Bruse Boys maakt trainer kwaad Bevrijdende zege voor SKNWK PZC WIK'57 stunt bij Yerseke Gehandicapt Zierikzeekaesloos bij Unitas ,25 Schouwse tweedeklasser laat het liggen in di tweede helft: 2-1-nederlaag Ouwerkerk herstelt zich op eigen veld Brussé redt punt DFS maandag 9 oktober 2006 HnnrBas Abresch GORINCHEM - Zierikzee heeft uiet kunnen stunten tegen koplo per Unitas. In Gorinchem ging de door blessures geplaagde Schouwse ploeg gisteren kans loos onderuit: 3-1. De ten op zichte van vorige week flink ver timmerde verdediging was niet opgewassen tegen de sterke Uni- tas-aanval. :Volgende week ligt de druk bij ons", besefte trainer Gaby Niemantsverdriet. Zondag speelt Zierikzee thuis te gen nummer twee Madese Boys. Een winstpartij zou dan meer dan welkom zijn voor de rood-zwarten, want met vijf punten uit zes wedstrijden is de ploeg terug te vinden in de on derste regionen van de tweede klasse. Het verlies tegen Unitas kwam niet als een verrassing, mede door de lange lijst van ge blesseerden. Mathijs Hage, We sley Quist, Ingmar Quist, Erwin Nelissen, Patrick Roggeband en Barry Hage ontbraken bij Zie rikzee. „Unitas is de beste ploeg uit de competitie", zei Niemants verdriet na afloop. „Daar kun je van verliezen. Ik zit meer met het verlies van vorige week te- ger/lissingen. Of ik al ongerust wol? Nee, dat niet. Ik denk dat weiet minder zijn dan alle an- de ploegen. Maar dat moeten wdan wel laten zien." Ten de sterke aanvallers van Uias had de, op Mariko Rouw ncCompleet gerenoveerde Zie rnee-verdediging weinig kans. D thuisploeg kwam voor rust op een comfortabele 2-0-voor- sprong door Ramon Putters en Ronald Zondag. Kort na de thee deed Mariko Rouw wat terug uit een scrimmage die ontstond na een vrije trap. Niet lang daar na gooide Unitas het duel op slot via een doelpunt van Tincay Arslan. Zierikzee kreeg door de aanvallende speelwijze van de ploeg uit Gorinchem nog wel wat kansen, maar Thomas Vos liet deze liggen. Unitas-Zierikzee 3-1 (2-0). 6. Ra mon Putters1-0, 43. Ronald Zon dag 2-0, 52. Mariko Rouw 2-1, 55. Tuncay Arslan 3-1. Aantal toe schouwers: 250. Zierikzee: Peter Brussé; Serge Bar revoets, Mariko Rouw, Kasimier Snoek (70. Wesley Goud), Patrick Verboom; Freek Torensma, Vin cent Bakker, Martijn van Gruns- ven; Rutger Kooman, Patrick Ver- kaart, Thomas Vos. doorKo de Ridder BRUINISSE - Tot de rust was het spel van Bruse Boys storm achtig. Tegenstander De Meeu wen zat in de tang, maar de thuisclub verzuimde de defini tieve nekslag toe te dienen. Na de 1-ö-ruststand ging de storm liggen en bepaalde De Meeuwen het verdere verloop van de wed strijd. De winst daardoor volkomen te recht naar de ploeg uit Zoutelan- de: 1-2. En Bruse Boys? Het lik te zijn wonden: geen punten, een rottige blessure voor Tho mas Groeneveld en ook nog eens vier gele kaarten. De gelaatsuitdrukking van Bru se Boys-trainer Gerjo Prins sprak boekdelen. „Of ik teleur gesteld ben? Nee, ik ben heel erg kwaad. Dat je zo de zaak uit handen geeft... Onbegrijpelijk. In de tweede helft hebben we al leen maar achteruit lopen spe len, Na de 1-0 hadden we door moeten bijten en die mogelijkhe den lagen er ook volop." Bruse Boys-verdediger Robin Meertens onderschreef de visie van zijn trainer. Meertens: „Het was een drama. Snel vergeten en keihard werken de komende weken. Het uitvallen van Tho mas Groeneveld was ook een rot- moment voor de ploeg. Ik ver huisde toen van de verdediging naar het middenveld. Daar voel ik mij meer thuis en kwam daar door ook beter uit de verf." Wim Davidse, de altijd rustige De Meeuwen-trainer was blij met de winst. „In de eerste helft Bruse Boys-aanvoerder Peter Willemse schermt de bal af in het dtl met De Meeuwen. washet inspelen van de bal slecht verzorgd bij ons. Het maakte ons extra kwetsbaar. Maar na de pauze hebben we dit bijgesteld en iedereen heeft kei hard gewerkt. Dan mag je zeg gen dat de zege volledig v- diend is. Na twee achtereenv- gende overwinningen kumn we wat rustiger ademhalen." En het begon allemaal zo iroi voor Bruse Boys. Na een goie voorzet van Peter Willemse, die profiteerde van een foutje van Jeroen van Winkelhof, kwam in de elfde minuut de bal bij Mar co Ketting. Hij twijfelde geen moment en opende de score: foto Dirk-Jan Gjeltema 1-0. De thuisclub ging door, op zoek naar nog meer treffers. Veelal werd het spel goed ver deeld door Mats Willemse. Po gingen van Thomas Groeneveld, Peter Willemse en Emiel Dorst Zes zeges Schouwse judoka's HEINKENSZAND - Zes judoka's van sportschool Geel- houd uit Zierikzee keerden zaterdag met een zege terug van het Hajime-toernooi in Heinkenszand. Die eer was ge legd voor David Storm, Harmen Malipaard, Niels de Vlie ger, Ruben Jumelet, Deborah van der Wielen en Leendei't Bom. Het Schouwse gezelschap was met 21 judoka's verte genwoordigd bij het toernooi, van wie er zestien een top drieklassering bemachtigden. Een heel goed begin, vond clubtrainer Leen Moerland. Tweede plaatsen waren er voor: Esmarelda Bouman, Costiaan van de Broek, ArdJan Malipaard en Mick Dicou. Op de derde plaats eindigden Jordy Dooge, Matthijs Krepel, Roy van der Wekken, Timo de Oude, Adam Jumelet, Moechtar Koelijev. misten doel, waardoor de twee de goal uitbleef. De Meeuwen kwam niet veel verder dan een goede combinatie tussen Eddy Matthijsse en Wilco Ding'eman- se, wiens schot over het doel ging. Achteruit Het leek alsof een geheel ander Bruse Boys aan de tweede helft begon. De ploeg speelde alleen maar achteruit. Ook min of meer gedwongen door de andere speelwijze van De Meeuwen, Het duurde tot de 69e minuut voordat Niek Minderhoud met een zondagsschot van zeker der tig meter de 1-1 maakte. Even golfde de wedstrijd nog op en neer, maar Bruse Boys kon zich totaal niet meer herpakken. In de tachtigste minuut deelde De Meeuwen de nekslag uit. In valler Michael Tempelman ver scheen na geklungel in het hart van de Bruse Boys-defensie in eens oog-in-oog met doelman Mark Giljam. Tempelman twij felde geen moment en door de 1-2 van zijn voet was de thuisclub definitief verslagen. Bruse Boys-De Meeuwen 1-2 (1-0). 11. Marco Ketting 1-0, 69. Niek Minderhoud 1-1, SO. Michael Tem pelman 1-2. Scheidsrechter B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Emiel Dorst, Marco Ketting, Ger ard Vogel en Ben Schot (Brusë Boys), Pieter Roelse (De Meeu wen). Aantal toeschouwers: 140. Bruse Boys: Mark Giljam, Robin Meertens, Emiel Drost, Olaf Wil lemse, Eric Giljam, George Geluk, Marco Ketting, Mats Willemse, Thomas Groeneveld (37. Alex An- deweg), Gerard Vogel (75. Ben Schot), Peter Willemse. HSD speelt gelijk in Breda BREDA - Het vrouwenteam van de hockeyvereniging HSD speelde met 1-1 gelijk bij Zwart Wit 11. In de eerste helft had HSD het beste van het spel en kwam verdiend op voorsprong door een doelpunt van Ilse Hardon. Het was in het nadeel van HSD dat Zwart Wit, dat slechts ne gen speelsters op de been kon brengen, het elftal comple teerde met twee speelsters uit een beduidend hoger spe lend team. Dat was vooral in de tweede helft merkbaar. Toen was de thuisploeg beter. Die ploeg kreeg kort na rust een strafbal toegwezen. Die werd echter op fraaie wij ze gestopt door HSD-keepster Miranda de Ruijter. Zij kon echter niet voorkomen dat de thuisploeg tien minu ten voor het einde toch op gelijke hoogte kwam. Zonnemaire wordt moedeloos PUTTE - Voor de voetballers van Zonnemaire is de moti vatie een beetje weg nadat BSC zich als vierde ploeg te rugtrok uit de competitie. „Het is een beetje hopeloos", vindt speler Maurice Hart. „We gaan nu anderhalve com petitie spelen op last van de KNVB." Gisteren verloor de ploeg met 3-4 van Grenswachters 3. Via Peter Stouten en Jasper Waalwijk nam Zonnemaire voor rust een 2-0-voor- sprong, maar na de thee boog de thuisploeg die om in een 4-2-voorsprong. Hart deed nog wat terug. Delta Sport moet nog even wachten ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport moeten nog een week wachten voordat de competitie voor hen daadwerkelijk begint. Gistermiddag kwam de eerste te genstander, Tachos 2, immers niet opdagen. Deze ploeg had eerder in de week al laten weten, dat het waarschijn lijk geen team op de been kon brengen. Dat werd gisteren bewaarheid. Delta Sport boekte daardoor een reglemen taire 5-0-overwinning en Tachos 2 krijgt een boete. Dikke zege reserves Delta Sport ZIERIKZEE - De handballers van Meco/Delta Sport 2 hebben dik gewonnen van HMC 3: 31-19.. Vorig seizoen hielden beide teams elkaar in Raamsdonkveer in even wicht. De wisselende samenstelling wil de Zierikzeese re serves nog wel eens parten spelen, maar daarover had men tegen het derde garnituur van HMC geen klagen. Op volle sterkte werden de gasten in hoog tempo overklast. Peter Lefèvre en Erwin Schaalje waren met zeven treffers het productiefst. GOES - Ouwerkerk heeft zich goed hersteld van de 10-0-neder- laag tegen Vivoo. De ploeg van trainer Arie Janse hield num mer twee Jong Ambon lang in bedwang en moest pas laat capi tuleren: 1-2. Renesse speelde op eigen veld doelpuntloos gelijk te gen Rimboe. Lewedorpse Boys-Vivoo 1-5: De bezoekers waren een klasse te sterk voor Lebo. Zelfs het tegen doelpunt van. de thuisploeg kwam van Brabantse voet, om dat een speler zijn eigen doel man passeerde. Topschutter was Martijn van de Berg met twee treffers. Ouwerkerk-Jong Ambon 1-2: Bij de Middelburgers werden Le vi en Martin Waisapy node ge mist. Toch was het Jaïr To- masoa die de score opende (0-1), maar nog voor rust kwam Ou werkerk langszij toen Juliën Tot- té een uitval doeltreffend af sloot: 1-1 halverwege. In de tweede helft schroefde Jong Am- bon het tempo op, iets dat de no dige kansen maar slechts één doelpunt opleverde. Dazz Hitija- hubessy werd in de 70e minuut matchwinnaar door 1-2 aan te tekenen. Renesse-Rimboe 0-0: Nadat goe de kansen voor Sebastiaan Ever- aers en Wilco Jochem geen tref fers hadden opgeleverd, daalde het spelpeil bij Renesse steeds meer. Omdat ook Rimboe er niet veel van bakte ontwikkelde de Wedstrijd zich steeds meer tot een typisch 0-0-duel. Wilco Hoo- gerhuis werd met een wond aan het, gezicht naar de huisartsen- Nieuw erkerkers winnen van Noad57 na vier duels zonder zege WW'67-Hansweertse Boys 3-1: Een gelijk opgaande eerste helft werd met 1-0 afgesloten door een treffer van Carlo Bolders. Na rust was de thuisploeg ster ker, maar toch kwamen de Boys op gelijke hoogte door Jerry Ros die een verdedigingsfout afstraf te: 1-1. Stefan van de Velde en Carlo Bolders zorgden voor de eindstand. Vosmeer-Lepelstraatse Boys 3-3: Van de twee kansen die de thuisploeg in de eerste helft kreeg benutte Jasper de Regt er eén: 1-0 halverwege. Binnen vijf minuten na rust hadden Danny Withagen en Martinus Petie (2x) namens de bezoekers en Jasper de Regt namens Vosmeer zich trefzeker getoond. Mike van Gasteren bepaalde in de 75e mi nuut de eindstand op 3-3. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - „Het was zó belang rijk dat we vandaag de drie punten heb ben gehaald", vond SKNWK-trainer Adriaan Nieuwenhuijse zaterdagmiddag om half vijf. Zijn ploeg had kort daar voor met 2-0 afgerekend met Noad'67 en dat zorgde voor opluchting bij de trainer uit Kruiningen. Nieuwenhuijse gaf eerlijk toe dat hij de laatste weken toclwel in de rats had ge zeten. SKNWK W3 vier keer op rij niet tot een overwimng gekomen en dat knaagde aan hei „Maar ook aan de ploeg", aldus de tiiner. SKNWK liep in de afgelopen drieeizoenen telkens tegen een serie van dr duels op waarin het niet tot een overinning kwam. Dit sei zoen stond die teer al op vier, maar te gen Noad'67 docorak brak SKNWK de negatieve spiraal „Er viel niet veeóp de overwinning van SKNWK af te dingen. Wij hebben hier een verdiende nederlaag geleden. Wij hebben te weinig laten zien", oordeelde Noad-trainer Ton van der Spaan na af loop. Adriaan Nieuwenhuijze kon zich vinden in die woorden. „Ik vind dat wij de eerste helft met vlagen heel goed voet balden. Vandaag waren onze op papier betere spelers weer eens belangrijk." SKNWK speelde met Leon de Bruine als linkshalf en met Maarten Padmos weer als balafpakker op het middenveld. Voor- SKNWK-verdediger Martin Hiisman worstelt zich lanjs Jasper van Dijke en Rob den Engelsman van Noad'67. foto Dirk-Jan Gjeltema in maakten de gebroeders Christian en Ronald van Vossen het de verdedigers van de ploeg uit Sint-Philipsland moei lijk, achterin heerste Martijn Neele maar het was vooral Gert-Jan Tierie die weer eens zijn 'normale' niveau haalde. Tegen Noad'67 was hij de dé belangrijkste pion bij SKNWK. Tierie bekroonde zijn sterke optreden in de 68e minuut met een treffer. Hij onder schepte een foutieve pass van de bezoe kers op het middenveld en op vijandelij ke helft speelde hij twee tegenstanders uit waarna hij op rechts Emiel Kuijten bediende. Kuijten speelde de doorgelo pen Tierie vervolgens in het strafschopge bied aan die daarna Kees Lozekoot het nakijken gaf. „Die mannen stonden helemaal verkeerd toen ik de bal afpakte. Ik zag Emiel vrij staan en het was een doelpunt zoals het hoort! Het was ook nodig, want het stond op dat moment nog maar 1-0. Van daag voetbalden we beter dan de afgelo pen weken. Dit is wat we willen: op voor sprong komen en de wedstrijd uitspe len", aldus Tierie na afloop. In de periode vóór de tweede goal bleek vooral dat het jeugdige Noad'67 de duels niet schuwde. Van beide kanten werd re- delijk tot goed gevoetbald en het leverde over en weer kansjes op. Nadat Ronald van Vossen in de 'veertiende minuut een waarschuwing had afgegeven aan doel man Lozêkoot (hij redde met één vuist) was er voor de keeper drie minuten later geen houden aan. Een voorzet van Jurjen Vermeer belandde achter de verdediging op het hoofd van Van Vossen: 1-0. SKNWK temporiseerde met vlagen en koos de momenten waarop versneld werd. Via Leon de Bruine en Christian van Vossen rook SKNWK voor rust al aan een tweede treffer. In de tweede helft was ook Noad'67 met pogingep van Arjan Moerland en John van Splunter dichter bij het doel dan ze voor rust waren geweest. Het was aan Kees Lozekoot te danken dat SKNWK al niet na een uur op een 2-0-voorsprong kwam. De lange doelman kreeg, na bal verlies van Dennis Kot, nog net een hand tegen de bal na een stiftje van Ronald van Vossen. Na Tieries finest moment zakte Noad'67 ver weg en kon SKNWK de voorsprong consolideren. Via invaller Remco Veenboer was SKNWK in de slotfase zelfs nog dicht bij de 3-0, maar hij raakte de paal. SKNWK-Noad'67 2-0 (1-0). 17. Ronald van Vossen 1-0, 68. Gert-Jan Tierie 2-0. Scheids rechter: C. Spek (Zevenbergen). Gele kaart: Ronald van Vossen en EmielKuijten (SKNWK), Remi van Herk. (Noad'67). Aan tal toeschouwers: 85. SKNWK: Léon Quik, Jurjen Vermeer, Mar tijn Neele, Frank Boere en Martin Huisman; Emiel Kuijten (84. Remco Veenboer), Maar ten Padmos, Gert-Jan Tierie en Leon de Bruine; Christian van Vossen (76. Robbert Padmos) en Ronald van Vossen. door Klaas Verspoor GOES - De opmerkelijkste uit slag in de vierde klasse B kwam uit Yerseke. Daar won WIK'57 verrassend met 0-1, waardoor de ploeg uit Kerkwerve nu vijf de staat op de ranglijst. Mevo en ZSC'62 wonnen ook. Brouwers haven ging uit Poortvliet weg met een 6-1-nederlaag tegen SPS. Stavenisse-Mevo 2-5: Wouter Fi- oole zorgde al snel voor 0-1, maar Jeremy Gierman bracht Stavenisse langszij. Door twee treffers van Jeroen Volkeri leid de Mevo bij rust met twee goals verschil. Marco Klippel scoorde na rust 2-3 en daarna kreeg Sta venisse kansen op de gelijkma ker. Mevo deed echter wat de thuisploeg naliet en scoorde via Jan-Thijs Berrevoets en Jeroen Volkeri nog twee keer. Yerseke-WIK'57 0-1: De bezoe kers prezen zich gelukkig met de overwinning. Yerseke had het meeste balbezit en kreeg kansen, maar het schortte in de afwerking of WIK-doelman Ron nie Janson toonde zijn vorm. In de 24e minuut leverde een door Theo Wittenberg snel genomen vrije trap de enige goal van de wedstrijd op. Elmar de Kok be diende Lennart den Boer die, on danks heftige protesten van Yer- seke-kant wegens buitenspel, scoorde. Vlak voor tijd werd Yer- seke-speler Anthonis Riedijk na twee gele kaarten uit het veld ge stuurd. Waarde-ZSC'62 1-4: Arjan Smalheer zette ZSC'62 al vroeg op voorsprong, maar door een prachtige goal van Evert van Houte kwam Waarde op gelijke hoogte. Door twee kopgoals, Se bastiaan Vaane na een fraaie aanval en Barry Dorreman uit een corner, leidde ZSC'62 bij rust met 1-3. In de tweede helft golfde het spel op en neer en was Gerard Verhoek namens de ploeg uit Scharendijke de enige die nog scoorde. SPS-Brouwershaven 6-1: SPS boekte eenvoudig de eerste sei zoenszege. Wiljan Lisseveld, Leonard Quist en Jorn Elenbaas (2x) scoorden in de eerste helft voor de thuisploeg. Tussendoor scoorde Pim Kloet namens Brou wershaven 2-1. Met zijn derde goal maakte Elenbaas na rust 5-1 en Stefan Bogers 6-1. FSV-Smerdiek 3-1: De ploeg uit Fijnaart bezorgde Smerdiek de eerste seizoensnederlaag en daar viel niks op af te dingen. Raymond van Lingen zorgde voor 1-0 en Edward de Rooij scoorde nog voor rust de tweede goal voor FSV. Via De Rooij kwam FSV in het vervolg aan een derde goal, waarna Hilbert Brinkman de eer redde voor Smerdiek. Vrederust-Kruiningen 1-4: Een geflatteerde overwinning. Gert-Jan van de Pol (0-1) en Mark Suikerbuijk (1-1) scoor den voor rust. Nadat achtereen volgens Dennis van der Weele (Kruiningen) en Kevin Nuijten (Vrederust) wegens het neerha len van een doorgebroken speler van het veld gestuurd werden, sloeg Kruiningen toe. Diysisl Kunuania (2x) en Wesley Buur scoorden in het laatste kwartier. BURGH-HAAMSTEDE - Na vier nederlagen op rij pakte DFS zaterdag weer 'ns een punt. De ploeg uit Burgh-IIaam- stede kwam op de valreep langs zij bij Cadzand: 2-2. Martijn Boot maakte na acht mi nuten 1-0, maar via Junior van den Akker kwam Cadzand ze ven minuten later op gelijke hoogte. Peter Nieskens schoot in de eerste minuut na de thee een vrije trap in de korte hoek voor de 1-2 en pas vlak voor tijd kon René Brussé nog een punt voor de thuisclub redden. Apollo'69-Wolfaartsdijk 3-1 (2-1). Jean-Paul Harthoom 1-0, Ramon Uitterhoeve 2-0, Jan Kole 2-1, Frank de Bruin 3-1. 's-Heer Arendskerke-SVD 2-2 (2-0). Stefan van de Velde 1-0, Ger- ben Eversdijk 2-0, Ewout de Graaf 2-1, Richard Vermeiden 2-2. Colijnsplaatse Boys-Borssele 2-0 (1-0). Dave Bout 1-0, Nigel Holmes 2-0. Goes-Wemeldinge 0-5 (0-3). Wilco Zuijddijk 0-1, Wilco van Stel 0-2, Wilco Zuijddijk 0-3, Wilco Zuijd dijk 0-4, Wilco Zuijddijk 0-5. Hoedekenskerke-MZVC 2-1 (2-0). Bernard Prevost 1-0, Bernard Pre- vost 2-0, eigen doelpunt 2-1. Nieuwland-Spui 0-3 (0-1). Mark Otterloo 0-1, Mark Otterloo 0-2, Johan Meulblok 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39