PZC Ruzie over zandwinning dreigt Italiaans thema als lokmiddel Spectaculaire Haardenshow ca Wij geven u de helft cadeau! PZC spaar voor een gratis Modeshow Schippers pikken maatregelen rond Hooge Platen niet Rijbewijs kwijt na drankrit zeeuwse almanak Strafwerk Emotionele taferelen na dodelijk ongeval Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 2 oktober 2006 donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober Op al>~ haarden schouwen I0% korting GEBR. DOMIMCUS BV D^'",cus editie Zeeuws-Vlaanderen (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 2e entreebewijs voor diergaarde 8lijd0rp De man werd aangehouden voor een alcoholtest en daaruit bleek dat hij met driemaal de toegesta ne hoeveelheid alcohol op ach ter het stuur zat. Hij ontving een dagvaarding en moest zijn rijbewijs inleveren. (Advertentie) Bruid bruidegom Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman. 2, Goes Kaarten a €10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op=op) Bruidsmode Tel: 0113-270025 Tel: 0113-21 5200 Vrienden, kennissen en andere meelevenden legden bloemen, kaarten en foto's op de plek waar de 19-jarige Björn de Brouwer verongelukt is. door Wout Bareman en Karei Pleunis AXEL - In Axel is geëmotio neerd gereageerd op de dood van de 19-jarige Björn de Brou wer, die vrijdag om het leven kwam bij een ongeval in de Nas- saustraat. Hij werd door een achteropkomende auto, die met grote snelheid een streekbus van Connexxion passeerde, ge schept. De bestuurder van de auto, een 22-jarige Axelaar, pleegde vluchtmisdrijf. Hij werd kort daarna aangehouden. De be stuurder bleek te hebben gedron ken. Hij werd voor verhoor mee genomen naar het politiebureau en wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Zijn auto is in beslag genomen. Een groot aantal mensen was getuige van het zware Ongeval, dat om vijf over zes plaatsvond. Het slachtoffer reed met een kennis op de fiets richting Ka naalkade toen de auto hem schepte. Direct diezelfde avond al, maar vooral ook zaterdag speelden zich emotionele tafere len af op de plaats van het onge luk. Vrienden, kennissen en an dere meelevenden legden bloe men, kaarten en foto's op de be wuste plek in de Nassaustraat en brandden kaarsen. De veront waardiging over het gebeurde was groot. Het slachtoffer was speler van het tweede van de voetbalvereni ging Axel. Uit piëteit werden al le duels van de club afgelopen weekend afgelast. Er werden herdenkingsbijeenkomsten ge houden. Ook daarbij liepen de emoties soms hoog op. Het bestuur van VV Axel is ontstemd over de wijze waarop het is behandeld door de KNVB. „Toen mij de ernst duidelijk werd, ben ik vrijdagavond meteen begonnen met het af bellen van de tegenstanders", zegt Axel-voorzitter Ronny van de Velde. „Ik wist wat dit te weeg zou brengen binnen de club. Toen ik KNVB-bestuurs- lid Van de Boom naderhand aan de lijn kreeg, weigerde die in te gaan op mijn verzoek om al le wedstrijden van Axel af te ge lasten. Dat vond ik niet al te net jes." KNVB-districtsmanager Wim Jagt zegt dat het niet gebruike lijk is om bij het overlijden van een lid meteen alle duels van een vereniging te schrappen. Het Wijkcomité De Statie dat al ruim vijf jaar ijvert voor snel- heidsbeperkende maatregelen in de Nassaustraat, op .de Bui tenweg en de Oudeweg benader de direct alle college- en raadsle den van de gemeente Terneuzen foto Peter Nicolai met het dringende verzoek nu eindelijk in te grijpen. Het comi té weet zich gesteund door de verkeersorganisatie 3VO en an dere verkeersdeskundigen. Wijk coördinator R. van Overmeeren gisteren: „Ik wil niet zeggen dat het ongeluk direct te wijten is aan het ontbreken van snel- heidsremmende maatregelen. Maar feit is dat wij al jaren ha meren op de noodzaak om ver keersremmers aan te brengen. Er wonen veel jonge gezinnen met kinderen in de wijk. Het regent echt klachten over de hui dige situatie," (Advertentie) 1 oktober 2006 bestaat HetTuincafé 10 jaar Kop verse kruidige tomatensoep Baguette americainfilet met uitjes OF Italiaanse bol mozarella, tomaat en pesto Kopje koffie of thee INTRATUIN kOUDEKERKE GALGEWEG 5, 0118-551623 vvww.intratuin.nl/teudekerke door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Sint-Jan- steen ademde zaterdag een Itali aans sfeertje uit. De Italiaanse driekleur wapperde in de vorm van vlaggen, ballonnen en slin gers aan de gevels van winkels, bedrijven en horecapanden in de kern. De bezoekers konden Italiaanse producten en dranken proeven. De coverband Zucchero Gene ration zorgde vanaf een podium wagen voor zuiderse muziek. De plaatselijke ondernemersvereni ging pakte in het kader van de dag van de kunstminnende klant uit met het thema Bella Italia. Op diverse locaties exposeerden plaatselijke en regionale kunste naars. Verschillende technieken kwamen aan bod. Enkele hob byisten waren ook druk aan het werk. „Met een themagerichte aanpak trek je duidelijk mensen naar het dorp toe", zegt secreta ris Carina van Belleghem van de ondernemersvereniging. „Met deze dag van de klant willen we wat leven in de brouwerij bren gen. Set is een beetje op de Bel- Op diverse locaties in Sint-Jansteen exposeerden plaatselijke en regionale kunstenaars. foto Peter Nicolai gische leest geschoeid. Daar krij gen de bezoekers op de dag van de klant in de winkels een ca deautje. Wij zetten tegelijk een kunstroute uit waarbij de men sen ook nog iets kunstzinnigs kunnen bekijken. Voor het der de jaar koppden we nu een land als thema aan deze dag." De ve le bezoekers genoten met volle teugen. Er kon volop gegeten en gedronken worden, er waren mo deshows. De opbrengst van een foto-actie 'op de gevoelige plaat met een rode Ferrari' komt ten goede aan een goed dnel. De kun stenaars voelden zich in hun ele ment. Speciaal voor deze dag had Paula Pieters uit Sas van Gent het internet geraadpleegd voor een passende opdracht. Met haar olieverf creatie 'Carna val in Venetië' sloeg ze de spij ker op de kop. t Felle brand vernielt keuken NIEUW-NAMEN - Een korte felle brand heeft gisteroch tend rond elf uur de keuken van een woning in de Arnout- straat in Nieuw-Namen verwoest. De rest van de woning liep zware rookschade op. Volgens de bewoonster ging aan de brand een ontploffing vooraf. De brandweer van Hulst rukte uit met drie bluseenheden. Na de bluswerk zaamheden werd een rookafzuigventilator ingezet om de zware rookontwikkeling te lijf te gaan. De schade loopt in de tienduizenden euro's. Titel brandweer Westerschouwen WAALRE - Het begint haast een vanzelfsprekendheid te worden, maar ze hebben het wéér voor elkaar gekregen. De Jeugdbrandweer Schouwen-Duiveland groep Wester schouwen haalde zaterdag voor de vierde keer de landsti tel binnen in zes jaar tijd. De vijf meiden (Anne Brink, Faye Meddeler, Marieke van de Werfhorst, Gilda den Boer en Mariska Verstraeten) en één jongen (Daan Gel dof) die tezamen de Westerschouwse jeugdbrandweer ver tegenwoordigden, werden bij terugkomst in Haamstede dan ook ingehaald met vuurwerk en champagne. De Wes terschouwse jonge blussers doen het goed op wedstrijdni veau. In zes jaar tijd wist de club viermaal het Neder lands kampioenschap te winnen, in drie verschillende klassen. Zeeland was zaterdag sowieso nadrukkelijk van de partij tijdens de landelijke finale hoge druk in Waalre, nabij Eindhoven. Het team Borsele-Goes sleepte de twee-' de prijs in de wacht. De jeugdploeg uit Veere werd zesde. Als extra prijs heeft de groep Westerschouwen van de Pligh Tech Campus van Philips een AED (Automatisch Ex terne Defibrillator) inclusief opleidingen gekregen. De jeugdbrandweer heeft deze geschonken aan de volwassen collega's met strandjeep van de post Burgh-Haamstede. Daarmee zijn zij de eerste brandweeruitrukdienst op Schouwen-Duiveland die over een AED beschikken. Fietser zwaargewond na aanrijding SCHARENDIJKE - Een 27-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is zaterdagmiddag gewondgeraakt nadat hij is geschept door een personenwagen, bestuurd door een 19-jarige man uit dezelfde gemeente. Het slacht offer is met ernstig hersenletsel per traumahelikopter overgebracht naar het Erasmusziekenhuis in Rotterdam. De automobilist bleek onder invloed van alcohol. Als be ginnend bestuurder mag je een alcoholpromillage hebben van 0,2 promille. De 19-jarige zat daar net boven. Hij is aangehouden. Na verhoor en het opmaken van een pro ces-verbaal kon hij weer vertrekken. Het ongeval gebeur de om kwart voor zes. De fietser reed over de Ringdijk in Scharendijke. Op het kruispunt met de Schendersweg stuurde hij plotseling naar links, juist toen hij werd inge haald door de betrokken auto. door Wout Bareman TERNEUZEN - Er dreigt een treffen over de zandwinning op de Westerschelde. Zandsehip- pers, Rijkswaterstaat en de na tuurbeschermers zijn het niet eens over de wijze waarop dat nu gebeurt en in de toekomst zou moeten worden geregeld. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), Het Zeeuwse Landschap en Vogelbescherming Neder land willen dat de ruim dertig zandschepen hun activiteiten in het natuurgevoelige gebied rond de Hooge Platen bij Hoofdplaat staken. De zaak speelt al meer dan een jaar. De natuur- en milieuor ganisaties stelden in een overleg met waterstaat vast 'dat in het Vaarwater langs Hoofdplaat bijna altijd sprake is van (poten tiële) negatieve effecten op de aanwezige fauna'. Zeehonden en vogels zouden ongelooflijke hinder ondervinden van de zand schepen. Daarom zouden de schippers voortaan uit de buurt van de Hooge Platen moeten blijven en moeten worden ver wezen naar de Springergeul. Zo niet, dan zouden de schippers naar minder natuurgevoelige locaties in de buurt moeten ver huizen. De schippers voelen daar hele maal niets voor. Volgens Schut- tevaer vindt er in het Vaarwater bij Hoofdplaat al ruim tien jaar zandoverslag plaats, zonder dat dit ooit tot noemenswaardige problemen op nautisch of eco logisch gebied leidde. Vorig jaar werd in het gebied gedurende 250 dagen ongeveer vijf miljoen ton zand overgeslagen. Daarbij waren acht zeeschepen en ruim vijfentwintig binnenschepen be trokken. Meestal gaat het om zes schepen tegelijk, die an derhalf uur nodig hebben om te laden. Regiocoördinator De Vries van Schuttevaer: „Deskundigen van zowel de Scheepvaartdienst als van de betrokken overslagbedrij ven hebben vastgesteld dat de overslag in het Vaarwater langs Hoofdplaat ten opzichte van an dere locaties in de Scheldemond het meest veilige alternatief is op zowel nautisch als milieu technisch gebied." En het ver baasde Schuttevaer dan ook enorm dat de milieuorganisaties plotseling bezwaar aantekenden tegen de activiteiten, die al meer dan tien jaar zonder pro blemen plaatsvinden. De Vries merkt fijntjes op dat de zeehon denpopulatie de afgelopen vijf jaar met bijna tweehonderd pro cent is toegenomen, ondanks de toename van de zandoverslag. De zeebonden schrikken ook niet op van de passerende zand schepen. En de vogels komen zelfs op de zandschepen af op zoek naar voedsel dat bij de overslag vrijkomt. Verplaatsing naar de Springergeul is voor de schippers onbespreekbaar, want veel te gevaarlijk in verband met de passerende zeevaart. En verder wordt met de beschuldi gende vinger gewezen naar de recreatievaart. Waterstaat streeft naar een com promis tussen de twee partijen. De dienst wil deels tegemoet komen aan de eisen van de mi lieuorganisaties, maar ook de schippers enige ruimte laten. Schuttevaer heeft al laten weten niets voor mogelijke beper kingen te voelen. Reactie van een woordvoerder van water staat: „We gaan de hele zaak nog eens grondig bestuderen." Half oktober treffen de partijen elkaar. Je hebt op school wel eens van die dagen dat de hele klas dwarsligt. Groep zeven van 't Kofschip in Zierikzee had pas zo'n bui. Dan maar collec tief nablijven, besloot de juf frouw. Het bijkomende straf werk werd echter wel per soonlijk afgestemd. Moest de één in twintigvoud opschrij ven dat hij voortaan beter z'n best zou doen en de ander dat hij geen gekke geluiden meer zou maken, voor die tienjari ge populaire bink had juf ook een passend lesje. „Schrijf maar op: Ik was weer lollig i vandaag. Juf vond van niet! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 A A Goes Rijkswaterstaat wil niet zover gaan, maar is wel bereid de mi lieu- en natuurorganisaties tege moet te komen door het opleg gen van beperkingen aan de zandschippers. Maar daarmee doorkruist waterstaat een eer der genomen besluit om de zand overslag te concentreren in het zogenoemde Vaarwater bij Hoofdplaat, een deel van de Westerschelde waar de schepen de overige scheepvaart niet hin deren. De schippersvereniging Koninklijke Schuttevaer regio Zeeland voelt niets voor beper kingen en is van plan tegen de voorgenomen beleidswijzigin gen in beroep te gaan. Speedboten Volgens regio-coördinator J. de Vries van Schuttevaer ondervin den vogels en zeehonden geen enkele hinder van de zandwin ning. De hinder wordt vooral veroorzaakt door mensen, die in het zomerseizoen met speedbo ten, jachten en rondvaartboten in het natuurgebied worden af gezet. HULST - Bij een alcoholcontro le op de N60 in Hulst is gister ochtend rond half zes het rijbe wijs ingevorderd van een 50-jari- ge automobilist uit die gemeen te. (Advertentie) Hierbij treft u het eerste puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 7 oktober staat er elke dag een puzzelstukje In de krant. Spaar dé 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart .- voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt Hiwontierirtii u vanaf 7 oktober herhaald. een' pürzelstuk voor de saaaijciié O' Alleen originele spaarzegels ïï,J1Sïïld,,,'T0 ult de k,ant °p °ri8i"ele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van 11.00 - 17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39