Raad werkt mee aan slibberging PZC Basisonderwijs wil onderzoek naar frisse lucht in klassen Proj ectont wikkelaar wil klaarheid over wijk Sint Jansteen Eierverbod voor Arnemuiden wordt verruimd Meerderheid gevoelig voor verantwoordelijkheid en morele plicht gemeente weekenddiensten Afgevaardigde van raad in kunstplatform vrijdag 6 oktober 2006 doorEmileCalon MIDDELBURG - Het eierver- bod voor Arnemuiden wordt ver breed. Het Middelburgs gemeen tebestuur past het verbod zo aan dat het ook geldig is voor an dere dagen dan alleen 31 decem ber. Op die manier speelt het in op het feit dat oudjaar nu op een zondag valt, een christelijke rustdag. Qevreesd wordt dat jon- geren om die reden een dag eer der proberen hun 'hinderlijke traditie' van het bekogelen van voorbijgangers met eieren te ver plaatsen naar zaterdag 30 de cember. Sinds 2002 probeert het gemeen tebestuur met behulp van een se rie maatregelen de jaarwisse ling in Arnemuiden rustiger te laten verlopen. Een van de bepa lingen is het verbod op het gooien van eieren naar voorbij gangers op oudejaarsdag, een traditie van vele jaren. Om dat verbod te handhaven kan de politie dankzij een bepa ling in de Algemenen Plaatselij ke Verordening iedereen aan houden die die dag met eieren over straat loopt. Ook mensen die bijvoorbeeld eieren in een tas vervoeren, kunnen op grond van die bepaling worden opge pakt. Tot nu toe werkt die bepaling. Er worden de laatste jaren nau welijks nog passanten bekogeld met verse eieren. Nu 31 decem ber dit jaar op een zondag valt, vindt het dagelijks gemeentebe stuur het echter noodzakelijk om voorbereid te zijn op ver plaatsing van die oude Arne- muidse traditie naar een andere dag, met name zaterdag 30 de cember. Noodzakelijk Omdat in de oude bepaling uit drukkelijk staat dat het eierver bod geldt voor 31 december is een aanpassing van de APV noodzakelijk. Het dagelijks ge meentebestuur stelt de Middel burgse gemeenteraad dan ook voor om die aanpassing dusda nig ruim te maken dat het colle ge van burgemeester en wethou ders het verbod voor elke dag van het jaar kan laten gelden. In een toelichting wordt wel ge steld dat in de praktijk dit ver bod alleen geldt voor oud- en nieuwjaar. De gemeenteraad bespreekt het voorstel tijdens de vergadering van maandag 23 oktober. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De overgrote meerderheid van de Terneuzen- se gemeenteraad wil meewerken aan het creëren van een slibber- gingsdepot in een sleuf van zij- kanaal A, bij de Axelse Sassing. Alleen de eenmansfracties van GroenLinks en Lijst Cees Freeke bleven gisteren in de raadsvergadering tegenstander van het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor een moge lijk baggerdepot op Terneuzens grondgebied. Wethouder J. van Schaik (mi lieu) overtuigde de overige par tijen ervan dat Terneuzen ver antwoordelijk is voor de ber ging van 'eigen' baggerspecie, vervuild slib dat afkomstig is uit het Kanaal en uit door Zee land Seaports geëxploiteerde ha vens. De slibproblematiek speelt in heel Nederland en kan alleen worden opgelost door samenwer king van diverse overheden. Het is dan ook, betoogde Van Schaik, essentieel dat de ver schillende overheden in regiona le bestuursakkoorden vastgeleg de afspraken nakomen. Als Ter- neuzen de kont tegen de krib gooit, benadeelt het de eigen eco nomie, omdat zeeschepen niet langer kunnen aanmeren bij Ter- neuzense bedrijven in de Ka naalzone. Vervuild Voor zover dat argument nog niet voldoende was, nam Van Schaik de grootste ongerustheid Raad akkoord met RGC als methadonpunt door René Hoonhorst TERNEUZEN - Enkele Terneu- zense raadsleden blijven het jammer vinden dat de gemeente de bewoners van de wijken Zel- denrust en Sint Anna niet nog beter heeft geïnformeerd. Maar uiteindelijk is heel de gemeente raad blij dat de methadonver- strekking is verhuisd van een keet aan de Beneluxweg naar het Regionaal Geestelijk Ge zondheidscentrum (RGC) aan de Vlietstraat. Nadat wethouder C. Liefting (volksgezondheid) weer had ver zekerd dat streng wordt toege zien op en opgetreden tegen han del van methadon waren de meeste zorgen weggenomen. Burgemeester en wethouders gingen eerder al akkoord met het aan de openbaarheid ont trekken van het parkeerterrein bij het Zeldenrust Steelant Col lege en het ROC Westerschelde. Liefting bevestigde gisteren ook nog eens dat de beperkte groep geïndiceerde gebruikers van me thadon hun medicijn niet af haalt tijdens de drukste pauzes op de scholen. De wethouder benadrukte eer der al dat Emergis, dé Zeeuwse instantie voor verslagingszorg, alle gevolgen van de methadon- verstrekking zorgvuldig heeft doorgenomen met een speciaal opgerichte 'buurtbeheersgroep'. Daarnaast hoort verslavings zorg ook tot het pakket van het RGC. Mensen met andere psychi sche aandoeningen gaan ook naar het gezondheidscentrum aan de Vlietstraat zonder dat daar grote ruchtbaarheid aan wordt gegeven, stelde Liefting. A. Dijkhuis-Dieleman (CDA) bleef het - net als enkele andere raadsleden - jammer vinden dat het college zich niet verantwoor delijk voelde voor een nog bete re voorlichting aan ongeruste buurtbewoners. Zij was echter tevreden met, de herhaalde toe zegging van Liefting dat er eind dit jaar, begin volgend jaar een evaluatie komt van de metha- donverstrekking bij het RGC. Voormalig wethouder J. Baart (TOP/Gemeentebelangen) was gisteren bij het RGC gaan kij ken en voelde zich geroepen Liefting te steunen. „Het is prachtig dat de methadonver- strekking nu is ondergebracht bij een professionele instelling. Een deel van het probleem aan de Beneluxweg is opgelost." over eventuele milieugevolgen weg. Zeeland heeft weliswaar een enorme slibberg weg te wer ken, maar het grootste deel is niet al te zeer vervuild. Rijkswa terstaat is bereid de zwaarst ver vuilde bagger (klasse vier) in een slufter op de Maasvlakte te laten storten als de overige wa terbeheerders hun eigen troep bergen. Een groot deel van de wat min der vervuilde bagger (klasse 3) kan in depots in de Dekkerspol der en op de Axelse Vlakte wor den gestort, terwijl een deel van die bagger ook op diverse plek ken in de Westerschelde mag worden gedumpt. Terneuzen moet dan zelf nog 140.000 kubieke meter slib van de categoriën 1,2 (licht vervuild slib dat vaak nog is te gebruiken als grondstof voor wegen en ge luidswallen en meststof op het land) en 3 wegwerken. Het gra ven van een 8 meter diepe, 300 meter lange en 75 meter brede sleuf in zijkanaal A helpt Ter- neuzen van dit probleem af. Door eerst de bagger van klasse 3 te storten en het meest vervuil de slib vervolgens te bedekken met grond van de klasses 2 en 1 wordt de totale waterbodem schoner als hij momenteel is, wierf Van Schaik enthousiast. De wethouder voegde er aan toe dat de kosten van de baggerber- gingsoperatie voor rekening van Zeeland Seaports komen. Ter- neuzen krijgt echter geen geld om de vervuilde specie op haar grondgebied toe te laten, gaf hij toe na een vraag van fractievoor zitter G. van Boom van TOP Gemeentebelangen. Van Boom kon zich toch - net als andere eerder wat huiverige coalitiegenoten - vinden in de uitleg van de wethouder. Alleen GroenLinks en Lijst Cees Freeke hielden hun verzet vol. Het wilde er bij hen vooral niet in dat verwerking van het ver vuilde slib niet mogelijk of te duur zou zijn. P. Clijsen (Groen Links) wist zich te herinneren dat Engeland al jaren terug prachtige methodes had be dacht om waterbodems te sane ren. Hij kon zich dan ook niet voorstellen dat die methodes nog steeds niet toepasbaar of te kostbaar zouden zijn. Brand bij de Prijsslag in Sas van Gent in 1993. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - De laatste postcom- mandant van de Sasse brandweer wilde de geschiedenis van het korps ooit nog eens vastleggen. Maar haast had kapper Frank Cappaert niet. Tot de personeels vereniging, die deze maand het diaman ten jubileum viert, hem vroeg voor haar verjaardag een boek in elkaar te knutse len. Voor De Nablussers, zoals de personeels vereniging heet, spande Cappaert zich graag wat extra in. Zodat er vóór het verjaardagsfeest, dat zaterdag wordt ge vierd, een mooi fotoboek ligt: 300 jaar Brandweer Sas van Gent, 60 jaar PV De Nablussers. De ondertitel is wat nauwkeuriger dan de hoofdkop. Want de precieze geboorte datum van het Sasse brandweerkorps heeft Cappaert niet kunnen achterha len. Maar speurtochten in onder meer gemeentelijke en provinciale archieven en de Zeeuwse bibliotheek leverden hem de wetenschap op dat het grens stadje al in 1694 aan brandbestrijding deed. Het toenmalige gemeentebestuur liet eind dat jaar vier brandhaken ma ken en verplichtte de inwoners twee brandemmers voor het grijpen te heb ben in elk huis. Het besluit volgde op het afbranden van de boekweitmolen die destijds aan de huidige Oostkade stond. Begin achttiende eeuw moet Sas van Gent al een brandweerkorps heb ben gehad, want in 1702 schafte de ge meente een op een slee gemonteerde slangenbrandspuit aan, een echte Van der Heyden. Van de eerste tweehonderd jaar heeft Cappaert geen volledig beeld kunnen schetsen. „Om de hele geschiedenis bo ven water te krijgen, had ik toch wel heel wat meer tijd moeten investeren. Als ik uit mijn-kapperszaak stap, wil ik later nog wel eens dieper in de historie duiken. Ik heb nu gewoon een leuk en herkenbaar boekje willen samenstel len", legt de hij uit. In die ambitie is Cappaert geslaagd. Het is aardig om te weten dat de Stads-Brand-Spuit in 1822 maar liefst 63 mensen (tien pro cent van de totale Sasse bevolking) tel de. Een lid van de Stedelijke Raad was brandmeester. Onder zijn verantwoor delijkheid vielen 'een brandspuytmees- ter, vier onderbrandmeesters, vijf spuy- ters, zestien pompers voor de brandspuyt, zestien pompers of water- gieters voor de zuigpomp, acht water slangdragers, vier haken-, slangen-, lad der- en gereedschapbezorgers, een tam boer, een bode en zes lantaarndragers'. Mislukt Het zwaartepunt van het boekje ligt op de laatste zes, zeven decennia, begin nend bij de reorganisatie van 1938. Aan leiding was een mislukte uitruk naar de stijfselfabriek. De Terneuzense brand weer was al met de bestrijding van de vlammenzee begonnen, vóór de Sasse brandweer de motorspuit aan de praat foto CamiIe Schelstraete had gekregen. Groepsfoto's van het korps en (kranten)foto's van grote en kleinere branden uit de laatste halve eeuw zullen bij velen herinneringen bo ven brengen. In de eerste plaats bij (voormalige) brandweerlieden, maar het afbranden van bijvoorbeeld een supermarkt aan de Canadastraat op 20 september 1993 zal nog vele Sassenaren op het netvlies staan. De brand bij Jac Hermans, door velen tot op de dag van vandaag nog be kend als de Prijsslag, is natuurlijk in het boek vertegenwoordigd. Een jaartje te vroeg gedateerd, 20 september 1992, maar een kniesoor die daar op let. Van de driehonderd exemplaren die van het jubileumboekje zijn besteld, is ongeveer de helft voor (voormalige) brandweerlie den en bestuurders. De overige boekjes zijn beschikbaar voor belangstellenden. Voor drie euro is een boekje te koop bij kapsalon Cappae rt, garage Bode en schoonheidssa lon-parfumerie Jolie. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Op alle scholen in de gemeente Terneuzen moet onderzoek worden gedaan naar het binnenklimaat. Daarvoor pleit Open Basis, de overkoepelende organisatie van het basisonderwijs, bij de Ter neuzense gemeenteraad. In die schoolgebouwen waar te kortkomingen op het gebied van zaken als ventilatie, verwar ming en isolatie worden gecon stateerd moeten passende maat regelen worden genomen. In een brief aan het gemeentebe stuur van Terneuzen zegt alge meen directeur Gerard Lange- raert van Open Basis zich 'ervan bewust te zijn dat een dergelijk onderzoek en daaruit voort vloeiende aanpassingen geruime tijd in beslag gaan nemen. „Het is echter mogelijk om toch iets te ondernemen", aldus Lange- raert. „Plaatsing van een COa-meter in elke klaslokaal is het noodzake lijke hulpmiddel voor docenten om te kunnen optreden bij onba lans in het binnenmilieu." Als er teveel C02 (koolstofdioxide) in de lucht komt gaat zo'n appa raat piepen. De leraar kan dan bijvoorbeeld tijdig een raam open zetten. Open Basis ver zoekt de gemeenteraad geld aan de scholen beschikbaar te stel len voor de aanschaf van COj-meters. Het bestuur van Open Basis heeft meegedaan aan een lande lijk pilot-onderzoek naar het binnenmilieu van scholen. De uitkomst bij de scholen van Open Basis weken niet af van de landelijke resultaten. „Het is duidelijk dat ook in de gemeen te Terneuzen bij verbouw en nieuwbouw van scholen zaken als ventilatie, verwarming en isolatie een belangrijk item moe ten zijn in het bouwteam", con cludeert open Basis. „Aanschaf van CO.,-meters is niet voldoen de", zegt Langeraert. „De hele •beluchting van schoolgebouwen moet anders." Hij wijst er op dat onderzoek heeft aangetoond dat er een verband is tussen het binnenmilieu op scholen en leer resultaten van leerlingen. „Als er te veel kooldioxide in de lucht zit in de klas dan gaat ie dereen verslappen", weet Lange raert. „De aandacht gaat dan weg en dus verminderen de pres taties. Logisch, daar heb je ei genlijk geen onderzoek voor no dig. Het is gewoon hard nodig dat het klimaat in de scholen wordt verbeterd. We hopen dan ook dat het gemeentebestuur dit probleem op pakt." Hinder door werk op A58 nabij Goes GOES - Sommige automobilis ten waren donderdag een kwar tier tot een half uur later op hun werkplek in Goes door afslui ting van de afslagen Goes en Ka- pelle op de zuidbaan van snel weg A58. Rijkswaterstaat stelde vast dat nogal wat weggebruikers uit de richting Walcheren de snelweg hadden genomen. Pas bij de af slag Kruiningen konden ze eraf, om vervolgens via de noordbaan van de A58 terug naar Goes te rijden, waar ze wel de afrit kon den nemen. De eerste fase van de asfalte- ringswerkzaamheden op de zuid- baah tussen Heinkenszand en Goes duurt tot en met zaterdaga vond laat. Daarna gaan beide af slagen open. door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - Voor het einde van dit jaar moet er zeker duidelijkheid zijn over de ont wikkeling van een nieuwe woon wijk tussen de Hemelstraat en de Aïda in Sint Jansteen door projectontwikkelaar Panagro. Dat.zegt directeur R. van den Boom van dat bedrijf. Volgens hem is de situatie met twee eigenaren (autobedrijf Van Putten en loonbedrijf Inghels) en hun saneringsproblematiek zo complex, dat het langer duurt om duidelijkheid te krij gen over de haalbaarheid van het project. „Het zit eventjes nog in een impasse", aldus Van den Boom. Die verwacht wel dat de besluitvorming binnen Panagro over twee tot vier we ken plaatsvindt. „Daarna gaan we nog een keer terug naar de betrokken partijen." Het bestuur van de stichting Sint Jan in Sint Jansteen is on dertussen onaangenaam verrast door uitspraken van wethouder P. Weemaes over de plannen voor de nieuwe woonwijk. Als gevolg van de woningbouw, zou den ook de fanfare en de schut tersvereniging moeten verhui zen. De wethouder vertelde deze week op de jaarvergadering van de dorpsraad, dat voor de ver plaatsing van de fanfare en de muziekvereniging, die onder de overkoepelende stichting Sint Jan vallen, in het exploitatie plan voor de nieuwe woonwijk 300.000 euro is gereserveerd. „Wij hadden met de gemeente nadrukkelijk de afspraak dat we tijdig geïnformeerd zouden worden over de planontwikke ling, om vervolgens onze leden op de hoogte te kunnen bren gen", zegt Jos van Eek namens het bestuur van Sint Jan. „Dat is niet gebeurd. Tot onze erger nis en verbazing kwam de wet houder met die mededeling tij dens de dorpsraadsvergade ring." Van Eek toog de dag na de dorpsraadsvergadering zelf op onderzoek uit. Hij vroeg inzage in de tekening van de woonwijk waar de wethouder in de bewus-; te vergadering naar verwees Ook wilde hij het exploitatie plan inzien om daar de onder-; bouwing voor het genoemde be drag aan verhuiskosten te vin- den. „Vreemd genoeg was e ambtelijk niets bekend van eet exploitatieplan. En er is ooi geen tekening, maar slechts eet ruwe schets." De fanfare en de schuttersclui zijn nu gevestigd aan de Tragel maar zouden naar het braaklig gend terrein bij de tennisvereni-, ging aan de Wilhelminastraal verhuizen. Op zich heeft da stichting Sint Jan daar geer- moeite mee, mits de verhuizing- de verenigingen geen geld kost en ze er qua accommodatie niet op achteruit gaan. Garanderen Wethouder Weemaes zegt date: wel een exploitatieplan is en dat Van Eek dat bij hem in mag ko men zien. Over het niet voorai! informeren van het stichtingsbe stuur van Sint Jan zegt hij, da: hij tijdens de vergadering vat de dorpsraad alleen maar ant woord wilde geven op vrager! over de nieuwe woonwijk. Wee maes zegt verder dat hij de stieh-j ting kan garanderen dat die ei op een eventuele nieuwe stek; niet op achteruitgaat qua accom-, modatie. Politie houdt schutters aan RILLAND - In Rilland zijn gis termiddag twee mannen aange houden die met een pistool aan het schieten waren. Ooggetuigen zagen het tweetal: (een 21-jarige man uit Putte er- een 16-jarige man uit Ossea-j drecht) bezig onder de Bathse-f brug. Zij seinden de politie in, Het wapen waarmee geschote werd was van de 21-jarige. Hel. pistool en de munitie werden iii beslag genomen. De twee mannen zij na verhoc in vrijheid gesteld. zaterdag 7 en zondag 8 oktober 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 1-12 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: D. Verweire, Melkweg 1a Oostburg, tel. (0117)455092 G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur, zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11,00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur. Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat, 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11,00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaen deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan-. deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-VIaanderen: zon. 12- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850, TERNEUZEN - Een raadslid ci een beoefenaar of kenner vat: amateurkunst zullen deel uitma ken van het Platform Kunst cd; Cultuur Terneuzen. Tevens' krijgt het nieuwe adviesorgaan een ambtelijk secretaris die no tuleert en adviezen opstelt. De meerderheid van de Terneu zense gemeenteraad koos giste ren voor een iets andere samen stelling van het platform kunst en cultuur. Vertegenwoordigen; van podia en theaters en medit en letteren maken plaats vooi een raadslid en een bij amateur kunst betrokken deskundige. Een vertegenwoordiger van bij voorbeeld de bibliotheek of he: Scheldetheater kan nu alleen nog in het adviesorgaan belan den als 'overkoepelend' verte genwoordiger. Wethouder J- Bos en een aantal confessionele en liberale raadsleden vonde&i het jammer dat podia en mediaj niet zeker waren van een vertel genwoordiger, maar de meeste gemeentebestuurders hechter- meer waarde aan de amateur kunst en een eigen 'cultureel on-i derlegde' afgevaardigde. B en W melden eerder dat zij ho-; pen het Platform Kunst en Cul tuur nog dit jaar te kunnen in-; stalleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50