PZC Vrijetijdscentrum eind 2007 open EXTRA VOORDEEL] CIRCUS NU OF NOOIT X PRIJZEN Partij voor Zeeland woedend over 'toilet met gouden bril' Hulster burgemeester blij met nieuw rijbewijs Bewaking busstation laat te wensen over Skipiste wordt hart groot complex in Terneuzen Kuif Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 6 oktober 2006 vtuirj! -i.'lü tliiülii-iiii'jr; -uin S vssJEtBsS*-*?™ RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4; 4331 JB SIBBBHHflHHHi editie Zeeuws-Vlaanderen (Advertentie) LAATSTE WEEKEND, LAATSTE RONDE, LAATSTE KANSEN L50%} OP HEEL VEEL ARTIKELEN i se) identiteitskaart. Om fraude en vervalsing te voorkomen, wordt het nieuwe rijbewijs - net als het paspoort en de identi teitskaart - centraal geprodu ceerd. Dat kost tijd (vijf werkda gen) en dus is het systeem van 'klaar terwijl u wacht' voorbij. Burgemeester Mulder zegt zich erover te hebben verbaasd dat het in ons land zo lang heeft ge duurd voor is overgeschakeld op een rijbewijs in creditcard-for maat. Toen Mulder jaren geleden voor de eerste keer op familiebezoek in Canada ging, hadden ze daar al zo'n soort rijbewijs, vertelde hij na ontvangst van zijn nieu we rijbewijs. foto Camile Schelstraete door Peter Oggel en René van Stee TERNEUZEN - Zijn we nu met z'n allen besnuffeld of hoe zit het?' De Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) kan er nauwelijks woorden voor vin den: 80.000 euro voor een toilet bij het busstation aan de zee sluis in Terneuzen. „Maatschap pelijk gezien onaanvaardbaar", zegt PvZ-voorzitter Jean-Paul Hageman uit Vogelwaarde. „Terneuzen heeft er een nieuwe attractie bij: een goudomrand closet", schampert Hageman in een brief-op-poten aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. In niet mis te verstane woord keus beklaagt Hageman zich Kinderdierendag in Hulst HULST - Aan de Buitenvest in Hulst vinden zondag in het ka der van Kinderendierendag tal van activiteiten plaats. Vanaf 13.00 uur kunnen kinde ren en hun ouders onder andere terecht voor rondritten per koets door de stad en kunnen de kleintjes een ritje op een pony maken. Ook is het mogelijk uilen te bekijken en te aaien en vindt er een spectaculaire hon denshow plaats. Verder zijn er vanaf 14.00 uur tot 17.00 uur doorlopend diverse demonstra ties western paardrijden, hoefij zerslaan en ganzendrijven. over de uitgave van tachtig mil le voor een toiletruimte bij de fu turistische Westerscheldetermi- nal, het centrale busstation bij de zeesluis. Dat toilet komt er in december, overigens pas na ja ren van overleg. Reden daar weer voor: de architect van het station stelde strenge (de- sign-)eisen aan de voorziening om zijn ontwerp te beschermen. Gedeputeerde Maria le Roy (openbaar vervoer) zat van de week weliswaar wat verlegen met de uitgaaf. „Maar een on misbare voorziening", vond ze toch ook. De Partij voor Zeeland kan er niet mee lachen. „Voor zo'n be drag kun je een redelijk ingrij pende verbouwing aan je huis betalen, inclusief een privaat met waterspoeling", briest hij in de brief. Hij vindt dat de kosten van het toilet niet zijn te verantwoor den. „Veel verenigingen, vrijwil ligersorganisaties, jongeren die om voorzieningen vragen, oude ren die het moeilijk hebben, ge zinnen met financiële proble men zullen dit ook vinden". Hageman citeert in dit verband uit een e-mail die hij van een in woonster van Terneuzen ont ving. Zij schreef onder meer: 'Zijn we nu met z'n allen besnuf feld? 80.000 euro, doe normaal'. Hageman is het van harte met de mailschrijfster eens, voegt hij er aan toe. Hij vindt dan ook dat de provincie met onmiddellijke ingang geen afspraken meer met architecten en ontwerpers mag maken over auteursrechten bij openbare voorzieningen die 'het provinciaal budget doen leeg- knijpen' Een woordvoerder van de ge meente Terneuzen vindt de hei sa over het toilet wat overdre ven. De prijs is hoog, vindt ook hij. „Maar zo'n wc is gewoon heel erg duur. Gemiddeld 100.00 euro. Het gaat dan om een volledig afsluitbare ruimte dat na ieder bezoek volledig ge reinigd, ook vloer en wanden. Volgens de zegsman is het niet aan de orde de architect verwij ten te maken. „Het toilet bij het busstation is zelfs goedkoper omdat het wordt ingepast in een bestaand gebouw." Advertentie Nu opruiming kinderwagens collectie 2006 Maxi-Cosi Rodi XP grijs nu voor 119,- Maxi-Cosi Priori XP nu voor€ 159,- Tiamo kinderstoel Van 99,- voor 69,- Van 8elle Baby bobyspcoaabaak www.vanbellebaby.nl door René van Stee TERNEUZEN - De bouw van een grootschalig vrijetijdscen trum (leisurecenter) nabij de kruising van de Mr. F.J. Haar- manweg met de Koegorsstraat in Terneuzen begint op maan dag 6 november. Een klein jaar later moet het open gaan. Vol- gens initiatiefnemer Leisure De velopment Zeeland (LDZ) staat niets het slaan van de eerste paal nog in de weg. Het. leisurecenter wordt ge bouwd rond een overdekte ski piste. Verder staat het vast dat een grootschalig fitnesscentrum met allerlei mogelijkheden op het gebied van sport, gezond- 1 heid en entertainment er onder- - dak krijgt. Voor beide activiteiten tekent I de firma Fitland, een fitnesske- j ten met 22 vestigingen in Neder- land en België, waarvan vijf in i Zeeuws-Vlaanderen. Ook ko men er een horecagelegenheid i ëneen sportwinkel die gelieerd j is aan skiën en extreme sporten zoals kitesurfen. De rest van de invulling van het complex, dat een investering van zo'n dertig miljoen euro vergt, is nog niet bekend. Een I tuincentrum werd geschrapt in verband met bezwaren van tuin- centra in Hulst en Oostburg. I Ook is een streep gezet door een wokrestaurant en een pool- en bowlingcentrum, omdat die deel- II nemers aan het project tussen tijds zijn afgehaakt. Naar de re denen daarvan is het gissen. j Voor O. Beherman, de Antwerp se projectontwikkelaar die j nauw betrokken is bij alle plan- i nen, betekende dit een fikse te- genvaller. Maar desondanks is Tijdelijke ijsbaan in Zeelandhallen GOES - Schaatsliefheb bers kunnen van begin de cember tot half januari te recht in de Zeelandhallen in Goes. In één van de hallen wordt daar een tijdelijke ijsbaan ingericht, mede dankzij tienduizend euro subsidie j van de gemeente Goes. De gemeente stelt aan de roya- le donatie wel de voorwaar de dat de Goese scholen gratis gebruik moeten kun- nen maken van de ijsbaan en dat schaatsen tegen een zacht pxijsje worden ver huurd. Gratis toegang geldt alleen voor vanuit .scholen georganiseerde schaatsactiviteiten, bijvoor beeld sportlessen op de ijs baan. hij nooit bij de pakken neer gaan zitten. „Want we zijn er stellig van overtuigd dat het lei- surecentrum een succes wordt, omdat het nadrukkelijk een bo venregionale functie gaat vervul len. De grootschalige detailhan del die er wordt gevestigd is niet bedoeld als concurrentie van be staande winkels. Ze hebben eer der een aanvullende functie. Mensen zullen er van heinde en verre op afkomen", aldus Beher man. Uit de economische onderbou wing voor de nieuwe invulling van het leisurecenter blijkt dat er ruimte is voor vijf tot zes grootschalige detailhandelsza ken, elk met een oppervlakte van minstens vijftienhonderd vierkante meter. P. Fermont van Faasse Fermont Makelaars uit Goes is aangetrokken om die invulling gestalte te geven. Net als Beherman en bestuurder R. Lensen van LDZ wil hij niet kwijt welke toekomstige part ners hij inmiddels in het vizier heeft. Maar het wordt ontkend noch bevestigd dat Belgische be drijven in beeld zijn die vaste voet in Nederland willen krij gen. In dit verband wordt Col- ruyt genoemd, niet alleen be kend van supermarkten, maar ook actief met ketens zoals Dreambaby (babyzaken) en Dreamland (onder meer vrije tijdsartikelen, speelgoed en mul timedia). Het leisurecenter mikt op bezoe kers uit een gebied dat grofweg wordt begrensd door Mid den-Zeeland, Antwerpen, Sint-Niklaas, Gent en Brugge. Het aannemersconcern Pleij- mans denkt elf maanden nodig te hebben voor de bouw. Zeeuws-Vlaamse onderaanne mers zullen nauw bij de bouw worden betrokken. Dit levert naar schatting tweehonderd tij delijke arbeidsplaatsen op. Als het leisurecenter eenmaal draait, gaat het volgens Lensen om hetzelfde aantal vaste ba nen. Hij schat de uiteindelijke potentie op minimaal vierhon derd volledige arbeidsplaatsen. Wegverkeer (RDW) hebben men sen bewust gewacht met het aan vragen van een nieuw rijbewijs. Waar op een gewone maandag zo'n 7000 aanvragen worden ge daan, telde de RDW er de eerste maandag van oktober ruim 17.000. Het nieuwe rijbewijs is niet al leen handzamer, maar ook frau debestendiger en slijtvast. Het beveiligingsniveau is volgens het ministerie van Verkeer en Waterstaat gelijk aan dat van het paspoort en de (Nederland- door Harold de Puysseleijr HULST - Zijn rijbewijs was toe vallig toch bijna verlopen, dus was burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst er gisteroch tend als eerste bij om het nieu we rijbewijs bij de dienst Bevol king in zijn eigen stadhuis af te halen. Het rijbewijs nieuwe stijl is uit gevoerd in de vorm van een cre ditcard en blijkt bijzonder in trek. Volgens de Rijksdienst voor het Groot Eiland deels toegankelijk MIDDELBURG - Het Groot Eiland bewesten Pluist wordt in zijn geheel natuurgebied. Het betekent dat 130 hectare landbouwgebied wordt omgezet in groen. De Vlaamse familie Bekaert, eigenaar van het gebied, gaat het hele Groot Eiland (totaal 300 hectare) zelf behefen in het kader van particulier natuurbeheer. De veranderin gen betekenen dat het tot nu toe voor bezoekers verboden gebied, deels toegankelijk wordt. Provinciaal medewer ker R. Mooij deelde dit gisteren mee in de provinciale com missie voor de groene mimte. Plij gaf aan dat er jarenlang is onderhandeld. „Plet is een zeer belangrijk potentieel na tuurgebied, met één eigenaar en één pachter. Die zitten el kaar al enkele generaties in de weg. De pachter wil opti maal boeren, de eigenaar wil natuur. Daar is nu een oplos sing voor in zicht: voor de pachter is een bedrijf buiten het gebied beschikbaar." Het Groot Eiland wordt het grootste project van particulier natuurbeheer in de pro vincie, zei Mooij. Bedoeling is om naast de omvorming van grond, ook het waterpeil te verhogen. Vlissingen leeft op de pof VLISSINGEN - Vlissingen betaalt bijna al haar investe ringen van geleend geld. Dat maakt de positie van de ge meente zo kwetsbaar. Zodra de rente stijgt, zoals gisteren het geval was, is Vlissingen meer geld kwijt aan aflossing van leningen. Dit blijkt uit een nog geheime rapportage over het onderzoek dat de provincie Zeeland en het minis terie van Binnenlandse Zaken hebben gedaan naar de be groting 2006 van de gemeente Vlissingen. De gemeente raad heeft dat onderzoek zelf aangevraagd om een nog be ter inzicht te krijgen in financiële problemen. Plet onder zoek brengt onder meer aan het licht dat Vlissingen 88 procent van de investeringen betaalt met geleend geld. De rest wordt betaald uit het eigen vermogen. De provincie en het ministerie vinden dit een zorgelijke situatie. 'Deze uitkomst laat zien dat de begroting van de gemeente Vlis singen op dit moment zeer gevoelig is voor externe rente ontwikkelingen', waarschuwen zij. Zij raden de gemeente daarom aan het eigen vermogen te versterken. Oefening sluiten coupure spoordijk YERSEKE - De coupure in de spoordijk aan de Zanddijk vlakbij het NS-station Kruiningen-Yerseke wordt in de nacht van zaterdag op zondag bij wijze van oefening afge sloten. Grote houten balken worden in de opening in de dijk geplaatst, wat bij een overstroming moet helpen het water tegen te houden. De oefening begint na half één 's nachts. De bovenleiding moet daarvoor buiten werking worden gestel'd. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft afge lopen weekeinde al de vier coupures Tussen Rilland en Yerseke bij wijze van oefening afgesloten met een dubbel stel stalen stormvloeddeuren. Dit is vlekkeloos verlopen. door René van Stee HOEK - Jaap Brouwer uit Hoek durft zijn fiets bijna niet meer te stallen bij het busstation aan de zeesluis in Terneuzen. Want tussen half augustus en eind sep tember zijn daar twee van zijn rijwielen gestolen. Hij weet dat minstens vijf men sen op die plaats hetzelfde is overkomen. De politie kon dit niet bevestigen. Een woordvoer ster verklaart dat er sinds juni drie maal aangifte is gedaan. Het toezicht bij het busstation schiet volgens Brouwer zwaar te kort. De beveiligingscamera's bij de fietsenstalling zijn al sinds juli kapot. Daarom was hij verontwaar digd toen hij hoorde dat er bij het busstation een openbaar toi let geplaatst wordt dat een slor dige 80.000 euro kost. Plij sugge- steert om een deel van dit be drag te reserveren voor de bewa kingscamera's. De gemeente Terneuzen is ver antwoordelijk voor het bussta tion. Wethouder J. van Schaik betreurt dat Brouwer al twee keer het slachtoffer is geworden van fietsendiefstal. Hij verklaar de dat de camera's zo snel moge lijk moeten worden hersteld. Een medewerker van het wijkbe heer van de gemeente meldde dat onmiddellijk nieuwe appara tuur is besteld, nadat bleek dat de camera's kapot waren. Zodra die spullen binnen zijn, wordt al les meteen gerepareerd. (Advertentie) Te koop: 17 moderne appartementen in het centrum van Kortgene 1 Geheel gemeubileerd voor permanente bewoning 1 Bij het Veerse Meer en vlakbij Goes en Zierikzoo 1 In een gezellig toeristisch stadje met een bruisende Jachthaven 1 Direct beschikbaar 1 Vanaf 95.000,- zeeuwse almanak De achtjarige Chiel uit Mid delburg is erg in de weer met zijn haar. Vooral als hij op zaterdag gaat voetballen, moet het mooi zitten. Hij doopt zijn handen diep in de gelpot, en boetseert zijn haardos tot een mooie hanenkam. Ter vervol making spuit hij die vervol gens oranje. Toen zijn team zich laatst ver zamelde en zijn teamgenoten hem zo zagen verschijnen, in voetbaltenue en mooi gekapt, konden ze hun enthousiasme niet voor zich houden. „Hee, daar heb je Johan Kuif. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes HET GROOTSTE VOORDEELSPEKTAKEL VAN NEDERLAND!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47