Fortis zakt naar laatste plaats Debutant Mytilus meteen aan kop PZC Tafeltennissers SAR goed op weg naar handhaving Clinge blijft aan kop na kleine zege op Sluiskil Luctor'88 neemt tweede plaats over van Zeeland Sport 20 Tweedeklasser TOP verslaat Ondo met 10-8 maandag 9 oktober 2006 door Pieter van Klinken GOES - Fortis verloor zaterdag in Oost-Souburg met 12-14 van KCC/Van Santen. De ploeg van trainer Leonard Debbaut zakt daardoor naar de laatste plaats in de overgangsklasse. De Sou burgers hopen op een snel her stel. Doordat de achterstand op de nummer drie nog steeds maar twee punten is, is er nog geen sprake van wanhoop. Fortis-KCC/Van Santen 12-14: Door een matte eerste helft keek Fortis bij rust tegen een 9-6-ach- terstand aan. Daarna vocht de thuisploeg goed terug. Maar in de eindfase had de ploeg een paar keer pech, doordat ballen net uit de korf draaiden op 10-11, 11-12 en 12-13. Debbaut sprak daardoor van een zure ne- Ruime zege Zeelandia Middelburg GOES - HW'24 heeft in de derde klasse A van het zón- dagvoetbal Moerse Boys het eerste puntenverlies be zorgd. Het onderlinge tref fen eindigde in 1-1. De Hul stenaren blijven hierdoor koploper, op één punt ge volgd door de ploeg uit Zundert, die echter nog een wedstrijd tegoed heeft. Zeelandia Middelburg-SC Gastel 4-0: Vergeleken met de laatste weken hadden er wat omzettingen plaats ge vonden bij de thuisploeg. Dit bleek succesvol toen Frank Leeman er al na vijf minuten 1-0 van maakte. De Middelburgers bleven ook na deze snelle voor sprong sterker en liepen kort voor rust uit naar 3-0 door Evert Eikenhout en Alper Kog. In de tweede helft was het spelbeeld gro tendeels hetzelfde. Na een kwartier bepaalde Alberto Conde Morgado de eind stand op 4-0. Moerse Boys-HW'24 1-1: Als één club recht had op drie punten, was het de thuisploeg, vond HW-trai- ner Michel Leonhart. Maar Moerse Boys begon veel te slap en liet een karren vracht aan kansen onbe nut. Op slag van rust. kwam HW'24 op voor sprong. Na voorbereidend werk van Tim Mechelinck en Christoph Praet from melde Jaimy de Visser de bal over de doellijn: 0-1. Uiteindelijk had de thuis- plofeg een omstreden straf schop nodig om naast de Hulster ploeg te komen. Goes-Mcto 1-1: Goes werd al na tien minuten op ach terstand gezet door Joey van Hooijdonk: 0-1. On danks enkele kansen voor de bezoekers bleef deze stand tot de rust op het bord staan, In de tweede helft was de thuisploeg be ter bij de les, wat in de 66e minuut leidde tot de gelijk maker van Rosanno Acton: 1-1. De Zeeuwen bleven de aanval zoeken, terwijl Me- to via uitvallen ook enkele goede kansen kreeg. Met name in de slotfase waren de beste kansen voor de be zoekers. zeker kwam dat team steeds dichterbij. Bij de thuisploeg sloeg lichte paniek toe, maar de Middelburgers kwam niet langs zij. Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Gerben van Boven 4, Jouri van de Broeke 2, Dirk-Jan Westmaas 1. Scores Swift: Ivo de Hond 5, Paul van den Berg 4, Eefje van den Berg, Pascal Castenmüler en Rob Sanderse 1 Maassluis-All Ready 15-9: All Ready speelde erg slecht. De Zie- rikzeese eersteklasser kwam snel achter. Bij rust was het ver schil al vier punten in het voor deel van Maassluis. In de twee de helft liep het verschil nog ver der op. Scores Ail Ready: Remy Quist 4, Henk de Graaf 2, Dennis Voshart, Anouk van Tiggelhoven en Esther Snoek 1 Ondo-TOP 8-10: TOP was de verdiende winnaar van de derby in de tweede klasse. Het Middel burgse Ondo speelde niet naar haar eigen kunnen en TOP profi teerde daarvan. Technisch en tactisch zat het goed en onder aanvoering van Petra de Ridder en Janine Marijs liep de ploeg uit Arnemuiden al voor rust uit naar 4-6. In de tweede helft hield Ondo de schade beperkt. Scores Ondo: Jan Allaart 4, Iwan de Pagter 2, Sanne Platzbeecker en Joris Hoogwerf 1 Scores TOP: Peter van Belzen 4, Petra de Ridder 2, Janine Marijs, Jantine Meulmeester, Nelleke van Belzen en Pieter Tramper 1. Vios-Togo 11-9: Vios, koploper in de derde klasse, maakte niet veel indruk op Togo. De Goese- naren hadden zelfs met een beet je meer geluk gewonnen. In de eerste helft werden drie doelpun ten van Togo afgekeurd, omdat de schoten verdedigd zouden zijn. Mede daardoor stond de ploeg bij rust achter: 6-4. In de tweede helft werd die achter stand niet meer goedgemaakt. Scores Togo: Yvonne Joziasse 3, Comé van Rooijen en Marcel Vier gever beiden 2, AnniqueElenbaas en Dennis Boelman 1. Seolto-DSO 5-10: Het Vlissing- se Seolto gaf niet thuis zater dag. DSO was een stuk beter en won verdiend met 5-10. Na tien minuten was het al 3-3. Dat be loofde veel, maar daarna zakte het niveau. DSO maakte de doel punten nog wel, waar Seolto dat vergat. Scores Seolto: Johan Ovaa 2, Anja Ovaa, Ineke Harthoom en Harrie Kerkhof 1. Stormvogels-Oranje Zwart 6-7: Het was bij rust nog maar 1-0 in het voordeel van de Westkapel- lenaars. Dat is vrij zeldzaam. In de tweede helft bleven de ploe gen ook dicht bij elkaar, maar vielen de ballen er wel in. Drie minuten voor tijd maakte Oran je Zwart de winnende treffer. Scores Stormvogels: Nielc Peene 3, Arjen Schoe 2, Arno Sanderse 1 In de vierde klasse benutte At las uit Ritthem de kans om weer een plek te stijgen. Blauw Wit uit Kloetinge werd met 7-6 ver slagen. KVK uit Kapelle hield zich knap staande tegen Zaans- lag: 13-13. Scores Fortis: Chaïm Koole 3, Niels Bebelaar, Mark Trimpe en Remco Crucq 2, Marieke de Rijke, Angela Melis en Hagar Hoogwerf 1. Tjoba-Swift 13-12: Tjoba begon sterk aan de wedstrijd en nam al voor rust een grote voor sprong: 9-3. Na rust keerde het duel om en was Swift de boven liggende partij. Langzaam maar Podiumplekken Maranus en Ruttinger HEERDE - In het Gelderse Heer- de werd afgelopen zaterdag de motorcrossfinale verreden van de districten. Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek en Peter Mara nus uit Aagtekerke wisten zich op het door de regen zeer zware zandcircuit op het podium te rij den. Ruttinger werd tweede in de MXl-klasse, terwijl Maranus het zilver pakte bij de veteranen 40+. Bij de 85 cc grote wielen werd Kevin Spruijt uit Melisker- ke met een achtste plaats de bes te Zeeuw. Zij kwamen uit voor het district West. Morres-speler Edo de Loofl' smasht langs het blok. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus hebben ook hun tweede wedstrijd in de tweede divisie gewonnen. De Goese debutant is door een knappe overwinning op de tweede keus van Slie- drecht Sport (0-4) in een vroeg stadium van de competitie zelfs koploper. .Dat geldt ook voor de vrouwen van Morres/Hulst, die in de der de divisie voor de. tweede opeen volgende week maximaal scoor den. Voor eigen publiek werd met 4-0 van VOY gewonnen. Savolc boekte in deze klasse op vreemde boden ten koste van Mikro Electro/Roosendaal 2 de eerste overwinning: 1-3. Winst was er verder voor de vrouwen van Kwiek en de mannen van Morres/Hulst. De mannen van Kwiek en VVS'92 leden een ne- Sliedrecht Sport 2-Mytilus 0-4 (22-25 14-25 20-25 18-25): Een knappe overwinning van My tilus, dat tegen een jonge en ta lentvolle ploeg vooral rustig bleef. De Goese equipe, gaf in verdedigend opzicht geen krimp, won veel rally's en zette daarmee de toon voor het wed- strijdverloop. In de eerste set gingen beide teams gelijkop tot het twintigste punt. Daarna do mineerde Mytilus en werd beke ken naar winst afgewikkeld. Met die opsteker op zak hield Mytilus de thuisploeg vooral dank zij een prima opslag onder druk. Omdat bovendien de ei gen foutenlast werd geredu ceerd, hadden de Zeeuwen in het restant van het duel voortdu rend het initiatief. VVS'92-Mikro Electro/Roosen daal 2 0-4 (23-25 23-25 18-25 23-25): De Vlissingers hielden in elke set lang gelijke trede met de Brabantse titelkandidaat, maar waren op cruciale momen ten net niet scherp genoeg om een set winnend af te sluiten. Dat resulteerde in drie van de vier sets tot een krappe 25-23-nederlaag. De bezoekers sloegen telkens in het begin van de sets hun slag en namen in die fase afstand. Hoewel de thuis ploeg steeds sterk terugkwam, bleek het gat telkens net te groot. De Burgst-Kwiek 3-1 (21-25 25-20 25-23 25-20): Kwiek be gon sterk en beschikte vooral in de eerste set over een sterke mid- denaanval. Dat resulteerde in de eerste set in een verdiende ze ge. Daarna kon Kwiek de goede lijn niet doortrekken. Erik van Breda viel in de derde set gebles seerd uit en hoewel de Zeeuwen ondanks een paar omzettingen nog enige tijd konden aanklam pen, was het tij niet meer te ke ren. In de vierde set legde een mentaal geknakt en fysiek opge brand Kwiek het na het vijftien de punt af tegen een frissere thuisploeg. Morres/Hulst-DVO 3-1 (24-26 25-22 25-23 25-20): Een boeiend duel, waarin de ten opzichte van vorig seizoen sterk gewijzig de ploeg uit Hulst de tegenstan der uiteinddelijk op de knieën kreeg. Daar zag het aanvanke lijk niet naar uit. DVO maakte namelijk met veel schijnpenetra- ties indruk en sloeg in de eerste set een gaatje. De thuisploeg kwam in de slotfase langszij, maar moest uiteindelijk toch buigen. Daarna gaf Morres/ Hulst verzorgd spelend het duel een andere wending. Met een be hoorlijk blok en wachtend op fouten van DVO sloeg de thuis ploeg steeds op de juiste momen ten toe. Vrouwen Morres/Hulst-VOY 4-0 (25-19 25-11 25-13 25-14): Van de thuisploeg waren vijf speelsters voorafgaand aan het duel inge zet als teller en lijnrechter bij andere duels. Dat leidde in de eerste set aanvankelijk tot wat concentratieverlies. Eenmaal beter bij de les, was er geen vuil tje aan de lucht. Suzanne de Gucht, Eline Colsen en Els Freijser scoorden met hun opslag ëen de lopende band. Guido de Beule gunde ie dereen speeltijd. Daardoor bleef iedereen bij de les. „We hebben het netjes afgemaakt", vond de trainer. Mikro Electro/Roosendaal 2- Savok 1-3 (23-25 21-25 25-23 20-25): Met José Wintjens als ge- legenheidscoach voor de zieke Piet Hubregtsen boekte Savok de eerste competitiezege. Dat ge beurde in een boeiend duel, waarin de Sasse ploeg sterk be- foto Peter Nicolai gon. Sonja Jonkman en Marsha Moeliker waren in aanvallend opzicht trefzeker en de spelver- deelsters Sandra van Puyvelde en Melanie Deij wisselden el kaar prima af. Savok kreeg in de tweede set met een hecht blok meer greep op de goede middenaanval van de thuis ploeg en moest alleen in het der de bedrijf genoegen nemen met een nederlaag. WIK/Univé-Kwiek 1-3 (23-25 15-25 25-20 15-25): Kwiek bracht door een ruime zege het totaal uit twee wedstrijden op acht punten en kan daarmee te rugkijken op een goede start van de competitie. De Schouwse équipe profiteerde van een te grote foutenlast van de thuis ploeg. Kwiek begon sterk, liep naar 19-24 en kwam vervolgens met de hakken over de sloot. Na de ruime zege in de tweede set waanden de Zeeuwen zich al ze ker van winst. Dat werd in de derde set meteen afgestraft. Met een goede opslag als sterk wa pen en veel tactische ballen in het centrum van de WIK-defen- sie werd daarna orde op zaken door Alex Krappen KLOOSTERZANDE - De tafel tennissers van SAR/Rabobank hebben met de 10-0-zege op nummer laatst Stiphout een gro te stap gezet op weg naar hand having in de tweede divisie. Voor de SAR-vrouwen wordt handhaving een moeilijk ver haal. Door de derde ruime neder laag dit seizoen zijn ze vaster op de laatste plaats in de eerste di visie beland. De SAR-mannen hadden geen kind aan hun opponenten, die zonder sterspeler Han Gootzen zwak presteren. Aan SAR-zijde valt vooral het spel van Leon van Boven op. Hij lijkt zijn ta lent eindelijk in resultaten te kunnen omzetten. SAR blijft er mede daardoor gemakkelijk in. De Zeeuws-Vlamingen staan twaalf punten voor op nummer vijf Ilac 2. In de derde divisie boekte een opnieuw gehavend TC Middel burg 2 de eerste seizoenszege. Nummer laatst Kluis 3 werd met 6-4 verslagen. Thomas Groe- newoud en Michel Sperling won nen beiden twee partijen, Alwin van de Kop één. Ondanks de ze ge blijft handhaving ver weg. De achterstand op nummer vier Noad 2 is nog steeds aanzien lijk. In de eerste divisie voor de wou wen kwam SAR./Rabobank er te gen titelkandidaat Vice Versa niet aan te pas. Het werd 9-1. Audrey Koole redde de eer. SAR staat laatste, de achterstand op nummer vier SKF bedraagt al acht punten. In de tweede divi sie speelt SAR 2 wisselvallig. Te gen Shot'65 bleef Chantal Remo- rie ongeslagen, maar haar team genoten Marieke Munne en in valster Liselotte Fassaert kon den daar geen punten aan toe voegen, zodat SAR 2 met 7-3 ver loor. Desondanks doet SAR 2 goed mee met een score van 20 uit 4. Jeugd In de jongens A-klasse boekte TTC Delta Middelburg een regel matige 7-3-zege op Taverzo. Wouter van de Mark won alles, Sören de Witte leed zijn eerste competitienederlaag. Emiel de Rijke kwam éénmaal tot scoren. In de titelstrijd kan alleen VDN Salamanders de Middelburgers enigszins bijbenen. Arnemuiden kwam tegen Kam penion niet verder dan 5-5. Dat was vooral te wijten aan Max Vleugel, die ongeconcentreerd speelde. Danny Roks won drie maal, Thijs Vleugel voegde daar twee zeges aan toe. In de C-klasse won TTCM 2 met 8-2 van FvT 2. Anthony Laco bleef ongeslagen, Marco Louisse en William Marinissen wonnen beiden tweemaal. Na vier wed strijden staan de Middelburgers aan kop. Reynaert verloor nipt van SVO met 6-4. Henk Mangnus won twee partijen, Joris Malcontent en de geblesseerde Erik Mang nus beiden één. Reynaert staat knap in de middenmoot van de C-klasse. Scaldina stuntte met een 8-2-zege op Steeds Hoger/TSB. Scaldina staat vijf de. In de hoofdklasse won SAR 2 af getekend bij Backhands: 3-7. Jo han 't Hooft was niet te stuiten met drie zeges, Simone de Klerk won tweemaal. Door deze zege is SAR plots titelkandidaat ge worden. Arnemuiden won met 7-3 van datzelfde Hotak 2 en staat nu vijfde met evenveel pun ten als nummer vier Backhands. In de andere poule won TTCM 3 met 6-4 van een gehavend Bel- crum 3. Zes nuttige punten in de strijd tegen degradatie. Smash'76 speelde verdienstelijk met 5-5 gelijk tegen OdT, maar schiet met die uitslag niets op. De Tholenaren blijven laatste. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Clinge hand haafde zich op de eerste plaats in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg won met 2-1 van Sluiskil. Minder moeizaam kwamen Axel en RIA W. tot de volle winst. Axel versloeg op eigen veld Corn Boys met 5-1 en RIA W. gaf IJzendijke in ei gen huis geen enkele kans: 0-3. Sluiskil-Clinge 1-2: Sluiskil had in de topper tegen Clinge over het algemeen een licht veldoverwicht, maar moest voortdurend beducht zijn voor de counters van de tegen stander. Nadat in de tweede helft een doelpunt van Hensley Victorina om ondui delijke redenen was afge keurd, bracht Edwin van Hooy de koploper op voor sprong. Wesley Winne maak te daarna de gelijkmaker. Een doelpunt van Davy van Puyvelde in blessuretijd bracht Clinge de al niet meer verwachte drie punten. IJzendijke-RIA W. 0-3: Op de eindstand viel weinig af te dingen, omdat RIA W. voet ballend voortdurend boven lag en IJzendijke in aanval lend opzicht weinig kon af dwingen. Na een kwartier bracht Arno Verlinde de gas ten op voorsprong en kort na de rust vergrootte Timon van der Hooft de marge. Arjan de Meij bepaalde vijf minuten voor tijd de eindstand op 0-3. Breskens-Biervliet 0-3: Het venijn zat 'm zoals zo vaak in de staart. Het duel ging gister middag een uur lang gelijk op, zonder dat een van beide ploegen veel kansen kreeg. Nadat Johnny van de Velde (Breskens) voor de tweede keer geel had gezien, kreeg Biervliet steeds meer vat op het spel. Invaller Jimmy Coone zorgde in het slotkwar- tier voor zowel de 0-1 als de 0-2 en daarna gaf Mustafa Yil- maz de zege nog meer glans. Aardenburg-Hulsterloo 1-2: Aardenburg was in het duel met Hulsterloo voortdurend beter, maar kon geen profijt trekken uit een veelheid aan doelkansen. Davy de Booy zorgde tegen de verhouding in voor 0-1, maar daarna bracht Arjan Quaak Aarden burg toch weer langszij. Omdat de thuisclub ook na de rust verzuimde om doeltref fend uit te halen, bleek een tweede Hulsterloo-doelpunt bepalend voor de winst. Michiel de Burggraaf kopte de stand naar 1-2. Aarden burg-doelman Michiel Mari- chal kreeg daarna nog de ro de kaart voor het onderuitha len van een doorgebroken spe ler. Koewacht-Hontenisse 0-1: In een duel met weinig kansen was Hontenisse het meest ge lukkig. Vijf minuten voor rust bracht Jeroen Verschuren de stand op 0-1 en dat bleek ach teraf beslissend. Hontenisse hoefde daarna niet zo nodig meer en Koewacht miste iede re vorm van stootkracht om terug in de wedstrijd te ko men. In de tweede helft was het aantal doelkansen te tel len op de vingers van één hand. Axel-Corn Boys 5-1: Axel be sliste het duel met Corn Boys al voor de rust. In de eerste minuut opende Marco Plas- schaert de score, om niet lang daarna ook voor nummer twee te zorgen. Timo de Bruijn en Ivo Verstraeten lie ten daarna 3-0 en 4-0 aanteke nen. In de tweede helft bracht Claudio Scherpenisse de ach terstand voor de beszoekers terug tot 4-1, maar door een treffer van Kevin Schot werd de marge vervolgens opnieuw op vier doelpunten gebracht. van onze sportredactie GOES - Dankzij een 5-2-over- winning op Grenswachters heeft Luctor'88 de tweede plaats op de ranglijst van de vierde klasse B overgenomen van Zeeland Sport, dat met 2-2 gelijkspeelde bij Val Aan. Wal cheren blijft op het vinkentouw zitten door een moeizame 2-1-ze- ge op hekkensluiter Noorman nen. Patrijzen ging in het laat ste kwartier onderuit bij koplo per FC Bergen (0-2), terwijl Domburg met minimaal ver schil (1-0) won van De Schut ters. Walcheren-De Noormannen 2-1: Na de snelle openingstref fer van Etienne Mallie (1-0) leek Walcheren op rozen te zitten toen Jeffrey Beenhouwer er op slag van ï'ust 2-0 van maakte. Vrijwel in dezelfde minuut schoot Joost Grootjans op aange ven van verdediger Leo Brasser echter de 2-1 binnen. Daarna liet de aanvaller nog vóór de thee een goede kans op de gelijk maker onbenut. Halverwege de tweede helft kreeg Noorman nen-doelman Pedro Boon de ro de kaart van scheidsrechter Vis sers, een formeel juiste maar wel heel zware sanctie. Omdat de Vlissingers vervolgens ver zuimden de score uit te bouwen werd het kort voor tijd nog bijna gelijk, maar Walche- ren-doelman Daniël Brunings voorkwam de gelijkmaker. Luctor'88-Grenswachters 5-2: De thuisploeg was sterker en nam via Thijs van den Dries en Luciën Martens al snel een 2-0-voorsprong. Grenswachters kwam uit een strafschop terug tot 2—1, maar nog voor rust bracht Juul Back uit een verre trap van doelman Ron Tempel aars de marge weer op twee doel punten: 3-1 halverwege. Hoewel de ploeg in de tweede helft niet echt gevaarlijk was, kwamen de Brabanders in de 60e minuut te rug tot 3-2. Luctor verzuimde vervolgens lang om verder uit te lopen, zodat het spannen bleef. Pas in de slotfase zorgden Juul Back en Serge de Blaeij voor de 5-2-eindstand. Domburg-De Schutters 1-0: Een stevige pot voetbal leverde voor rust weinig kansen en geen doelpunten op. Dit veranderde na tien minuten in de tweedt helft toen Robin van de Velde vanaf elf meter mocht aanleg' gen, omdat Wilco van Eijzera was gevloerd. Van de Velde, die later nog een inzet tegen de zag eindigen, maakte geen foul en opende de score: 1-0. kwartier voor tijd kreeg een Ier van de bezoekers zijn twi gele kaart, wat leidde tot derma te opgewonden reacties scheidsrechter Quinten be tot een afkoelingsperiode vat een kwartier. Met elf tegen tien gebeurde er na de hervatting niets noemenswaardigs meer. FC Bergen-Patrijzen 2-0: De bes te kansen waren in de eerslf helft voor de thuisploeg, maai gescoord werd er niet. In di tweede helft was het spelbeeld hetzelfde, maar een doelpunt bleef lang uit. Nadat Sylvesla Zwaan echter in de 75e minuul de score had geopend (1-0), was de wedstrijd vijf minuten latei al beslist via een treffer van Tho mas Bergs: 2-0. Patrijzen.kon hier geen echt uitgespeelde kan sen tegenover stellen. Val Aan-Zeeland Sport 2-2: D( Vlissingers speelden een vrij slappe eerste helft. Wellicht hier door kwamen zij niet tot scoren, hoewel er drie keer een speler al leen voor de Brabantse doelman verscheen. De thuisploeg toonde zich wel sterk in de afronding en door twee kopballen van Ar no Deckers stond het dan ooi 2-0 bij rust. In de tweede ging Zeeland Sport met opportunistisch spel op zoel naar de gelijkmaker. In de 70< minuut leverde dit de 2-1 van Arnoud Stok op, waarna Mar- tijn Fincke enkele minuten latei de eindstand op 2-2 bepaalde, Negende plaats Bleekemolen BRNO - Alex Yoong heeft giste ren de hoofdrace van de Al Grand Prix in Tsjechië op naam gebracht. De Maleisische autocoureur, eer der ook al de beste in de sprint bleef op het circuit van Brno di nationale favoriet Thomas en de Mexicaan Salvador Dura» voor. Jeroen Bleekemolen finish te als negende. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20