Den Toonder op z'n plek bij Goes Regiotraining werpt vruchten af Oostkapelle is nog puzzel voor Vergouwen Verdediger is belangrijke schakel Bijna tweehonderd judoka's op titelstrijd vmmmmmmmm uitslagen vrijdag 6 oktober 2006 wb-Zj) Turncoach Orlov niet naar WK DEN HAAG - Turncoach Boris Orlov maakt geen deel uit van de Nederlandse equipe die van 14 tot en met 22 okto ber deelneemt aan het WK turnen in het Deense Aarhus. Nu Suzanne Harmes zich wegens zwangerschap heeft te ruggetrokken, is de ondersteuning van de huidige coaches voldoende, aldus de turnbond KNGU. De drie coaches die wel meereizen, zijn: Esther Heijnen, Gerben Wiersma en Frank Louter. GPD Klimke aan kop in Boekelo BOEKELO - Na 34 van de in totaal 71 deelnemers aan de klassieke military van Boekelo stond Ingrid Klimke met haar paard Butts Abraxxas aan de leiding van het klasse ment. De Duitse amazone reed gisteren vooralsnog de bes te dressuuroefening vóór de Britse Pippa Funnell. De dres suur is het eerste onderdeel van het hippische evenement eventing. Beste Nederlander was op de voorlopige 17e plaats Andrew Heffeman met Millytime Chanel. Rege rend Europees- en wereldkampioene Zara Phillips reed met Ardfield Magic Star een proef waarmee zij in de staart van het klassement belandde. Phillips kwam op de 31e plaats. Vandaag doen de rèsterende 37 combinaties in Boekelo hun dressuurproef. Morgen is de cross country en zondag het springen. ANP Brochard gaat nog een jaartje door DEN HAAG - De Franse wielrenner Laurent Brochard (38) weet van geen ophouden. De voormalige wereldkam pioen (1997) heeft voor een jaar bijgetekend bij de Franse ploeg Bouygues Telecom. Brochard werd in maart nog ge opereerd aan een hernia. GPD Steketee Schilders telt mee KWADENDAMME - Het debuterende driebandenteam Steketee Schilders heeft de tweede zege behaald in de vierde divisie. De ploeg won thuis met 6-2 van De Gesloot- ene Boom. Het teamgemiddelde vorige week van 0.594 en nu 0.510 tegen de Zeeuws-Vlamingen toont aan dat er re kening moet worden gehouden met de nieuwkomer. De meest opvallende prestatie leverde Piet Scheffers, die als derde man lange tijd een moyenne van 1.000 instand hield. De laatste puntjes kostten echter teveel beurten om dat niveau te handhaven. Sam de Kok en Anton van Liere zorgden voor de andere winstpartijen. Stekelee Schilders-De Geslootene Boom (»-2: Sam de Kok-Etienne van Damme 30-22 (50), Martin Steketee-Alberl Lacante 22-25 (54), Piet Scheffers-Rien Sandrini 25-10 (34), Anton van Liere-Wil- lie van Dorst 20-10 (49). De Stene Brug komt goed weg WAALWIJK - De driebanders van De Stene Brug moch ten na het uitduel bij ADC Repro niet klagen over het 4-4-gelijkspel. Met de pauze was het ene punt al veiligge steld door benauwde overwinningen van Ad Menheere en Marco van der Hout. Na de pauze kregen Piet Koek en Wim de Kok geen beloning voor heel wat betere partijen, simpelweg omdat de tegenstanders het nog beter deden. ADC Repro-De Stene Brug 4-4: E. Jung gebürt-Piet Koek 35-26 (41), B. Timmermans-Wim de Kok 35-27 (49), Jvan Geenen-Mar- co van der Hout 26-30 (75), W. Virile Ad Menheere 29-30 (71). door Ron de Waal GOES - Een gehavend Oostka pelle gaat morgen tegen Roda Boys/Bommelerwaard op zoek naar de tweede thuiszege in de eerste klasse. Tweedeklasser Vlissingen ontvangt een dag la ter Oosterhout en RCS moet in Roosendaal op bezoek bij BSC. Trainer Karl Vergouwen zal moeten puzzelen om zijn basis elftal op papier te krijgen. Het is nog niet duidelijk of Ronnie Cremer, Remon van Geersdaele en Serge Quinten kunnen wor den ingezet. Freddie Melaard, Michael Keersemeeckers en Rick Pattenier zijn zeker niet van de partij en keeper Mathijs van Wageningen is geschorst. Wilco Filius vervangt hem on der de lat. „Ik zal moeten kijken wat de mogelijkheden zijn", al dus Vergouwen. Na de uitzege op Zierikzee kijkt Vlissingen vol vertrouwen uit naai' de thuiswedstrijd tegen Oosterhouf. De ploeg van Ruud Pennings speelt de komende twee duels thuis. „We hebben in eigen huis nog niet verloren. Als we dat even vol houden, zijn we de eerste fase goed doorgeko men", zegt Pennings. De trainer ziet Oosterhout als één van de kanshebbers in de klasse. „Maar het is een voetbal lende ploeg die ons wel ligt." Vlissingen treedt zondagmiddag nagenoeg compleet aan tegen de Brabantse tegenstander. RCS gaat in Roosendaal tegen BSC proberen het wat geschon den blazoen op te poetsen. „Hoe wel het voor RCS een traditio neel lastige tegenstander is", vertelt trainer Alexander van Keulen. Vooral qua doeltreffendheid en overtuiging zal er ten opzichte van afgelopen week wat: moeten verbeteren, weet de trainer. RCS kan compleet afreizen naar Brabant. door Ron de Waal GOES - Het werd de laatste sei zoenen bij Goes bijna een tradi tie. Keer op keer draaide de zon dag-derdeklasser bovenin mee, maar op de beslissende momen ten moest het team afhaken in de strijd om de titel en promo tie. Verdediger Jordy den Toon der, die overkwam van Yerseke, kan daar wel eens verandering in gaan brengen. Het kostte hem veel moeite, maar uiteindelijk hakte hij de knoop door. Na veel wikken en wegen besloot de 27-jarige Jor dy den Toonder aan het einde van vorig seizoen Yerseke te ver laten en koos hij voor een nieuw avontuur bij Goes. „Het was heel moeilijk", zegt Den Toon der als hij aan de beslissing wordt herinnerd. „Mijn ouders zitten allebei in de vereniging. Mijn moeder staat in de kantine en mijn vader is als veteranen- trainer bij Yerseke betrokken. Daarnaast speelt Niek Boogerd - mijn beste maat - er ook en ik was ook nog eens aanvoerder van de ploeg." Overloper Toch maakte hij de overstap naar Goes. Dat werd hem niet door iedereen in dank afgeno men. „In het begin was ik de overloper. Maar met een biertje op wordt er wel eens wat meer geroepen. Gelukkig was er uit eindelijk wel begrip voor mijn beslissing. Ik had er misschien zelf nog wel het meeste moeite mee omdat ik al vanaf mijn vijf de, op een korte onderbreking na, bij Yerseke speel." Met de overstap van Den Toon der verdween er opnieuw een echte clubman uit het eens zo hechte bolwerk. Den Toonder: „Het is eigenlijk begonnen toen Yerseke een paar jaar geleden uit de derde klasse degradeerde. Elco de Schipper ging naar SSV'65, Koen Sinke naar Kapel- Ie, Padden van de Water naar Rillandia, Bart van Steveninck naar Arnemuiden en ik ging naar Goes. Plotsklaps verdwe nen de vijf beste spelers van het team. Wij zijn toen met z'n vij ven wel tot de conclusie geko men dat er bestuurlijk bitter weinig werd gedaan om ons voor Yerseke te behouden. Het ontbrak volgens ons in dat op zicht aan visie. Echte daad kracht viel er niet te bespeuren. Alles werkte maar een beetje langs elkaar heen. Dat viel ons tegen want het is en blijft wel degelijk een fantastische vereni ging." Het avontuur van Den Toonder bij Goes was echter van zeer kor te duur. Door omstandigheden keerde hij al na zes wedstrijden Goes weer de rug toe. Een terug keer naar Yerseke lag voor de hand, maar daar mocht hij in dat seizoen niet meer in competi tieverband voor uitkomen. Het afgelopen seizoen speelde hij zich door zijn verdedigende kwa liteiten en zijn veertien doelpun ten opnieuw in de kijker van Goes. Den Toonder hapte op nieuw toe. „Mijn beste vrienden spelen er allemaal, maar bij Yer seke zie ik op sportief gebied to taal geen toekomst", klinkt het resoluut. Na een wat aarzelende start begint Den Toonder in het hart van de Goese defensie zijn draai te vinden. „Niet alleen als ploeg, maar ook persoonlijk be gint het beetje bij beetje te ko men. Ik moest vooral wennen aan de veel hogere handelings snelheid die wordt vereist", stelt hij. De Goese vereniging miste een type speler als Den Toonder. „Ik ben niet te beroerd om er fysiek een schepje bovenop te doen en om de boel af en toe flink op scherp te zetten. Goes heeft heel veel technische spelers, maar ik weet zeker dat ik met mijn kwa liteiten van waarde kan zijn. Kopkracht, een goede pass en een bal kunnen veroveren" zijn toch zaken-die niet mogen ont breken?" Spelersraad Naast zijn voetballende kwali teiten wordt er ook op ander ge- -bied het een en ander verwacht van Den Toonder. „In het veld zijn we een hecht team, maar daar buiten kan het beter. Bij Yerseke was ik gewend om aan één lange tafel te zitten met heel Jordy den Toonder is een welkome aanvulling voor zondag-derdeklasser Goes. „Kopkracht, een goede pass en een bal kunnen veroveren zijn toch zaken die niet mogen ontbreken?" foto Dirk-Jan Gjeltema de ploeg. Hier is er - ook wel door de leeftijdsverschillen - soms sprake van groepjesvor ming. Ik ben in de spelersraad verkozen om daarin verande ring te brengen." Uiteindelijk zal ook dat moeten bijdragen tot de al lang gekoesterde wens: promotie naar de tweede klasse van het zondagvoetbal. „Dat zal dit jaar of uiterlijk volgend jaar moeten gebeuren." Yeldritcyclus gaat van start in Kruiningen KRUININGEN - Wieler club Rentoc uit Kruiningen en de Wielerstichting Vlis singen sloegen vorig jaar de handen ineen voor de or ganisatie van een wedstrijd om de West-Brabantse veldritcompetitie. Het bleek een succes en daarom is de samenwerking dit jaar voortgezet. Zaterdag wordt in natuur gebied Den Inkel bij Krui ningen opnieuw de ope ningswedstrijd van deze wedstrijdencyclus gehou den. De belangstelling voor de reeks is al jarenlang erg groot. De competitie werd destijds opgezet door de in middels ter ziele gegane West-Brabantse Jeugdwie- lerbond. Jaarlijks worden meer dan tien wedstrijden gehouden, voornamelijk in het westelijk deel van Bra bant. Sinds vorig is daar ook een Zeeuwse wedstrijd bijgekomen. Fester Aarts, voorzitter van wielerclub Rentoc, en Bert van Gils namens de Wielerstichting Vlissingen, hebben de wedstrijd geza menlijk op poten gezet. „We konden ons daar geen buil aan vallen", weet Van Gils. „De belangstelling was altijd groot en finan cieel bleek het ook behoor lijk mee te vallen." Hij hoefde daarom niet lang na te denken om een vervolg aan de wedstrijd te geven. En daarom kunnen de voor namelijk jeugdige deelne- mertjes zaterdag weer van start gaan in Kruiningen. In eerste instantie is het om 11.45 uur de beurt aan de jeugd vanaf zes jaar. De jeugdcategorieën tot en met dertien jaar rijden alle maal apart hun wedstrijd. Daarna volgt de categorie van veertien tot en met zes tien jaar en uiteindelijk is het de beurt aan de oude ren vanaf zeventien jaar. In totaal worden er elf wed strijden verreden. De wed strijd in Kruiningen is de enige dieop zaterdag wordt gereden; de rest vindt allemaal op zondag plaats. Op 17 december is de finalewedstrijd in Gal- der. door Niels Bouterse VLISSINGEN - In de Vlissing- se sporthal Baskensburg staan morgen de beste judoka's tegen over elkaar op het Zeeuws kam pioenschap judo. In veel ver schillende gewichtsklassen strijden 190 deelnemers om de titel. Judo Ryu van Schaik organi seert de 22e editie van het judo toernooi. Net als vorig jaar ontbreekt de voormalige kampioen Martijn Loonen uit Breskens. Hij heeft het te druk met zijn opleiding tot chirurg. Ramon van de Grift is nu de grootste kansheb ber voor de eerste prijs in de open klasse bij de mannen. De Vlissinger probeert in eigen huis zijn titel te verdedigen. De grootste tegenstand is te verwachten van Boy de Pun- der, Crum van de Linden en Gilbert Tolhoek. Bij de vrouwen is Lindsay Wyatt uit Goes de favoriet in de open klasse. Marijntje Basti- aanssen wordt beschouwd als de grootste concurrente van de judoka. Op dit moment is Wyatt de regerende wereld en Nederlands kampioene jiujitsu tot zeventig kilogram. Grote af wezige bij de vrouwen is Carla Rammelaere uit Eede. De judojeugd begint zaterdag vanaf 10.00 uur. Rond 12.00 uur zullen ze klaar zijn. De senioren judoën vanaf 13.00 uur. De open klasse start om 14.00 uur. VC Vlissingen vernedert buurclub: 16-1 VLISSINGEN - De voetbal- Iers van Vlissingen hebben gisteravond aan het zelfver trouwen gewerkt in een oe fenwedstrijd tegen buur club Zeeland Sport. De zondag-tweedeklasser was met maar liefst 16-1 te sterk voor het twee klassen lager acterende Zeeland Sport. Chiel Maranus was topsco rer met vijf doelpunten, Mervin Niemantsverdriet er vier. Mark Minderhoud, Roepesh Bhagola en Tim van der Vlies scoorden elk twee keer en Jordy Bakker éénmaal. bredo (Spa/2) - Spadea (VSt/15) 6-4 7-6 (9), Lee (ZKo/9) - Toersoenov (Rus/6) 6,-4 2-6 6-4, Suzuki (Jap) - Waske (Dui) 6-7 (4) 7-6 (10) 6-1, Becker (Dui/15) - No- vak (Tsj) 3-6 6-3 7-6 (4), Nieminen (Fin) - Monaco (Arg) 6-2 6-3, Metz. Mannen. Tweede ronde: Gic- quel (Fra) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-3, Clemens (Dui) - Saulnier (Fra) 7-6 (4) 6-7 (4) 7-6 (5), Fish (VSt) - Ramirez Hidal go (Spa) 6-3 6-3, Djokovic (Ser/3) - Brac- ciali (Ita) 6-0 6-3, Clément (Fra) - Gas- quet (Fra/5) 6-7 (3) 7-6 (3) 7-5. Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Fe- dossova (Fra) - Morigami (Jap) 4-6 7-5 6-3, Sugiyama (Jap/2) - King (VSt) 6-4 5-7 7-5. Stuttgart. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Raymond (VSt) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw) - Safina (Rus/6) 6-2 6-2, Golovin (Fra) - Bensova (Tsj) 6-2 6-2. Derde ronde: Petrova (Rus/4) - Grönefeld (Dui) 6-3 6-4, Schnyder (Zwi/5) - Peer (Isr) 7-6 (3) 2-6 6-4. Tasjkent. Vrouwen. Tweede ronde: Mirza (lna/3) - Sromova (Tsj) 6-4 7-5, Poetsjkova (Rus/6) - Sanchez (Fra) 7-5 6-1, Sun (Chn) - Poutsjek (WRu) 6-4 6-4, Azarenka (WRu) - Cibulkova (Slw) 6-4 6-4. ESmnaEHHMMaHPI Porto. Euro League, voorronde, mannen. Polar Bears (Ned) - Dinamo Moskou (Rus) 3-16 (0-1 1-6 0-3 2-6). Kotor. Euro League, voorronde, mannen. Primorac (Mon) - HZ Zian (Ned) 13-$ (3-1 1-0 4-2 5-1), Adalar Istan bul (Tur) - HZ Zian 14-5 (2-1 3-2 5-1 4-1 Zwevezele. Prof koers. 1. Traksel (Ned) 144 km 3.28.00, 2. Hoogerland (Ned), 3. Weylandt (Bel) 0.45, 4. Sentjens (Bel), 5. Eeckhout (Bel), 6. Om loop (Bel), 24.'Matthé Pronk 6.40. Pisa. Copa Sabatini: 1. Visconti (Ita) 197,7 km in 4.55,43, 2. Marzoli (Ita), 3. Gasparotto (Ita), 4. Marinangeli, (Ita), 5. Masciarelli (Ita), 6. Nocentini (Ita). Bourges. Paris-Bourges. 1. Voeckler (Fra) 194,3 km 4.38.01, 2. Oesov (WRu) 0.03, 3. O'Grady (Aus), 4. Lequatre (Fra), 5. Stalder (Zwi), 6. Neyrinck (Bel), San Francisco. WK Star. Stand na 4 races: 1. Pepper/Williams (NZe) 26 pun ten, 2. Lord/Addy (NZe), 3. Rtohart/Rambeau (Fra), 49. Broekhof/Veldhuizen 183. St. Andrews. Dunhill Links Cham pionship, Europese Tour. Stand na 1 e ronde: 1Casey (Eng) 63 slagen (-9), 2. Dredge (Wal), Edfors (Zwe) 64, 4. Evans (Eng), Singh (Fiji) 65, 6. Drum mond (Sch), Honen (Fin), Anders Han sen (Den), Dougherty (Eng), Harrington (Ier) 66, 60. Lafeber71, 107. Derksen 72, 128. Muntz74. Teams: 1, Dermott (Eng met Karlsson/Zwe) 62 (-10), 73. Cruijff (met Lafeber), 73. Gullit (met Lynn/Eng) 68. Elista. WK. Achtste partij: Kramnik (Rus) - Topalov (Bul) 0-1. Stand: Kram nik 4- Topalov 4. Tokio. Mannen. Derde ronde: Fede- rer (Zwi/1- Moodie (ZAf/13) 6-2 6-1Ro- Fabien Barthez stopt per direct PARIJS - Doelman Fabian Barthez heeft zijn loopbaan beëindigd. De 35-jarige Franse sluitpost maakte zijn afscheid gisteren op televisiezender TF1 bekend. „Ik begin een nieuw leven", zei de doelman, die met Frankrijk in de zomer de WK-finale van Italië verloor na strafschoppen. Barthez speelde 87 interlands voor Frankrijk. In 1998 verover de hij met de Franse ploeg de wereldtitel, twee jaar later in Nederland de Europese titel. Olympique Marseille was de laatste club van Barthez. Hij wil de na de zomer naar Toulouse, waar hij zijn loopbaan in 1990 begon, maar dat ging niet door. Naast Toulouse en Marseille speelde Barthez nog voor Mona co en Manchester United. ANP/AFP Oostburg zit zonder trainer OOSTBURG - De voetbalvereni ging Oostburg moet op zoek naar een nieuwe trainer voor de eerste selectie. Willy de Jaeger deelde het bestuur van de zon dag-vijf deklasser deze week mee dat hij het voor gezien hield. Willy de Jaeger was aan de eer- ste maanden van zijn tweede sei zoen bezig. Het eerste jaar in Oostburg werd al beheerst door tegenvallende resultaten en de ze jaargang was het niet anders. Oostburg won slechts één van de vijf competitieduels, verloor zondag op eigen veld kansloos van Vogelwaarde (0-5) en neemt de voorlaatste plaats in. „Ik kon er niet meer tegen en had er zelfs slapeloze nachten van", zei de Bressiaander gisteravond. JBN-judoscholen uit Zeeland (Judo Goes, Frans de Boeveren, Breskens/Eede, Ryu van Schaik, Delta Sport, Sportschool Geel hoed) en De Kroeven uit Roosen daal besloten vorig seizoen tot een samenwerkingsverband. Eerst was er het idee om één za terdag in de maand een regio training te houden bij een van de deelnemende clubs. Dit bleek onhaalbaar vanwege de vele wedstrijden en toernooien in het weekeinde. Vorig seizoen werd de knoop doorgehakt. Op woens dagavond trainen de judoka's in de sportschool van Geelhoed on der leiding van leraren van de verschillende verenigingen. Springplank Er bestaan ook districtstrainin- gen voor Zeeuwse en Brabantse jongeren, die worden georgani seerd door de Judo Bond Neder land in Made (Brabant). „Die trainingen zijn te ver weg. Het is voor ons langer dan een uur rijden", stelt Mulder. Ook blij ken ze voor Zeeuwse talenten een springplank naar andere oorden. „Het is echt een pro bleem dat er veel Zeeuwse top sporters wegtrekken. Ik begrijp het wel. Daar krijg je misschien les van een tweevoudig olym pisch kampioen." door Niels Bouterse OOST-SOUBURG - Zeeuwse ju doverenigingen waren het zat de talenten Zeeland te zien ver laten voor andere provincies. Ze bundelden vorig jaar de krach ten en startten regiotrainingen. Trainer Tonny Mulder: „Mijn zoontje van negen kan bijna niet wachten om mee te doen." Mulder legt uit dat de regiotrai ningen alleen toegankelijk zijn voor judoka's van de deelnemen de verenigingen. „Het is mis schien streng, maar als je bent weggegaan, blijf je maar weg. We hopen door judoka's al op jonge leeftijd dit alternatief te bieden, dat ze misschien in Zee land blijven." Midzomertoernooi De winst van het Zeeuwse judoteam (onder 17 jaar) op het Midzomertoernooi in Best ziet Mulder als één van de positieve resultaten van het initiatief. „De ploeg is een selectie van de beste judoka's. Uit elke ge wichtsklasse één. Ze zijn lid van de verschillende verenigingen, maar sporten allemaal op woens dagavond hier." Ook voor de jeugd onder twaalf jaar zijn de regiotrainingen een stimulans- om door te gaan. „Rond het twaalfde jaar komen er meer dingen in het leven kij ken dan sport. Dat kan de aan dacht voor de sport wegnemen. Door de regiotrainihg kunnen wij iets geven waar ze naar uit kijken. Volgepakt Ook deze woensdag is de zaal in Oost-Souburg weer helemaal volgepakt met hard trainende ju doka's. Er staan 32 jonge (vanaf 12 jaar) en oudere (tot 33 jaar) sporters op de matten. Tonny Mulder: „De opkomst is elke week enorm." Mulder, de eigenaar en trainer van Sportschool Geelhoed, heeft een vrije avond en kijkt toe. „Ze komen niet van de mat af voordat ze helemaal bezweet zijn. Elke woensdagavond krij gen ze hier een toptraining. Niet dat ze die in de eigen vereniging niet krijgen, maar zo kunnen ju doka's van verschillende clubs zich in anderhalf uur met elkaar meten. Zo'n krachtmeting krikt het niveau op." Judoleraar Tonny Mulder (links) in de weer met Tessa Kareis van Breskens/Eede (licht pak) en Annelien Boutens van Ryu van Schaik (don ker pak). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23