NK schoolzwemmen komt eraan eme Ridder op de weg rijdt twintig jaar schadevrij Binnen handbereik rziV Zeeland voortrekker bij organisatie provinciale kampioenschappen Dirigent Sint Jan onderscheiden papieren karton maandag 9 oktober 2006 zk door Marcel Modde ZIERIKZEE - Zeeland krijgt een voortrekkersrol voor de or ganisatie van een provinciaal zwemkampioenschap voor basis scholieren. De bedoeling is dat andere provincies het stokje op pikken, zodat het erepodium in 2008 een stapje hoger - op lande lijk niveau - kan worden getild. Nederland is in 2008 het gast land voor het Europese Kam pioenschap. De zwembond KN- ZB beschouwt dat als een mooi opstapje voor een nationale titel strijd onder scholieren. Verte genwoordigers van de bond en verenigingen uit heel Zeeland spraken zaterdag in Zierikzee met elkaar over de opzet. Het door de plaatselijke zwem- sportvereniging Onderdak ge organiseerde kampioenschap van Schouwen-Duiveland geldt als één van de voorbeelden. Aan het toernooi doen jaai'lijks zo'n vierhonderd leerlingen mee uit de groepen drie tot en met acht van de basisschool. Na een voor ronde drie weken geleden stre den gisteren 96 kinderen in 24 teams tegen elkaar in de finale. Daarbij ging het om de snelste tijd op drie verschillende zwem- technieken (schoolslag, borst en rugcrawl) en een estafette. De Schelde Naast Schouwen-Duiveland heeft ook De Schelde in Terneu- zen ervaring in de organisatie van lokale kampioenschappen voor scholieren. De KNZB hoopt andere verenigingen in Zeeland te stimuleren om te vol gen. De lokale kampioenen kun nen dan worden afgevaardigd naar een provinciale titelstrijd. De winnaars van dat podium zouden door moeten stoten naar de landelijke krachtmeting. Volgens projectleider innovatie van de KNZB Nicole Hoogwerf zijn er verspreid over het land zo'n zestig lokaal of regionaal georganiseerde kampioenschap pen tussen scholen. De bedoe ling is die zo goed mogelijk op el kaar af te stemmen en te bunde len. Daarnaast streeft de zwem- SINT-JANSTEEN - Het af scheid van dirigent Leo Vers- tiggel van fanfare Sint Jan uit Sint-Jansteen kreeg zater dagavond in Den Bombardon een feestelijk tintje. De schei dende Verstiggel kreeg name lijk uit handen van burge meester J.F. Mulder een ko ninklijke onderscheiding uit gereikt. Hij is benoemd tot Ridder in de zesde graad, lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. De uitreiking van het erete ken was een hoogtepunt van de muzikale avond waarop Sint Jan de man die meer dan 32 jaar het korps leidde, uit zwaaide. Verstiggel, die afstu deerde in verschillende disci plines waaronder percussie aan het conservatorium in Antwerpen, zorgde er voor dat Sint Jan 'kwalitatief enorm verbeterde. Hij is als muziekdocent werkzaam aan de Muziekacademie te Beve- ren en Wijnegem, was tussen 1983 en 1997 ook dirigent bij fanfare Weldoen Door Ver maak Clinge en dirigeert nog steeds de Koninklijke fanfare Vrasene. Leo Verstiggel volgde in 1974 zijn vader op als dirigent. In 1974 heeft hij de leerlingenop- leiding opgezet en nu is hij examinandus van de examens van de leerlingen. foto Peter Nicolai bond vooral naar uitbreiding van dit aanbod, zodat er een bre de landelijke dekking ontstaat. Zeeland is als springplank geko zen vanwege het kleinschalige karakter, vertelt Hoogwerf. „Dat maakt de organisatie van zo'n voorbeeldevenement net even beter behapbaar." De KN ZB heeft nationaal kampioene Sandra Temmerman aangesteld als projectcoördinator voor de pilot in Zeeland. De bedoeling is dat zij vooral de contacten met de zwemverenigingen onder houdt en de belangstellende clubs helpt met de organisatie van een lokaal kampioenschap. Daarnaast draagt ook SportZee- land een steentje bij. Alle verenigingen in Zeeland zijn aangeschreven met de waag of ze zich bij het initiatief willen aansluiten. Voor 1 novem ber moeten ze een besluit ne men. Het streven is vervolgens tussen januari en maait de lokale wed strijden te houden, zodat het eer ste Zeeuwse -zwemkampioen schap voor scholieren aanslui tend kan plaatsvinden. De deelnemers van Schou wen-Duiveland zijn al bekend. De teams van de Meerpaal (groep 3/4, Bruinisse), 't Staepel' of (groep 5/6, Renesse) en de Wil- librordusschool (groep 7/8, Zie rikzee) werden zaterdag eilande- lijk kampioen. door Rob Paardekam WAARDE - Je hebt wegpiraten en wegridders. Wim de Leeuw mag zonder twijfel tot die laat ste groep worden gerekend. De vrachtwagenchauffeur uit Waar de rijdt al twintig jaar schade vrij en is daar door verzekeraar TVM uitgebreid voor in het zon netje gezet. TVM, de grootste transportver zekeraar van ons land, reikt elk jaar onderscheidingen uit aan de zogeheten Ridders van de Weg. Chauffeurs die drie, vijf, of tien jaar schadevrij hebben gereden, ontvangen respectieve lijk een bronzen, zilveren of gou den medaille. Wie zelfs twintig jaar geen ongelukken of schade heeft veroorzaakt, krijgt een gouden medaille met een dia mant. Dit jaar was dat slechts elf chauffeurs gegund. Wim de Leeuw uit Waarde, chauffeur bij transportbedrijf Minnaard uit Krabbendijke, was één van hen. Geen verklaring Hij zegt niet goed te kunnen ver klaren waarom juist hij al zo lang zonder schade rijdt. „In de eerste plaats komt er een grote dosis geluk bij kijken. Maar mis schien heeft het ook te maken met het feit dat ik hier als klei ne jongen al kind aan huis was. Op mijn dertiende reed ik al rondjes over het terrein in een vrachtwagen en een paar jaar la ter zelfs op de weg. Dat kon je toen nog doen, want er werd wei nig gecontroleerd." De Leeuw doet alleen ritten naar Frankrijk en dat is volgens Vrachtwagenchauffeur Wim de Leeuw rijdt al twintig jaar schadevrij. foto Willem Mieras hem een heerlijk land om te rij den. Het is er op veel plekken niet zo druk als in Nederland en bovendien weet hij na jaren pre cies waar de leuke plekjes zijn. „Ik maak mijn stops het liefst bij van die kleine cafeetjes om dan aan te schuiven bij de plaat selijke bevolking. Ik vind dat ge zellig en heb geen enkel pro bleem met de Fransen." Het is de vraag hoe lang dat nog kan, want in de toekomst stop pen chauffeurs wellicht alleen nog op bewaakte parkeerplaat sen. In Frankrijk zijn de laatste jaren criminelen actief die het op de vrachtwagens en hun in houd hebben gemunt. Volgens De Leeuw is het onderhand niet meer mogelijk om op een 'gewo ne' parkeerplaats te gaan sla pen, omdat er mensen met foute bedoelingen op de loer kunnen liggen. Dat is één van de rede nen waarom hij zijn kinderen liever niet meeneemt tijdens een rit. „Misschien als ze wat ouder zijn, maar nu vind ik het wel een fijn gevoel dat ze veilig bij hun moeder zijn." Ondanks de mindere kanten - je bent hele weken bij je gezin vandaan' - vindt de chauffeur nog altijd dat hij een van de mooiste beroepen heeft. Hij ge niet van de vrijheid én van de prachtige plaatsen waar hij komt. Parijs, Marseille, Monaco: hij is er allemaal geweest. Die laatste plaats is zijn nummer één. „De Cöte d'Azur is prach tig." Laatste medaille De medaille voor twintig jaar schadevrij rijden is zo goed als zeker de laatste die De Leeuw heeft ontvangen. Na de twintig komt namelijk niets meer. „Ik zal eens informeren of ik mis schien weer bij nul mag begin nen", zegt hij. „Maar ik ben bang dat ze daar niet aan begin nen." Behalve De Leeuw werden nog drie andere chauffeurs uit de Be- velanden en Tholen in het zonne tje gezet. Ze rijden allemaal tien jaar zonder schade. Het zijn M. Remijnse uit Oudelande (rijdt voor Bosman in Nisse), R. Broek huizen uit 's-Heer Arendskerke (Lehnkering, Barendrecht) en C. Schrier uit Sint-Maartensdijk. Hij rijdt voor Dacomex. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 3 I 55 00 of www.deondernemer.com Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. informatiecentrum In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Wahr is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product öf dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, óf nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44