Invaller Bleekemolen steelt de show PZC Wereldkampioene maakt schoonheidsfoutje 1UW Till Trim 11111111 11111121212;1212131212112, 3110110,1011111111212:1312111 311111010109 9998 8 11010:10:10:11111,11.1111111121 a 8,8,817175718 818 77818,9 1010:1111:1111111] Stilte voor de golfers Pakistaanse oproepkracht brokkenpiloot Drie dagen sfeer op circuit Zandvoort Coureur uit Aerdenhout vierde bij AlGP in Zandvoort ^©ru@DT]gp[ïï]® Twee keer geel is nog geen rood Stand bij WK zorgt nu voor tweespalt Turnsters tweede tijdens interland maandag 2 oktober 2006 door Mare Kok ZANDVOORT - Hij zorgde tij dens de Al Grand Prix voor een hoge amusementswaarde, maar hoort absoluut niet in een raceauto thuis. Zo presteerde de Pakistaan Nur Ali het giste ren op het rechte eind te slip pen en de pitstraat tientallen se conden lang te blokkeren. Ali was op het allerlaatste mo ment opgeroepen om voor Team Pakistan te racen. Dat bleek geen gelukkige keuze. De Aziaat was in de eerste trai ning liefst vijftien seconden per ronde langzamer dan de snel ste. Tijdens de kwalificatie stond hij vervolgens midden op het circuit stil, waardoor de Griekse deelnemer hem bijna aan flarden reed. En na een sa fety car-situatie in de hoofdra ce zat hij bij de herstart zo te slapen dat hij seconden na de voor hem rijdende bolide van Frankrijk weer ovér start-fi nish kwam. Na 22 ronden was de martelgang van Ali over en stond hij definitief langs de baan. Wel zo veilig. GPD door Mare Kok ZANDVOORT - Enthousiasme, emotie, genieten. De Al Grand Prix op het circuit van Zand voort was drie dagen lang één groot feest. Tienduizenden Ne derlanders genoten alsof er na tientallen jaren eindelijk weer eens een Elfstedentocht werd ge houden. „Prachtig dat entertain ment", vonden de fans. Wie denkt dat de AlGP alleen maar kijken naar races is, heeft het mis. Ook naast de baan is er continu vermaak. Zoals bij de vermaarde 24 uurs-race van Le Mans een kermis en het beroem de reuzenrad voor vertier zor gen, kunnen de supporters zich op Zandvoort eveneens laven aan randgebeuren. Zo ervaren de fans bij de 'tire change competition' aan den lij ve hoe moeilijk het is om onder hoogspanning een band van een Al-bolide te wisselen. De uit het pübliek geplukte gelegen heidsmonteurs moeten in groep jes van twee zo rap mogelijk een pitstop uitvoeren. En dat blijkt nog helemaal niet zo eenvoudig. Een opgeschoten jongen, die al een paar biertjes naar binnen heeft gewerkt, belooft zijn vrien den een toptijd. Maar ja, dan moet ie voor het 'echie' met de pneumatische boor aan de slag. Na een geworstel van twintig se conden krijgt hij pas de wiel- moer los, waarna deze tot over maat van ramp ook nog eens on der de wagen wegrolt. Zijn maatjes liggen in een deuk van het lachen. Uiteindelijk blijkt de knaap met een rood aangelo pen hoofd meer dan 42 secon den nodig te hebben voor de ban- denwissel. Het is zaterdagmiddag één uur als er tegenover het perscen trum een lange rij supporters staat. De 23 Al-coureurs heb ben zich daar achter een lange tafel verschanst voor een handte keningensessie. De fans staan ge duldig in de file. Vooral bij het plekje van 'local hero' Jeroen Bleekemolen is het dringen ge blazen. Jolanda van Meel is een van de vele aanwezigen die van de Ne derlandse deelnemer een krab bel krijgt. Ze is met een groep van 14 man naar Zandvoort ge komen en zal later dit seizoen ook de Al Grand Prix' van Tsje chië, Dubai en Engeland bezoe ken. Hoewel Van Meel uit het Limburgse land van Jos Verstap pen komt en ook fan van hem is, heeft ze zich na het bizarre af zeggen van haar held vol achter diens vervanger Bleekemolen ge schaard. Ze draagt zelfs een T-shirt met de tekst 'Jeroen Bleek beter'. „Ik heb tijdens de handtekening sessie zo'n shirtje aan Jeroen ge geven. Hij is heel goed benader baar en vond het hartstikke leuk." Volgens Van Meel heeft de Al een hoge aaibaarheidsfac tor voor de fans. „Bij de Formu le 1 gaat het alleen maar om geld en worden de coureurs door bodyguards afgeschermd. Da's minder." Hoe anders is dat dit weekein de. Na het half uurtje signeren neemt Bleekemolen nog alle tijd voor zijn aanhangers. Hoewel hij over een kleine drie kwartier al aan de belangrijke kwalifica tie moet beginnen, laat hij zich fotograferen door mensen met een moderne mobiele telefoon. Die het plaatje vervolgens door MMS'en naar vrienden. Goede raad Bovendien luistert hij naar de goede raad van zijn supporters. „Zometeen wel beter rijden dan je vader hè, want die bakte er net in de BMW 130i Cup niet veel van." De Aerdenhouter kan de grap waarderen en wandelt onder het gezang van 'Bleekemo len olé olé' naar de volgende ver- plichting. Terwijl vervolgens uit vele kelen 'Wij zijn niet bang, want Jeroentje is erbij' klinkt, vervoegt de 24-jarige piloot zich twee stands verderop. Met zijn collega-coureurs van Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland lan ceert Bleekemolen de Al model racebaan. De wagentjes zijn met een schaal van 1 op 32 exact na gebouwd en zijn voor de liefheb bers van slotracen leuk speel goed. „Jeroen, we waren al be gonnen en jouw oranje Al-auto is net gecrasht." Bleekemolen la chend: „Oei, dat is niet zo mooi." door Mare Kok ZANDVOORT - Dinsdagavond, vlak voor het slapen gaan, werd Jeroen Bleekemolen gebeld of hij aan de Al Grand Prix van Zandvoort wilde meedoen. Vijf dagen later won de Aerdenhou ter voor 75.000 uitzinnige oran- je-fans bijna de eerste hoofdra ce van het seizoen. „Dit is de mooiste week van mijn leven", bekende hij na afloop. Oprichter AlGP trekt zich terug ZANDVOORT - De oplichter van de autosportklasse AlGP, sjeik Maktoum Hasher Mak- toum al Maktoum, heeft beslo ten zich terug te trekken. De steenrijke Arabier wil tijd vrij maken voor zijn investerings maatschappij in Dubai, zo luidt de officiële verklaring. De AlGP kende een moeilijk de buutjaar. Terwijl de organisatie werkte met een budget van 100 miljoen dollar, bedroegen de kosten ruim het dubbele. Met zijn vertrek voorkomt Maktoum al Maktoum in elk geval dat hij weer een flink bedrag moet neer leggen om zijn geesteskind in le ven te houden. „Ik heb woord gehouden door het concept van de AlGP tot rea liteit te maken", sprak de sjeik. „Ik ben ervan overtuigd dat de AlGP elk jaar sterker zal wor den." De AlGP-organisatie hoopt dat enkele kapitaalkrachtigen de aandelen van Maktoum al Mak toum zullen overnemen, waar door de raceklasse een bredere financiële basis krijgt, ANP Met de late afzegging van Jos Verstappen (vanwege het uitblij ven van een bankgarantie) dreig de de AlGP van Zandvoort even op een drama uit te lopen. Maar na gistermiddag had werkelijk niemand het aan de kust nog over de Limburger. Vervanger Bleekemolen, die als vierde fi nishte, wist met een uitermate spectaculair gereden race de har ten van de Nederlandse fans te stelen. AlGP staat voor strijden voor de natie. En dat is precies wat Bleekemolen tijdens de hoofdra ce over 70 minuten deed. Met drie prachtige inhaalacties op het door een flinke plensbui nat geworden asfalt, pakte de in een rood-wit-blauw-oranje overall gestoken piloot in de 26e van in totaal 41 ronden de leiding. „In de regen was ik de snelste en dat hadden alle supporters ook door", zei Bleekemolen. Hoewel zijn wagen veel decibel len produceert, hoorde hij de fans continu gillen. „En zag ik de duinen continu bewegen. Bi zar. Zoiets doet ongelooflijk veel met je, geeft je zó'n boost. Ik voelde me superman." Casino Bleekemolen leek regelrecht op een sensatie af te stevenen. Het circuit veranderde in de slotfase echter in een casino, omdat de baan snel opdroogde. „En dan moet je gokken. Kom ik naar binnen voor slicks of blijf ik doorrijden op regenbandén? Om dat ik boven me weer een donke re wolk zag, koos ik voor het laatste." De grootste concur rent, de Duitser Niko Hulken berg, opteerde echter voor een extra pitsbezoek en voor droog- weerbanden. Dat bleek de win nende keuze. Hoewel een stop Jeroen Bleekemolen raast over het circuit van Zandvoort. Er waren veel ogen op hem gericht. veel tijd kost, maakte 'de Hulk' die verloren tellen in het slot meer dan goed. Bleekemolen had gegokt en verloren. En moest vervolgens ook nog de bo lides van Team USA en Austra lië laten passeren. Vlak na de finish kwam er een vloek over de lippen van Bleeke molen. Maar de teleurstelling dat hij in de allerlaatste ronde van het podium was gestuiterd, was ie snel vergeten. Bleekemo len bedankte het publiek met het draaien van donuts voor de hoofdtribune, werd door zijn monteurs op de schouders geno men en hoorde zijn snel groeien de fanclub 'Jeroentje bedankt' scanderen. „Normaal ben ik heel rustig, maar nu klom ik zelfs de hekken in. Mooi hè." DTM Bleekemolen maakt een bizarre periode door in zijn loopbaan. Anderhalve maand geleden werd hij buiten zijn schuld uit de DTM geknikkerd omdat een geldschieter zijn team niet op foto Robert Vos/ANP tijd betaalde. „En nu ineens krijg ik deze kans, stap ik in en rijd ik zo mee met jongens die op weg zijn naar de Formule 1. Bizar." Bleekemolen vertrekt overmorgen al weer naar Tsje chië waar komend weekeinde de tweede Al GP wordt gehouden. „Maar eerst ga ik nagenieten. Ik zit nu even in een droom." GPD door Harm Vonk De regenboogkleuren worden ver mengd met het rood van bloed. „Echt een beginnersfoutje", veront schuldigt Marianne Vos zich. In haar gezicht, op haar buik en achterwerk zijn bloedvlekken op het maagdelijk wit stille getuigen van de val tijdens het NK clubs in Hoogezand. Zelfs een wereldkampioene kan het overkomen dat ze tegen het achterwiel van haar voorganger rijdt en pardoes tegen het asfalt gaat. Een flets najaarszonnetje verwarmt het pleintje voor de sporthal. De gelij kenis met de indrukwekkende Mira- bellplatz in Salzburg is er niet. Behal- Vrolijkheid Om zijn triomfgevoel vorm te ge ven liet voetballer Joey Barton van Manchester City zaterdag zijn broek even zakken voor het thuispu bliek van tegenstander Everton. De 23-jarige middenvelder deed dat toen ploeggenoot Richards in extra tijd 1-1 maakte. Publiek en tegenstanders waren 'not amused' over Bartons uitbundige vro lijkheid. Na afloop van het duel meld de zich de politie bij trainer Stuart Pearce van Manchester City. Die nam zi jn speler in bescherming en vergoei- lijkte Bartons blijk van vreugde. Ver moedelijk komt er toch een justitieel vervolg voor de voetballer. RUGNUMMER Francesca Schiavone heeft gisteren ook haar achtste WTA-finale verloren. De 2 6-ja rige Italiaanse verloor in de eindstrijd van het toernooi van Luxemburg met 3-6 2-6 van de Oekraïense Alona Bondarenko en bleef daarmee voor de acht ste keer met lege handen staan. De 22-jarige Bondarenko won wel voor het eerst in haar loop baan een WTA-toernooi. ve dan dat Marianne Vos er is. Een week na haar wereldtitel rijdt ze met haar club Team Brabant 2000 een rondje door Groningen. In haar clubkleding is ze nauwelijks herkenbaar, maar de camper van de familie is voor de wielervolgers een vaste waarde rond de koei'sen. Vos is in de camper, zegt vader Henk. Even later komt ze naar buiten. In de regen boogtrui en -broek. Voor de fotorepor tage van het vrouwenweekblad Viva. „Het is de week van Marianne Vos" zegt het negentienjarige wielerfeno- meen, alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Interviews De week van Marianne Vos. Een week die bestaat uit camera's en inter views. Netwerk, Goedemorgen Neder land, Omroep Brabant, tsja, wie wil niets van de Brabantse weten? In de haast heeft ze de beelden van haar WK teruggezien. Verder wordt ze mo menteel geleefd. „Ik heb al niet zo'n geordend leventje en dan maak je nog wel eens dubbele afspraken. Nee hoor, van mij mag de rust terugko men." Ze is een volleerd fotomodel, zegt Plenk. Ze poseert zonder zichzelf te verliezen, een act speelt ze niet, an ders zou ze vroeg of laat uit haar rol vallen. Spelletjesshows? Ja hoor, ze kan overal komen. „Maar daar moet ik wel over nadenken, met mijn belab- berde algemene kennis. Ik kon ook bij 'Herexamen' komen, maar die vragen lijken me best moeilijk. Ik moet na tuurlijk niet voor schut staan, haha." Nee, zegt Henk, de uitnodigingen wor den zorgvuldig afgewogen. De huldi ging in het stadion van AZ die giste ren op het programma stond is prima, maar zijn dochter gaat geen naaktre- portages doen. Marianne Vos is zich zelf en blijft dat. De camera's snorren overal. „Zeg ik dat ik morgenvroeg op college moet zijn. Zeggen ze: oké, zijn wij er ook. Ik moet nog wel wennen aan zo'n ca mera, je gaat toch op bepaalde dingen letten en je anders gedragen. Ach, het zal wel weer overgaan", denkt Vos. „En zo'n gekte als met Tom Boonen in België zal het gelukkig wel niet worden." En we moeten het ook niet te zwaar zien, zegt Vos, die vriendelijk lacht als ze tientallen keren met talloze wie lerfans wordt gefotografeerd. Trou wens, soms zit het mee. Zo was ze de afgelopen week in Nijmegen om een cadeautje te kopen voor haar jarige broer. „En bij de kassa herkenden ze me niet." GPD WATFORD - Een official maant de toeschouwers tot stilte tijdens een golf toernooi in het Amerikaanse Watford. De deelnemers, die liefst zes miljoen euro prijzengeld te verdelen hebben, mogen niet uit hun concentratie gehaald wor den. Tiger Woods gaat er uiteindelijk met de hoofdprijs vandoor. De titelverdediger en leider van de wereldranglijst triomfeert met acht slagen voorsprong op de Engelsman Ian Poulter en de Australiër Adam Scott, zoals ook op het drukke scorebord te zien zal zijn. foto Darren Staples/RTR door Frits Bakker Kom, dacht de voetbaltrainer van Huizen zaterdag, laat ik eens slimmer zijn dan de scheidsrechter. En hij haalde kort voor de rust van de wedstrijd tegen Hoek een speler (ver dediger Tijn Hammer) naar de kant die twee keer een gele kaart had ge kregen. De scheidsrechter, Raymond den Haan uit Oud-Beijerland, had de spe ler ook twee keer in zijn boekje geno teerd, maar was vergeten om hem uit het veld te sturen. Dan doe ik het maar, dacht de trainer, zo'n vijf minu ten later. Want straks komt de scheids er in de rust achter en moeten we met tien man verder. Maar eigenlijk maakte de trainer een slapende hond wakker. Toen hij zijn speler, één minuut voor de rust, naar de kant haalde, kreeg de scheidsrech ter argwaan. Hij keek nog eens goed in zijn boekje en merkte zijn vergis sing op. Voordat de invaller het veld in liep, sprintte de arbiter naar de dug-out en trok een rode kaart. De verwarring op en rond het veld was groot, maar uiteindelijk snapte ie dereen wat er mis was gegaan. De scheids had gewoon een foutje ge maakt. En de trainer, die een slimme truc in gedachten had, deed zijn eigen ploeg een beetje de das om. door Henny Hagqeman ELISTA - De schaakmatch om de wereldtitel lijkt definitief te stagneren. De eis van Veselin To- palov om verder te gaan bij een 3-2-stand is waarschijnlijk fu nest. Zowel de Bulgaar Topalov als de Rus Vladimir Kramnik wil len de match die gespeeld wordt in Elista, de hoofdstad van Kal- mukkië, voortzetten. Er is ech ter een probleem: Kramnik wil verder bij een 3-1 stand in zijn voordeel, Topalov wil verder bij 3-2. Volgens het Russische pers bureau Tass dreigt Topalov op te stappen als de match wordt hervat bij 3-1. De match stagneerde vrijdag na dat de Bulgaarse delegatie had geklaagd over het veelvuldige toiletbezoek van Kramnik, daar mee fraude van de Rus suggere rend. De commissie van beroep van de Fide bleek gevoelig voor de argumenten uit het Bulgaar se kamp en besloot dat beide spelers nog slechts van een toi let gebruik mochten maken. Kramnik wapperde vervolgens met een contract waarin staat dat beide schakers een eigen rustruimte mét toilet en douche ter beschikking hebben. Toen de deur van zijn toilet vrijdag bij de vijfde partij gesloten bleef, besloot hij niet achter het bord plaats te nemen. De partij werd voor Kramnik verloren ver klaard, zodat zijn voorsprong slonk tot 3-2. Afgelopen weekeinde zaten bei de spelers dus niet aan het bord maar aan de onderhandelingsta fel met Fide-president Kirsan II- joemzjinov, die gisteren liet we ten dat er vooruitgang is ge boekt. Kramnik mag weer ge bruik maken van zijn toilet en de commissie van beroep - vol gens Kramnik bestaand uit vrienden van Topalov - is opge stapt. Over het belangrijkste punt, de stand, meldde de Fi- de-voorzitter echter niets. GPD door Herman Wissink BERGEN - De Nederlandse turnploeg is als tweede geëin digd tijdens een vijf landentoer- nooi in het Belgische Bergen. Ge zien de samenstelling van de Ne derlandse ploeg is het een knap pe prestatie dat alleen Frank rijk meer punten bij elkaar turn de. Behalve Nederland en Frank rijk deden België, Oezbekistan en Duitsland mee. De nationale turnploeg kwam tot een totaal van 219,200 punten. Frankrijk won de wedstrijd met 228,600 punten. Nederland was zonder de aan haar enkel geblesseerde natio naal kampioen Lichelle Wong naar België afgereisd. Ook Su zanne Harmes deed niet mee. Harmes was de hele vorige week ziek geweest en met de wereld kampioenschappen op komst wilde de technische staf geen en kel risico met haar nemen. In het individuele klassement werd de Heerenveense Berger van den Berg vijfde. WK-reser- ve Hanneke Hoefnagel eindigde Loes Linders verrassend vóór voonnalig ploeggenote Loes Linders. Lin ders verruilde vorige week het Nijmeegse De Hazenkamp voor haar oude trainer René Pouts- ma. Mocht Wong niet op tijd voor de WK hersteld zijn van haar blessure, dan zal Hoef nagel haar debuut op een we reldkampioenschap maken. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 26