PZC Dubbel verlies Oostkapelle EMM krijgt terechte beloning 25 Zierikzee kansloos bij Unitas Ronnie Cremer breekt neus en oogkas in duel met Roda Boys (2-3) Gemengde gevoelens bij EMM Rugbyers To vaal in slotfase afgetroefd TopTennisZeeland maakt verschil in enkelpartijen maandag 9 oktober 2006 wb Goede dag voor teams BC Vlissingen VLISSINGEN - Dankzij een sterke tweede helft hiel den de basketballers van BC Vlissingen tegen Tanta lus de punten in eigen huis. Ook de Vlissingse vrouwen wonnen. Tegen Black Eag les werd het 86-57. Het eerste kwart van het mannenteam van BC "Vlis singen tegen tegen Tanta lus ging gelijk op en eindig de in 10-10. Daarna nam de thuisclub een kleine voorsprong, maar gaf die te gen de rust weer weg: 23-22. In het derde kwart kreeg Tommie Radkiewicz het op zijn heupen, waar door het na het derde kwart 37-30 stond. Die marge werd in het slot niet meer uit handen gegeven. Scores BC Vlissingen: Tom- mie Radkiewicz 15 punten, Jeffrey van Driel 12, Stefan Schrier 7, Dorde Karadzic 7, Erwin Hilbert 5, Julian van der Maas 2, Wilfred Klap 2, Michel Bos Iers 2 en Ignacio Dito Callau 2. Vrouwen. BC Vlissin- gen-Black Eagles 86-57: De Vlissingse vrouwen na men via met name Romana de Ridder een 12-1-voor sprong. Black Eagles gaf zich echter niet gewonnen en kwam via een serie drie punters terug tot 39-37. Net voor de pauze kon BC Vlissingen weer een kleine voorsprong nemen: 47-39. In de tweede helft bleef de Vlissingse verdediging lang gesloten, waardoor de voor sprong opliep naar 60-41. De ploeg uit Rosmalen kon deze kloof niet meer dich ten, mede doordat BC Vlis singen uiterst trefzeker was vanaf de vrije worp- lijn. Liefst 22 van de 25 vrije worpen werden benut, waardoor de score opliep naar 86-57. Scores BC Vlissingen: Roma na de Ridder 22 puntem Na- non Doeland 22, Yolanda Joosse 12, Jessica Verhage 7, Elisa Kuipers 6, Linda de Me- ij 4 en Immie Pattilcawa 2. door Bas Abresch GORINCHEM - Zierikzee heeft niet kunnen stunten tegen koplo per Unitas. In Gorinchem ging de Schouwse ploeg gisteren kansloos onderuit: 3-1. De ten opzichte van vorige week flink vertimmerde verdediging was niet opgewassen tegen de sterke Unitas-aanval. „Volgende week ligt de druk bij ons", besefte trainer Gaby Niemantsverdriet. Zondag speelt Zierikzee thuis te gen nummer twee Madese Boys. Een winstpartij zou dan meer dan welkom zijn voor de rood-zwai'ten, want met vijf punten uit zes wedstrijden is de ploeg terug te vinden in de on derste regionen van de tweede klasse. Het verlies tegen Unitas kwam niet als een verrassing, mede door de lange lijst van ge blesseerden. Mathijs Hage, We sley Quist, Ingmar Quist, Erwin Neiissen, Patrick Roggeband en Barry Hage ontbraken bij Zie rikzee. „Unitas is de beste ploeg uit de competitie", zei Niemantsver driet na afloop. „Daar kun je van verhezen. Ik zit meer met het verlies van vorige week te gen Vhssingen. Of ik al ongerust word? Nee, dat niet. Ik denk dat we niet minder zijn dan alle an dere ploegen. Maar dat moeten we dan wel laten zien. Tegen de sterke aanvallers van Unitas had de, op Mariko Rouw na, compleet gerenoveerde Zie- rikzee-verdediging weinig kans. De thuisploeg kwam voor rust op een comfortabele 2-0-voor- sprong door Ramon Putters en Ronald Zondag. Kort na de thee deed Mariko Rouw wat terug uit een scrimmage die ontstond na een vrije trap. Niet lang daar na gooide Unitas het duel op slot via een doelpunt van Tincay Arslan. Zierikzee kreeg door de aanvallende speelwijze van de ploeg uit Gorinchem nog wel wat kansen. door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - Voor de vier de keer in de laatste vijf ontmoe tingen verloor Oostkapelle de thuiswedstrijd tegen Roda Boys met 2-3. Het winnende doelpunt van Roda Boys viel zaterdag pas in blessuretijd. Evenals vorig sei zoen werd Mark van der Meij- den matchwinnaar in Oostkapel le. Behalve de nederlaag liep Oost kapelle nog meer averij op. Vlak voor de rust kreeg" laatste man Ronnie Cremer een elleboog in het gezicht (niet opzettelijk), waarop hij noodgedwongen het veld moest verlaten. In het zie kenhuis van Vhssingen werd 's avonds een gebroken neus gecon stateerd en een breuk in zijn oog kas. Cremer werd er gisteroch tend om tien uur aan geope reerd. Matig Op het moment dat Cremer het veld verliet, leidde zijn ploeg met 2-1. Door een slappe start stond Oostkapelle na enkele mi nuten weliswaar al met 0-1 ach ter, maar Padden van de Water en Stefan Wielemaker bogen die achterstand om in een voor sprong. Na rust opende Oostka pelle opnieuw matig, waardoor Roda Boys de gelijkmaker kon binnentikken. „De wedstrijd leek in een gehjkspel te eindi gen", zag Oostkapelle-trainer Karl Vergouwen. „Dat was ook terecht geweest. Maar in de 93e minuut liet Maarten van Malde- gem zijn tegenstander lopen. De ze schoot op de paal, maar de te- rugstuitende bal werd alsnog in het doel gewerkt. Heel zuur." „We zitten in de hoek waar de klappen vallen", vond Vergou wen. „Ik heb nog nooit meege maakt dat we al zoveel spelers in het begin van het seizoen kwijt zijn. Het lijken wel winter stopperikelen. De enige meevaller was dat za terdag bekend werd dat de schorsing van doelman Matthijs van Wageningen pas komend weekeinde ingaat. Dan is hij er door een weekendje weg toch niet bij. Oostkapelle-Roda Boys 2-3 (2-1). 2. Pascal Ippel 0-1, 20. Padden van de Water 1-1, 35. Stefan Wiele maker 2-1, 48. Erwin Verbruggen 2-2, 90+3. Mark van der Meijden 2-3. Scheidsrechter: G.J.P. Wisse (Koudekerke). Gele kaart: Padden van de Water, Joel Pattenier (Oost kapelle). Aantal toeschouwers: 100. Oostkapelle: Matthijs van Wage ningen; Joël Pattenier, Ronnie Cre mer (40. Maarten van Maldegem), Ruben Coppoolse; Remon van Geersdaele, Matthijs van Wagenin gen, Stefan Wielemaker, Harold Vermeulen; Davy van Geersdaele, Padden van de Water (75, Ricardo Schipper), Jan Baaijens. Jong Ambon nipt langs Ouwerkerk GOES -Robur bezorgde de voet ballers van Dreischor hun twee de grote nederlaag in twee we ken. Won Jong Ambon vorige week nog met 7-1 van de Schou- wcnaren, Robur versloeg Dreischor gisteren met 8-0. Lewedorpse Boys-Vivoo 1-5: De bezoekers die vorige week op ei gen veld Ouwerkerk met dubbe le cijfers versloegen, waren een maatje te groot voor Lebo. Zelfs het doelpunt van de thuisploeg werd niet door Lebo gemaakt. Een Brabander passeerde zijn ei gen doelman. Topschutter was Martij n van de Berg met twee treffers. Ouwerkerk-Jong Ambon 1-2: Bij de Middelburgers werden Le vi en Martin Waisapy node ge mist. Jaïr Tomasoa opende de score (0-1), maar nog voor rust kwam Ouwerkerk langszij toen Juliën Totté een uitval goed af rondde: 1-1. In de tweede helft schroefde Jong Ambon het tem po op. Dat leverde één doelpunt op. Dazz Hitijahubessy werd in de 70e minuut matchwinnaar met 1-2. Drcischor-Robur 0-8: De thuis ploeg, die na een goede start wat aan het kwakkelen is, stond na een minuut achter met 0-1 via Wijnand Sloos. Blijkbaar sloop er daarna wat angst en on rust in de ploeg want na een kwartier stond het 0-3 door Quassim Hamoudi en Dennis Weijers. Op slag van rust maak te Rik Hopmans er 0-4 van. We ijers bepaalde na de thee met vier treffers de eindstand op 0-8. WVV'67-Hansweertse Boys 3-1: De eerste helft werd afgesloten met 1-0 door een treffer van Car lo Bolders. Na rust was de thuis ploeg sterker, maar de Boys kwamen op gelijke hoogte door Jerry Ros: 1-1. Een paar minu ten later werd het 2-1 door Ste fan van de Velde. Carlo Bolders zorgde kort voor tijd voor 3-1. De doelman van de bezoekers kreeg in de laatste minuut rood. Vosmeer-Lepelstraatse Boys 3-3: Van de twee kansen die de in de eerste helft benutte Jasper de Regt er sen: 1-0. In de 50e minuut was ile stand al 2-3. Binnen vijf minuten hadden Danny Withagen en Martinus Petie (2x) voor de bezoekers ge scoord en De Regt namens Vos- neer. Mike van Gasteren bepaal de in de 75e minuut de eind stand op 3-3. Een speelster van EMM haalt uit voor een schot op doel. foto Lex de Meester door Ron de Waal MIDDELBURG - De handbalsters van eersteklasser EMM zijn het seizoen goed begonnen tegen Aristos. Tot tien minu ten voor tijd keek de ploeg van trainer Jo hn Jansen in Middelburg tegen een ach terstand aan, maar in een zenuwslopen de slotfase trok de thuisploeg aan het langste eind: 14-13. John Jansen was er vooraf niet gerust op. „Ik moet eerlijk bekennen dat we er nog niet klaar voor zijn", vertelde de trainer voor het begin van het duel. „De voorbe reiding is te kort geweest en we hebben te weinig wedstrijden kunnen spelen." De trainer had gisteren bovendien perso nele problemen. Marieke Riemens en Ariska Tax kwamen pas afgelopen week bij de groep en op keepster Ingrid Gutte ling kon nog geen beroep worden ge daan. „Maar we gaan proberen om te handballen volgens de afspraken. Als we ons daaraan houden, komen de resulta ten vanzelf." Eén van de wapens, die Jansen dit sei zoen wil hanteren, is een snelle tegenaan val. Gistermiddag kwam dat er in de ner veuze openingsfase niet van. Door slor dig spel en verschillende individuele fou ten van de Middelburgers liepen de be zoeksters uit Best uit naar 5-2. Aristos, dat over veel meer schotkracht uit de tweede lijn beschikte dan EMM, kreeg het na het eerste kwartier echter steeds lastiger om een opening te vinden. Langzaam maar zeker kreeg EMM, on der aanvoering van de zeer sterk spelen de Petula Brasser, ook aanvallend meer grip op de wedstrijd. Door een sterke in dividuele actie van Xaira Nijsen en twee treffers van Brasser was de stand vijf mi nuten voor rust in evenwicht: 5-5. Kort na de hervatting werd de marge weer twee goals in het voordeel van de Brabanders, EMM leek het moeilijk te gaan krijgen. Aanvallend was de ploeg te afhankelijk van de ingevingen van spel- verdeelster Brasser. De dreiging van de overige opbouwspeelsters was onvoldoen de. Toch bleef EMM als team opereren en de ploeg bleef puur op karakter in de wedstrijd. Toen ook Marieke Riemens en Anouk Castenmiller zich met enkele afstand schoten lieten gelden, ontstond er een spannend laatste kwartier. Bij Aristos kreeg de spanning meer en meer de over hand. Ook het geschreeuw van coach Jac Thielemans deed de ploeg geen goed. EMM rook zijn kans en via Nijssen kwam de ploeg vijf minuten voor tijd voor het eerst op voorsprong: 13-12. Frommelgoal Een zenuwslopende slotfase, waarin van goed handbal geen sprake was, diende zich aan. Riemens leek EMM in veilige haven te schieten (14-12), maar al heel snel zorgde Peggy van de Beeselaar met een frommelgoal weer voor hoop bij de bezoeksters: 14-13. Coach Thielemans leek echter niet meer in een punt te gelo ven, getuige zijn aangeslagen houding in de slotminuut. Jansen had het echter niet meer. Hame rend op balbezit en overleg zag hij tot zijn afgrijzen Aristos kort voor tijd de bal veroveren. De opluchting was groot bij Jansen toen de laatste poging van de tegenstander de mist in ging. „Dit kon den we uitstekend gebruiken", lachte de trainer. „Verdedigend stonden we ons mannetje, maar we kwamen moeilijk tot scoren. De ploeg heeft gevochten voor wat het waard was en kreeg daarvoor een meer dan terechte beloning." Scores EMM: Petida Brasser 5, Marieke Rie mens 4, Anouk Castenmiller 3, Xaira Nijsen 2. doorWim Kakebeeke GOES - Na een prima voorberei ding moesten de handballers van EMM in de eerste competi tiewedstrijd even slikken. Bij Aristos werd het 24-24. Trainer Hans Dierickx was ver rast, maarniet ontevreden. „Vo rig jaar grepen we in de eerste acht duels geen punten. Als je nu dan meteen het eerste puntje pakt, moet je niet ontevreden zijn." Met de remise deed de Middelburgse eersteklasser zich desondanks tekort. Keeper Erwin van de Broek haalde een dikke voldoende. Om dat hij voor rust liefst vier breaks onschadelijk maakte bleef EMM aan de goede kant van de score: 9-11. De rollen waren na rust omge draaid toen Aristos er onge straft de beuk in kon gooien. Zelfs op het duwen van de door gebroken Jean Marie Toubiana stond geen sanctie. „Dit was echt zo'n dag waarop de arbitra ge best drie rode kaarten had kunnen geven", vond Hans Die rickx. „Dit kon echt nier door de beugel." Scores EMM: Ben Alexandre 8, Marcello Tax 5, Jurgen Vermaal, Wally Houtepen en Jean-Marie Toubiana 3, Harald van Zwieten 2. Witte Ster'75 3-GSC 21-16: Een regelrechte tegenvaller voor GSC. De ploeg leverde te weinig strijd, op alle fronten ontbrak het aan overtuiging. „Dit is diep droevig", vond trainer Jaap Quinten van de wedstrijd in Waspik. „Dit soort ploegen moet je ge woon Moppen." Donderdag speelt GSC voor-de beker in ei gen huis tegen voor de beker te gen Dongen. Vrouwen. HMC 4-Olympus 13-14: Een geslaagd debuut in de derde klasse. Door de late aanstelling van het trainersduo Rita van den Velde/Inge Jansen was er geen voorbereiding. Voor al mentaal zat de Vlissingse ploeg goed in het vel. Sluitpost Karin van der Lijcke was een ldasse apart. De Stene Brug ronde verder GOES - De clriebanders van De Stene Brug uit Goes kre gen in de tweede kwalificatieronde van het nationale be kertoernooi meer tegenstand dan verwacht van het lager spelende Capelle 7. In Yip Plaza werd het 6-2 en 7-5 in sets. Alleen Wim de Kok overklaste zijn tegenstander en won met 3-0. Piet Koek won met 2-1, maar moest diep gaan. Marco van der Hout won ook moeizaam. Arjo Hollestelle leed een kansloze 0-3-nedeiiaag. Na twee gemakkelijke tegenstanders wacht nu eredivisionist Riittgen Advies uit Oosterhout met onder meer Murat Naci Coldu, Ad Broe ders en Arie Weijenburg in de gelederen. De Stene Brug-Capelle 7 6-2, 7-5: Piet Koclc-Jules Laats 2-1 (set standen: 7-15, 15-14,15-11, moyennes 0.544-0.537); Arjo Holle- stelle-Simon van der Lee 0-3 (12-15, 7-15, 6-15, 0.367-0.642); Wim de kok-Joop Bouma 3-0 (15-8, 15-7,15-80.681-0.353); Marco van der Bout-Ruud van Beek 2-1 (6-15, 15-6,15-10 0.620-0.543). Hoondert/de Waard afgedroogd ZUNDERT - Het driebandenteam van Hoondert/de Waard kreeg in Zundert een 8-0-nederlaag te verwerken tegen J&W Eleetrogroep. Het teammoyenne van de thuis ploeg sprak net als dat van de bezoekers boekdelen: 0.714 om 0.478. Bram de Waard haalde als enige van zijn team een ruime voldoende, maar trof het niet met de zeer ster ke Kees Martens als tegenstander. J&W Electrogroep-Hoondert/de Waard 8-0: A, Baeyens-Frans de Koek 35-27, 53; J. van Aert-Sjaan van Kuyk 35-21, 41; G. Pauw- els-Johan Visser 30-16, 40; K. Martens-Bram de Waard 30-23, 48. Futsallers Pubbles spelen gelijk BERGEN OP ZOOM - Pubbles heeft in de eerste klasse van het futsal met 5-5 gelijk gespeeld tegen Vévé/Taxi Geers uit Bergen op Zoom. Hoewel Onny Scholten vier keer scoorde, maakte Tom Uitterhoeve de belangrijkste goal van de avond. Vlak voor tijd schoot hij de gelijkma ker (5-5) binnen. Klassegenoot Schouwse Boys verloor met het kleinst mo gelijke verschil van Bristol Team. In Roosendaal werd het 4-3 voor de thuisploeg. Schouwse Boys begon goed aan de wedstrijd en kwam snel met 2-0 door twee goals van Leon Sinke. Hierna ging Bristol meer druk zetten en kwam op 2-2. Na de pauze kwamen beide ploegen lang niet tot sco ren. Pas zes minuten voor tijd maakte Sinke zijn derde van de avond en leek daarmee de wedstrijd te beslissen, maar in de blessuretijd lukte het de Roosendaalers nog twee keer te scoren. Morres dik de boot in bij koploper GOES - Het blijft moeizaam gaan met de futsallers van Morres/Controlec in de hoofdklasse. De club verloor met 11-2 van koploper Fusala Boyz/Café de Garage. Ryan de Regt maakte de 6-1 en bij een 8-1-achterstand zorgde David van Haaien voor de tweede en laatste Zeeuws-Vlaamse treffer. Roeiers Scaldis winnen in Tilburg TILBURG - De C4 van roeivereniging Scaldis heeft zaterdag hun ldasse gewonnen tijdens de Moordregatta in Tilburg, een roeiwedstrijd over 6,5 km. In de Goese C4 roeien Renske Ver bruggen, Jolanda van de Berge, Hennietha Leenheer en Jean- neke Jordans. Ze deden 32.07 minuten over de afstand. door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub To- vaal komt maar niet uit de hoek waar de klappen vallen. Na een goede eerste helft tegen Haag landen konden de Goesenaren hun voorsprong niet vasthou den. Haaglanden ging er met de volle buit vandoor: 18-27. Oe- moemenoe verloor in Eindhoven met 15-3 van RCE/PSV. Tovaal-Haaglanden 18-27: De thuisclub startte sterk op sport park Het Schenge. Haaglanden werd op eigen helft vastgezet en na negen minuten speelde Jan-Joost Wiebrens Matthijs van Roemburg vrij. Van Roem- burg verschafte zichzelf vrij baan naar een try, die eenvou dig geconverteerd werd door Menno Hater: 7-0. Tovaal bleef sterker en liep via twee penal- ty-ldcks van Huter uit naar een 13-0-voorsprong, maar moest op slag van rust toezien dat Haaglanden terugkwam tot 13-5. Direct na rust maakte Bram Bruijnes een fraaie break, die door Maghiel Hanse werd af gerond. Met de 18-5-voorsprong leek de eerste zege van het sei zoen binnen handbereik, maar in de laatste twintig minuten werd Tovaal op snelheid, kracht en ervaring afgetroefd door de gasten: 18-27. RCE/PSV-Oemoemenoe 15-3: De Brabanders speelden hun eer ste thuiswedstrijd van het sei zoen. Oemoemenoe was een ge willige opponent voor RCE want hoewel de oudgedienden Herbert-Jan van der Waal en Bob Fuchs mee speelden, had den de Middelburgers slechts veertien man. Rink Basie, die in de eerste vier duels het grootste gedeelte van de Middelburgse productie voor zijn rekening nam, werd gemist. RCE/PSV nam via Mike Vervoort een 3-0-voorsprong, maar halverwe ge de eerste helft bracht Sander de Looff Oemoemenoe langszij. Nog voor rust liepen de Braban ders uit naar 10-3 en in de twee de helft werd de eerste zege van het seizoen veiliggesteld: 15- 3. Rentmeester wint laatste race bij de beloften GIETEN - Ruud Rentmeester heeft zijn laatste wedstrijd bij de beloften gewonnen. In Gieten kwam de Goese mountainbiker als eerste over de streep. Rentmeester werd daarmee tien de overall. Bart Brentjens won de race over ruim vijftig kilome ter. De Goesenaar sloot halver wege aan bij een groepje van vijftien man om daar vlak voor tijd met drie renners uit weg te vluchten. Volgend jaar rijdt Rentmeester bij de elites. Bij de vrouwen won alleen Step hanie Pauwels van Margot Jan sen (7-6). Eva Hartog verloor haar partij met 7-4 van Ingrid Sarnan en Karlijn Agten en Sas- Ma Jansen speelden met 6-6 ge lijk. De dubbelpartijen leverden twee zeges op voor beide teams. In de mannendubbel 1 namen In 't Huis en Maandag revanche en wonnen met 10-5. De mannen- dubbel 2 was een prooi voor Dijkstra en Flikweert, die met 10-3 wonnen. Jansen en Jansen versloegen in de vrouwendubbel Agten en Pauwels met 7-4. De gemengd- dubbel werd met 7-6 gewonnen door Hartog en Bendele van Sa- man en Joris Satolli. door Arnoud Stok GOES - Het tennisteam TopTen nisZeeland 1 heeft zaterdag hun eerste wedstrijd van het Priva- Zorg-circuit met duidelijke cij fers gewonnen van LTC de Zoom. In Goes werd het 31-17. MTO blijft aan de leiding gaan na de overwinning van vorige week. TopTennisZeeland 1 maakte het verschil in de enkelparlijen van de mannen. Brian Dijkstra won met, 7-6 van Sjoerd in 't Huis, Mart Flikweert was met 8-3 te sterk voor Remco Maandag en Sven Vermeulen, Erik Bakker en Leander Bendele wonnen res pectievelijk 8-4, 9-4 en 14-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25