PZC Weinig perspectief bankpersoneel Tijs zou tevreden zijn met de ruimte kies en stem ZONDAG GEOPEND Brugman KOOPZONDAG Raad Sluis vraagt second opinion voor planschadeverzoeken Wpyppthe&k s i if jD, ,v, labobankmedewerkers aan ander werk helpen na reorganisatie problematisch Modeshow Boete voor beschonken rijden tijdens topdrukte Zondag 1 Oktober a.s. Buccm a&Beeh, Chaos Op uw Wl. ->ir '•ah 10 Mar 4,»5 rentes! 30 4,so laterdag 30 september 2006 ■lULHIJIU.IiA'lUU.fjLI.B jnor Jan van Zuilen SLUIS - De vooruitzichten op ander werk voor de mensen die Sij de aangekondigde reorgani satie van de Rabobank in de ge- neente Sluis hun baan kwijtra- zijn ronduit slecht. Daar lijn alle betrokken partijen het iver eens. De Rabobank zelf spreekt uit ei- <en ervaring. Die heeft al 2,5 aar lang geprobeerd om haar mensen aan een andere baan te helpen. Op die manier had de ank zo'n zestig medewerkers rillen lozen en dan was de nu aangekondigde reductie van het aantal arbeidsplaatsen met 41 (op een totaal van 164 fullti me-arbeidsplaatsen betekent dat dat een kwart van het perso neel op straat komt te staan) met nodig geweest. „Helaas is daar weinig van terechtgeko men, simpelweg omdat er hier West-Zeeuws-Vlaanderen nauwelijks andere banen te vin den zijn", zegt Rabobank-direc- teur P. Essenberg. 'masterplan' van 2,5 jaar ge leden is ook de verklaring voor het feit dat de Rabobank als laatste grote bank in de grens streek op deze schaal reorgani seert. De ING en ABN/Amro gin gen haar al voor. Parttimers Overigens zijn die inspanningen ook weer niet helemaal tever- geweest. Een aantal men sen is op die manier toch bij een mdere werkgever terechtgeko men. Verder is via natuurlijk verloop het aantal medewerkers wel enigszins verminderd, waardoor er nu geen 60, maar 11 fte's geschrapt moeten wor- Voorwaardelijk gestraft voor aandeel in ruzie MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik heeft gisteren een 31-jarige inwoner van Vlissingen voor een bedreiging veroordeeld tot veer tig uur voorwaardelijke werk straf. De man heeft problemen over geluidsoverlast met zijn buur man. Het ging mis op 6 juli, toen de verdachte zijn buurman be dreigde met de woorden 'ik maak je af. De Vlissinger ont kende die uitlatingen te hebben gedaan, maar volgens de politie rechter was er voldoende over tuigend bewijs. De verdachte werd ook een vernieling van een schutting verweten, maar daar aan werd minder zwaar getild. De politierechter hield er reke ning mee dat de verdachte zelf de schade aan de schutting had hersteld. den. Gegeven het feit dat er bij de bank nogal wat parttimers werken, verwacht Essenberg dat in totaal tussen de 50 en 55 mensen moeten afvloeien. Ook de vakbonden, de onderne mingsraad en de gemeente Sluis zijn somber gestemd over de kansen dat die mensen snel an der werk vinden. „Zeker niet in hun eigen specialiteit. Alle ban ken krimpen in", zegt bestuur der C. van Loon van vakbond De Unie. Vanwege het sombere perspec tief vindt Van Loon dat de Rabo bank iets extra's moet doen voor mensen die weg moeten. „Bijvoorbeeld met een goede af koopsom over de brug komen, waarmee mensen zelf hun toe komst kunnen bepalen, een ei gen bedrijf beginnen of verhui zen naar een streek waar wel volop werk is." Omdat het wegvallen van de werkgelegenheid een direct ge volg is van het harmoniseren van de belastingwetgeving in de Europese Unie vindt wethouder A. Rosendaal dat 'Brussel' moet bijspringen. „Door maatregelen van Brussel zijn de banken in de grensstreek hun Belgische klan ten kwijtgeraakt, daar mag best iets tegenover staan", aldus Ros endaal, die dan vooral denkt aan Europese subsidies voor een aantal grote projecten die in West-Zeeuws-Vlaanderen op stapel staan en die ten doel heb ben het toerisme en daarmee de werkgelegenheid te stimuleren. Voorzitter L. Dieleman van de ondernemingsraad onder schrijft de noodzaak van de reor ganisatie. „Hoe tragisch het ook is voor de mensen die weg moe ten, maar het is wel onvermijde lijk. Iedereen kon het zien aan komen. Als er geen klanten meer aan de balie komen, is er ook geen werk meer." Dieleman is het met Van Loon van vakbond De Unie eens dat de bank met goede financiële af vloeiingsregelingen moet ko men. Directeur Essenberg hield zich gisteren op de vlakte over de vraag wat de Rabobank mensen die weg moeten te bieden heeft. „Maar weet dat wij een instel ling zijn die niet zegt: daar is de deur, u kunt vertrekken." Hoe groot de ruimte dan wel is, is volgens Essenberg een kwestie van onderhandelen met de vak bonden. „Daar ga ik nu niet op vooruitlopen." Jan Meulmeester heeft de zoogdieren en vogels uit de nalatenschap van Tijs Verschoor geïnventariseerd voor het Visserijmuseum. Nu moeten de schelpen en het koraal wor den bekeken. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - Waaierkoraal of zeewaaier? Nu hij de namen van alle vogels en zoogdieren uit de nalatenschap van Bressiaander Tijs Verschoor heeft verwerkt, wacht Jan Meulmeester, vrijwil liger van Terra Maris in Oostka- pelle en vriend van Tijs, nóg een taak. Het inventariseren van de MEER KEUZES, WWW.ZEELAND.NL Van 13.00 uur tot 17.00 uur, Strandpaviljoen Piet Hein, strandovergang Westduin tussen Dishoek en Vlissingen Diverse leuke activiteiten zoals een weerwandeling met Marjon de Hond en Jos Broeke, zandsculpturen bouwen, een kustverdedigingsspel en nog veel meer! Kijkt u voor het volledige programma en de gratis pendelbus op www.zeeland.nl 3. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART vele schelpen en vooral heel bij zonder koraal uit de erfenis van Verschoor.Gisteren werd in het Visserijmuseum in Breskens de doorgang naar de ruimte met de vogels en zoogdieren van Tijs Verschoor geopend. Nadat in juni 2006 door bemid deling van de gemeente Sluis de opslag van de vismijn verplaatst kon worden naar een loods van rederij Vroon aan de Middenha- vendam, kwam er naast het mu- (Advertentie) Bruid bruidegom Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20,00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes Kaarten a 10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op=op) STEÖTEL Bruidsmode 1/: Mardienco Tel: 0113-270025 Tel: 0113-21 5200 seum plaats vrij voor de unieke collectie van Verschoor. De vrij willigers met als voortrekkers Willy Faas en Henk Fenijn be gonnen aan het opknappen en schilderen van de ruimte. Ver der moesten de vitrines uit de woning van Verschoor worden afgebroken en overgebracht worden naar het museum. Aan Jan Meulmeester de taak de vo gels te verpakken en te verhui zen: „Ik had gerekend op drie dagen in- en vijf dagen uitpak ken. Dat liep even anders. Het werden zeven en achttien da gen. Dit is zo uniek, dat ik er al le tijd voor heb genomen om het petjes te doen." Aandacht „Tijs had er altijd zijn twijfels over", weet Ronnie Verschoor, broer van de overledene. „Zijn collectie naar het visserijmu seum? Zouden ze er daar wel vol- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik heeft gisteren een 69-jarige vrouw uit Terneuzen voor dron ken rijden 800 euro boete en acht maanden rijontzegging, waarvan de helft voorwaarde lijk, opgelegd. De vrouw zei dat ze 'in de put zat', omdat haar vriend de rela tie had beëindigd. Zodoende stapte ze op 25 juni, tijdens de verkeersdrukte op de Temeuzen- se Havendagen in haar auto en reed niet veel later tegen een an dere auto. „Ik had bier gedron ken en overdag slechts een paar uur geslapen." De bestuurster had door haar rijgedrag de aan dacht van de politie getrokken. De bloedproef gaf aan dat ze ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Het rijbewijs werd meteen ingevorderd. Officier van Justitie M. Over- meer hield in haar eis rekening met de leeftijd en het blanco strafblad van de vrouw. Ze eiste 800 euro boete en acht maanden rijontzegging, waarvan twee voorwaardelijk. De rechter maakte van twee maanden extra een voorwaardelijke straf. doende aandacht aan besteden? Ik denk, dat hij hier nu tevreden over zou zijn. Er zijn alleen UV-arme lampen geplaatst en de ramen zijn voorzien van spe ciale folie. Het is heel bijzonder geworden." Gisteravond werd tijdens een feestelijke bijeenkomst de door gang naar de Tijs Verschoor ruimte geopend door de voorzit ter van de Stichting Visserijmu seum Breskens, L. Wille: „Er zijn nu al boekingen binnenge komen voor deze onvergelijkba re collectie. Dankzij de vele vrij willigers en vooral de hulp van Jan Meulmeester is de zaal in een korte tijd gereed gekomen. Het resultaat mag er zijn. Maar, we gaan zeker niet stilzitten. Het bestuur hoopt, voor het nieuwe seizoen, in maart 2007 een Schelde Informatiecentrum in het museum te kunnen ope nen." Op Meulmeester wacht nog de taak om te bepalen wat nu een orgelpijp-, een zweep-, padden stoel- of een hersenkoraal is. Het wordt een hele klus. „Mis schien wel wat voor deze win ter." (Advertentie) (Advertentie) Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... van 12.00 tot 18.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom. Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS *9 Deelnemer aan de 1 DON.lVRU. [ZAT. ZON. 28 september 1 29 september 1 30 september 11 oktober www.keuken4daagse.nl of www.brugman.nl Bouw sporthal Hulst in zicht HULST - De bouw van de nieuwe sporthal bij gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst lijkt eindelijk aan staande te zijn. Op het Hulster stadhuis is afgelopen don derdag het aangepaste ontwerp voor de hal ingediend. In dat ontwerp is de skybox, die de architect bedacht had om het gebouw wat meer cachet te geven, geschrapt. Dat moest in opdracht van de gemeente gebeuren, omdat de bouw van de sporthal anders boven de 850.000 euro uit zou komen die de gemeenteraad als absoluut maximum had gesteld. Als de gemeente nu haast maakt met de be oordeling van het aangepaste ontwerp, kan snel de bouw vergunning afgegeven worden voor de nieuwe sporthal. Om de bouw mogelijk te maken, is namelijk geen langlo pende ruimtelijke procedure met inspraakmogelijkheden nodig.' Parallel aan dat proces kan ook de gunning van de bouw plaatsvinden aan de aannemer met de laagste in schrijving. „Voor zover ik het kan bekijken, moet het mo gelijk zijn in de loop van oktober met de bouw te begin nen", zegt voorzitter T. Baert van het bestuur van de stich ting Den Dullaert. De bouwtijd van de nieuwe sportac commodatie is geschat op vier maanden. Onderhoud begraafplaatsen SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil dat de staat van onderhoud van de gemeentelijke begraafplaatsen verbe tert. Naar aanleiding van een schriftelijke vraag van het L. Baarends (Dorpsbelangen en Toerisme) vroeg de raad om extra onderhoud. Wethouder A Rosendaal verklaarde dat de slechte onderhoudstoestand vooral te wijten is aan de natte periode in augustus. De groendienst kon door de overvloedige onkruidgroei de achterstand niet op tijd wegwerken. Volgens de wethouder is die achterstand inmiddels weggewerkt. Daarnaast is er op het onderhorid door de raad een bezuiniging toegepast. Het raadslid J. Wielakker (PvdA) vroeg om een aparte onderhoudsrege ling voor de begraafplaatsen. Begin sanering Houtenkwartier HULST - Ter voorbereiding op de grondsanering van het terrein aan het Houtenkwartier in Hulst wordt komende dinsdag gestart met het omleggen van water, gas en elek tra in de straat. De werkzaamheden duren vermoedelijk twee weken en gedurende die tijd wordt het Houtenkwartier en de Vest dijkstraat, tot de Kloostergang, afgesloten voor het door gaande verkeer. Het verkeer wordt dan omgeleid. In de Vestdijkstraat wordt voor de woningen met huisnummers 2 tot en met 10 tijdelijk een parkeerverbod ingesteld. Dinsdag wordt in de binnenstad het huisvuil ingezameld en de bewoners van de Vestdijkstraat en het Houtenkwar tier wordt gevraagd de rolemmer buiten de afsluiting te plaatsen. door René van Stee SLUIS - De gemeenteraad van Sluis twijfelt over de toeken ning van in totaal twintigdui zend euro planschade aan twee families in Groede en Zuidzan- de. Daarom kreeg het college van burgemeester en wethou ders tijdens de raadsvergade ring de opdracht om uit te zoe ken of het nut heeft een second opinion te vragen. De raad wil vooral weten of de hoogte van de vergoedingen wel klopt. H. Meijer (Nieuw West) betoogde dat het vooral vreemd is dat er slechts één taxatie van de schade heeft plaatsgevonden. „En dat is dan gebeurd door een zogenaamd onafhankelijke des kundige die door de gemeente is aangewezen. Ik vind dit een bi zarre gang van zaken. Alleen al daarom is een second opinion meer dan welkom", aldus Meijer. Uit vrees voor meerdere claims wees de gemeenteraad de twee planschadeverzoeken eind vorig jaar af. Beide families ging hier tegen in beroep. Vervolgens vond de bezwaarschriftencom missie dat het alsnog tot uitke ring moest komen, omdat plan- schade was aangetoond. In het geval van de familie Mar- teijn uit de Burgemeester Ever- aarslaan in Groede was de ver goeding in verband met overlast van de komst van multifunctio neel centrum 't Torentje vastge steld op 12.500 euro. De familie De Kok uit de Oostburgsestraat in Zuidzande eiste 7500 euro na de komst van een gsm-mast na bij hun woning. De raadsleden hebben niet de il lusie dat er na een second opi nion geen planschadevergoe ding uitrolt, omdat de bezwaar schriftencommissie hiertoe al heeft besloten. Bovendien zou een rechter een volledige afwij zing van een verzoek tot plan- schade afwijzen. Maar de raads leden denken dat het wel iets minder kan. „Want wat voor planschade heb ben zij nu eigenlijk", vroeg C. Bolijn (Dorpsbelangen Toeris me) zich af. „Beide indieners verkopen hun huis niet. Ze den ken dat het dan minder op brengt, maar dit is natuurlijk al lerminst zeker. Yerseke www.bruundebeer.ri STOKKE \Design: Peter Opsvik zeeuwse almanak De vrouw van middelbare leef tijd in Terneuzen heeft een paar chaotische weken achter de rug. Er moest worden geverfd, er werd een nieuwe wc geplaatst en de gang werd opnieuw be tegeld. Dagenlang liep ze met kwas ten door het huis. Het berei den van maaltijden schoot er bij in. Alleen de was deed ze even tussendoor. Toen haar man haar vanaf z'n werk bel de om zoetgevooisd te infor meren hoe de zaken ervoor stonden, riep ze in de hoorn: „Het is hier een enorme troep. En de telefoon kan ik ook nergens meer vinden." Het duurde even voor ze het doorhad. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69