PZC Fonds voor kosten Cultuurhuis 5_p.p. Emoties na fataal ongeval Axel V^intratuin Spectaculaire Haardenshow Verkoopopbrengsten oude gebouwen van deelnemers voeden gezamenlijk pot Modeshow DruMa Festival is mooie opmaat Opnieuw landstitel j eugdbrand weer nu PZC J zeeuwse almanak Strafwerk Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 2 oktober 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober Op alle haarden schouwen 10% korting faO Let op! Alleen bües GEBR,DOMINICÜSBV O***»" editie Schouwen-Duiveland door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil een cultuurfonds in het leven roe pen waaruit de vorming van het Cultuurhuis gefinancierd gaat worden. De opbrengst van pan den die vrijkomen als gevolg van de ontwikkeling van een cul turele voorziening in combina? tie met een sport- en zwemvoor- ziening, wordt in dit fonds ge stort. Voormalig theater Mondragon (Oude Haven 13 en 15 en Paar denstraat) wordt tegen een marktconforme prijs in de ver koop gedaan. De opbrengst wordt in het cultuurfonds ge stopt. Dat geldt ook voor de op brengst uit verkoop van andere - met het oog op het Cultuur huis - vrij te vallen locaties, zo als Brogum en de muziekschool. Tot er een nieuwe accommoda tie is, worden bouwkundige aan passingen aan de nu in gebruik zijnde gebouwen tot een mini mum - met in achtneming van de veiligheid - beperkt. De huidige onderkomens van toekomstige deelnemers aan het Cultuurhuis zijn grotendeels ver sleten. Daarom is het zaak dat er haast achter de plannen wordt gezet. Gaat de gemeente raad van Schouwen- Duiveland met de eerste fase van het pro ject akkoord, dan worden de uit gangspunten verder uitgewerkt. Zo moeten verkennende gesprek ken die tot nu toe met potentiële huurders en financiers zijn ge voerd, worden omgezet in inten tieovereenkomsten. April vol gend jaar worden de resultaten van fase twee aan de raad gepre senteerd. Dat betekent onder (Advertentie) Bruid bruidegom Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes Kaarten a 10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op=op) STEUTEL B>]'id"""de Mardienco Tel: 0113-270025 Tel: 0113-21 5200 meer zicht op de rol die de ge meente in het Cultuurhuis gaat spelen, maar vooral zicht op de mogelijkheden om het Cultuur huis aan derden over te doen. Met de notitie Samen onder Dak heeft de gemeente een eer ste verkenning uitgevoerd naar de mogelijkheid om culturele en sportieve activiteiten te bunde len in een zogenaamd Cultuur huis. De her ontwikkeling van Theater Mondragon is op niets uitgelopen. Diverse andere ac commodaties (muziekschool, poppodium Brogum en zwem bad en sportcentrum Onderdak) hebben hun beste tijd gehad. Eén hoop Door de boel op één hoop (of ei genlijk twee, want de combina tie met een zwembad blijkt bouwkundig lastig) te gooien, zijn voordelen te behalen, is de ervaring elders in het land. Het aantal benodigde vierkante me ters (en dus investeringskosten) is minder. Zo zou er bij bunde ling bruto 1300 vierkante meter minder vloeroppervlak nodig zijn. Het Cultuurhuis vergt, zo is berekend, 5300 vierkante me ter. Voor het zwembad wordt van 3000 vierkante meter vloer oppervlakte uitgegaan. Tweede voordeel is dat er aan een integraal concept gewerkt kan worden. Hoewel de huur ders van ruimten in het Cultuur huis zelfstandig werken, ver plichten zij zich wel tot een ge meenschappelijke activiteiten kalender. Dat is aantrekkelijk voor bezoekers en er wordt opti maal afgestemd en samenge werkt. Gemeenschappelijke ta ken kunnen bovendien gezamen lijk worden gedragen en er kan gezamenlijk worden ingekocht. De lijst met mogelijke belang stellenden is lang en kan uit een mix van non-profitorganisaties (bibliotheek, filmtheater, lokale omroep) en profitorganisaties (VW, postkantoor en bank) be staan. Voor zover er al gesprek ken zijn gevoerd, is de reactie van potentiële huurders op het Cultuurhuis positief. Ook de be reidheid van de Stichting Renes- se en woningcorporatie Zeeuw- land om een steentje aan het idee bij te dragen, is er. De gemeentelijke commissie sa menleving en bestuur laat mor gen van zich horen. De leden van de commissie vergaderen in het gemeentehuis vanaf 20.00 uur. De finale van het DruMa-festival in sporthal Onderdak in Zierikzee. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De dag mocht dan lang geweest zijn, het ap plaus was er geen spatje minder om. De grote finale van het za terdag in Zierikzee gehouden DruMa Festival werd door deel nemers en publiek aangegrepen om elkaar enthousiast lof toe te klappen. Want competitie of niet, de sfeer was - als altijd - goed. Met grote ogen bekijken Stefan (8) en Remco (6) Stolk uit Roc- kanje de parade die aan hen voorbij trekt. Rond de 450 muzi kanten en majorettes verzame len zich na zessen bij wijze van afsluiting in de zweterige zaal van Onderdak. De dag is om half tien begonnen. In vier klas sen (jeugd, basis, midden en top) wordt er gedanst, gemar cheerd en gemusiceerd. Een stuk of zes korpsen trekken door Wout Bareman en Karei Pleunis AXEL - In Axel is geëmotio neerd gereageerd op de dood van de negentienjarige Björn de Brouwer, die vrijdag om het le ven kwam bij een ongeval in de Nassaustraat. Hij werd ge schept door een achteropkomen de auto, die met grote snelheid een streekbus van Connexxion passeerde. De bestuurder van de auto, een 22-jarige Axelaar, pleegde vluchtmisdrijf. Hij werd kort daarna aangehouden. De be stuurder bleek te hebben gedron ken. Hij werd voor verhoor mee genomen naar het politiebureau en wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Een groot aantal mensen was getuige van het zware ongeval, dat om vijf over zes plaatsvond. Het slachtoffer reed met een kennis op de fiets richting Ka naalkade toen de auto hem schepte. Direct diezelfde avond al, maar vooral ook zaterdag speelden zich emotionele tafere len af op de plaats van het onge luk. Vrienden, kennissen en an dere meelevenden legden bloe men, kaarten en foto's op de be wuste plek in de Nassaustraat en brandden kaarsen. Het slachtoffer was speler van het tweede van de voetbalvereni ging Axel. Uit piëteit werden al le duels van de club afgelopen weekend afgelast. Er werden herdenkingsbijeenkomsten ge houden. Ook daarbij liepen de emoties soms hoog op. Het bestuur van W Axel is ont stemd over de wijze waarop het is behandeld door de KNVB. „Toen mij de ernst duidelijk werd, ben ik vrijdagavond met een begonnen met het afbellen van de tegenstanders", zegt Axel-voorzitter R. van de Velde. „Ik wist wat dit teweeg zou brengen binnen de club. Toen ik KNVB-bestuurslid Van de Boorn naderhand aan de lijn kreeg, weigerde die in te gaan op mijn verzoek om alle wed strijden van Axel af te gelasten. Dat vond ik niet al te netjes," W. Jagt, KljTVB-districtsmana- ger, zegt dat! het niet gebruike lijk is om bij het overlijden van een lid metéen alle duels van een verenigirig te schrappen. Het Wijkcom'ité De Statie bena derde directi alle college- en raadsleden van de gemeente Ter- neuzen met het dringende ver zoek nu eindelijk in te grijpen. Wijkcoördinator R. van Óver- meeren gisteren: „Ik wil niet zeg gen dat het ongeluk direct te wij ten is aan het ontbreken van snelheidsremmende maatrege len. Maar feit is dat wij al jaren hameren op de noodzaak om ver keersremmers aan te brengen. Het regent echt klachten over de huidige situatie." tussendoor nog even de binnen stad van Zierikzee in. Het is de erfenis van de tiende verjaardag vorig jaar van' het DruMa Festi val, toen de streetparade als ex traatje werd opgevoerd. „Maar het sloeg aan. Ondernemersvere niging ZZ Neptunus vond het ook leuk", licht secretaris (en drummajor) Patrick Struijk van de organiserende Marchingband Schouwen-Duiveland (MSD) de herhaling dit jaar toe. Het elfde jaar alweer. Maar wat MSD betreft zeker niet de laat ste. „Dit is zo gezellig. Natuur lijk zijn het allemaal concurren ten, maar buiten de optredens om heeft iedereen het leuk." Niet dat altijd alles vlekkeloos verloopt. In de loop der jaren hebben de circa twintig betrok ken organisatoren in allerijl nog weieens een broek moeten dicht- Advertentie JT U HET TUINCAFÉ - KOUDEKERKS 1 oktober 2006 bestaat Het Tuincafé 10 jaar ^Oktober-jobileummenu Kop verse kruidige tomatensoep Baguette aniericainfilet Italiaanse bol mozarella, tomaat en pèsto Kopje koffie óf thee INTRATUIN KOUDEKERKE GALGEWEG 5, 0118-551623 www.intratuin.nl/koudekerke door Esme Soesman WAALRE - Het begint haast een vanzelfsprekendheid te wor den, maar ze hebben het wéér voor elkaar gekregen. De Jeugd brandweer Schouwen-Duive land groep Westerschouwen haalde zaterdag voor de vierde keer in zes jaar tijd de landstitel binnen. Vreugde en terechte trots. De vijf meiden (Anne Brink, Faye Meddeler, Marieke van de Werfhorst, Gilda den Boer en Mariska Verstraeten) en één jongen (Daan Geldof) die te zamen de Westerschouwse jeugdbrandweer vertegenwoor digden, werden bij terugkomst in Haamstede dan ook inge haald met vuurwerk en cham pagne. De Westerschouwse jonge blus sers doen het goed op wedstrijd niveau. In zes jaar tijd wist de club vier maal het Neder lands kampioenschap te win nen, in drie verschillende klas sen. Zeeland was zaterdag so wieso nadrukkelijk van de par tij tijdens de landelijke finale hoge druk in Waalre,. nabij Eind hoven. Het team Borsele-Goes sleepte de tweede prijs in de wacht. De jeugdploeg uit Veere werd zesde. En die prijzen kre gen ze niet zomaar. De deelne mende ploegen moesten uitruk ken voor een brandmelding in een jongerencentrum,, waar tij dens het repeteren van een band je in de kelder brand was uitge broken. Er bleek nog een band lid binnen te zijn. Tot overmaat van ramp ging de brand over in een uitslaande brand. Als extra prijs heeft de groep Westerschouwen van de High Tech Campus van Philips een AED (Automatisch Externe De fibrillator) inclusief opleidingen gekregen. De jeugdbrandweer heeft deze geschonken aan de volwassen collega's met strand- jeep van de post Burgh-Haam- stede. Fietser zwaargewond bij ongeluk SCHARENDIJKE - Een 27-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is zaterdagmiddag gewond geraakt toen hij is geschept door een personenwagen, bestuurd door een negentienjarige man uit dezelfde gemeente. Het slachtoffer is met ernstig hersenletsel per traumahelicop- ter overgebracht naar het Erasmusziekenhuis in Rotter dam. De automobilist bleek onder invloed van alcohol. Als beginnend bestuurder mag je een alcoholpromilage hebben van 0,2 promille. De negentienjarige zat daar net boven. Hij is aangehouden en overgebracht naar het poli tiebureau. Na verhoor en het opmaken van een proces-ver baal kon hij weer vertrekken. Het ongeval gebeurde om kwart voor zes. De fietser reed over de Ringdijk in Scha- rèndijke. Op het kruispunt met de Schendersweg stuurde hij plotseling naar links, juist toen hij werd ingehaald door de betrokken auto. De automobilist trapte nog op de rem maar kon een aanrijding niet voorkomen. Waterschap stuurt naheffingen MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft vijfduizend naheffingen over. 2004 opgelegd. De onver wachte aanslag hebben belastingplichtigen te danken aan computerproblemen bij nutsbedrijf Delta. Zeeuwse Eilan den maakt gebruik van klantgegevens van Delta voor het versturen van heffingen voor onder meer rioolwaterzuive ring. Door de automatiseringsproblemen bij Delta heeft het waterschap over 2004 onvolledige bestanden ontvan gen. Zeeuwse Eilanden is daardoor een groot bedrag (naar schatting 400.000 euro) misgelopen en probeert dat met terugwerkende kracht alsnog binnen te halen, wat wettelijk ook is toegestaan. Het waterschap gaat er overi gens vanuit dat er 'ondanks een zorgvuldige voorberei ding nog onvolkomenheden in het bestand kunnen zitten en dat de opgelegde aanslag niet juist is'. Belastingplichti gen wordt gevraagd dit telefonisch te melden. Het werkge bied van Zeeuwse Eilanden beslaat heel Zeeland ten noor den van de Wester schelde. Twee gewonden bij botsing OUDE TONGE - Op de rijksweg N59 ter hoogte van Oude Tonge zijn zaterdagmiddag twee gewonden gevallen bij een ongeval bij het verkeerslicht. Daarbij waren zes au to's betrokken. Enkele van die auto's stonden stil bij een rood licht toen een 37-jarige automobilist uit Sliedrecht, die niet op tijd kon stoppen, achter op z'n voorganger klapte. Door de hierdoor op elkaar geschoven auto's raak ten een 44-jarige vrouw uit Voorhout en een 38-jarige vrouw uit Duitsland gewond. De traumahelicopter kwam ter plaatse. De gewonden zijn met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Drie auto's zijn weggetakeld. De weg is als een gevolg daarvan een tijdje afgesloten ge weest. (Advertentie) foto Marijke Folkertsma naaien, overhemd moeten strij ken of voor vervanging van ver geten instrumenten moeten zor gen. Dit jaar raakte één van de korpsen op de heenweg in een kettingbotsing verzeild. „Elk jaar is er wel wat." Strak in pak En dan natuurlijk vooral mu ziek en beweging. De broertjes Stolk kunnen hun ogen niet af houden van de strak in pak en gareel lopende muzikanten van drumbands en -fanfares, die strakke ritmen over het publiek uitstrooien. De majorettes intri geren ook, al is het alleen maar omdat mama Karin instructrice is bij het majorettepeleton van Muziekvereniging Óns Genoe gen. Voor de rond de 350 bezoe kers die gedurende de hele dag in- en uitlopen is het een aardig spektakel. Maar vergis je niet. Er moet door de 42 groepen ook stomweg worden gepresteerd. „Ik heb de indruk dat het ni veau wat lager ligt dan vorig jaar. Dat wordt door de jury bevestigd", oordeelt Struijk na afloop. Logisch ook, want door de late vakanties is er nog niet veel gerepeteerd. Daarom is het DruMa Festival een mooie op maat voor latere concoursen. Even warm draaien en met een juryrapport huiswaarts keren. Zo wordt er ook nog wat ge leerd. De majorettes van de Christelij ke Muziekvereniging Celebra tion uit Zwijndrecht vielen twee keer in de prijzen. Zowel in de categorie jeugd (8,75 punten) als basis (8,90 punten) werd de be ker binnengehaald. In de mid denklasse werd de drumfanfare van de Koninklijk erkende Mu ziekvereniging Irene absolute winnaar (9,00 punten). Déze club ging van alle deelnemers met de meeste punten naar huis. De drumband van Muziekvereni ging Harmonie Slikkerveer uit Ridderkerk (8,77) werd winnaar in de categorie top. De enige Zeeuwse deelnemer was de drumband van Luctor et Emer- go uit Renesse. Ook zij deden het met 8.00 punten in de mid dencategorie niet slecht. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. >W* V Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231.1 (Advertentie) SPAAR VOOR EEN GRATIS 2e ENTREEBEWIJS VOOR DIERGAARDE BLIJDORP Hierbij treft u het eerste puzzelstukje voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met oktober staat er elke dag een puzzelstukje in de krant. Spaar de 5 verschil lende puzzelstukjes en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist?.Eén keer treft u in plaats van een puzzelstukje een joker aan dié u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaart voor deze actie is geplaatst op 30 september. De actie wordt vanaf 7 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0231231 (ma-vr. van n.oo -17.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaar.deblijdorp.nl Je hebt op school wel eens van die dagen dat de hele klas dioarsligt. Groep zeven van 't Kofschip in Zierikzee had pas zo'n bui. Dan maar collec tief nablijven, besloot de juf frouw. Het bijkomende straf werk werd echter wel per soonlijk afgestemd. Moest de één in twintigvoud opschrij ven dat hij voortaan beter z'n best zou doen en de ander dat hij geen gekke geluiden meer zou maken, voor die tienjari ge populaire bink had juf ook een passend lesje. „Schrijf maar op: 'Ik was weer lollig vandaag. Juf vond van niet!"' Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31