Identificatieplicht is even wennen PZC PZC Eddie gaat voor een schone school Sinoutskerkseweg door de Poel dicht Oosterscheldeziekenhuis Goes vraagt naar persoonsbewijs ,15 Natuurexcursie Plan Tureluur PZC vrijdag 6 oktober 2006 door Mieke van der Jagt GOES - De dames aan het tafel tje in het cafetaria van het Oos terscheldeziekenhuis kennen el kaar niet. Maar ze zitten in het zelfde schuitje en dat schept een band. Voor allebei is een kind onderweg naar huis om een iden titeitsbewijs te halen. Ze wisten wel dat je dat bij je moet dra gen, maar het ligt toch thuis in de la van een wandmeubel. En nu moeten ze het tonen om een nieuw ponsplaatje te krijgen. Audities voor streetdance 's-HEER ARENDSKERKE - Dansstudio Shirley houdt mor gen in 's-Heer Arendskerke audi ties voor demonstratieteams streetdance en hiphop. De audities zijn bedoeld voor kinderen die in de laatste twee jaren van het basisonderwijs zit ten en voor jongeren op het mid delbare onderwijs. De bedoeling is dat de 'demoteams' door het hele land gaan optreden en dat ze meedoen aan wedstrijden. Voor kinderen in de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs be gint de auditie om 12.00 uur. Scholieren uit de eerste en twee de klas van het middelbare on derwijs moeten om 13.00 uur klaarstaan en om 14.30 uur wordt de auditie gehouden voor scholieren vanaf de derde klas middelbaar. Alle audities vin den plaats in het Arendshuis in 's-Heer Arendskerke. Aanmel den kan via de website www.dansstudioshirley.nl. Autopuzzelrit GOES - Motor- en autoclub De Bcvelanden houdt morgen de vijfde Vogelaar-puzzel- en oriën- tatierit vanuit Goes. De rit gaat over binnenwegen rond Goes. Inschrijven kan van 13.00 tot 14.00 uur bij Piet Voge laar Auto's aan de Livingstone- weg in Goes. Sport, spel, feest in Kwêdamme KWADENDAMME - Kwaden- dainme viert morgen feest met de Kwêdamse dag. Op het programma staan: een Solextoertocht door de Zak van af 13.00 uur, een fancy fair met vrijmarkt van 14.00 tot 18.00 uur, een dikke banden race voor de jeugd tussen 14.00 en 14.30 uur en .wielerwedstrijden tussen 14.30 en 18.00 uur. Tussendoor wordt er van 15.30 tot 16.00 uur ook nog een Solexrace door het dorp gehou den. 's Avonds is het nafeest vanaf 22.00 uur tot in de late uurtjes, de Nacht van Kwêdamme. Het wielercomité, het fruitco- mité en tal van andere vere nigingen tekenen voor de organi satie. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THQLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-rpail: web@pzc.nl Zoals deze dames zijn er veel mensen in. het ziekenhuis. Je ziet ze sprintjes trekken naar de auto, want een rijbewijs voldoet ook. Sinds 1 oktober doet het Oosterscheldeziekenhuis wat de zorgverzekeraars al sinds het be gin van het jaar eisen: identifica tie om fraude tegen te gaan. Ie dereen die voor behandeling, controle of iets anders naar het ziekenhuis komt, moet naast zijn zorgpas een identiteits kaart, paspoort of rijbewijs over- Zo wordt voorkomen dat onver zekerde patiënten op ander mans zorgpas worden behan deld. In het Goese ziekenhuis is ervoor gekozen een ander pons- plaatje in te voeren. Wie de iden- titeitsproef heeft afgelegd, krijgt een geel, in plaats van het oude, witte ponsplaatje. Maar identificatieplicht en het risico van een bekeuring ten spijt, heel veel mensen lopen liever niet met een persoonsbe wijs op zak. Ze komen, zoals ze gewend zijn, naar de poli kliniek, graven hun afspraak- kaart en ponsplaatje op, wach ten op de secretaresse en wor den, vanaf maandag, terugge stuurd naar het afspraken- bureau in de hal. Daar kunnen ze een ander ponsplaatsje krij gen, als ze een idêntificatiedocu- ment hebben meegenomen. Wie geen papieren bij zich heeft, kan wel gewoon worden behan deld, maar wordt netjes geno teerd. Binnen veertien dagen moeten de patiënten het docu ment komen laten zien, anders wordt de rekening naar huis ge stuurd. De patiënt moet de za ken dan zelf met de verzekering afhandelen. Drukte De twee dames zijn inmiddels in de polikliniek bij de dokter ge weest, maar regelen de zaken lie ver meteen goed. Ze zijn nu tóch in het ziekenhuis en de kinderen waren bereid even naar hun huis, in Goes-Noord en in Kapel- Ie, te rijden. Bij het afsprakenbu- reau kunnen ze straks in een lan ge rij gaan staan. Speciaal voor de late identificeerders heeft een aparte medewerker onder een bak met lichtletters plaats genomen, 'Alleen identificatie', staat erop. In de ziekenhuizen in Terneuzen en Vlissingen weten ze dat die drukte over een poosje afgelo pen zal zijn. Daar zijn ze al op 1 januari begonnen naar documen ten te vragen. Volgens J. van den Blink van het Ziekenhuis Walcheren was dat geen dag te vroeg. „Niet al leen voor de zorgverzekeraars is het lastig als mensen op ander mans zorgpas worden behan deld, voor de patiënten zelf is het uiterst riskant. Je zult maar bloed van een verkeerde bloed groep toegediend krijgen. Dan ben je wel mooi dood! Huisartsenpraktijken en apothe ken zijn nog nog niet aan de identificatie begonnen. Die eer stelijns-organisaties staan wat dichter bij de klanten. Zij wach ten op richtlijnen van de be roepsorganisaties. Conciërge Eddie Flikweert is door de leerlingen van het Buys Ballot College genomineerd voor de titel 'beste conciërge van het jaar'. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Er is geen ontkomen aan. Het Buys Ballot College in Goes hangt vol posters met het hoofd van Eddie Flik weert erop. Vote for Eddie! De hoofd conciërge dingt mee naar de landelijke titel 'conciërge van het jaar' en geniet daar met volle teugen van. „Tien jaar geleden zou ik nog hebben gezegd dat ik het niet nodig vond, maar nu ben ik bezig aan mijn laatste jaar op school en zou ik zo'n titel wel een aardig afscheid vinden." Die titel is echter nog niet binnen. De finale vindt plaats op 17 december. Een blik op de site www.concierge2006.nl leert dat Eddie (61) momenteel tweede staat met 993 stemmen en al is doorge drongen tot de kwartfinale. Het forum op de website staat ondertussen vol met loftuitingen van leerlingen. Eén ding springt eruit: Eddie is altijd vrolijk en maakt veel grapjes. Peter: Iedereen kent Eddie en Eddie kent iedereen," De conciërge knikt. „De meeste leerlin gen ken ik bij naam. Ik vind dat belang rijk. Vroeger was het wel gemakkelijker dan nu, omdat de school enorm is ge groeid." Eddie kwam in 1976 terecht op wat toen nog het Christelijk Lyceum voor Zeeland heette. De school telde toen 735 leerlingen; nu zijn dat er zo'n 1200. „Ik werkte tot mijn dertigste in de fruitteelt, maar daar was steeds min der werk in. Toen vroeg iemand of ik hier conciërge wilde worden. Ik twijfel de heel erg en dacht: straks loop ik daal de hele dag met een emmertje sop. Nu weet ik wel beter. Als conciërge doe je veel meer. Post sorteren, toezicht hou den, automaten vullen, ziekmeldingen registeren en ga zo maar door." Joshua: „Hij werkt heel hard om de school schoon te houden en zorgt- ervoor dat wij geen troep maken. Een schone school is voor Eddie zo onge veer prioriteit nummer één. „Daar krij gen we vaak complimenten over als mensen van andere scholen hier ko men", zegt hij trots. „Zelf kom ik ook wel eens ergens anders en dan denk ik vaak: nou, hier mag het ook wel wat schoner." Sinds jaar en dag moeten de scholieren die straf hebben, zich melden bij de con ciërge. Hij heeft daar zelf om gevraagd, omdat hij de kids goed kan gebruiken voor hét schoonhouden van het pand. Hij laat ze vegen, soppen of stofzuigen. „Daardoor komen de schoonmakers toe aan dingen die ze anders niet zouden kunnen doen en blijft de school super- schoon", aldus de populaire conciërge. Mathilde: „Als je moet nakomen, mag je bijna altijd eerder weg. Als iemand hard heeft gewerkt is Eddie de beroerdste niet en mag zo iemand best een half uurtje eerder vertrekken. „Maar als iemand de kantjes er vanaf loopt, laat ik hem ook gerust een half uur langer blijven", voegt hij eraan toe. „Ik kan als het moet best streng zijn en ben niet altijd vrolijke Eddie. Pas nog moest ik een leraar te hulp schieten, om dat een jongen de klas werd uitge stuurd, maar het vertikte om weg te gaan. Ik heb hem toen bij zijn arm ge pakt. Daar is nog politie voor op school geweest. Zijn moeder was razend, want ik zou hem hebben geschopt. Ik heb er de bond nog over gebeld. Daar zeiden ze dat ik het beter niet meer kon doen, omdat dit soort dingen anno 2006 niet meer kunnen. Ik begrijp dat best, maar aan de andere kant denk ik: hoe moet je zo iemand dan de klas uit krijgen? Als scholieren weten dat je ze niet meer bij de arm mag pakken, blijven ze straks allemaal gewoon zitten. Alinda: „Hij leeft heel erg met je mee. Ik moest me een keer ziek melden en een paar dagen later vroeg hij hoe het met me ging. „Ik ben begaan met het wel en wee van de scholieren", zegt Eddie. „Er zat eens een meisje in de brugklas, die elke pau ze in een hoekje met haar moeder stond te bellen en huilde. Dan ga ik naar zo'n meisje toe en vraag wat er aan de hand is." De conciërge heeft leerlingen de af gelopen dertig jaar een stuk vrijer en mondiger zijn worden. „Vroeger begon de trammelant in havo 4, maar nu dui ven brugklassers hun middelvinger al op te steken. Vaak zijn dat de vmbo'ers, maar aan de andere kant zijn dat wel de jongens die niet te beroerd zijn om te helpen als een vrachtwagen vol papier moet worden leeggehaald. Op zo'n mo ment geven de vwo'ers vaak niet thuis. „Daar komen we niet voor naai school", zeggen ze dan." Eddie zelf voelt zich nergens te beroerd voor. Als conciërge is hij nou eenmaal een manus- je-van-alles. Of zoals Joyce het zegt in het internetforum: „Eddie is de man, die met z'n kale kop- pie alles kan. SCHERPENISSE - Staatsbosbe heer houdt morgen met Natuur- vereniging Tholen de eerste herfstexcursie van dit jaar langs Plan Tureluur in de Scherpenis- sepolder op Tholen. De anderhalf uur durende tocht begint om 13.30 uur. Het ver trek is vanaf de voormalige krui sing Platte-, Gat- en Schoon- dorpseweg bij Scherpenisse. In de herfst verblijven in de Scher- penissepolder duizenden gan zen, eenden en kustvogels om te foerageren. Deelname aan de ex cursie kost twee euro, kinderen één euro. Aanmelden bij WV Tholen in Sint-Maartensdijk, 0166-663771. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Mieke van der Jagt 's-HEER ABTSKERKE - Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat vanaf' 13 oktober de Sin outskerkseweg, de weg die door het Poelbos en over het Poelvia duct loopt, afsluiten. Alleen fietsers, landbouwvoer tuigen en automobilisten met een ontheffing mogen er dan tus sen 7.00 en 9.00 uur en tussen 13.00 en 18.00 uur op doorde weekse dagen rijden. Nu werk zaamheden aan het viaduct over het spoor de verkeersafwikke ling op de N254 frustreren, komt er te veel sluipverkeer door de Poel. Eerder al werd, om de veiligheid van fietsers door de Poel te garanderen, de Wissenkerkseweg met borden af gesloten. De Sinoutskerkseweg zou pas dicht gaan als het te gek werd. Dat'is het inmiddels ge worden. Waar normaal gespro ken 2200 motorvoertuigen over de Sinoutskerkseweg rijden, tel de het waterschap er de afgelo pen weken telkens meer dan 3100 per dag. Afgesproken was dat de boel bij 3000 bewegingen dicht zou gaan. Dat de borden niet meteen van daag of morgen worden ge plaatst, heeft te maken met de asfalteringswerken aan de afsla gen bij Goes en Kapelle en de op rit naar Bergen op Zoom in het knooppunt De Poel. Een deel van het verkeer heeft geen ande- re keuze dan door de Poel te rij den. Oponthoud door afsluiting afslagen GOES - Sommige automobilisten waren donderdag een kwartier tot een half uur later op hun werkplek in Goes door afsluiting van de afslagen Goes en Kapelle op de zuidbaan van snelweg A58. Rijkswaterstaat stelde vast dat nogal wat weggebruikers uit de richting Walcheren de snelweg hadden genomen. Pas bij de afslag Kruinin- gen konden ze eraf, om vervolgens via de noordbaan van de A58 terug naar Goes te rijden, waar ze wel de afrit kon den nemen. Om te voorkomen dat er files zouden ontstaan bij Kruimin gen, waar bestuurders vaak moeten wachten om de pro vinciale weg op te kunnen, zette Rijkswaterstaat twee ver- keersbegeleiders in. Zij hielden het verkeer op de provin ciale weg af en toe tegen om het verkeer dat vanaf de snel weg kwam, goed door te laten stromen. Vreemd genoeg bleef op het de N254, de provinciale weg tussen Heinkens- zane en Goes waar momenteel een spoorviaduct wordt vernieuwd, relatief rustig. De eerste fase van de asfalteringswerkzaamheden op de zuidbaan tussen Heinkenszand en Goes duurt tot en met zaterdagavond laat. Daarna gaan beide afslagen open. De tweede fase van de asfalteringswerkzaamheden op de zuidbaan, het deel tussen Heinkenszand en Goes, begint 13 oktober en duurt tot 23 oktober. De hinder voor het verkeer blijft beperkt tot smallere rijstroken en een snel heidsbeperking op de A58. Onder invloed bij Kamperland KAMPERLAND - In de nacht van woensdag op donder dag is even na één uur een 29-jarige automobiliste uit de gemeente Veere aan de Jacobadijk in Kamperland gecon troleerd op het rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de vrouw ruim 2,2 maal teveel had gedronken. Ze .kreeg een bekeuring en een rijverbod van 5 uur. Oefening sluiting coupure Yerseke YERSEKE - De coupure in de spoordijk aan de Zanddijk vlakbij het NS-station Kruiningen-Yerseke wordt in de nacht van zaterdag op zondag bij wijze van oefening afge sloten. Grote houten balken worden in de opening in de dijk geplaatst, wat bij een overstroming moet helpen het water buiten de éne of de andere polder te houden. De oe fening begint na half één 's nachts. De bovenleiding moet daarvoor buiten werking worden gesteld. Vandaar dat het karwei 's nachts gebeurt als ér geen treinverkeer is. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft afgelopen weekein de al de vier coupures tussen Rilland en Yerseke bij wijze van oefening afgesloten met een dubbel stel stalen storm vloeddeuren. Dit is vlekkeloos verlopen. De coupures wa ren dicht binnen tien minuten. Groot Eiland deels toegankelijk MIDDELBURG - Het Groot Eiland bewesten Hulst wordt in zijn geheel natuurgebied. Het betekent dat 130 hectare landbouwgebied wordt omgezet in groen. De Vlaamse familie Bekaert,eigenaar van het gebied, gaat het hele Groot Eiland (totaal 300 hectare) zelf beheren in het kader van particulier natuurbeheer, De veranderin gen betekenen dat het tot nu toe voor bezoekers verboden gebied, deels toegankelijk wordt. Provinciaal medewer ker R. Mooij deelde dit gisteren mee in de provinciale com missie voor de groene ruimte. Hij gaf aan dat er jarenlang is onderhandeld. „Het is een zeer belangrijk potentieel na tuurgebied, met één eigenaar en één pachter. Die zitten el kaar al enkele generaties in de weg. De pachter wil opti maal boeren, de eigenaar wil natuur. Daar is nu een oplos sing' voor in zicht: voor de pachter is 'een bedrijf buiten het gebied beschikbaar." Het Groot Eiland wordt het grootste project van particulier natuurbeheer in de pro vincie, zei Mooij. Bedoeling is om naast de omvorming van grond, ook het waterpeil te verhogen, Ook de Gerbernesseweg tussen 's-Heer Abtskerke en Nisse, dreigt de vooraf vastgestelde kri tische grens van 1500 voertui gen per dag te overschrijden. Normaal gesproken rijden daar dagelijks 1000 auto's. Langs de Gerbernesseweg liggen geen fietspaden maar het is wel een belangrijke schakel in de fiets route van het centrale deel van de Zak van Zuid-Beveland naar Goes. Het aantal van 450 voertuigen dat nu over de Wissekerkseweg rijdt als er geen obstakels op de N254 zijn, is inmiddels gegroeid tot 812 gemiddeld per dag. Het waterschap gaat zodra het aan tal boven de 900 komt, intensief op ontheffingen controleren en eventueel fikse boetes geven. (Advertentie) i SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJD0RP Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes-en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u In plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 - 17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl (Advertentie) Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-59303 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33