PZC Terneuzen slaat belangrijke slag Clinge is een trotse koploper HVV'24 doorstaat eerste serieuze test SDO'63-Hoofdplaat na rust gestaakt Slotdag van de RES-competitie wordt spektakel Eersteklasser leider na zege op Nuenen maandag 2 oktober 2006 z23 door Rinus Verberkmoes AXEL - Met nog één wedstrijd voor de boeg, is in geen enkele categorie van de RES-competi- tie het kampioenschap al be slist. Pas tijdens de negende cross, het slotstuk dat over veer tien dagen wordt gereden, zul len de vijf titularissen bekend worden. „Veel mooier kan het toch niet", reageerde wedstrijdleider Jack de Feijter zaterdag. „We krijgen over twee weken een schitte- rende apotheose." Wie dan niet voor de hoofdprijzen meedoet, is Roy Gijsel, de 15-jarige cros ser uit Heikant. „Ik doe alleen mee voor de dagprijzen, meer zit er dit seizoen niet in." Zater dag pakte hij in de klasse licen tiehouders de eerste plaats. Toch liep niet alles op rolletjes. „In de eerste manche begaf mijn koppeling het. Ik ben daarom keurig, achter Arno Ruttinger blijven rijden. Met die tweede plaats kreeg ik zicht op de ze ge." Die kwam er met een overtuigen de zege in de tweede manche. „De motor liep als een speer. Na de kopstart heb ik drie ronden flink gas gegeven om een kloof te slaan. Daarna heb ik gecönso- Hdeerd. Dat-lukte prima", glun derde Gijsel. Tijdens de wintermaanden wil hij zowel aan de motor als aan zichzelf gaan sleutelen. „Ik moet minimaal tien kilo afval len. Dan zal alles nog sneller gaan. Daar ben ik zeker van." Wie in deze klasse opvolger wordt van regerend kampioen Pascal de Zeeuw, die het actieve motorcrossen vaarwel heeft ge zegd, is nog onduidelijk. Zes coureurs komen in aanmerking. Over de beste papieren beschikt Martin Stroo uit Oost-Souburg, Hij werd zaterdag tweede. Ex-Zuiddorpenaar Peter Rot tier, die hard op weg leek de ti tel binnen te halen, liet in deze achtste editie wat punten liggen door als achtste te finishen. Pie- ter Menue uit Sluis en Kevin van Houdt uit Terneuzen zitten intussèn binnen de topvijf. In de koningsklasse, 125 cc, leek Mark Boot uit Burgh-Haamste- de op de titel af te stevenen. Hij gaf echter prioriteit aan wed strijden van de KNMV. In zijn Idasse, 85 cc, is hij leider. Deel names aan de wedstrijden van de KNMV kostten hem een top- klassering bij de RES. Jacco de Korte uit Meliskerke is daardoor leider. Hij won zater dag beide manches. Sander de Braai uit Zaamslag was en bleef tweede in de rangschikking via een vierde plaats. Met 14 pun ten voorsprong op Matthieu Af schrift uit Ardooie, die de derde plaats in handen heeft, gaat hij de slotwedstrijd in. In de serie veteranen mag Koen Verburgh uit Assebroek zich opmaken voor de titel. door Peter van Kouteren NUENEN - De eerste-periodeti- tel lonkt, maar daar wilde nie mand het direct na de 0-3 zege bij Nuenen over hebben. Terneu zen sloeg op vreemde bodem een belangrijke slag en voert na vijf wedstrijden in de eerste klasse C van het zondagvoetbal met dertien punten alleen en fier de ranglijst aan. De Zeeuws-Vlamingen slaagden in Nuenen tegen de medekoplo per met glans voor de eerste se rieuze test in deze Idasse. In een boeiend duel waren de rood-zwarten vooral slagvaardi ger dan een technisch net zo vaardige opponent. Vijf kansen leverden drie treffers op. De thuisploeg mikte uit vier moge lijkheden geen enkele keer raak. Terneuzen was in Brabant opval lend effectief en ging dankzij een groot rendement de rust in met een 2-0-voorsprong. Mike But en Daryl Rawidjan teken den voor twee doelpunten, die op slag van rust kort achter el kaar werden gescoord. Beide treffers waren het gevolg van •vloeiende combinaties door het hart van de Brabantse defensie- Ondanks die plots verkregen rui me marge was niemand in de rust overtuigd van een goede af loop. „Je weet dat ze in de twee de helft komen en dat je het zwaar zult krijgen", keek Roel Alberti terug. „Ze gooiden er ook een paar spitsen bij. Dit is een overwinning van het eollee- Den Ossaert moet verlies incasseren HULST - Het was geen goede week voor de badmintonvereni ging Den Ossaert uit Hulst. Het tweede team verloor in de derde klasse van de regio Zeeland met 7-1 van Astroïden en het derde team moest een klasse lager met 2-6 het onderspit delven tegen Kats. Die nederlaag viel geflatteerd uit. Voor Den Ossaert 3 boekten Wim Strobbe en Christian Kouij zer winst in het enkelspel. In het mannendubbel en gemengd dub bel was het eveneens kansrijk. Het gemengd dubbel Peter de Pundert/Els de Gucht dwong een driesetter af en moest pas in het laatste bedrijf bij de stand 22-20 de nederlaag accepteren. Het mannendubbel Peter de Pundert/Wim Strobbe streed eveneens drie sets met volle overgave. Na verlies in de eerste set (21-13), werd de tweede met 21-18 gewonnen. In de derde set moesten het tweetal alsnog het hoofd buigen: 21-13. Den Ossaert 2 ervoer dat het ni veau van de derde klasse toch wel aanzienlijk hoger ligt dan dat van de vierde klasse. Astroï den was een maat te groot: 7-1. De thuisploeg won alle enkelspe len. Vooral de vrouwen van Astroï den, Stephanie Potter en Ellen Franken, maakten een sterke in druk. Het gemengd dubbel Frank Seghers/Hariëtte de Rijk boekte een winstpunt. tief. We hebben er met zijn allen keihard voor gestreden. Ook Ardian Lekaj zei na afloop er halverwege niet gerust op te zijn geweest. „Nuenen is een fan tastische en jonge ploeg. Je weet dat ze niks te verliezen hebben en risico's zullen nemen. Een pe- riodetitel? Dat zegt me niks. Daar hg ik echt niet van wak ker. Veel belangrijker is dat we het goed doen. We maken waar wat we gezegd hebben." Terneuzen is ten opzichte van vorig seizoen gegroeid en vorm de ook in Nuenen een uitgeba lanceerd team. Dat resulteerde tegen het sterke, maar nog jonge re Nuenen in een enerverend ge vecht. Weinig onderbrekingen, goed circulatievoetbal in een hoog tempo en individuele ac ties zorgden voor een erg aan trekkelijke wedstrijd. Daarin kwamen de Zeeuws-Vla mingen het best uit de startblok ken. Na een kwartier kreeg de thuisploeg echter greep op het middenveld. Dat leidde tot een licht veldoverwicht, maar slechts tot één kans. Een inzet achter het standbeen werd door Roel Alberti van de doellijn ge haald. „We hebben verder in de eerste helft niks weggegeven", prees Lekaj zijn ploeg. Mokerslag an deTerneuzense tegenstoten ging veel meer dreiging uit. Na dat Rawidjan (alleen voor de keeper) en But (op de voeten van de goalie) hadden gemist, sloeg Terneuzen. in de laatste vier minuten voor rust toe. Na die mokerslag zocht Nuenen nog meer de aanval. Dennis Wondergem hield Terneuzen kort na rust met een knappe re flex op een kopbal overeind. Jar- no Waebeke bepaalde na een uur met een schot van afstand de eindstand op 0-3. Nuenen-Terneuzen 0-3 (0-2). 41. Milce But 0-1, 45. Daryl Rawidjan 0-2, 61. Jarno Waebeke 0-3. Scheidsrechter: J. F. A van den Eijnden ('s Hertogenbosch). Gele kaart: Tommy Jacobson (Nuenen), Dennis Wondergem, Sinan Coban (beiden Terneuzen). Rode kaart (tioee keer geel): S2. Mark Jansen (Nuenen) Aantal toeschouioers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Tim Faassen, Dennis de Kraker, Maik de Wolf (87. Ro bin Dekker); Remco van Leemoen, Dwight van Hulle, Mike But, Jar no Waebeke (76. Jules Bazelier); Daryl Rawidjan (63. Mario de FouwSinan Coban. Clinge-doelman Vincent Martens onderschept de bal bij een aanvallende actie van Joey van de Velde. Jurgen Ras (links) kijkt toe. foto Peter Nicolai door Rinus Verberkmoes CLINGE - Het brandde op zijn lippen en voorzitter Jean de Houck liet het zich dan ook on middellijk ontvallen na de 3-1-zege op Breskens. „Die drie punten hebben we in de tas, die pakken ze ons niet meer af." Clinge voert trots de ranglijst in de vierde Idasse van het zondag voetbal aan. Het is lang geleden dat de ploeg uit het grensdorp zo'n prominente rol mocht op eisen. De Houck tempert voorlo pig alle euforie. „Het doel is om lekker mee te draaien in de vier de klasse. Niet in de problemen komen en onze toeschouwers at tractief voetbal voorschotelen. Dat zijn onze doelstellingen," Dat laatste lukte de ploeg giste ren tegen Breskens overigens niet. Want Clinge liet een rond uit matige indruk achter. Toch verwacht Cor van de Velde, oe- fenmeester van Breskens, dat Clinge wel degelijk een rol gaat spelen in de strijd om de titel. „Deze ploeg behoort zeker tot de outsiders. Vlak niet uit tot wat Clinge in staat is, al kwam dat er vandaag niet helemaal uit." Breskens is geen kampioenskan didaat. De ploeg werd gisteren veel te gemakkelijk naar een ne derlaag gespeeld. „We hadden nooit zo snel op een 2-0-achter- stand mogen komen. Verder vond ik de arbitrage niet in ons voordeel. De man zwaaide wel heel snel met geel", aldus Van de Velde. Hij doelde onder meer op de strafschop die Clinge kreeg, toen Alexander Oosteriee ietwat onbehouwen het duel met Dan ny van Puyvelde van Clinge zocht. Leidsman Theo van der Heijden uit Bladel zag er een ge le kaart voor de Bressiaander en een strafschop voor Clinge in. Jurgen Ras benutte deze: 1-0. Na een half uur kreeg ook El- mar Lauret van Breskens geel. Uit de vrije trap die volgde, ge nomen door Peter Drumont, kop te Lauret in eigen doel: 2-0. Breskens was na die 2-0 een ge willige sparringpartner. De pas ses kwamen niet aan en als dat wel eens lukte, ging het in de eindpass wel fout. Na rust zat daar overigens wel enige verbe tering in. Van dc Velde liet Mark Boekhout en Michel Meeu- sen in de kleedkamer achter ten gunste van Joey van de Velde en Jordy Verschorre. Breskens trok daaxxloor wat meer het initiatief naar zich toe. Dit leidde in de 50e minuut tot een schot van Gi- no Vink, dat door doelman Vin cent Martens slechts half werd gekeerd In de rebound schoot Versprille raak: 2-1. Even leek het een echte wed strijd te worden. Breskens nam achterin risico in de jacht op de gelijkmaker. Het leidde aan de andere kant tot een enorme 'kans voor Thomas Leegwater. Oog in oog met doelman Arjan Worst van Breskens faalde hij. Het foutje maakte hij wat later goed door onhoudbaar in te schieten op een dieptepass van Jan de Visser. Clinge-Breskens 3-1 (2-0). 13. Jur gen Ras 1-0 (strafschop), 30. Elmar Zelfs voorzitter spreekt van droomstart voor Hulster derdeklasser doorJurgen Naeye HULST - Na vijf wedstrijden is HVV'24 nog steeds ongeslagen en bo vendien koploper in de derde klasse. De buitenwacht hield daar min of meer al rekening mee, maar voorzitter Ger ard van de Voorde moest het allemaal nog zien. Ook hij raakt nu blijkbaar overtuigd. „Ja, dit is een droomstart. Veel beter kan het niet." HW'24 staat met dertien punten bo venaan. De Hulstenaren versloegen gis teren Steenbergen met 3-0. Vooraf wex'd gevreesd dat het een lastige mid dag zou worden. Steenbergen werd vo rig seizoen op indrukwekkende wijze kampioen van de vierde klasse (57 pun ten uit 22 duels) en behaalde in de eer ste vier wedstrijden al acht punten. De Brabanders traden aan met drie spit sen en zaten vanaf de eerste minuut fel op de bal. HW'24-trainer Michel Leon- hart: „Ik heb contact met collega-trai ners die me Steenbergen afschilderen als een aanvallende ploeg met ambi ties." Leonhart moest zijn tactiek ook al aanpassen, omdat aanvalsleider Jari Vyaene afwezig was vanwege een stu diereis naar Slovenië. „Ik heb van de nood een deugd ge maakt", zei Leonhart. „We hebben ge kozen voor een andere spelopvatting. Het middenveld moest van ons zijn, dat heb ik mijn spelers ingeprent." De opzet van Leonhart slaagde. HW'24 won de slag op het middenveld en hield daardoor de tegenstander ver van het doel. Steenbergen slaagde er niet in om één kans af te dwingen. „De organisatie stond goed", aldus een te vreden Leonhart. Zelf kregen de Hulstenaren in de eerste helft een mooie kans om de score te ope nen. Evert van den Berg werd knap vrij- gespeeld door Jeroen Claessens. Het ge kraakte schot van Van den Berg beland de in de handen van doelman Nor din Abdellaoui. Spelverdeler Na de hervatting opende spelverdeler Jeroen Claessens de score. Uit een voor zet van linksback Maarten Scheerders maakte hij de 1-0. Kort daarna schoot Van den Berg een harde voorzet van Ka- na da Rosa Bernardo van dichtbij over. Op zoek naar de gelijkmaker nam Steenbergen steeds meer risico. ITW bleef de defensie van de bezoekers opja gen en wachtte als een aasgier op fou ten. Een kwartier voor tijd was het zo ver. Een breedtepass van de pas inge vallen Eric Veerman'werd onderschept door Kana da Rosa Bernardo. Claes sens speelde vervolgens Van den Berg aan, die ongehinderd op doehnan Ab dellaoui mocht afgaan. De middenvel der van HW'24 omspeelde de goalie en zette de 2-0 op het bord. In de slotfase bracht Da Rosa Bernardo de eindstand nog op 3-0. „Deze wedstrijd was onze eerste serieu ze test", vond Leonhart. „Met alle res pect voor de voorgaande tegenstanders. Steenbergen was de eerste opponent die voor de winst ging'. Volgende week speelt HW'24 de uit wedstrijd tegen Moerse Boys. Geen Hoek 2 wint in slotminuut RIJSOORD - Het tweede elftal van Hoek handhaafde zich zaterdag in de subtop van de hoofdklasse voor reser ve-elftallen door een minimale overwinning op Rijsoord 2. In de slotminuut scoorde Peter Hamelink het enige doel punt van het duel. Onverdiend was de zege niet, omdat Hoek 2 de gehele wedstrijd het beste van het spel had. Terneuzen Al valt ver terug TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen brachten zaterdag BSC Al de eerste verliespunten toe, maar hiel den een onbestemd gevoel over aan het treffen met de kop loper. Na een 1-0-voorsprong bij de rust liep Terneuzen na de hervatting weg naar 4-0 en leek de buit binnen. Een onverklaarbare terugval echter bracht BSC, dat de gehele tweede helft met tien man speelde, terug in de wedstrijd. Binnen de kortste keren werd het 4-3 en een kwartier voor tijd ook nog eens 4-4. Voor Terneuzen scoorden Sou- fian Doorns (2x), Engin Cogürcü en Bobby Adriaens. Gelijkspel Terneuzense Boys Al DORDRECHT - De A-junioren van Terneuzense Boys hielden in Dordrecht aan de confrontatie met EBOH Al één punt over: 2-2. Roy van Ham zette de Terneuzenaren na een half uur op 0-1, maar nog voor de rust werd het uit een strafschop 1-1. EBOH nam vex-volgens in het slotkwar- tier een 2-1-voorsprong, maar daarna bracht Erwin Schoonakker de score toch weer in evenwicht: 2-2. A-junioren HVV'24 onderuit HULST - Voor de A-junioren van HW'24 was in het duel met Vlissingen weinig succes weggelegd. Ploewel de Zeeuws-Vlamingen beter waren, gingen de bezoekers met een 0-2-overwinning aan de haal. Overwinning voor Terneuzen BI TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen deden za terdag goede zaken door Dauwendaele BI op eigen veld met 1-7 te verslaan. De doelpuntenmakers waren: Bas Hu- bregsen, Niels de Booy, Fabian Wilson (2x), Jasper Vick, Stefan Jansen en Bowie van de Bergen. HW'24 BI leed te gen DFC BI zijn vijfde opeenvolgende nederlaag. In Dord recht werd het door een vroege tegeng'oal 1-0. Terneuzen Cl op schot TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen lieten za terdag het onderaanstaande FC Bergen geen kans en won nen met 8-3. Marvin Cornells was met vier treffers het meest schotvaardig. Meivin Boóne scoorde tweemaal en Nick Claassen en Dion Janse elk eenmaal. Vijfde nederlaag Terneuzen Dl TERNEUZEN - Voor de D-pupillen van Terneuzen lever de ook de vijfde speeldag van het seizoen geen winstpun ten op. Uit tegen FC Den Bosch Dl werd het een 6-0-ne- derlaag, de vijfde op rij alweer. De thuisclub nam al vroeg in de wedstrijd een 2-0-voorsprong. Lauret 2-0 (eigen doel), 50. Jordy Versprille 2-1, 68. Thomas Leegwa ter 3-1. Scheidsrechter: T. van der Heijden (Bladel). Gele kaart: Jean-Ruud de Houck, Tristan van Acker (beiden Clinge), Elmar Lau ret, Alexander Oosteriee, Johnny de Jaeger, Johnny den Besten (allen Breskens) Aantal toeschou wers: 200. Clinge: Vincent Martens, Jean-Ruud de Houck, Martin Leeg water (88. Thomas de Deckere), Peter Drumont, Thomas Leegwa ter, Tristan van Acker (75. Kevin van Hoye), Björn Luycks, Rody Luycks, Davy van Puyvelde, Jur gen Ras, Dennis de Block (44. Jan de Visser). Breskens: Arjan Worst, Johnny den Besten, Michel Cocquit, Elmar Lauret (60. Mayckel Verschorre), Gino Vi7ik, Mark Boekhout (46. Jordy Versprille), Alexander Oos teriee, Michel Meeusen (46. Joey van de Velde), Johnny de Jaeger, Ned de Looze, Erik de Rechter. makkelijke opgave volgens Leonhart: „Moerse Boys is in mijn ogen de toren hoge favoriet voor de titel." HW'24-Steenbergen 3-0 (0-0). 52. Jeroen Claessens 1-0, 75. Ev/rt van den Berg 2-0, 83. Kana da Rosa Bernardo 3-0. Scheidsrechter J. van den Bemt (Hoeven). Gele kaartSteffen de Weers (HVV'24), Harry Damen, Jeffrey Frij- ters, Eric Veerman (allen Steenbergen). Aantal toeschouwers: 250. HW'24: Tim Siersema; Steffen de Weers, Robin MacTaggart, Job Inghels, Maarten ScheerdersEvert van den Berg, Kieran O'Shea (77. Jorn Knibbe- ler), Jeroen Claessens, Tim Mechelinck (82. Ruben van der Hoeven); Kana da Rosa Bernardo, Jaimy de Visser (65. Christoph Praet). door Peter Snelders TERNEUZEN - De wedstrijd SDO'63-Hoofdplaat in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal haalde het einde niet. Scheider- echter Ruud Lijsenaar uit Ter neuzen hield het tien minuten na rust bij de stand 1-0 voor ge zien. SDO'63-Hoofdplaat 1-0 (ge staakt in de 55e minuut): Toen SDO'63 net na rust op voor sprong kwam door Rob d'Hont begon de ellende. De grensrech ter van Hoofdplaat gaf buiten spel aan, maar de scheidsrech ter negeerde dat. Na enige dis cussie maakte hij de gang naar het kleedlokaal. Tenslotte be sloot hij het duel te hervatten. Wel gaf hij aan dat hij bij het minste of geringste commentaar het bijltje er bij neer zou gooien. Toen een speler van Hoofdplaat, naar de mening van de thuisclub, wel erg gemakkelijk ging liggen in het strafschopge bied en de arbiter dat honoreer de met een strafschop, werden spelers van de thuisclub boos. Er volgde heel wat commentaar en toen besloot de arbiter het duel te staken. Schoondijke-Kwadendamme 1-0: Na rust waren de uitvallen van Schoondijke scherp. Nadat het enkele kansen had gemist, was het in de 75e minuut wel raak. Met een schitterende vol ley in de kruising tekende Jacco Seen voor 1-0. Sluis-Philippine 2-2: Robin van Hal opende in de zesde minuut de score met een kopbal. Een mi nuut later zorgde Ostar Diel- man na een van richting veran derde vrij trap van Frederique Verhulst voor 1-1. In de 25e mi nuut strafte Koen Quaak een misverstand in de Philippine-de- fensie af en het 2-1 noteren. Di rect na rust scoorde Timmy Goossens met een vrije trap in de lu'uising fraai 2-2. Oostburg-Vogelwaarde 0-5: Man van de wedstrijd was Arno Wauters van Vogelwaarde. Zo wel voor als na rust scoorde hij twee keer. Marcel Verschuren bepaalde de eindstand op 0-5. Volharding-Graauw 2-1: In een evenwichtige eerste helft nam Graauw de leiding door Karei Steijaert. De gelijkmaker kwam uit de lucht vallen. Het was Dan ny Slootweg die in de 75e mi nuut 1-1 scoorde. Drie minuten in blessuretijd moest Graauw een domper incasseren. Toen scoorde Wilfred van den Dries uit een strafschop 2-1. Schoondijke 2-Terhole 4-0: Schoondijke counterde gevaar lijk. Dat leverde de 1-0 op via Xander de Buck. Na rust pro beerde Terhole het tempo te ver hogen, maar de thuisploeg wist dat goed te ontregelen. Johan de Feijter, Martin Vinjé, Robin de Waele bepaalden de eindstand Op 4-0. Wisselend succes waterpoloteams De Schelde GOES - De waterpoloteams van De Schelde zijn de competitie met wisselend succes begonnen. De mannen gingen in de derde klasse met 7-4 onderuit bij Aret- husa. De vrouwen, die uitkomen in de eerste klasse, deden het be ter door met 3-8 te winnen bij Nayade. Arethusa-De Schelde 7-4: De Schelde moest zonder Chris van Royen, Chris Eijsebaert en Jelco Sweegers aantreden. Toch ken de de Terneuzense formatie, die aangevuld was met de jeugdspe lers Kevin Hondsmerk, Loen Wagter en Niek Kampman, een goede start: 0-2. Daarna zakte De Schelde weg en werd het 2-2. Hierna werd opnieuw een voorsprong genomen, maar ook die kon niet worden vastgehou den. Scores De Schelde: Cees van Hou- welingen, Bas Wesdorp, Leon Wag ter en Bram van de Heuvel (allen 1). Platella-De Schelde 2 4-15: Te genstander Platella had een ver jonging doorgevoerd en dat gaf het geroutineerde De Schelde 2 alle kans om een leuke wed strijd te spelen. Scores De Schelde 2: Leander Klanderman (4), Adjan Hoste, Machiel Weimar en Martijn Buijze (3) en Michiel Woiidergem en Jeroen Bleijnenberg (1). Nayade-De Schelde 3-8: De vrouwen van De Schelde namen in de tweede periode al afstand: 1-3. Ook hierna bleef de Terneu zense ploeg domineren en won simpel. Scores De Schelde: Roxoena Wit kamp, Jessica Koster en Suzan Tanghe 2 en Lisanne de Jong en As- trid Zegers 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45