Verzet tegen opslag vervuild slib PZC Hulst wil noodstroom op bestelling Zeeuwse luchten Gemeente dubt over illegale zeecontainers in Kuitaart PETROTS! Dure kennismaking met Westerscheldetunnel Wethouder noemt onderwaterberging Axelse Sassing minste van twee kwaden KASSAKORTING Sasse drankrijder moet vrezen voor rijbewijs PZC Museum Pasfoto's met acceptatie garantie! PHOTO E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. woensdag 4 oktober 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door Raymond de Frel TERNEUZEN - „Kunt u mij vertellen hoe ik met het open baar vervoer in Cambridge moet komen", vroeg een 21-jari- ge Bredanaar gisterochtend aan rechter A. Melens in het Terneuzense kantongerecht. „Ik ga elke week op en neer, dus heb mijn rijbewijs hard no- dig." Melens was de kinderach tigste niet en deed uit zijn blote hoofd een poging om denkbeel dig met het openbaar vervoer van Breda in de Engelse studie stad van de Brabander te ko men. Maar dat nam niet weg dat hij de in driedelig pak ge hulde student daarna met een pittige straf terug naar huis stuurde: 344 euro en en voor waardelijke rijontzegging van vier maanden. De student reed op 31 juli vorig jaar met 143 kilometer per uur door de Westerscheldetunnel, een verbinding waarvan hij even daarvoor het bestaan nog niet afwist. „Ik heb een jaar in Amerika gewoond, dus had he lemaal niet meegekregen dat er een tunnel was gegraven. Ik was op weg naar mijn jarige moeder, die aan de Belgische kust vakantie vierde. Nadat ik er op het veerplein achter kwam dat de pont niet meer voer, ben ik door de Wester scheldetunnel gereden. Inder daad, té hard. De verjaardag van mijn moeder is geen ex cuus, maar wel de reden voor mijn overtreding", aldus de stu dent. Officier van justitie R. Ramme- loo was daarvan niet onder de indruk. Mede omdat de Breda naar al eens eerder 335 euro voor te hard rijden aan zijn broek had gekregen, ging Ram- meloo nu over tot een forsere eis. Rechter Melens was het daar roerend mee eens. door Eugène Verstraeten en Peter Oggel TERNEUZEN - Er rijst verzet tegen het plan van Zeeland Seaports om in de kanaalarm van de Axelse Sassing verontrei nigd slib op te slaan. Het gaat om de berging van zwaar veront reinigd slib (klasse 3 en 4), af komstig van Zeeuwse waterbo dems. Volgens de Terneuzense wethou der A. van Waes, tevens lid van het dagelijks bestuur van het ha venschap Zeeland Seaports, is er geen mogelijkheid dit slib te verwerken. „Eigenlijk is het een keuze tussen twee kwaden", zegt Van Waes. „Maar feit blijft dat het slib uit onze havens en kanalen moet om die bevaar baar te houden." Voor de opslag van het verontreinigd slib wordt in de kanaalarm ter hoogte van Outokumpu een put gegraven. Het is onduidelijk om hoeveel ton het gaat. De fractie van Groenlinks in Terneuzen legt zich bij voorbaat niet bij het plan neer. Raadslid P. Clijsen deponeerde gisteren een waslijst aan vragen bij bur gemeester en wethouders van Hennepteelt kost ruim 12.000 euro MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse veroordeelde gisteren een 45-jarige inwoner van Aarden burg voor hennepteelt tot 240 uur werkstraf. De Aardenburger moet aan de Nederlandse Staat 12.854 euro betalen. Dat bedrag heeft de man verdiend aan een aantal oogsten gedurende een jaar. Bij de verdachte werden 7 april in Aardenburg 138 hennepplanten met een gewicht van 56 kilo aan getroffen. Officier van justitie J. Zondervan eiste 200 dagen cel, maar de politierechter wilde de Aardenburger nog een kans ge ven om een werkstraf te doen. Vrijspraak door fout verbalisant MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Goes kon gisteren in Middelburg zijn emoties niet meer de baas. Met tranen van opluchting in de ogen vernam de drankrijder de beslissing van politierechter M. Meeuwisse, die tot vrijspraak concludeerde. De handtekening van de verbalisant ontbrak op het registratieformulier van de blaastest. Vaststond dat de ver dachte 2 april in Goes met te veel alcohol op in een auto had gereden. De blaastest gaf ruim twee keer zoveel alcohol aan als is toegestaan. Terneuzen en wil daar in de raadsvergadering morgenavond al antwoord op. Op dit moment is opslag nog in strijd met het be stemmingsplan, maar de ge meente wil de weg voor de slib- berging vrij maken. GroenLinks wil weten hoe zwaar het slib is verontreinigd en ook om welke hoeveelheden het gaat. Voor de zomer werd duidelijk dat in Zeeland capaci teit moet komen voor de opslag van ruim 700.000 kubieke meter 'probleemspecie'. Toen ook al werd onderwateropslag bij de Axelse Vlakte als mogelijkheid GroenLinks vreest het risico van menging van slib met ka naalwater en dus verspreiding van vervuiling. Daarom wil de fractie onder meer weten waarom niet is geko zen voor verwerking van het slib, welke alternatieven er zijn en of die voldoende zijn onder zocht. Tenslotte informeert GroenLinks ook of er belemme ringen zijn voor het toekomstig gebruik van de betrokken loca tie. Het voorstel vloekt volgens GroenLinks met het voornemen om slib te verwerken in plaats van zomaar te storten. Op deze manier worden toekomstige ge neraties weer met de problemen opgezadeld. Van Waes vindt op slag in de kanaalarm van de Axelse Sassing 'een aanvaardba re oplossing' van het probleem, gemeenteraad van Terneuzen moet morgen een besluit over dat plan nemen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst zoekt nog altijd naar een oplos sing voor de uitbreiding van de noodstroomcapaciteit in het stadhuis. Zelf extra voorzieningen aan schaffen vindt het college van burgemeester en wethouders te duur. Daarom wordt nu beke ken of een zogenoemde waak vlamovereenkomst soelaas biedt. Bij een waakvlamovereenkomst verplicht de ene partij zich met voorrang goederen en diensten te leveren aan de andere. Zo zou de gemeente een contract kun nen afsluiten om over extra stroomcapaciteit te kunnen be schikken bij langdurige stroom storingen. De gemeente heeft nu wel een noodstroomvoorziening, maar die levert slechts enkele uren elektriciteit en dat is bij calami teiten zoals de 24-uurs-stroom- storing die zich eind november vorig jaar voordeed in Hulst op alle kindermode! KUITAART - De gemeente Hulst velt binnenkort een oor deel over twee zeecontainers in een schapenwei aan de Meerdijk in Kuitaart. Momenteel heeft de eigenaar van de containers geen vergunning, maar de gemeente is bereid de zaak te legaliseren als de eigenaar kan aantonen dat hij ze nodig heeft voor agra risch gebruik. De containers, die een opvallen de plek innemen aan de Meer dijk, worden nu gebruikt voor opslag van materialen voor het bewerken van de grond en als onderkomen voor de schapen. Volgens de gemeente wil de eige naar op zijn perceel zevendui zend wijnranken gaan planten. Hiervoor moet hij vóór 1 novem ber een bedrijfsplan overleggen. Kan hij in dat bedrijfsplan aan tonen dat hij de zeecontainers echt nodig heeft voor agrarisch gebruik, dan mogen de contai ners blijven staan. De Agrari sche Adviescommissie Zeeland zal het bedrijfsplan toetsen en burgemeester en wethouders ad viseren of het echt nut heeft dat de grote metalen bakken in het polderlandschap blijven staan. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Sas van Gent is gisteren in Middelburg voor dronken rijden veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Politierechter M. Meeuwisse waarschuwde de verdachte dat bij een volgende keer zijn rijbewijs op het spel staat. „Gezien uw werk is de verleiding groot om in aanraking met alcohol te komen", zei ze. De Sassenaar werd 26 april in zijn woonplaats betrapt met een alcoholgehalte van 590 microgram: ruim twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. GroenLinks tegen slibberging TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen gaat vooralsnog niet akkoord met de plannen voor een on derwaterberging voor baggerslib in de Axelse Vlakteha ven bij Sluiskil. De fractie worstelt nog met een flinke waslijst aan vragen en krijgt daarop het liefst in de raads vergadering van morgenavond antwoord. Dan komt de slibberging die Zeeland Seaports wil realiseren ter spra ke. De gemeente Terneuzen wordt gevraagd planologi sche medewerking te verlenen. De opslag van baggerslib daar is namelijk in strijd met het geldende bestemmings plan. Burgemeester en wethouders willen echter vrijstel ling verlenen. GroenLinks wil onder meer weten welke klasse slib in de kanaalarm gestort gaat worden, om wel ke hoeveelheden het gaat en welke termijn ermee ge moeid is. De fractie wil ook weten waarom niet is geko zen voor verwerking van het slib, welke alternatieven er zijn en of die voldoende zijn onderzocht. Tenslotte infor meert GroenLinks ook of er belemmeringen zijn yoor het toekomstig gebruik van de betrokken locatie. Verbazing PvdA over rijbewijzen SLUIS - De Sluise PvdA is verbaasd over de aanschafkos ten voor een nieuw rijbewijs in de gemeente Sluis. Fractie voorzitter L. Wille las gisterochtend in de PZC dat met in gang van deze maand de prijs voor een rijbewijs met 33,6 procent is gestegen. Waar het papieren rijbewijs nog 26,95 euro kostte, moet er voor het nieuwe, fraudebesten dige rijbewijs op giropasformaat 36 euro worden neerge teld. Daarmee is Sluis op dit gebied één van de duurste Zeeuwse gemeenten. Wille vraagt in een brief het dage lijks bestuur van Sluis om uitleg. „Waarom kan het niet goedkoper? En hoe verhoudt deze forse prijsverhoging zich tot het bestuursakkoord van onze gemeente?", zijn enkele vragen die hij heeft Aanleg fietspad in Cadzand-Bad CADZAND-BAD - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen neemt deze week snelheidsremmende en attentieverhogen- de maatregelen tussen Cadzand-Bad en Retranchement in verband met de aanleg van een vier kilometer lang fiets pad. In het gebied was al eerder de maximumsnelheid ver laagd tot zestig kilometer per uur. De werkzaamheden zijn onderdeel van het project Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen. Nadat de afgelopen jaren tus sen Cadzand en Breslcens een aantal slagen naar de kust zijn ingericht met vrijliggende fietspaden, volgt nu de aan leg van het laatste pad: over de Zwinweg en de Kanaal-j weg vanaf de Noorddijk bij de bebouwde kom van Cad zand-Bad naar de Hickmanbrug bij Retranchement. Ver-i der leidt het pad langs de Driekoker bij Terhofstede naar de provinciale weg bij de Zwinbrug. De werkzaamheden worden haar verwachting eind van dit jaar afgerond. (Advertentie) Spaar mee voor 5.0% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. 'Zt SPAAR »00R EEN GRATIS 2a ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE Bli/DORP BRESKENS - September mag dan alle warmterecords van de laatste driehonderd jaar hebben gebroken, dat laat onverlet dat de herfst in aantocht is. Aan bomen en struiken kleuren bladeren weliswaar nog groen, Zeeuwse luchten - zoals hier boven het strand tussen Breskens en Groede - bieden al een voorproefje van wat komen gaat. foto Peter Nicolai MBjplï Éi niet toereikend. „Terwijl het ui teraard heel belangrijk is om over behoorlijke capaciteit te be schikken", zegt burgemeester J. F. Mulder. „Veel gegevens zoals kaartmateriaal is tegenwoordig gedigitaliseerd en dus heb je in ieder geval computers nodig." Ook een ander probleem, dat in het onderzoek naar de gang van zaken rond de hulpverlening tij dens de stroomstoring naar vo ren kwam, is nog niet opgelost. Toen de stroomstoring zich voor deed, was het uitermate moei lijk hulpbehoevende inwoners van de gemeente te traceren, om dat de huisartsen zich terughou dend opstelden. Ze wilden de adressen van hulpbehoevenden niet geven omdat dat volgens hen op gespannen voet stond met de bescherming van de (ver trouwelijke) patiëntengegevens. Heel Zeeland Een van de aanbevelingen in het evaluatierapport over de hulp verlening tijdens de stroomsto ring was dan ook om hierover betere afspraken met de huisart sen te maken. „Maar dat is een probleem dat eigenlijk in heel Zeeland speelt", zegt Mulder, „en daarom moet dat aspect in Zeeuws verband worden opge pakt. Duidelijk is inmiddels wel, dat veel informatie over hulpbehoevende mensen wel heel snel via de Thuiszorg te ha len is." Hierbij treft u een puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 -17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.ni_ zeeuwse almanak Die man uit Kloetinge be zoekt beroepshalve én uit inte resse geregeld een museum. Soms neemt hij daarbij, overi gens niet altijd tot genoegen van suppoosten, zijn kinde ren van drie en vijf mee. Afgelopen weekeinde bezocht hij met Julius - de oudste van de twee - een van de bekende musea in Rotterdam. Terwijl zijn vader de werken in de eer ste zaal aan een nadere in spectie onderwierp, rende het knaapje zoals gebruikelijk al vooruit om erachter te komen wat er allemaal nog meer te zien is. Korte tijd later keerde hij te rug. „Het is niks hoor, papa", recenseerde hij prompt. „Al leen maar blote vrouwen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes NIEUW i AWUISbHSM® NUUIW Klaar terwijl u NIE' lacht! BARNEVELD DEN HAAG DIEREN DOKKUM ENKHUIZEN EPE FRANEKER HAAKSBERGEN HOOGEVEEN KAATSHEUVEL KLAZIENAVEEN OOSTBURG OOSTERWOLDE RODEN ROERMOND SITTARD WINSCHOTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45