PROVINCIALE ZEEUWSE COUM Ontpolderingsmotie niet onderuit £SJ!!!PffK00P Turk stemt ondanks rel om Armeniërs op PvdA en CDA AUTO Auto Lewedorpse Is beste juf van Nederland WI1T! PZC Veerman kan Tweede Kamer niet tegenhouden Ambacht 17 k middag d5ö Bewolkt, 18 garden en perioden met regen. Krachtige wind uit zuidwest. Later onweersbuien met windstoten. 248e jaargang no. 236 vrijdag 6 oktober 2006 los nummer 1,30 HM I GÖIO :Q„ VAN DONDERDAG ■CT' T/M ZONDAG www.autodelaat.nl www.autoshak.nl internet: www.pzc.nl HHHHH door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Tweede Kamer is gisteren niet be zweken onder de druk van minister Veerman (CDA, Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit) om de motie te gen gedwongen ontpolde- ring te wijzigen of aan te houden. Een meerderheid zal dinsdag voor de motie stemmen. Hoewel hij een gloedvol betoog hield, kon Veerman gisteren SGP, ChristenUnie, VVD en CDA niet vermurwen. Met LPF, waarvan tijdens het debat nie mand aanwezig was, hebben de ze partijen een motie onderte kend van SGP-Kamerlid Van der Staaij waarin gedwongen ontpoldering te allen tijde wordt afgewezen. Ook de SP overweegt de motie te steunen. Veerman haalde alles uit de kast om de partijen op andere gedachten te brengen. Niemand doet meer om gedwongen ontpol dering te voorkomen dan hij, be toogde de minister. Hij heeft Zeeland het voortouw gegeven om het natuurherstel in de Wes- terschelde te regelen. Hij heeft de commissiè-Maljers ingesteld om naar alternatieven voor ont poldering te zoeken. De aanbeve lingen van de commissie zullen 'welwillend' worden bezien. Mocht ontpoldering toch onont koombaar zijn en kunnen de gronden niet vrijwillig worden verworven, dan heeft hij be- Nieuw geval blauwtong bij IJzendijke door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - Bij een schapen houder ten zuiden van IJzendij ke is gisteren een nieuw geval van blauwtong vastgesteld. Het besmette schaap was zo ziek, dat dierenarts Frank van de Vij ver het heeft moeten laten insla pen. Als gevolg van de ontdekking is het gebied waarbinnen schapen 's nachts moeten worden opge- hokt en van waaruit herkau wers niet mogen worden ver voerd, aanzienlijk uitgebreid. Na het eerste geval van blauw tong, ruim een week geleden ten noorden van het dorp, was al een 20-kilometergebied inge steld. Nu loopt de zone in het oosten tot ver voorbij Terneuzen en aan de noordkant van het puntje van de Bevelanden, tot in Domburg en afbuigend tot voor bij Knokke. Aan de zuidkant overlapt het een zone die in Bel gië is ingesteld naar aanleiding van een geval van blauwtong daar. De dierenarts werd afgelopen maandag bij het zieke schaap ge roepen. De bloedmonsters die toen zijn genomen, bleken giste ren dus positief uit te vallen. Het ging om één van vijftien schapen. De andere zijn niet be smet. „Ik hoop dat door het dalen van de buitentemperatuur, dit het laatste geval blijft," zegt Van de Vijver. De knutjes of kriebel mugjes die de ziekte overbren gen, overleven namelijk niet bij een temperatuur van 16 graden of minder en de incubatietijd be draagt een week. Larfjes van het mugje kunnen een periode van drie of vier maanden op zich wel overleven, maar het vi rus dat ze met zich meedragen niet. loofd eerst met de Kamer te gaan overleggen. „Ik ben de eni ge die mogelijkheden heeft ge zocht om de zielen van de Zeeuwen te zalven", stelde hij met gevoel voor pathos. Hij zei niet te begrijpen waarom de Kamer juist nu een stellige uitspraak wil. „U bent nog hele maal aan zet, mocht het onver hoopt op gedwongen ontpolde ring dreigen uit te lopen. Belast u nou het overleg en het bouwen aan draagvlak niet met een zo zeer politieke uitspraak. Dat is contraproductief. Waarom niet wachten tot eind november als de commissie-Maljers met zijn resultaten komt? Wat is er ge wonnen met deze motie op dit moment?'.' Van der Staaij voerde aan dat de Kamer juist nu duide lijkheid wil scheppen. Zolang onteigening als een zwaard van Damocles blijft hangen boven de hoofden van de boeren in de te ontpolderen gebieden, is vol gens hem van echte vrijwillig heid geen sprake. Na afloop van het debat, toen bleek dat geen van de partijen die de motie hebben onderte kend Veerman tegemoet zal ko men, verwoordde Van der Staaij het nog duidelijker. „We moeten de positie van de Kamer nu hel der maken. Straks zijn er-verkie zingen en dan komt er een nieuw kabinet en een nieuwe Kamer. Dan moeten we niet in verslagen en voetnootjes terug zoeken wat de Kamer ook al weer vond van ontpoldering. Dat moet glashelder vastlig gen." Marjolein van der Klooster werd gisteravond op haar school onthaald door haar leerlingen. door Nadia Berkelder SINT-LAURENS - Marjolein van der Klooster uit Lewedorp is de allerbeste juf van Neder land. Om dat te vieren was het gisteravond feest op haar school de Palmenhof in Sint-Laurens. Uw parketspecialist Eiken planken H 39,- Per m Advertentie Bent u de magazijnmedewerker die Beriva in Goes zoekt? Kijk morgen in de Minister Van der Hoeven van on derwijs maakte gistermiddag in Utrecht bekend dat Van der Klooster de beste docent in het primair onderwijs van 2006 is. De verldezing wordt elk jaar ge houden om het imago van lera ren te verbeteren. Van der Kloos ter was stomverbaasd dat ze had gewonnen. „Waarom ik? Er zijn zoveel goede leerkrachten. Adri Willemse, directeur van de Palmenhof kon wel wat redenen bedenken. „Ze kan lesgeven in alle groe pen, alle kinderen lopen met haar weg, ze kan omgaan met el ke collega en elke ouder. Marjo lein organiseert van alles en sleurt iedereen mee. Plet is echt een gave. Ze heeft bijvoorbeeld een subtropisch schoolplein ge maakt toen de school vorig jaar de nieuwe naam kreeg. Ik ben maar één keer ontevreden over haar geweest. Dat was toen ze een baan had aangenomen bij een andere school. Ze had haar ontslagbrief al ingeleverd. Toen hebben we wel even gepraat. En ze is gebleven." Marjolein van der Klooster (34) viert binnen kort haar twaalfenhalfjarig jubi leum op de Palmenhof. Een le ven zonder onderwijs kan ze zich niet voorstellen. „Het is de spontaniteit. Kinderen geven je zoveel energie, daardoor kun je alles aan. Als je een dipje hebt, is dat in de klas zo weer over." Van der Klooster is vanaf nu een jaar lang ambassadeur van het onderwijs. Vanochtend vroeg is ze meteen al te gast bij het RTL-programma Lijn4. het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Advertentie JOH ANIMUS door Nichiel Reijns DEN HAAG - De Turkse kiezer lijkt voorlopig CDA en PvdA trouw te blijven, ondanks het schrappen van Turkse kandi daat-Kamerleden van hun lijst voor de Tweede Kamerverkiezin gen van 22 november. Dat bleek gisteren uit de twee wekelijkse Stemindex Allochto nen van onderzoeksbureau Fo- quz Etnomarketing. Wel zijn Advertentie 1-OP-DE-5 veel Turken nog steeds woe dend, Tientallen Turkse jonge ren betoogden gisteren bij het PvdA-partij kantoor in Amster dam. Zij brachten hun onvrede over aan Kamerlid Timmer mans. De meesten lieten blijken bij de verkiezingen niet meer op de PvdA te willen stemmen. De Turken in Nederland zijn er boos over dat CDA en PvdA Turkse kandidaat-Kamerleden schrapten, omdat zij de Turkse volkerenmoord op Armeniërs in 1915 niet als een genocide en dus doelbewuste actie willen er kennen. CDA en PvdA hebben, net als de rest van de Tweede Kamer, de genocide wel in een motie vastgelegd in 2004. „Vooral onder jonge mensen leeft het gevoel dat er bij politie ke partijen geen ruimte is voor andere meningen", zei A. Azdu- te Krabbendijkegg* OOSTPOLDERWEG 1 K A /I tel. 0113 50 35 23 - - Scherpe Johannus 0rgelbouwT>aanb'edin9en! i.s.m. Stolk Orgels ^2^ruilaCtieJ^T www.stolkorgels.nl k\/n Jaguar komt er weer helemaal bovenop Richtingenstrijd in Zeeuwse PvdA De PvdA heeft met Le Roy en Van Zandbrink meer in de aanbieding dan twee gegadigden voor het lijsttrekker schap van de PvdA voor de Statenverkiezingen in maart volgend jaar. In de partij woedt een fel le richtingenstrijd. Kritiek op macht ambtenaren EU Ploge Europese ambtenaren hebben te veel macht over de Brusselse besluitvorming. Bureaucraten regeren in plaats van hun bazen, de Europees Commissarissen. Dit stelt niemand minder dan Europees Com missaris Verheugen van Industriebeleid. Zeeweringen zijn achterhaald Nederland is minder goed beschermd tegen overstromin gen dan tot nu toe werd gedacht. Door klimaatveranderin gen zijn de huidige zeeweringen achterhaald. Dat zei hoogleraar P. Kabat gisteren tijdens de Noordzeedagen in Vlissingen. Van Basten richt zich op Bulgarije Bondscoach Marco van Bas ten wil niet meer praten over de commotie van de af gelopen dagen. De blik moet op Oranjes tegenstan der Bulgarije gericht zijn. Van Basten twijfelt niet over zijn basisteam. Alleen de centrale middenvelder is nog ongewis. Nigel de Jong is de be langrijkste «4 kandidaat. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 8; Radio Televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 20, 21 en 23; Redactie Reactie: 24; Auto: 25 en 27 Advertentie foto Lex de Meester De jury noemde Van der Kloos ter 'ondernemend en enthou siast'. „Deze onmiskenbare duizend poot staat het liefst voor de klas. Met haar motto 'alle kinde ren moeten gelukkig zijn' is zij een warme ambassadeur voor het onderwijs." Niet alleen de juf viel in de prijzen. De hele klas krijgt een schoolreisje aan geboden van de Stichting Be roepskwaliteit Leraren, de orga nisatie die de verkiezing heeft gehouden. (Advertentie) Studenten van Turkse afkomst betogen voor het PvdA-kantoor te gen het schrappen van de kandidaten, foto Marcel Antonisse/ANP ral, directeur van het Inspraak orgaan Turken in Nederland (IOT) gisteren. Zondag vergaderen Turkse orga nisaties en politici in Capelle aan den IJssel. Zij willen dan sa men een gedragslijn opstellen 'om te voorkomen dat de Ar meense kwestie schade toe brengt aan de relatief grote par ticipatie van de Turkse gemeen schap en in het bijzonder de deelname aan de verkiezingen'. „Heel veel mensen bellen ons. Zij vragen zich af waarom PvdA en CDA dit hebben gedaan. In een volwassen democratie moet je de dialoog, het debat opzoe ken en niet denken in zwart-wit-tegenstellingen", al dus Azdural. CDA en PvdA zitten met de zaak in hun maag. Ook de druk op het PvdA-Kamerlid Albay- rak, van Turkse afkomst, is groot. Zij zei eerder dat terecht gesproken wordt over een geno cide. Zij vindt dat de Turken die in Nederland en de rest van Eu ropa wonen, het debat moeten aandurven over de zaak. ANP pagina 4 Binnenhof in greep genocide Armeniërs o Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Q per maand met automatische incasso 21,60)* per kwartaal met automatische incasso El.50)* por jaar met automatische incasso [H 236,001*. mei gratis PZCparaplu Kijk op www.pic.nl/abonneren. bel grabs '1-0231231 of stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1