Niemantsverdriet velt Zierikzee PZC Dramatische competitiestart van dammers 's-Gravenpolder 23 Aanvaller VC Vlissingen scoort vier keer Zierikzee wacht al 28 jaar op thuiszege op Vlissingen Leiders vijfde klasse schieten met scherp Tenniscircuit van start Basketbalmannen BC Vlissingen starten competitie met winst maandag 2 oktober 2006 wb door Ron de Waal ZIERIKZEE - Aan kansen geen gebrek voor Zierikzee, maar na anderhalf uur voetballen bleef de tweedeklasser gistermiddag wel puntloos in de derby tegen Vlissingen. Grote kwelgeest voor de Schouwse ploeg was Mervin Niemantsverdriet. De Vlissingse spits velde met vier treffers koogspersoonlijk het i vonnis over Zierikzee: 3-4. De ene Niemantsverdriet verliet stralend het veld, maar de ande re Niemantsverdriet had zwaar de smoor in. Voor aanvang van de derby had trainer Gaby Nie mantsverdriet van Zierikzee nog de hoop uitgesproken dat zijn verre familielid alleen het nieuws zou halen met een wis- sel. Spits Mervin Niemantsver driet van Vlissingen zag geen heil in dit scenario en haalde j met vier doelpunten op een ver schrikkelijke manier zijn gram. „Je zou toch zeggen dat ze on derhand wel weten dat ik rede lijk snel ben, maar ik heb er 1 geen problemen mee als ze daar niet op inspelen", lachte de ra- zendsnelle spits van Vlissingen. „Ik ben de laatste tijd van ver schillende kanten bekritiseerd en als je dan op zo'n manier je I revanche kan halen is dat alleen maar heerlijk", merkte hij te recht op. Voor trainer Gaby Niemantsver driet van Zierikzee waren de druiven zuur na afloop. „Hier ben ik doodziek van", was de eerste reactie van de oefenmees- I ter. ,,Op het eerste kwartier na, toen de organisatie niet goed stond, zijn we nauwelijks in de problemen geweest. Vlissingen is in mijn ogen één van de slecht ste ploegen die we tot nu toe te gen zijn gekomen, maar dat telt nu even niet. Zij hadden. Mer vin, die gewoon een groot com pliment verdient." Naast Mervin Niemantsverdriet waren er gistermiddag nog twee personen die de aandacht op zich vestigden. Beide grensrech ters toonden aan dat de soms lui de roep om neutrale mensen langs de zijlijn meer dan terecht is. De integriteit van beide he ren was zo ver te zoeken dat scheidsrechter Heusschen uit Bladel al snel moest besluiten zich niet veel meer van de twee aan te trekken. Beide ploegen gaven al snel blijk van de wil er een aantrek kelijke wedstrijd van te maken. Vlissingen startte sterker dan de thuisploeg, dat echter bij de eer ste de beste gelegenheid wel toe sloeg. Een vrije trap van Mar tij n van Grunsven werd door Rutger Kooman knap in de ver re hoek gekopt: 1-0. Daarna liet Vlissingen zich even de kaas van het brood eten en had het verdedigend de handen vol aan Patrick Verkaart en Rutger Koo man. Na ruim een halfuur kwamen de bezoekers langszij, toen Pim. Bruins na knap doorzetten van af de rechterkant Mervin Nie mantsverdriet in scoringspositie bracht. In twee pogingen was de gelijkmaker een feit: 1-1. Aan het begin van de tweede helft had Zierikzee de bezoekers op afstand kunnen zetten. Vooral Wesley Quist zal daar een slape loze nacht aan over hebben ge houden. De middenvelder van Zierikzee stond vogelvrij voor keeper Wilfred Poley, maar kreeg het voor elkaar om de bal over het doel te maaien. Beslissing Vijf minuten later lobte Rutger Kooman de bal over Poley, maar ditmaal bracht de paal red ding. „Toen hadden we de zaak moeten beslissen", besefte Gaby Niemantsverdriet. Binnen enke le minuten leek Mervin Niemantsverdriet daarna het duel te beslissen in Vlissings voordeel. Eerst haalde hij van grote afstand doeltreffend uit (1-2), waarna hij op snelheid Zierikzee-spits Rutger Kooman wordt fel op de huid gezeten door Vlissingen-aanvoerder Peter de Jong. lage keeper Brussé met een schuiver kansloos liet: 1-3. Invaller Wesley Goud bracht weer hoop in Zierikzeese harten (2-3), maar twee minuten latei- was het opnieuw Mervin Nie- manstverdriet die op snelheid genadeloos toesloeg: 2-4. Mat hijs Plage bracht Zierikzee van af de strafschopstip weer dich terbij (3-4), maar mocht daarna ook na zijn tweede gele kaart het veld verlaten. Toch ging Zierikzee met één man minder nog op jacht naai de gelijkmaker, maar in een hec tische slotfase bleef Vlissingen overeind. Vlissingen-trainer Ruud Pen- nings haalde opgelucht adem na de eerste uitzege van het sei zoen. „Wij bleven wel de voet ballende ploeg. Op meerdere fronten vond ik ons sterker en daarom is deze zege denk ik ver diend." Zierikzee-Vlissingen 3-4 (1-1): 13. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Opnieuw kon Zie rikzee gistermiddag op eigen veld niet winnen van Vlissingen. De laatste Schouwse thuiszege op de Walcherse club dateert in middels van september 1978. Zierikzee won destijds met 2-0 door goals van Marcel van Grunsven en Kees Verkaart. Overigens stonden gistermiddag de zoons van deze doelpunten makers namens Zierikzee in het veld tegenover Vlissingen: Mar tij n van Grunsven en Patrick Verkaart. Sinds 1978 troffen bei de clubs elkaar zeven keer in Ziei'ikzee. Zes keer won Vlissin gen, één keer werd het gelijk. foto Marijke Folkertsma Rutger Kooman 1-0, 37. Mewin Niemantsverdriet 1-1, 68. Mervin Niemantsverdriet 1-2, 76. Mervin Niemantsverdriet 1-3, 78. Wesley Goud 2-3, 79. Mervin Niemantsver driet 2-4, 82. Mathijs I-lage 3-4 (strafschop). Scheidsrechter: S. Heusschen (Bladel). Rode leaart: 84. Mathijs Hage Zierikzee /2xgeel). Gele kaart: Wilfred Poley (Vlissingen), Freek Torensma en Vincent Bakker (beiden Zierik zee). Aantal toeschouwers: 200. Vlissingen: Wilfred Poley; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacques Blijlevens, Youssef Ahrouch (56. Menno van Tilburg); Pim, Bruins (75. Chiel Maranus), Randy de Dreu (64. Tim van de Vlies), Jordy Bakker; Mervin Niemantsverdriet, Danny Ter Steege en Mark Minder- houd.. Zeges voor mountainbikers GOES - Twee jeugdrenners van mountainbikevereniging X-treme haalden zaterdag in het Belgische Kuinre het po dium. Erik Boer uit Wolphaartsdijk werd eerste in catego rie 2 en Niels van den Boomgaard uit Kattendijke deed hetzelfde in categorie 5. Beiden speelden dit jaar ook een hoofdrol in het KKTWU-klassement. Boer werd eerste in categorie 2, Van den Boomgaard werd tweede in catego rie 5. Aimée Schoe uit Vrouwenpolder werd op sportcom plex Papendal tweede in een wedstrijd voor achtjarigen. In de finale kwam ze een banddikte tekort voor de zege. Winst Zeeuwse jeugddarters GOES^- De jeugd van de Zeeuwse Darts Federatie (ZDF) heeft in de landelijke competitie met het ldeinst mogelij ke verschil gewonnen van het uit de regio Zwolle afkom stige SDC (Sallandse Darts Competitie): 6-5. Bij 5-5 haal de Wim van der Toom dankzij een 3-2-zege de winst voor ZDF binnen. Hij deed dat met een aparte laatste uitgooi. Hij moest nog 25 punten. Eerst gooide hij een, daarna twintig en tenslotte dubbel twee. Sterke start driebanders Steketee OOSTERHOUT - Het driebandenteam Steketee Schilders begon zijn eerst seizoen in de vierde divisie vooi-beeldig. In Oosterhout bij Eekhoorn 3 werd het 2-6. Groot Avon tuur verloor kansloos in Hoeven van The Friends BSM. Bij Steketee verloor alleen Patrick Vasseur zijn partij. Na een sterk begin zakte hij weg en daax-van profiteerde zijn tegenstander Van Wanrooij optimaal. Sam de Kok (winst met minimaal verschil), Martin Steketee en Piet Scheffers begonnen voortreffelijk aan het seizoen. Bij Groot Avon tuur, dat in dezelfde poule als Steketee uitkomt, acteerde alleen Rinus Kramer op behoorlijk niveau. Het was ech ter niet genoeg voor de overwinning. Eekhoorn 3-Steketee Schilders 2-6: H. van Wanrooij-Patrick Vas seur 30-24, 43; E. van Woerkom-Sam de Kok 24-25, 51; J van Til- burg-Martin Steketee 14-25, 35:; G. Koedam-Piet Scheffers 8-20, 29. The Friends BSM-Groot Avontuur 8-0: J. van Rooy-Jan Branden burg 30-22, 57; A. van Agtmaal-Jan Eickenboom 25-19, 57; A. Stokkers-Rinus Kramer 25-22, 49; A. Batten-Nico de Leeuw 20-9, Knappe zege De Stene Brug GOES - In de derde divisie van het driebanden behaalde De Stene Brug'een knappe zege op het hoog ingeschatte J&W Electrogroep: 6-2. Hoonclert/de Waard verloor in de zelfde klasse kansloos van BC Goiiiè, 2-6. De prestatie van De Stene Brug was er een om in te lijsten hoewel Arjo Hollestelle dat voor zichzelf niet zal vinden. Hij had een offday. Piet Koek scoorde er lustig op los. Met 1.000 ge middeld onderstreepte hij zijn glanzende vorm. Wim de Kok en Marco van der Hout deden het met moyennes van 0.697 en 0.612 ook uitstekend. Hoondert/De Waard was in dezelfde poule een gewillig slachtoffer van titelkandidaat BC Goirle. Alleen Sjaan van Kuyk won. De Stene Brug - J&W Electrogroep 6-2: Piet Koek - A. Baeyens 35-22, 35; Arjo Hollestelle - G. Pauwels 27-35, 74; Wim de Kok - A. Clarijs 30-18, 43; Marco van der Hout - K. Martens 30-26, 49. Hoondert/de Waard - BC Goirle 2-6: Frans de Koek - R. Spijkers 23-35, 36; Sjaan van Kuyk - A. Schellekens 35-24, 52; Johan Vis ser - D. van Kasteren 23-30, 62; Gerrit Blom - B. van de Wijngaert 14-30, 38. van onze sportredactie GOES - De drie hoogst geplaats te ploegen op de ranglijst van de vijfde klas B schoten gisteren met scherp. De meeste doelpun ten vielen bij koploper Vivoo te gen Ouwerkerk (10-0), maar ook in de duels Jong Am- bon-Dreischor (7-1) en Ro- bur-Renesse (6-2) moesten dege nen die het scorebord bedienden flink aan de bak. Jong Ambon-Dreischor 7-1: Vanaf het begin was de thuis ploeg sterker en alleen slordig heid in de afwerking voorkwam een grotere voorsprong dan 3-0 halverwege. Ook na rust gingen de Middelburgers door en pas bij 6-0 wist Frank van der Helm wat terug te doen, Bij Jong Am- bon namen Martin Waisapy, Le vi Waisapy en Paulo da Silva Gomes ieder twee treffers vóór hun rekening, terwijl Dazz Hitij- ahubessy éénmaal scoorde. Nieuw Borgvliet-Lewedorpse Boys 2-0: In een matig duel opende Antoine van Mechelen na een kwartier de score. Lebo kreeg voor rust, één goede moge lijkheid, maar de bal werd van de doellijn getrapt. Ook na rust konden de bezoekers niet echt gevaar stichten, zodat opnieuw Van Mechelen kort voor tijd de eindstand op 2-0 kon bepalen, Hansweertse Boys-Kaaise Boys 1-2: Halverwege de eerste helft bracht Jerry Ros de thuisploeg op voorsprong, maar vrijwel, vanaf de aftrap maakte Erwin van Kouteren gelijk: 1-1. Na rust speelden de bezoekers met meer inzet, wat na een kwartier de 1-2 via Bas van Sprundel op leverde. Hansweertse Boys werd hierna niet gevaarlijk meer. Robur-Renesse 6-2: Via twee treffers van Dennis Weijers, één voor en één na rust, nam Robur een 2-0-voorsprong. Vincent Goedegebuure scoorde tegen vanaf elfmeter (2-1). Quassim Hamoudi bracht al snel de mar ge weer op twee doelpunten (3-1), maar opnieuw kwam Re- nesse terug, ditmaal door John Berrevoets: 3-2. Met een fraaie redding voorkwam doelman Maarten Willemen de gelijkma ker, waarna de thuisploeg in de slotfase uitliep door Rik Hop mans en opnieuw twee treffers van Dennis Weijers: 6-2. Devo-Vosmeer 2-1: In een slecht duel in de vijfde klasse C was de thuisploeg sterker, maar ver zuimde te scoren. Hierdoor kon Vosmeer op voorsprong komen toen een schot van Jaco Vaders via een been van een tegenstan der in het dqel belandde: 0-1. Op slag van rust maakte Mark Vissenberg gelijk, waarna Ke vin Daniëls vijf minuten voor tijd Devo de ovex-winning be zorgde. Volharding-Graauw 2-1: In de vijfde klasse A nam Graauw in een evenwichtige eerste helft de leiding via Karei Steijaert. De gelijkmaker kwam uit de lucht vallen. Het was Danny Sloot weg die in de 75e minuut 1-1 scoorde. Diïe minuten in blessu retijd moest Graauw een dom per incassei'en. Toen scoorde Wilfred van den Dx'ies uit een strafschop 2-1. Schoondijke-Kwadendamme 1-0: De thuisploeg kwam goed weg toen Kwadendamme de lat trof. Na ïrnst waren de uitvallen van Schoondijke veel scherper. Nadat het enkele kansen had ge mist, was het in de 75e minuut wel raak. Met een schitterende volley in de kruising tekende Jacco Seen voor 1-0. door Arnoud Stok GOES - De tennissers van Ml'O zijn de vierde editie van het Pri- vaZorg Circuit in Goes goed be gonnen. De ploeg met ondermeer René Lindenbergh en Marjan Gans man boekte een ruime overwin ning (37-11) op TopTennisZee- land 2. 't Halve Maantje wist ook te winnen. Het team was met 25-23 net te sterk voor MLTC uit Middelburg. Het toer nooi veranderde dit jaar de op zet. De teams gingen terug van 10 naar 8 spelers. Een partij duurt vijftig minuten en er wor den enkel games gespeeld. Bij 't Halve Maantje tegen MLTC stonden de Middelbur gers na de enkels met 18-14 voor. De dubbelpax-tijen lever den drie overwinningen voor 't Halve Maantje op, waardoor de eindoverwinning uiteindelijk naar de Goese ploeg ging. De dammers van 's-Gravenpolder grepen ondanks een zege van Arie van de Wcteringh (foto) tegen TDV opnieuw naast de punten. foto Willem Mieras door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Vol ambitie begon nen de dammers van PWG 's-Gravenpolder aan het nieuwe seizoen, maar na twee ron den is duidelijk geworden dat de ereklasse verder weg is dan ooit. Na de mislukte seizoensopening tegen Hil- tex 2 verloor de Zeeuwse hoofdklasser zater dag ook de tweede wedstrijd. TDV won met het kleinst mogelijke verschil (11-9), maar op de overwinning van de Tilburgers viel niets af te dingen. Aanvankelijk leek er voor PWG geen vuiltje aan de lucht. Henk Gunter, wiens tegenstan der in een goede stand een onverklaarbare blunder beging, had de stand op 2-0 ge bracht en na een gelijkspel van Jan van de Weteringh had diens broer Arie de marge tot vier punten vei-groot. De Dordtenaar speelde de beste partij van de dag: met fraai omsingelingsspel bracht hij zijn tegenstan der een kansloze nederlaag toe. Na een remise van Ruud Kloosterman be gonnen de kansen langzaam maar zeker in het voordeel van de Brabantse ploeg te ke ren. Daaf Kasse was verantwoordelijk voor de eerste nederlaag. Tegen een pas zeven tienjarige Belgische jeugdspeler ging de Middelburger in het middenspel roemloos ten onder. Andres van den Berge bracht de stand op 6-4, maar toen begon zich al een nederlaag af te tekenen. Aan de hoogste twee borden, waar TDV de twee sterkste spelers had opge steld, konden Martijn Rentmeester en Er- win Hamers het niet bolwerken, zodat PWG voor het eerst in de wedstiijd tegen een ach terstand aankeek. Aart Walraven speelde ge lijk tegen een van de sterkste pupillen van Nederland, waarna alle ogen gericht waren op Arjo Kousemaker. De Goesenaar had de beste kansen in het eindspel, maar zijn te genstander bleek taaier dan verwacht en vocht zich na bijna zes uur spelen naar een gelijkspel. Het tweede team van PWG 's-Gravenpolder verloor zaterdag ook de tweede wedstrijd in de tweede klasse E. TDV 2 was met 11-9 te sterk waardoor het Tilburgse feest compleet was. Een aantal individuele fouten besliste de wedstrijd in het voordeel van de bezoe kers. Evenals in de wedstrijd tussen de hoofd teams vielen er vijf overwinningen en vijf ge lijke spelen. Hans van Akkeren en Ko Lou- werse wonnen namens PWG 2, maar de ne derlagen van Jan van Beeck, Jos de Wild en Jan van der Hart gaven de doorslag. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Het mannen- team van BC Vlissingen is de competitie goed begonnen. In Berlicum wonnen de basketbal lers van coach Victor Vermue met 65-73 van Springfield. De vrouwen-reserves verloren in ei gen huis van Almonte en de jon genjunioren liepen in de eredivi sie tegen hun eerste nederlaag Mannen: Springfield-BC Vlissin gen 65-73: Springfield begon scherper aan de wedstrijd en nam een 7-0-voorsprong, maar BC Vlissingen' liet zich niet uit het veld slaan en door scores van onder andei-e Erwin Hilbert werd het 18-19 aan het eind van het eerste kwart. In het tweede kwart bleven de teams aan el kaar gewaagd en uiteindelijk gingen de Vlissingers, vooral dankzij Stefan Schrier met een 36-38-voorsprong de rust in. Daarna werd door beide par tijen goed verdedigd, maar Springfield verzuimde de ge makkelijke ballen af te maken. Vlissingen deed dat wel en werd een 44-50-voorsprong bereikt na het derde kwart. Het vierde kwart was dat van Jeffrey van Driel. Met maar liefst 17 van de 23 punten besliste hij bijna in zijn eentje de wedstrijd. Scores BC Vlissingen: Jeffrey van Driel 18 punten, Stefan Schrier 14, Tommie Radkiewicz 10, Sjors vdn de Poel 7, Julian van der Maas 7, Erwin Hilbert 7, Niels Wisse 6, Ignacia Dito Callau 3 en Wilfred Klap 1. Vrouwen: BC Vlissingen 2-A1- monte 2 52-60: Het vernieuwde BC Vlissingen 2 ging' aarzelend van start, wat een 0-8-achter- stand opleverde. Binnen enkele minuten werd de achterstand weggewerkt (10-10), waarna de wedstrijd gelijk op ging tot 23-23. In de slotfase van de eer ste helft sloeg de vermoeidheid toe, waardoor de Eindhovense ploeg kon uitlopen naar 23-32. Na de hervatting bracht Marjo lein de Dreu haar team weer naast Almonte bij 43-43, maar na deze inhaalrace kon de thuis ploeg niet doordrukken. Almon te scoorde 12 punten op rij en won met 52-60. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 22 punten, Marie-Louise Paulissen, Quintana Pattinama 7, Donen de Witte 6, Lizette Heijns- dijk 4, Linda de Paauw 4 en Linda Visser 2. Jongensjunioren: Matrixx Ma- gixx-BC Vlissingen 104-39: Vlis singen begon goed in Nijmegen en kon ondanks de grote fysieke overmacht van de thuisploeg tot het eind van het eerste kwart goed bijblijven: 14-11. Maar naar mate de wedstrijd vorder de raakte.de energie van de acht spelende Zeeuwen langzaam maar zeker op. De thuisploeg kon met 12 jongens goed blijven doorwisselen en bleef veel druk in de verdediging uitoefenen. Waar in het eerste kwart nog kansen werden benut, kon Vlis singen aanvallend niet meer ge vaarlijk zijn. Van een 47-22 rust stand liep de potentiële kam pioen uit naar een monsterover winning van 104-39. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 13 punten, Michel Bosters 12, Dorde Karadzic 6, Sjoerd de Pelt 4, Menno de Jong 2 en Dennis de Paauw 2, Waterpoloteams Ganze verliezen GOES - De waterpoloërs van Ganze konden in hun eerste competitiewedstrijden niet im poneren. De mannen verloren van DIO 2 (6-7) terwijl de vrou wen met 2-4 ten onder gingen te gen SWNZ 2. Ganze-DIO 2 6-7: Na de eerste periode was het 1-2. Ganze gaf goed partij maar kon de wed strijd niet in handen krijgen. Na 3-4 bij rust kwam de Goese ploeg in het derde kwart langs zij. In de spannende slotfase kwam de thuisploeg op 6-5, maar die voorsprong ging in de laatste minuut verloren. Scores Ganze: Maarten Buijs 3, Frenske Eijzermans 2 en Guido Vermeulen 1. Ganze-SWNZ 2 2-4: Ook bij de Ganze-vrouwen was er een ge lijk opgaande wedstrijd waarin Ganze teveel kansen miste. Na 0-lkwam Ganze bij rust op 2-2. SWNZ 2 profiteerde daarna van de aanvallende onmacht van de tegenstander en schoot zelf twee keer raak. Scores Ganze: Tamara Flore en Marijke Kiel beiden 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23