Johnny Coppin is terug PZC Mediterranean Sundance mixt alle stijlen Nieuwe Snaar herdefinieert heldenstatus woensdag 4 oktober 2006 swb30 VRIJDAG Candide en zijn Zeeuwen Het ZOMA-collectief brengt in samenwerking met de ballet school Petrella Lion en de Dow-singers het verhaal van Peter de Lijser. Hij schreef een nonsensverhaal, geïnspireerd door het boek van Voltaire over de avonturen van de vreemde jongeling Candide. Dirigent Ad Meeuwsen zocht passende muziek voor het koor en Petrella Lion completeert het geheel met b alletintermezzos Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Cabaret Tineke Schouten brengt haar show Spiksplinternieuw. De voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Blues Michael de Jong is een bluesman geboren uit een Friese va der en een Spaanse moeder. Hij groeit op in de Verenigde Staten van Amerika en maakt daar naam als begeleider van de grote namen in de blueswe reld. Met een verleden van drank, drugs, psychiatrische instellingen en talloze verblijven op harde parkbankjes, is de inspiratie nooit ver weg, maar nu klinkt hij beduidend milder en meer beschouwend. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Mediterranean Sundance Nihad Hrustanbegovic beheerst stijlen van de klassieke mu ziek, jazz, moderne muziek, bebop, componist Piazolla en Hotclub de France. Samen met Mozes Rosenberg (van het Rosenberg Trio), Har ry Klunder en Trio Sonnekai heeft hij nu een internationaal gezelschap samengesteld, goed voor een zonnige muzikale reis langs Bosnië en de Middellandse zee. Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Lonely 2 Ruud Hermans en Dick van Altena brengen een avondvul lend liedjesprogramma, Ze zingen vooral de serieuzere country songs en ballads en praten die, met allerlei anekdotes, aan elkaar. 't Oude Raed'uus, Poortvliet, 20.15 uur Get a Life Ernst van der Pasch is stuurloos, zwaarmoedig en verdrietig in zijn vijfde programma. Hij kan er wel mooi over vertellen. Bovendien is het altijd makkelijker om anderen te helpen dan jezelf. De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur Ronald Goedemondt De voorstelling 'Ze Bestaan Echt' gaat over vluchten met je verbeelding. Want er zijn mensen die met beelden, fenomenen en verbanden alles kunnen verklaren. Maar er zijn er ook die dit vermogen missen. Die rennen weg uit de normale wereld, een abnormale wereld in. Ronald Goedemondt laat ons zien wat er gebeurt als je een vliegende reiger niet meteen her kent als vliegende reiger. Dan is een vliegende reiger plotse ling iets heel anders. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur De Dag van de Muziek Reznik en Ten-13 treden op in het kader van De Dag van de Muziek. Deze dag wordt georganiseerd door Stichting Lost Key. De bands brengen een mix aan stijlen waaronder metal, punk, pop en new wave. De Piek, Vlissingen, 23.00 uur ZATERDAG Mozartfestival Koordirigent Joop Schets nodigt iedereen uit om met hem werken van Mozart te zingen. Koren maar ook individuen zijn welkom. Drie werken staan centraal; Een Kyrie uit een Mis, Hostias uit het Requiem en het Ave Verum. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 13.00 uur Cowboy Henk Cowboy Henk beleeft samen met zijn bejaarde paard Ronald een spannend avontuur. De antiheld wordt gedreven door zijn angsten. Op een dag doet hij een vreemde ontdekking op zijn erf. De angst wordt hem te groot. Hij staat voor de keuze: vluchten of als een echte cowboy het mysterie ontrafelen. Hij kiest voor het laatste. Naar een ver haal van Wim Hofman. Dorpshuis, Renesse, 14.00 uur Kinderboekenweek Huub Eist brengt een gevarieerd programma bestaand uit luisterliedjes voor iedereen. Een groot aantal gaan over dieren. Hij begeleidt zichzelf op piano. Zo speelt hij het liedje 'Zwartbessie', met tekst van Annie M.G. Schmidt en muziek van hemzelf. Brasserie De Drukkerij, Middelburg, 15.00 uur Eind jaren tachtig - ten tijde van de platen Hartelijk Ge fotografeerd en Hackadja - dreigde De Nieuwe Snaar door te breken in Nederland. Hoewel de groep met redelijk succes de Nederlandse theaterpodia af reist, zijn grootschalige bekend heid de vrolijke en melancholie ke Vlamingen nimmer ten deel gevallen. Wellicht volgt de door braak zaterdag in Terneuzen. Waarom De Nieuwe Snaar nooit zo populair als Raymond van het Groenewoud of Urbanus is geworden, is niet precies aan te geven. Misschien omdat Geert Vermeulen, Walter Poppeliers, Jan en Kris de Smet nooit een keus hebben gemaakt. Ze rocken als Van het Groene woud, zijn koldeiïek als Urba nus en houden conferences. Een beetje als Acda en De Munnik, maar dan met meer oog voor ab surdisme en geestigheid. De Nieuwe Snaar wordt dan ook meestal ingedeeld bij de cabaret groepen. De vier Vlamingen, allemaal al zo'n 35 jaar in de muziek, heb ben er nooit blijk van gegeven gebukt te gaan aan het gemis van een duidelijk imago. Inte gendeel, ze lijken zich er senang bij te voelen en spelen - als groep of individueel - graag met bekendere landgenoten mee. Maar als De Nieuwe Snaar kun nen de vier groepsleden al hun talenten botvieren. En mis schien definiëren de multi-in- strumentalisten van De Nieuwe Snaar hun eigen status eindelijk voor eens en altijd in hun nieu we programma Helden. Wat zijn helden, wie zijn hel den? Summiere persinformatie belooft niet dat De Nieuwe Snaar die vragen beantwoordt. „De helden zullen van hun sok kel worden geblazen en weder om in andere gedaante worden opgericht", beloven de mannen op hun website. Vlaamse recensenten verklapten de afgelopen maanden al dat de groep met het nieuwe program ma 'de zwaartekracht over stijgt'. Of De Nieuwe Snaar ver volgens net zo hard op de grond klapt als één van de eerste hel den uit de geschiedenis - de my thologische held Icarus, de eer ste mens die als een vogel het luchtruim koos - moeten theater bezoekers zelf bekijken. De ge schiedenis van de bijna aan haar zilveren jubileum toe zijn de groep leert echter dat het zo goed als zeker is dat De Nieuwe Snaar telkens als een feniks - om nog maar eens een mytholo gische vogel te noemen - uit zijn as herrijst. Zeeuwen kunnen het heldenpro gramma overigens ook woens dag 25 april volgend jaar bijwo nen in theater De Mythe in Goes. René Hoonhorst De Nieuwe Snaar staat zaterdag op het podium van het Scheldetheater in Terneuzen. Het programma begint om 20.00 uur. De Nieuwe Snaar o'n dertig jaar gele den was Johnny Cop pin een bekende bui tenlander in Nederland als frontman van de folkgroep Decameron. Na het uiteenval len van de formatie verzorg de hij met zijn eigen band nog een paar concerten, maar daarna werd het stil rond de singer-songwriter. In Neder land althans. Zondagmiddag keert Johnny Coppin op de Nederlandse podia terug voor een concert in het Arse naaltheater in Vlissingen. Coppin levert bijdragen aan theaterproducties en films, schrijft poëzie, verzorgt een we kelijks radioprogramma voor BBC Glouchester en is nog steeds actief als muzikant en componist. Zijn oorspronkelijk beroep als architect heeft hij maar enkele jaren uitgevoerd. In 1971 werd hij professioneel muzikant met zijn toenmalige band Decameron. Die formatie wordt algemeen beschouwd als een van de invloedrijkste en meest gerenommeerde Engelse folkrockgroepen. Ze bracht een amalgaam van folk en rock met klassieke invloeden en overgo ten met een symfonisch sausje. In Nederland toerden ze veel sa men met Richard en Linda Thompson en Fungus. Coppin heeft geen verklaring waarom juist de muziek van Decameron zo populair was. „De ongebruikelijke sound en vooral de meerstemmige voca^ len zullen daaraan bijgedragen hebben. En destijds was het pro gressief wat we deden." Na Decameron ging Coppin ver der onder eigen naam. „Ik was een van de zangers en componis ten in Decameron, maar ik wil de me volledig richten op mijn eigen songs en muziek." Herkenbaar daarin is de loepzui vere en expressieve tenorstem van de zanger-componist. Cop pin schrijft hoofdzakelijk bal lads, zowel uptempo als slow. De melodieën klinken over vaak Johnny Coppin (rechts) en Mike Silver staan gezamenlijk op het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen. melancholisch, de teksten zijn gefocust op het positieve. „Mijn liedjes gaan over plaat sen, een omgeving, beschrijven landschappen en situaties. Ze zijn persoonlijk maar met een universele uiting zodat anderen er zich in kunnen herkennen." Coppin nam tot nu zo'n zeven tien solo cd's op. Zijn laatste The winding stair kent opval lend veel bewerkte traditionals Donagal Rain, The lakes of Coolfin) en covers, waaronder Richard Shindall's Reunion Hill en Karine Polwart's Susanna Martin, een prachtig epos over het heksentribunaal in Salem in 1692, door Coppin in een zeer pakkende versie gebracht. „In de periode dat ik het album opnam overleed mijn vrouw. Ik stond ineens alleen in de opvoe ding van onze zoon en had moei te met het schrijven van liede ren. Daarom staat er relatief veel materiaal van anderen op de cd. De keuze voor die liede ren was weer niet moeilijk. Ik kon en kan me met die songs identificeren." Het album werd opgenomen met een aantal trou we begeleiders zoals Paul Bur gess (John Kirkpatrick band), Phil Beer (Show of hands), Geoff March (Decameron), Mike Dolan (Steve Winwood, Dr Hook) en Mike Silver. Die laat ste zal Coppin ook in Vlissingen begeleiden. Marius Roeting Johnny Coppin verzorgt zondag met Mike Silver een concert in het Arse naaltheater in Vlissingen. Het pro- gramma begint om 15.00 uur. Een aardige jongen, Nihad Hrustanbegovic van Medi terranean Sundance. Gezegend met een innemende passie voor zijn accordeonmuziek. Dat mag wij dag blijken tijdens het optre den in Oostburg. Laat hem zichzelf zijn en de zaal vult zich met melancholi sche emotie. Laat hem zichzelf zijn en zijn instrument en hij sle pen elkaar voort, ondanks een expressieve virtuositeit. Ze gaan zo in elkaar op, dat je na verloop van tijd niet meer weet wie wie bespeelt. Hiervoor komt het merendeel van de be- zoekers naar zijn shows. Voor de Balkanklanken en de sfeer van de Middellandse Zee. Maar Nihad heeft Mediterra nean Sundance alleen nog maar in naam laten bestaan om sa men met zijn - naar eigen zeg gen - enige Nederlandse vriend Harry Klunder een compleet nieuwe formatie de podia te la ten bestormen. Geen mediterra ne stranden, maar slechts los zand. Met drie Rosenbergs en een Reinhardt, allemaal op de een of andere manier verwant aan hun beroemde naamgeno ten, is het overwegend Hot Club de France wat de klok slaat. Hans Kerkhoff Global Discovery door Ensemble Me diterranean Sundance: Nihad Hrus tanbegovic (accordeon), Faifie Rein hardt, Harry Klunder en Mozes Ro senberg (gitaar), Watti Rosenberg (viool) en Fremdo Rosenberg (contra bas), vrijdag in het Ledeltheater in Oostburg. Aanvang: 20.15 uur. Mediterranean Sundance met op accordeon Nihad Hrustanbegovic. foto Harry Klunder ROTTERDAM It s a beautiful world. Scapino Ballet Rot terdam. Fusiondans van zes choreografen voor de dansers van Scapino. Ze gebrui ken eigentijdse dansstijlen en elementen uit de folklore- en showdans. Rotterdamse Schouwburg, wo, do en vrij 20.15 uur. Atalanta. Hiphop theater. Een combinatie van theater, dans, multimedia en hiphop; met veertien jonge Nederlandse én Ameri kaanse acteurs, muziek van E-life en een videodecor van Waanzee. Hal 4 di. en vr. 20.15; wo. en do. 14.00 en 20.15 uur. Cats. Na bijna 20 jaar is de musicalklassie- ker weer in Nederland te zien met Anita Meijer in de hoofdrol van Grizabella. Mar co Bakker speelt de rol van Old Deutero nomy. Nieuwe Luxor Theater wo do en vrij 20.00; za 17.00 uur, zo. 19.00 uur. Les Indes Galantes. Muziektheater waar voor componiste Astrid Kruisselbrink een nieuw aiTangement van Rameau's opera De Galante Indien (1735) maakte. Door Co- bla La Principal d'Amsterdam, Theater Lantaren Venster wo 20.30 uur. De vrouw van vroeger. Een gezin wil emi greren. Aan de vooravond van het vertrek staat Romy voor de deur te wachten op haar eerste grote liefde. Regie: Theu Boer- mans. De Theatercompagnie. Rotterdamse Schouwburg, wo en do 20.30 uur. James Hunter. Warme Britse soulstem, protégé van Van Morrison. Waterfront do 22.00 uur. Jazz Meets The World. Concert van Marok kaanse luitspeler Saïd Chraïbi en het Ne derlandse Yuri Honing Trio. Wereldmu seum i.s.m. Stichting Jazz International Rotterdam. Theater de Evenaar do 20.15 uur. Markowski. Singer-songwriter Sonja Markowski vormt met gitarist Jan van Bijnen de basis van Markowski. Theater Lantaren/Venster do 22.30 uur. Brasil Tropical: Terra Latina. Een show met kleurrijke kostuums, Zuid-Ameri kaanse muziek, zang en dans. Isala Thea ter vrij 20.15 uur. Said Chraïbi. Saïd Chraïbi, geboren in Marrakech, is grootmeester op de Ud, de Arabische luit. In kader van de tentoonstelling Focus Ma rokko. Theater de Evenaar vrij 20.15 uur. Classics in Rock. Legendarische zangers uit de wereld van de (classic-) rockmuziek staan voor het eerst in Europa samen op één podium. Ahoy' Rotterdam vrij 20.00 uur. Toots Thielemans kwartet. Between a smi le and a tear. Met pianist Bert van den Brink, bassist Hein van de Geyn en drum mer Hans van Oosterhout. Fortis Theater a/d Schie vrij 0.15 uur. Vilter'dam. Een minifestival met Sanne Ik, Aletta, Convoi Exceptional, De Jong de Band, Impossible Situations en Vixy. Wa terfront vrij 21 uur. Big Dave And Mean Disposition. Rhythm blues uit België. Bluessocieteit L'Esprit za 20.30-2.00 uur. Defected In The House. Soulful House Mu sic. The Thalia Lounge za 23.00 uur. De aangrijpende Psalmus Hungaricus en Sjostakovitsj' Elfde. De Psalmus Hungari cus van Zoltan Kodaly samen met Rachma- ninovs Liturgie van de Heilige Johannes Chrysostomos. Met het Nederlands Phil- harmonisch Orkest en Koor van De Neder landse Opera o.l.v. Yakov Kreizberg. Con cert- en congresgebouw de Doelen, za 20.15 uur. The Jamie Saft Blues Explosion. Jazzcon cert. Theater Lantaren/Venster za 21.00 uur. Palio Paréa. Griekse uitdrukking voor oude vrienden bij elkaar. Door de compo sities van Loek Schrievers, en keuze en bewerkingen van bestaande Griekse liede ren heeft de groep een authentieke, herken bare stijl. Theater de Evenaar za 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest. O.l.v. Yannick Nézet-Séguin. Piano: Ralph van Raat. Ravel - La Valse, Debussy/Brewaeys - Preludes bewerkt voor symfonieorkest (NL première), Debussy - Drie préludes voor pianosolo's, Ravel - Valses nobles et sentimentales, Ravel - Tweede suite uit Daphnis et Chloé. Concert- en congresge bouw de Doelen, za 20.15 uur. Uit liefde. Drie tevreden mensen laten de frisse en enthousiaste Victor in hun le ven toe. Ze genieten van zijn jeugdige charme en energie. Als ze zijn ware ge zicht zien, is het te laat. Van Frank Hout appels. Rotterdamse Schouwburg, za 20.15 uur. Adnan Sami. Live in concert. Ahoy' Rotter dam zo 19.00 uur. Aïda. Giuseppe Verdi vertelt in zijn opera over de gevangen genomen Ethiopische prinses Aïda, haar liefde voor de Egypti sche legeraanvoerder en de jaloerse doch ter van de farao. Stichting Internationale Opera Producties. Rotterdamse Schouw burg, zo 20.15 uur. Night Of The Punks 23. Punk. Met: Varu- kers, Antidote, Disturbance en Restarts. Baroeg zo 16.30 uur. Human Figures/Das Wohltemperierte Cla vier. Voor dit werk choreografeert artis tiek leider Ton Simons delen uit Johann Sebastian Bach's Das Wohltemperierte Clavier voor zijn gezelschap Dance Works Rotterdam. Rotterdamse Schouwburg di 20.15 uur. Brothers in Law. De band Brothers in Law is het derde project van drummer Jeroen Vrolijk waarin hij de samenwer king aangaat met de Zeeuwse jazz musici Paul en Clemens van der Feen. Dizzy di 22.00 uur. ANTWERPEN Speeltijd. Komisch theater over een sla- gerszoon van het platteland, die in de stad acteur of zoiets wil worden, vertolkt door Jakob Beks. do. vr. en za. Theater Het Klokhuis 20.30 uur. Le Bel Indiferent. Operatheater over twee wouwen en een man, met operaliederen, theater, projecties en begeleiding van pia no, gebaseerd op de gelijknamige mono loog van Jean Cocteau (1940). vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur. De Caraibische Zee. Toneelstuk van Rene Verheezen, over twee wouwen in een zie kenhuis, de een positief, de ander negatief, die elkaar steunen en angst en hoop delen, vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Reünie: mensen blijven eikaars pad krui sen tegen wil en dank, door cabaretduo Aron Wade en Bert Van Poucke, do. w. en za. 20.30 uur; Chateaux Marginaux: Le re tour de Madame de Coeur Brisé: voortzet ting van toneelstuk over de mythe van de familie Coeur Brisé, van en met David Da- vidse en Karin Struyf en met begeleiding van pianist Staf, do. vr. en za. 20.30 uur, zo. 15 uur; Klaprozen: theater waarin twee monologen elkaar raken: de eerste over een man met het syndroom van down, de tweede over de reacties van de moeder hierop, door Tom Debeckker en Nelly Keu ten, vr. en za. keldertheater 20.30 uur; La Catena, aperitiefconcert, zo. 11 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Cinemaf: Afrikaans filmfestival van wo. t/m za.; Hellywood feat. Johnny Doubt, Jim White, Willie B, concert met America- na-rootsmuziek door drie muzikale vrien den, vr. 20.15 uur; Mestizo Club feat. Mur- ga, concert van de eerste Vlaamse Murga, gebaseerd op Argentijnse straatfanfare met muzikanten, dansers en acrobaten, za. 16 uur; Voorstelling in Rataplan: Op de rand van het verstand, theaterstuk met pleidooi voor non-conformisme, naar de Kroatische schrijver Miroslav Kiieza, door theater Malpertuis, do. w. en za.; 20.30 uur. Voorstelling in de Stadsschouwburg: Caveman - Monoloog over de verschillen] tussen mannen en vrouwen; vijfjarig be staan van de langstlopende onemanshow. in België van Philippe De Martelaere, ma.! 20.30 uur. Concerten in de Singel: Hedda Gabler., toneelstuk van de Noorse; auteur Ibsen in een actuele bewerking van1 Ivo van Hove over de tragische ondergang: van een vrouw, die geconfronteerd wordt met de leegte van haar bestaanin New York, door Toneelgroep Amsterdam, wo l do. w. en za. 20 uur; Patricia Kopatsjinks-] kaja Moldavië, viool Mihaela Ursulea- sa, Roemenië, piano, concert met werk van Sjostakovitsj, Enescu, Kurtag en Beet hoven, wo. 20 uur; Berliner Sinfonie-Or- chester o.l.v. Lothar Zagrosek met Isabelle van Keulen, viool, concert met werk van Mozart, Brahms en Beethoven, do. 20 uur; Grote Stemmen; recital met werk van Schubert door Christian Gerhaher, bari ton, begeleid op piano door Gerold Huber, di. 20 uur. The Rat Pack - Live from Las Vegas. Hom mageconcert aan Frank Sinatra, Dean: Martin en Sammy Davis jr,. do. vr. za. en zo. Koningin Elisabethzaal 20.00 uur, za. ook 16.00 uur. Aznavoners. Recital met interpretatie van 26 liedjes van Charles Aznavour in het Frans gezongen door Johny Voners. vr. Het Appeltje 20.30 uur, zo. 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30