Roep om extra parkeerplaatsen PZC PZC Rijker dan alleen de erotische suggestie Mooi weerzien met het oude Sluiskil .11 Arsenaalcollectief Terneuzen wil er driehonderd plekken bij JM irEIDQ *fö Banenmarkt Terneuzen trekt veel belangstelling Rommelmarkt Leger des Heils maandag 2 oktober 2006 door Wout Bareman TERNEUZEN - De parkeer druk op het Arsenaalgebied aan de noordwestrand van de bin nenstad van Terneuzen is zó groot dat er op korte termijn be hoefte is aan een kleine driehon derd extra parkeerplaatsen. Met de ingebruikname van de twee de fase van de parkeergarage bij bet Scheldetheater kan aan die behoefte absoluut niet worden voldaan. Volgens het pas opgerichte Arse naalcollectief (een samenwer kingsverband van Golden Tulip l'Escaut, Paviljoen Westkant, De Graanbeurs, De 2 Heren, res taurant Het Arsenaal, het Schel detheater en de nieuwe bio scoop) onderschat de gemeente de situatie en dient snel te wor den ingegrepen. Alleen al de in gebruikname van de bioscoop, in november, vereist tweehon derd extra parkeerplaatsen. Ook de ontstellende drukte bij de twee koffieshops vergt extra parkeerruimte en daarnaast moet het verhes van 65 parkeer plaatsen bij het ABC-complex (de locatie van de bioscoop) wor den gecompenseerd. Het Arsenaalcollectief is enkele weken geleden opgericht door een kleine groep ondernemers,, die de belangenbehartiging van het gebied wilden bundelen en het aanzien van de kop van de Nieuwstraat en directe omge ving willen opkrikken. Eerdere pogingen daartoe van met name horecaondernemers in uitgaans- straat de Nieuwstraat leverden weinig of niets op. De horeca in die straat probeert het binnen kort opnieuw. Een woordvoerder van het Arse naalcollectief: „We willen ons werkgebied naar een hoger ni- za shiseido open dag, Af speciaal voor mannen: professionele uitleg over het revolutionaire oktober haarproduet. 'adenogen' tegen kaalheid en dunner wordend haar varilite laser revolutionaire, nieuwe apparatuur: definitieve oplossing voor o.a. couperose, pigment- vlekken, steelwratjes di lightsheer laserdag «jf"* la alles over definitief zJ&CLf ontharen, de mogelijk- heden, de oplossingen, oktober de juiste adviezen afslanken met prodimed proteïne dieet met persoonlijke begeleiding door diëtiste, verlies 6 tot 10 kilo per maand zonder honger, geen jojo effect, werkt snel en effectief, medisch onderbouwd bezoek onze nieuwe (jubileum)website: www.parfumerievanbiemen.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pze.nl René Hoonhorst (ehef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl veau tillen. We praten nu over de parkeervoorzieningen die, on danks sussende woorden van de gemeente en een aantal maatre gelen nog steeds ontoereikend zijn, maar we streven ook naar extra veiligheid én - om het leuk te houden - naar aantrekkelijke activiteiten en evenementen voor de bezoekers. Maar zolang die parkeervoorzieningen niet in orde zijn, hoeven we natuur lijk niet met alle mogelijke ini tiatieven voor de dag te komen; de bezoekers die daarop afko men, kunnen hun auto immers toch niet kwijt." Volgens het collectief baseert de gemeente zich, bij de beoorde ling van het aantal parkeerplaat sen, op achterhaald cijfermate riaal. Het zijn onderzoeksresul taten, die dateren van maart 2002 en werden geactualiseerd in augustus van datzelfde jaar. Daarna heeft nooit een bijstel ling plaatsgevonden. Verbijsterend De ondernemers vinden het ver bijsterend dat, ondanks bijvoor beeld de explosieve toename van het koffieshopbezoek en an dere ontwikkelingen in het ge bied, geen aanvullend onder zoek is gepleegd. Daar komt bij dat na de aangekondigde herin richting van het Veerplein op nieuw een flink aantal vrije par keerplaatsen wegvalt. Ze wor den vergeven aan vergunning houders, die met een boot in de jachthaven liggen of er moet voor worden betaald. Het collec tief noemt een parkeerdek bo venop de (betaalde) parkeer plaatsen tegen de dijk tussen Westkant en het sluizencomplex als een mogelijke oplossing, maar daarnaast dient de ge meente ook andere mogelijkhe den te bestuderen. Het Arsenaal collectief presenteert zich bin nenkort met plannen aan de ge meente. De winnaars van de schilderswedstrijd in Sluis (vlnr): Christine Tine, Janneke Neele en Anneke Steyaert. door Frank Gijsel SLUIS - „Ik schilder omdat ik de din gen op geen andere manier gezegd krijg." De eigenheid van het winnende schilderij 'Naakt met gele paprika' van de uit Vlaanderen afkomstige Christine Tine werd door de vakjury op passende wijze verwoord. Tine kreeg zaterdag uit handen van burgemeester Jaap Sala in multifunctioneel centrum De Keure in Sluis de prijs van de stad Sluis van de eerste schilderswedstrijd uitgereikt. Na de piïjsuitreiking volgde een veiling. Het juryrapport vermeldde over 'Naakt met gele paprika' het volgende: 'On danks het kleine formaat en het feit dat het bij onze eerste keuze niet voor elk jurylid naar voren trad en de motivatie erg verschillend was, konden we niet om het sterk gecomprimeerde beeld. Dit beeld is rijker dan alleen de eroti sche suggestie.' Anneke Steyaert uit Breskens ontving voor 'Morgenschemering' de prijs van de stadsraad en de 'Golfbreker' van de uit West-Zeeuws-Vlaanderen afkomsti ge, maar in Brugge wonende Janneke Neele ontving de publieksprijs van de middenstandsvereniging. Eervolle ver meldingen waren er voor Elisabeth Bies- broeck uit Hulst, de in Sluis opgegroei de, maar in Amsterdam wonende Frank Leenhouts en de Vlaamse Patricia Krij ger en Martine Deleu. Leenhouts had het topstuk ingeleverd in de vorm van een portret van Jantje van Sluis, stadsomroeper Cees Blaeke. Van een plaatselijke middenstander kreeg Blaeke tijdens de pauze van de veiling het werk voor zijn verdiensten voor de gemeenschap aangeboden. Voor de stadsomroeper was dit een emotio neel moment in zijn lange loopbaan. Bij het werk van Anneke Steyaert straalt volgens de jury het plezier er vanaf. Vooral de krachtig weergegeven observatie viel op. Ze volgt al zeven jaar les aan de academie van Eeklo. In het verleden werkte ze vaak met aqua rellen. De drive naar het werk 'Morgen schemering' deed ze op in Frankrijk. „Ik haal mijn inspiratie vooral uit de na tuur en schilder graag bloemen en bo men. Sinds mijn verhuizing naar Bres kens zoek ik het vaak in het water en de invloed daarvan." De wedstrijd, uitge schreven door de stadsraad in het kader van het 400-jarig bestaan van de legen de van Jantje van Sluis, had als hoofd doel gelden bijeen te brengen voor de restauratie van het Sint Janskerkhof in 2011. Dan is het tweehonderd jaar gele den dat een onvoorzichtige loodgieter ervoor zorgde dat de kerk afbrandde. Daarnaast wilde de raad een platform bieden voor aankomende kunstenaars. Dat platform werd geboden door de plaatselijke middenstanders die de kunst enkele weken in huis haalden en aan een breed publiek toonden. Grote behoefte Volgens voorzitter Willem Behr was er een grote behoefte aan een dergelijk eve nement. „We moeten nu gaan bezien of we dit wel jaarlijks moeten organise ren. De belangstelling was overweldi gend en daarom moeten we ons ook af vragen of we niet met een voorselectie moeten werken. Die selectie zou uitge voerd kunnen worden door een vakjury. foto Peter Nicolai Op die manier kun je meer mikken op kwaliteit." Juryvoorzitter Nico de Guchtenaere, schilder en als vakdocent verbonden aan de kunstacademie van Eeklo, meent dat de opzet van de wedstrijd er voor heeft gezorgd dat professionele schilders zijn afgehaakt. „Hier was men vaak gebonden aan de publieke smaak en formaat. De werken- moesten immers in de etalage van een winkel geplaatst worden. Gezien het feit dat dit evenement uit het niets is ge komen mag toch over een succes wor den gesproken." De afsluitende veiling kende minder succes. Van de ongeveer honderd inge brachte werken gingen er maar zestien van de hand. Door een tweetal schenkin gen kon de stadsraad nog net quitte spe len. Penningmeester Wout Bakker vond dat de zakenwereld het vooral had la ten afweten. „We hebben genoeg uitno digingen verstuurd en reclame ge maakt. Daar kan het niet aan liggen." Ondanks de aansporing vooraf van vei lingmeester Ab Verhage dat er best ge boden mocht worden bleef het lauw. De tip 'Als u een kunstwerk koopt is uw geld niet weggegooid' werd in de wind door Paul Begijn SLUISKIL - „Kijk, daar heb Daan Herrebout met zijn kar vol groente en fruit. Of hier, het kruidenierswinkeltje van Bley- cnberg." Voor de inwoners van Sluiskil was het een mooi, maar tegelijkertijd emotioneel weer zien. Welzijnscentrum Het Meu- lengat hing afgelopen weekend vol met foto's van de tijd voor die legendarische datum: 1961, het Verdronken Sluiskil. Iiet was een initiatief van Theo van Esbroek, Piet van Puyvelde en Loek van Heclce. De fototen toonstelling blikte terug op het Sluiskil van voor de kanaalver breding. „Een weekend vol her inneringen", beschreef Van Hecke de fototentoonstelling. „Vorige week kregen we op de valreep nog een aantal foto's van de molen van Lij baart uit 1800. We hadden wel al foto's van die molen, alleen toen wa ren de wieken er al af. Deze fo to's maakten het plaatje com pleet." Uiteindelijk kreeg de organisa tie zo'n 1200 foto's binnen, waar van er 400 werden geëxposeerd Honderden mensen uit Sluiskil en omstreken kwamen naar de tentoonstelling. foto Peter Nicolai en zo'n 250 op dia waren te zien. Foto's van Sluisldllenaren die hun d'orp nooit hebben verlaten," maar ook van Sluiskillenaren die elders in Nederland zijn gaan wonen. Afgelopen weekend bleek hoe groot de behoefte was aan een kijkje terug in de tijd'. Honder den mensen uit Sluiskil en om streken kwamen herinneringen opdoen. Er waren zelfs gezel schappen bij die speciaal voor dit weekend een reünie hadden gepland in het teken van het ver dronken Sluiskil. Voor Maria Walhout, die werd geboren in 1938, was het een mooi moment om haar oude ba sisschool terug te zien aan het kanaal. „Hier hadden veel Sluis killenaren behoefte aan. Van het oude Sluiskil is weinig meer over. Dit is een heel mooi initia- tief."Ook Jo Goethals (1934) ge noot. „Ik ben geboren en geto gen in Zandstraat, maar in Sluis kil heb ik mijn brood verdiend. Als kleine jongen bracht ik al sa men met mijn vader brood rond brachten met de kar. Later heb ik het van mijn vader overgeno men. Met zo'n beroep kom je met ontzettend veel mensen in contact. Het waren mooie tij den, vooral na het werk, wan neer we met een groep op café gingen." Voorlopig gaan de foto's terug in het archief van de stichting Sluiskil Muzikaal en wellicht worden ze over een aantal jaren ofjnieüwteötbongestéld. Hennepkwekerij ontmanteld TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagmiddag in een pand aan de Tholensstraat in Terneuzen een hennepkwe kerij aangetroffen en ontmanteld. De kwekerij was ver deeld over vier ruimtes en bestond in totaal uit ongeveer achthonderd planten. De planten en de benodigde appara tuur zijn in beslag genomen. Delta was ook ter plaatse ge komen omdat de stroom vermoedelijk illegaal werd afge tapt. De politie hield zaterdagavond een 33-jarige Terneu- zenaar aan. Na verhoor is hij weer in vrijheid gesteld. Postzegelclub eert Johan Goossens SINT-JANSTEEN - De postzegelvereniging Het Land van Hulst vierde zaterdag ter gelegenheid van het zestigja rig bestaan een jubileumfeest. Tijdens deze bijeenkomst in het gemeenschapscentrum De Warande in Sint-Jan steen werd de 86-jarige Johan Goosssehs uit Terneuzen in het zonnetje gezet. Goossens, het oudste lid van de club, zetelt al vijftig jaar in het bestuur van Het Land van Hulst. Daarnaast is deze postzegelfanaat ook nog betrok ken bij de verenigingen in Terneuzen en Gent. Voorzitter Johan Burm sprak zijn waardering uit voor het werk en de inzet van Goossens. Daarnaast belichtte Burm het wel en wee van de club. „Als vereniging zitten we nog goed in onze leden. Alleen slaat de vergrijzing hard toe. De vereni ging telt zo'n 150 leden van wie de oudste inmiddels 86 is. Als jonge aanwas prijken slechts zes jeugdige verzame laars op de ledenlijst." Officieel verjaarde Het Land van Hulst op 4 februari van dit jaar. Na de tweede wereldoor log zag de club als een afsplitsing van een grote vereni ging uit Terneuzen het levenslicht. Hafabramuziek-reclame in Heikant HEIKANT - De doelstelling om het uithangbord voor de hafabramuziek te zijn heeft het muziekfestival in Hei kant afgelopen weekeinde zonder meer gehaald. Vanaf vrijdag tot en met gisteren traden in het gemeenschaps centrum 't Heike verschillende muziekverenigingen voor het voetlicht. Vrijdagavond maakten de percussiegroepen Heikant-Koewacht, Steenslag (Sint-Jansteen), Oostburg en de Vliegende Hollander er al een waar spektakel van. Vooral de presentatie van de laatste groep uit Terneuzen was uit de kunst. „Een geweldigè reclame voor het slag werk gebeuren", vond voorzitter Carlo de Vries van de muziekvereniging Heikant. Zaterdagavond verzorgden de organiserende muzikanten uit Heikant en het gastkorps Veere's Genoegen een groots concert. Heikant, onder lei ding van Etien Ferket, bracht het concourswerk ten geho re waarmee de fanfare op 4 november aan het concours in het Scheldetheater in Terneuzen deelneemt. Veere's Ge noegen vermaakte de toehoorders met moderne nummers van onder meer Queen en the Beatles. Gisteren was het de beurt aan de regionale verenigingen. Achtereenvolgens zorgden Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde, EMM Koe wacht, Excelsior Terhole en Weldoen door Vermaak uit Clinge voor vrolijke hafabramuziek. Dronkaard veroorzaakt aanrijding KAPELLE - Een 42-jarige man uit Krabbendijke is zater dagavond aangehouden, omdat hij in Kapelle een aanrij ding had veroorzaakt. Daarbij raakten twee mensen ge wond. De man bleek drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol genuttigd te hebben. Hij is aangehouden. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Verandering van spijs doet eten is het gezeg de. Dat bleek zaterdag in Ter neuzen zeker op te gaan bij de jaarlijkse Banenmarkt, die dit jaar voor het eerst werd gehou den in het gebouw van ROC Ter neuzen. Met een opkomst van negenhon derd belangstellenden bleek de door het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) georganiseerde markt een schot in de roos. Samen met Uitvoeringsinstituut Werkgeversverenigingen (UWV) en de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten had het CWI deel niet meer gekozen voor het eigen pand aan de Rosegracht, maar voor het ruimere ROC. Dat bleek geen onverdeeld suc ces, want de standhouders wa ren over deze nieuwe opzet zeer te spreken. Het is hier pretti ger dan in de vestiging van het CWI, allemaal net wat ruimer en overzichtelijker", aldus Ilse Zwanink die namens Maintrec Contracting tevens wat goede mensen zag langskomen. De CWI-vestigingen uit Terneu zen en ook Oostburg hadden in totaal zo'n dikke vierhonderd vacatures in de aanbieding waar de bezoekers naar konden informeren. Banen in de zorg, productiewerk en veel functies in de technieksector, de keus en TERNEUZEN - De dag- en nachtopvang van het Leger des Heils opent zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur de deuren voor iedereen die een kijkje wil komen nemen. De open dag wordt opgeluisterd met een rommelmarkt, kinderen? tertainment en hapjes. De dag en nachtopvang bevindt zich pal achter het Waterschapsge bouw aan de Beneluxweg 2. Daar is gratis parkeerruimte. Met de open dag wil het heilsle ger belangstellenden kennis la ten maken met deze tak van haar maatschappelijk werk in Terneuzen. Medewerkers en ook cliënten zijn aanwezig om vra gen te beantwoorden. De op brengst van de open dag wordt gebruikt voor de realisering van het nieuwe hostel'. keur aan vacatures was-weder om zeer divers. Werkzoekenden en mensen die van baan wilden veranderen gingen in gesprek met de 31 standhouders, die af spraken maakten, cv's in ont vangst namen en formulieren in vulden. „Het krijgen van goed ge schoold technisch personeel is toch best een probleem. De waag overstijgt hierin het aan bod aan geschikte mensen op de arbeidsmarkt en dat maakt het wel lastig. Ik heb wel wat men sen langs gehad waar we zeker mee gaan praten en dan is deze dag toch goed geweest. Dit. le vert meestal meer op dan het plaatsen van een advertentie", zei Ronnie van de Velde namens Egemin. Naast zorginstanties, uitzendbu reaus en technische industrie bleek ook de infostand van Eu- res over werken in het buiten land veel belangstelling te trek ken. De Banenmarkt in Terneu zen trok alleen bijna net zoveel bezoekers als Middelburg (550) en Goes samen (400). agenda 1 STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, vrij biljarten;14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar ten; biljar- r: KBO Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten e CLINGE - Malpertuus, 13.30 u koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal, biljarten; 19.30 uur: Line dance; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 15.00 uur: Seniorenorkest Con Amore; 't Kruispunt, 14.00 uur: Clubmiddag de Kruising; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; SAS VAN GENT - Sint Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: Anbo koers bal; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Open huis KBO activiteiten; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; Café de Kroon, 14,00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Yo ga; 13.00 uur: Kaarten bieden en joke ren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dance; Brasserie Xieje, 19.30 uur: Alzheimerca-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41