Goese balie mag op zaterdag open lïgpl Onderzoek naar files op Kaaien PZC De kurk waar Aagtekerke op drijft uor-c Dorpssupermarkt Docenten nemen een kijkje over de grens Wethouder betwijfelt verband met schrappen afslag op Schroebrug naar station Maandmenu 23,50 Maandmenu 23,50 Van den Dongen PARKETVLOEREN Celuidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113 233365 www.vandendongenparket.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Mir'iam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Emile Calon AAGTEKERKE - De Meermarkt in Aag- tekerke, die moet in goud ingelijst wor den. P. Nelissen wijst naar de kleine su permarkt in het centrum van het dorp. Die winkel is volgens hem de kurk waar op Aagtekerke drijft. Hij vindt dan ook dat de gemeente die winkel hoort te on dersteunen. „Want zonder deze zaak komt de leefbaarheid in gevaar. Zeker weten", aldus de inwoner van het dorp. Ook G. Verhage boft met de enige super markt van zijn dorp. De 75-jarige haalt daar alles. Zijn brood, zijn vlees, zijn groenten. „Gewoon alles." Veel keus is er niet in het dorp, zegt hij al wijzend naar de paar andere winkels: fietsen- zaak, cadeau-artikelen en woninginrich ting. Voor een dorp met 1460 inwoners boft Aagtekerke nog met het winkelbe stand, vindt hij. Er zijn volgens hem ge noeg dorpen met zo'n bevolkingsom vang die het zonder supermarkt moeten doen. Hij vindt dan ook dat de inwo ners blij mogen zijn met al de toeristen die jaarlijks naar Walcheren komen. Want dankzij hen, zo weet hij zeker, kan de Meermarkt nog draaien. De inwoners van de Veerse kernen er kennen direct dat dankzij het toerisme ze nog een behoorlijk winkelbestand hebben. Twee supermarkten en een war me bakker in Vrouwenpolder, dat kan alleen maar dankzij hen, zegt C. Lan- genbeek. En A. de Visser vindt dat de inwoners van Domburg dankzij de lig ging aan de Noordzee kunnen profite ren van heel wat winkels die er anders echt niet zouden zijn. Voordeel Volgens haar levert het toerisme op tal van manieren voordeel op voor de inwo ners: werk, een ruime middenstand en internationale contacten. Dat laatste mag volgens haar ook wel eens ge noemd worden. Ze weet zeker dat de jongeren uit Domburg beter Duits spre ken dan hun leeftijdgenoten uit bijvoor beeld Roosendaal. Ook stipt ze aan dat haar dochter deze zomer nog op vakan tie is geweest bij Duitse gasten die bij haar in de straat een huisje huurden. Deze week werd bekend dat de Kamer van Koophandel erop aandringt dat de gemeente winkeliers ondersteunen die met moeite het hoofd boven water hou den. In een notitie van de gemeenten is de positie van de detailhandel en hore ca in de verschillende kernen van de ge meente tegen het licht gehouden. Daar naast bevat het rapport per kern een aantal aanbevelingen. Zo wordt voor Aagtekerke gepleit voor het mogelijk maken van de komst van nieuwe win kels aan het Dorpsplein. Inwoners van dat dorp betwijfelen echter of er ooit nog belangstelling komt voor een win kel aldaar. Verhage weet maar al te goed dat in de loop der jaren alleen maar winkels zijn verdwenen. In de studie staat ook dat overwogen moet worden niet langer vast te houden aan de woonfunctie in het centrum van Domburg. Door die functie los te laten kunnen er meer winkels en horeca ko men in het dorp dat tussen Oost- en Westkapelle ligt. A. Passenier zou dat betreuren, verklaarde hij gisteren na zijn dagelijks wandeling over het strand. De geboren en getogen Dombur ger vindt dat gewaakt moet worden op het leefbaar houden van de kern. „Zon der eigen inwoners ontstaat het gevaar dat het hart van Domburg verwordt tot een kil centrum." Bewoning naast hore ca en winkels zorgt volgens hem voor de juiste mix. L. Kodde uit Vrouwenpolder is redelijk tevreden met het winkelbestand in haar dorp. Ze mist echter wel wat aparte win kels op het gebied van mode. Die zou den volgens haar niet misstaan in haar dorp. D. Louwerse op haar beurt mist een Blokker een een Kruidvat in Zoute- lande. Het zou volgens haar een mooie zaak zijn als zulke winkels zich ook in Vrouwenpolder vestigen. Ze glimlacht bij die gedachte. „Ja, dat zou een mooie zaak zijn." De supermarkt in Aagtekerke kan nog draaien dankzij de toeristen die jaarlijks naar Walcheren komen, vindt dorpsbewoner G. Verhage. foto Ruben Oreel agenda STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; MIDDELBURG - Kinderboerderij Klep perhoeve, 15.30 - 17.00 uur: dierenver- wendag; OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, Oranjeplein 41,10.00 -11.30 uur: Koffie ochtend voor (ex-)kankerpatiënten en hun naasten; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga. Zangavond in Middelburg MIDDELBURG - Stichting In de Rechte Straat houdt zaterdag avond een koor- en samenzang- avond in De Zuiderkerk. Dat is aan de Schoutstraat 1 in Middel burg. De avond begint om 19.30 uur. Uitspraak kantonrechter pakt slecht uit voor Ondernemingsraad en personeel door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes mag personeel van de publieksbalie op zaterdag laten werken, mits met de werkvloer goede afspra ken worden gemaakt over de ar beidsvoorwaarden. Zo luidt de uitspraak van de Middelburgse kantonrechter in een zaak tus sen de Ondernemingsraad (OR) en de gemeente. Goes wil de publieksbalie zater dagochtend twee uur openstel len, als extra service aan inwo ners die overdag of op koopa vond (donderdag) niet in de gele genheid zijn naar het stadskan toor te komen voor een pas poort, rijbewijs of uittreksel uit het personenregister. Het gaat om een proef van drie maanden. De gemeente is daarmee de eer ste in Zeeland die op zaterdag diensten aanbiedt. De OR verzet zich al driekwart jaar tegen een dergelijk experi ment. Ten eerste omdat perso neel - vijftien medewerkers van de afdeling publiekszaken - be paald niet staat te trappelen om bij toerbeurt op zaterdag te wer ken. Daarbij klaagt vrijwel de gehele afdeling publiekszaken over zware druk die door de ambtelijke top op medewerkers is uitgeoefend. Een tweede punt is dat er volgens de OR te wei nig alternatieven voor een bete re service zijn onderzocht, zoals verruiming van de openingstij den door de week en een elektro nisch loket. Omdat de OR en het college van burgemeester en wethouders er niet gezamenlijk uitkwamen, be sloten ze de kwestie voor te leg gen aan de kantonrechter. Daar bij is afgesproken dat beide par tijen zich neerleggen bij de uit spraak. De kantonrechter heeft bepaald dat de OR niets in de melk heeft te brokkelen als het gaat om het besluit de balie zaterdag open te stellen. Dat is een bevoegdheid van het college. Wel moet de OR worden geraadpleegd over de ar beidsvoorwaarden: inrooste ring, vergoedingen in geld of tijd, kinderopvang, bedrijfshulp verlening en beveiliging op za terdag. Toen het college tot de proef be sloot, is dat onvoldoende ge beurd, erkent gemeentesecreta ris C. Maas. „Het college heeft in het besluit te weinig aan dacht besteed aan de gevolgen voor het personeel. In die zin hebben we het niet handig aan gepakt." Maas spreekt tegen dat personeel onder druk is gezet om aan de proef mee te werken. De proef zou eerst 1 januari 2006 dit jaar ingaan, later 1 sep tember, maar is door de rechts zaak weer opgeschoven. Een nieuwe ingangsdatum is nog niet bekend, maar OR-voorzit- ter P. Wielhouwer houdt reke ning met 1 januari 2007. Arbeidsvoorwaarden Volgens Maas moet de komende maanden met de OR worden ge sproken over de arbeidsvoor waarden. Het is de bedoeling dat er per zaterdag drie mede werkers de balie bemannen. Het betrokken personeel is dus eens in de vier, vijf weken aan de beurt. OR-voorzitter Wielhouwer denkt dat de baliemedewerkers zich zullen (moeten) neerleggen bij de uitspraak van de rechter. „Volgens die uitspraak kunnen ze niet weigeren op zaterdag te werken. Ik heb even de stem ming op de werkvloer gepeild en dan hoor je dat dat natuur lijk tegenvalt. Het enige wat mensen nu kunnen doen, is na denken over nader te stellen voorwaarden." Het college wil na drie maanden bekijken of het experiment suc cesvol is. Daarbij geldt een dui delijke toetssteen: er moeten op zaterdag evenveel bezoekers ko men als op maandagochtend. Ge meentesecretaris Maas: „Komen er minder, dan moet je ermee stoppen. Ik denk wel dat er vol doende behoefte bestaat aan dat stukje extra service. Je ziet het al aan de donderdagavond, waarop het altijd druk is." door René Schrier TERNEUZEN - Een groep van ongeveer 75 docenten van scho len uit het Engelse, Vlaamse en Zeeuwse secundair, voortgezet en beroepsonderwijs, zijn de ko mende dagen in Zeeland voor de tiende Accord Conferentie. Het gaat om onderwijzers uit de provincies Oost- en West-Vlaan deren, Zeeland en de Engelse re gio's Norfolk en Suffolk. De con ferentie is bedoeld om de deelne mers kennis te laten maken met onderwijs op andere scholen en contacten te leggen met mogelij ke projectpartners en uitwisse lingsprojecten. De deelnemers kunnen er ook ideeën opdoen voor nieuwe projecten met de leerlingen. Dit jaar ligt het ac cent van de conferentie op grens overschrijdende projecten met leerlingen, internationalisering in de school en mini-onderne mingen over de grens. De deelne mers verzamelen zich vandaag in Terneuzen en vertrekken dan gezamenlijk naar Middelburg voor een welkom door gedepu teerde G. van Ileukelom in het provinciehuis te Middelburg. Daarna staat een toespraak door H. van Meerkerk, lid van het college van bestuur van het ROC Zeeland op het program- ma.Morgen staat in het teken van workshops in het ROC Wes- terschelde in Terneuzen en vrij dag worden scholen bezocht en vertrekken de deelnemers weer. (Advertentie) woensdag 4 oktober 2006 door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat uitzoeken waarom er op de Middelburgse Kaaien steeds langere files staan. Bewoners vermoeden een verband met het verbod op links afslaan op de Schroebrug, waar door het bij de Stationsbrug drukker is geworden en het ver keer daar vaker vastloopt. Wethouder F. Streng van ver keer vindt het voor die conclu sie nog te vroeg. „Ik kan die aan name nu niet bevestigen. Ik ga dat wel laten onderzoeken." Volgens mensen die aan de Kaaien wonen, staat het verkeer voor hun deur steeds vaker vast. Zij signaleren files tot op de Veerseweg. En zij leggen een rechtstreeks verband met de Schroebrug. Daardoor loopt het klem bij de Stationsbrug. Zij pleiten voor maatregelen die de hoeveelheid verkeer op de Kaaienroute (van het station via de Rouaansekaai naar Veere) te rugdringen. Streng betwijfelt echter of het daadwerkelijk drukker is gewor den op de Kaaien. „Ik denk dat het een drukke zomer is ge weest. Maar exorbitant drukker is het er denk ik niet." De wethouder voegt eraan toe dat er met de verkeerswerk- groep binnenstad al afspraken zijn gemaakt over de plaatsing van matrixborden die aangeven hoe hard iemand rijdt. Deze bor den blijven staan. De gemeente heeft ook mobiele matrixbor den, maar die worden steeds op andere plekken in de gemeente geplaatst. Zodra er op de Kaaienroute matrixborden staan, worden ook snelheidsme tingen gehouden. „We hebben intensief overleg met de verkeerswerkgroep", stelt Streng. „Daar zullen we nieuwe klachten ook mee bespre ken. We kunnen echter niet nu nog meer maatregelen gaan ne men. Zoveel mogelijkheden heb ik niet." Veiliger Bovendien gaat de aandacht van de wethouder op dit mo ment vooral uit naar het veiliger maken van de Stationsbrug. Sinds daar in september een vrouw omkwam bij een verkeers ongeluk, zoekt Streng naar ma nieren om de veiligheid op deze brug voor vooral fietsers te ver beteren. „Als we dat hebben ge daan, gaan we weer verder kij ken naar andere knelpunten." Het in ere herstellen van de af slag naar het station op de Schroebrug wijst hij resoluut af. „Het gaat om de veiligheid en die afslag leidde juist tot onveili ge situaties doordat de voorsor- teerstrook kort was en er opstop pingen ontstonden. Ik denk niet dat het daar beter kan dan het nu is." Overigens mag verkeer dat naar het station wil na de Schroe brug bij de eerstvolgende ver keerslichten een U-bocht ma ken. Ze hoeven dan niet naar het P+R-terrein achter het sta tion te rijden, maar kunnen ke ren en op de Schroeweg de offi ciële afslag naar rechts nemen. Advertentie Vooraf: Gerookte kip met stukjes appel Hoofdgerecht: Rib-eye met gebakken champignons en gepast garnituur Nagerecht: Een heerlijke tiramisu Eten met uitzicht over zee, i van de ondergaande zon op ons gezellige en knusse zonneterras. Oktober Vooraf: Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing Hoofdgerecht: Een spies van ossenhaas met bospaddestoelensaus Nagerecht: Javanais met baileysschuim en stracciatella-ijs RESERVEREN 0118 - 418 019 Het restaurant Bon Vivant in Goes is door Amadore overgenomen en zal spectaculair verbouwd worden. Begin december gaat Grand Café Raymondo ook in Goes open. Wilt u nu al reserveren dan kan dat Tijdelijk' op nummer 06 - 53649200. Vanaf 1 december kunt u ons bereiken op het vertrouwde nummer 0113 - 23 00 66 RESERVEREN 06 - 53649200 Oktober - jf 1 U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, een spetterend feest, personeelsfeest, evenement of een exclusief gala? De Amadore Hotels en Restaurants groep bestaat uit bedrijven die u een onvergetelijke dag kunnen bezorgen. Meer info? Neem contact op met onze sales manager Corinne Slotboom. E-mail: siotboom@amadore.nl of 06 - 53696974. y rsZHHËÜ Wij komen bij %y£?' u langs en organiseren een smakelijke lunch of diner, een (jubileum)receptie of een gezellig feest. Meer info? Neem contact op met Joost van Damme 0118 - 410 502 of Vincent Schuit 0118 - 638 456 Het lijkt zo ver weg maar Kerstmis en Oud Nieuw komen snel dichterbij. In alle zaken kunt u terecht voor een sfeervol kerstdiner met entertainment en een heus kerstfeest. Tip: Wij raden u aan tijdig te reserveren. Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail; info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen lachen eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15