Appartementen in Westerkerk PZC Binnen handbereik Officier eist tbs met dwang voor poging tot doodslag Plattelandsvrouwenbond is nog springlevend College Goes steunt plan 24 woningen voor gehandicapten weekenddiensten papier en EN WERKELIJKHEID V, vrijdag 6 oktober 2006 slfi door Frank Balkenende GOES - In de Goese Westerkerk komen vrijwel zeker 24 apparte menten voor gehandicapten. Hoewel de gemeente twee jaar een woonbestemming van de kerk nog afwees, is het college van burgemeester en wethou ders nu wel bereid mee te wer ken. Volgens het college zijn zogehe ten mantelwoningen voor gehan dicapten een prima bestem ming: dichtbij de binnenstad, openbaar vervoer en andere voorzieningen. Bovendien is de eerste verbouwingsschets van Bogor Projectontwikkeling uit Gorinchem in de smaak geval len. Het schetsplan laat het uit 1929 stammende monument vrij wel intact. Om die reden wil het college vrijstelling van het be stemmingsplan verlenen. Bogor Projectontwikkeling wil de aan de westvest gelegen kerk kopen van de Goese PKN-ge- meente, die ermee leurt sinds de fusie van de drie aangesloten protestantse kerkgenootschap pen. Respectvol Plan is de kerk intern te verbou wen, waarbij de 24 appartemen ten worden verdeeld over drie bouwlagen. Volgens directeur J. Bouter blijft het casco uiterlijk onaangeroerd, op (tuimel)ramen in het steile zadeldak na. Die ra men zijn noodzakelijk om dag licht binnen te laten op de bo- venetages. „We zullen", zegt Bouter, „heel zorgvuldig en respectvol om gaan met het gebouw. Het is na drukkelijk onze inzet om karak teristieke elementen te behou den. We willen bijvoorbeeld het middenpad handhaven. Dat wordt een gang. Ook de trapop- gang proberen we in stand te la ten. Voor dns is deze verbou wing een uitdaging." Verandering Tot verdriet van de PKN-ge- meente gaf het Goese college in 2004 geen toestemming apparte menten in de kerk te bouwen. Dat vonden burgemeester en wethouders een te ingrijpende verandering. De eigenaar was teleurgesteld omdat de Westerkerk als gods huis of kantoorpand nauwelijks te slijten bleek. Bedrijven haken door Piet Kleemans NOORD WELLE - Het gaat om vorming en ontwikkeling van vrouwen, maar ook om gezellig heid. Er wordt gebridged en ge zongen, maar er zijn ook medi sche lezingen. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrouwen van Nu is veelzijdig. En daardoor nog steeds springle vend, zegt T. Zuidmeer, voorzit ter van de jubilerende NBvP-af- deling Noordwelle e.o. De landelijke NBvP Vrouwen van Nu vierde vorig jaar het 75-jarig bestaan. De afdeling Noordwelle en omstreken trac- teert haar leden volgende week op een feestje vanwege het vijf tigjarig jubileum. Inclusief hul diging van een aantal leden van het eerste uur. Zuidmeer: „Vroe ger werd je lid als je trouwde. Dat is tegenwoordig niet meer." In de begintijd van de NBvP ging het vooral om de vouw als huisvrouw en moeder. Later ver schoof het accent naar emanci patie van de vrouw en haar be trokkenheid in de maatschap pij. Zuidmeer: „Vroeger ging het om het gezin, nu spreken we met elkaar over de Wet Maat schappelijke Ondersteuning." Een politieke club is de NBvP nooit geworden, benadrukt Zuidmeer.' „Als de leefbaarheid in het geding komt springen wij daar voor in de bres, maar sa men met elkaar gezellige dingen doen staat nog steeds centraal. Het aanbod is breed. Er is een bowlinggroep binnen de afde ling, evenals een bridge-clubje. Andere leden hebben elkaar ge vonden in de leeskringen of de reiscommissie en weer anderen- af door het gebrek aan parkeer voorzieningen rond de kerk. Voor een doelgroep als gehandi capten zijn geen parkeervakken nodig. Het positieve besluit van het Goese college verrast voorzitter votmen met elkaar de museum club. Doorgaans een keer per maand wordt in afdelingsver- band gewandeld en de afdeling heeft ook een eigen zangkoor. Lid worden van de NBvP is een probaat hulpmiddel bij het leg gen van sociale contacten. Voor al in de Schouwse Westhoek met zijn vele nieuwkomers ze ker een plus volgens Zuidmeer. Zelf werd ze zes jaar geleden door haar buurvrouw meege- A. van Noord van het college van kerkelijke rentmeesters, dat de gebouwen van de PKN-ge- meente beheert. „Dit is einde lijk goed nieuws." Toch moeten er nog enkele hob bels worden genomen, maant di- troond naar de NBvP-afdeling. Ze is nu voorzitter van die tak en heeft in die hoedanigheid veel mensen leren kennen. „Er ontstaari vriendschappen. Er zijn zelfs groepjes vrouwen die met elkaar op wintersport gaan." Zelfstandige vrouwen Zuidmeer heeft de NBvP-vrou- wen leren kennen als zelfstandi ge vrouwen die zich niet snel af recteur Bouter tot voorzichtig heid. De monumentencommissie en de welstandscommissie zullen zich nog over het bouwplan moe ten buigen. Als beide commis sies een positief advies uitbren- laten schrikken. Voor het zelf be reiden van een koud buffet voor honderd gasten deinst een NB- vP-vrouw niet terug, net zo min als voor het bedienen van een computer of een beamer, ook al heb je dat als 75-jarige nog nooit gedaan. Hoewel het leden tal in zijn totaliteit wat afneemt is de NBvP landelijk met 53.000 leden nog steeds de grootste vrouwenorganisatie. Met 130 le den is de afdeling Noordwelle gen, kan de gemeente vervol gens een bouwvergunning afge ven. Najaar 2007 kan de verbou wing dan beginnen, schat Bou ter in. Tegen die tijd zal de PKN-gemeente de kerk verko pen aan Bogor. en omstreken verreweg de groot ste Schouwen-Duivelandse afde ling. Het vijftigjarig jubileum van de afdeling Noordwelle wordt dinsdag 10 oktober gevierd met een uitgebreid feestprogramma, 's Ochtends wordt een boottocht op de Oosterschelde gemaakt, 's Middag worden de festivi teiten voortgezet in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamste- de. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld heeft giste ren in Middelburg tegen een 33-jarige inwoner van Borssele voor poging tot doodslag tbs met dwangverpleging geëist. De man, die ten tijde van het de lict in Middelburg woonde, sloeg op 4 juli de schoonvader van zijn zuster met een klauwha mer. De hamer schampte het achterhoofd en klapte tegen de schouder. Het slachtoffer kwam er met een gekneusde schouder en schaafwonden vanaf. Dat nam volgens de officier niet weg dat het incident fataal had kun nen aflopen. Zij nam de conclu sie van de psycholoog en de psy chiater over dat de verdachte sterk verminderd toerekenings vatbaar was. De gedragsdeskun digen achten de kans dat de man een levensdelict pleegt aan zienlijk. De gesprekken met de psycholoog en de psychiater ver liepen overigens moeizaam. De verdachte verkeerde in een psy chose toen zijn zuster de hond waarop hij paste, bij hem thuis kwam ophalen. „De schoonva der van mijn zus heeft me twee keer geduwd toen hij binnen kwam. Ik ben toen kwaad ge worden en heb de klauwhamer zaterdag 7 en zondag 8 oktober 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. gepakt." De man vertelde gis. teren na zijn echtscheiding aUei kwijt te zijn geraakt: ziji vrouw, werk en huis. „Het heef mijn leven kapotgemaakt." Di man is al voor geweldsmisdrij. ven veroordeeld. Hij had ziel eerder verzet tegen een tbs-me' voorwaarden. Raadsman M. vat der Want vroeg zijn cliënt vrij ti spreken van de poging dood. slag. De strafpleiter twijfeldi aan de conclusies van de ge. dragsdeskundingen. „Een tb: met dwangverpleging is he zwaarste middel. Dat past nie bij het delict", vond de strafplei ter. De rechtbank doet op 18 okto ber uitspraak. Politie pakt schutters RILLAND - Op de Gemaalde- weg in Rilland zijn gistermid. dag om half vier een 21-jarigf man uit Putte en een 16-jarigt man uit Ossendrecht aangehou den. De mannen waren met eer pistool aan het schieten ondei de Bathsebrug. Ook de dag er voor bleken zij daar geweest t( zijn. Het pistool en de munitif werden in beslag genomen. Na verhoor is het duo vrijgelaten. (0111412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen- Duiveland voor spoedgevallen bereik baar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111)406111. T. Zuidmeer-van Rijn, voorzitter van de afdeling" Noordwelle e.o. van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrouwen van Nu, laat het vijftig jaar oude notulenboek zien. foto Marijke Folkertsma Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. I papieren karton r/rirj.p4pitr<lytl(/r'hn. Oft Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanst^ëfeen, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale busïness-tó- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in èen totale oplage van 209.000 exemplaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40