De Hond grijpt zijn kans Tafeltennissers TTCM raken weg kwijt na 3-0-voorsprong Piet Allaart langs rand van afgrond Colijnsplaatse Boys zonder puntverlies Korfballers Tjoba overleven inhaalrace Swift met moeite: 13-12 uitslagen agenda maandag 9 oktober 2006 wb2' Hoogedeure oppermachtig in PK driebanden BUKGH-HAAMSTEDE - .Tacky Hoogedeure van LBV uit Lewe- dorp heeft het persoonlijk kam pioenschap driebanden poule noord gewonnen op overtuigen de wijze. In poule zuid was de zege voor Daan Weststrate van De Toekomst uit 's Heerenhoek. Hoewel Hoogedeure oppermach tig was in het toernooi, was er toch volop spanning te beleven in Sportcentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede. Eén partij eindigde gelijk en liefst vier eindigden er met slechts een punt verschil. Kwalitatief was het ook van een hoog niveau wat te zien was in het sportcentrum. Het gemiddel de van het toernooi bedroeg 0.547. Een gemiddelde van 0.550 is de boyengrens in deze klasse. Hoogedeure was verantwoorde lijk voor de hoogste partij met 1.136 en de hoogste serie van ne gen. Ad van der Werf van Win denburg uit Noordgouwe werd tweede en Phuc Nguyen van Avontuur uit Goes derde. Als be loning was er een plek in de re gionale eindstrijd in Oud-Vosse- meer. In het' Goese biljarteentrum Yip Plaza werden de wedstrijden in poule zuid gespeeld. Ook daar was de spanning af en toe te snij den. Het bleef tot de laatste par tij gissen naar de winnaar. Uit eindelijk was het Daan Weststra te die won. Hij hield zijn zenu wen het best in bedwang, ook toen hij in de slotronde met 22-16 achter kwam tegen Joni Sanderse van 't Bierwinkeltje uit Terneuzen, Blijkbaar was de Zeeuws-Vlaming de spanning niet de baas en brak. In de laat ste acht beurten van de partij voegde hij slechts één punt toe aan zijn totaal. De uit 's-Heerênhoek afkomsti ge Weststrate ging onverstoor baar door en kwam naast en ging ook over zijn tegenstander heen. Plij kon zich laten kronen als de verdiende kampioen. San derse zakte naar de derde stek. Koen Pöpsel van SBC werd tweede. De hoogste partij kwam met 0.925 op naam van Wim Walraven van VEGABV. De hoogste serie van zes kwam op naam van de winnaar. van onze sportredactie GOES- Colijnsplaatse Boys blijft na zes wedstrijden zonder puntverlies aan kop gaan in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. Het elftal van trainer Herman Vermeulen won met 2-0 van Borssele. In de vierde klasse B haakt Yerseke even af in de strijd om de kope door het 1-0-verlies tegen WIK'57. Colijnsplaatse Boys-Borssele 2-0: In de slotminuut van de eer ste helft werd het door Dave Bout 1-0. De zege werd acht mi nuten voor tijd veilig gesteld door Nigel Holmes. Hij scoorde uit een strakke voorzet van Ar jan Verburg 2-0. 's-Heer Arendskerke-SVD 2-2: In de eerste helft had de thuis ploeg een overwicht dat door Stefan van de Velde en Gerben Eversdijk in doelpunten werd uitgedrukt. Twintig minuten voor tijd zorgde Ewout de Graaf voor de aansluitingstreffer en in de slotminuut pakte SVD een punt door Richard Vermeulen. Goes-Wemeldinge 0-5: De bezoe kers waren beter. Voor rust maakte Wilco Zuijddijk 0-1 en 0-3 en Wilco van Stel 0-2. Door twee doelpunten van Zuijddijk werd het 0-5. Nieuwland-Spui 0-3: Halverwe ge de eerste helft werd het 0-1 door Mark Otterloo. Direct na rust zorgde hij ook voor 0-2. Jo- han Meulblok tekende voor de 0-3. Scheidsrechter Bel stuurde twee spelers van de thuisclub het veld uit. DFS-Cadzand 2-2: Martijn Boot maakte er in de achtste minuut 1-0 van, maar via Junior van den Akker kwam Cadzand langs zij. Peter Nieskens schoot direct na de thee een vrije trap binnen (1-2). René Brussé redde een punt voor de thuisclub. Hoedekenskerke-MZVC 2-1: De thuisploeg nam door treffers van Bernard Prevost in de 20e en 25e minuut een verdiende voorsprong. Pas in de slotmi nuut leverde een eigen doelpunt de 2-1 op. Apollo-Wolfaartsdijk 3-1: Jean-Paul Harthoorn opende de score voor de thuisclub. Ramon Uitterhoeve tekende iets later voor de 2-0, maar via Jan Ko werd het twaalf minuten voi rust 2-1. Frank de Bruin zorgo na de pauze voor de 3-1. Vierde klasse B Stavenisse - Mevo 2-5: Woutf Fioole zorgde al snel voor c 0-1, maar Jeremy Gierma bracht Stavenisse langszij. Doe twee treffers van Jeroen Volkei leidde Mevo bij rust met 1-,; Marco Klippel scoorde daam 2-3. Mevo won met drie treffei verschil door goals va Jan-Thijs Berrevoets en Jeroe Volkeri nog twee keer. Yerseke - WIK'57 0-1: Yersek had het meeste balbezit, lcree kansen, maar faalde in de afwe king. In de 24e minuut maak! Lennart den Boer de enige trei fer. Vlak voor tijd werd Yerse ke-speler Anthonis Riedijk n twee gele kaarten uit het veld ge stuurd. Waarde - ZSC'62 1-4: Arja Smalheer zette ZSC'62 vroego] voorsprong, maar door ee prachtige goal van Evert vai Houte kwam Waarde op gelijk hoogte. Door twee kopgoals va Sebastiaan Vaane en Barry Dor reman leidde ZSC bij rust me 1-3, In de tweede helft scoordi alleen Gerard Verhoek. SPS - Brouwershaven 6-1: Wil jan Lisseveld, Leonard Quisle Jorn Elenbaas (2x) scoorden ii de eerste helft voor SPS. Tussen door maakte Pim Kloet voo Brouwershaven de 2-1. Met zij.' derde goal maakte Elenbaas e na rust 5-1 van. Stefan Bogen bepaalde de eindstand op 6-1. FSV - Smerdiek 3-1: Raymom! van Lingen zorgde voor 1-0 er Edward de Rooij maakte voo: rust de tweede. Via De Rooi kwam FSV in het vervolg aar eên derde goal. Hilbert Brink man redde de eer voor Smer diek. Vrederust - Kruiningen 1-!: Gert-Jan van de Pol en Mail Suikerbuijk (1-1) scoorden vore rust. Nadat achtereenvolgen Dennis van der Weele (Kruinin gen) en Kevin Nuijten (Vrede rust) van het veld werden ge stuurd, sloeg Kruiningen toet Diysisl Kunuania (2x) en Wé] sley Buur scoorden in het Taai ste kwartier. door Pieter van Klinken 'S-HEER HENDRIKSKINDER EN - Swift verloor zaterdag met 13-12 van Tjoba. Toch was ze ker één Swift-speler tevreden. Ivo de Hond viel dit seizoen bui ten de selectie en mocht door een schorsing van Roel Kloot wijk invallen. Dat deed hij met vijf treffers uitstekend. Bij Swift waren aan het begin van de competitie te veel man nen. Trainer Ralph Gillissen pie kerde zich tijdens de oefenwed strijden suf. Welke spelers moes ten de basis van Swift gaan vor men?. Uiteindelijk waren Roel Klootwijk, Paul van den Berg, Rob Sanderse en Richard Gel dof degenen die het in de eerste ldasse mochten gaan doen. Ivo de Hond, jarenlang een van de gezichten in de Middelburgse hoofdmacht, viel buiten de boot. Het was een grote teleurstelling voor hem. Nu-zou zijn inbreng beperkt blijven tot wat inval beurten. Door een schorsing van Roel Klootwijk kreeg hij zater dag één van de spaarzame kan sen om te laten zien dat Gillis sen het bij het verkeerde eind had. Een kans die hij met beide handen aangreep en niet meer losliet. Onder zijn leiding begon Swift zaterdag in de tweede helft een inhaalrace, die uitein delijk iets te laat bleek ingezet. Tjoba nam in de eerste helft een grote voorsprong: 9-3. In de tweede helft kwam Swift steeds dichterbij. Met name door doel punten van Ivo de Hond. Bij Tjo ba nam de onrust steeds verder toe, terwijl het vertrouwen bij Swift steeg. Uiteindelijk duurde de wedstrijd voor Swift een paar minuten te kort. „Ik wol er ook graag in", reageer de De Hond na de wedstrijd. „Het was flink balen toen ik hoorde dat ik er niet bij zat aan het begin van het seizoen. Ik wil in het eerste spelen. Ik moet het nu hebben van Meine kansen die ik krijg. Vandaag was er een van. Ik hoop dat de trainer me voor de zaalcompetitie weer se lecteert. Het voordeel is dat de mannen qua niveau heel dicht Swift-speler Rob Sanders (midden) vecht onder de korf een duel uit met Dirk-Jan Westmaas van Tjoba. foto Willem Mieras bij elkaar zitten. Als iemand goed in vorm is en de ander niet, zou het zomaar kunnen." Moeilijk Ralph Gillissen genoot van de in valler. Maar voor De Hond is het nog niet zeker dat hij ook volgende week een basisplek heeft. „Hij heeft het prima ge daan. Ik zeg nog niet of hij nu volgende week weer in de basis staat. Maar hij maakt het me moeilijk, en daar hou ik wel van. Ivo heeft laten zien dat hij er dicht tegenaan zit." De Hond was blij met zijn in breng, maar had graag willen winnen. Daarvoor was de eerste helft te matig. „Ook bij mij ging het in het begin minder", vond De Hond. „We begonnen gespan nen, te zenuwachtig zelfs. Het moest losser, frivoler. Op een of andere manier speelden we met de rem erop. We bleven maar zoeken en breien. In de tweede helft gingen we er veel onbevan- gener in en dat werkte. Jammer dat we net de laatste rebounds niet konden pakken." Tjoba-speler Sander Harinck was daar juist blij om. Hij was een van de weinige spelers van Tjoba die heel de wedstrijd een goed niveau hield. Dat was ook een van de eerste keren dit sei zoen. En bovendien liep het ook nog eens erg goed in de punt van de aanval, terwijl hij nor maal meer onder de korf staat. „Ik had met Dirk-Jan Westmaas afgelopen week goed getraind. Daardoor ging het allemaal goed. Dat was de eerste keer dit seizoen." Onder aanvoering van Harinck zette Tjoba een puike eerste helft neer, waarin het snel' uit liep naar 9-3. „Verdedigend én aanvallend hebben we het hart stikke goed gedaan", keek Tjo- ba-trainer Kees Broerse terug. „We hadden een snelle balcircu latie en een goed schot. In de tweede helft wilden we ze verde digend weer kort houden. Al leen kreeg die De Hond het op zijn heupen. Toen werd het gat Meiner en brak bij ons lichte pa niek uit. Dezelfde kansen gin gen er daardoor nu niet meer in, terwijl ze in de eerste helft nog wel binnenvielen. En we scho ten wanneer het niet kon." Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Gerben van Boven 4, Jouri van de Broeke 2, Dirk-Jan Westmaas 1 Scores Swift: Ivo de Hond 5, Paul van den Berg 4, Eefje van den Berg, Pascal Castenmiller en Rob Sanderse allen 1. van onze sportredactie 's-GRA VENPOLDER - Piet Al laart overleefde zaterdag ternau wernood een aanval op zijn lei dende positie in het Zeeuws kampioenschap dammen. In een klassieke partij trok Kees Rijk na een grote ruil het voordeel naar zich toe. De koploper uit Ritthem leek op weg naar zijn eerste nederlaag, maar de stand bleek nog net een ontsnappings mogelijkheid te bieden. Omdat zijn- concurrenten er in het dorpshuis van 's-Gravenpol- der niet in slaagden hun partij te winnen, bleef Allaart alleen koploper. Hij wordt op de voet gevolgd door vier spelers: Arjo Kousemaker. Johnny de Leeuw, Aart Walraven en Daaf Kasse. Wegman met Westa verder in Europa Cup GOES - Tafeltenniscoach Wim Wegman heeft zich met Westa geplaatst voor de tweede ronde van de Europa Cup. De ploeg uit het Limburgse Wessem werd in de eigen accommodatie twee de in een vijfkamp. Dat was net genoeg voor plaatsing. De 45-jarige Souburger begon met zijn ploeg goed aan het minitoernooi. Zaterdag versloeg Westa eerst Atlas Aglantzias uit Cyprus en vervolgens het sterke STSK Dugo Selo uit Kroatië. Beide duels eindigden in 3-0. Gisterenmorgen zorgde Westa bijna voor een sensatie door top favoriet Grupo Desportivo do Estreito uit Portugal in het nauw te brengen. Het werd uit eindelijk 2-3, In de beslissende wedstrijd voor plaatsing tegen Adana Masa Tenis Ihtisas. SK uit Turkije toverde Wegman een verrassing uit de hoge hoed. Hij maakte een verrassende opstelling die perfect uitpakte. De Turken kre gen met 3-Ö Mop. „We hebben heel erg goed ge speeld", vond Wegman. „Veel beter kon eigenlijk niet." De tweede ronde van het tafeltennistoernooi wordt in het weekeinde van zaterdag 25 l en zondag 26 november gehou den. Kousemaker voegde als enige van de twaalf spelers in de hoofdklasse twee punten aan zijn totaal toe. Zijn tegenstan der Ludwig Wilson had lang uit zicht op een gelijkspel, maar met zijn laatste zet voor de tijd- controle gaf hij de remise uit handen. Johnny de Leeuw en Aart Walra ven vochten een interessant posi tioneel duel uit waarin de Leeuw steeds aan de leiding ging. Walraven bewees opnieuw dat hij een excellent verdediger is en wikkelde ondanks vele hin derlagen moeiteloos af naar een gelijkspel. De vierde achtervol ger, Daaf Kasse, kwam zaterdag remise overeen met Martijn Rentmeester. Na een afwikke ling in het middenspel bereikte de Middelburger een eindspel met een schijf meer, maar Rent meester forceerde razendsnel een geljikspel. Peter Schunselaar is tot nu toe bezig aan een sterk toernooi, maar de Vlissinger krijgt niet al tijd loon naar werken. Ook te gen Jaap de Jonge was hij dank zij voortreffelijk aanvalsspel dicht bij een overwinning, maar opnieuw kwam hij niet verder dan een puntendeling. Ook Jan van de Weteringh verdiende meer dan een punt. Middenspel In het middenspel verzuimde hij tegen Wim Koppejan al een dam- combinatie te nemen en later miste hij opnieuw een goede winstkans. Koppejan wikkelde af naar een gelijkwaardig eindspel en pakte na bijna zes uur spelen zijn eerste punt in dit toernooi. Rianka Rentmeester en Niels Roelofsen gaan na drie ronden aan de leiding in de promotie- Masse. Roelofsen won in een Massieke partij verrassend van zijn clubgenoot Jaap Veerhoek, die zijn eerste twee partijen had gewonnen. Rentmeester speelde positioneel ijzersterk tegen hek kensluiter Jan Flikweert en won verdiend. Eric Boogert won in de eerste Masse voor de derde keer op rij. De man uit Waarde heeft de meeste concurrentie te duchten van Frans Blaas en Paulan van Nes, die met vier punten uit twee partijen de tweede plaats delen. Ineke Flikweert, Ab Smit en Thijs Wisse vormen de kop groep in de tweede Masse. Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Imtech - Allie angel 0-4, Goes 2 - De Reutel 4-0, Hoven.be- dr. Walcheren - Jaguliens 4-0, Jamin/Petsplace - Brothers in arms 3-1, Duck/Spar- Mijako 1-3, Computerservi ce-TCR 2-2, Ysvogel - Hooizolder 1-3. Stand na 15 games: Hoven.bedr. 16, Goes 2 15, Brothers in arms 12, Compu terservice 10.5, Imtech 10, Letternet 10, Mijako 10, Hooizolder 9, Jamin/Petsplace 9, Ysvogel 9, Allie an gel 9, De Reutel 8, Duck/Spar 8, Jagu liens 7, TCR 6. Dinsdagleague: Pro hair - Bulldogs 4-0, Schrobbelerke - Steady state 4-0, Spruijt pallet- Verhoe ven klussen 4-0, M2 - Doemarwa 0-4, Pinhunters - Schoonen elektra 4-0, Van der Zwan - Sita 1-3, Flaix - Dow 0-4, TFS-Dream team 3-1. Stand na 15 ga mes: Dow 14, Pinhunters 13, Spruijt 12, Van der Zwan 11, Schrobbelerke 11, Si ta 11, Pro hair 10.5, Dream team 10.5, Schoonen elektra 10, Bulldogs 10, Doe marwa 10, Flaix 9.5, TFS 9, Verhoeven 6.5, M2 6.5, Steady state 5.5. Woens dagleague: Braber groenv. - Party mu sic 4-0, Binnenuit-Tempoteam 4-0, Her- wegh - Op de Meïr 3-1, Telca reklame - Cheerz 1-3, Timmerwerken - Eetlokaal 1-3, M en O - Poseidon 1-3, Johns - Full house 2-2, Boomkw. Haamstede - Stadscafe 3-1. Stand na 15 games: Cheerz 15.5, Herwegh 14, Johns 13, Bra ber groen 12, Eetlokaal 12, Timmerwer ken 10.5, Boomkw. Haamstede 10, Stadscafe 10, Binnenuit 10, Poseidon 9, Tempoteam 9, Teka reklame 9, Partymu- sie 8, M en O 7, Full house 6, Op de Meir 5. Donderdagleague: Fonsies - EPZ 3-1, Pro shop - Eastman 4-0, Bowli- rooz-Brabant mobiel 1-3, EPZ 3-Won- dergem 2-2, EPZ 2 - Auto Smart 1-3. Stand na 15 games: Auto Smart 15, Brabant mobiel 13, Pro shop 12, Bowli- rooz 10, Fonsies 10, EPZ 2 10, EPZ 9, Wondergem 7, EPZ 3 7, Eastman 6, Afdeling Walcheren. Parencompeti- tie senioren (resultaten vanaf 50 procent). A-lijn: echtpaar Labrujere 56.25, Van der Kuijl/Van Leerdam 55.83, Cattoir/Polderdijk 55.83, Breedveld/Ver burg 55.83, Huisman/mw. Van der Laan 54.17, mw. Van der BrinkA/an Rijn 52.08. B-lijn: De Visser/Scherp 58.85, Tuinman/Tuinman 56.25, mw, De Regt/Visser 55.21, dms. Ten Heuvel/Lander 50.,52. Regio Walcheren. Eerste klasse: VZV/Hydrofa - Alfonds/zuidwest negen 7-7, Taxicentrale - Tympaan 0-5 (regl.), SVSW '72 2 - Murre/de Visser 5-4, SVSW '72 - Meiveld 4-10, VAW - Aldonds/zuidwest negen 2 7-5, Eastman/LFA - MO de Schuur 5-6. Stand: MO de Schuur 4-12, SVSW '72 2 4-9, Murre/de Visser 4-9, Meiveld 4-7, Tympaan 4-7, AlfondS/zuidwest negen Stefan Stokman gooit pr in Eeklo EEKLO - Stefan Stokman uit Goes heeft tijdens wedstrijden in het Belgische Eeklo zijn per soonlijk record op het onderdeel kogelslingeren verbeterd. Hij kwam drie centimeter ver der dan zijn oude record en heeft nu 30 meter en 38 centime ter achter zijn naam staan. Daar mee werd hij derde in Eeklo. Bij het kogelstoten werd hij met 12.41 meter ook derde. Op de discus eindigde hij als vierde. 4-5, VAW 4-4, Alfonds/zuidwest negeni 4-4, SVSW '72 4-4, VZV/Hydrofa 4-3 Taxicentrale 4-2, Eastman/LFA 44 Tweede klasse: SV Sloga - Slijtaj Souburg 9-3, VZV/Hydrofa 2 r- Dombui; 5-5, Voskampboys - Torna 14-3, Onde:- andere - Akkerdaas kado 5-2. Stamt SV Sloga 4-10, Milano 3-9, Voskamp boys 4-9, Domburg 4-8, Geenidee WZP 3-6, Slijterij Souburg 4-i VZV/Hydrofa 2 4-5, Onderandere ty PSVW 3-1Akkerdaas kado 4-0, Tora 4-0. Derde klasse: Mo de Schuur-lt terton 2 9-4, Woontrend Zeeland-h kerdaas kado 2 18-0, SSVW - Baders 4-2, Dekker/Tramper - Gard eren/Dekte 2-8, DKW advocaten - Uiterton 1-8, TSI brandpreventie - fc Laurens 7ii Stand: MO de Schuur 2 4-12, TS brandpreventie 4-10, Uiterton 4-10,8 Laurens 4-10, Woontrend Zeeland 4-5 Uiterton 2 4-6, Dekker/Tramper 4-i Garderen/Dekker 4-3, SVSW 4-3, DKW advocaten 4-3, Baderie 4-3, AkkerdsS kado 2 4-4. Vierde klasse: Domburg/ - de Mix 4-5, Gouwe gheyt/SVB -fcZs land 5-1, Torentijd - Groene ster 4-10 EPZ - Schinkel assurantie 9-5 Garderen/Dekker 2 - Jong Arnemuids 11-6. Stand: EPZ 4-12, Groene ster 3-9 de Stoof 3-9, Garderen/Dekker 2 4-5 Domburg 2 4-9> Torentijd 3-4, de Mil 4-4, Jong Arnemuiden 4-3, Gom gheyt/SVB 4-3, fc Zeeland 4-0, Schin'tó assurantie 4-0. Zesde klasse: Nul5- Zeeuwsche strijders 3-6, RistoranteVst di - Westkapelle 2 3-4, DraadkrabbeiS; de Mix 2 5-4, Bouwbedr. Geertse-J» Janse 2-7, Taxicentrale 2 - fc Laurensj 9-6. Stand: JD Janse 4-12, Wéstkapell! 2 4-10, Taxicentrale 2 4-9, Draadkrat; bers 4-6, fc Laurens 2 4-6, Provincie Zê4 land 3-5, de Mix 2 3-4, Zeeuwsche strif ders 3-3, Ristorante Verdi 4-3, Bouwbf dr. Geertse 3-0, Nul5 4-0. Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogsl P.Oosthoek (Vrije Schutters), 2e hoofê vogel: H.Hoogstrate (ADLM), 1e zijvs gel: P.Oosthoek (Vrije Schutters), 2es} vogel: M.Joosse (Edele Handboog), 3i zijvogel: M.Joose (Edele Handboog), 1f kal: J.Verbart (Willem Teil), 2e tö R.Klippel (Zorgvlied), 3e kal: M.J.Va- donk (Jac.v.Beieren), 4e kal: J.Harind (Diana). Wip 2: 1e hoofdvogel: A.Dei: ker (Doel naar Hoger), 2e hoofdvogï J.Vermeule (Willem Teil), 1e zijvogs C.Westdorp (Eensgezindheid), 2e zijv» gel; E.Maat (Zorgvlied), 3e zijvogH Sj.Raas (Victoria), Ie kal: C.Westdoip (Eensgezindheid), 2e kal: H.Franse (VS lem Teil). Heinkenszand. Wip 1:1e hoofdvogsl M.de Jonge (Soranus), 1 e zijvogel: P.Ni gelkerke (Eensgezindheid), 2e zijvogs) C.de Jonge (Soranus II), 3e zijvogs. B.GIerum (Diana), 4e zijvogel: J.Vêf meule (Willem Teil), 5e zijvogel: U.Vep meule (Willem Teil), 6e zijvogelC.Ris mens (Victoria), Ie kal: C.de Jonge (SS ranus II), 2e kal: M.de Jonge (Soranu? II), 3e kal: J.Vermeule (Willem Teil),4 kal: M.de Jonge (Soranus II), 5e fel Chr.Hamelink (Soranus). Verenigde Senioren 's-HeerenhoeK Wip 1: 1e hoofdvogel: C.Jeremiasst (Zorgvlied), 2e hoofdvogel: J.Haring (Diana), 1e zijvogel: J.v.d.Guchte (Zoifl vlied), 2e zijvogel: J.v.d.Guchte (Zorg vlied), 3e zijvogel: J.Harinck (Diana), zijvogel: J.v.d.Guchte (Zorgvlied), I kal: H.Hoogstrate (ADLM), 2e ks) J.v.d.Dries (Eensgezindheid), 3e te J.v.d.Guchte (Zorgvlied), 4e kal: BBcf (St.Sebatïaan). maandag Dammen PZDB-competïtie. Hoofdklasse: delburg-BDV. Aanvang: 19.30 uur. door Alex Krappen MIDDELBURG - Zelden is een tafeltennis wedstrijd zo gekanteld als TTC Delta Mid- delburg-Pecos. Tot 3-0 ging alles voorspeo- dig voor de Middelburgers, daarna kregen ze nauwelijks nog kansen en werd het 3-7 voor de bezoekers. TTCM deed de kopposi tie over aan Pecos en staat nu met drie pun ten achterstand tweede. De kampioensaspiraties, voor zover die er waren, kunnen voor even in de ijskast. Voor zover die er waren, want de Middelburgers lieten zich niet gek maken door de plotse koppositie. Of, zoals speler Mare Hacken- berg het voor de wedstrijd zei: „Tot nu toe hebben we geluk gehad met de opstellingen van de tegenstanders, We staan wel boven aan, maar we staan maar zes punten voor op nummer laatst. Eén keer dik verhezen en je staat vijfde. Nee, we kijken van wedstrijd tot wedstrijd." Voor de tweede week op rij had te thuis ploeg een vliegende start. In de eerste drie partijen deden Hackenberg, Jan Henk Bom- hof en Marijn Veijgen alles goed, terwijl hun tegenstanders wel beginners leken. Ruime zege De thuisploeg serveerde en ontving op hoog staand niveau, de bezoekerskregen geen vat op het slimme tactische spel van TTC Delta Middelburg. De Zeeuwen leken op een ruime zege te gaan afstevenen. In het dubbelspel kwam er plotseling de klad in. Pecos was ineens bij de les en concentratie- verhes bij de Middelburgers leidde tot een nederlaag in drie games. Bomhof verweet vooral zichzelf die nederlaag. „Mare speel de gewoon goed, maar ik kon mijn concen tratie niet vasthouden. Daardoor kwamen die gasten wel in de wedstrijd. Bij mijzelf vloeide daarna de motivatie weg," Ook bij 3-1 leek er nog niets aan de hand, maar ineens speelden de gasten een versnel ling hoger. Alle tactische dingen die in de eerste wedstrijden nog gewerkt hadden wer den ineens begrepen door de gasten en de thuisploeg ging steeds slordiger serveren. De Zeeuwen kwamen niet meer onder de druk uit en bleken ook niet vast genoeg om nog kansen te creëren. Ze probeerden het wel, maar de tegenstanders zagen alles aan komen en maakten geen fouten meer. Te vast Hackenberg; „Toen het voordeel van de eer ste ballen in de rally weg was, waren de te genstanders gewoon te vast en te snel voor ons. We hebben na 3-0 geen kans meer ge had, de 3-7 is gewoon terecht. Niets op af te dingen." De nederlaag was zuur voor de Middelburgers, maar lang getreurd werd er niet. Voor aanvang van de competitie was de doelstelling handhaving op dit niveau en die doelstelling ligt nog ruimschoots binnen bereik. „We hebben 22 punten en de wed- TTCM'er Mare Hackenberg serveert in de wedstrijd tegen Pecos. foto Lex de Meester strijd tegen de nummer laatst krijgen we nog. We gaan ons echt handhaven." TTC Delta Middelburg - Pecos 3-7. Bomhof - Thomas 11-4 11-9 11-9 1-0, Veijgen - Ter Luun 11-8 8-11 11-6 9-11 11-8 2-0, Hackenberg - De Smet 8-11 11-6 11-9 11-7 3-0, Bomhof/Hackenberg - Thomas/Ter Luun 7-11 11-13 13-15 3-1, Veijgen - Thomas 5-11 13-15 8-11 3-2, Bomhof - De Smet 6-11 7-11 11-7 11-13 3-3, Hackenberg-Ter Luun 8-11 9-11 5-11 3-4, Veijgen- De Smet 4-11 10-12 9-11 3-5, Hac kenberg - Thomas 4-11 7-11 11-7 3-11 3-6, Bom hof- Ter Luun 7-11 5-11 3-11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24