Van den Berg kan overal spelen Regiotraining werpt vruchten af voor Zeeuwse judoka's Terneuzen voelt zich underdog In Axtion scoort er lustig op los Bijna tweehonderd judoka's op titelstrijd HVV'24 staat voor zware test tegen het ongeslagen Moerse Boys uitslagen vrijdag 6 oktober 2006 z23 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na vijf speelda gen heeft Terneuzen zich ont popt tot dé verrassing in de eer ste klasse van het zondagvoet bal. De ploeg van trainer Ar- dian Lekaj is ook na het duel met het hoog ingeschatte Nue- nen (0-3) nog altijd koploper en heeft met nog drie duels in het verschiet de beste vooruitzich ten op de eerste-periodetitel. Zondag speelt Terneuzen op ei gen veld tegen Desk, de nummer drie van de ranglijst. Ook voor Roel Alberti staat inmiddels wel vast dat sprake is van een droomstart. De 25-jarige vleu gelverdediger zegt vol vertrou wen aan het nieuwe seizoen te zijn begonnen, maar had niet ge rekend op dertien punten uit vijf duels. „Had iemand dat voorspeld, dan zou ik daar on middellijk voor getekend heb ben." De sterke start betekent echter niet dat de Zeeuws-Vlamingen gaan zweven, beweert Alberti. „We blijven van wedstrijd tot wedstrijd leven. Desk is onze volgende tegenstander en daar focussen we ons volledig op. Daarna kijken we wel weer ver der." Om die reden ook wordt binnen de club nauwelijks nog over de eerste-periodetitel gesproken. „Dat zou ook wel erg voorbarig zijn. We hebben in de eerste pe riode nog drie wedstrijden te gaan en wie weet wat daarin al lemaal kan gebeuren." Serieuze gooi In Desk treft Terneuzen zondag een uitgesproken kampioenskan didaat. De ploeg uit Kaatsheu vel heeft zich de voorbije maan den op een aantal plaatsen ver sterkt om een serieuze gooi te doen naar de titel. „De druk ligt bij Desk", denkt Roel Alberti. „Die club moet kampioen worden, wij niet. Dat is in ons voordeel, maar laten we niet vergeten dat Desk voor ons altijd een lastige tegenstan der is. Zo goed hebben we er de laatste jaren niet tegen gepres teerd. door Eddy van der Hooft HULST - Met twee doelpunten in vijf wedstrijden zit hij nog niet op het gemiddelde van vo rig seizoen toen hij in 22 compe titieduels zestien keer raak schoot. Niettemin is Evert van den Berg (20) een van de archi tecten van het huidige succes van HVV'24. De Hulster ploeg is aan een aar dige serie bezig en gaat alleen aan de leiding in de derde ldasse van het zondagvoetbal. De jon ge middenvelder stond binnen de gelederen van de derdeklas ser altijd al als een groot talent te boek en heeft zijn belofte ra zendsnel waargemaakt. Vorig jaar al was hij in de vierde ldas se door zijn scoringsdrift een op vallende verschijning en dit sei zoen trekt hij die lijn moeiteloos door. Als aanvallende middenvelder ligt hij niet alleen aan de basis van menige aanval, maar fun geert hij niet zelden ook als eind station. Waar trainer Michel Leonhart hem nodig heeft, wordt hij ingezet, zonder dat zijn basisplaats ooit ter discus sie komt. „Michel heeft kenne lijk zoveel vertrouwen in mij dat hij mij overal op het midden veld laat spelen", zegt Van den Berg zelf. „Ik heb dit seizoen al als mid- mid gespeeld, als linkshalf, als rechtshalf en zondag tegen Steenbergen was ik zelf scha duwspits achter Kana." Hij speelt het liefst centraal, maar heeft geen hekel aan een plaats aan de zijkant. „Op zich is het niet zo erg om aan de zij lijn te spelen. Daar heb je ten slotte meer ruimte om op te ko men." Zijn doelgerichtheid is bo vendien een belangrijk wapen, hoewel de productie tot nu toe achterblijft bij die van vorig jaar. „Ik ben altijd al een speler geweest die veel kansen voor zichzelf kan creëren, maar een echte afmaker ben ik niet. Daar voor mis ik nog te veel mogelijk heden. Mijn rendement moet ho ger, vind ik zelf. Waar zijn plafond ligt, weet hij niet. Van den Berg was al eens in beeld bij Beveren toen hij am per veertien jaar oud was en on derging twee jaar terug nog een aantal proeftrainingen bij Wil lem II. Alleen op basis van het feit dat hij al achttien was, kwam hij niet in aanmerking voor een jeugdcontract. „Het is moeilijk te zeggen welk niveau ik aankan. Maar dat ik hoger moet kunnen spelen dan derde klasse, daarvan ben ik wel over tuigd." Doorbraak Het succes van HW'24 van dit moment is naar zijn mening vooral een gevolg van de door braak van een jonge lichting. „Er is de laatste twee jaar heel wat jeugd doorgestroomd bij HW'24", verklaart hij. „Het voordeel daarvan is dat we nu zo'n brede groep hebben dat blessures en schorsingen makke lijk op te vangen zijn. Op zich maakt het niet uit wie er spelen. Een sterk elftal hebben we al tijd wel." Hoe sterk HW'24 momenteel is mag de ploeg zondag bewijzen Evert van den Berg heeft zijn plafond als voetballer nog niet bereikt. „Dat ik hoger moet kunnen spelen dan derde klasse, daarvan ben ik overtuigd." toto Caniile Schelstraete in de uitwedstrijd tegen Moerse Boys, de gedoodverfde titelkan didaat die met twaalf punten uit vier wedstrijden nog zonder schat hen toch wel hoger in. dag niet verliezen. Een gelijk- puntverlies is. „Moerse Boys Maar als we de eerste periode spel zal een hele opgave wor- heeft meer ervaring dan wij. Ik willen winnen, mogen we zon- den, maar onmogelijk is niets." Turncoach Orlov niet naar WK DEN HAAG - Turncoach Boris Orlov maakt geen deel uit van de Nederlandse equipe die van 14 tot en met 22 okto ber deelneemt aan het WK turnen in het Deense Aarhus. Nu Suzanne Harmes zich wegens zwangerschap heeft te ruggetrokken, is de ondersteuning van de huidige coaches voldoende, aldus de turnbond KNGIJ. De drie coaches die wel meereizen, zijn: Esther Heijnen, Gerben Wiersma en Frank Louter. GPD Klimke aan kop in Boekelo BOEKELO - Na 34 van de in totaal 71 deelnemers aan de klassieke military van Boekelo stond Ingrid Klimke met haar paard Butts Abraxxas aan de leiding van het klasse ment. De Duitse amazone reed gisteren vooralsnog de bes te dressuuroefening vóór de Britse Pippa Funnell. De dres suur is het eerste onderdeel van het hippische evenement eventing. Beste Nederlander was op de voorlopige 17e plaats Andrew Heffeman met Millytime Chanel. Regerend Europees- en wereldkampioene Zara Phillips reed met Ardfielcl Magic Star een proef waarmee zij in de staart van het klassement belandde. Phillips kwam op de 31e plaats. Vandaag doen de resterende 37 combinaties in Boekelo hun dressuurproef. Morgen is de cross country en zondag het springen. ANP Brochard gaat nog een jaartje door DEN HAAG - De Franse wielrenner Laurent Brochard (38) weet van geen ophouden. De voormalige wereldkam pioen (1997) heeft voor een jaar bijgetekend bij de Franse ploeg Bouygues Telecom. Brochard, in 1998 een van de leden van de Festina-ploeg die uit de Tour werd gehaald na de arrestatie van de Bel gische soigneur Willy Voet, heeft een vervelend seizoen achter de rug. De wegkapitein van Bouygues werd in maart geopereerd aan een hernia. Maar volgens ploeglei der Jean-René Bernaudeau staat niets een rentree op het hoogste niveau in de weg. GPD De Geslootene Boom kansloos KWADENDAMME - De driebanders van De Geslootene Boom stuitten in Kwadendamme op een sterke debutant in de vierde divisie van de landelijke competitie drieban den. Steketee Schilders bleek een paar maatjes te groot voor de Zeeuws-Vlaamse bezoekers: 6-2. Eigenlijk viel de beslissing voor de pauze al, toen Willie van Dorst en Rien Sandrini kansloze verloren van Anton van Liere en Piet Scheffers. Na de pauze waren de verschillen kleiner, maar de winst bleef op Zuid-Beveland doordat ook Etien- ne van Damme verloor, Albert Lacante redde de eer, Steketee Schilders-De Geslootene Boom 6-2: Sam de Kok-Etienne ■van Damme 30-22 (50). Martin Steketee-Albert Lacante 22-25 (54), Piet Scheffers-Rien Sandrini 25-10 (34), Anton van Liere-Wil- lie van Dorst 20-10 (49). Van der Wissel mist EK handbal DEN HAAG - Pearl van der Wissel (22) wordt eind oktober ge- j opereerd aan haar knie en zal drie maanden uit de roulatie 1 zijn. De opbouwspeelster van Oranje mist daardoor in decem ber het Europees kampioenschap handbal in Zweden. GPD van onze sportredactie AXEL - Na twee speelrondes zijn nog twee teams ongeslagen in de regionale futsalcompetitie. In den Dwaes hield die status vast door met 6-2 van D&J te winnen. Max Korting klopte met 5-3 De Pieper/Internetplan. In Axtion is het productiefste team na de 9-2-zege op Morres/Controlec 2. Arrow haal de met een 7-4-overwinning op Wentzler/Pauwels fors uit. Het duel Meermarkt/Goethals- Ten- ce /Zaman eindigde in 3-3. De Pieper/Internetplan-Max Korting 3-5: De Pieper kwam op een 1-0-voorsprong, maar viel daarna terug. Bovendien liep de thuisclub in de val van te genstander Max Korting. Deze speelde met een gesloten defen sie en loerde op de counter. De ze opzet had succes en leidde tot doelpunten van Ed van Bellen, Job Zwegers, Jan Dhaens, Wim Steijns en Patrick de Block. Voor de gastheren schoten Ste fan Vossen (2x) en Mare de Kei zer raak. Wentzler/Pauwels-Arrow 4-7: Tot de doelwisseling deed Wentzler/Pauwels aardig mee. Daarna kreeg het de traditione le terugslag en kwam het vier treffers achter. De kloof werd niet meer gedicht. Voor de thuisclub scoorden Guido Gel derland, Harold de Rijk, Tom Heijens en Ype Bonnema. Voor Arrow troffen Jurgen Ras (2x), Edwin Martens, Peter Drumont en Davy van Puyvelde (3x) doel. Meermarkt/Goethals-Tence/Za man 3-3: Evenals vorig seizoen moesten de Westdorpenaren het stellen zonder wissels. Toen wer den de Hulstenaren met 3-0 ver slagen. Deze keer was dat niet het geval. Voor Meermarkt/ Goethals scoorden Gerben Die- rickx, Bas van Waes en Tom de Smet. Voor Tence/Zaman deden dat Angelo Verbraeken (2x) en Robin MacTaggart. D&J-In den Dwaes 2-6: In deze sportieve wedstrijd ging de thuisclub in het laatste kwartier door de knieën. De score liep toen vlug op in het voordeel van In den Dwaes waarvoor Giovan- ny Verbraeken, Tim Mechelin- ck, William Freijzer en Jaimy Visser (3x) raak schoten. Voor D&J trof Umut Yigit twee keer het net. In Axtion-Morres/Controlec 2 9-2: In Axtion zette in sporthal Vliegende Vaart de toon zette. Slechts Omar Malagic slaagde erin twee keer te scoren voor Morres/Controlec 2. Voor In Ax tion waren Arjen Oostelijk (5x), Hensley Victorina (2x), Delano Bronne en Dennis Rietjens de doelpuntenmakers. door Niels Bouterse VLISSINGEN - In de Vlissingse sporthal Baskensburg staan morgen de beste judoka's tegen over elkaar op het Zeeuws kam pioenschap judo. In veel ver schillende gewichtsklassen strij den 190 deelnemers om de titel. Judo Ryu van Schaik organi seert de 22e editie van het judo toernooi. Net als vorig jaar ontbreekt de voormalige kampioen Martij n Loonen uit Breskens. Hij heeft het te druk met zijn opleiding tot chirurg. Ramon van de Grift is nu de grootste kanshebber voor de eerste prijs in de open klasse bij de mannen. De Vlissin- Judoleraar Tonny Mulder (links) in de weer met Tessa Kareis van Breskens/Eede (licht pak) en Annelien Boutens van Ryu van Schaik (don ker pak). foto Lex de Meester ger probeert in eigen huis zijn ti tel te verdedigen. De grootste te genstand is te verwachten van Boy de Punder, Crum van de Linden en Gilbert Tolhoek. Bij de vrouwen is Lindsay Wyatt uit Goes de favoriet in de open klasse. Marijntje Basti- aanssen wordt beschouwd als de grootste concurrente van de judoka. Op dit moment is Wyatt de regerende wereld en Neder lands kampioene jiujitsu tot ze ventig kilogram. Grote afwezige bij de vrouwen is Carla Ramme lacre uit Eede. De judojeugd begint zaterdag vanaf 10.00 uur. Rond 12.00 uur zullen ze klaar zijn. De senioren judoën vanaf 13.00 uur. De open ldasse start om 14.00 uur. door Niels Bouterse OOST-SOUBURG - Zeeuwse judoverenigin gen waren het zat de talenten Zeeland te zien verlaten voor andere provincies. Ze bundelden vorig jaar de krachten en start ten regiotrainingen. Trainer Tonny Mulder: „Mijn zoontje van negen kan bijna niet wachten om mee te doen." JBN-judoscholen uit Zeeland (Judo Goes, Frans de Boeveren, Breskens/Eede, Ryu van Schaik, Delta Sport, Sportschool Geelhoed) en De Kroeven uit Roosendaal besloten vo rig seizoen tot een samenwerkingsverband. Eerst was er het idee om één zaterdag in de maand een regio training te houden bij een van de deelnemende clubs. Dit bleek onhaal baar vanwege de vele wedstrijden en toer nooien in het weekeinde, Vorig seizoen werd de knoop doorgehakt. Op woensdaga vond trainen de judoka's in de sportschool van Geelhoed onder leiding van leraren van de verschillende verenigingen. Ook deze woensdag is de zaal in Oost-Sou burg' weer helemaal volgepakt met hard trai nende judoka's. Er staan 32 jonge (vanaf 12 jaar) en oudere (tot 33 jaar) sporters op de matten. Tonny Mulder: „De opkomst is elke week enorm." Mulder, de eigenaar en trainer van Sport school Geelhoed, heeft een vrije avond en kijkt toe. „Ze komen niet van de mat af voor dat ze helemaal bezweet zijn. Elke woens dagavond krijgen ze hier een töptraining. Niet dat ze die in de eigen vereniging niet krijgen, maar zo kunnen judoka's van ver schillende clubs zich in anderhalf uur met elkaar meten. Zo'n krachtmeting krikt het niveau op." Er bestaan ook districtstrainingen voor Zeeuwse en Brabantse jongeren, die worden georganiseerd door de Judo Bond Neder land in Made (Brabant). „Die trainingen zijn te ver weg. Het is voor ons langer dan een uur rijden", stelt Mulder. Ook blijken ze voor Zeeuwse talenten een springplank naar andere oorden. „Het is echt een pro bleem dat er veel Zeeuwse topsporters weg trekken. Ik begrijp het wel. Daar krijg je Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Sportcafé Axel-Atoom boys/Kraaghof 8-5, Cerestar-Bakkers- land Terneuzen 7-3, Dow 1-Chocolat. Mauritsz 7-9, Smit Sportprijzen-'t Bier-- winkeltje 0-5, Reham vastgoed-Benny Sport 5-6. Stand: 1. Sportcafé Axel 2-6; 2. 't Bier winkeltje 2-6; 3. Cerestar 2-6; 4. Benny Sport 2-6; 5. Reham Vastgoed BV 2-3; 6. Chocolat. Mauritsz 2-3; 7. Atoom Boys/Kraaghof 1-0; 8. Marine Service 1-0; 9. Dow 1 2-0; 10. Smit Sportprijzen 2-0; 11. Bakkersland Terneuzen 2-0. Derde klasse: Tommys Waterlelie-Ca fé De Griete 0-5, FC Vati- tec-Bierwinkel/I.B. Dam 6-10. Stand: 1. Amstelhoekje-VDeeo 1-3; 2. Café de Griete 1-3; 3. Bierwinkel - I.B. Dam 1-3; 4. E&K Informatiser. 1-3; 5. Ca fé Driewegen 1-1; 6. vv Dow 2 1-1; 7. Deurwaarder M&T 0-0; 8. Unltron 0-0; 9. Flux Electro 1-0; 10. FC Vatitec 1-0; 11. Tommys-Waterlelie 1-0; 12. H.K.C. Driewegen 1-0. Beker: Café In den Dwaes-Wentzler Pauwels 6-3. misschien les van een tweevoudig olym pisch kampioen." Mulder legt uit dat de re giotrainingen alleen toegankelijk zijn voor judoka's van de deelnemende verenigingen. „Het is streng, maar als je bent weggegaan, blijf je maar weg. We hopen door judoka's al op jonge leeftijd dit alternatief te bieden, dat ze misschien in Zeeland blijven." Midzomertoernooi De winst van het Zeeuwse judoteam (onder 17 jaar) op het Midzomertoernooi in Best ziet Mulder als één van de positieve resulta ten van het initiatief. „De ploeg is een selec tie van de beste judoka's. Uit elke gewichts klasse één. Ze zijn lid van de verschillende verenigingen, maar sporten allemaal op woensdagavond hier." Ook voor de jeugd on der twaalf jaar zijn de regiotrainingen een stimulans om door te gaan. „Rond het twaalfde jaar komen er meer dingen in het leven kijken dan sport. Dat kan de aan dacht voor de sport wegnemen. Door de re giotraining kunnen wij iets geven waar ze naar uitkijken." St. Andrews. Dunhill Links Cham pionship, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Casey (Eng) 63 slagen (-9), 2. Dredge (Wal), Edfors (Zwe) 64, 4. Evans (Eng), Singh (Fiji) 65, 6. Drum mond (Sch), Honen (Fin), Anders Han sen (Den), Dougherty (Eng), Harrington (Ier) 66, 60. Lafeber 71,107. Derksen 72, 128. Muntz74. Teams: 1. Dermott (Eng met Karlsson/Zwe) 62 (-10), 73. Cruijff (met Lafeber), 73. Gullit (met Lynn/Eng) 68. Elista. VUK. Achtste partij: Kramnik (Rus) - Topalov (Bul) 0-1. Stand: Kram nik 4-Topalov 4. Tokio. Mannen. Derde ronde: Fede- rer(Zwi/1) - Moodie (ZAf/13) 6-2 6-1, Ro- bredo (Spa/2) - Spadea (VSt/15) 6-4 7-6 (9), Lee (ZKo/9) - Toersoenov (Rus/6) 6-4 2-6 6-4, Suzuki (Jap) - Waske (Dui) 6-7 (4) 7-6 (10) 6-1, Becker (Dui/15) - No- vak (Tsj) 3-6 6-3 7-6 (4), Nieminen (Fin) - Monaco (Arg) 6-2 6-3. Metz. Mannen. Tweede ronde: Gic- quel (Fra) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-3, Fabien Barthez stopt per direct PARIJS - Doelman Fabien Barthez heeft zijn loopbaan beëindigd. De 35-jarige Franse sluitpost maakte zijn afscheid gisteren op televisiezender TF1 bekend. „Ik begin een nieuw leven", zei de doelman, die met Frankrijk in de zomer de WK-finale van Italië verloor na strafschoppen. Barthez speelde 87 interlands voor Frankrijk. In 1998 verover de hij met de Franse ploeg de wereldtitel, twee jaar later in Nederland de Europese titel. Olympique Marseille was de laatste club van Barthez. Hij wil de na de zomer naar Toulouse, waar hij zijn loopbaan in 1990 begon, maar dat ging niet door. Naast Toulouse en Marseille speelde Barthez nog voor Mona co en Manchester United. ANP/AFP Clemens (Dui) - Saulnier (Fra) 7-6 (4) 6-7 (4) 7-6 (5), Fish (VSt) - Ramirez Hidal go (Spa) 6-3 6-3, Djokovic (Ser/3) - Brac- ciali (Ita) 6-0 6-3, Clément (Fra) - Gas- quet (Fra/5) 6-7 (3) 7-6 (3) 7-5. Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Fe- dossova (Fra) - Morigami (Jap) 4-6 7-5 6-3, Sugiyama (Jap/2) - King (VSt) 6-4 5-7.7-5. Stuttgart. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Raymond (VSt) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw) - Safina (Rus/6) 6-2 6-2, Golovin (Fra) - Bensova (Tsj) 6-2 6-2. Derde ronde: Petrova (Rus/4) - Grönefeld (Dui) 6-3 6-4, Schnyder (Zwi/5) - Peer (Isr) 7-6 (3) 2-6 6-4. Tasjkent. Vrouwen. Tweede ronde: Mirza (lna/3) - Sromova (Tsj) 6-4 7-5, Poetsjkova (Rus/6) - Sanchez (Fra) 7-5 6-1, Sun (Chn) - Poutsjek (WRu) 6-4 6-4, Azarenka (WRu) - Cibulkova (Slw) 6-4 6-4. Porto. Euro League, voorronde, mannen. Polar Bears (Ned) - Dinamo Moskou (Rus) 3-16 (0-1 1-6 0-3 2-6). Kotor. Euro League, voorronde, mannen. Primorac (Mon) - HZ Zian (Ned) 13-4 (3-1 1-0 4-2 5-1Adalar Istan bul (Tur) - HZ Zian 14-5 (2-1 3-2 5-1 4-1 Zwevezele. Prof koers. 1. Traksel (Ned) 144 km 3.28.00, 2, Hoogerlarid (Ned), 3. Weylandt (Bel) 0.45, 4. Sentjens (Bel), 5. Eeckhout (Bel), 6. Om loop (Bel), 24. Matthé Pronk 6.40. Pisa. Copa Sabatini: 1. Visconti (Ita) 197,7 km in 4.55,43, 2. Marzoli (Ita), 3. Gasparotto (Ita), 4. Marinangeli (Ita), 5. Masciarelli (Ita), 6. Nocentini (Ita). Bourges. Paris-Bourges. 1. Voeckler (Fra) 194,3 km 4.38.01, 2. Oesov (WRu) 0.03, 3. O'Grady (Aus), 4. Lequatre (Fra), 5. Stalder (Zwi), 6. Neyrinck (Bel). San Francisco. WK Star. Stand na 4 races: 1Pepper/Williams (NZe) 26 pun ten, 2. Lord/Addy (NZe), 3. Rohart/Rambeau (Fra), 49. Broekhof/Veldhuizen 183. Timostjoek nog niet uit het zicht ROTTERDAM - De kans be staat dat Anatoli Timostjoek in de winterstop alsnog naar Feye- noord komt. Dat zei Henk van Stee die werkzaam is bij Shak- tar Donetsk, de club van de mid denvelder, gisteren op Radio Rijnmond. De Rotterdamse club wilde de middenvelder van Shaktar Do netsk voor dit seizoen graag in lijven maar de onderhandelin gen liepen stuk omdat Feye- noord niet het gevraagde trans ferbedrag (5 a 8 miljoen dollar) wilde betalen. Volgens Henk van Stee, die het technisch be leid voert bij de Oekraiense club en die een goede relatie heeft met Timostjoek, staat de 27-jari- ge sterspeler nog altijd open voor een overstap naar De Kuip. Mocht Shaktar Donetsk niet overwinteren in de Champions League dan vergroot het de kans op een transfer van de 27-jarige Oekraiense sterspeler, aldus Van Stee. De Oekraïners staan laatste in groep D. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51