Park niet op slot voor ondernemer PZC Respect voor de leraar Officier eist tbs met dwang voor poging tot doodslag Gastles over normen en waarden PZC Eierverbod voor Arnemuiden wordt verruimd Sauna in Zwanenburg mag uitbreiden met slaapstudio 's (Advertentie) P'lllM.®'S SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJDORP Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blljdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant, Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is.geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 -17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl Politie houdt schutters aan bij Rilland RILLAND - Op de Gemaalde- weg in Rilland zijn gisteren om streeks half vier 's middags twee mannen aangehouden die met een pistool aan het schieten waren. Ooggetuigen zagen het tweetal (een 21-jarige man uit Putte en éen 16-jarige man uit Ossen- dreeht) bezig onder de Bathse- brug. Zij seinden de politie in, die op de mannen af ging. Ook de dag ervoor bleken zij daar geweest te zijn. Het wapen waarmee geschoten werd, was van de 21-jarige man. Het pi stool en de munitie werden in be slag genomen. De twee mannen werden na verhoor weer in vrij heid gesteld. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurïts Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Kandidaat-Kamerlid voor het CDA Ad Koppejan geeft een gastles op zijn oude Willibrordusschool in Zoutelande. door Maurits Sep ZOUTELANDE - Behandel iedereen op dezelfde manier. Spot niet met mensen die een handicap hebben. Ga leuk met elkaar om. Luister naar de politie. De oogst aan slogans over respect stemt Ad Koppejan, kandidaat-Kamerlid voor het CDA en ondernemer uit Zoute lande, zeer tevreden. De leerlingen van groep 7/8 van de Willibrordusschool in Zoutelande hebben zijn gastles over res pect, en normen en waarden, helemaal begrepen. Vooral de laatste slogan die door een van de leerlingen is bedacht, vindt hij geweldig: Heb respect voor je leraar. „Heel goed. Want het is vandaag niet alleen de Dag van Respect, maar ook de Dag van de Leraar." Ook meester De Nooijer moet lachen om die slogan. Respect hebben zijn leer lingen toch wel voor hem. Zodra hij zijn hand de lucht in steekt, schieten die van de kinderen ook omhoog, en gaan de decibellen omlaag tot het muisstil is. Want de hand omhoog is in de klas het stilteteken. En daar houden de leerlin gen zich keurig aan. Brave kinderen. En slim. Ad Koppejan komt iets vertellen over waarden en nor men. Hij had ze willen vragen of ze we ten wat waarden zijn, maar dat is over bodig. De antwoorden komen als van zelf. „Iets wat je belangrijk vindt." „Iets wat kostbaar is." Precies de defini tie die hij had gevonden. Niet alleen Koppejan kan tevreden zijn, ook de ouders mogen trots zijn op hun kroost. „Mijn familie", antwoordt de he le klas als hij wil weten wat ze dan kost baar vinden. Nog meer? „Onze huisdie ren." „Opa'en oma." Nog andere waar den? „Stil zijn bij het handopsteken." „Geen kauwgom in de klas." Bij waarden horen ook normen, legde Koppejan uit. „Normen stellen grenzen. Normen stellen regels. Regels zijn er om dat het anders een grote puinhoop zou worden," Dat snapten ze wel. En ze ken nen ook wel normen. „De Grondwet." Nog meer? „De Tien Geboden." Discriminatie Respect is in groep 7/8 ook geen onbe kend begrip. De gedachten volgen el kaar in rap tempo op. Vrolijke mensen die goed met elkaar omgaan. Gevoel hebben voor elkaar. Niet brutaal zijn. Aardig zijn, ook al is iemand anders. Denken aan de rechten van je mede mens. Iemand in zijn waarde laten. El kaar accepteren zoals je bent. Geen dis criminatie. Ja, de Willibrordusschool is een goeie foto Lex de Meester school. Maar dat wist Ad Koppejan al. Hij heeft er immers zelf op gezeten. Dat was lang geleden, van 1968 tot 1974. En voor hem ging zijn vader er ook naar toe. „En mijn moeder heeft nog les gege ven op de kleuterschool hiernaast. En mijn kinderen, Sophie van 7 en Iris van 6 zitten hier ook op school. En Coen van 2 komt later ook." Zijn kindereti zullen hem iets minder vaak gaan zien als hij bij de verkiezin gen op 22 november tot Kamerlid wordt gekozen. Dan moet hij vaak in Den Haag zijn, legt Koppejan uit. Hij staat op plaats 26 van de kieslijst en dat zal wel een zetel opleveren. Een beetje uitleg over de Tweede Ka mer kan geen kwaad, al ligt ook hierbij onderschatting op de loer. Zelfs als Kop- pejan vraagt of ze weten wie er laatst door de Kamer zijn weggestuurd, schiet een vinger de lucht in. „Donner en Dek ker of zo." Meester De Nooijer verdient respect, maar zijn leerlingen ook. agenda STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Peuterspeelzaal Hummel- honk, 19.00 - 20.30 uur: kinderkleding- en speelgoedbeurs; SERQOSKERKE - Peuterspeelzaal De vrolijke keet, 14.00 -16.00 uur: kinderkle- dingbeurs; VLISSINGEN Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Weekmarkt- Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Atrium Ter Reede, 19.30 uur: Optreden The Saints met muziek uit jaren zestig en zeventig; Wijkcentrum Aldegonde, 19.30 - 01.00 uur: linedancing. Fietser gewond bij ongeluk KRABBENDIJKE - Op de Oude Rijksweg bij Krabbcndijke is gisteren1 om 12 uur een 21-jarige Roosendaalse fietser gewond ge raakt toen hij in aanrijding kwam met een bromfietser. Beiden kwamen uit de richting van Kruiningen en omdat de bromfietser voor hem slingerde, kwam de fietser in aanraking met zijn achterwiel en viel. Hij werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Advertentie Wij gever» u de helft cadeau! JET- Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve K serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Wj Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Aector Doorns MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld heeft giste ren in Middelburg tegen een 33-jarige inwoner van Borssele voor poging tot doodslag tbs met dwangverpleging geëist. De man, die ten tijde van het de lict in Middelburg woonde, sloeg op 4 juli de schoonvader van zijn zuster met een klauwha mer. De hamer schampte het achterhoofd en klapte tegen de schouder. Het slachtoffer kwam er met een gekneusde schouder en schaafwonden vanaf. Dat nam volgens de pffieier niet weg dat het incident fataal had kun nen aflopen. Zij nam de conclu sie van de psycholoog en de psy chiater over dat de verdachte sterk verminderd toerekenings vatbaar was. De gedragsdeskun- •digen achten de kans dat de man een levensdelict pleegt aan zienlijk. De gesprekken met de psycholoog en de psychiater ver liepen overigens moeizaam. De verdachte verkeerde in een psy chose toen zijn zuster de hond waarop hij paste, bij hem thuis kwam ophalen. „De schoonvader van mijn zus heeft me twee keer geduwd toen hij binnenkwam. Ik ben toen kwaad geworden en heb de klauwhamer gepakt."De man vertelde gisteren na zijn echt scheiding alles kwijt te zijn geraakt: zijn vrouw, werk en huis. „Het heeft mijn leven kapotgemaakt." De man is al voor geweldsmisdrijven ver oordeeld. Hij had zich eerder verzet tegen een tbs met voor waarden. Conclusies Raadsman M. van der Want vroeg zijn cliënt vrij te spreken van de poging doodslag. De strafpleiter twijfelde aan de con clusies van de gedragsdeskun digen. „Een tbs met dwangver pleging is het zwaarste middel. Dat past niet bij het delict", vond de strafpleiter. De rechtbank doet op 18 okto ber uitspraak. Sokken breien en wol spinnen op kinderboerderij MIDDELBURG - Op de zolder van kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg is op woensdag 11 oktober een work shop sokken breien en wol spin nen. Deelnemers moeten voor het breien zelf sokkenwol en brei naalden (2,5, vièr stuks) mee brengen. Kinderen kunnen deze middag leren wol vilten. De activiteiten duren van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang twee eu- vrijdag 6 oktober 2006 doorEmile Calon MIDDELBURG - Het eierver bod voor Arnemuiden wordt ver breed. Het Middelburgs gemeen tebestuur past het verbod zo aan dat het ook geldig is voor an dere dagen dan alleen 31 decem ber. Op die manier speelt het in op het feit dat oudjaar nu op een zondag valt, een christelijke rustdag. Gevreesd wordt dat jon geren om die reden een dag eer der proberen hun 'hinderlijke traditie' van het bekogelen van voorbijgangers met eieren te ver plaatsen naar zaterdag 30 de cember. Sinds 2Ó02 probeert het gemeen tebestuur met behulp van een se rie maatregelen de jaarwisse ling in Arnemuiden rustiger te laten verlopen. Een van de bepa lingen is het verbod op het gooien van eieren naar voorbij gangers op oudejaarsdag, een traditie van vele jaren. Om dat verbod te handhaven kan de politie dankzij een bepa ling in de Algemenen Plaatselij ke Verordening iedereen aan houden die die dag met eieren over straat loopt. Ook mensen die bijvoorbeeld eieren in een tas vervoeren, kunnen op grond van die bepaling worden opge pakt. Tot nu toe werkt die bepaling. Er worden de laatste jaren nau welijks nog passanten bekogeld met verse eieren. Nu 31 decem ber dit jaar op een zondag valt, vindt het dagelijks gemeentebe stuur het echter noodzakelijk om voorbereid te zijn op ver plaatsing van die oude Arne- muidse traditie naar een andere dag, met name zaterdag 30 de cember. Noodzakelijk Omdat in de oude bepaling uit drukkelijk staat dat het eierver bod geldt voor 31 december is een aanpassing van de APV noodzakelijk. Het dagelijks ge- meentebestuur stelt de Middel burgse gemeenteraad dan ook voor om die aanpassing dusda nig ruim te maken dat het colle ge van burgemeester en wethou ders het verbod voor elke dag van het jaar kan laten gelden. In een toelichting wordt wel ge steld dat in de praktijk dit ver bod alleen geldt voor oud- en nieuwjaar. De gemeenteraad bespreekt het voorstel tijdens de vergadering van maandag 23 oktober. Oponthoud door afsluiting afslagen GOES r Sommige automobilisten waren gisteren een kwartier tot een half uur later op hun werkplek in Goes door afsluiting van de afslagen Goes en Kapelle op de zuidbaan van snelweg A58. Rijkswaterstaat stelde vast dat nogal wat weggebruikers uit de richting Walcheren de snelweg', hadden genomen. Pas bij de afslag Kruinin gen konden ze eraf, om vervolgens via de noordbaan van de A58 terug naar Goes te rijden, waar ze wel de afrit kon den nemen. Om te voorkomen dat er files zouden ont staan bij Kruiningen, waar bestuurders vaak moeten wachten om de provinciale weg op te kunnen, zette Rijks waterstaat twee verkeersbegeleiders in. Zij hielden het verkeer op de provinciale weg af en toe tegen om het ver keer dat vanaf de snelweg kwam, goed door te laten stro men. Vreemd genoeg bleef op het de N254, de provinciale weg tussen Heinkenszand en Goes waar momenteel een spoorviaduct wordt vernieuwd, relatief rustig. De eerste fase van de asfalteringswerkzaamheden op de zuidbaan tussen Pleinkenszand en Goes duurt tot en met zaterdagavond laat. Daarna gaan beide afslagen open. De tweede fase van de asfaltering'swerkzaamheden op de zuidbaan, het deel tussen Heinkenszand en Goes, begint 13 oktober en duurt tot 23 oktober. De hinder voor het verkeer blijft beperkt tot smallere rijstroken en een snel heidsbeperking op de A58. Tijdelijke ijsbaan in Zeelandhallen GOES - Schaatsliefhebbers kunnen van begin december tot half januari terecht in de Zeelandhallen in Goes. In één van de hallen wordt daar een tijdelijke ijsbaan inge richt, mede dankzij tienduizend euro subsidie van de ge meente Goes. De gemeente stelt aan de royale donatie wel de voorwaarde dat de Goese scholen gratis gebruik moe ten kunnen maken van de ijsbaan en dat schaatsen tegen een zacht prijsje worden verhuurd. Gratis toegang geldt alleen voor vanuit scholen georganiseerde schaatsactivi- teiten, bijvoorbeeld sportlessen op de ijsbaan. Terras tijdens markt Goes taboe GOES - De horecazaak in de voormalige speelautomaten- hal aan de Grote Markt in Goes mag een terras inrichten, behalve op dinsdagen. Het terras zou dan de weekmarkt in de weg zitten. De Centrale Vereniging voor Ambulante Handel (CVAH) had het Goese college van burgemeester en wethouders gevraagd de straat aan de noordkant van de markt vrij te houden op dinsdagen. Het college komt nu tegemoet aan die wens. Onder invloed bij Kamperland KAMPERLAND - Een 29-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisterochtend vroeg even na 1.00 uur aan de Jacobadijlt in Kamperland gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de vrouw ruim 2,2 maal te veel had gedronken. Ze kreeg een bekeuring en een rijverbod van vijf uur. Oefening sluiten coupure spoordijk YERSEKE - De coupure in de spoordijk aan de Zanddijk vlakbij het NS-station Kruiningen-Yerseke wordt in de nacht van zaterdag op zondag bij wijze van oefening afge sloten. Grote houten balken worden in de opening in de dijk geplaatst, wat bij een overstroming moet helpen het water tegen te houden. De oefening begint na half één 's nachts. De bovenleiding moet daarvoor buiten werking worden gesteld. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft afge lopen weekeinde al de vier coupures tussen Rilland en Yerseke bij wijze van oefening afgesloten met een dubbel stel stalen stormvloeddeuren. Dit "is vlekkeloos verlopen. (Advertentie) Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0110-593030, Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het gebied rond het Vlissingse Nollebos en Westduin mag niet op slot gaan voor ondernemers. Dat hebben verschillende commissieleden gisteravond gezegd tijdens de be handeling van de visie Zwanen burgpark. Hoewel de visie in grote lijnen gaat over het toe komstige gebruik van het ge bied, draaide de discussie voor al om het uitbreidingsplan van de sauna. De visie geeft grofweg aan yat er op termijn in het park mag en moet komen. Het uitgangspunt is dat het gebied groen, natuur lijk, open en openbaar moet blij ven en dat daarbinnen ruimte moet zijn voor ontspanning, sport en ontmoeting. Grootscha lige bebouwing zal niet worden toegestaan. Wel mag het sauna- en beautycentrum uitbreiden met studio's waar bezoekers kunnen overnachten. Het plan van de sauna om ook een tweede dienstwoning te bouwen, krijgt geen steun van B en W. Het ge meentebestuur ziet daar de noodzaak niet van in. Ter wille komen „Laten we nu niet gaan mieze- mauzen over een tweede be drijfswoning", zei J. Koppejan van de RPCU. „We moeten on dernemers die de toon zetten voor nieuwe takken van toeris me, zoals de sauna wil doen met wellness, zoveel mogelijk ter wil le komen." Ook het CDA, de WD en Pro gressief Ondernemend Vlissin- gen (POV), vinden dat er niet moeilijk gedaan moet worden over de uitbreiding. „Laten we zuinig zijn op ondernemers in Vlissingen", zei R.J. Suurmond van het CDA. GroenLinks waarschuwde de commissieleden voor een verste ning van het Nollebos en de om geving daarvan. „Veel kleinscha lige bebouwing maakt uiteinde lijk ook grootschalige bebou wing", zei T. Caljouw. „Het gebied moet een natuuront wikkelingsgebied worden waar in het mogelijk is om te recreë ren." Wethouder M. Walraven zei dat het niet de bedoeling is dat het gebied uitsluitend een natuurgebied wordt. Bezorgdheid Verschillende bewoners uit de omgeving uitten tijdens de ver gadering eveneens hun bezorgd heid over onderdelen uit de vi sie. Zo werd door hen afgeraden de parkeerterreinen in het ge bied te verlichten. Ook werd voorgesteld de maximumsnel heid op de wegen door en langs het park op 30 kilometer te stel len. En de tennisverèniging be nadrukte niet uit het gebied te willen verhuizen. Wethouder Walraven maakte duidelijk dat de visie slechts een richtlijn is en dat er nog begon nen moet worden aan een gede tailleerde uitwerking ervan. Ze beloofde dat alle betrokken be woners, ondernemers en organi saties benaderd zullen worden voor de verdere uitwerking. i puajelstüfc ii de spaaractie raamde Dlijdörp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15