Identificatieplicht is even wennen Kraaijensteinweg op de schop PZC PZC Ik heb geen jaar overgeslagen ;15 PZC Vier dagen baantjes trekken Grasland mag bij hevige regenval overlopen als buffer Celstraf geëist voor bedreigen ex Fietstunnel en rotondes moeten drukke route veiliger maken vrijdag 6 oktober 2006 Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 TT( /rlifÉJfti'OMl.! SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJDORP agenda STREEKACTIVITEITEN BRUINISSE - Jeugdsoos DE Pul, 20.00 uur: Hardhouse party met dj Joan. Zwem vierdaagse in Onderdak ZIERIKZEE - De zwemvier- daagse wordt weer gehouden in sportcentrum Onderdak in Zie- rikzee. Om deelname aantrekkelijk te maken, houdt de organisatie een loterij. Iedereen die meedoet maakt kans op een mp3-speler (voor kinderen) of een baden- kaart of zonnebankkaart voor volwassenen. De zwemvierdaag- se is van 16 tot en niet 20 okto ber. Deelnemers kunnen terecht tussen 7.00 en 12.00 uur en van maandag tot en met donderdag tussen 18.00 en 20,30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl J. van Sluis uit Nieuwerkerk doet over ruim een week voor de 29-ste keer mee aan de nationale zwemvierdaagse. door Melita Lanting NIEUWERKERK - Een officieel jubi leum is het niet, maar een prestatie mag je het toch wel noemen. J. van Sluis uit Nieuwerkerk doet over ruim een week voor de 29-ste keer mee aan de nationa le zwemvierdaagse. Alle keren vol bracht in het Nieuwerkerkse zwembad Dol-Fijn. „Alleen de eerste keer heb ik niet meege daan, omdat ik dacht dat ik dat nooit zou volbrengen", zegt Van Sluis. Inmid dels weet hij wel beter. Als de conditie een beetje op peil is, is de halve kilome ter per dag in ruim een halfuur te vol brengen. „Dertig baantjes per dag", re kent hij voor. „In vier dagen tijd twee kilometer zwemmen." Hij is (samen met zijn vrouw) de trouw ste deelnemer in Nieuwerkerk. Nie mand anders heeft zo vaak meegedaan. „Ik heb geen jaar overgeslagen." Van Sluis is wekelijks te vinden in het water van Dol-Fijn. Iedere donderdaga vond trekt hij een uur lang zijn baan tjes. Dat doet hij al jaren, samen met zijn vrouw. „Dat is goed voor de bewe ging. Maar het is niet alleen baantjes trekken hoor. Af en toe rust je wat uit en maak je een praatje. Het is ook gezel lig met elkaar. Je ziet altijd wel iemand even aan de kant hangen." In de opzet van de zwemvierdaagse is in al die jaren volgens Van Sluis eigenlijk niets veranderd. Gewoon vier dagen lang je baantjes trekken en na afloop een medaille. De grootste verandering is eigenlijk het verschuiven van het tijd stip naar de herfstvakantie, waardoor de scholen niet meer collectief mee doen. Dat kost - denkt Van Sluis - deel nemers omdat veel kinderen met hun ouders op vakantie zijn. Hij vindt dat wel jammer en haalt graag herinneringen op aan de tijd dat hij zelf nog aan de school stond en met de kinderen mee het water inging. Van Sluis is een beetje vergroeid met het zwembad. „Ik heb destijds nog mee geholpen om het bad 'open te zwem men' toen het net klaar was." Hij stond ook weer klaar toen de gemeente het zwembad wilde sluiten. „Toen heb ik meegeholpen met de acties om het bad foto Marijke Folkertsma open te houden. Dat deden we met een hele groep. Op zoek naar sponsors en handtekeningen verzamelen." Van Sluis is nog altijd heel blij dat de actie geslaagd is. „Want als je naar Zierikzee moet ga je niet zo gemakkelijk meer." Hij vindt het belangrijk dat het bad in Nieuwerkerk open blijft, al was het al leen al voor de zwemvierdaagse die dit jaar voor de dertigste keer wordt gehou den. Het jubileum is voor het bestuur geen aanleiding voor een groot feest. „Nee, geen feest maar alle deelnemers krijgen wel een kleine attentie", weet Van Sluis. „Niet zo groot hoor, want dat kunnen we niet betalen." Het jaarlijkse festijn is van maandag 16 tot en met donderdag 19 oktober. Kinde ren en volwassenen kunnen zwemmen tiissen 18.30 en 20 uur; tussen 20.00 en 21.00 uur is het bad gereserveerd voor volwassenen. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het waterschap Hollandse Delta heeft bij Stad aan 't Haringvliet een twintig hectare groot gebied aangelegd voor de opvang van hevige re genbuien. Het zogeheten Watergat-Vogel- nest is natuurvriendelijk inge richt en ook toegankelijk voor wandelaars en vissers. Het Wa tergat-Vogelnest is onder meer opgebouwd uit natte graslan den. Bij hevige regenval mag de ze strook onderlopen, om zo de overvloed aan water voor de om geving op te vangen. Het teveel aan regenwater wordt door een pompgemaal via de haven van Oude-Tonge naar het Krammer-Volkerak afge voerd. In het seizoen wordt het grasland gehooid, wat een geva rieerde plantengroei moet bevor deren en de leefgebieden van verschillende diersoorten ver sterkt. De oevers zijn zo ingericht dat het land geleidelijk overgaat in water. Dat is vooral aantrekke lijk voor libellen en vogels als de kleine karekiet. Het gebied is tevens toegankelijk gemaakt voor wandelaars en vissers. Eén van de aangelegde vissteigers is geschikt voor rolstoelgebrui kers. De Hollandse Delta heeft de buf ferzone aangelegd als extra maatregel in de strijd tegen toe nemende wateroverlast. Door de stijgende zeespiegel en de verwachte grotere regenval zijn dijken en duinen volgens het waterschap niet .meer vol doende om het achterliggende gebied te beschermen. Het Wa- tergat-Vogelnest is onder meer mogelijk gemaakt met finan ciële steun van het Europees Oriëntatie- en Garantiefonds voor de landbouw. Op dinsdag 10 oktober wordt de realisatie van het project offici eel gevierd met een bijeenkomst van vertegenwoordigers van de gemeenten Middelharnis, Oost- flaklcee en het waterschap. Oefening sluiting coupure Yerseke YERSEKE - De coupure in de spoordijk aan de Zanddijk vlakbij het NS-station Kruiningen-Yerseke wordt in de nacht van zaterdag op zondag bij wijze van oefening afge sloten. Grote houten balken worden in de opening in de dijk geplaatst, wat bij een overstroming moet helpen het water buiten de éne of de andere polder te houden. De oefening begint na half één 's nachts. De bovenleiding moet daarvoor buiten werking worden gesteld. Vandaar dat het karwei 's nachts gebeurt als er geen treinverkeer is. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft afgelopen weekein de al de vier coupures tussen Rilland en Yex-seke bij wijze van oefening afgesloten met een dubbel stel stalen storm vloeddeuren. Dit is vlekkeloos verlopen. De coupures wa ren dicht binnen tien minuten. Oponthoud door afsluiting afslagen GOES - Sommige automobilisten waren donderdag een kwartier tot een half uur later op hun werkplek in Goes door afsluiting van de afslagen Goes en Kapelle op de zuidbaan van snelweg A58. Rijkswaterstaat stelde vast dat nogal wat weggebruikers uit de richting Walcheren de snelweg hadden genomen. Pas bij de afslag Kruiningen konden ze eraf, om vervol gens via de noordbaan van de A58 terug naar Goes te rij den, waar ze wel de afrit konden nemen. Om te voorko men dat er files zouden ontstaan bij Kruiningen, waar be stuurders vaak moeten wachten om de provinciale weg op te kunnen, zette Rijkswaterstaat twee verkeersbegelei- ders in. Zij hielden het verkeer op de provinciale weg af en toe tegen om het verkeer dat vanaf de snelweg kwam, goed door te laten stromen. Vreemd genoeg bleef op het de N254, de provinciale weg tussen Heinkenszand en Goes waar momenteel een spoor viaduct wordt vernieuwd, relatief rustig. De eerste fase van de asfalteringswerkzaamheden op de zuidbaan tus sen Heinkenszand en Goes duurt tot en met zaterdaga vond laat. Daarna gaan beide afslagen open. De tweede fase van de asfalteringswerkzaamheden op de zuidbaan, het deel tussen Heinkenszand en Goes, begint 13 oktober en duurt tot 23 oktober. De hinder voor het verkeer blijft beperkt tot smallere rijstroken en een snelheidsbeperking op de A58. Tijdelijke ijsbaan in Zeelandhallen GOES - Schaatsliefhebbers kunnen van begin december tot half januari terecht in de Zeelandhallen in Goes. In één van de hallen wordt daar een tijdelijke ijsbaan inge richt, mede dankzij tienduizend euro subsidie van de ge meente Goes. De gemeente stelt aan de royale donatie wel de voorwaar de dat de Goese scholen gratis gebruik kunnen maken van de ijsbaan en dat schaatsen tegen een zacht prijsje worden verhuurd. Gratis toegang geldt alleen voor vanuit scholen georganiseerde activiteiten. (Advertentie) (Advertentie) Oosterscheldeziekenhuis Goes vraagt naar persoonsbewijs door Mieke van der Jagt GOES - De dames aan het tafel tje in het cafetaria van het Oos terscheldeziekenhuis kennen el kaar niet. Maar ze zitten in het zelfde schuitje en dat schept een band. Voor allebei is een kind onderweg naar huis om een iden titeitsbewijs te halen. Ze wisten wel dat je dat bij je moet dra gen, maar het ligt toch thuis in de la van een wandmeubel. En nu moeten ze het tonen om een nieuw ponsplaatje te krijgen. Zoals deze dames zijn er veel mensen in het ziekenhuis. Je ziet ze sprintjes trekken naar de auto, want een rijbewijs voldoet ook. Sinds 1 oktober doet het Oosterscheldeziekenhuis wat de zorgverzekeraars al sinds het be gin van het jaar eisen: identifica tie om fraude tegen te gaan. Ie dereen die voor behandeling, controle of iets anders naar het ziekenhuis komt, moet naast zijn zorgpas een identiteits kaart, paspoort of rijbewijs over leggen. Zo wordt voorkomen dat onver zekerde patiënten op ander mans zorgpas worden behan deld. In het Goese ziekenhuis is ervoor gekozen een ander pons plaatje in te voeren. Wie de iden- titeitsproef heeft afgelegd, krijgt èen geel, in plaats van het oude, witte ponsplaatje. Maar identificatieplicht en het risico van een bekeuring ten spijt, heel veel mensen lopen lie ver niet met een persoonsbewijs op zak. Ze komen, zoals ze ge wend zijn, naar de polikliniek, graven hun afspraakkaart en ponsplaatje op, wachten op de secretaresse en worden, vanaf maandag, teruggestuurd naar het afsprakenbureau in de hal. Daar kunnen ze een ander pons plaatsje krijgen, als ze een iden tificatiedocument hebben mee genomen. Wie geen papieren bij zich heeft, kan wel gewoon wor den behandeld, maar wordt net jes genoteerd. Binnen veertien dagen moeten de patiënten het document komen laten zien, an ders wordt de rekening naar huis gestuurd. De patiënt moet de zaken dan zelf met de verze kering afhandelen. De twee dames zijn inmiddels in de polikliniek bij de dokter ge weest, maar regelen de zaken lie ver meteen goed. Ze zijn nu tóch in het ziekenhuis en de kinderen waren bereid even naar hun huis, in Goes-Noord en in Kapel le, te rijden. Bij het afsprakenbu reau kunnen ze straks in een lan ge rij gaan staan. Speciaal voor de late identificeerders heeft een aparte medewerker onder een bak met lichtletters plaats- door Aector Dooms MIDDELBURG - Om een 24-ja- rige inwoner van Breda te laten inzien dat hij echt moet ophou den met het gebruik van geweld tegen zijn (ex-)vriendin, eiste of ficier van justitie J. Zondervan gisteren in Middelburg veertien maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk. Daar bovenop komt nog een maand gevangenisstraf extra, genomen. 'Alleen identificatie', staat erop. In de ziekenhuizen in Terneuzen en Vlissingen weten ze dat die drukte over een poosje afgelo pen zal zijn. Daar zijn ze al op 1 januari begonnen naar documen ten te vragen-. Volgens J. van den Blink van het Ziekenhuis Walcheren was dat geen dag te vroeg. „Niet al leen voor de zorgverzekeraars is het lastig als mensen op ander- omdat de verdachte nog in zijn proeftijd zit van een geweldsde lict. Verder moet hij de woning bouwvereniging 422 euro scha devergoeding betalen voor in to taal zes gebroken ruiten. De Brabander heeft een straat verbod, maar lapte dat op 17 juni aan zijn laars en zocht zijn ex in haar woning in Rilland op. Hij gooide een stoeptegel door de ruit en bedreigde haar met een mes. „Ik wil mijn zoontje zien, want ik ben bang dat het mans zorgpas worden behan deld, voor de patiënten zelf is het uiterst riskant. Je zult maar bloed van een verkeerde bloed groep toegediend krijgen. Dan ben je wel mooi dood! Huisartsenpraktijken en apothe ken zijn nog nog niet aan de identificatie begonnen. Die eer stelijns-organisaties staan wat dichterbij de klanten. Zij wach ten op richtlijnen van de be roepsorganisaties misgaat", was zijn verklaring achteraf. De officier zag de zaak anders. De verdachte kampt met een drugs- en alcoholpro bleem en dat maakt hem agres sief, zo blijkt ook uit zijn straf blad. De Bredanaar heeft sinds 2002 zijn vriendin doorlopend bedreigd en ook heeft hij haar mishandeld. Nadat de man werd vastgezet schreef hij haar vanuit de gevangenis een dreig brief. Uitspraak op 18 oktober. Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openingslijden: dinsdag f/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u öp de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 - 17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De Kraaijensteinweg (N57) gaat in grijpend op de schop. Er zijn plannen voor de aanleg van drie rotondes, een parallelweg en een fietstunnel of fietsbrug. Voor de aanpassing van de weg wordt een bedrag van vier mil joen euro uitgetrokken. De Kraaijensteinweg is sinds de aanleg van de stormvloedkering een druk bereden weg. Ooit was het de bedoeling om parallel aan de weg een nieuwe weg aan te leggen en aan te laten sluiten op de weg over de Brouwers- dam. Van dat zogeheten 'polder tracé' is tot op heden echter niets terechtgekomen hetgeen betekent dat de Kraaijenstein weg alle verkeer vanaf de ke ring moet verwerken. Met de drukte is ook de verkeersonvei ligheid toegenomen en laat de doorstroming te wensen over. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft daarom besló ten de weg flink onder handen te nemen. Het eerste kruispunt na de kering - daar waar de Kraaijensteinweg de Cauersweg kruist - wordt vervangen door een rotonde. Hetzelfde gebeurt op de kruising van de Kraaijen steinweg met Zandweg en Steursweg'. Ook de aansluiting van de Kraaijensteinweg op de Serooskerkseweg wordt in de vorm van een rotonde gegoten. Om te voorkomen dat de roton de al te dicht bij de rotonde rich ting recreatieverdeelweg komt, wordt het laatste stukje Kraa ijensteinweg iets verlegd in de richting van Zierikzee. Aan de 'dorpszijde' van de Kraa ijensteinweg ligt een fietspad. Het is de bedoeling dat aan de 'polderzijde' van de Kraaijen steinweg een parallelweg wordt gerealiseerd. Deze kan zowel door fietsers als door langzaam (landbouw)verkeer benut wor den. Verder studeren de plan nenmakers nog op manieren om een veilige oversteekmogelijk1 heid voor fietsers te creëren. Vooral in de drukke zomermaan den is het bepaald geen sinecure om de weg veilig over steken en daarom wordt nu voorgesteld om ter hoogte van Burgh een fietstunnel of een fietsbrug te realiseren. Beide oplossingen hebben volgens H. Eckhardt van het door wegbeheerder Rijkswaterstaat ingehuurde in genieursbureau Arcadis voor- en nadelen. Een tunnel is be hoorlijk kostbaar. Een brug is goedkoper maar neemt veel ruimte in beslag en past ook niet altijd even fraai in het land schap. Eckhardt: „Bij de Kraa ijensteinweg zou het vanwege het vrachtverkeer ook een be hoorlijk hoge brug moeten wor den. Dus daar studeren we nog op." Eckhardt benadrukt dat de plannen zoals die er momenteel liggen nog niet meer dan schets- plannen zijn. Aanwonenden en andere belanghebbenden mogen nog hun zegje er nog over doen. In Sportcentrum Westerschou- wen wordt maandag 9 oktober een inloop-avond aan de herin richtingsplannen gewijd. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen be langstellenden er terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39