De Hond grijpt zijn kans Dreischor mist zijn laatste man Kerkwerve-trio krijgt wat lucht Schouwse selectie speelt tegen SSV'65 Van der Werf is een gelukkig mens Gemengde gevoelens EMM na gelijkspel All Ready beleeft weer dieptepunt Korfballers Tjoba overleven inhaalrace Swift met moeite: 13-12 Piet Allaart langs rand van afgrond maandag 9 oktober 2006 s24 door Pieter van Klinken MAASSLUIS - All Ready heeft zaterdag in en tegen Maassluis opnieuw verloren. De Zierikzee- se korfballers beleefden een nieuw dieptepunt in hun avon tuur in de eerste klasse. Het werd 15-9. Aan voerd er D en nis Voshart sprak zelfs van een héél slechte wedstrijd. Met name zijn eigen vak, met daarin ook Henk de Graaff, Gwen Nooteboom en Desiree Voshart, speelde onder de maat. All Ready was niet scherp en de felheid ontbrak. Daardoor kwam de ploeg al gauw met 2-0 achter. Via 3-1 en 5-2 kwam het verschil bij rust al uit op vier punten. Na rust liep Maassluis nog ver der uit. Voshart: „Alles zat te gen vandaag. We scoorden ook nauwelijks." Bij de rood-zwar- ten begint het besef door te 'drin gen dat het misschien wel boven haar stand leeft in de eerste klas se. „We hebben ook een enorme grote stap gemaakt", denkt Vos hart. „We zijn in heel korte tijd van de derde naar de eerste klas se gegaan. Maar goed be schouwd zijn we maar één keer kampioen geworden. Verder zijn we na tweede plaatsen met beslissingswedstrijden gepromo veerd. We hebben maar beperkt materiaal." Maar ook voor al te veel negati visme waakt Voshart. „We kun nen in veel wedstrijden redelijk mee. Dus we moeten oppassen dat het niet te negatief wordt. Als, andere ploegen een slechte dag hebben en wij een goede kunnen we zeker nog punten pakken. Dat het vandaag zo slecht ging, ligt misschien aan de vermoeidheid. We spelen im mers op de toppen van ons kun nen." All Ready zakt met de neder laag van zaterdag naar de laat ste plaats van de eerste Masse. Merwede won namelijk zijn wed strijd van Ondo en kwam daar mee op gelijke hoogte en heeft een iets beter doelsaldo. Scores All Ready: Remy Quisl 4, Henk de Graaf 2, Dennis Voshart, Anouk van Tiggelhoven en Esther Snoek 1. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De voetbalselec tie van Schouwen-Duiveland speelt volgende week woensdag een wedstrijd tegen zater dag-hoofdklasser SSV'65. Het duel wordt gespeeld op het veld van DFS in Burgh-Haamstede. Een week later speelt het Schouwse belofteteam in Brou wershaven tegen De Jonge Spartaan. Voor het eerst sinds lange tijd is niet Zierikzee hofleverancier van de selectie boven 23 jaar. Al leen Mathijs Hage, Rutger Koo- man en Mariko Rouw zijn na mens de tweedeklasser afgevaar digd. De meeste spelers komen van hoofdklasser Kloetinge, dat vijf spelers levert. Zierikzee vaardigt wel de meeste spelers af voor de belofteselectie (vijf Selectie Schouwen-Duiveland boven 23 jaar: George Geluk (Bruse Boys), Huib Nortier (DFS), Dennie le Comte, Bark Steenpoorte, Lex Zwang (allen Duiveland), Leon Weeda (GPC Vlissingen), Jaco van der Schee, Corné Schilperoort, Jamo Ver meulen, Benjamin Verwest, Ro. nald Zwager (allen Kloetinge) Pieter van der Neut (Mevo), Leon de Bruine, Maarten Pad- mos, Gert Jan Tierie (allen SKNWK), Mathijs Plage, Rutger Kooman, Mariko Rouw (Zieidk- zee). Selectie Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Thomas Groene- veld, Marco Ketting, Gerard Vo gel, Matts Willemse, Olaf Wil- lemse (allen Bruse Boys), Mar- tijn Boot (DFS), Leen IJzelen- berg, Marcel Zwager (beiden Duiveland), Vanya van Iwaar-, den, Ricky Janse (beiden Mevo), Frank Boere, Christiaan van Vossen (beiden SKNWK), Frenk van Hengel (Renesse), Vincent Bakker, Werner Boot, Marlijn van Grunsven, Wesley Quisl, Freek Torensma (allen Zierik zee), Stefan Smalheer, Gerard Verhoek (allen ZSC'62). door Joop van den Oudenhoven BURGH HAAMSTEDE - Het persoonlijk kampioenschap drie banden tweede klasse is gewon nen door een oppermachtige Jac- ky Hoogedeure van LBV uit Le- wedorp. Ad van der Werf van Windenburg werd fraai tweede en Phuc Nguyen van Avontuur uit Goes derde. Voor Ad van der Werf stond de tweede plaats zo ongeveer gelijk aan de overwinning. ,iHier staat een gelukkig mens", was zijn eerste reactie na afloop van de fi nale waarin hij als enige de kam pioen kon verslaan. De titel le verde dat niet meer op, daar voor was het verschil al te groot geworden, maar wel het zilver. „Een schitterende beloning. Voor een paar zware dagen. Fy siek en geestelijk heeft het veel gekost maar ik heb het gered. Een geweldig gevoel. Het is een overwinning op mezelf." De man uit Noordgouwe doelde op de lijdensweg die hij achter de rug heeft sinds het auto-onge val dat hem overkwam. Het ge luk straalde nu van hem af. „Ik mag naar het regionaal kam pioenschap en dat ga ik ooi; doen. Wat het ook wordt, ik ga ervan genieten." Van der Werf behaalde negen punten uit zeven partijen en scoorde 0.528 als moyenne. Zijn beste partij speelde hij tegen de latere kampioen, 0.714. o| Hoogedeure stond deze eind strijd geen maat met een moyem ne van 0.698 was hij met ai- stand de beste. Ook de hoogste partij (1.136) en de hoogste serie (9) schreef hij op zijn naam. On danks de overmacht van de win naar stond het toernooi toch bol van de spanning. Eén partij ein digde op 25-25 en vier op 25-24. door Pieter van Klinken S HEER HENDRIKSKINDER EN - Swift verloor zaterdag met 13-12 van Tjoba. Toch was ze ker één Swift-speler tevreden. Ivo de Hond viel dit seizoen bui ten de selectie en mocht door een schorsing van Roel Kloot wijk invallen. Dat deed hij met vijf treffers uitstekend. Bij Swift waren aan het begin van de competitie te veel man nen. Trainer Ralph Gillissen pie kerde zich tijdens de oefenwed strijden suf. Welke spelers moes ten de basis van Swift gaan vor men? Uiteindelijk waren Roel Klootwijk, Paul van den Berg, Rob Sanderse en Richard Gel dof degenen die het in de eerste ldasse mochten gaan doen. Ivo de Hond, jarenlang een van de gezichten in de Middelburgse hoofdmacht, viel buiten de boot. Het was een grote teleurstelling voor hem. Nu zou zijn inbreng beperkt blijven tot wat inval beurten. Door een schorsing van Roel Klootwijk kreeg hij zater dag één van de spaarzame kan sen om te laten zien dat Gillis sen het bij het verkeerde eind had. Een kans die hij met beide han den aangreep en niet meer los liet. Onder zijn leiding begon. Swift zaterdag in de tweede helft een inhaalrace, die uitein delijk iets te laat bleek ingezet. Tjoba nam in de eerste helft een grote voorsprong: 9-3. In de tweede helft kwam Swift steeds dichterbij. Met name door doel punten van Ivo de Hond. Bij Tjo ba nam de onrust steeds verder toe, terwijl het vertrouwen bij Swift steeg. Uiteindelijk duurde de wedstrijd voor Swift een paar minuten te kort. „Ik wil er ook graag in", reageer de De Hond na de wedstrijd. „Het was flink balen toen ik hoorde dat ik er niet bij zat aan het begin van het seizoen. Ik wil in het eerste spelen. Ik moet het nu hebben van Meine kansen die ik krijg. Vandaag was er een van. Ik hoop dat de trainer me voor de zaalcompetitie weer se lecteert. Het voordeel is dat de mannen qua niveau heel dicht Swift-speler Rob Sanderse (midden) vecht onder de korf een duel uit met Dirk-Jan Westmaas van Tjoba. bij elkaar zitten, Als iemand goed in vorm. is en de ander niet, zou het zomaar kunnen." Moeilijk Ralph Gillissen genoot van de in valler. Maar voor De Hond is het nog niet zeker dat hij ook volgende week een basisplek heeft. „Hij heeft het prima ge daan. Ik zeg nog niet of hij nu volgende week weer in de basis staat. Maar hij maakt het me moeilijk, en daar hou ik wel van. Ivo heeft laten zien dat hij er dicht tegenaan zit." De Hond was blij met zijn in breng, maar had graag willen winnen. Daarvoor was de eerste helft te matig. „Ook bij mij ging het in het begin minder", vond De Hond. „We begonnen gespan nen, te zenuwachtig zelfs. Het moest losser, frivoler. Op een of andere manier speelden we met de rem erop. We bleven maar zoeken en breien. In de tweede helft gingen we er veel onbevan- gener in en dat werkte. Jammer dat we net de laatste rebounds niet konden pakken." Tjoba-speler Sander Harinck was daar juist blij om. Plij was een van de weinige spelers van Tjoba die heel de wedstrijd een goed niveau hield. Dat was ook een van de eerste keren dit sei zoen. En bovendien liep het ook nog eens erg goed in de punt van de aanval, terwijl hij nor maal meer onder de korf staat. „Ik had met Dirk-Jan Westmaas afgelopen week goed getraind. Daardoor ging het allemaal goed. Dat was de eerste keer dit seizoen." Onder aanvoering van Harinck zette Tjoba een puike eerste helft neer, waarin het snel uit liep naar 9-3. „Verdedigend én aanvallend hebben we het hart stikke goed gedaan", keek Tjo- ba-trainer Kees Broerse terug. „We hadden een snelle balcircu- foto Willem Mieras latie en een goed schot. In de tweede helft wilden we ze verde digend weer kort houden. Al leen kreeg.die De Plond het op zijn heupen. Toen werd het gat Meiner en brak bij ons lichte pa niek uit. Dezelfde kansen gin gen er daardoor nu niet meer in, terwijl ze in de eerste helft nog wel binnenvielen. En we scho ten wanneer het niet kon." Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Gerbèn van Boven 4, Jouri van de Broeke 2, Dirk-Jan Westmaas 1. Scores Swift: Ivo de Hond 5, Paul van den Berg 4, Eefje van den Berg, Pascal Castenmiller en Rob Sanderse allen 1. van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van Kerkwerve hebben een belang rijke slap gezel richting lijfsbe houd in de derde klasse D. Het Schouwse trio won met 7-3 van concurrent Kapelle 2 en verliet de laatste plaats. Het Zierikzee- se Scaldina bleef door een 7-3-zege op Big Smash koploper in de derde klasse A. Scaldina-Big Smash 7-3: Het Schouwse trio hield zich outsi der Big Smash knap van het lijf. Kopman Hans Volkeri komt steeds beter uit de verf, wat re sulteerde iri drie overwinnin gen, Vooral de overwinning op Richard Simonse met 11-6,11-9 en 12-10 mocht gezien worden. Arjan Bom won twee keer en Cor Smalheer één keer. Het dub belspel was een spannende aan gelegenheid, waarin Volkeri en Smalheer nipt met 11-8 in de vijfde game wonnen. Kerkwerve-Kapelle 2 7-3: Al- bert de Vos was de gevierde man met drie individuele over winningen en één keer winst in het iiubbelspel, samen met Arie de Mik. De Vos haalde met na me tegen Kees van Oers uit in drie games: 11-7, 11-9 en 11-7. Scaldina-jeugd neemt afstand van laatste plek GOES - De tafeltennisjeugd van Scaldina heeft afstand genomen van de laatste plaats door een 8-2-zege op hekkensluiter Steeds Hoger/TSB 2. Scaldina-Steeds Hoger/TSB 2 8-2: Koen van Velthoven scoor de simpel drie winstpartijen waarin hij geen enkele game af stond. Zijn broer Niels deed niet veel voor hem onder met slechts één game verlies. Dennis Smal heer won twee keer en het dub belspel ging verloren. Scaldina 2-Effect'71 2 3-7: Han- neke van de Werf boekte twee winstpartijen, Jaap Steenpoorte één keer en Yannick Verseput kwam niet tot winst. Scaldina 3-ttc Middelburg 10 7-3: Dirk Geuze bleef met drie keer winst nog steeds ongesla gen in deze competitie. Arie de Mik won twee keer. De Ouddorper van Kerkwerve moest tegen Cor de Jong diep gaan, maar de vijfde game was met 11-7 voor De Mik. Jaap Hui- gens scoorde één punt. SVNB-Scaldina 2 0-10: Een monsterzege voor het tweede. Arthur Schenk, Pang Yuen en Jan Kik hadden geen kind aan thuisclub SVNB, waar het ge mis van kopman Jos Breas wel erg groot was. Scaldina 2 staat stevig in de middenmoot. Scaldina 3-Het MarMezaat 6 4-6: Opnieuw behaalde Richard Smalheer twee individuele over winningen. Maar ondanks de eerste competitiezege van Mario van Popering en zijn dubbelzege met Smalheer blijft Scaldina in de onderste regionen. Kapelle 4-Kerkwerve 3 4-6: Ger ard Knol won alleen van Hor- vath (in vier games). Zowel Jos Lindeman als Henk 't Hart won twee keer, waarbij Lindeman te gen Wisse de vijfde game met 13-15 won. Lindeman en 't Hart wonnen samen de dubbel. Kerk werve 3 draait bovenin mee. Scaldina 4-'t Batje 2 8-2: Scaldi na 4 blijft in de top van de vijf de klasse staan. Jan Remmers won drie keer (tegen Versluis met li-9 in de vijfde game). Jan Kastelein en Arno van Gruns ven wonnen elk twee keer. 't Batje 3-Kerkwerve 4 0-10: An- ja Plandsoen, Daan van de Hoek en Leo Flikweert verstevigden hun koppositie in de zesde klas se met een maximale score. Eén partij van Flikweert springt in het oog: die tegen Gribnau. Na de eerste twee games verloren te hebben, won hij de volgende ga mes met 1-11 en tweemaal 6-11. Kerkwerve 5-Westerzicht 5 7-3: Edwin van de Bok won drie keer, Marcel van Slobbe en Ro bin Kool beiden twee keer. Kerk werve staat slechts op twee pun ten van de kop. Kerkwerve 6'-Middelburg 12 8-2: Het Schouwse trio leidt in de zevende klasse. Kees van de Hoek en Jan Jaap de Bruine wonnen alles. Jan-Kees van de Hoek verloor in de laatste partij van Marcel Kesteloo. SVNB 2-Scaldina 7 5-5: Koop Broekhuizen en Joop van Houdt behaalden zorgden voor de pun ten. Beiden wonnen twee keer individueel en samen het dubbel spel. Ed Voshol bleef op nul staan; Scaldina blijft koploper. doorWim Kakebeeke GOES - Na een prima voorberei ding moesten de handballers van EMM in de eerste competi tiewedstrijd even slikken. Bij Aristos werd het 24-24. Trainer Hans Dierickx was ver rast, maar niet ontevreden. „Vo rig jaar grepen we in de eerste acht duels geen punten. Als je nu dan meteen het eerste puntje pakt, moet je niet ontevreden zijn." Met de remise deed de Middelburgse eersteldasser zich desondanks tekort. Keeper Erwin van de Broek haalde een dikke voldoende. Om dat hij voor rust liefst vier breaks onschadelijkmaakte, bleef EMM aan de goede kant van de score: 9-11. 's-GRAVENPOLDER - Piet Al laart overleefde zaterdag ternau wernood een aanval op zijn lei dende positie in het Zeeuws kampioenschap dammen. In een Massieke partij trok Kees Rijk na een grote ruil het voor deel naar zich toe. De koploper uit Ritthem leek op weg naar zijn eerste nederlaag, maar de stand bleek nog net een ontsnap pingsmogelijkheid te bieden. Omdat zijn concurrenten er in. het dorpshuis van 's-Gravenpol- der niet in slaagden hun partij te winnen, bleef Allaart alleen koploper. Hij wordt op de voet gevolgd door vier spelers: Arjo Kousemaker, Johnny de Leeuw, Aax*t Walraven en Daaf Kasse. Kousemaker voegde als enige van de twaalf spelers in de hoofdklasse twee punten aan zijn totaal toe. Zijn tegenstan der Ludwig Wilson had lang uit zicht op een gelijkspel, maar met zijn laatste zet voor de tijd- controle gaf hij de remise uit handen. Rianka Rentmeester en Niels Roelofsen gaan na drie ronden aan de leiding in de promotie- Masse. Eric Boogert won in de eerste Masse voor de derde keer oprij. De rollen waren na rust omge draaid toen Aristos er onge straft de beuk in kon gooien. Zelfs op het duwen van de door gebroken Jean Marie Toubiana stond geen sanctie. „Dit was echt zo'n dag waarop de arbitra ge best drie rode kaarten had kunnen geven", vond Hans Die rickx. „Dit kon eclit niet door de beugel." Scores EMM: Ben Alexandre Sj Marcello Tax 5, Jurgen Vermaal, Wally Houtepen en Jean-Mani Toubiana 3, Harald van Zioietenl. Nipte nederlaag Schouwse Boys ROOSENDAAL - De zaalvocl- bailers van Schouwse Boys ver loor in de eerste klasse met 4-3 van Bristol Team. Schouwse Boys begon goed aan de wedstrijd en kwam snel mei 2-0 voor door twee goals van Leon Sinke. Hierna ging Bristol meer druk zetten en kwam op 2-2. Na de pauze kwamen beide ploegen lang niet tot scoren. Pas zes minuten voor tijd maakte Sinke zijn derde van de avond en leek daarmee de wedstrijd te beslissen, maar in de blessure tijd lukte het de Roosendaal® nog twee keer te scoren. Klasse- genoot Pubbles speelde gelijkte- gen Vévé/Taxi Geers uit Bergen op Zoom: 5-5. uitslagen EEnSHIMMBH Bekercompetitie. Gemengd: HCROh Kroon/Wiska - Ravia/Tolhoek Schilde: bedrijf 0-3, Sgravo-de Verfbron - coiy nexxion 3-0, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix - SV De Brug 1-2, Sgravo-DEK verkeersopleidingen - Zeelandia 2 2-1j Big Boss - vc Lob 3-0, Schilder dt Oude/Kwiek H4 - Profile Tyrecenter Ri- nus Roon 0-3, Brogum - Zeelandia U Marleco/C 1000/Cluzona - Mevo'80 0-3. FIXET Schuddebeurs - Schouwse Bouw materialen handel 3-0, Vrouwen: Bolle Dier&Tuin/Wik Marleco/C 1000/Cluzona D 1-2, Juwelie' Postma - Kwiek/Sporthuis Zierikzee Dl 3-0, DRV accountants/Wik 2 - SV Dj Brug D 3-0, Programma tweede ronde. Ge1 mengd: Profile Tyrecenter Rinus Roo» - Mevo'80, Zeelandia - Sgravo-de Ven- bron, Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf FIXET Schuddebeurs, SV De Brug Boss, Sgravo-DEK verkeersopleiding^ - Schouwse Bouwmaterialen handel. Vrouwen: Marleco/C 1000/Cluzona D Grand Café Helder, Juwelier Postma- DRV accountants/Wik 2. door Niels Bouterse DREISCHOR - Het eerste elftal van Dreischor werd gistermid dag op eigen veld gedegradeerd door een aanvallender en sneller Robur. De vijfdeklasser verloor zijn derde wedstrijd op rij. „Het lijkt wel of we niet meer durven te voetballen", stelde trainer Jos Wesdorp na het 8-0-verlies van zijn mannen. Het leek vooraf een spannende wedstrijd te worden. Beide ploe gen stonden op negen punten. Dreischor had. de eerste drie wedstrijden gewonnen(Nieuw Borgvliet, Kaaise Boys en Hans- weexdse Boys) en de laatste twee verloren (Vivoo en Jong Am- bon). „We begonnen zo goed. Ne gen punten uit drie wedstrijden. Het leek een mooi seizoen te worden", legde trainer Jos Wes dorp uit. Maar sinds het moment dat Peter van Beveren het team ver laten heeft, haalt de Duiveland- se ploeg niet meer het niveau van de eerste wedstrijden. „On ze laatste man koos voor zijn werk. Dat is heel normaal. Dat er zo een matheid over het team zou komen, had ik niet ver wacht", vertelde Wesdorp. Robur was al vanaf de aftrap de scherpste. Binnen twintig minu ten stonden de Goesenaren met 3-0 voor. Wijnand Sloos, Dennis Weijers en Quassim Hamoudi waren veel te snel voor Dx-eischors logge verdediging. Dreischor kreeg in totaal twee kansen. Eén vóór en één na rust. Daan Ruitenbeek miste die ene doelpoging in de eerste helft, na dat hij via een steekpass alleen voor de keeper van Robur kwam. Ruitenbeek was de enige speler van Dreischor die bezie ling bezat. Jammer genoeg toon de hij die alleen richting de scheidsrechter. In de rust werd hij dan terecht gewisseld. In de blessuretijd van de eerste helft snelde de linksmidden van Ro bur, Rik Hopmans, voor de vier de keer langs Robert Uyl van Dreischor. Vanaf eigen helft maakte hij een rush van tachtig meter naar het strafschopgebied van de tegenstander, omspeelde de laatste man en plaatste de bal beheerst in de linkerhoek van het doel. Ook in de tweede helft begon Ro bur feller dan de thuisclub. De jonge gasten waren allen een kop Meiner dan hun tegenstan ders, maar technisch beter en sneller dan de Drei.schor-spe- lers. Binnen twee minuten werd het 0-5 door Dennis Weijers. De Bevelandse uitblinker schoot hier nog een zuivere hattrick achteraan en bepaalde de eind stand op 0-8. De enige kans voor Dreischor in de tweede helft was een schot op de paal van Robert Uyl. Trainer Wesdorp weet niet wat hij moet veranderen aan zijn team om de 'winning mood' er weer in te krijgen. „Aan de op komst bij het trainen zal het niet liggen", legt de 46-jarige Zierikzeeënaar uit. „De jongens komen allemaal trainen en ze zijn daar wel scherp. We moeten zorgen dat we hier met zijn allen uitkomen en weer durven voetballen." - Dreischor-Robur 0-8 (0-4). 2.Wijn- and Sloos 0-1, .9. Quassim Hamou di 0-2, 19. Dennis Weijers 0-3, 45+1. Rik Hopmans 0-4, 47. Den nis Weijers 0-5, 73. Dennis Weijers 0-6, 82. Dennis Weijers 0-7, 83. Dennis Weijers 0-8. Aantal toe schouwers: 40 Dreischor: Dennis Verwest; Jerry Verwest, Kees Jan Uyl, Leen van der Helm, Fred van der Helm; San- der Uyl, Robert Uyl, Raymond Son- neveld(79. Thijs Markusse); Frank van der Helm(45. Kas van de Lin de), Daan Ruitenbeek(45. Jimmy VersluisMathijs Iieerens. Matthijs Heerens (rechts) probeert een speler van Robur van de bal te zetten. foto Djrk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38