Johnny Coppin is terug Mediterranean Sundance mixt alle stijlen Nieuwe Snaar herdefinieert heldenstatus VRIJDAG Candide en zijn Zeeuwen Het ZOMA-colIectief brengt in samenwerking met de ballet school Petrella Lion en de Dow-singers het verhaal van Peter de Lijser. Hij schreef een nonsensverhaal, geïnspireerd door het boek van Voltaire over de avonturen van de vreemde jongeling j Candide. Dirigent Ad Meeuwsen zocht passende muziek voor het koor en Petrella Lion completeert het geheel met balletintermez- j zo's. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Cabaret Tineke Schouten brengt haar show Spiksplinternieuw. De voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Blues Michael de Jong is een bluesman geboren uit een Friese va der en een Spaanse moeder. Hij groeit op in de Verenigde Staten van Amerika en maakt daar naam als begeleider van de grote namen in de blueswe- reld. Met een verleden van drank, drugs, psychiatrische instel lingen en talloze verblijven op harde parkbankjes, is de in- spiratie nooit ver weg, maar nu klinkt hij beduidend milder i en meer beschouwend. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Mediterranean Sundance Nihad Hrustanbegovic beheerst stijlen van de klassieke mu ziek, jazz, moderne muziek, bebop, componist Piazolla en Hotclub de France. Samen met Mozes Rosenberg (van het Rosenberg Trio), Har ry Klunder en Trio Sonnekai heeft hij nu een internationaal r gezelschap samengesteld, goed voor een zonnige muzikale reis langs Bosnië en de Middellandse zee. Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Lonely 2 Ruud Hermans en Dick van Altena brengen een avondvul lend liedjesprogramma. Ze zingen vooral de serieuzere country songs en ballads en praten die, met allerlei anekdotes, aan elkaar. 't Oude Raed'uus, Poortvliet, 20.15 uur Get a Life Ernst van der Pasch is stuurloos, zwaarmoedig en verdrietig in zijn vijfde programma. Hij kan er wel mooi over vertellen. Bovendien is het altijd makkelijker om anderen te helpen dan jezelf. De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur Ronald Goedemondt De voorstelling 'Ze Bestaan Echt' gaat over vluchten met je verbeelding. Want er zijn mensen die met beelden, fenomenen en verbanden alles kunnen verklaren. Maar er zijn er ook die dit vermogen missen. Die rennen weg uit de normale wereld, I een abnormale wereld in. Ronald Goedemondt laat ons zien wat er gebeurt als je een vliegende reiger niet meteen herkent als vliegende reiger. Dan is een vliegende reiger plotseling iets heel an- j ders. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur De Dag van de Muziek Reznik en Ten-13 treden op in het kader van De Dag van de Muziek. Deze dag wordt georganiseerd door Stichting Lost Key. De i bands brengen een mix aan stijlen waaronder metal, punk, j pop en new wave. De Piek, Vlissingen, 23.00 uur ZATERDAG Mozartfestival Koordirigent Joop Schets nodigt iedereen uit om met hem werken van Mozart te zingen. Koren maar ook individuen zijn welkom. Drie werken staan centraal; Een Kyrie uit een Mis, Hostias uit het Requiem en het Ave Verum. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 13.00 uur Cowboy Henk Cowboy Henk beleeft samen met zijn bejaarde paard Ronald een spannend avontuur. De antiheld wordt gedreven door zijn angsten. Op een dag doet hij een vreemde ontdekking op zijn erf. De angst wordt hem te groot. Hij staat voor de keuze: vluchten of als een echte cowboy het mysterie ontrafelen. Hij kiest voor het laatste. Naar een ver- haal van Wim Hofman. Dorpshuis, Renesse, 14.00 uur Kinderb oeken week Huub Eist brengt een gevarieerd programma bestaand uit luisterliedjes voor iedereen. Een groot aantal gaan over dieren. Hij begeleidt zichzelf op piano. Zo speelt hij het liedje 'Zwartbessie', met tekst van Annie M.G. Schmidt en muziek van hemzelf. Brasserie De Drukkerij, Middelburg, 15.00 uur Eind jaren tachtig - ten tijde van de platen Hartelijk Ge fotografeerd en Hackadja - dreigde De Nieuwe Snaar even door te breken in Nederland. Hoewel de groep regelmatig met redelijk succes de Nederlandse theaterpodia afreist, zijn groot schalige bekendheid en eeuwige roem de vrolijke en melancholie ke Vlamingen nimmer ten deel gevallen. Wellicht volgt de door braak zaterdag, wanneer de for matie op het podium staat in de grote zaal van het Scheldethea ter. Waarom De Nieuwe Snaar nooit zo populair als Raymond van het Groenewoud of Urbanus is geworden, is niet precies aan te geven. Misschien omdat Geert Vermeulen, Walter Poppeliers, Jan en Kris de Smet nooit een keus hebben gemaakt. Ze rocken als Van het Groene woud, zijn kolderiek als Urba nus en houden conferences. Een beetje als Acda en De Munnik, maar dan met meer oog voor ab surdisme en geestigheid. De Nieuwe Snaar wordt dan ook meestal ingedeeld bij de cabaret groepen. De vier Vlamingen, allemaal al zo'n 35 jaar in de muziek, heb ben er nooit blijk van gegeven gebukt te gaan aan het gemis van een duidelijk imago. Inte gendeel, ze lijken zich er senang bij te voelen en spelen - als groep of individueel - graag met bekendere landgenoten mee. Maar als De Nieuwe Snaar kun nen de vier groepsleden al hun talenten botvieren. En mis schien definiëren de multi-in- strumentalisten van De Nieuwe Snaar hun eigen status eindelijk voor eens en altijd in hun nieu we programma Helden. Wat zijn helden, wie zijn hel den? Summiere persinformatie belooft niet dat De Nieuwe Snaar die vragen beantwoordt. „De helden zullen van hun sok kel worden geblazen en weder om in andere gedaante worden opgericht", beloven de mannen op hun website. Vlaamse recensenten verklapten de afgelopen maanden al dat de groep met het nieuwe program ma 'de zwaartekracht over stijgt'. Of De Nieuwe Snaar ver volgens net zo hard op de grond klapt als één van de eerste hel den uit de geschiedenis - de my thologische held Icarus, de eer ste mens die als een vogel het luchtruim koos - moeten theater bezoekers zelf bekijken. De ge schiedenis van de bijna aan haar zilveren jubileum toe zijn de groep leert echter dat het zo goed als zeker is dat De Nieuwe Snaar telkens als een feniks - om nog maar eens een mytholo gische vogel te noemen - uit zijn as hen-ijst. Zeeuwen kunnen het heldenpro gramma overigens ook woens dag 25 april volgend jaar in de Mythe zien. René Hoonhorst De Nieuwe Snaar staat zaterdag op het podium van het Scheldetheater in Terneuzen. Het programma begint om 20.00 uur. o'n dertig jaar gele den was Johnny Cop pin een bekende bui tenlander in Nederland als frontman van de folkgroep Decameron. Na het uiteenval len van de formatie verzorg de hij met zijn eigen band nog een paar concerten, maar daarna werd het stil rond de singer-songwriter. In Neder land althans. Zondagmiddag keert Johnny Coppin op de Nederlandse podia terug voor een concert in het Arse naaltheater in Vlissingen. Coppin levert bijdragen aan theaterproducties en films, schrijft poëzie, verzorgt een we kelijks radioprogramma voor BBC Glouchester en is nog steeds actief als muzikant en componist. Zijn oorspronkelijk beroep als architect heeft hij maar enkele jaren uitgevoerd. In 1971 werd hij professioneel muzikant met zijn toenmalige band Decameron. Die formatie wordt algemeen beschouwd als een van de invloedrijkste en meest gerenommeerde Engelse folkrockgroepen. Ze bracht een amalgaam van folk en rock met klassieke invloeden en overgo ten met een symfonisch sausje. In Nederland toerden ze veel sa men met Richard en Linda Thompson en Fungus. Coppin heeft geen verklaring waarom juist de muziek van Decameron zo populair was. „De ongebruikelijke sound en vooral de meerstemmige voca len zullen daaraan bijgedragen hebben. En destijds was het pro gressief wat we deden. Een ech te eigentijds folkgeluid neerzet ten." Eigen naam Na Decameron ging Coppin ver der onder eigen naam. „Ik was een van de zangers en componis ten in Decameron, maar ik wil de me volledig richten op mijn eigen songs en muziek." Herkenbaar daarin is de loepzui vere en expressieve tenorstem van de zanger-componist. Cop pin schrijft hoofdzakelijk bal lads, zowel uptempo als slow. Johnny Coppin (rechts) en Mike Silver staan gezamenlijk op het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen. De melodieën klinken over het algemeen melancholisch, de tek sten zijn gefocust op het positie ve. „Mijn liedjes gaan over plaat sen, een omgeving, beschrijven landschappen en situaties. Ze zijn persoonlijk maar wel met een universele uiting zodat ande ren er zich in kunnen herken nen." Coppin nam tot nu zo'n zeven tien solo cd's op. Zijn laatste The winding stair kent opval lend veel bewerkte traditionals (Donagal Rain, The lakes of Coolfin) en covers, waaronder- Richard Shindall's Reunion Hill en Karine Polwart's Susanna Martin, een prachtig epos over het heksentribunaal in Salem in 1692, door Coppin in een zeer pakkende versie gebracht. „In de periode dat ik het album opnam overleed mijn vrouw. Ik stond ineens alleen in de opvoe ding van onze zoon en had moei te met het schrijven van liede ren. Daarom staat er relatief veel materiaal van anderen op de cd. De keuze voor die liede ren was weer niet moeilijk. Ik kon en kan me met die songs identificeren." Het album werd opgenomen met een aantal trou we begeleiders zoals Paul Bur gess (John Kirkpatrick band), Phil Beer (Show of hands), Geoff March (Decameron), Mike Dolan (Steve Winwood, Dr Hook) en Mike Silver. Die laat ste zal Coppin ook in Vlissingen begeleiden. Marius Roeting Johnny Coppin verzorgt zondag met Mike Silver een concert in het Arse naaltheater in Vlissingen. Het pro- grammabegint om 15.00 uur. Een aardige jongen, Nihad Hrustanbegovic van Medi terranean Sundance. Gezegend met een innemende passie voor zijn accordeonmuziek. Dat mag vrijdag blijken tijdens het optre den in Oostburg. Laat hem zichzelf zijn en de zaal vult zich met melancholi sche emotie. Laat hem zichzelf zijn en zijn instrument en hij sle pen elkaar voort, ondanks een expressieve virtuositeit. Ze gaan zo in elkaar op, dat je na verloop van tijd niet meer weet wie wie bespeelt. Hiervoor komt het merendeel van de be zoekers naar zijn shows. Voor de Balkanklanken en de sfeer van de Middellandse Zee. Maar Nihad heeft Mediterra nean Sundance alleen nog maar in naam laten bestaan om sa men met zijn - naar eigen zeg gen - enige Nederlandse vriend Harry Klunder een compleet nieuwe formatie de podia te la ten bestormen. Geen mediterra ne stranden, maar slechts los zand. Met drie Rosenbergs en een Reinhardt, allemaal op de een of andere manier verwant aan hun beroemde naamgeno ten, is het overwegend Hot Club de France wat de klok slaat. Hans Kerkhoff Global Discovery door Ensemble Me diterranean Sundance: Nihad Hrus tanbegovic accordeonFaifie Rein hardt, Harry Klunder en Mozes'Ro senberg (gitaar), Watti Rosenberg (viool) en Fremdo Rosenberg (contra bas), vrijdag in het Ledeltheater in Oostburg. Aanvang: 20.15 uur. Mediterranean Sundance met op accordeon Nihad Hrustanbegovic. foto Harry Klunder ANTWERPEN Speeltijd. Komisch theater over een sla- gerszoon van het platteland, die in de stad acteur of zoiets wil worden, vertolkt door Jakob Beks. do. vr. en za. Theater Het Klokhuis 20.30 uur. Le Bel Indiferent. Operatheater over twee vrouwen en een man, met operaliederen, theater, projecties en begeleiding van pia no, gebaseerd op de gelijknamige mono loog van Jean Cocteau (1940). vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Zeg tegen de klein dat ik op reis vertrok ken ben. Komedie van de Franse schrijf ster Denise Chalem over twee vrouwen in de gevangenis en hun opbloeiende vriend schap, gespeeld door Mitta Van der Maat en Annemie Gils en cipierster Chris Ma- thieu. do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. De Caraibische Zee. Toneelstuk van Rene Verheezen, over twee vrouwen in een zie kenhuis, de een positief, de ander negatief, die elkaar steunen en angst en hoop delen, vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Reünie: mensen blijven eikaars pad krui sen tegen wil en dank, door cabaretduo Aron Wade en Bert Van Poucke, do. vr. en za. 20.30 uur; Chateaux Marginaux: Le retour de Madame de Coeur Brisé: voort zetting van toneelstuk over de mythe van de familie Coeur Brisé, van en met David Davidse en Karin Struyf en met be geleiding van pianist Staf, do. vr. en za. 20.30 uur, zo. 15 uur; Klaprozen, theater waarin twee monologen elkaar raken: de eerste over een man met het syndroom van down, de tweede over de reacties van de moeder hierop, door Tom Debeckker en Nelly Keuten, vr. en za, keldertheater 20.30 uur; La Catena, aperitiefconcert, zo. 11 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Cinemaf: Afrikaans filmfestival van wo. t/m za.; Hellywood feat. Johnny Doubt, Jim White, Willie B, concert met America- na-rootsmuziek door drie muzikale vrien den, vr. 20.15 uur; Mestizo Club feat. Mur- ga, concert van de eerste Vlaamse Murga, een concept en leefstijl, gebaseerd op Ar gentijnse straatfanfare met muzikanten, dansers en acrobaten in bonte kostuums en met veel percussie, za. 16 uur; Open Po dium, voorstelling aanstromend talent, zo. 20.30 uur. Voorstellingen in het Wereldculturencen- trum Zuiderpershuis: Transit. Visible Roots, danscreatie met een choreo grafie van Bode Owa uit Burkina Faso, do. 20.30 uur; Lesego Rampolokeng - spoken word performer film Mzansi, literatuur voorstelling met rapdichter uit Zuid-Afri- ka en aansluitend documentaire, vr, en za. 20.30 uur. Voorstelling in Rataplan: Op de rand van het verstand, theaterstuk met pleidooi voor non-conformisme, naar de Kroatische schrijver Miroslav Krleza, door theater Malpertuis, do. vr. en za. 20.30 uur. Voorstelling in de Stadsschouwburg: Caveman - Monoloog over de verschillen tussen mannen en -vrouwen; vijfjarig be staan van de langstlopende onemanshow in België van Philippe De Martelaere, ma. 20.30 uur. Concerten in de Singel: Hedda Gabler, toneelstuk van de Noorse auteur Ibsen in een actuele bewerking van Ivo van Hove over de tragische ondergang van een vrouw, die geconfronteerd wordt met de leegte van haar bestaanin New York, door Toneelgroep Amsterdam, wo. do. vr. en za. 20 uur; Patricia Kopatsjinks- kaja Moldavië, viool Mihaela Ursulea- sa, Roemenië, piano, concert met werk van Sjostakovitsj, Enescu, Kurtag en Beet hoven, wo. 20 uur; Berliner Sinfonie-Or- chester o.l.v. Lothar Zagrosek met Isabelle van Keulen, viool, concert met werk van Mozart, Brahms en Beethoven, do. 20 uur; Grote Stemmen; recital met werk van Schubert door Christian Gerhaher, bari ton, begeleid op piano door Gerold Hub er, di. 20 uur. The Rat Pack - Live from Las Vegas. Hom mageconcert aan Frank Sinatra, Dean Martin en Sammy Davis jr,do. vr. za. en zo. Koningin Elisabethzaal 20.00 uur, za. ook 16.00 uur. Aznavoners. Recital met een interpretatie van zesentwintig liedjes van Charles Azna- vour in het Frans gezongen door Johny Vo- ners. vr. Het Appeltje 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Impressing the Czar. Choreografie van Wil liam Forsythe, door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen, za. Theater het Eilandje 20 uur. GENT TAZ - Groeten uit Oostende. Jongerenmu- ziektheatervoorsteliing (15+) door Theater Aan Zee. vr. en za. Kopergietery 20.00 uur. Voorstellingen in de Vooruit: Goose (BE), rock- en cd-voorstelling, wo. 21 uur; Plallucination City - Glenn Branca (US) Symphony for 100 guitars: concert met gitaarsymfonie voor en door 100 gi taren, voor de eerste keer gespeeld in het World Trade Center in 2001 in New York, do. 21 en 23 uur; Foxylane (BE), concert met raverock en elektrobeats, do. 22 uur; Vsprs - Les Ballets C. De la B., dansvoor stelling door tien dansers op Mariaves- pers, in choreografie van Alain Platei, met muziek door improvisatiemuzikant Aka Moon, twee zigeunermuzikanten, de barok- groep Oltremantano en sopraan Claron McFadden, do. vr. za. en zo. 20 uur. Concerten in het kader van het Festival van Vlaanderen Gent: Ockegem, Mozart en Berlioz, concert door het Vlaams Radio orkest o.l.v. sterdirigent Richard Egarr, wo. Bijloke 20 uur; Stroom stoot Giacinto Scelsi: concert met mono grafie in high energy van einzelganger Scelsi, door Wilbert Aerts, Paul Declerck, Benjamin Dieltjens en Arne Deforce, wo. Handelsbeurs 20.15 uur; Propaganda Swing Jugend: concert met confrontatie van liederen van de Hitier Jugend en muzi kaal verzet van hun aartsrivalen de Swing Jugend, door het vocaal ensemble Tou- chant, za. Museum Dr. Guislain 20.00 uur Concert en voorstelling in de Vlaamse Ope ra: Romantisch Trio II, lunchconcert met Trio voor hobo, hoorn en piano van Reinecke en werk van Schumann en Strauss, vr. 12.30 uur; Tosca, opera van Puccini, vr. 20 uur, zo. 15 uur Concerten in de Handelsbeurs: Zie concerten Festival van Vlaanderen, wo. 20.15 uur; Killing Joke, pop- en rock- concert, do. 20.15 uur; Flamenco: La Vida de Pablo, vijf flamencomuzikanten vertel len een muzikaal verhaal aan de hand van een reeks schilderijen van Goya over het le ven van Pablo, vr. 20.15 uur; Billy King The Violent Husbands, concert door all-fe male band, za. 20.15 uur. Concerten in de Rode Pomp: Mozart Integrale Sonate voor Klavier II, concert met sonates van Mozart door Wolf gang Watzinger, vr. 20.30 uur; Don Quijchote, concert met liederen van diver se componisten rond de figuur Don Quijchote, door Thomas Murk en Els Coo- man, za. 20,30 uur. BRUGGE Voorstellingen in de Stadsschouwburg: Heil, dansvoorstelling met accent op de li chaamstaal, geïnspireerd door beeldende, kunst, muziek en literatuur van Dante's In ferno, Sartre's Huit C-los tot Beethoven's, vijfde in een chorografie van Emio greco en regie van Pieter Scholten, do. 20 uur;| Papillon Bis Papillon Petit Comité Ro land van Campenhout, muzikale voorstel ling en vervolg op Papillon, dat het licht zag tijdens Airbag met daarin opnieuw het Franse chanson centraal, deze keer ge toetst aan andere muziekgenres, vr. 20.00 uur Derde editie van tweejaarlijks festival Jazz Brugge in het Groeningemuseum en het Concertgebouw: Een weekend lang is Brugge het centrum van de hedendaagse Europese jazz. Op het programma staan: Groeningemuseum. Openings-releaseconcert Somewhere in between van het Ben Sluys Quartet, do. 12 uur; Natalie Loriers Karim Bagilli Duo, vr. 12 uur; TGB Sergio Carolino Mario Delgado Alexandre Frazao, za. 12 uur: Koppel Andersson Riel, zo. 12 uur. Con certgebouw: Jef Neve Pascal Schuma cher Duo, do. 19 uur; Gabor Bolla Quartet, do. 20 uur; Chris Joris Bob Stewart Band, do. 22 uur; Misha Mengelberg, vr. 19 uur; Emie Hammes Group, vr. 20 uur; Astronotes, vr. 22 uur; Sowetoe Kinch Group, vr. 23.30 uur; Rita Marcotulli On the Light Side of the Moon, za. 18 uur; Pierre Vaiana A1 Funduq, za. 19.30 uur; Sylvain Kassap Quartet, za. 21 uur; Tous Dehors, za. 22.30 uur; Jean Michel Pile, zo. 18 uur; Doppelmoppel, zo. 19.30 uur; Bobo Stenson Trio, zo. 21 uur; Stefano Bollani Quintet, zo. 22.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 52