Stadspark Terneuzen in zicht Kind en dier vieren feest in Hulst Hoge pauselijke onderscheiding voor Etiënne van Acker Aanleg Rondje Kreek begint komend voorjaar Mosselen eten voor het goede doel PZC maandag 9 oktober 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen De Stichting tot Behoud van de Parochiële Diensten in het dorp Meld in café Du Commerce de jaarlijkse mosselavond. Vrijwil ligers van de organiserende stichting hadden ruim 150 kilo mosselen gekookt. Er was ook een loterij met prijsjes van plaat selijke hobbyisten en midden standers. De laatste tijd is er flink wat noodzakelijk restauratiewerk aan het bedehuis verricht. De kerk is inmiddels wind - en wa terdicht. Voor deze werkzaamhe den moest het spaarpotje van de kerk wel flink aangesproken wórden. Enkele weken geleden, bij de viering van 75 jaar parochie Hei kant, werd met de verkoop van onder meer kaarsen, wijn en oude kerkstoelen ook al geld bij eengesprokkeld voor het restau ratie- en onderhoudsfonds. Voor de vervolgwerkzaamheden is inmiddels een wensenlijst je opgesteld. Binnenschilderwerk, het opknappen van de vergader ruimte en herstel van de glas-in-loodramen staan hoog op dit lijstje. Alleen al de laatste Mus is geraamd op zo'n slordige 80.000 euro. door Edy de Witte HULST - „Als we maar blije kindergezichtjes zien, is voor ons deze dag al geslaagd", zei voorzitter Ben Durinck van de Stichting Kinderdierendag in Hulst gisteren. En het lukte. Er liepen 's mid dags heel wat kinderen vrolijk Advertentie (Advertentie) Eigenrisicodragen. Per 2007 van 4 naar 10 jaar. www.werkennaarvermogen.nl (Advertentie) j hebben een pak voor u.. of we maken STEÜTEL rond op het terrein aan de bui tenvest bij de Stationsweg. Die ren hebben een geweldige aan trekkingskracht op kinderen. De jeugd kwam ogen en handen te kort om dieren te bekijken en vooral te aaien. Met demonstra ties werd de liefde voor het dier nog verder aangewakkerd. Het programma van deze dertiende editie van de kinderdierendag speelde zich af in en om een gro te tent. De kinderen werden uit genodigd zelf actief aan te slag te gaan, wat hun betrokkenheid bij het feest vergrootte. Activi teiten als honden borstelen, e.en uil aaien (ietwat onwennig en vooral voorzichtig) en ezeltjerij den sloegen goed aan. Ze kon den ook een kijkje nemen bij de hoefsmid, een spectaculaire hon denshow zien van de vereniging Sloeber, paardrijden 'western style' en ganzendrijven. Bij deze laatste activiteit konden kinde ren tussen de ganzen in zelf erva ren hoe de border collie het stel- letje bij elkaar hield. Uilen Bij de presentatie van uilen door The Barn Owl valkeniers deden veel kinderen in eerste in stantie liever een stapje terug. Dieren die normaal gesproken in de vrije natuur leven, dat is toch iets anders dan een boerde rijdier. Valkenier Dirk Jacobs wist echter het ijs snel te bre ken. Hij vertelde dat deze roof vogels vanaf de vijfde dag na hun geboorte met de hand wor den grootgebracht. Bij de achtja rige Inge de Maat uit Hulst brak zowaar een lach door toen kerk uil Tito op haar gehandschoen- de hand neerstreek. Met een 37 centimeter grote uil - vleugels panwijdte bijna één meter - word je niet iedere dag gecon fronteerd. De uilen ontlokten presentator Francesco di Creato- re de uitspraak dat de gemeente raad van Hulst zeker gebaat zou zijn met een paar van deze slim me uilen in zijn midden. De jeugd kon zich verder vermaken op een springkussen, in een schminkstad en in een knutsel- hoek. Enkele dierenverenigin- gen presenteerden zich met een stand en vanaf de Buitenvest re den koetsen af .en aan voor een ritje door de binnenstad. Durin ck, die geschminkt en wel de he le middag enveloppen voor de lo terij aan, de man bracht, keek na afloop zeer tevreden terug op het Hulster dierenfeestje. Want naar blije kindergezichtjes hoef de je gisteren zeker niet zoeken. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Voor zijn verdiensten voor de parochie Ter Duinen in Kloosterzande is Etiënne van Acker zaterdaga vond onderscheiden met de pau selijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice. De versierselen werden hem op gespeld door vicevoorzitter Jo Collet van het kerkbestuur Ter Duinen. Dit gebeurde na de avonddienst in de parochiekerk aan Groenendijk, die als terug- komviering in het teken stond van de kinderen die afgelopen mei de eerste Heilige communie hebben ontvangen. Collet had lo vende woorden voor de inzet en het werk van Van Acker voor de parochie. Als leerkracht van ba sisschool Ter Duinen verzorgde Etiënne van Acker de afgelopen 37 jaar de voorbereiding en ver zorging van de communievie ring. Daarnaast had hij ruim twintig jaar de bezielende lei ding over het plaatselijke kin derkoor. Dit gezelschap onder steunt zo'n zeven keer per jaar de gezinsvieringen in het bede huis. Na veertig jaar dienstver band in het onderwijs is de 62-jarige Van Acker dit school jaar met vervroegde uittreding gegaan. Daarmee zette hij ook een punt achter zijn werk voor de communicanten en het kin derkoor. Hij gaf het dirigeerstok je over aan Sonja Buijsrogge. De communieviering wordt op gepakt door de basisschool. Voor de hem verleende pauselij ke onderscheiding komen gelovi gen in aanmerking die zich in parochieel of plaatselijk ver band hebben ingezet voor geloof en kerk. Bovendien moeten zij daarbij een staat van dienst heb ben opgebouwd van twintig of meer jaren. Van Acker was zeer verrast met de hoge onderschei ding. Na afloop van het officiële ge deelde kreeg hij nog een recep tie aangeboden. Etiënne van Acker poseert trots met het speldje en de oorkonde be horende bij de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. foto Peter Nicolai Redactie: 0113-315649 vvww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: f Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. door René van Stee TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen verwachten dat begin volgend jaar begonnen wordt met het Rondje Kreek. Uitgangspunt van dit plan is dat alle oevers van de Otheense Kreek in Ter- neuzen toegankelijk worden, waardoor rondom een aaneenge sloten route ontstaat. De inge richte oevers fungeren dan min of meer als stadspark. Het inrichtingsplan wordt over i twee weken besproken in het college van B en W. Wethouder i' F. van Hulle (ruimte) is enthou siast. Want niet alleen komen er in de brede groenbuffer langs de keek voorzieningen zoals fiets- i en wandelpaden, steigertjes om te vissen en bankjes om uit te j rusten'of te genieten van de om- i geving, ook is er een trimbaan 1 voorzien. „Het wordt een hoogwaardig re creatief gebied voor alle inwo ners van Terneuzen. De trim baan wordt daarbij ingepast in j de omgeving. Het gaat in dit ge val om een voorziening van een zeer hoog niveau. Op het traject komen designobjecten om oefe ningen te doen. In feite kun je dan fitnessen in de open lucht", I aldus Van Hulle. De gemeenteraad stelde begin j vorig jaar een krediet van 450.000 euro beschikbaar voor het Rondje Kreek. Het geld komt uit de Reserve Stadsuitleg. Daarin stort Projectontwikke- ling Zeeland 4,54 euro voor iede re vierkante meter bouwgrond die wordt uitgegeven in het bouwplan Othene Zuid. De uitvoering van de plannen ge beurt in fases, omdat zij afhan kelijk is van het tempo waarin bouwgrond wordt verkocht. Van Hulle denkt dat in de eerste fase ruimschoots de helft van de route kan worden aangelegd. De wethouder is ook in onder handeling met de eigenaar van de benzinepomp aan de Serlip- pensstraat over het weghalen van een gastank en gasvulpunt vlakbij het oude haventje aan de noordwestelijke kant van de Otheense Kreek. Op die locatje willen hengelaarsvereniging ONI, de zeeverkenners van de Karei Doormangroep en de roeiers van RowDow graag ei gen voorzieningen bouwen zoals een clubhuis of stallingen voor materialen. ONI heeft nog geen eigen clubhuis, terwijl de roeiers en de zeeverkenners op locaties elders in Terneuzen zit ten. Het bijelkaar brengen van de ac tiviteiten op die plek (apart of onder één dak) vindt de gemeen te net als de clubs een goed idee. Probleem is echter dat de gastank en het vulstation dan te dicht in de buurt staan. Die zou den dan moeten verdwijnen. Van Hulle: „Daarna kan het ge bied door de komst van de ac commodaties een optimale invul ling krijgen. Die geeft ook nog eens een belangrijke meerwaar de aan het Rondje Kreek." Pompeigenaar A. Nieuwelink verklaart dat er contact is ge weest met de gemeente. Volgens hem is er nog lang niets beslist. Maar hij is altijd bereid te pra ten als de gemeente met een goed voorstel komt. HEIKANT - Tachtig mossellief hebbers hebben zaterdagavond het spaarpotje voor het onder houd en de restauratie van de H. Theresiakerk in Heikant met ruim 800 euro gevuld. De jonge bezoekers van de Kinderdierendag in Hulst konden onder meer ezeltjerijden. foto Peter Nicolai Ook in Zeeland ?.fn4 ake ifference ay' -lisDOE MADD, DOE MEE Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee aan eèn klus? (j|_| Kijk op wwv/.makeadifferenceday.n! of ga naar: www.scoopzld.nl De campagne is mogelijk gemaakt door financiering van di Franse drankrijder aangehouden TERNEUZEN - Een 22-jarige Franse automobilist is za terdagnacht omstreeks één uur in de Westkolkstraat in Terneuzen aangehouden. In eerste instantie weigerde hij mee te werken aan een blaastest. Bij een ademanalyse die later werd afgenomen, bleek dat de man ruim drie de toe gestane hoeveelheid alcohol had gedronken. De Frans man moest zijn rijbewijs inleveren. Mishandeling in Terneuzen TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag is. een 33-jarige man uit Terneuzen in zijn woonplaats mis handeld in een horecagelegenheid aan de Korte Kerk straat. Hij maakte een grapje tegen een onbekende man. Die werd hierop kwaad en sloeg de Terneuzenaar verschil lende malen tegen het hoofd. Het slachtoffer moest zich bij de huisartsenpost laten behandelen aan snijwonden aan zijn hoofd. De man heeft aangifte van mishandeling gedaan, maar er is geen aanhouding verricht. Aanhoudingen na baldadigheid TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag zijn aan de Scheldeboulevard in Terneuzen twee mannen aan gehouden wegens baldadigheid. De twee, 18 en 37 jaar oud en allebei afkomstig uit Schiedam, hadden omstreeks drie uur in de Nieuwstraat een paaltje van de gemeente meegenomen. Daarmee liepen zij op de Scheldeboule vard. Zij kregen allebei een bekeuring. Drankrijder gepakt in Hulst PIULST - Een zestigjarige man uit Roermond is zaterdaga vond rond half tien in de Gentsestraat in Hulst aangehou den omdat hij dronken achter het stuur zat. Bij een poli tiecontrole moest hij blazen. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 4,8 maal teveel had gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Jeugddag bij postduivenvereniging HEIKANT - De postduivenvereniging De Postduif in ITei- kant hield gisteren een jeugddag in gemeenschapscen trum 't Heike in Heikant. Daar werden de prijzen uitge reikt aan de kinderen die het afgelopen seizoen als com pagnon aan zeventien seniorleden gekoppeld waren. Ook was er van alles te zien over de duivensport. De kinderen konden zich verder vermaken met onder meer een bingo en een videofilm. Voorzitter Wilfried van Houte van De Postduif benadrukte het nut van de jeugddag. „De dui vensport is duidelijk aan het vergrijzen. Als je door zo'n dag weer drie nieuwe jonge leden kunt inschrijven is het al goed. Op dit moment hebben we 31 leden, waarvan er vijf jonger dan achttien jaar zijn." De vereniging viert za terdag het 75-jarig met onder meer een receptie van 14.30 tot 16.30 uur in het duivenlokaal in 't Heike. In het eindklassement van de 33 deelnemende jongeren eindigde de zevenjarige Karei Poppe op de eerste plaats. Tweede werd Kjell Verdurmen (12 jaar). De derde plaats was voor de driejarige Delano Staelens. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland 1 (Advertentie) zeeuwse almanak Sinterklaas Kuierend over het Binnenhof, hoorde de parlementaire re dacteur van deze krant van een collega uit het noorden dat lezers daar vragen mogen bedenken voor interviews met alle lijsttrekkers van de politieke partijen. „Bij ons mogen ze vragen stel len aan Sinterklaas", vertelde hij daarop, doelend op een in terview dat verschijnt in de bijlage die~de komst van de goedheiligman in Middelburg moet opluisteren. „O, maar bij ons ook", ant woordde de noordelijke colle ga. „Je hebt de Miljoenennota toch wel gelezen? Nou dan, ze mogen ook vragen stellen aan premier Balkenende. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41