Overleg De Blikken noodzakelijk em fZC Officier eist tbs met dwang voor poging doodslag Cel geëist voor herhaaldelijk bedreigen ex Schoonheid uit afgedankte dingen Binnen handbereik Jongerenontmoetingsplek 's-Gravenpolder dichterbij Bouwvakkers begonnen in nieuwe wijk Kamperland Gemeenteraad Borsele wil gesprek met bewoners over wateroverlast V tv. agenda weekenddiensten m vrijdag 6 oktober 2006 b 16 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De komst van een jongerenontmoetings- plek aan de Magnoliastraat in 's-Gravenpoldcr is gisteravond een stap dichterbij gekomen na een gesprek tussen jongeren, om wonenden, dorpsraadleden uit 's-Gravenpolder en de gemeente Borsele. Omwonenden brachten, evenals maandagavond tijdens een bij eenkomst in 's-Gravenpolder, naar voren dat zij eerder geïnfor meerd hadden willen worden. Zij moesten uit de krant verne men dat er een jongerenontmoe tingsplaats (jop) aan de Magno liastraat zou komen. Omdat de- jop op 250 meter afstand van de bebouwing is gepland, was over leg niet nodig, werd vanuit de gemeente gesteld. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, jongerenbeleid) erkende gisteravond dat dit niet goed was geweest.' „Ik trek het boete kleed aan." De kou was daar mee al enigszins uit de lucht en die verdween nog iets meer door een voorstel van de 's-Graven- polderse dorpsraadvoorzitter A. Walhout. Hij lanceerde het idee een beheerscommissie op te richten met twee jongeren, twee omwonenden, een dorpsraadlid en de begeleider van de jonge ren C. Dekker. Omwonenden omarmden dit initiatief, maar wilden nog wel precies weten welke locaties voor een jop el ders in 's-Gravenpolder in beeld zijn geweest en wat er gedaan wordt om de verkeersveiligheid te waarborgen. Als die informa tie er is, kan er wat betreft woordvoerder J. de Goffau van de omwonenden een afsluitend gesprek plaatsvinden. Het is waarschijnlijk over twee weken duidelijk of de omwonenden het licht van oranje op groen wen sen te zetten. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Ga met be woners van de 's-Heerenhoekse nieuwbouwwijk De Blikken die met wateroverlast kampen, een gesprek aan. Wethouder F. Tolle naar (SGP-ChristenUnie, open bare werken) kreeg gisteravond dat advies vanuit de Borselse ge meenteraad. CDA-raadslid A. Schenk raad de dit Tollenaar aan, nadat zijn collega R. Boekholt (WD) over de klachten van bewoners van De Blikken over wateroverlast was begonnen. Boekholt wilde van de wethouder weten of het inderdaad zo is dat kopers van kavels in De Blikken niet vooraf zijn ingelicht over de waterpro- blematiek in de wijk. „Want als ze dat hadden geweten", stelde Boekholt, „dan hadden kopers voor een paar honderd euro di'ai- nage aangelegd. Op de bouw som van een huis maakt zo'n be drag weinig uit." Tollenaar gaf eerst'een ontwij kend antwoord, waarin hij erop wees dat 'kopers van oudsher op eigen terrein zelf voor drainage moeten zorgen'. Boekholt vroeg daarop door, waarna de wethou der toegaf 'dat het een stuk netter was geweest als mensen erop waren gewezen dat zij drainage moesten aanbrengen'. Wat dit betekent-voor de bewo ners die nog met wateroverlast zitten, bleef onduidelijk. Tolle naar hield vast aan het al eerder door hem ingenomen standpunt dat de gemeente advies wil ge ven en materiaal tegen geredu ceerd tarief 'wil verstrekken, maar zelf geen drainage op pri- vépercelen gaat aanleggen. Dat zou volgens hem ook niet eerlijk zijn tegenover mensen die wel voorzorgsmaatregelen hebben genomen. CDA-raadslid Schenk adviseer de Tollenaar vervolgens bewo ners op te zoeken om 'uit deze vervelende situatie te komen'. Tollenaar wees dat idee niet op voorhand af, maar zei na afloop van de raadsvergadering eerst alle stukken te willen bestude ren. Kerncentrale WD'er Boekholt boekte minder succes met een pleidooi voor een promotiecampagne om een twee de kerncentrale naar Borsele te halen. Hij had zich erover ver baasd dat niet alleen de gemeen te Borsele - of beter gezegd het dorp Borssele, met dubbel 's' - in beeld is voor een tweede kern centrale, maar dat staatssecreta-' ris Van Geel (CDA, milieube heer) ook Delfzijl en de Tweede door Maartje Huijben THOLEN - Nee, ze vlooit niet ie dere vuilcontainer uit. „Maar ik houd wel van oude materialen", bekent kunstenares Dini Sim ons uit Tholen. „Ik ga regelma tig naar een oud-ijzerboer. Op zoek naar mooie dingen om in mijn schilderijen te verwerken." Dat de werken van de Thoolse kunstenares bijzonder zijn, blijkt. Van 2 tot 26 november is de serie Zee te bewonderen tij dens de Kunstmaand Ameland, een evenement waar zeventig in ternationale kunstenaars op der tig verschillende locaties hun werk laten zien. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 20.00 uur: Dubbel Apart voor mensen met een verstandelijke beper king; 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Sportpunt Zeeland, 19.00-21.30 uur: Bio- scoopzwemmen voor alle jeugd uit Goes en omgeving; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; Zaal Zeelandia, 14.00 uur: Algemene Le denvergadering ANBO Hansweert/Schore; HEINKENSZAND - Zaal Blauwe Rei ger, 19.00-22.00 uur: Show Parkieten Speciaal Club; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Ex positie Fruit op zijn Kant; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Zwembad Den Inkel, 9.00-10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; 10.00-11.30 uur: Baby-I Peuterzwem- men; LEWEDORP - Café-pension De Goede verwachting, 18.30 uur: Avondruilbeurs van oa munten, oude ansichten, postze gels en andere objecten; RILLAND - De Vliedberg, 14.00 uur: Bin go voor ouderen; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur: Weekmarkt; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. In haar atelier aan de Dalem- sestraat in Tholen is de kunste nares in haar element. Schilde rijen aan de muur, oude vloer kleden op de grond, een werk bank gevuld met verf en materi alen en in de hoek een afge dankt bankstel. Wierook vult de ruimte. „Ik ben spiritueel, religieus inge steld, Het duikt iedere keer weer in mijn werk op. Nu ben ik bijvoorbeeld bezig met kleine tempeltjes of heilige huisjes. Ik heb er eigenlijk nog geen naam voor." Op de werkbank prijken de nieuwste aanwinsten: kleine houten kistjes in vrolijke kleu ren. In het ene staat Boeddha centraal. In het andere weer een simpel kaarsje. Het schilderen begon ruim elf jaar geleden. „Als kind tekende ik al wel heel graag, maar deed daar niets mee. Tot ik in 1995 kanker kreeg. Tijdens mijn ziek te begon ik al een beetje om mijn zinnen te verzetten." Hoe beter Simons zich begon te voelen, hoe meer ze zich stortte op de kunst. „Het is vooral een vorm van meditatie." De doeken zijn heel divers. In het atelier hangen zeelandschap pen, kleurrijke, haast kinderlij ke portretten en abstracte kunst. „Soms maak ik iets met enkel olieverf, maar vaak ver werk ik ook lood of dakleitjes in mijn werk. Dat geeft meer diep gang. Ik hou er vooral van dat er iets op het doek ligt. Alleen met een penseel werken, vind ik saai. Dit heb ik bijvoorbeeld ge maakt van de leitjes die van het dak van de Hervormde Kerk af kwamen. Die gooiden ze weg. Ik ben ze toen uit de container gaan vissen." De kunstenares toont een groot verticaal doek met enkele leitjes onder elkaar. Mysterieuze te kens zijn vergezeld met een niet-bestaande taal. Ze doen denken aan boodschappen uit een ver verleden, een bescha ving die al lang ten onder is ge gaan. Echt verklaren kan ze haar werk niet. „Schilderen is voor mij meer een gevoel. Ik moet er niet bij nadenken wat ik wil overbrengen. Het begint met een onderwerp. Dan ga ik naden ken en in mijn hoofd een doek maken. Het stapelt zich op. Plots knalt het ef echt uit en ben ik niet meer te stoppen. Dan ben ik dagen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig." De kunstroute in Ameland staat hoog aangeschreven vanwege de kwaliteit en de veelzijdigheid door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld heeft giste ren in Middelburg tegen een 33-jarige inwoner van Borssele voor poging tot doodslag tbs met dwangverpleging geëist. De man, die ten tijde van het de lict in Middelburg woonde, sloeg op 4 juli de schoonvader van zijn zuster met een klauwha mer. De hamer schampte het achterhoofd en klapte tegen de schouder. Het slachtoffer kwam er met een gekneusde sehouder en schaafwonden vanaf. Dat nam volgens de officier niet weg dat het incident fataal had kun nen aflopen. Zij nam de conclu sie van de psycholoog en de psy chiater over dat de verdachte sterk verminderd toerekenings vatbaar was. De gedragsdeskun digen achten de kans dat de man een levensdelict pleegt aan zienlijk. De gesprekken met de psycholoog en de psychiater ver liepen overigens moeizaam. De verdachte verkeerde in een psy chose toen zijn zuster de hond waarop hij paste, bij hem thuis kwam ophalen. „De schoonva der van mijn zus heeft me twee keer geduwd toen hij binnen kwam. Ik ben toen kwaad ge worden en heb de klauwhamer Maasvlakte als mogelijke vesti gingsplaatsen noemt. „Terwijl wij de kennis en de voorzienin gen al in huis hebben. Een twee de kerncentrale hoort thuis in Borssele." J.Zandee (SGP-ChristenUnie) viel Boekholt bij. Plij was de eni ge. „Je bent wel erg hebberig", reageerde N. Werri (Lokale Par tij Borsele) richting de WD'er. CD A-fractievoorzitter P. van den Dries vond dat Boekholt 'erg ver voor de muziek aan het uitlopen was'. „We moeten eerst maar eens afwegen of kernener gie wel duurzaam is of niet. Wat de voor- en nadelen zijn." PvdA' er J. Huige reageerde net zo en hij gaf aan dat 'via energiebespa ring pas echte milieuwinst valt te boeken'. De Borselse gemeenteraad heeft zich voorgenomen maart vol gend jaar te discussiëren over een tweede kerncentrale. Als dat dan tenminste nog een on derwerp is na de verkiezingen voor de Tweede Kamer 22 no vember. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De Noord-Be- velandse wethouder A. van der Maas heeft gisteren de eerste paal geslagen voor de nieuwe wijk Campervelden in Kamer- land, tot nu toe bekend onder de naam Kamperland III. In de eer ste fase van de Campervelden, dat aan de zuidkant van het dorp komt te liggen, worden 26 huizen gebouwd. Het hele plan voorziet in 133 woningen. Het zal zo'n tien jaar duren voor dat de hele Campervelden is vol gebouwd. De eerste fase, die aansluit op de Peppeldreef, om vat onder meer een aantal hui zen voor starters op de woning markt. Die woningen kosten tus sen 120.000 en 150.000 euro. In het hele plan, dat uitgevoerd wordt door Campan Ontwikke ling BV, zal een mix van huizen^ typen verrijzen: vrijstaand^ twee-onder-een-kap, gescha keld, in een rijtje, gestapeld ern met een patio. Ook huizen voor senioren en zorgwoningen krij gen een plaats in de nieuwe wijk van Kamperland. De gemeente Noord-Beveland stopt een deel van de winst die met de grond- verkoop is gemaakt, in de nieuw-, bouw voor starters op de wo ningmarkt. Ook met het aanbod in het duurdere segment hoopt j de gemeente de doorstroming te bevorderen en plaats te maken voor jonge Noord-BevelandeiSj die op het eiland willen blijven wonen. De eerste huizen tussen] de Dwarsstraat en de Peppels- dreef, komen op termijn in eek grote wijk te liggen, waarvan de spil, een brede laan met water; en bomen, aansluit op de Veer-i weg. door Aector Dooms MIDDELBURG - Om een 24-ja- rige inwoner van Breda te laten inzien dat hij echt moet ophou den met het gebruik van geweld tegen zijn (ex-)vriendin, eiste of ficier van justitie J. Zondervan gisteren in Middelburg veertien maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk. Daar bovenop komt nog een maand gevangenisstraf extra, omdat de verdachte nog in zijn proeftijd zit van een geweldsde lict. Verder, moet hij de woning bouwvereniging 422 euro scha devergoeding betalen voor in to taal zes gebroken ruiten. De Brabander heeft een straat verbod, maar lapte dat op 17 juni aan zijn laars en zocht zijn ex in haar woning in Rilland op. Hij gooide een stoeptegel door de ruit en bedreigde haar met een mes. „Ik wil mijn zoontje zien, want ik ben bang dat het mis gaat", was zijn verklaring achteraf. De officier zag de zaak anders. De verdachte kampt met een drugs- en alcoholpro bleem en dat maakt hem agres sief, zo blijkt ook uit zijn straf blad. De Bredanaar heeft sinds 2002 zijn vriendin doorlopend bedreigd en ook heeft hij haar mishandeld. Nadat de man werd vastgezet schreef hij haar vanuit de gevangenis een dreig brief. Uitspraak op 18 oktober. zaterdag 7 en zondag 8 oktober 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) j 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L, Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, i Molenlaan 24, Yerseke, tel,0113) ;j 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Gé- zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R, van den Boomgaard, 's Graven-1 polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek- uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend- spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter- markt 10, zat. van 11.00-12.00 uur, W5jjkveirplleg5ing Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Wedoskuinidigeini Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Dini Simons tekende als kind al, maar ze stortte zich pas echt op kunst toen ze in 1995 kanker kreeg. „Hel is vooral een vorm van medita tie." foto Dick de Boer van de exposities, in combinatie met de schoonheid van het Wad deneiland. Deze tiende editie doen veel kunstenaars uit met name Nederland, Duitsland en Scandinavië mee. Het werk van Simons is te bewonderen in Ho tel Amelander Kaap in Hollum. Politie houdt schutters aan bij Rilland RILLAND - Op de Gemaalde- weg in Rilland zijn gisteren om streeks half vier 's middags twee mannen aangehouden die met een pistool aan het schieten waren. Ooggetuigen zagen het tweetal (een 21-jarige man uit Putte en een 16-jarige man uit Ossen- drecht) bezig onder de Bathse- brug. Zij seinden de politie in, die op de mannen af ging. Ook de dag ei~voor bleken zij daar geweest te zijn. Het wapen waarmee geschoten werd, was van de 21-jarige man. Het pi stool en de munitie werden in be slag genomen. De twee mannen werden na verhoor weer in vrij heid gesteld. gepakt." De man vertelde gis teren na zijn echtscheiding alles kwijt te zijn geraakt: ziin vrouw, werk en huis. „Het heeft mijn leven kapotgemaakt." De man is al voor geweldsmisdrij ven veroordeeld. Hij had zich eerder verzet tegen een tbs-met voorwaarden. Raadsman M. van der Want vroeg zijn cliënt vrij te spreken van de poging dood slag. De strafpleiter twijfelde aan de conclusies van de ge- dragsdeskundingen. „Een tbs met dwangverpleging is het zwaarste middel. Dat past niet bij het delict", vond de strafplei ter. De rechtbank doet op 18 ok tober uitspraak. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34