We zijn gewoon te licht Kloetinge kan weer lachen SSV'65 toont twee gezichten Allaart plaaggeest voor Krabbendijke maj Arnemuiden vernedert concurrent Terneuzense Boys stuntelt op eigen veld tegen GJS: 0-2 Puntenverlies Oostkapelle Veere al twee weken zonder scheidsrechter Dubbel verlies Oostkapelle RCS revancheert zich Vlissingen in kopgroep Zierikzee kansloos bij Unitas GOES - Koploper Arnemuiden boekte een ruime 5-0-zege op nummer twee Heinenoord in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. GPC Vlissingen won simpel met 4-0 van Zwaluwe en schoof daardoor op naar de tweede plaats. Heinenoord-Arnemuiden 0-5: De bezoekers waren een klasse beter.. Marinus Baas maakte er na tien minuten 0-1 van en Mar vin Meerman zorgde zeven minu ten later voor 0-2. Een kwartier voor tijd werd het door een straf schop van Baas 0-3. Leon van Belzen II en Frank Davidse zorg den voor de eindstand. GPC Vlissingen-Zwaluwe 4-0: Jeroen van Ommen benutte in de twintigste minuut een straf schop. Twee minuten na rust maakte Maarten Peene 2-0 uit de rebound van een schot van Ri co Witsenburg. Een kwartier voor tijd tekende Robbie van de Velde met een fraaie solo voor 3-0. Erik de Ruijter maakte 4-0. Dinteloord-Kapelle 2-3: Halver wege de eerste helft werd het 1-0 door Traets, maar nog voor rust kon Tim Jacobusse gelijk maken. Via Hollemans kwam de thuisploeg tien minuten na rust opnieuw op voorsprong. Ferdi Tilroe maakte vijf minuten later gelijk en een kwartier voor tijd kwam Kapelle zelf op voor sprong door Edwin van Damme. Rillandia-AZW 2-5: Binnen een half uur was de bezoekende winst zekergesteld door treffers van Jaap den Doelder (2x) en Jacco Koekkoek. Edwin Cle ment maakte er 1-3 van, maar Niek de Meyer vergrootte de marge in de slotminuut van de eerste helft weer naar drie doel punten. Halverwege de tweede helft-was De Meyer nogmaals succesrijk en pas vijf minuten voor tijd werd het 2-5 door een strafschop van Ufuk Turan. Bruse Boys-De Meeuwen 1-2: In een 'stormachtige eerste helft scoorde Bruse Boys slechts één keer: via Marco Ketting. Halver wege de tweede helft kreeg de thuisploeg het deksel op de neus. Niek Minderhoud maakte 1-1, waarna invaller Michael Tempelman 1-2 maakte. door Barry van der Hooft HUIZEN - Soms zijn er van die wedstrijden waarbij na één helft overduidelijk is wie de meeste aanspraak mag maken op een overwinning. Het leuke aan voetbal is dan, dat de rollen na rust ook zo weer omgedraaid kunnen zijn. Huizen-SSV'65 was er zaterdag een perfect voor beeld van. De thuisploeg had bij rust met 5-1 voor moeten staan, leidde echter slechts met 2-1 en kreeg de rekening in de tweede helft gepresenteerd: 2-2. Gezien de kansenverhouding in de eerste 45 minuten was het een gestolen punt voor de Goese hoofdklasser. Dat gevoel over heerste daarentegen niet, omdat de meest recente ervaringen al tijd nog het meest vers in het ge heugen liggen. Bij SSV'65 gin gen de gedachten vooral terug naar het laatste halfuur van het duel en daarom voelde de ploeg zich zelfs een beetje bestolen. Een afgekeurde treffer van Jan-Willem van Dijk en een on reglementair gestopte vrije door gang van Christiaan Boon had den namelijk de eerste zege van het seizoen kunnen opleveren. Nu was dat laatste wel te veel van het goede geweest. SSV'65 mocht de handen eigenlijk dicht knijpen met het behaalde punt tegen de mededegradatiekandi daat. Huizen kreeg in de eerste helft via Daalderop, Divarci, Toxopeus en Westerkamp legio kansen om uit te lopen naar een ruime voorsprong. Waar de voor malig landskampioen faalde 'in de afwerking, benutte SSV'65 de enige kans die het creëerde wel meteen. Invaller Richard Uitterhoeve stuurde Christiaan Boon de diepte in en de spits bleef uiterst koel: 0-1. Die stand gaf de verhoudingen geenszins weer en SSV'65 kon evenals in voorgaande duels niet lang genieten van de voor sprong. De razendsnelle Daalde rop maakte na een half uur ge lijk, waarna de handige O'Niel zijn vrije trap drie minuten la ter door Christol van Camepn- hout binnen geduwd zag wor den: 2-1. De doelman leek wat laat te reageren op de verkapte stiftbal, maar had zijn ploeg daarvoor met enkele goede red dingen in de wedstrijd gehou den. Het slap opererende SSV'65 hield daardoor wonder door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Tien minuten slechts mocht Terneuzense Boys zaterdag tegen GJS hoop op een positief resultaat koesteren. De Terneuzense debutant in de eer ste klasse had in de openingsfa se tegen een povere tegenstan der een licht overwicht, maar werd al vroeg in de wedstrijd op nieuw op achterstand gezet. Nog voor rust bepaalden de gas ten de eindstand al op 0-2. Terneuzense Boys legde het in alle opzichten af tegen een ploeg die nauwelijks kon impo neren. „We hebben twee keer ge scoord", stelde GJS-trainer Peter de Haan gelaten vast. „Dat is het enige dat we goed hebben gedaan." De thuisploeg stelde daar een aantal mogelijk heden tegenover, maar kreeg in de afwerking geen enkele lastig te verwerken bal tussen de pa len. De Zeeuws-Vlamingen speelden in een heus foutenfestival zon der passie, in een laag tempo en zonder overtuiging. De ploeg slaagde er vooral voor rust nau welijks in om de bal langer dan vijf seconden in eigen gelederen te houden en gebruikte energie op een verkeerde manier. Dat leidde voor de veel te veel met de bal lopende Ah Eryürük in de slotfase tot een rode kaart. Het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende scheidsrech ter Peijnenburg kwam dan ook als een verlossing. Onderste regionen Omdat de overige ploegen in de onderste regiohen evenmin tot winst kwamen, bleef de schade voor Terneuzense Boys ogen schijnlijk beperkt. De vice-voor- zitter van het winnende GJS stak de Zeeuws-Vlamingen bo vendien een hart onder de riem. Hij merkte op dat GJS vijf jaar geleden na de promotie naar de eerste klasse na vier duels nog-" op nul punten stond, maar daar na wel was gaan draaien. Iedereen die Terneuzense Boys zaterdag had zien stuntelen, kon zich daar echter niks bij boven wonder uitzicht op een positief resultaat. „Ik ben in de rust helemaal uit m'n dak gegaan", meldde Marco Groeneveld later. De trainer wreef voorzichtig over zijn rech terhand, waarmee hij keihard op de deur van de kleedkamer had geslagen. „Omdat we het ons niet kunnen permitteren om zo slap te beginnen. Pseudo- en alibi-verdedigen heb ik het ge noemd. Net doen alsof. Er was geen strijd en we verloren vrij wel alle duels. Als we volgende week tegen Hoek zo starten, denk ik dat we bij de rust al kansloos zijn." Door de falende aanval van Hui zen was dat nu niet het geval. En omdat SSV'65 na rust uit een ander vaatje tapte, bleek de thuisploeg bijzonder kwetsbaar. De Goesenaren maakten na 57 minuten via Van Dijk gelijk, maar scheidsrechter Wildeboer keurde de treffer af. Hij had bij een corner een overtreding van Marcel Koletegen de zwakke doelman Ruizendaal gezien. „Ik sprong wel mee, maar raakte die keeper helemaal niet", zei Kole na afloop. Slim De gelijkmaker kwam er alsnog, nadat Niels Paardekooper slim een strafschop uitlokte. Op de rand van het strafschopgebied zocht en vond hij het been van verdediger Hulsbos, waarna de treuzelende arbiter de bal op ad vies van zijn assistent op de stip legde. Arjan Koopmans schoot door het midden raak: 2-2. Het aangeslagen Huizen leek rijp voor de genadeklap, maar de doorgebroken Boon werd door Toxopeus naar de grond ge werkt. Een rode kaart bleef ach terwege, net als een beslissend doelpunt. IIuizen-SSV'65 2-2 (2-1). 22. Chris tiaan Boon 0-1, 30. Mark Daalde rop 1-1, 33. Regilio O'Niel 2-1, 80. Arjan Koopmans 2-2 (strafschop). ScheidsrechterJ.W. Wildeboer (Nieuwleusen)Gele kaart: Gilliam H-und, Mark Daalderop, David Toxopeus (allen Huizen) en Michel de Groote (SSV'65). Aantal toe schouwers: 650. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (90+1. Robert Stols), David Den Hollander, Me- vlud Eryürük, Mansour Gader (21. Richard Uitterhoeve); Niels Paar dekooper, Marcel Kole, Jan-Wil lem van Dijk (72. Jorden Takiddi- ne); Mehmet Dolma, Christiaan Boon en Arjan Koopmans. voorstellen. Scheidsrechter Pe- ijenburg merkte op dat de thuis ploeg over een paar aardige zaal voetballers beschikte en dat de handelingssnelheid van de te genstander een stuk hoger lag. „Dan ben je overal een stap eer der en win je de duels." GJS-trainer Peter de Haan: „Het gat tussen de eerste en tweede klasse is alleen maar gro ter geworden. Het tempo ligt een paar stappen hoger. Dat moet je gelijk kunnen oppak- door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge slaak te zaterdag een zucht van ver lichting. Na vijf stroeve wedstrij den in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal werd dan einde lijk de ban gebroken. De Beve- landse hoofdklasser worstelde zich zaterdag op de zesde speel dag van het seizoen langs VVOG: 1-0. De matige start in de competitie (drie punten uit vijf duels) liet de voorbije weken zijn sporen na. Kleine irritaties kwamen aan de oppervlakte en de twij fels over de sterkte van de ploeg namen toe. Er ontstonden zelfs haarscheurtjes in het eens zo hechte bolwerk. Tijd voor actie dus, zo oordeelde trainer Diederik Hiensch. Hij praatte afgelopen week veel en lang met zijn spelers, wees ze op hun verantwoordelijkheden en drukte ze op hun hart dat ze te rug naar de basis moesten, ofte wel keihard werken. „En dan is het heel fijn. dat je aan het eind van zo'n week drie punten pakt", zei een zichtbaar opge luchte Hiensch zaterdagmiddag. ken, anders wordt het helemaal niks." Met slechts één punt uit zes duels is de competitiestart ronduit slecht, Met slechts vier treffers is Terneuzense Boys de op één na improductiefste ploeg. Bovendien moest de debu tant al veertien tegendoelpun ten incasseren. „We zijn gewoon te licht voor deze klasse", werd aan de bestuurstafel dan ook somber vastgesteld. GJS kwam na negen minuten op voorsprong, toen aanvaller Tom- „We zijn van heel veel gezeik af. De druk is er af." Kloetinge verschafte zich zater dag weer wat lucht door een goe de instelling, een prima spelop vatting en één helft aardig voet bal. Kloetinge haalde voor rust het beste in zichzelf naar boven. Via snel combinatiespel werd WOG, dat slechts met één spits opereerde, bij de strot gegrepen. De meeste dreiging ging uit van John Schot, die dit keer een plaats op de flank had gekre- gen. Samen met Regilio Pinas en Be- sar Xhoxhaj vormde hij de aan- valslinie. Daan Esser, normali ter spits, was in het nieuwe con cept de aanvallende middenvel der. Corné Schilperoort en Niels Kole completeerden de midden- linie. „Er was nu meer balans", constateerde Hiensch. „En John Schot is iemand die als hij vanaf de buitenkant komt een manne tje uit kan spelen." Kloetinge creëerde voor de pau ze vier reële kansen, maar doel punten leverde het overwicht niet op. Een vrije trap van Schot werd ternauwernood gekeerd door de keeper, een vlammend schot van Schot zeilde net over my Kant handig om Corné Schep liep en van dichtbij raak schoot: 0-1. Na ruim een half uur zaten de gasten al op rozen. Een aanvankelijk afgeslagen hoekschop werd door de bezoe kers heel gemakkelijk hervero- verd. Allard de Jong verstuurde vanaf rechts een strakke voor zet, die door Ruud Bos aan de eerste paal knap werd binnen ge kopt: 0-2. Terneuzense Boys-GJS 0-2 (0-2). de lat en een inzet van Daan Es- ser mist de juiste richting. De beste mogelijkheid was voor Daan Esser, vier minuten voor rust. Xhoxhaj - hij was een pri ma aanspeelpunt in het eerste bedrijf - soleerde op de achter lijn langs een verdediger en gaf vervolgens voor. Esser schoot in, maar zag de bal via het been van een verdediger naast het doel belanden. WOG stelde er twee gevaarlijke vrije trappen tegenover, waarbij één keer de bal via het been van Joffrey Gel dof op de paal belandde. Foute passes Toen ook na rust een treffer uit bleef, sloop bij Kloetinge de angst in de ploeg. Het was fu nest voor het spel. De foute pas ses stapelden zich op en WOG kwam plots vervaarlijk opzet ten, vooral via schoten uit de tweede lijn. Kloetinge-doelman Jaco van der Schee behoedde zijn ploeg in die fase echter tot drie keer. toe voor een achter stand. Het vierde gelijkspel leek in de maak, totdat Xhoxhaj in de 80e minuut zijn laatste krachten nog een keer aanspraak. Hij .9. Tommy Kant 0-1, 33. Ruud Bos 0-2. Scheidsrechter: W. Peijnen burg (Boxtel). Rode kaart (2x geel): 79. Ali Eryürük (Terneuzen se Boys). Gele kaart: Lion Blok, Tommy Kant (beiden GJS). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer (72. Evert-Jan van Opdorp), Dennis van de Broe- lce, David de Haan, Jordi Gaossen; Anrico van I-Iecke, Matti Buijsse, Ali Eryürük, Ruud Hoogesteger (62. Ryan de Regt); Arjen Oostdijk, Veli Eryürük (46. Marco Faassen). speelde op linies zijn man uit, drong het strafschopgebied in, waar hij werd vastgegrepen door Sieds Severein. „Ik werd zo'n beetje omhelsd", verklaar de de spits later. Scheidsrechter Wirken bedacht zich geen mo ment en legde de bal op de stip. Comé Schilperoort had zijn ze nuwen in bedwang en schoot de bal beheerst in de hoek: 1-0. De verdiende winst was binnen. Het betekende de eerste competi tiezege in het nieuwe seizoen. Hiensch: „Niet iedereen was er gelukkig van op de hoogte, maar onze laatste overwinning dateerde van 8 april, tegen Do- to. Dat was dus wel heel erg lang geleden, en dat gaat op den duur tóch aan je vreten." Kloetinge-WOG 1-0 (0-0). 80. Cor né Schilperoort 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeu- wijk). Gele kaart: Corné Schilper oort (Kloetinge), Edmund Mijn heer, Sieds Severein (beiden WOG). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Niels Kole, Daan Es ser, Corné Schilperoort; Regilio Pi nas, Besar Xhoxhaj (85. Jaap Es ser), John Schot (89. Ronald Zwa- ger). GOES - In de derde klasse A be hield zowel Nieuwdorp als Serooskerke de ongeslagen sta tus. Nieuwdorp zegevierde in de topper bij Heinkenszand met 3-0 en Serooskerke nam in de slotfase, met Frank Allaart als dé grote man, afstand van Krab- bendijke. Bevelanders won bij Dauwendaele met 2-0. Heinkenszand-Nieuwdorp 0-3: In een gelijk opgaande eerste helft opende Teun Rentmeester de score, nadat Heinkenszand de bal na een vrije trap van Nieuwdorp niet goed weg kreeg. In de 65e minuut kopte Martin de Hamer Nieuwdorp naar 0-2. Joeri Westrate het daarna een kans op de, aansluitingstreffer onbenut en via Hans Leune kwam de koploper nog aan een derde doelpunt. Serooskerke-Krabbendijke 4-1: Het werd de wedstrijd van Frank Allaart, want hij maakte alle goals voor Serooskerke. Vier minuten voor rust was hij het eindstation na een goede aanval. In de 72e minuut scoor de Allaart uit een rebound na een doelpoging van Jan-Willem Francke. Vijf minuten voor tijd scoorde Johan Pekaar 2-1 uit een strafschop, na hands van Willem-Jan Schoe. Op aangeven van Bas Rooze en Nicky Holmes GOES - De voetbalsters van Oostkapelle leden zaterdag te gen Rijsoord het eerste punten verlies in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speelde lei der Oostkapelle 1-1. Smerdiek won met 1-2 bij Muiden. Rijsoord-Oostkapelle 1-1: Een kwartier voor tijd kwam Oostka pelle door Maud Kuypers op voorsprong. De Zeeuwse ploeg kwam daarna niet echt in de pro blemen, maar Rijsoord kwam uit een omstreden vrije trap toch op gelijke hoogte. Muiden-Smerdiek 1-2: De be zoeksters kwamen halverwege de eerste helft op achterstand, Zeven minuten na de pauze le verde een kopbal van Joska Jan sen de gelijkmaker op en via Ra- mona van Tiggelen werd daarna ook de verdiende winst gepakt. scoorde Allaart in de slotfase nog twee keer. Dauwendaele-Bevelanders 0-2: Leo Koole tekende in de 18e mi nuut na een aanval over links voor de 0-1. Op slag van rust scoorde Sander van de Kreéke van afstand en via de binnen kant van de paal voor de tweede keer namens de ploeg uit Kam perland. Na rust trof Dauwen daele de paal maar de eerste overwinning van Bevelanders kwam niet echt meer in gevaar. Duiveland-VCK 3-2: Duiveland toonde veerkracht. Merijn Dek scoorde vroeg in het duel 0-1 én Erik Goudt maakte 0-2. Marcel Zwager zorgde op slag van rust voor 1-2, waardoor Duiveland zich gesterkt voelde. In de twee1 de helft wieip Barry Steenpoor- te zich op als aangever. Twee maal stond hij aan de basis van de doelpunten die Dermie le Comte maakte. SKNWK-Noad'67 2-0: Ronald van Vossen kopte in de 17e mi nuut op aangeven van Jurjen Vermeer SKNWKnaar een voor sprong. Gert-Jan Tierie besliste in de 68e minuut, na een combi natie met Emiel Kuijten, het duel definitief in het voordeel van de Nieuwerkerkers. VEERE - De voetballers van Veere zijn al twee zaterdagen het slachtoffer van een scheids rechterlijke dwaling. Net als vo rige week, voor de wedstrijd Veere-Dauwendaele, kwam 'er ook zaterdag geen scheidsrech ter opdagen. Met alleen de warming-up in de benen werd het elftal van Veere, dat een uitwedstrijd tegen WHS moest spelen, zonder te voetbal len naar huis gestuurd. Veére maakte het al voor de tweede keer in twee weken mee. Ook. in de thuiswedstrijd tegen Dau wendaele kwam de scheidsrech ter niet opdagen. Toen-was er. een scheidsrechter in de buurt die snel naar het veld kon ko men, nu niet. De scheidsrechter die voor de wedstrijd was aange wezen, had de uitnoding niet ge zien, want hij kwam zaterdaga vond pas thuis van vakantie, maandag 9 oktober 2006 zZI Arjen Oostdijk baant zich een weg door de defensie van GJS. foto Peter Nicolai OOSTKAPELLE - Voor de vierde keer in de laatste -yijf ontmoetingen verloor Oostkapelle de thuiswedstrijd te gen Roda Boys met 2-3. Het winnende doelpunt van Roda Boys viel zaterdag pas in blessuretijd. Evenals vorig ^ei,- zoen werd Mark van der Meijden matchwinnaar in Oost kapelle. Behalve de nederlaag liep Oostkapelle nog meer averij op. Vlak voor de rust kreeg laatste man Ronnie Crea mer een elleboog in het gezicht (niet opzettelijk), waarop hij noodgedwongen het veld moest verlaten. In het zieken huis van Vlissingen Werd 's avonds een gebroken neus ge constateerd en een breuk in zijn oogkas. Cremer werd er gisterochtend om tien uur aan geopereerd. Oostkapelle-Roda Boys 2-3 (2-1). 2. Pascal Ippel 0-1, 20. Padden van de Water 1-1, 35. Stefan Wielemaker 2-1, 48. Erwin Verbrug- gen 2-2, 90+3. Mark van der Meijden 2-3. Scheidsrechter: G.J.P. Wisse (Koudekerke). Gele kaart: Padden van de Water, Joel Pattën- ier (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 100. ROOSENDAAL - Na het tegenvallende resultaat van vori ge week tegen EB OH revancheerde RCS zich gisteren te gen BSC. De Oost-Souburgse tweedeklasser won met 3-0 in Roosendaal. De Zeeuwen gaven het hele duel amper iets weg en waren veel sterker dan de Brabanders. Rudléy St. Jago opende in dé negende minuut de score. Gérard.de Nooijer zette amper een kwartiertje later een aanval op met Youssef Afkir, kreeg de bal terug en maakte zelfde 2-0. Zijn broer Dennis de Nooijer besliste in de tweede helft de wedstrijd. Hij benutte een strafschop. BSC-RCS 0-3 (0-2). 9. Rudley St. Jago 0-1, 21. Gérard de Nooijer 0-2, 55. Dennis de Nooijer 0-3 (strafschop)Rode kaart: trainer Rei- nald Boeren (BSC). Gele kaart: Youssef Afkir en Zieo Tomdsóa (beiden RCS). Scheidsrechter: M.R.M. Vorstenbosch (Rosmalen). Aantal toeschouwers: 350. VLISSINGEN - Ruud Pennings was gisteren zeer te spré ken over de 2-1-zege van zijn Vlissingen op Oosterhout. Hij sprak van een fantastische en hoogstaande wedstrijd. De winst bracht Vlissingen meteen in de kopgroep van de tweede klasse van het zondagvoetbal. Met eindelijk een compleet fitte selectie trad Vlissingen aan tegen het door Pennings hoog aangeslagen Oosterhout. Na een half uur opende Arie Eikelenboom de score namens Oosterhout. Een afstandsschot van Danny ter Steege herstelde de ba lans voor rust. De tweede helft was vermakelijk met kan1 sen over en weer. Met een buitengewoon fraaie halve om haal besliste Mark Minderhoud het duel. Vlissingen-Oosterhout 2-1 (1-1). 29. Arie Eikelenboom 0-1, 40. Danny ter Steege 1-1, 66. Mark Minderhoud 2-1. Scheidsrechter: B. Hilt. Gele kaart: Jacques Blijlevens VlissingenAantaV'toe- schouwers: 225. GORINCHEM - Zierikzee heeft niet kunnen stunten té gen koploper Unitas. In Gorinchem ging de door blessu res geplaagde Schouwse ploeg kansloos onderuit: 3-1. De flink vertimmerde verdediging was niet opgewassen te gen de sterke Unitas-aanval. Unitas-Zierikzee 3-1 (2-0). 6. Ramon Putters 1-0, 43. Ronald Zon dag 2-0, 52. Mariko Rouw 2-1, 55. Tuncay Arslan 3-1. Aantal toe schouwers: 250. Besar Xhoxhaj wordt in de rug aangevallen door een verdediger van WOG. door Klaas Verspoor foto Willem Mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45