Nog nooit zo weggespeeld Regiotraining werpt vruchten af PZC Ouwerkerk-trainer Janse beleefde duel met Vivoo als nachtmerrie Bijna tweehonderd judoka's op titelstrijd uitslagen WIK'57 heeft nu eens een goede competitiestart KERKWERVE - WIK'57 heeft in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal voor het eerst in drie jaar weer eens een aangena- S": me competitiestart. Eelco Boot, H met twee treffers topscorer van WIK, hoopt in de uitwedstrijd •l| tegen Yerseke weer op succes Ij' voor zijn ploeg. In het seizoen 2003-2004 won WIK'57 de eerste drie competi- H tiewedstrijden op rij, maar van ,e de 67 duels daarna sloot de 'I ploeg uit Kerkwerve er slechts twaalf winnend af. Slechts één keer (seizoen 2004-2005) wer- e| den twee duels achtereen g'ewon- nen- i Twee thuiszeges op rij. Dat is 01 lang geleden voor WIK'57? Eelco Boot: „Dat is echt heel lang geleden! Na onze eerste overwinning stond er in de PZC dat het zes maanden geleden j was dat we hadden gewonnen, j maar die periode voelde voor ons als zes jaar. Vorig seizoen j"| gingen we telkens weg met een I gevoel van: met hoeveel gaan we °e| nu weer verliezen? Voor ons is ri het lekker dat we aan het begin van het seizoen die negatieve 3D| spiraal hebben doorbroken. In de voorbereiding en beker liep het nog niet zo goed, maar in de e competitie gaat het boven ver- !e i wachting. Alle taken worden goed uitgevoerd." Is het al groot feest geweest in Kerkwerve? „Zeker, maar ik moet zeggen j'dat het punt dat we bij ZSC pak- ten ook goed is gevierd. Dat was vooral voor ons een spannende wedstrijd. Het was tenslotte maar WIK'57 tegen de koploper en toch pakten we een punt. De overwinningen op SPS en Waar de waren zeker verdiend te noe men. De sfeer is goed." Zit er nog een derde overwin ning in één maand tijd in? I „Tégen Waarde kregen we heel veel kansen. Toen hadden we ei genlijk met meer goals verschil moeten winnen. Tegen Yerseke zullen we de kansen die we krij gen wel af moeten maken. Dan hebben we misschien een kans. Maar we zijn het bij WIK niet gewend om zo veel kansen te I krijgen." vrijdag 6 oktober 2006 s Turncoach Orlov niet naar WK DEN HAAG - Turncoach Boris Orlov maakt geen deel uit van de Nederlandse equipe die van 14 tot en met 22 okto ber deelneemt aan het WK turnen in het Deense Aarhus. Nu Suzanne Harmes zich wegens zwangerschap heeft te ruggetrokken, is de ondersteuning van de huidige coaches voldoende, aldus de turnbond KNGU. De drie coaches die wel meereizen, zijn: Esther Pleijnen, Gerben Wiersma en Frank Louter. GPD Klimke aan kop in Boekelo BOEKELO - Na 34 van de in totaal 71 deelnemers aan de klassieke military van Boekelo stond Ingrid Klimke met haar paard Butts Abraxxas aan de leiding van het klasse ment. De Duitse amazone reed gisteren vooralsnog de bes te dressuuroefening vóór de Blitse Pippa Funnell. De dres suur is het eerste onderdeel van het hippische evenement eventing. Beste Nederlander was op de voorlopige 17e plaats Andrew Heffeman met Millytime Chanel. Rege rend Europees- en wereldkampioene Zara Phillips reed met Ardfield Magic Star een proef waarmee zij in de staart van het klassement belandde. Phillips kwam op de 31e plaats. Vandaag doen de resterende 37 combinaties in Boekelo hun dressuurproefMorgen is de cross country en zondag het springen. ANP Brochard gaat nog een jaartje door DEN HAAG - De Franse wielrenner Laurent Brochard (38) weet van geen ophouden. De voormalige wereldkam pioen (1997) heeft voor een jaar bijgetekend bij de Franse ploeg Bouygues Telecom. Brochard werd in maart nog ge opereerd aan een hernia. GPD Steketee Schilders telt mee KWADENDAMME - Het debuterende driebandenteam Steketee Schilders heeft de tweede zege behaald in de vierde divisie. De ploeg won thuis met 6-2 van De Gesloot- ene Boom. Het teamgemiddelde vorige week van 0.594 en nu 0.510 tegen de Zeeuws-Vlamingen toont aan dat er re kening moet worden gehouden met de nieuwkomer. De meest opvallende prestatie leverde Piet Scheffers, die als derde man lange tijd een moyenne van 1.000 instand hield. De laatste puntjes kostten echter teveel beurten om dat niveau te handhaven. Sam de Kok en Anton van Liere zorgden voor de andere winstpartijen. Steketee Schilders-De Geslootene Boom 6-2: Sam de Kok-Etienne van Domme 30-22 (50), Martin Steketee-Albert Lacante 22-25 (54), Piet Scheffers-Rien Sandrini 25-10- (34), Anton van Liere-Wil- lie van Dorst 20-10 (49). De Stene Brug komt goed weg WAALWIJK - De driebanders van De Stene Brug moch ten na het uitduel bij ADC Repro niet klagen over het 4-4-gelijkspel. Met de pauze was het ene punt al veiligge steld door benauwde overwinningen van Ad Menheere en Marco van der Hout. Na de pauze kregen Piet Koek en Wim de Kok geen beloning voor heel wat betere partijen, simpelweg omdat de tegenstanders het nog beter deden. ADC Repro-De Stene Brug 4-4: E. Junggeburt-Piet Koek 35-26- (41), B. Timmermans-Wim de Kok 35-27 (49), J. van Geenen-Mar-.- co van der Hout 26-30 (75), W. Vink-Ad Menheere 29-30 (71). door Klaas Verspoor WILHELMINADORP - Arie Janse maakte al veel mee in zijn trainerscarrière, maar na afgelo pen zondag kan hij daaraan een nieuw hoofdstuk toevoegen. Met Ouwerkerk incasseerde hij zeven doelpunten in een tijdsbe stek van vijftien minuten. Uit eindelijk verloor zijn ploeg met dubbele cijfers van Vivoo. Het duel tussen de koploper uit Huijbergen en Ouwerkerk, dat voorlaatste staat in de vijfde klasse B, eindigde in 10-0. Die uitslag sloeg in als een bom bij Janse: „Ik ben nog nooit zo weg gespeeld in mijn carrière! Die mannen maakten er tien, maar het hadden er nog meer kunnen zijn." Op 10 mei 2002 verloor hij in zijn eerste seizoen bij Brouwers haven al eens met 10-0 van Spui, maar toen verliep de doel- puntenstroom volgens hem veel geleidelijker. Ouwerkerk had tegen Vivoo aan vankelijk de zaken goed op or de. „We stonden goed in de eer ste twintig minuten en voor Ou- werkerkse begrippen speelden we ook heel goed. Vivoo was be weeglijk en goed, maar we had den er in het begin een weer woord op. We hadden zelfs nog een paar uitvalletjes." Ellende Nadat Janse telefonisch contact had gehad met Radio Schou- wen-Duiveland ging het mis. „Ik had nog niet opgehangen of de ellende begon! De eerste goal viel na 25 minuten, na een mis verstand in onze verdediging. Ik moest mijn rechtsback Oby Kikstra wisselen. Hij was al licht geblesseerd begonnen en kon op dat moment niet verder. Vivoo kreeg net op dat moment een vrije trap. Die schoten ze zo in de kruising." Vervolgens was het alsof zich op klaarlichte dag een nachtmerrie voltrok voor de oefenmeester van Ouwerkerk. „Daarna werd het in het veld een enorme chaos. Er stond echt niemand meer goed. Er was geen rugdek king en in het strafschopgebied werd op vijf of zes meter gedekt. We waren een kwartier buiten dienst. Ik had volgens mij net zo goed elf pionnetjes neer kunnen zetten. We werden finaal wegge speeld. Er waren goals bij waar ik als voetballiefhebber voor kon applaudisseren." Langs de lijn kon Janse, die in die slechte fase ook middenvel der John Hage geblesseerd zag uitvallen, weinig doen. Toen de scheidsrechter floot voor de rust was de score opgelopen tot 7-0. „Wat kon ik doen? Niks! Je kunt als trainer gaan brullen, maar daar bereik je helemaal niets mee. Op een gegeven moment zei ik tegen een speler dat hij even op de grond moest gaan lig gen zodat ik even in het veld kon komen. In de rust heb ik op mijn manier geprobeerd om wat zaken op een rijtje te zetten." Aandachtiger Zijn betoog hielp enigszins, want in de tweede helft kreeg zijn ploeg slechts drie goals te gen. „Na rust waren we wat aan dachtiger. Vivoo was niet meer zo scherp als voor rust, maar ze wilden toch wel graag de tien ha len, We hebben ook nog wat kan sen gehad en eigenlijk hadden we een strafschop moeten krij gen. Erwin van der Maas werd onderuit gelopen door de keeper. De 10-0 viel pas in de 88e minuut." Janse kon na afloop als excuus aanvoeren dat Ouwerkerk niet compleet begon. „Ik miste een aantal mensen. Jakkoo Brouwer moest werken en Erik Bleiji zat in Egypte." In de thuiswedstrijd van zondag tegen Jong Ambon, dat vorige week met 7-1 won van Dreischor, is het duo wel weer van de partij. Janse: „Dat zou weer zo'n wed strijd als tegen Vivoo kunnen worden, maar ik blijf positief en ga de boel motiveren voor zon dag. We zullen in ieder geval proberen om minder goals tegen te krijgen en er zelf ook een paar te maken." Ouwerkerk-trainer Arie Janse wist afgelopen zondag niet wat hij meemaakte tijdens de wedstrijd tegen Vivoo. „We waren een kwartier buiten dienst.foto Willem Mieras bredo (Spa/2-) - Spadea (VSt/15) 6-4 7-6 (9), Lee (ZKo/9) - Toersoenov (Rus/6) i 6-4 2-6 6-4, Suzuki (Jap) - Waske (Dui) 1 6-7 (4) 7-6 (10) 6-1, Becker (Dui/15) - No- vak (Tsj) 3-6 6-3 7-6 (4), Nieminen (Fin) i - Monaco (Arg) 6-2 6-3. Metz. Mannen. Tweede ronde: Gic- quel (Fra) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-3, Clemens (Dui) - Saulnier (Fra) 7-6 (4) 6-7 (4) 7-6 (5), Fish (VSt) - Ramirez Hidal go (Spa) 6-3 6-3, Djokovic (Ser/3)- Brac- ciali (Ita) 6-0 6-3, Clément (Fra) - Gas- quet (Fra/5) 6-7 (3) 7-6 (3) 7-5. Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Fe- dossova (Fra) - Morigami (Jap) 4-6 7-5 6-3, Sugiyama (Jap/2) - King (VSt) 6-4 5-77-5. Stuttgart. Vrouwen. Tweede ronde: KrajicekjNed) - Raymond (VSt) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw) - Safina (Rus/6) 6-2 6-2, Golovin (Fra) - Bensova (Tsj) 6-2 6-2. Derde ronde: Petrova (Rus/4) - Grönefeld (Dui) 6-3 6-4, Schnyder (Zwi/5) - Peer (Isr) 7-6 (3) 2-6 6-4. Tasjkent. Vrouwen. Tweede ronde: Mirza (lna/3) - Sromova (Tsj) 6-4 7-5, Poetsjkova (Rus/6) - Sanchez (Fra) 7-5 6-1, Sun (Chn) - Poutsjek (WRu) 6-4 6-4, Azarenka (WRu) - Cibulkova (Slw) 6-4 6-4. Porto. Euro League, voorronde, mannen. Polar Bears (Ned) - Dinamo Moskou (Rus) 3-16 (0-1 1-6 0-3 2-6). Kotor. Euro League, voorronde, mannen. Primorac (Mon) - HZ Zian (Ned) 13-4 (3-1 1-0 4-2 5-1), Adalar Istan bul (Tur) - HZ Zian 14-5 (2-1 3-2 5-1 4-1). Wielrennen Zwevezele. Profkoers. 1. Traksel (Ned) 144 km 3.28.00, 2. Hoogerland (Ned), 3. Weylandt (Bel) 0.45, 4. Sentjens (Bel),J>. Eeckhout (Bel), 6. Om loop (Bel), 24rMatthé Pronk 6.40. Pisa. Copa Sabatini: 1. Visconti (Ita) 197,7 km in 4.55,43, 2. Marzoli (Ita), 3. Gasparotto (Ita), 4. Marinangeli (Ita), 5. Masciarelli (Ita), 6. Nocentini (Ita). Bourges. Paris-Bourges. 1 Voeckler (Fra) 194,3 km 4.38.01, 2. Oesov (WRu) 0.03, 3. O'Grady (Aus), 4. Lequatre (Fra), 5. Stalder (Zwi), 6. Neyrinck (Bel). San Francisco. WK Star. Stand na 4 races: 1. Pepper/Williams (NZe) 26 pun ten, 2. Lord/Addy (NZe), 3. Rohart/Rambeau (Fra), 49. Broekhof/Veldhuizen 183. Timostjoek nog niet uit het zicht ROTTERDAM - De kans be staat dat Anatoli Timostjoek in de winterstop alsnog naar Feye- noord komt. Dat zei Henk van Stee die werkzaam is bij Shak- tar Donetsk, de club van de mid denvelder, gisteren op Radio Rijnmond. De Rotterdamse club wilde de middenvelder van Shaktar Do netsk voor dit seizoen graag in lijven maar de onderhandelin gen liepen stuk omdat Feye- noord niet het gevraagde trans ferbedrag (5 a 8 miljoen dollar) wilde betalen. Mocht Shaktar Donetsk niet overwinteren in de Champions League, dan wordt de kans op een transfer van de 27-jarige Oekraiense sterspeler groter, al- dus Van Stee. De Oekraïners staan laatste in groep D. GPD Veldritcyclus gaat van start in Kruiningen KRUININGEN - Wieler club Rentoc uit Kruiningen en de Wielerstichting Vlis- singen sloegen vorig jaar de handen ineen voor de or ganisatie van een wedstrijd om de West-Brabantse veldritcompetitie. Het bleek een succes en daarom is de samenwerking dit jaar voortgezet. Zaterdag wordt in natuur gebied Den Inkel bij Krui ningen opnieuw de ope ningswedstrijd van deze wedstrijdencyclus gehou den. De belangstelling voor de reeks is al jarenlang erg groot. De competitie werd destijds opgezet door de in middels ter ziele gegane West-Brabantse Jeugdwie- lerbond. Jaarlijks worden meer dan tien wedstrijden gehouden, voornamelijk in het westelijk deel van Bra bant. Sinds vorig is daar ook een Zeeuwse wedstrijd bijgekomen. Fester Aarts, voorzitter van wielerclub Rentoc, en Bert van Gils namens de Wielerstichting Vlissingen, hebben de wedstrijd geza menlijk op poten gezet. „We konden ons daar geen buil aan vallen", weet Van Gils. „De belangstelling was altijd groot en finan cieel bleek het. ook behoor lijk mee te vallen." Hij hoefde daarom niet lang na te denken om een vervolg aan de wedstrijd te geven. En daarom kunnen de voor namelijk jeugdige deelne- mertjes zaterdag weer van start gaan in Kruiningen. In eerste instantie is het om 11.45 uur de beurt aan de jeugd vanaf zes jaar. De jeugdcategorieën tot en met dertien jaar rijden alle maal apart hun wedstrijd. Daarna volgt de categorie van veertien tot en met zes tien jaar en uiteindelijk is het de beurt aan de oude ren vanaf zeventien jaar. In totaal worden er elf wed strijden verreden. De wed strijd in Kruiningen is de enige die op zaterdag wordt gereden; de rest vindt allemaal op zondag plaats. Op 17 december is de finalewedstrijd in Gal- der. door Niels Bouterse VLISSINGEN - In de Vlissing- se sporthal Baskensburg staan morgen de beste judoka's tegen over elkaar op het Zeeuws kam pioenschap judo. In veel ver schillende gewichtsklassen strijden 190 deelnemers om de titel. Judo Ryu van Schaik organi seert de 22e editie van het judo toernooi. Net als vorig jaar ontbreekt de voormalige kampioen Martijn Loonen uit Breskens. Hij heeft het te druk met zijn opleiding tot chirurg. Ramon van de Grift is nu de grootste kansheb ber voor de eerste prijs in de open klasse bij de mannen. De Vlissinger probeert in eigen huis zijn titel te verdedigen. De grootste tegenstand is te verwachten van Boy de Pun- der, Crum van de Linden en Gilbert Tolhoek. Bij de vrouwen is Lindsay Wyatt uit Goes de favoriet in de open klasse. Marijntje Basti- aanssen wordt beschouwd als de grootste concurrente van de judoka. Op dit moment is Wyatt de regerende wereld en Nederlands kampioene jiujitsu tot zeventig kilogram. Grote af wezige bij de wouwen is Carla Rammelaere uit Eede. De judojeugcl begint zaterdag vanaf 10.00 uur. Rond 12.00 uur zullen ze klaar zijn. De senioren judoën vanaf 13.00 uur. De open klasse start om 14.00 uur. St. Andrews. Dunhill Links Cham pionship, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Casey (Eng) 63 slagen (-9), 2. Dredge (Wal), Edfors (Zwe) 64, 4. Evans (Eng), Singh (Fiji) 65, 6. Drum mond (Sch), Honen (Fin), Anders Han sen (Den), Dougherty (Eng), Harrington (Ier) 66, 60. Lafeber 71, 107. Derksen 72, 128. Muntz 74. Teams: 1. Dermott (Eng met Karlsson/Zwe) 62 (-10), 73. Cruijff (met Lafeber), 73. Gullit (met Lynn/Eng) 68. Elista. WK. Achtste partij: Kramnjk (Rus) - Topalov (Bul) 0-1. Stand: Kram- nik 4 - Topalov 4. EmHHHHHi Tokio. Mannen. Derde ronde: Fede- rer (Zwi/1- Moodie (ZAf/13) 6-2 6-1Ro- Fabien Barthez stopt per direct PARIJS - Doelman Fabian Barthez heeft zijn loopbaan beëindigd. De 35-jarige Franse sluitpost maakte zijn afscheid gisteren op televisiezender TF1 bekend. „Ik begin een nieuw leven", zei de doelman, die met Frankrijk in de zomer de WK-finale van Italië verloor na strafschoppen!" Barthez speelde 87 interlands voor Frankrijk. In 1998 verover de hij met de Franse ploeg de wereldtitel, twee jaar later in Nederland de Europese titel. Olympique Marseille was de laatste club van Barthez. Hij wil de na de zomer naar Toulouse, waar hij zijn loopbaan in 1990 begon, maar dat ging niet door. Naast Toulouse en Marseille speelde Barthez nog voor Mona co en Manchester United. ANP/AFP Oostburg zit zonder trainer OOSTBURG - De voetbalvereni ging Oostburg moet op zoek naar een nieuwe trainer voor de eerste selectie. Willy de Jaeger deelde het bestuur van de zon- dag-vijfdeklasser deze week mee dat hij het voor gezien hield. Willy de Jaeger was aan de eer ste maanden van zijn tweede sei zoen bezig. Het eerste jaar in Oostburg werd al beheerst door tegenvallende resultaten en de ze jaargang was het niet anders. Oostburg won slechts één van de vijf competitieduels, verloor zondag op eigen veld kansloos van Vogelwaarde (0-5) en neemt de voorlaatste plaats in. „Ik kon er niet meer tegen en had er zelfs slapeloze nachten van", zei de Bressiaander gisteravond. door Niels Bouterse OOST-SOUBURG - Zeeuwse ju doverenigingen waren het zat de talenten Zeeland te zien ver laten voor andere provincies. Ze bundelden vorig jaar de krach ten en startten regiotrainingen. Trainer Tonny Mulder: „Mijn zoontje van negen kan bijna niet wachten om mee te doen." JBN-judoscholen uit Zeeland (Judo Goes, Frans de Boeveren, Breskens/Eede, Ryu van Schaik, Delta Sport, Sportschool Geel hoed) en De Kroeven uit Roosen daal besloten vorig seizoen tot een samenwerkingsverband. Eerst was er het idee om één za terdag in de maand een regio training te houden bij een van de deelnemende clubs. Dit bleek onhaalbaar vanwege de vele wedstrijden en toernooien in het weekeinde. Vorig seizoen werd de knoop doorgehakt. Op woens dagavond trainen de judoka's in de sportschool van Geelhoed on der leiding van leraren van de verschillende verenigingen. Ook deze woensdag is de zaal in Oost-Souburg weer helemaal volgepakt met hard trainende ju doka's. Er staan 32 jonge (vanaf 12 jaar) en oudere (tot 33 jaar) sporters op de matten. Tonny Mulder: „De opkomst is elke week enorm." Bezweet Mulder, de eigenaar en trainer van Sportschool Geelhoed, heeft een vrije avond en kijkt toe. „Ze komen niet van de mat af voordat ze helemaal bezweet zijn. Elke woensdagavond krij gen ze hier een toptraining. Niet dat ze die in de eigen vereniging niet krijgen, maar zo kunnen ju doka's van verschillende clubs zich in anderhalf uur met elkaar meten. Zo'n krachtmeting krikt het niveau op." Er bestaan ook districtstrainin gen voor Zeeuwse en Brabantse jongeren, die worden georgani seerd door de Judo Bond Neder land in Made (Brabant). „Die trainingen zijn te ver weg. Het is voor ons langer dan een uur rijden", stelt Mulder. Ook blij ken ze voor Zeeuwse talenten een springplank naar andere oorden. „Het is echt een pro bleem dat er veel Zeeuwse top sporters wegtrekken. Ik begrijp het wel. Daar krijg je misschien les van een tweevoudig olym pisch kampioen." Mulder legt uit dat de regiotrai ningen alleen toegankelijk zijn f voor judoka's van de deelnemen de verenigingen. „Het is mis schien streng, maar als je bent weggegaan, blijf je maar weg. We hopen door judoka's al op jonge leeftijd dit alternatief te bieden, dat ze misschien in Zee land blijven." Midzomertoernooi De winst van het Zeeuwse judoteam (onder 17 jaar) op het Midzomertoernooi in Best ziet Mulder als één van de positieve resultaten van het initiatief. „De ploeg is een selectie van de beste judoka's. Uit elke ge wichtsklasse één. Ze zijn lid van de verschillende verenigingen, maar sporten allemaal op woens dagavond hier." Stimulans Ook voor de jeugd onder twaalf jaar zijn de regiotrainingen een stimulans om door te gaan. „Rond het twaalfde jaar komen er meer dingen in het leven kij ken dan sport. Dat kan de aan dacht voor de sport wegnemen. Door de regiotraining kunnen wij iets geven waar ze naar uit kijken." Judoleraar Tonny Mulder (links) in de weer met Tessa Kareis van Breskens/Eede (licht pak) en Annelien Boutens van Ryu van Schaik (don ker pak). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41