PZC Waarde wil zijn winkels houden Zeeuwse ridder op de Franse wegen ik Oud-Vossemeer geniet van taptoe landbouw over actuele zaken in special de agrarische sector Wij geven u de helft cadeau! Sinterklaas Dorpsraad hoopt dat vertrek antiek- en cadeauwinkel de laatste aderlating is Aanrijding in Heinkenszand Wij hebben een pak voor u.. ..of we maken Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes AdvertentieTexploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. maandag 9 oktober 2006 Ook in Zeeland -en4 ake A Difference ay* DOE MADD, DOE MEE Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee aan een klus? Kijk op www.maire.sdifferenceday.nl HP of ga naar: rww:scoopziici.t»J mogelijk g, ir financiering v.- editie Bevelanden-Tholen HEIN KENS ZAND - Bij een aanrijding op de kruising van de Oudekamerseweg en de Heinkenszandseweg in Heinkenszand is gisteren een 47-jarige vrouw uit 's-Gra- venpolder lichtgewond geraakt. Ze reed op de Heinkenszandseweg toen ze geen voorrang kreeg van een 58-jarige automobilist uit Heinkenszand en is met nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw kon in de loop van de dag weer naar huis. Rare fratsen in de tunnel BORSELE - Een 48-jarige dronken automobilist uit de ge meente Borsele heeft in de nacht van zaterdag op zondag een paar rare fratsen uitgehaald in en bij de Westerschel- detunhel. De politie kreeg kort na middernacht melding dat hij met zeer lage snelheid door de tunnel reed. Een uur later werd de auto van de man gevonden op een parkeerplaats langs de tunnelweg. De man verklaarde - nadat hij in zijn huis was aangehou den - dat hij een lekke band had gekregen en tegen een verkeersbord was gereden. Hij heeft zijn wagen toen maar achtergelaten en is te voet naar huis gegaan. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Westerschouwen weer kampioen BURGH-HAAMSTEDE - De jeugdbrandweer Schou- wen-Duiveland heeft opnieuw een Nederlands kampioen in haar gelederen. Het juniorenteam (12 tot en met "15 jaar) van Westerschouwen kwam zaterdag bij de wedstrij den lage druk in Capelle aan de IJssel als beste uit de bus. Het team prolongeert daarmee zijn titel. „Een unieke pres tatie in de geschiedenis van de jeugdbrandweer", aldus de trotse begeleider R. van de Werfhorst. Vorige week wist de aspirantenploeg van het Schouwse korps ook al beslag op de eerste plek te leggen in de klasse hoge druk. De jeugdbrandweer Schouwen-Duiveland was zaterdag met maar liefst twee teams vertegenwoordigd bij de titel strijd onder de beste tien van Nedeiiand. „Ook al weer zo iets bijzonders", aldus Van de Werfhorst. De tweede junio- renploeg werd vijfde, net voor Borsele-Goes, de andere Zeeuwse deelnemer in deze categorie. Op de baan van de; aspiranten lage druk werd de Zeeuwse eer vertegenwoordigd door Middelburg. Dat team eindig de vierde. De aspiranten moesten een brand in een school gebouw bestrijden. De junioren moesten al hun tactische kennis aanwenden om het vuur in een deel van het plaatselijke gemeentehuis te bestrijden. (Advertentie) Eigenrisicodragen. Per 2007 van 4 naar 10 jaar. www.werkennaarvermogen.nl (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting pp vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'W-ik. W Met eeh abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. !j" OUD-VOSSEMEER - Onder een heldere sterrenhemel speelden diverse muziekkorpsen zaterdagavond de sterren van de hemel tijdens de 26ste editie van de taptoe in Oud-Vossemeer. De men sen hebben het evenement een jaar moeten missen, omdat er vo rig jaar veel andere activiteiten waren in verband met de tachtig ste verjaardag van Oud-Vossemeers Muziekvereniging (OVM). Show Marchingband Gorcum en Showkorps Excelsior uit Delft gaven dit jaar acte de présence in de met veel publiek gevul de Raadhuisstraat, maar de optredens van de diverse onderdelen van OVM vormden natuurlijk het hoogtepunt. De muziekvereniging had gekozen voor het thema 'televisie'. Zo doende waren onder meer de muziek van de serie North South en het leuke deuntje van de Police Academy-films te horen. De drie deelnemende korpsen sloten het evenement af door gezamen lijk een koraal en daarna het Wilhelmus te spelen. foto Willem Mieras zeeuwse almanak Kuierend over het Binnenhof, hoorde de parlementaire re dacteur van deze krant van een collega uit het noorden dat lezers daar vragen mogen bedenken voor interviews met alle lijsttrekkers van de politieke partijen. „Bij ons mogen ze vragen stel len aan Sinterklaas", vertelde hij daarop, doelend op een in terview dat verschijnt in de bijlage die de komst van de goedheiligman in Middelburg moet opluisteren. „O, maar bij ons ook", ant- ivoordde de noordelijke colle ga. „Je hebt de Miljoenennota toch wel gelezenNou dan, ze mogen ook vragen stellen aan premier Balkenende. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes RILLAND - John Janse uit Rilland is afgelopen week op het Europees kampioenschap grondverzet in Spanje voor de vierde keer kampioen gewor den, zo werd zaterdag bekendge maakt. Hij deed dat in de categorie gro te wielladers, waarbij gewerkt wordt op machines die meer dan honderd ton wegen. In 2000 en 2002 werd Janse ook Euro pees kampioen in deze catego rie. Het jaar daar tussenin kaap te hij de titel weg bij de bulldo zers en grote hydraulische graaf machines. De regels stellen dat iemand na drie opeenvolgende titels drie .jaar niet mee mag doen. Daar om was Janse er pas dit jaar weer bij. Hij had zijn zinnen gezet op de allroundtitel, want die had hij nog nooit gehaald, maar dat is niet gelukt. Janse werd tiende in een deelnemersveld van ruim tachtig mensen. „Dat is een hele mooie presta tie", liet hij gisteren weten, na dat hij weer in Rilland was aan gekomen. „Na dirie jaar afwezig heid moet je toch weer even kij ken waar je staat." (Advertentie) Janse opnieuw kampioen bij grondverzetters Vrachtwagenchauffeur Wim de Leeuw rijdt al twintig jaar schadevrij. foto Willem Mieras door Rob Paardekam WAARDE - Je hebt wegpiraten en wegridders. Wim de Leeuw mag zonder twijfel tot die laat ste groep worden gerekend. De vrachtwagenchauffeur uit Waar de rijdt al twintig jaar schade vrij en is daar door verzekeraar TVM uitgebreid voor in het zon netje gezet. TVM, de grootste transportver zekeraar van ons land, reikt eUc jaar onderscheidingen uit aan de zogeheten Ridders van de Weg. Chauffeurs die drie, vijf, of tien jaar schadevrij hebben gereden ontvangen respectieve lijk een bronzen, zilveren of gou den medaille. Wie zelfs twintig jaar geen ongelukken of schade heeft veroorzaakt, krijgt een gouden medaille met een dia mant. Dit jaar waren dat maar elf chauffeurs. Wim de Leeuw uit Waarde, chauffeur bij trans portbedrijf Minnaard uit Krab- bendijke, was één van hen. Hij zegt niet goed te kunnen ver klaren waarom juist hij al zo lang zonder schade rijdt. „In de eerste plaats komt er een gróte dosis geluk bij kijken. Maar mis schien heeft het ook te maken met het feit dat ik hier als klei ne jongen al kind aan huis was. Op mijn dertiende reed ik al rondjes over het terrein in een vrachtwagen en een paar jaar la ter zelfs op de weg. Dat kon je toen nog doen, want er werd wei nig gecontroleerd. De Leeuw doet alleen ritten naai- Frankrijk en dat is volgens hem een heerlijk land om te rij den. Het is er op veel plekken niet zo druk als in Nederland en bovendien weet hij na jaren pre cies waar de leuke plekjes zijn. door Rob Paardekam WAARDE - Het winkelbestand in Waarde kalft met het aanko mende vertrek van antiek- en ca deauwinkel 't Hommeltje verder af. „We moeten het nu een halt zien toe te roepen", zegt voorzit ter A. Cornelisse van de dorps raad. „Sterker nog, we gaan pro beren om er nieuwe voorzienin gen bij te krijgen." C'Waarde kampt met zijn 1200 in- •woners met het probleem waar ^zoveel kleine kernen mee te ma ken hebben: een afnemend win kelbestand. In het dorp zitten momenteel nog een buurtsuper, een kapsalon, een kinderkleding- zaak, een kleine doe-het-zelf- winkel en een slagerij, die één keer in de drie weken open is. i „En sinds kort hebben we een boekwinkeltje bij iemand aan huis", zegt Cornelisse, om aan te geven dat het niet allemaal kommer en kwel is. Hij zegt het rwel jammer te vinden dat de an tiekzaak annex cadeaushop weg gaat. „Dat is zonder meer een aderlating voor het dorp, want veel mensen kopen er kaarten en cadeaus. Hun antiek trekt dan weer veel mensen van bui- l< ten het dorp. Dat zorgt voor een beetje levendigheid. Ze hadden ook altijd een kerstverkoop in Wë loods tegenover hun winkel. .Dat was een evenement op zich. Jammer dat het verdwijnt." Mooie kans Volgens eigenaresse Marjoleijn Koeman-Hommel heeft het ver trek niets te maken met het doip Waarde op zich. „In princi pe zitten we hier prima, maar in Goes deed zich gewoon een hele mooie kans voor", legt ze uit. „Daar konden we pal naast de woning van mijn dochter aan de Beestenmarkt een mooie winkel ruimte kopen. Aangezien het de bedoeling is dat zij de winkel in de toekomst overneemt, konden we deze kans niet laten liggen. We verhuizen waarschijnlijk be gin volgend jaar." De winkel komt in het pand waar voor heen de firma Boogaard zat met zijn verhuur van kramen. De dorpsraad zit niet bij de pak ken neer en heeft de afgelopen maanden gewerkt aan een dorps plan. Dat behelst de bundeling van een aantal voorzieningen bij het dorpshuis. De kans is groot dat de buurtsuper in dat complex komt. De dorpsraad hoopt ook op nieuwe voorzienin gen als eeh zorgsteunpunt en een bankservice. „Nu hebben we niet eens een geldautomaat", aldus Cornelisse. „Zulke extra's zouden mooi meegenomen zijn, maar waar het vooral om gaat, is dat we willen houden wat we nu hebben. Er mogen niet nog meer winkels verdwijnen." Overigens hoopt de dorpsraad - in samenwerking met de ge meente Reimerswaal - ook ande re óndernemers, zoals een aanne mersbedrijf, een installatiebe drijf en een autoschadeherstel ler, in het dorp te houden. Voor dit soort kleine bedrijven moet aan de rand van Waarde een be drijfsverzamelgebouw komen. De gemeente wil daar aan mee werken en onderzoekt momen teel de mogelijkheden. Cornelis se is positief. „Ik krijg signalen dat het gebouw er gaat komen." „Ik maak mijn stops het liefst bij van die kleine caféetjes om dan aan te schuiven bij de plaat selijke bevolking. Ik vind dat ge zellig en heb geen enkel pro bleem met de Fransen." Slapen Het is de vraag hoe lang dat nog kan, want in de toekomst stop pen chauffeurs wellicht alleen nog op bewaakte parkeerplaat sen. In Frankrijk zijn de laatste jaren criminelen actief die het op de vrachtwagens en hun in houd hebben gemunt. Volgens De Leeuw is het onderhand niet meer mogelijk om op een 'gewo ne' parkeerplaats te gaan sla pen, omdat er mensen met foute bedoelingen op de loer kunnen liggen. Dat is één van de rede nen waarom hij zijn kinderen liever niet meeneemt tijdens een rit. „Misschien als ze wat ouder zijn, maar nu vind ik het wel een fijn gevoel dat ze veilig bij hun moeder zijn." Ondanks de mindere kanten - „Je bent hele weken bij je gezin vandaan." - vindt de chauffeur zijn vak nog altijd één van de mooiste die er is. Hij geniet van de vrijheid én de prachtige plaatsen waar hij komt. Parijs, Marseille, Monacoj'hij is er alle maal geweest. Die laatste plaats is zijn nummer één. „De Cöte d'Azur is prachtig." De medaille voor twintig 'jaar schadevrij rijden is zo goed als zeker de laatste die De Leeuw heeft ontvangen. Na de twintig komt namelijk niets meer. „Ik zal eens informeren of ik mis schien weer bij hul mag begin nen", zegt hij. „Maar ik ben bang dat ze daar niet aan begin nen." Behalve De Leeuw werden nog drie andere chauffeurs uit de Be- velanden en Tholen in het zonne tje gezet. Ze rijden allemaal tien jaar zonder schade. Het zijn M. Remijnse uit Oudelande (rijdt voor Bosman in Nisse), R. Broek huizen uit 's-Heer Arendskerke (Lehnkering, Barendrecht) en C. Schrier uit Sint-Maartens dijk. Hij rijdt voor Dacomex. WGGGN6R dagbladen (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29