PZC Ophef over Nederlands elftal IJzeren Rinus regeert op strand Vader en coach 4 MICHELIN BANDEN Van Bommel en Van Nistelrooij klaar met Van Basten Na het zoet nu het zuur voor AZ Ruttinger dicht bij zege op badstrand Vlekkeloze Strandcross Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; lèeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 2 oktober 2006 I 0- .-Z-' Ui AutoTeam OPEL CHEVROLET AUTOTEAM NIEUW SERVICE SCHADEHERSTEL $5* 195-65HR15-E3A QP ft ACTIEPRIJS ÖO,- wij willen blije klanten door Leon ten Voorde (DEN HAAG - Mark van Bom- mei en Ruud van Nistelrooij heb- Iben het helemaal gehad met Marco van Basten. Beide spelers 'verkochten de bondscoach het la'fgelopen weekend in telefoni sche gesprekken een keihard Het kan niet anders of de twee pjissidenten zijn samen tot dit be- sluit gekomen. Mark van Bom- Ijnel werd afgelopen vrijdag door bondscoach Marco van Bas- tpn opgenomen in de selectie van Oranje, maar gisteren kwam hij met de opvallende me idedeling dat hij nooit meer on- Jder de huidige technische staf wil spelen. Voor hem geen derde rentree onder Van Basten. Het Nederlands elftal speelt za terdag in Bulgarije zijn derde kwalificatiewedstrijd voor het ÉK en volgende week woensdag thuis tegen Albanië. Waardering Van Bommel zit op dit moment j {uitstekend in zijn vel bij Bayern i Ijlünchen waar hij wel het ver- trouwen en de waardering krijgt die hij bij Oranje mist. On der Van Basten kan hij maar 'weinig goed doen en die kriti sche blik heeft het afgelopen jaar een fnuikende uitwerking ad op zijn prestaties bij j Oranje. i De middenvelder vindt dat hij door de druk en de opvallend j kritische blik van de technische I staf nooit aan de hoge verwach tingen kan voldoen. Daarom heeft hij nu voor de zekerheid van zijn bestaan in Duitsland ge kozen, want Van Bommel laat kich het goede gevoel dat hij ALKMAAR - Zoet was de com- petitiestart van AZ, de koploper na vijf wedstrijden. Zoet was ook de plaatsing voor de groéps- l'ase van het Uefa-Cuptoernooi, afgelopen donderdag. Zuur was gistermiddag het vervolg, met een schamele 2-2 tegen hekken- sluiter ADO Den Haag. Het paste mooi in het weekein de waarin, trainer Louis van I paal als speciale gast het pDA-congres opleukte. 'Na het zuur, nu het zoet', zeggen ze bij i cle christendemocraten. In Alk- j maar kon die slogan gisteren worden omgedraaid. I Door het gelijkspel tegen de hek- I kensluiter, die tot gisteren nog géén punt had gepakt, raakte A-Z de koppositie in de eredivi sie aan Ajax kwijt. Opzienba rend is dat niet. De cijfers van AZ (dertien uit vijf) waren in de perste weken namelijk beter dan Het spel. Een opmerkelijk pa troon tekende zich bovendien af: in bijna alle duels begon AZ slecht, om na rust alsnog de pun ten binnen te halen. Waar AZ voor rust tenminste nog meerdere kansen afdwong (maar wel een 1-2-achterstand opliep), zat het in de tweede helft muurvast, ,;Maar we hebben de tweede helft wel met 1-0 gewonnen", probeerde Van Gaal nog, met een glimlach, een staaltje score- bordjournalistiek weg te geven. AZ, zonder Shota Arveladze (knieblessure), kreeg voor rust op pijnlijk eenvoudige wijze twee doelpunten om de oren. Bij de eerste goal liepen Barry Op dam en Tim de Cler met -zijn tweeën te klungelen tegen Mi chael Mols. Zijn voorzet werd door Richard Knopper ingescho ten, 0-1. Na de snelle gelijkmaker van Danny Koevermans (nadat eerst Martens een enorme kans had gemist) veiieende de AZ-de- fensie tot twee keer toe Michael Mols een vrije doortocht naar doelman Didulica. Die redde de eerste keer nog goed, maar de tweede keer rondde Mols het wél af, 1-2. Tussendoor had AZ het beste van het spel gehad, maar veel verder dan enkele geblokte schoten kwam het niet. Na de hervatting had de koplo per van de eredivisie een vrije hap nodig om langszij te ko men. Verdediger Kew Jaliens kopte raak, op een voorzet van Cziommer. GPD heeft liiet afpakken door Van Basten.. Ruud van Nistelrooij kreeg na de blessure van Klaas-Jan Hun- telaar een telefoontje van de bondscoach, maar dat gesprek leverde niet de gewenste verzoe-, ning op. Van beide kanten ont- 1 brak het vertrouwen, zo laat de KNVB in een persbericht weten. Dat is op zich een merkwaar dige conclusie, want waarom belde Van Basten Van Nistel rooij dan op? Van Basten wilde de spits gewoon oproepen, maar dié liet zich niet verleiden. Ook hij heeft het helemaal gehad met de coach, die hij vorige week in een interview nog van vriendjespolitiek betichtte. Nederlaag De actie van de voormalige PSV'ers is een gevoelige neder laag voor Van Basten, die on danks zijn ongezouten kritiek na het WK, de twee toch nodig dacht te hebben voor de belang rijke interlands tegen Bulgarije en Albanië. Van Bommel en Van Nistelrooij zagen de bui echter al hangen en hebben geen zin in alle heisa de komende week. Bovendien hebben ze al veel langer het gevoel dat ze worden gezocht door Van Basten, waardoor er in hun ogen toch geen sprake zou zijn geweest van een faire kans. „We hebben kennis genomen van het besluit van Van Bommel en moeten dit respecteren. We zullen geen vervanger voor hem opgeroepen", liet Van Basten gisteren in een korte reactie wé ten. De bondscoach zei ook niet van plan te zijn nog een vervan ger voor Huntelaar te zoeken. De.aanvaller van Ajax raakte vrijdag tijdens de training aan zijn linkerenkel geblesseerd. On derzoek wees uit dat de enkel band van de spits is beschadigd. De spits is twee tot vier weken uitgeschakeld. Jan Vennegoor of Hessink miste gisteren de wedstrijd van Celtic tegen Falkirk (1-0) door even eens een enkelblessure. Twintig man De selectie van Van Basten tel de vrijdag nog 22 spelers. Door het wegvallen van Van Bommel en Huntelaar begint Oranje mor gen met twintig man in Noord- wijk aan de voorbereiding op de komende duels met Bulgarije en Albanië, GPD/ANP VLISSINGEN - Voor zijn vader gaat de motorcrosser Rinus van de Ven door het vuur. Zijn vader Giel is zijn coach, zijn beste supporter en steun in barre tijden. Win nen doen ze met zijn tweeën, verliezen ook. Op het Vlissingse strand kwam gisteren een eind aan veel rampspoed voor de getalenteerde crosser. Rinus won voor eigen pu bliek. Giel leefde vanaf de kant hartstochtelijk mee en sloot na afloop zijn zoon liefde vol in de armen. foto's Ruben Oreel Vlissingse crosser rijdt na periode van rampspoed een glorieuze wedstrijd door Frits Bakker VLISSINGEN - Kijk eens daar, mama, wat een spieren. Het jon getje op de Vlissingse boulevard wijst naar de motorcrosser die net de Strandcross heeft gewon nen en voor zijn riante camper zijn shirt uittrekt. Het lichaam is getekend door operaties en blessureleed. De achttienjaidge Vlissinger Ri nus van de Ven lag precies een jaar geleden meer dood dan le vend naast zijn motor na een val in een wedstrijd in het Brabant se Mill. Het wonderbaarlijk snel le herstel heeft zijn carrière ge red. Op het badstrand van Vlis- singen, voor een kleine tiendui zend toeschouwers, reed IJzeren Rinus gisteren naai- een specta culaire overwinning. De tranen van vader Giel en de vreugde van de crosser zelf smol ten onmiddellijk na afloop in een in een ontroerend schouw spel. Twintig meter na de finish sprong Rinus van zijn motor om zijn vader te omhelzen. De speaker op de boulevard riep de winnaar uit tot koning van de strandcross, maar nog veel meer emotie sprak er uit het intense moment dat vader en zoon be leefden. „Ik kom van zo ver, dan is dit ge weldig om mee te maken", tril de Rinus in het rijderskamp nog na. „Wat een jongen hè, dat hij dit nog zo maar kan", straalde Giel van trots. Slaloms Twee manches reed hij stijlvolle slaloms door het opstuivende zand, twee keer was de Vlissin ger de beste geweest. De Belg Dennis Verbruggen, toch een grote jongen in de motorcross, had alleen zijn achterwiel ge zien. Want niemand kon er meer omheen na afloop. Rinus van de Ven is terug, hij is gezond, in vorm en kan weer winnen. „Ik ga nog twee jaar alles geven, dan maak ik de balans op", kon digde de pezige Vlissinger na het succes in zijn thuiswedstrijd aan. „Dan wil ik bij de absolute top zitten. Kan ik dat niet, dan stop ik en ga ik voor mijn ple zier crossen. Maar voorlopig gaat alles precies zoals ik wil. Ik heb een nieuwe conditietrainer genomen. Mijn pillen heb ik weggegooid En ik voel me men taal heel sterk in een wed strijd." „Het is al een klein wonder", zei zijn moeder Janneke, „dat Ri nus nu al zo ver staat. Wat heb ben we met hem meegeleefd na die val. Zijn milt moest eruit, hij raakte een nier kwijt en zou nooit meer kunnen crossen. Tot hij, na negen dagen, ineens te gen ons zei: 'Met één nier kun je ook wereldkampioen worden." Wat een prachtig moment was dat, voor ons, maar vooral voor Rinus zelf." „En nu..., nu staat hij hier als winnaar", glunderde Giel. „Ik heb altijd tegen hem gezegd: je moet je hart volgen. Dat heeft hij hier, voor zijn eigen'publiek, gedaan. Prachtig, zoals hij heeft gereden. En die Belg? Die zei dat hij hier kwam om te feesten, dat hij op een oud tweetaktje kwam rijden? Hij had maar wat graag willen winnen, maar Ri nus was de beste vandaag." Duizend petten Het was zijn wedstrijd geweest, voor de kleine Van de Ven. Zijn moment van glorie ook. Dui zend gele petten had de sponsor laten maken, die de crosser alle maal uitdeelde op de boulevard. „Toen er drie kindjes naar hem toekwamen, heeft hij zijn shirt uitgedaan en het weggegeven", vertelde Giel. „Ik heb vannacht bijna niet kun nen slapen, zo heb ik naar deze wedstrijd toegeleefd", bekende Rinus zelf. „Om twee uur lag ik wakker, om drie uur, om vier Surfer Bouman wereldkampioen TORBOLE - Casper Bouman heeft 22 jaar na het goud van Stephan van den Berg weer een wereldtitel plankzei- len bezorgd. De 21-jarige Haagse surfer bleef in een bloed stollende finale op het Gardameer Tom Ashley de baas. De twee eindigden na een week varen op de olympische plank RS:X gelijk in punten. Het goud ging naar Bouman omdat hij in de finale tweede werd en de Nieuw-Zeelan- cler derde. „Dit is ongelooflijk", reageerde Bouman. „Bij de eerste boei lag ik zevende en leek alles veiioren. Joeri van Dijk uit Ter Aar eindigde als vierde op het WK waaraan 165 surfers deelnamen. Valverde winnaar ProTour ZURICH - Zonder deel te nemen aan het Kampioenschap van Zürich heeft de Spaanse wielrenner Alejandro Valver de de eindzege in de ProTour-cyclus binnengehaald. Val verde, vorige week derde bij het WK op de weg, is met nog twee wedstrijden te gaan onbereikbaar voor de con currentie. Valverdes landgenoot Samuel Sanchez, winnaar in Zü rich, staat tweede in de rangschikking. Hij heeft 112 pun ten achterstand. In de resterende twee ProTourwedstrij - den - Parijs-Tours en de Ronde van Lombardije - zijn nog maximaal negentig punten te verdienen, pagina 19 Sanchez revancheert zich in Zürich Huygens topschutter bij Hoek HOEK - Zaterdaghoofdklasser Hoek gaat na vijf wedstrij den aan kop en heeft weer een topschutter in de gelede ren. De 29-jarige Belg Jan Huygens had zaterdag weel een belangrijk aandeel in de overwinning op Huizen (6-2). Drie van de zes Hoekse treffers waren van Huygens, die nu op een totaal van zeven staat. Hoek leidt in de hoofdklasse samen met Quick Boys, maar heeft een beter doelsaldo dan de Katwijkers. SSV'65 en Kloetinge blijven in de onderste regionen. Beide ploegen verloren, pagina 21 Hoek koploper ondanks ramadan Nederlaag van volley halsters VARNA - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben de fi nale van de kwalificatie van de World Grand Prix verlo ren. Rusland was in het Bulgaarse Varna te sterk: 25-19, 25-19, 25-21. Dankzij de drie overwinningen in de groeps- duels was de ploeg van coach Avital Selinger al zeker van een ticket voor de WGP van volgend jaar. De Oranjevrou- wen zijn over twee weken in Nederland te bewonderen. Het team speelt in Almere, Den Bosch en Rotterdam een serie oefenwedstrijden tegen Cuba. door Niels Bouterse VLISSINGEN - Meer dan twee honderd motorcrossers stonden gisteren aan de start van de 21e Strandcross op het strand van Vlissingen. Voor de Zeeuwse rij der Arno Ruttinger was er in de regioklasse een opvallende rol uur. Ik ben maar een beetje naar m'n tv gaan kijken om de tijd door te komen." Toen het starthek viel, ging de gashandle vanaf het begin open. Vooral de tweede manche, na dat hij de eerste al had gewon nen voor Dennis Verbruggen, was een boeiend gevecht. DaVe de Jonge, uit ITeinkenszand, mengde zich zelfs rondenlang in de strijd om de koppositie. „Mijn eerste ronden liepen van geen kant", verklaarde Rinus van de Ven later. „Ik heb niet vaak achter me gekeken, maar voelde wel dat ze dicht op mijn wiel zaten." Drie ronden na de start was de vogel ineens gevlogen. De Vlis singer bouwde in de ronden van ruim twee kilometer, met twaalf bochten naar rechts en elf naar links, zijn voorsprong uit en ein digde weer ruimschoots voor Dennis Verbruggen. Dave de Jonge was in de finale terugge zakt naar de zesde plaats. De rijders streden in drie klas sen: regio, mxl/mx3 en mx2. Bij de regioklasse was Arno Ruttin ger uit 's-Heerenhoek de verras sing van de middag. Hij werd tweede achter Stefan Fransen, met een gelijk aantal punten. „Ik was verbaasd dat het zo goed ging", zei Arno Ruttinger na de wedstrijd. „Ik rijd eigen lijk alleen nog maar voor de lol." De Zeeuwse crosser reed dit jaar slechts een paar wed- strijden, maar gisteren werd het door zijn inbreng nog een span nende wedstrijd in de x-egioklas- se. Na de eerste manche ging Rut- tinger als eerste over de finish. Stefan Fransen uit Helmond was de enige crosser die hem bij kon houden. De twee koplopers waren een klasse beter dan de grote groep achtervolgers. In de tweede manche kwamen veel crossers al in de eerste ron de ten val. Ook Ruttinger kwam stil te staan. „Ik had de motor doodgeremd", stelde de 30-jari- ge crosser. „Hij kwam pas na tien keer trappen weer op gang." Ondertussen reed Stefan Fransen al aan kop. Hij gaf die voorsprong niet meer weg en bracht de tweede manche op zijn naam. Voor Ruttinger was het toen zaak om in ieder geval als tweede achter Fransen te ein digen. Van de negende plaats in de eerste ronde vocht hij zich te rug in de wedstrijd en werd tweede in de laatste manche. Beide crossers eindigden met 195 punten. Fransen pakte, op basis van de meeste punten in de tweede manche, de eerste plaats in het eindklassement. Robin Jansen uit Oost-Souburg werd zesde in het eindklasse ment. Na een achtste plaats in de eerste manche verbeterde hij zich in de tweede. Hij pakte in het tweede deel van de wed strijd een vijfde plaats op ander halve minuut van de winnaar. Zware klasse Bij de zware mxl en mx3-klasse domineerde Heiki van den Berg de race vanaf de eerste manche. In de eerste race passeerde de Oosterhoutse motorcrosser na een aantal ronden naaste con current Patrick Roos uit Et- ten-Leur. Die positie gaf Van den Berg niet meer uit handen en uiteindelijk finishte hij een halve minuut voor Roos, de num mer twee. De tweede manche werd een spannende strijd tussen Van den Berg en William Saris uit Bakel. Van den Berg reed de eer ste zes ronden aan kop. Saris volgde in de zandstroom achter hem. Het lukte de crosser pas in de zevende ronde langszij te ko men. Van den Berg bleef op de tweede plaats en kon de eind- winst niet meer ontgaan. Saris finishte met een grote voor sprong op Van den Berg als eer ste. Van den Berg werd winnaar van het eindklassement, voor Sa ris en Roos. De beste Zeeuw in de regioklasse was Martin Stroo uit Oost-Souburg (dertiende). door Frits Bakker VLISSINGEN - Duizenden toe schouwers, een winnaar uit de eigen stad en een vlekkeloos ver loop van de wedstrijden. Erik Weug was na afloop van de 21e Strandcross in Vlissingen een ge lukkig man. De veiligheid van het parkoers, dat in een ronde van tweeëenhal- ve kilometer was uitgezet, was net als in voorgaande jaren de belangrijkste zorg voor de orga nisatoren van MSV De Uitlaat. „We hebben bewust voor een vlak circuit gekozen", zei Weug. „Hoe meer bulten erin liggen, hoe gevaarlijker." Valpartijtjes waren er wel in het losse zand, maar bijna alle cros sers konden zonder blessures weer op de motor stappen. Financieel was de Vlissingse strandcross dit jaar ook een suc ces, hoewel de naar schatting tienduizend toeschouwers gratis mochten toekijken. „We hebben zo veel sponsors, dat we de kos ten (13.000 euro) kunnen dek ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17