Niemantsverdriet kwelgeest PZC Bruse Boys koestert gelijkspel, maar baalt van gele kaarten Dennie le Comte helpt Duiveland aan krappe zege Eerste punt van Brouwershaven *23 Zierikzee gevloerd door vier doelpunten van Vlissingen-spits Zierikzee wacht al 28 jaar op thuiszege op Vlissingen DFS kansloos bij Borssele maandag 2 oktober 2006 door Ron de Waal ZIERIKZEE - Aan kansen geen gebrek voor Zierikzee, maar na anderhalf uur voetballen bleef de tweedeklasser gistermiddag wel puntloos in de derby tegen Vlissingen. De grote kwelgeest voor de Schouwse ploeg was Mervin Niemantsverdriet. De Vlissingse spits velde met vier treffers het vonnis over Zierik zee: 3-4. De ene Niemantsverdriet verliet stralend het veld, maar de ande re Niemantsverdriet had zwaai de smoor in. Voor aanvang van de derby had trainer Gaby Nie mantsverdriet van Zierikzee nog de hoop uitgesproken dat zijn verre familielid alleen het nieuws zou halen met een wis sel. Spits Mervin Niemantsver driet van Vlissingen zag abso luut geen heil in dit scenario en haalde met vier doelpunten op een verschrikkelijke manier zijn gram. „Je zou toch zeggen dat ze on derhand wel weten dat ik rede lijk snel ben", lachte de razend snelle spits van Vhssingen, „maar ik heb er geen problemen mee als ze daar niet op inspelen, ik ben van verschillende kanten de laatste tijd wat bekritiseerd en als je dan op zo'n manier je revanche kan halen, is dat al leen maar heerlijk." Voor trainer Gaby Niemantsver driet van Zierikzee waren de druiven erg zuur na afloop. „Hier ben ik doodziek van", zei de oefenmeester. „Op het eerste kwartier na, toen de organisatie niet goed stond, zijn we nauwe lijks in de problemen geweest. Vlissingen is in mijn ogen één van de slechtste ploegen die we tot nu toe tegen zijn gekomen, maar dat telt nu even niet. Zij hadden Mervin, die een groot compliment verdient." Naast de aanwezigheid van Mer vin Niemantsverdriet bij Vlissin gen, waren er gistermiddag nog twee personen die de aandacht trokken. Beide grensrechters toonden aan dat de soms luide noodkreet om neutrale mensen langs de zijlijn meer dan terecht is. De integriteit van beide he ren was dusdanig ver te zoeken dat scheidsrechter Heusschen uit Bladel al snel moest beslui ten zich niet veel meer van .de twee aan te trekken. Desondanks gaven beide ploe gen al snel blijk van de wil om er een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. Al in de tweede minuut kreeg Mark Minderhoud een uitgelezen kans om Vlissin gen op voorsprong te zetten, maar keeper Peter Brussé stond voor Zierikzee op de juiste plaats. Vlissingen startte ster ker dan de thuisploeg, dat ech ter bij de eerste de beste gelegen heid wel toesloeg. Een vrije trap van Martijn van Grunsven werd door Rutger Kooman knap in de verre hoek gekopt: 1-0. Daarna liet Vlissingen zich even de kaas van het brood eten en had het verdedigend de handen vol aan Patrick Verkaart en Rut- door Rudy Booqert ZIERIKZEE - Opnieuw kon Zie rikzee gistermiddag op eigen veld niet winnen van Vlissingen. De laatste Schouwse thuiszege op de Walcherse club dateert in middels van september 1978. Zierikzee won destijds met 2-0 door goals van Marcel van ger Kooman. Na ruim een half uur kwamen de bezoekers ech ter langszij, toen Pim Bruins na knap doorzetten vanaf de rech terkant Mervin Niemantsver driet in scoringspositie bracht. In twee pogingen was de gelijk maker een feit: 1-1. Slapeloze nacht Aan het begin van de tweede helft ontstonden er enkele situa ties waarbij Zierikzee de bezoe kers op afstand had kunnen zet ten. Vooral Wesley Quist zal daar een slapeloze nacht aan hebben overgehouden. De mid denvelder van Zierikzee stond vogelvrij voor keeper Wilfred Poley, maar kreeg het voor el kaar om de bal over het doel te maaien. Vijf minuten later lob- de Rutger Kooman de bal over Poley, maar ditmaal bracht de paal redding voor Vlissingen. „Toen hadden we de zaak moe ten beslissen", besefte ook Gaby Niemantsverdriet Binnen enkele minuten leek Mer vin Niemantsverdriet daarna het duel te beslissen in Vlïssings voordeel. Eerst haalde hij van grote afstand doeltreffend uit (1-2), waarna hij op snelheid keeper Brusé met een lage schui ver kansloos liet: 1-3. Invaller Wesley Goud bracht al snel toch weer hoop in Zierikzeese harten (2-3), maar twee minuten later' was het opnieuw Mervin Nie- manstverdriet die op snelheid genadeloos toesloeg: 2-4. Mathijs Plage bracht Zierikzee vanaf de strafschopstip weer dichterbij (3-4), maar mocht daarna ook na zijn tweede gele kaart het veld verlaten. Toch ging Zierikzee met één man min der op jacht naar de gelijkma ker, maar in een hectische slotfa se bleef Vlissingen overeind. Ga by Niemantsverdriet kon zijn ploegen weinig verwijtenma ken, „Alleen vergaten we bij de 3-4 té voetballen. Ook met een man minder waren er wel dege lijk mogelijkheden." Zierikzee-Vlissingen 3-4 (1-1). 13. Rutger Kooman 1-0, 37. Mervin Niemantsverdriet 1-1, 68. Mervin Niemantsverdriet 1-2, 76. Meivin Niemantsverdriet 1-3, 78 Wesley Goud 2-3, 79. Mervin Niemants verdriet 2-4, 82. Mathijs Hage 3-4 (strafschop). Scheidsrechter: S. Heusschen (Bladel). Rode kaart (2x geel): 84. Mathijs Iiage (Zierik zee). Gele kaart: Wilfred Poley (Vlissingen), Freek Torensma en- Vincent Bakker (beiden Zierik zee). Aantal toeschouwers: 200. Zierikzee: Peter Bnisé; Barry Ha- ge (74. Wesley Goud), Marilco Rouw, Werner Boot, Vincent Bak ker; Freek Torensma, Marlijn van Grunsven, Wesley Quist, Kasimier Snoek (61. Mathijs Iiage); Patrick Verkaart (82. Thomas Vos) en Rut ger Kooman. Vlissingen: Wilfred Poley; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacques Blijlevens, Youssef Ahrouch. (56. Menno van Tilburg); Pim Bruins (75. Chiel Maranus), Randy de Dreu (64. Tim van de Vlies), Jordy Bakker; Mervin Niemantsverdriet, Danny Ter Steege en Mark Minder houd. Grunsven en Kees Verkaart. Overigens stonden gistermiddag de zoons van deze doelpunten makers namens Zierikzee in het veld tegenover Vlissingen: Mar- tijn van Grunsven en Patrick Verkaart. Sinds 1978 troffen beide clubs elkaar zeven keer in Zierikzee. Zes keer won Vlissingen, één keer werd het gelijk. Zierikzee-spits Rutger Kooman wordt fel op de huid gezeten door Vlissingen-aanvoerder Peter de Jong. foto Marijke Folkertsma Schouwse Boys ronde verder ZIERIKZEE - De futsallers van Schouwse Boys zijn een ronde verder in de beker. De Schouwse eersteklasser won met 9-4 van Kloetinge. Bij Schouwse Boys stond Peter Brussé op doel en speelde Werner Boot voor het eerst mee. Kloetinge kwam in de eerste helft twee keer op voor sprong, maar door doelpunten van Patrick Verboom, Ser ge Berrevoets en Leon Sinke ging de thuisploeg met een 3-2-voorsprong rusten. Na de pauze liep de eersteklasser verder uit door goals van opnieuw Berrevoets (2x), Tho mas Vos en Werner Boot. Kloetinge scoorde daarna nog twee keer tegen. Sinke bepaalde met twee treffers de eind stand op 9-4. Nieuwe zege hockeysters HSD BREDA - Het vrouwenteam van HSD uit Zierikzee heeft de stijgende lijn te pakken. Vorige week walste de ploeg met 12-0 over Tempo 3 heen in de reserve derde klasse. Gisteren werd Zwart Wit 12 in eigen huis met 2-1 versla gen. Het was een pittig duel. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Na rust was ITSD de betere ploeg. Op aangeven van Goswin van den Assem scoorde Miren- ne Koks uit een strafcomer 0-1. Toch kwam Zwart Wit via een onterecht toegekende treffer op gelijke hoogte. HSD trok zich daar niets van aan en bleef volharden in aanvallend spel. Tien minuten voor het einde was het sce nario hetzelfde. Goswin van den Assem gaf weer aan en Mirenne Koks scoorde opnieuw uit een strafcorner. Succes voor Van der Meij RENESSE - Shantoucha van der Meij was tijdens de clres- suurwedstrijd van de Schouwse Ruiters goed op dreef. De amazone uit Dreischor won met de Haflinger Beer beide proeven van de klasse Z2. In de klasse M2 eindigde ze met Gasady's Ravello in beide proeven als tweede, achter Pe tra Verschueren met Teredie. Als men de basis beheerst maakt het niet uit welk ras men onder het zadel heeft lopen, Dat bewees Shantoucha van cler Meij in manege Grol. Met de Haflinger E-pony Beer behoort ze al aantal jaren tot de besten bij de paar den. Met de volbloed Gadsady's Ravello lijkt het dezelfde weg op te gaan. In Renesse trok de 21-jarige amazone za terdag de sinds enkele maanden ingezette opmars rich ting de provinciale top door. Biljarters d'Eule winnen Cup OOSTERLAND - De Schouwen Duiveland Cup voor bil— jartteams is gewonnen door het thuisspelende d'Eule. De winnaars van de Grevelingencup versloegen BV Onder Vrienden, winnaars van de Westhoekcup, overduidelijk met, 64-32. De uitslag doet anders vermoeden, maar er ging een heftige strijd vooraf aan het uiteindelijke resul taat. De onderlinge verschillen waren klein. Na het op trekken van de kruitdampen bleek de thuisploeg in cafeta ria Neffen d'Eule telkens net de sterkste. Het team be staande uit Anton Ista (18-6), Arjan Steenpoorte (16-8), Marian Steenpoorte (18—6) en Rodé Iiuijbregts (12-12) was net een maatje te groot voor de mannen uit de West hoek. Toon Rijnberg, Herber Goudzwaard en Marco de Lange verloren. Alleen Jos Stolte won allevier zijn par tijen en noteerde 16-8 op zijn erelijst. Het was echter niet genoeg om zijn team zicht op de Cup te geven. door Ko de Ridder KAMPERLAND - De wedstrijd tussen de Bevelanders en Duive land in de derde klasse A was een festival der kansen. Bevelan ders verwierf de meeste, maar gaf niet thuis bij de afronding er van. Duiveland benutte er even eens te weinig, maar de ene die er wél inging, was voldoende voor de winst: 0-1. Bevelanders-trainer Jan Hei kamp had doelman Erik Vers luis de voorkeur gegeven boven Denny Oosse. Versluis heeft geen moment zijn trainer teleur gesteld. Maar wat Heikamp niet begreep, was het aantal gemiste kansen van zijn andere spelers. „We hebben onze beste wed strijd tot nu gespeeld, maar als je dan zó omspringt met de kan sen, dan 'kun je daar niet echt vrolijk van worden." Collega-trainer Leen Koster van Duiveland: „Het niet benut ten van kansen door de tegen stander zit niet in mijn pakket. Wij hebben niets weggegeven en zeker na de rust de nocüge kan sen gehad, Toen was de tijd rijp om definitief verder uit te lo pen." Matchwinnaar Dennie le Comte dacht er ook zo over. „We hebben het onszelf te moei lijk gemaakt. Vooral de eerste helft waren we te angstig. Na de pauze werden we sterker, gin gen meer naar voren spelen en hadden we na de snelle treffer de partij definitief moeten be slissen." Het eerste kwartier van de wed strijd stond duidelijk in het te ken van elkaar aftasten. Bevel anders had meer balbezit en bracht ook zijn schutters in stel ling. Vooral Michel Verburg deed nog wel eens een poging. In de 28e minuut leek de thuisclub succes te hebben, maar de goal werd afgekeurd vanwege buitenspel. Angst om op achterstand te komen, het missen van kansen door de thuisclub en de 0-0 bij de rust was snel verklaard. Na de pauze tapte Duiveland uit een ander vaatje. De druk in voorwaartse richting werd opge voerd en de wedstrijd was nog maar net vijf minuten op gang, toen. de enige goal viel. Een goe de voorzet vanaf de linkerflank van Marcel Zwager stelde de vrijstaande Dennie le Comte in de gelegenheid de 0-1 aan te te kenen. Kort hierna vuurde Leon de Bruine van Bevelanders twee ka nonskogels af, maar die zeilden naast het doel. Een goede corner van Michel Verburg werd door Duiveland-doelman Hans Capel- le uit de goal getikt, waarna Lex Zwang in de 65e minuut nog een honderd-procent kans kreeg na mens Duiveland. Even schrok Duiveland nog toen vijf minuten voor het eind Leo Koole voor Bevelanders loei hard op'de paal knalde. Het was de zoveelste kans in een serie die verloren ging. Bevelanders bleef met lege handen achter en Duiveland passeerde buurman SKNWK op de ranglijst. BeveMnders-Duiveland 0-1 (0-0). 50. Dennie le Comte 0-1. Scheids rechter: J.M. van Rum.pt (Zaltbom- mel). Gele kaart: Rudi Clement (Bevelanders), Hans Capelle en Jan IJzelenberg (Duiveland). Aan tal toeschouwers: 105. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJ zelenberg, John Bolle, Jan IJzelen- berg (76. Albert Verhoek), Leen IJ zelenberg, Wilmar van der Sande, Lex Zwang, Marcel Zwager (67. Chris IJzelenberg), Dennie le Com te, Barry Steenpoorte, Mark de Reus. Lat ligt te laag Bevelanders bij KAMPERLAND - De lat ligt laag bij Bevelanders. Té laag, vond scheidsrechter Van Rumpt zaterdag bij het duel met Duive land (0-1). De arbiter uit Zaltbommel kwam op dat idee tijdens zijn warming-up. „Normaal kan ik nooit bij de lat en nu kon ik er ruimschoots bij", zei hij. De elf talleider van Duiveland mocht vervolgens bepalen op het duel doorgang zou vinden. „Als jullie niet akkoord gaan, gaan we naar huis", spiegelde Van Rumpt hem in de bestuurska mer voor. Duiveland wilde ge woon spelen. Geen enkele bal raakte tijdens het duel de lat. Hadden de palen maar verkeerd gestaan, dan had Bevelanders er nog voordeel aan gehad met al zijn missers. door Klaas Verspoor KAPELLE - De wedstrijd in de tweede klasse E lussen Ka- pelle en Bruse Boys eindigde zaterdagmiddag in een 1-1-ge- lijkspel. Het treffen, dat voor het eerst sinds het seizoen 1999-2000 weer eens in compe titieverband op de rol stond, was tevens een hernieuwde kennismaking tussen een aan tal oude bekenden. Langs de lijn waren Alexander van Keulen en Olaf Filius, bei den trainer met een Kapelle- én een Bruse Boys-verleden, te aanschouwen. En natuurlijk was het voor Bruse Boys-spe ler Peter Willemse een bijzon der weerzien. Vanaf het sei zoen 2000-2001 speelde de in Goes woonachtige ex-Brue- naar vier seizoenen voor Kapel- Ie. Willemse kon zijn terugkeer niet opvrolijken met een tref fer en moest toegeven dat bei de ploegen met een punt tevre den moesten zijn. „Het was een slechte Wedstrijd. Vooral de tweede helft. Op basis van de eerste helft hadden wij mis schien meer moeten scoren, maar een punt is voor beide ploegen terecht." Speciaal Willemse, gadegeslagen door een aantal familieleden, kon als routinier Bruse Boys niet naar een overwinning leiden. „Dat zie je vaak in zulke wed strijden, maar voor mij was het wel een speciale wedstrijd. Het was leuk om terug te zijn op het oude nest. Ik heb hier ook een paar mooie jaren gehad." Beide trainers, Iiuib Meerman (Kapeile) en Gerjo Prins (Bru se Boys), konden zich volledig vinden in Willemses wedstrijd bevindingen. Meerman: „Het was rommelig en. onrustig. Wij moeten het puntje koesteren, Al vind ik wel dat we meer uit de standaardsituaties hadden moeten halen. We kregen over de hele wedstrijd gezien zes vrije trappen net buiten de zes tienmeter. Ik kan mijn ploeg verder niets verwijten. Deze wedstrijd verdiende geen win naar." Collega Prins gaf toe dat zijn Bruse Boys-spits Gerard Vogel (links) zoekt een weg naar het doel in het duel met Kapeile. foto Willem Mieras ploeg niet goed voetbalde, maar evenals Kapeile hard had gewerkt. „Ik vind alleen dat wij met een voorsprong de rust in hadden moeten gaan, We be gonnen te slap, maar na de 1-0 pakten wij het goed op. Ik baal er alleen van dat we steeds te gen lompe gele kaarten wegens praten oplopen: vorige week Olaf Willemse en nu Marco Ketting. Ik heb wel wat spelers achter de hand, maar als ik straks een paar man tegelijk moet missen kan het nog lastig worden.". Balverlies Koen Sinke opende het 'vrije- trappen-gala' voor Kapeile, maar vond in de elfde minuut keeper Mark Giljam op zijn weg. Een minuut later leidde een verkeerde keuze van Mats Willemse - hij verloor de bal op het middenveld. - tot onno dig balverlies. Op de linker flank ging Edwin van Damme, die onverwacht veel nximte kreeg, er vandoor en maakte het buitenkansje op schitte rende manier af: 1-0. Tim Jacobusse was daarna uit een rebound van een vrije trap cücht bij de 2-0, maai- zijn schot verdween rakelings langs de paal. Tussendoor had den Gerard Vogel en Mats Wil lemse doelman Jouri Houteka mer al op de proef gesteld. Na een vrije trap van Alex Ande- weg kwam de bal in de 24e mi nuut bij Mats Willemse. Die controleerde in het strafschop gebied half, maar zette zo wel Gerard Vogel vrij voor de Ka- pelle-goal. Van dichtbij het Vo gel de doelman vervolgens kansloos. In de 38e en 40e minuut ver zuimde Bruse Boys op voor sprong te komen. Eerst reageer de Vogel niet attent genoeg na dat Houtekamer een inzet van Mats Willemse niet klemvast had en twee minuten later lob- de Willemse de bal, na een ver keerde terugkopbal bij Kapei le, net over de dwarsligger. In de tweede helft zakte het spel peil terug naar een bedenkelijk niveau. Beide ploegen wilden wel, maar konden nauwelijks meer overtuigen. Kapelle-Bruse Boys 1-1 (1-1). 12. Edwin van Damme 1-0, 24. Ger ard Vogel 1-1. Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Zevenbergen). Ge le kaartEmiel Dorst, Gerard Vo gel, Marco Ketting en Eric Gil jam (allen Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 175. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex Andeweg, Emiel Dorst, Olaf Wil lemse en Eric Giljam; George Ge luk (68. Robin Meertens), Marco Ketting, Mals Willemse en Tho mas Groeneveld; Gerard Vogel (86. Jan-Peter Dekker) en Peter Willemse. door Klaas Verspoor GOES - Trainer Nico Sehoute haalde in zijn vijfde competitie wedstrijd met Brouwershaven het eerste punt. Thuis werd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Chris- landia. De overige Schouwse clubs in de vierde klasse B pak ten de volle buit. ZSC'62 klopte SPS met 5-1 en staat op de ranglijst tweede met één punt achterstand op ZPR'84. Mevo versloeg FSV in een ware thriller en WIK'57 was met 2-0 te sterk voor Waarde. Brouwershaven-Chrislandia 1-1: Door een doelpunt van Mi chel van de Hurk ging Chrislan- dia met een voorsprong rusten. In het vervolg kwam Brouwers haven sterk opzetten en na een overtreding in het strafschopge bied kreeg de thuisploeg een strafschop. Pieter Kristalijn scoorde vanaf elf meter. Daarna verzuimde Frank Kristelijn om de wedstrijd in het voordeel van Brouwershaven te beslissen. Mevo-FSV 4-3: Het van meet af aan spannende duel kreeg een verdiende winnaar, Wiebe de Kok zette FSV al in de eerste mi nuut op voorsprong en een kwar tier later bracht Lee Mol Mevo langszij. In de tweede helft was het de beurt aan Mevo om snel te scoren. Na een schitterende solo bracht Jan-Thijs Berre voets Mevo aan de leiding en tien minuten scoorde Berrevoets- opnieuw. Wiebe de Kok zorgde met zijn tweede treffer voor 3-2. Jeroen Volkeri, die in alle com petitieduels nog scoorde, bracht de marge daarna terug op twee goals in Mevo's voordeel. Edward de Rooij scoorde na mens FSV 4-3. ZSC'62-SPS 5-1: Door twee goals van Arjan Smalheer kwam ZSC'62 op een 2-0-voor- sprong. SPS deed voor de rust via Hilbert van Akkeren uit een strafschop nog wat terug. Na rust werd het al snel duidelijk dat ZSC'62 een maatje te groot was voor SPS. Niels van de Moe zel scooi'de de 3-1, waarna Michiel van de Hoek met twee treffers de eindstand naar 5-1 tilde. WIK'57-Waarde 2-0: De ploeg uit Kerkwerve boekte de tweede seizoenszege en Waarde verloor voor de vijfde keer op rij. In de eerste helft zorgde Eelco Boot voor 1-0 en de thuisploeg ver zuimde een aantal maal om de score uit te bouwen. Maurice de Vlieger besliste in de tweede helft de wedstrijd definitief. Kruiningen-Yerseke 0-3: Via Ar- co van Dixhoorn kwam Yerseke al binnen een kwartier op voor sprong. Na rust kreeg' Kruinin- gen-keeper Dennis van der Wee- Ie in een tijdbestek van vijf mi nuten tweemaal geel en veldspe- ler Arno van de Berg nam plaats- in de goal. Adriaan van de Pias- se miste de toegekende straf schop, maar in de 60e minuut maakte Peter de Smit toch 0-2. Een kwartier voor tijd maakte Urvin van Hekelen 0-3 van. Smerdiek - Vrederust d-1 (1-1). Ad Pipping 1-0, Arjan Boeijlcens 1-1, Erik van Haaften 2-1 en 3-1, Hil bert Brinkman 4-1. ZPR'84-Stavenisse 3-0 (1-0). Mit ral Gocun 1-0, Ruud van Rijcke- vorssel 2-0, Ger Jacobs 3-0. GOES - DFS had zaterdag niks te vertellen bij Borssele in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. De ploeg uit Burgh-Haamstede verloor voor de vierde keer op rij: 4-0. Binnen een half uur was de eer ste overwinning van de thuis ploeg een zekerheid door doel punten van Ramon Zoeteweij, William Boone(2x) en Stefan Boonman. De thuisclub verzuim de vervolgens de overwinning verder uit te bouwen tegen een tegenstander, die in de gehele wedstrijd geen enkele kans kor Cadzand-'s-IIeer Arendskerke 1-3 (0-0). Robin Loopik 0-1, Gerber Eversdijk 0-2, Philip Keymel 1-2. Richard de Jager 1-3. MZVC-Goes 10-0 (7-0). Sander di Vries 4, Ronald Bakker 2, Martijr de Vries 2, Yoram Rijlcse 1, Ri chard Barendse 1 Spui-Hoedekenskerke 2-0 (2-0) Ludwig Kalisvaart 1-0 (straf schop), Martin Kalisvaart 2-0. SVD-Niemvland 2-2 (0-1). Piete: van Dijke 0-1, Edwin Goeman 1-1 Richard Jacobs 1-2, Ewout d< Graaf 2-2. Wcmeldinge-Apollo'69 2-2 (1-0) Remi Bruinooge 1-0, Roy Jeremias se 2-0, eigen doelpunt 2-1, Fran) de Kok 2-2 (strafschop). Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boy 1-3 (0-2). Arjan Verburg 0-1, Nige Holmes 0-2, Bertus Zoetewey 0-5 Jan Kole 1-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37