Tjoba weggehoond tijdens topper PZC Baas Bart herstellen de schade BIH Podiumplaatsen Zeeuwse crossers Colijnsplaatse Boys blijft ongeslagen Zeeuwse rugbyclubs met lege handen 22 Nieuwerkerk overrompelt Bevelandse korfbalploeg met fysiek en verbaal geweld Nog niets beslist in de RES-cross uitslagen maandag 2 oktober 2006 wb door Roeland van Vliet NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Voor een ploeg die fair play hoog in het vaandel heeft, beet Tjoba zaterdag al flink van zich af. Maar nog was de korf balploeg uit 's-Heer Hendriks- kinderen niet opgewassen tegen het al te fysieke én het al te ver bale geweld van Nieuwerkerk. „Dit heeft een behoorlijke im pact gehad op een aantal van mijn spelers", zei trainer Kees Broerse na de met 12-8 verloren topper. Vanaf het eerste fluitsignaal hing er een grimmige sfeer op en rond het korfbalveld in Nieuwer kerk aan den IJssel. Binnen de lijnen speelde Nieuwerkerk, dat na vier speelronden samen aan kop ging met Tjoba, tamelijk ruig. Met enige regelmaat ging de thuisploeg over het randje. Dat Jouri van de Broeke al in de dertiende minuut gestrekt ging en enkele minuten groggy was, zei veel over de onorthodoxe strijdwijze van de thuisploeg. Een gele kaart werd voor lief ge nomen. De eigen supporters gin gen er - als in een ingestudeerd een-tweetje - onbeschaamd in mee; met luide verwensingen en kinderachtig gejoel haalden ze de groen-witten danig uit hun spel. Maar het zou te ver voeren om de nederlaag compleet daaraan toe te schrijven. Nieuwerkerk was namelijk wel een tikkie fel ler en vooral in de slotfase ietsje doeltreffender. „De ploeg verde digde zeer goed", zei Tjoba-aan- voerder Gerben van Boven. „Daardoor waren de kansen spaarzaam. We hebben er een stuk minder gehad dan vorige week legen Merwede, toen de te genstander er minder kort op zat en we er achttien maakten. Als we vandaag een gaatje had den, schoten we gelijk. Maar echt zuiver ben je niet als het zo gehaast moet." Dat was vooral te merken in het vak-van Dirk-Jan Westmaas, Sander Harinck, Kim van de Broeke en Petra Rijn. De twee lenige, zeer beweeglijke mannen AXEL - Met nog één wed strijd voor de boeg, is in geen enkele categorie van de RES-competitie het kampioenschap al beslist. Pas tijdens de negende cross, het slotstuk dat over veertien dagen wordt gere den, zullen de vijf titularis sen bekend zijn. Wie bij de licentiehouders opvolger wordt van rege rend kampioen Pascal de Zeeuw, die het actieve mo torcrossen vaarwel heeft ge zegd, is nog onduidelijk. Zes coureurs komen in aan merking. Over de beste papieren be schikt Martin Stroo uit Oost-Souburg. Hij werd zaterdag tweede. Ex-Zuid- dorpenaar Peter Rottier, die hard op weg leek de titel binnen te halen, liet in deze achtste editie wat punten liggen door als achtste te finishen. Pieter Menue uit Sluis en Kevin van Houdt uit Terneuzen zitten intussen binnen de topvijf. In de koningsklasse, 125 cc, leek Mark Boot uit Burgh-Haamstede op de ti tel af te stevenen. Hij gaf echter prioriteit aan wed strijden van de KNMV. In zijn klasse, 85 cc, is hij lei der. Deelnames aan de wed strijden van de KNMV kost ten hem een topklassering bij de RES. Jacco de Korte uit Melisker- ke is daardoor leider. Hij won zaterdag beide man ches. Sander de Braai uit Zaamslag was en bleef tweede in de rangschik king via een vierde plaats. vonden voor het eerst dit seizoen lepere spelers tegenover zich. Wat ze ook probeerden, negen van de tien aanvallen liepen op niets uit. „Doordat Nieuwerkerk zo strak verde digde, moesten we eindeloos breien onder de korf om de goe de posities te veroveren. Daar door ging het baltempo enorm omlaag en konden wij niet in ons spel komen", analyseerde trainer Kees Broerse. „Als er wat meer vakdiscipline was op gebracht, met Dirk-Jan en San- der constant in de punt van de aanval, hadden we Nieuwer kerk misschien niet laten uitlo pen. Nu liepen ze nog te vaak in de paalzone." In de eerste helft waren de ploe gen nog wel gelijkwaardig. Na 35 minuten leidde Nieuwerkerk met 4-3, terwijl Tjoba volop mo gelijkheden had gehad om een klein gaatje te slaan. „Toen we vijf minuten na rust door een doelpunt van Dirk-Jan op 5-4 voor kwamen, dacht ik zelfs dat we het lek eindelijk boven had den", bekende Van Boven. Maar het was een spaarzame opleving van de jeugdinternational, die geen seconde in de wedstrijd zat. Niet veel later werd hij ge wisseld voor Marcel de Dreu. Maar de speler uit het tweede team kon het tij niet in z'n een tje keren; het ging van 4-5 naar 7-5 en vervolgens razendsnel naar 10-6. „Hebben jullie niet nog meer wissels?", hoonden supporters van de thuisploeg, die uiteindelijk met 12-8 won. Tjoba had een slechte dag. Niets liep. „Ik had me iets anders voor gesteld van deze wedstrijd", zei Van Boven. „Maar er is nog geen man over boord. Wij korf balden vandaag niet goed, maar Nieuwerkerk zal ook nog wel een keer als een krant spelen en punten laten liggen. Wij hebben aan het begin van het seizoen ge zegd dat we kampioen willen worden en deze nederlaag veran dert daar niets aan." Broerse hoopt wel dat ervaringen van za terdag niet al te veel naweeën met zich meebrengen. „Ik kan wel zeggen; komende zaterdag moeten we er tegen Swift ge woon weer staan. Maar zo sim pel werkt dat niet. Een neder laag als deze komt hard aan." N ieuwerkerk-T j o ba 12-8. Scores Tjoba: Gerben van Boven 3, Sander Harinck 2, Marcel de Dreu, Petra Rijn en Dirk-Jan West- GPC'er Sven Ronde (rechts) schermt de bal af voor Marvin Meerman van Arnemuiden. door Rudy Booqert ARNEMUIDEN - Hij zat zater dag bij Arnemuiden op de bank als veertiende man, zoals dat in voetbaljargon heet. Alleen bij de hoge nood zou Bart van Ste- veninck invallen tegen GPC Vlis- singen. „En dan hooguit een kwartiertje", vulde hij aan. De nood was echter zó hoog dat Van Steveninck een half uur moest spelen. Maar in die perio de sleepte hij Arnemuiden wél naar een 2-1-zege. Door een knieblessure traint Van Steveninck al drie weken niet met de groep mee. „Waar schijnlijk zit er een ontsteking in", vertelde hij zaterdag. „Aan het einde van de wedstrijd voel de ik weer steken in de knie." Maar toen had hij zijn werk als breekijzer al gedaan. Acht minu ten voor tijd maakte hij de ge lijkmaker, waarna Marinus Baas vijf minuten later voor de volle winst zorgde. Het spitsenduo 'Baas Bart' bracht Arnemuiden daarmee al leen aan de leiding in de tweede klasse E. Lange tijd leek die po sitie echter weggelegd voor te genstander GPC Vlissingen, dat vooraf evenveel punten had als Arnemuiden. De thuisploeg leek niet bij machte het vrije-trap- doelpunt van Robin de Pagter, waarbij Arnemuiden-doelman Den Dunnen een bedenkelijke muur had neergezet, te overtroe ven. Uit de lucht Die goal na veertig minuten kwam uit de lucht vallen, vond Van Steveninck. „Plet was tot dat moment een typische O-O-wedstrijd." Beide clubs kre gen één kans. Wessel Leyer na mens GPC bij de tweede paal na een indraaiende vrije trap van Leo de Groot. Marinus Baas na mens Arnemuiden eveneens bij de tweede paal na een voorzet van Patrick Siereveld. De keepers zorgden voor redding. In de tweede helft was het alles Arnemuiden dat de klok sloeg. „We kozen ervoor om te consoli deren met countervoetbal", ver klaarde GPC-trainer Edwin Kiiens. Hij achtte zijn ploeg fy siek en conditioneel nog niet sterk genoeg om de strijd op het hele veld aan te gaan. Counter kansen kreeg GPC nauwelijks, maar dat deed geen pijn omdat Arnemuiden - behalve een kop bal van Leon van Belzen - óók geen kansen afdwong. Tot de laatste tien minuten. In valler Van Steveninck rondde toen bij de eerste paal een voor zet van Corné van Belzen af (1-1) en Marinus Baas lobde de bal over de weifelende doelman Leon Weeda (2-1). In blessure tijd maakte Arnemuiden-doel man Den Dunnen zijn 'foute muur' goed door een inzet van GPC-aanvoerder Maaiden Peene te keren. „We wilden in het hol van de leeuw drie .pun ten pakken", zei Kriens. „Maar wij misten uiteindelijk de power die Arnemuiden wel heeft om voorin een balletje vast te hou den. Op de bank hadden ze zelfs nog een meneer Van Steveninck zitten." Die meneer had na af loop een grote glimlach op het gelaat. „In de eerste klasse had den we zo'n wedstrijd vorig jaar gewoon met 0-1 verloren." foto Ruben Oreel Arnemuiden-GPC Vlissingen 2-1 (0-1). 40. Robin de Pagter 0-1, 82. Bart van Steveninck 1-1, 87. Mari nus Baas 2-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer (Hardinzveld-Giessen- dam). Gele kaart: Bart-Jan Kroes, Marinus Baas (beiden Arnemui den), Robin de Pagter (GPC Vlis singen). Aantal toeschouwers: 350. Arnemuiden: Roy den Dunnen Peter Bil, John Crucq Corjan Ma rijs, Bart-Jan Kroes (59. Bart van Steveninck); Patrick Siereveld, Leon van Belzen I, Marvin Meer man; Arjen Kats (59. Leon van Bel zen II), Marinus en Corné van Bel- GPC Vlissingen: Leon Weeda; Sven Ronde (85. Marilc Water man), Leo de Groot, Rico Witsen- burg. Maarten Peene; Wessel Leyer, Ronald Kloppenburg, Ro bin de Pagter (50. Joey van Zalen), Jeroen van Ommen; Lunven Ver meer en Danny Bömer (63. Ralph Wiessner). door Herman Heuvink RILLAND/BATH - Crossers van buiten de provincie pakten zaterdag tijdens de zevende clubcross van de MC Rilland de belangrijkste prijzen. De clubklasse was met 29 deel nemers de best bezette klasse. Auke van Steenbergen uit Kwa- dendamme legde met zijn KTM beslag op de dagwinst. Twee tweede plaatsen in beide man ches waren daarvoor voldoende. De eerste manche werd een prooi voor Sven Breen uit Ossen- drecht. Ricardo Sinke uit We- meldinge was in de tweede man che misschien het slimst. In de laatste ronde, bij het dubbelen van achterblijvers, wist hij Van Steenbergen van de eerste plaats te verdringen. In de eer ste manche was hij blijven ste ken op een 5e plaats. In de klasse 65ce was het in bei de manches een geweldige strijd. Verantwoordelijk waren Davey de Fouw en Bas van Strien, Van Strien bleek in de slotfase twee keer het sterkst. Nancy van de Ven uit Vlissingen leek in beide manches op de der de plaats af te stévenen. In de tweede manche moest zij echter haar meerdere erkennen in Coen Fase uit Sint Maartens dijk, Percy Karelse uit Wilhelmi- nadorp won de 85 cc. De eerste manche wist hij winnend af te sluiten toen Johnny van Eekelen uit Goes in gewonnen positie pech kreeg. In de tweede man che bleef hij van pech ver schoond en was duidelijk de meerdere van Karelse. Bij de veteranen stond er in bei de manches geen maat op Wim van de Eijnden uit Roosendaal. Beste Zeeuw met een derde plaats Ad Geldof uit Oostkapel- le. In de manches bereikte hij een vierde en derde positie. In de 125cc ging de ovei~winning naar Erik Koote uit Sommels- dijk. Hij had problemen met zijn motor en kon aan de start komen omdat een vriend zijn motor afstond. Als dank snelde hij in beide manches naar de overwinning. Freek Filius uit Vlake reed in de tweede manche langdurig aan de leiding maar moest uiteindelijk genoegen ne men met plaats drie. In de 250 cc was Patrick Delmot- te uit Breda de beste in beide manches. Hij werd telkens ge volgd door Erik van de Wekken. De inwoner van Zierikzee kon mede door een zeurende liesbles sure geen aanspraak op de zege maken. van onze sportredactie GOES - De topper in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal tussen koploper Colijns plaatse Boys en eerste achtervol ger Wolf aartsdijk werd met 3-1 gewonnen door Colijn. In 4B blijft Smerdiek het verrassend goed doen. De ploeg behield de ongeslagen status door met 4-1 af te rekenen met Vrederust. Wolfaartsdijk-Col. Boys 1-3: De bezoekers namen via Arjan Ver burg en Nigel Plolmes terecht een 0-2-voorsprong. Na de pau ze speelde Wolfaartsdijk beter mee, maar pas nadat het door Bertus Zoetewey in de 81e mi nuut 0-3 was geworden kon Jan Kole de eer redden. SVD-Nieuwland 2-2: Voor rust maakte Pieter van Dijke er 0-1 van. De net ingevallen Edwin Goeman tekende halverwege de rommelige tweede helft voor 1-1, maar in de slotminuut kwam Nieuwland via Richard Jacobs op 1-2. Ver in blessure tijd redde Ewout de Graaf toch nog een punt voor de thuisclub. MZVC-Goes 10-0: De eerste overwinning van het seizoen van MZVC werd meteen een me morabele. Voor rust scoorden Ronald Bakker (2x), Sander de Vries (4x) en Yoram Rijkse. Bin nen tien minuten na de thee was het 9-0 door twee doelpunten van Martijn de Vries. De tiende van Richard Barendse kwam er pas in de slotminuut. Spui-Hoedekenskerke 2-0: Een strafschop van Ludwig Kalis vaart leverde 1-0 op. Martin Ka lisvaart tekende na een half uur voor 2-0. Daarna viel er weinig meer te beleven. Cadzand-Arendskerke 1-3: Na de thee opende Robin Loopik de score. Gerben Eversdijk maakte er even later 0-2 van, maar de verzwakte thuisclub kwam door Philip Keymel terug tot 1-2. Pas in de slotminuut werd de ver diende overwinning door Ri chard de Jager veilig gesteld. Borssele-DFS 4-0: Binnen een half uur was de eerste overwin ning van de thuisploeg een ze kerheid door doelpunten van Ra mon Zoeteweij, William Boone (2x) en Stefan Boonman. De thuisclub verzuimde vervolgens de score uit te bouwen tegen DFS dat in de hele wedstrijd geen enkele kans kon creëren. Wemeldinge-Apollo 2-2: Kort voor rust werd het door Remi Bruinooge 1-0. Roy Jeremiasse maakte er een kwartier voor tijd 2-0 van. De winst leek binnen, maar in een scrimmage werd de bal in eigen doel getikt en vijf minuten later leverde een over treding Apollo een strafschop op, die door Frank de Kok be kwaam werd omgezet: 2-2. Vierde klasse B Smerdiek-Vrederust 4-1: Na 45 minuten mocht Smerdiek van ge luk spreken dat het 1-1 stond. Via Ad Pipping was de ploeg op 1-0 gekomen maar na de gelijk maker van Ai-jan Boeijkens was vooral Vrederust gevaarlijk. Na rust een veel beter Smerdiek. Erik van Plaaften wees met twee treffers de weg en Hilbert Brink man zorgde voor de vierde goal. Kruiningen-Yerseke 0-3: Via Ar- co van Dixhoorn kwam Yerseke binnen een kwartier op voor sprong. Na rust kreeg Kruinin- gen-keeper Dennis van der Wee- Ie twee maal geel. Adriaan van de Piasse miste de strafschop maar even later scoorde Peter de Smit toch 0-2. Daarna maak te Urvin van Hekelen er 0-3 van. Jimmy Fens kreeg tenslotte direct rood wegens het onderuit halen van een doorgebroken spe ler. Kruiningen beëindigde het duel met negen man. ZPR'84-Stavenisse 3-0: Na 19 minuten opende Murat Gucun de score. Ruud van Rijckevors- sel verdubbelde na een uur de score en Ger Jacobs zorgde daar na voor Stavenisses vierde tegen treffer van het seizoen. ZSC'62-SPS 5-1: Door twee goals van Arjan Smalheer kwam ZSC;62 op 2-0. SPS deed voor de rust via Hilbert van Ak keren uit een strafschop nog wat terug. Na rust scoorden Niels van de Moezel en Michiel van de Hoek (2x). WIK'57-Waarde 2-0: De ploeg uit Kerkwerve boekte de tweede seizoenszege en Waarde verloor voor de vijfde keer op rij. Eelco Boot zorgde voor 1-0. Maurice de Vlieger besliste de wedstrijd. door Hans Markusse GOES - De in de tweede klasse zuid uitkomende Zeeuwse rug byclubs beleefden een slecht weekeinde. Oemoemenoe ver speelde de koppositie door een 19-13-nederlaag tegen Tilburg en een gehandicapt Tovaal kwam in Maastricht niet tot de eerste winst: 46-3. Tilburg-Oemoemenoe 19-13: De Middelburgers kenden in Til burg een goede start. Rink Basie opende al in de 10e minuut de score vanuit de penalty-kick en de gasten kregen meer kansen om de voorsprong op te voeren. Die kansen werden niet benut en een uitbraak van de thuisclub zorgde voor een 7-3 voorsprong voor Tilburg bij de rust. Na rust bracht Basie Oe moemenoe terug tot 7-6 en in dë 70e minuut bracht hij Oemoeme noe met een tiy en een conver sion zelfs op een 7-13-voor- sprong. Tilburg bleek echter over een beter conditie te be schikken en boog de stand in de slotfase om tot 19-13. Rink Ba sie had zich in de slotminuten onsterfelijk kunnen maken, maar met een vrij veld voor zich kreeg hij de bal niet onder con trole. Maastricht-Tovaal 46-3: De Goesenaren reisden met een on volledig team naar het ongesla gen Maastricht en moesten daar bij ook nog eens improviseren op de eerste rij in de scrum. De thuisclub opende al snel de sco re, maar Tovaal knokte zich via Jan-Joost Wiebrens nog terug tot 5-3. Direct daarna drukte Maastricht twee tries en was het gedaan met het Goese verweer. Bij rust keek Tovaal tegen een 24-3-achterstand aan. Daarna liep het verre van imponerend spelende Maastricht uit' naar 46-3. Dubbele zege Carola Paauwe MAASDIJK - Dressuurruiter Carola Paauwe boekte twee overwinningen in de klasse ZZ-zwaar in manege De Oranje hoeve in Maasdijk. In de eerste proef stuurde de amazone uit Yerseke My Dream naar 65%. In de tweede proef overtrof de ruiter van Zuid-Be veland zichzelf: 67.86%. Het be tekende weer vier winstpunten, die Paauwe en de hengst My Dream dicht bij de door iedere dressuurruiter felbegeerde slip jas brengt. Regio Walcheren. Eerste klasse: MO de Schuur - VAW 9-2, Alfonds/zuidwest negen - Eastman/LFA 13-3, Tympaan - VZV/Hydrofa 4-4, Murre/de Visser-Taxi- centrale 6-4, Alfonds/zuidwest negen 2 - SVSW '72 3-3, Meiveld - SVSW '72 2 4-11. Stand: MO de Schuur 3-9, Murre/de Visser 3-9, SVSW '72 2 3-6, Alfonds/zuidwest negen 3-4, Meiveld 3-4, SVSW '72 3-4, Alfonds/zuidwest ne gen 2 3-4, Tympaan 3-4, Taxicentrale 3-3, VZV/Hydrofa 3-2, VAW 3-1, Eastman/LFA 3-0. Tweede klasse: Torna - SV Sloga 1-12, Geenidee - PSVW 5-0, Akkerdaas kado - Voskampboys 5-7, Domburg - Onderandere 8-1WZP - VZV/Hydrofa 2 5-4, Slijterij Souburg - Milano 4-10. Stand: Milano 3-9, Sloga 3-7, Domburg 3-7, Geenidee 3-6, WZP 3-6, Voskamp boys 3-6, Slijterij Souburg 3-6, VZV/Hydrofa 2 3-4, PSVW 3-1, Akker daas kado 3-0, Onderandere 3-0, Torna 3-0. Derde klasse: fc Laurens - DKW advo caten 9-7, Garderen/Dekker - MO de Schuur 2 3-4, Baderïe - Woontrend Zee land 6-10, Akkerdaas kado 2 - Dekker/Tramper 0-6, Uiterton 2 - TSA brandpreventie 2-13, Uiterton - SSVW 4-0. Stand: TSA brandpreventie 3-9, MO de Schuur 2 3-9, fc Laurens 3-9, Ui terton 3-7, Uiterton 2 3-6, Dekker/Tramper 3-4, Woontrend Zee land 3-3, DKW advocaten 3-3, Baderie 3-3, Garderen/Dekker 3-0, SSVW 3-0. Ak kerdaas kado 2 3-0. Vierde klasse: Schinkel assurantie - de Stoof 0-11Groene ster - Garderen/Dekker 2 12-4, Mix - Torentijd 3-3, VZV/Hydrofa 3 - Domburg 2 3-8, fc Zeeland - EPZ 1-2, Jong Arnemuiden - Gouwe gheyt/SVB 5-3. Stand: Groene ster 3-9, de Stoof 3-9, Domburg 2 3-9, EPZ 3-9, Torentijd 3-7, Garderen/Dekker 2 3-6, Jong Arnemuiden 3-3, Mix 3-1, fc Zeeland 3-0, Gouwe gheyt/SVB 3-0, Schinkel assurantie 3-0. VZV/Hydrofa 3 3-0. Vijfde klasse: Balkan XL - Murre/de Visser 2 4-3, AFC - VZV/Hydrofa 4 8-2, Westkapelle - Va- rian 5-12, Jobse timmerwerken - Hiwako/de Paauw 5-8, Scheldemond - VAW 2 14-5. Stand: Varian 2-6, Sportfy- sio Knol 2-6, AFC 3-6, Scheldemond 3-6, Hiwako/de Paauw 3-6, Murre/de Vis ser 3 3-6, Westkapelle 3-6, Balkan 2-3, Jobse 3-0, VAW 2 3-0, VZV/Hydrofa 4 3-_1. Zesde klasse: Zeeuwsche strij ders - Draadkrabbers 4-9, Westkapelle 2 - Nul5 19-0, Provincie - Geertse 6-2, fc Laurens 2 - Ristorante Verdi 1-11, Jan- se - Taxicentrale 2 19-2. Stand: Janse 3-9, Westkapelle 2 3-7, fc Laurens 2 3-6, Taxicentrale 2 3-6, Provincie 3-5, Mix 2 2-4, Draadkrabbers 3-3, Verdi 3-3, Geert- - se 2-6, Zwse strijders 2-0, Nul5 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 22