Buurt enigszins gerustgesteld PZC PZC Al drie jaar op weg naar een verjaardag Ik hou wel van dat nostalgische b 13 Werkzaamheden Amaliaplein in Wemeldinge op punt van beginnen Nog even lekker weg met de Herfstvakantie? I Reizen Daar moetje naar toe. Vandaag open dag bij Dek verkeersopleidingen zaterdag 30 september 2006 mr Rob Paardekam pIELDINGE - De werkzaam- iidcii voor het bouwplan Ama- iaplein in Wemeldinge he pen waarschijnlijk al vol- aide maand. Volgens wethou- ifG. Burger zijn de meeste om- penden enigszins gerustge- (?|d over de heiwerkzaamhe- [et Amaliaplein wordt een wijk- iniet 38 woningen. Het plange- ifd wordt begrensd door de Jnnses Beatrixweg, de Prinses ilianastraat, de Wilhelmina- iraat en de Daniëlstraat. Veel jensen in Wemeldinge kijken uit naar de komst Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELAIMDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van de woningen, omdat in het dorp al jaren geen nieuwe wo ningen zijn gebouwd. Toch maken de omwonenden zich zorgen over de heiwerk zaamheden. Twee van hen gin gen in juni zelfs langs alle deu ren om handtekeningen te verza melen. Bijna iedereen tekende. De initiatiefnemers hielden een pleidooi voor boren in plaats van heien, omdat dat minder schade zou geven aan de wonin gen. Die zijn voor een groot deel van vóór de oorlog en niet ge heid. Volgens Burger hebben de gemeente en projectontwikke laar WBU de omwonenden tij dens een informatieavond eer der deze maand nog eens uitge legd waarom heien de beste op tie is. Volgens de wethouder zijn de bezwaren van de mensen daarmee grotendeels weggeno men. Dat geldt echter niet voor A. Tissink, één van de twee handtekeningenjagers. Hij is nog steeds een fel tegenstander van heien. „Er is hier in de om geving al vaker geheid. Mijn mu ren zitten vol scheuren." Angst Burger zegt te begrijpen dat de angst er bij veel mensen in blijft zitten, maar blijft erbij tijdens de avond een positieve sfeer ge proefd te hebben. „Veel omwo nenden zeiden nog tegen me: ga nou maar zo snel mogelijk begin nen, want mensen zitten hier al zo lang op te wachten." Tissink zegt zich nog niet neer te willen leggen bij het besluit om toch te heien, maar hij weet niet precies wat hij nog kan doen om het te gen te houden. Overigens neemt de aannemer in alle woningen foto's, zodat la ter kan worden bekeken of de heiwerkzaamheden schade heb ben veroorzaakt. Er loopt ook nog een bezwaar te gen het verlenen van de bouw vergunning. De bezwaarcommis- sie van de gemeente heeft dat on gegrond verklaard, maar er is beroep aangetekend. De rechter moet nog bepalen of dat beroep een schorsende werking heeft, maar Burger heeft goede hoop op een voor de gemeente posi tief besluit. „Ik denk dat we al in oktober een startbijeenkomst kunnen houden", zegt hij. „Of de eerste paal dan ook daadwer kelijk geslagen kan worden, weet ik niet, maar wat mij be treft beginnen de werkzaamhe den zo snel mogelijk." Vogelshow in (rabbendijke RABBENDIJKE - Jonge vogel- Jhebbers moeten vandaag in jrabbendijke zijn. Daar houdt (Nederlandse Bond voor vogel- [fhebbcrs de jaarlijkse jeugd- iow. fogelliefhebbers tot zeventien far kunnen tijdens de tiende ütie van de jeugdshow hun ge weekte vogels laten keuren Dor keurmeesters van de Neder- Bond van Vogelliefheb- ers. Er zijn 22 inzenders met 24 vogels. lok voor bezoekers is er genoeg idoen. Behalve het kijken naar j: show, kunnen jongens en reisjes met de keurmeester mee- bjken en wagen stellen over de iogels. Het evenement vindt (laats in dorpshuis de Meiboom Krabbendijke. De aanvang is lm 10.00 uur en de prijsuitrei- is om 15.30 uur. Den Dekker Muziek APELLE 0113-330330. iww.dendekkermuziek.com lezinsdienst in ionifatiuskerk (WADENDAMME - In de Boni- latiuskerk in Kwadendamme «ordt zondag een gezinsdienst [fkouden die helemaal gewijd is tan Franciscus van Assisi. fijdens de gezinsdienst, die om 10 45 uur begint, worden de ide- ilen van de heilige naar de pro- Wemen van deze tijd vertaald: mensenrechten, armoede, milieu Bi oorlogen. De kinderen mogen ils dier geschminkt naar de kerk komen, of zich vanaf 10.00 sur in het Parochiehuis laten schminken. In de doopkapel is len tentoonstelling over Sint franciscus ingericht, die de hele ihaand oktober op zondag-, dins- lag- en vrijdagmorgen te zien slijft. Aan dienst op zondag ge ien de mini-voices extra kleur met him koorzang. Gustavo en Elke reizen de wereld rond op de motor door Rob Paardekam GOES - De Argentijn Gustavo Cieslar en zijn Duitse vriendin Elke Pahl zijn al bijna drie jaar onderweg naar een ver jaardag. „Op 12 november willen we aankomen. Het is alleen de waag of dat in 2007 of 2008 zal zijn", zei Elke, die met haar partner de afgelopen dagen in Goes verbleef. Gustavo (30) droomde al zijn hele leven over het maken van een wereldreis. In 2003 begon hij eraan. „Ik had kunnen wachten, maar je weet hoe het dan gaat. Je vindt een baan, gaat trouwen en het komt er nooit meer van." De Ar gentijn wilde best alleen gaan, maar daar stak vriendin Elke (30), die hij tij dens zijn studie in Spanje had leren ken nen, een stokje voor. Ik ga mee, zei ze, zonder haar lief echt een keuze te laten. Zo begon het koppel op 22 december 2003 vanuit Buenos Aires aan een onge wis avontuur. Op de motor zijn ze in middels door achttien landen gereden. Soms blijven ze er lang en soms gaan ze er snel doorheen. „In Mexico hebben we wel drie maanden gezeten", vertelt Gustavo. „We moesten de overtocht naar Spanje maken, maar hadden geen rooie cent. Daarom zijn we maar een tijdje gaan werken." Elke: „Hij heeft werkelijk van alles gedaan. Zelfs een fa- brieksmuur van boven tot onder geschil derd." Ook in Spanje heeft het tweetal lang ge zeten. Gustavo laat een kaartje zien. Hij en Elke zijn werkelijk kriskras door het land gereisd en hebben er wel 15.000 ki lometer afgelegd. „Het duurde gewoon lang tot we de uitgang vonden", grapt de Argentijn. Frankrijk heeft het kop pel dan weer snel gedaan. Het ging in één rechte lijn naar Parijs. „Het is niet dat we de Fransen niet aardig vinden, maar we kunnen niet overal drie maan den blijven hangen", verklaart Elke. „Eigenlijk zijn de mensen overal heel vriendelijk", vervolgt Gustavo. „Al den ken de buren daar meestal anders over. In bijna elk land dat we bezoeken krij gen we te horen: moet je nu daarheen? Nou, succes, daar is het echt verschrik kelijk. In Panama was dat heel erg. Daar haten ze de mensen in Costa Rica echt." Tulpen Gek genoeg hebben de avonturiers van de Belgen weinig negatiefs over ons land gehoord. Zelf wist Gustavo ook foto Willem Mieras nog niet zoveel over Nederland. „Ja, Maxima, natuurlijk, en de tulpen. Die heb ik nog verkocht toen ik een tijdje in een bloemenwinkel werkte." De afgelopen dagen verbleef het stel bij een kennis in Goes. Gisteren ging de tocht weer verder richting Dordrecht, Amsterdam en Groningen. Daarna rei zen Elke en Gustavo door naar het oos ten van Europa, om vervolgens Azië in te duiken. Het doel is om uiteindelijk in Australië aan te komen. Daar woont de broer van Gustavo. „Eigenlijk is daar de reis om begonnen", verklapt hij. „Mijn broer is op 12 november jarig en op die dag willen we ook aankomen." Elke lacht: „Het is alleen de vraag wan neer. We gaan voor 2007, maar voor het zelfde geld komen we nog in de mooiste landen terecht en wordt het 2008." De reis van Gustavo en Elke is te volgen via de website www.ta- vooo.com/eng/elviaje.htm. door Cornelleke Blok KAPELLE - Als leek zou je den ken dat je een mooie tekening in handen hebt, maar nee, het gaat hier om platina afdrukken van fotograaf Rinus Ortelee (37) uit Kapelle. Drie jaar houdt hij zich bezig met deze historische tech niek. En met succes, want vanaf vandaag zijn zes van zijn afdruk ken te bewonderen op de inter nationale fotografiebiënnale Grid06 in en rond Amsterdam. Op de tweede verdieping van het Kapelse stationsgebouw, het woonhuis van Ortelee, vertelt hij over zijn werk. „Ik hou wel van het nostalgische. Ik ben erg Rinus Ortelee: „Normale foto's blijven honderd tot tweehonderd jaar goed, maar platina foto's blijven wel vijfhonderd tot duizend jaar houdbaar." foto Willem Mieras geïnteresseerd in historische technieken." Foto's afdrukken met platina is er zo eentje. Naast zijn werk als freelance fo tograaf houdt Ortelee zich met de techniek bezig, die vooral in de negentiende eeuw werd toege past. „Het is het meest houdba re fotoprocedé dat er bestaat. Normale foto's blijven honderd tot tweehonderd jaar goed, maar platina foto's blijven wel vijfhonderd tot duizend jaar houdbaar. Dat komt omdat niets invloed heeft op platina, behalve zwavelzuur." Het kostbare materiaal is de re den waarom de techniek in de twintigste eeuw bijna niet meer gebruikt werd. „Er zijn onge veer vijf tot zeven mensen in Eu ropa die de techniek beheersen. In 2002 ben ik begonnen, maar het eerste jaar had ik zó veel mislukte afdrukken, dat ik er mee wilde stoppen. Toen kwam ik in contact met professor Ro ger Kockaerts, aan de hoge school in Antwerpen. Hij heeft me de techniek uiteindelijk ge leerd. Sinds 2003 ben ik er echt volop mee bezig. Ik heb nu in totaal zes- of zevenhonderd afdrukken gemaakt. En dan heb ik het al leen over de goeie." Alles doet Ortelee met de hand. Zijn huis is zijn werkruimte. De foto's, die voor de gelegen heid in de woonkamer staan, lij ken meer zwart-witte tekenin gen. „Je ziet veel meer detail dan in een gewone foto." Daar moet je wel wat voor over heb ben. „Het is heel bewerkelijk: ik ben met elke foto minstens vier uur bezig." En dan heeft Ortelee het nog niet eens over de kosten. „Platina is het duurste edelme taal dat er bestaat. Een foto van tien bij vijftien centimeter kost wel zo'n honderd euro aan mate riaal. Ik verkoop niet veel foto's, maar als ik er één verkoop, vraag ik er 375 euro voor." Nee, rijk zal hij er niet van worden. „Ach ja, het is een keuze. Ik vind het leuk om te doen en ik rijd geen dure auto." Eer voor z'n werk krijgt Ortelee (Advertentie) Kijk voor alle aanbiedingen in het reizenkatern. Elke week in de zaterdagkrant Voorwaardelijke straf burenruzie MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 31-jarige Vlissinger voor een be dreiging veroordeeld tot veertig uur voorwaardelijke werkstraf. De man heeft problemen over geluidsoverlast met zijn buurman. Het ging mis op 6 juli toen de verdach te zijn buurman bedreigde met „ik maak je af." De Vlis singer ontkende die uitlatingen te hebben gedaan, maar volgens de politierechter was er voldoende overtuigend bewijs. De verdachte werd ook een vernieling van een schutting verweten, maar daaraan werd minder zwaar ge tild. De politierechter hield er rekening mee dat de ver dachte zelf de schade aan de schutting had hersteld. Bouw sporthal Hulst in zicht HULST - De bouw van de nieuwe sporthal bij gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst lijkt eindelijk aan staande te zijn. Op het Hulster stadhuis is afgelopen don derdag het aangepaste ontwerp voor de hal ingediend. „Voor zover ik het kan bekijken, moet het mogelijk zijn in de loop van oktober met de bouw te beginnen", zegt voor zitter T. Baei't van het bestuur van de stichting Den Dul laert. De bouwtijd is geschat op vier maanden. Eenzijdig ongeval in Poortvliet POORTVLIET - Op de Bram Groenewegeweg" in Poort vliet vond vrijdagavond rond half zeven een eenzijdig on geval plaats. Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Tholen reed over het fietspad van de Bram Groenewege weg. Door onbekende oorzaak botste hij tegen de afraste ring van een perceel aan genoemde weg. Hij is met pijn in zijn rug overgebracht naar ziekenhuis De Lievensberg. Boete voor beschonken rijden MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 69-jarige vrouw uit Terneuzen voor dronken rijden 800 euro boete en acht maanden rij ontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk, opgelegd. De vrouw zei dat ze 'in de put zat', omdat haar vriend de relatie had beëindigd. Zodoende stapte ze op 25 juni in haar auto en reed niet veel later tegen een andere auto. „Ik had bier gedronken en overdag slechts een paar uur geslapen." De bestuurster had door haar rijgedrag de aandacht van de politie getrokken. De bloedproef gaf aan dat ze ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Het rijbewijs werd meteen ingevorderd. Officier van Justitie M. Overmeer hield in haar eis reke ning met de leeftijd en het blanco strafblad van de vrouw. Ze eiste 800 euro boete en acht maanden rijontzegging, waarvan twee voorwaardelijk. De rechter maakte van twee maanden extra een voorwaardelijke straf. Onderhoud begraafplaatsen Sluis SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil dat de staat van onderhoud van de gemeentelijke begraafplaatsen verbe- tex-t. Naar aanleiding van een schriftelijke vraag van x-aadslid L. Baarends vroeg de raad om extra onderhoud. Wethouder A. Rosendaal verklaarde dat de slechte onder- houdstoestand vooral te wijten is aan de natte periode in augustus. De gx'oendienst kon door de overvloedige on- kruidgroei de achterstand niet op tijd wegwei'ken. Advertentie Aan de Olympiaweg (oefenterrein Goes) Van 13.00 tot 17.00 uur Gratis proefrijden met auto (en aanhanger), motor, vrachtwagen of bus. (Advertentie) nu zeker, want vanaf vandaag kan iedereen zijn foto's zes we ken lang bewonderen in Amster dam. „Ik zit bij de galerie de Steenlinde van Ron Geurs in Soest. Via hem kan ik meedoen aan een expositie in Amster dam. Het is een gx'ote internatio nale tentoonstelling, met 55 loca ties in en rond Amsterdam. Er zijn deelnemers uit allerlei lan den. Het klinkt een beetje onbe scheiden, maar het zijn allemaal hoogwaardige fotografen. Zes werken van mij hangen op twee hele mooie locaties: de ene is middenin de Jordaan en de ande re is bij de Dam. Ik vind het heel leuk om mee te doen. En: wie weet wat er verder uitrolt." zorgkrant voor Brabant en Zeeland het alfabet van Zeeland v. pzcadverteren.nl WGGGNGR dagbladen Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57