnen in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal met sprekende cijfers van We- meldinge: 6-1. Terneuzen boek te een zege in de derde klasse zondag. Het Terneuzense team versloeg WDS'19 met 4-1 na een 2-0-rust- stand. Pas toen Debbie Elve in de 25e minuut met een kopbal de score had geopend, ging het lekker lopen. Kort voor rust liet Linda van Meurs de 2-0 note ren. Even greep WDS'19 naar de botte bijl, met veel overtre dingen. Een tijdsstraf bracht de kalmte terug. Terneuzen kwam na de hervatting op 3-0 door Debbie Bakker. Door een eigen doelpunt werd het 3-1, waarna Laura Grgurïc met een kopbal de eindstand op 4-1 bepaalde. Clinge-WW'67 4-0. Vooral in de eerste helft was Clinge sterk. Toen kwamen de bezoekers in het stuk niet voor en liep de thuisploeg uit naar 3-0 door doelpunten van Katrien de Vis ser (2x) en Mariska Baart. Na rust was het wat minder, maar Cinge was en bleef baas. Het werd 4-0 door Mariska Baart. Steen-WR 2-0. Steen begon in het duel in de vierde klasse te gen WR fel en domineert eerste helft. In de tiende ni had Sanne d'Hooghe ped een kopbal tegen de lat be de. Een kwartier later kef wel de 1-0 binnen. In del' helft bood WR wat meer: stand, maar ook toen was: de controlerende p werd in de 70e minuut nof diend2-0. Hulsterloo-Rimboe 1-3. De gen waren aan elkaar ge' in deze wedstrijd in de klasse. Na rust opende ft wat feller. De ploeg kwe tien minuten op voois door Nadia Borghouts. Dn nuten later liet Ines Mal noteren. Het was door aan gen in de Hulsterloo-ves ging dat Rimboe in de si afstand nam door Daniëllt en Lieke Houtepen. Aardenburg-Wemeldinge De wedstrijd ging lang gel Door Daniëlle Mesu nam dinge de leiding. Nog vooi tekende Cindy de Valcke 1-1. Toen de keepster v meldinge tien minuten w uitviel en een veldspeelst: doel ging verdedigen, rass ploeg de greep op de wec kwijt. Een veel sterker -As burg stoomde door nas.' door Cindy de Valcke Marjolein de Munck (2x).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48