Bieten weg van straatkant pzc m PZC Innige band tussen school en wijk Geen toegang gehandicapten tot 03 V] restaurant bioscoop Terneuzen Waterschap begint voorlichtingscampagne voor boeren 15 mmr> Jaar cel geëist tegen veelpleger van diefstallen 1 Hoor Aector Dooms MIDDELBURG - Een 33-jarige Vlissinger heeft acht jaar van de laatste twaalf jaar in zijn leven doorgebracht in de gevangenis. 1 Het strafblad van de veelpleger vermeldt 69 voorvallen. Als het aan de officier van justi tie J. Zondervan ligt zal het daar niet bij blijven. De officier eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen de man voor het plegen van autodiefstal len en twee bedrijfsinbraken een jaar gevangenisstraf. Omdat hij nog in zijn proeftijd zat eiste j de officier nog een maand cel. Aan een slachtoffer moet hij 625 euro schadevergoeding betalen. „Als ik drugs gebruik dan ga ik criminele feiten plegen", zei hij •-j gisteren. De Vlissinger was volgens de of- ':j ficier tussen 21 mei en 26 juni ze- ven keer in de fout gegaan. Na j een inbraak op 5 juni in een kap- 1 perszaak in Vlissingen, waar hij I de kassa met 57 euro stal, werd iil hij aangehouden in een gestolen 'l auto. De man werd vastgezet, maar kwam op 14 juni weer vrij. Nog geen twee weken later trok j[ hij de aandacht van de politie toen hij in een gestolen auto met snelheden tot 180 km per uur ;j door Middelburg reed. De ver- dachte kon na een helse achter- l volging worden aangehouden, 'i In de auto werd een kassa (buit 50 euro) aangetroffen die afkom- stig bleek te zijn van een in- braak in een Middelburgse kap- perszaak. „Dat heeft mijn kom- paan gedaan. Hij zit ook in het j drugscircuit, maar zijn naam ken ik niet"verzekerde hij De Vlissinger ontkende een groot deel van de feiten, maar de officier putte veel bewijs uit het sporenonderzoek. „Voor mijn gevoel heb ik één auto ge stolen", was zijn reactie. Hij zou bij vijf autodiefstallen betrok- j ken te zijn geweest. De man is sinds zijn achttiende verslaafd aan harddrugs. „Er zijn al zo- veel hulpverleningsinstanties i met hem bezig geweest. Een deels voorwaardelijke straf :j helpt niet", zei de officier. I De rechtbank doet 18 oktober uitspraak. Zeedag in het Muzeeum in Vlissingen VLISSINGEN - Op 15 oktober wordt in het maritiem museum in Vlissingen de eerste Zeedag gehouden. Er is die dag een groot aantal ac- I tiviteiten. Buiten het museum zijn optredens van onder meer I het Scheldeloodsenkoor. Het is mogelijk om per boot de haven j van Vlissingen-Oost te bezoe- ken en in het museum presente^ I ren zich een aantal organisaties en kunstenaars, j De Zeedag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Ij Het Muzeeum is gratis toeganke- hjk. J De rondvaart is ook gratis, maar daarvoor moeten wel kaar- ten worden afgehaald. Dat kan j op de dag zelf in het Muzeeum. Bezorgklachten: 0800-0231231' op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) per 16 oktober Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR HULST Tel: (0114)371379 Fax:(0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl S'heila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc!nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Peter Oggel TERNEUZEN - De boeren hou den zich doorgaans aan de af spraken, maar toch begint Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen een voorlichtingscampagne om bietentelers te wijzen op de ge varen voor het verkeer. En dan gaat het niet zozeer om de traditionele actie 'Slik op de weg', waarmee weggebruikers worden gewaarschuwd voor gladde wegen tijdens de oogst en het transport van suikerbie ten naar de suikerfabrieken. Het waterschap Zeeuws-Vlaan deren vestigt nu vooral de aan dacht op de (tijdelijke) opslag van bieten langs de polderwe gen. De bietencampagne draait sedert enkele weken op volle toe ren, en het eind daarvan is door gaans ergens rond de kerstda gen. Na het rooien worden de suiker bieten tijdelijk opgeslagen,m voordat ze per vrachtauto wor den afgevoerd naar de fabriek in Dinteloord of het Vlaamse Moerbeke. Die opslag is meestal op het land zelf, maar veelvuldig ook op dammen van landbouwperce- len of op braakliggende stroken langs polderwegen. Juist om de ze opslag gaat de voorlichtings campagne, aldus een woordvoer ster van het waterschap giste ren. „Bietenhopen op dammen en in wegbermen kunnen gevaar lijke situaties voor het verkeer veroorzaken. Ieder jaar op nieuw zien we dat er ongeschik te locaties worden gebruikt. Vooral bij slecht weer, 's avonds en 's nachts kan dat gevaarlijk zijn", zegt Monique van de Pas van waterschap Zeeuws-Vlaan deren. Hoewel de bieten opslag tijdelijk is, voelt het waterschap zich als beheerder van 1400 kilometer door René van Stee TERNEUZEN - Gehandicapten kunnen niet terecht in het Ja panse restaurant op de eerste etage van de nieuwe bioscoop in Terneuzen, doordat er geen lift is. Dit tot ongenoegen van de Stichting Gehandicaptenbeleid Terneuzen (SGT) die vurig pleit te voor een goede toegankelijk heid van het gebouw. Bedrijfsleider R. Delsink van de Terneuzense bioscoop verklaart dat er geen lift komt omdat die te duur is. De verwachting was dat de gemeente Terneuzen zou bijspringen, maar dat is niet ge beurd. Volgens wethouder J. van Schaik (sociale zaken) is dit logisch. „De bouw valt onder de verantwoordelijkheid van een particulier. De gemeente heeft dan ook geen enkele taak in het toegankelijk maken van de bio- Zeeuws-Vlaamse polderwegen verantwoordelijk voor de ver keersveiligheid. Bietentelers krijgen daarom een brief waai'in zij nadrukkelijk op de regels en afspraken over bietenopslag worden gewezen. Want die re gels zijn er wel degelijk, zegt Van de Pas, onder meer waar het gaat om de afstand tot de wegverharding. Bieten moeten daar minstens 1,80 meter van daan worden opslagen om de berm open te houden voor passe rend verkeer. Ook wordt boeren gevraagd de bekend bordjes met de tekst 'modder op de weg' te plaatsen. scoop", aldus van Schaik. Hij vindt het jammer dat er niet meer rekening is gehouden met toegankelijkheid voor iedereen. Delsink sluit niet uit dat er later toch een voorziening zoals een traplift komt, waardoor de eer ste etage voor iedereen toeganke lijk wordt: Anderzijds betwij felt hij het nut ervan, met name omdat het om een bijzonder res- tauranteoncept gaat. Delsink: „Er komen tafels waaraan je niet alleen eet, maar waar ook het eten op een bakplaat wordt bereid. Ze zijn twintig centime ter hoger dan gebruikelijk. Dit is niet onoverkomelijk voor men sen met een functiebeperking, maar je kunt je afvragen of het wenselijk is dat hun handicap hierdoor extra wordt bena drukt." Delsink benadrukt dat iedereen met een functiebeper king van harte welkom is in de nieuwe bioscoop en er zonder Want de ervaring leert dat ook weggebruikers zelf niet altijd re kening houden met de gevaren van de bietencampagne. Overigens gaat de actie om voor lichting, want wettelijke sanc ties zoals boetes ontbreken voor alsnog. Politieagentje Volgens juridisch medewerkster Dse Verhage van het waterschap is het niet de bedoeling om 'ge lijk politieagentje te gaan spe len'. „We zijn optimistich gestemd over de medewerking van de bie tentelers", zegt ze. problemen films kan worden ge keken. Met de kritiek van de SGT kan hij weinig. Die had ook grote moeite met een aparte ingang voor gehandicapten, nooduitgangen aan de achter kant van het gebouw die op trap jes uitkomen, het ontbreken van voorzieningen voor slechthoren den en invalidenparkeerplaat sen die te veraf zouden liggen. „Bezoekers kunnen zonder pro blemen het gebouw bereiken en in alle ruimtes op de begane grond terecht. Ook gehandicap ten. Verder zijn er geen onover komelijke problemen als zij het pand bij een noodsituatie zou den moeten verlaten", aldus Del sink. Een ringleiding voor slecht horenden is geen optie, omdat de zalen tegenover elkaar liggen en er dan een vermenging van het geluid zou optreden. Van de SGT was niemand be reikbaar voor commentaar. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; Café Benelux, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; GRAAU1/V - Gemeenschapshuis, 13.45 uur; Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: Free Country dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Fysio gym, biljarten, bloemschikken, Engels; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten Ka naalzone; 13.30 uur: Bridge, jeu de bou les; 14.00 uur: Internet café; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Bruin ca fé; Reynaertcollege, 19.30 uur: Fox Fashi- KLOOSTERZANDE - Zaal van Leuven, 19.00 uur: Kaarten Ons Plezier; In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten De Troefslag; OOSTBURG - St.Eligiuskerk, 20.00 uur: Concert Zeeuws - Vlaams kamerkoor; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur. Biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uur: ANBO biljar ten; SINT - JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljart Kanaalzo ne competitie; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 19.00 uur: Jeugdsoos; 19.30 uur: Repetitie toneel; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis, darten; TERHOLE - Kantine V.V. Terhole, 19.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Bil jarten, klaverjassen; 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur:, Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Disco 8 tot en met 12 jaar; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; vrijdag 6 oktober 2006 Inzameling voor kerk op koers LAMSWAARDE - De restauratie van de Heilige Corne- liuskerk in Lamswaarde ligt op koers. Ook de inzame lingsacties om het tekort op het restauratiebudget weg te werken verlopen naar wens. Een half jaar na de inge bruikname van een symbolische thermometer in de kerk om aan te geven hoeveel geld er nog bijeen moet worden gebracht, is er al 180.000 euro binnen. Nog twintigdui zend euro moet dus door het kerkbestuur op worden ge bracht. De Heilige Corneliuskerk is een neogotische kruisbasiliek met toren, die gebouwd is tussen 1871 en 1874. "De kerk was hoognodig aan restauratie toe, een klus die eerder dit jaar is opgepakt. Een anonieme gift van 100.000 euro was bij de onthulling van de thermometer in april al een ge weldige opsteker. Voor een kleine gemeenschap als Lams waarde valt het immers niet mee 200.000 euro bijeen te brengen. Voor het resterende bedrag van twintigduizend euro werkt het parochiebestuur een nieuw actieplan uit, om ook dat geld bijeen te krijgen. Leerkrachten van de Terneuzense basisschool de Piramide krijgen van hun schoolbestuur een mok, als aardigheidje op de Dag van de Leraar. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN - Veel basisscholen laten de Dag van de Leraar rustig aan zich voorbijgaan. Een enkele school viert de verjaardag van alle leerkrachten, zodat de lerarendag een feestje is voor de hele school. En sommige schoolbesturen vin den het toch wel leuk om leerkrachten te laten weten dat hun inzet wordt ge waardeerd. De Stichting Open Basis bijvoorbeeld zette gisteren de leerkrachten van de twaalf openbare scholen in de gemeen ten Terneuzen en Hulst in het zonnetje. Elke onderwijzeres en onderwijzer kreeg een mok met haar of zijn naam er op en de manier waarop ze het liefst hun koffie drinken. Op basisschool de Piramide in de Ter neuzense binnenstad drinkt juf Elly haar koffie met melk en suiker. Direc teur G. Langeraert van Open Basis over handigde haar officieel de allereerste mok. Iedereen die een kopje voor haar inschenkt, weet in het vervolg wat er in moet. De kopjes werden gisteren ook op de elf andere openbare basisscholen in oost en middén-Zeeuws-Vlaanderen afgele verd. De directie van Open Basis bezocht de Piramide, omdat ze het nieuwe onder wijsconcept van de binnenstadsschool wilde presentéren. De Piramide wil de wijk de school binnenhalen en de school directer bij de wijk betrekken. Het Rijk heeft al aangekondigd dat her ijking van zorg in 2010 moet leiden tot een leerprogramma dat meer op de indi viduele scholier is aangepast. Ook nu is elke basisschool formeel ver plicht voor elke leerling een persoonlijk leerplan bij te houden. Maar in de alle daagse praktijk ligt dat toch wat moei lijker, verheelt Langeraert niet. Om een groot deel van alle mooie ideeën en theo rieën te realiseren, wil Open Basis leer lingen vertrouwder maken met de eigen leefomgeving. De leerlingen van de Piramide, de meest multiculturele school van de re gio, moeten zelf de wijk in. Maar de wijk - of beter de maatschappelijke or ganisaties en instellingen - moeten ook in de school komen. Kind aan huis Medewerkers van de Gemeenschappelij ke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD) en Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW), logopedisten, welzijnswerkers en de wijkagent worden letterlijk kind aan huis op de Piramide. De wijkagent kan kinderen vertrouwd maken met (yerkeers)veiligheid, GGD-medewer- kers en logopedisten zullen meer indivi dueel aan de slag gaan om achterstand te bestrijden. Open Basis heeft het nieuwe onderwijs concept niet zelf uit de hoge hoed geto verd. Met schoolleiders is het centraal management onder meer gaan kijken bij een school in de Amsterdamse Wes- terparkbuurt. Basisschool De Horizon behaalt goede resultaten met het 'wijk gericht' werken, resultaten die de Pira mide tot voorbeeld en voordeel kunnen strekken. Het is de taak van intern begeleider Cees de Ruijsscher om instellingen én ouders bij de les te houden. „Nu is het nog vaak zo dat een kind bijvoorbeeld twee keer naar een logopedist gaat en vervolgens heeft een ouder geen vervoer of tijd, zodat het bijspijkeren stopt. Con stant er bovenop blijven zitten, is de eni- ge manier om echt resultaat te boeken." Het nieuwe onderwijsconcept staat niet alleen in dienst van verheven onderwijs idealen. Langeraert: „We bieden kinde ren gelegenheid tot levensechte oriënta tie en ontmoetingen. We bezoeken de bakker om te kijken hoe hij brood bakt en een medewerker van de plantsoenen dienst kan laten zien wat er allemaal moet gebeuren in het park aan de weste lijke stadsrand. En natuurlijk vragen we de gemeente om de leerlingen van de Piramide te betrekken bij nieuwe ont wikkelingen in de binnenstad." Kritiek op visie Hoek I-IOEK - Fractievoorzitter E.. Beumer van de VVD in Ter- neuzen wil opheldering over de plannen die de gemeente heeft voor het gebied ten oosten van Hoek. In het bestem mingsplan Buitengebied heeft het direct aan Ploek gren zende gebied een agrarische bestemming gekregen. In het voorontwerp bestemmingsplan Kom Hoek is echter spra ke van een mogelijke ontwikkeling van kreken, natuur en groen. Behalve natuurontwikkeling worden er ook moge lijkheden gezien voor recreatief medegebruik. Het door trekken van de Voorste Kreek in combinatie met natuur waarden en fiets- en voetpaden is daarbij volgens de ge meente 'denkbaar'. Beumer wil weten waarom er een vi sie wordt geschreven voor een gebied waarvoor nog maar pas een nieuw bestemmingsplan is vastgesteld en dat hele maal niet binnen het plangebied valt. Het WD-raadslid wijst er op dat recent gronden zijn geruild door eigenaren en gebuikers op basis van het huidige bestemmingsplan. De nu gedane suggesties brengen volgens Beumer onze kerheid teweeg ten aanzien van toekomstige bedrijfsont wikkelingen. Onder invloed bij Kamperland KAMPERLAND - In de nacht van woensdag op donder dag is even na één uur een 29-jarige automobiliste uit de gemeente Veere, aan de Jaeobadijk in Kamperland, gecon troleerd op het rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de vrouw ruim 2,2 maal teveel had gedronken. Ze kreeg een bekeuring en een rijverbod van 5 uur. Tholen telt 25.000 inwoners THOLEN - Tholen noteerde gisteren de 25.000ste inwo ner. De geboorteaangifte van Daniël maakte het getal rond. De gemeente trok voor de vader een fles champagne open en tracteerde op beschuit met muisjes. Burgemees ter W. Nuis brengt binnenkort een bezoek aan de ouders van de mijlpaalbaby, die de felicitaties en een presentje in ontvangst mogen nemen. De gemeente Tholen groeit rap. Eind 2003 telde gemeente nog 24.000 inwoners. Het gemeentebestuur verwacht dat de groei zich in eenzelfde tempo voortzet. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van: Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 PZC het alfabet van Zeeland (Advertentie) 2e ENTRI Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openingslijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (mawr. van n.oo -17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblljdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49